DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Sub Apr 26, 2014 6:32 pm

First topic message reminder :

Danubius ::
*ćera stavila slikicu u vešu na Facebook ,*keva joj saznala .....ostalo je istorija (video priložen)   

Šokantan video: Majka bičuje ćerku zbog golišave fotografije na Fejsbuku link 

zanima me vase misljenje

Naime,mene se bas dojmilo ovo i iako su mi djeca prerasla ovaj stadijum,zapitah se,kakva bi moja reakcija bila da sam uhvatila kcerkinu sliku na Fb,kao ova majka.Postavite se u tu situaciju...maloj je samo 12 godina zaboga....sigurna sma da bih burno reagovala.
Vec citam vase komentare....razgovor,povjerenje,upucivanje u net....zamislite da ste majka takve mlade djevojcice,i koji to mora biti sok za majku.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Ned Apr 27, 2014 12:26 pm

Astra ::
Naravno da nije u redu...slika je blam,ali i ove batine nisu nista manji blam...ali to i nije svrha teme,nego vasa reakcija u ovakvoj situaciji....Dany,ajde ti zamisli da imas kcer,ili eto sestrina kcer postavi golisavu sliku na FB...pa onda reci svoju reakciju...posto si vrlo upucen kako razmisljaju muskarci kad vide razgoliceno dijete.
Precizirano je da je devojčica bila u vešu -dakle nije bio xxx snimak .
Koliko ja znam (a znam malo ,no ipak dovoljno ) na FB se može podesiti tačno kome dozvoljavaš da vidi tvoje slike ,zar ne ?
Znači ,nije uopšte moralo biti "javno" .Hajde da se ne pravimo mutavi -svaka druga curica ,inspirisana "selfijima" poznatih ličnosti ,modela ,starleta ,pevačica stavi neki "selfi" iz kupatila ili sl ,pa šta ?
Vidi onaj kome dozvoli da vidi .
Ne znam odakle ti ideja da sam "upućen" jer nemam pedofilski ukus niti se družim sa takvima ,ali je net i pre i sada ,i bez FB bio prepun takvih fotografija i spotova u okviru svake "xxx galery "tako da ne vidim zašto bi  ljudi sa takvim sklonostima pretraživali FB da nađu neku curicu u kupaćem ili vešu ,kada imaju širok izbor svuda ,sve klasifikovano i sređeno ?
Za postupke maloletnika odgovara roditelj ,i na roditelju je da pazi šta mu dete radi na netu ,šta postavlja ili ne postavlja ,a na svakome je kako će to uraditi ,ili kakvim očima će gledati na to .
Konkretno -moj zet se ježi na FB mlađe ćerke ,devojke (ona i drugarice  )  imaju običaj da postave slike pre svakog izlaska .Ko gleda "bolesnim" pogledom ,njemu su minići i dekoltei koji se mogu videti sasvim dovoljan "motiv" ,ili ako se radi o slici sa plaže ,letovanja -to je ono što vidimo u "realu" ,niko ne pravi cirkus od toga ,to je normalno .
Na netu,kada se postavi ,  se tome daje ne znam kakav značaj ,možeš misliti ,čak i kada se radi o odraslima ,tj "nama" .
Na svakom roditelju je da razgovara sa detetom i dogovori se o "pravilima" šta može a šta ne ,i rešena stvar.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Ned Apr 27, 2014 12:35 pm

Nisam htjela reci da si pedofil,zaboga,nego smucas se po svakakvim sajtovima i mnogo nailazis na takve stvari,a vidjeli smo da ti s ei nude od 15-75....iz toga mislim d aimas neki stav,mozda izgradjeniji od ostalih.
Danas je izaslo tako....nekad smo slikali djecu na bazenu,moru...cak i golisave,a sad ni obucenu ne smijes da stavis,ispadas ti nenormalan...a ne onaj ko izdrkava na maloljetno...mislim da se prilicno pretjeruje i u tome...a naravno da ja i ti znamo da se moze zastiti slika...ali vjerujem da cak i ovdje na forumau ima njih koji to jos ne znaju...ne sto smo mi pametniji,nego sto istrazujemo mogucnosti ili malo razmisljamo unaprijed.

.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Ned Apr 27, 2014 12:36 pm

A i ja sam pomislila da kazes da je pedofil hahahahaha Al reko' haj da ne sjedam cojeku u muku  smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Ned Apr 27, 2014 2:10 pm

Reče Kijara da su današnja deca namazana. Jesu i to svim farbama. Ali moram da primetim da tu decu nisu rode donele nego mi rodili. Meni se u društvu zamera da "previše pamtim". Hajde pošteno da priznamo od čega što smo MI radili bi nam se sad kosa digla na glavi da naši mladunci pokušaju.

Današnja deca imaju samo drugačije mogućnosti da naprave glupost nego što smo mi imali. Naše je da probamo da im objasnimo zašto nešto ne valja. Imamo negde temu kad se počinje s vaspitanjem. Pa ova majka iz uvodnog posta je zakasnila nekih samo dvanaest godina.

Rekla sam već da bi moja prva reakcija verovatno bila urlanje i šamarčina. I dalje to mislim. Ali ne bih stavila snimak kako bijem svoje dete na youtube. Zato što znam da bi to kod mene bilo kontraproduktivno. Zašto je ova majka smatrala da je takvo poniženje deteta potrebno ona zna. Poznaje svoje dete (nadam se da ga poznaje) pa zna da će ovakva "kazna" biti delotvorna.

Edit: Može li u ovoj temi da se postave i druga pitanja na koje bi nas interesovalo mišljenje forumaša?

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Ned Apr 27, 2014 2:16 pm

Zox sve je to tačno što si napisala.Nije svačija reakcija kao roditelja ista,kao što nije svačiji odgoj isti.
Ovo je samo jedan snimak,a tako malo podataka da uopšte ne znamo da li je ranije bilo nekih problema u ovoj porodici ,i uopšte šta se sve krije iza svega ovoga i koji je povod da se snimak pojavi na tube..
Mnogo toga je ovde diskutabilno.

Ostalo što si napisala je u redu i apsolutno tačno:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Ned Apr 27, 2014 2:50 pm

ZoxZoja ::

Edit: Može li u ovoj temi da se postave i druga pitanja na koje bi nas interesovalo mišljenje forumaša?

naravno,ali nek ostane vezano za NET,jer je u ovom pdf-u

Moze u svakodnevnim temama da se otvori nesto u stilu...
Kako bi rijesili ovaj problem? i slicno...

.

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    Pon Apr 28, 2014 10:48 am

Astra ::
E pa  to poludela bih....kad razmisljamo,onda bi lijepo pricali,objasnili,savjetovali,ukazali na posljedice,ali taj momenat kad bih vidjela takvu sliku...mislim da bi mi prva reakcija bila upravo da udarim.
Zabrana je jedno rijesenje,ali u ovom slucaju,vec se slika dogodila...kako izbiti pomisao da ponovi.

Naravno da bih poludela i sasvim sam sigurna da bi mi ruka bila brza od mozga i bilo kakve druge reakcije!
Posto sam od onih majki koja je ozvalila od price ( i ako su veliki ne prestajem da pricam) deci o svemu i svacemu, pa iod opasnosti koje vrebaju na netu, pitala bih sbe sta sam propustila?
Gde sam pogresila kad me nije dovoljno pazljivo slusala?
Trazila bih objasnjenje sta je na to navelo ?
Ucila sam ih da nikad ne kopiraju druge i da ne rade sto drugi rade ma koliko im se cinilo da je to dobro, da je in. Ucila sam ih da budu svoji i originalni. Ucila sam ih da kad god su u nedoumici u bilo cemu da pitaju nas, da cuju nase misljenje o tome, pa onda neka urade kako izvedu zakljucak da treba.
I kad sve to uradite, kad se maksimalno posvetite deci i dozivite tako sto, zaista je sok za roditelja i tema za duboke analize.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB    

Nazad na vrh Ići dole

Vase misljenje,molim-"nezgodne" slike na FB
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Najljepše slike prirode i prirodnih fenomena
» ZIVOTINJE - 1 -Razne slike
» Smehotresne priče, slike, vicevi, pisma, .... :)))
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Izlog mojih krpica u koje cu sigurno uci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: INTERNET :: FACEBOOK-
Skoči na: