DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

"Beograd na vodi"...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: "Beograd na vodi"...   Ned Mar 02, 2014 8:26 pm

.... predstavljen u Dubaiju

Master plan za projekat "Beograd na vodi" predstavljen je danas u Dubaiju, a prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić, koji je prisustvovao prezentaciji, ocenio je da "ovaj projekat znači novo rođenje Srbije".

Foto: skyscrapercity.com

Na predstavljanju Master plana istovremeno su predstavljena i idejna rešenja za Kulu Beograd i tržni centar.
"Firma "Eagle Hills", koja će graditi "Beograd na vodi", raspisala je konkurs za arhitektonska rešenja za dva objekta - Kulu Beograd i tržni centar.
Kako se u saopštenju pres službe Vlade Srbije navodi, na konkursu su učestvovale najpoznatije firme u svetu, a među njima i ona koja je dala arhitektonsko rešenje za zgradu Burdž Kalifa "SOM" i koja je u celom svetu poznata po izgradnji kula i lendmark zgrada.
"Ukupna površina "Beograda na vodi", uključujući stambeni i poslovni prostor, iznosiće 1.850.000 metara kvadratnih. Dužina bulevara iznosiće 1,8 km, a širina 40 metara. Gradiće se u tri velike faze, a prva u pet etapa" navodi se u saopštenju.
Kako je na prezentaciji istaknuto četiri najveće svetske kompanije već su dostavile osam predloga za Kulu Beograd, od kojih su četiri ušla u uži krug, dok su za tržni centar u uži izbor ušle dve ponude.
Vučić je nakon sastanka, obraćajući se novinarima, rekao da će u izgradnju projekta "Beograd na vodi" biti uključene firme i arhitekte iz Beograda i da će oko 20.000 ljudi biti zaposleno.
"Beograd će postati regionalni centar. Bićemo zemlja koja privlači najveći broj turista i investitora u regionu", istakao je Vučić.
Prvi potpredsednik vlade je istakao i da je potrebna politička i ekonomska stabilnost neophodna za privlačenje stranih investicija i da je Srbija zemlja u kojoj su ti uslovi ispunjeni.
"Ovaj projekat znači novo rođenje Srbije", istakao je Vučić.
"Jedan od najznačajnijih objekata "Beograda na vodi",  Kula Beograd, biće završena do 2017. Godine", izjavio je Muhamed Alabar.
"Mi gradimo širom sveta i fokusirani smo na način života stanovnika zemlje u kojoj radimo. Mi ćemo izgraditi nešto čime će se Srbija ponositi" rekao je Alabar.
Kako se u saopštenju navodi, Vučić boravi u Abu Dabiju, odakle je na kratko došao u Dubai na prezentaciju Master plana i u toku dana sastaće se sa šeikom Muhamedom bin Zajedom u Abu Dabiju, gde će razgovarati o kreditu UAE Srbiji.
Savetnik za privredu prvog potpredsednika vlade Siniša Mali rekao je u Dubaiju da će se svetska premijera projekta "Beograd na vodi" dogoditi 11. marta u Kanu, na najvećem sajmu nekretnina na svetu.
"Nadam se da će nakon toga svima biti jasno da je ovaj projekat na dobrom putu da bude realizovan i kao što smo do sada, nekoliko puta i rekli, realizaciju toga i prve korake očekujemo već krajem ove godine", rekao je Mali.
On je dodao da će odmah nakon današnjeg predstavljanja master plana, biti tačno poznato koliko objekata se gradi u okviru projekta, kakva će biti infrastruktura, o kojim projektima se radi, kakav će biti karakter sadržine tih objekata, da li su za stanovanje, zabavu, poslovni prostor...

=======================

Koliko verujete u ovaj projekat ?
Dobre i lose strane ?
Marketinskig trik pred izbore, nesto slicno sa brzim prugama kroz Srbiju ?
Hoce li se Srbija zaista ponovo roditi  ili...???
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Ned Mar 02, 2014 8:40 pm

Kako se u saopštenju navodi, Vučić boravi u Abu Dabiju, odakle je na kratko došao u Dubai na prezentaciju Master plana i u toku dana sastaće se sa šeikom Muhamedom bin Zajedom u Abu Dabiju, gde će razgovarati o kreditu UAE Srbiji.

pa ni ove do sad nismo u stanju da vracamo nego podizemo nove da vratimo stare i sad jos i ovo , ko je lud u ovoj jebenoj Srbiji , Radulovica sjebase jer nije hteo po njihovoj muzici da igra a covek bio u pravu i imao znanje
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Ned Mar 02, 2014 8:42 pm

Nem pojma..koliko se velikih planova najavilo,a koliko ostvarilo,znamo i sami..pre ne verjem nego sto verujem.. 55555 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Ned Mar 02, 2014 9:18 pm

To je za sada samo slika,kompjuterska animacija koju može da napravi svako u Corelu .
Jer ,objektivno -već se decenijama vozimo "brzim prugama" ,beogradskim metroom ,koridorima 10 i 11 ,vozovi idu na "Prokop" itd .Naslušali smo se predizbornih "Potemkinovih sela" i nagledali "kamena temeljeca" i "svečanih početaka radova" od kojih nije bilo -ništa .
Dok su ljudi kao Velja Ilić i Milutin Mrkonjić "glavni" za "kapitalne projekte" ,ništa od toga ,i ne samo oni -dok partijski kadrovi vode velika preduzeća ,a mafijaši kao Čume recimo rade biznis sa građevinskim mašinama -ništa od svega .
Pa i ovaj most ,kojim se Đilas hvalio -radili su Kinezi ,nama -za teške pare . Sumnjam da bi Arapi sad dolazili da nam nešto poklone ,od prevelike ljubavi prema nama ?
Dakle ...naša putarska i građevinska preduzeća su odavno propala ,fabrike cementa i ciglane su u stranom posedu ,jedino što mi tu možemo da vidimo kao korist je zapošljavanje radne snage ,a i to je upitno . Nisam baš previše čitao o tome ,ali ,koliko ja razumeh -radi se o kompleksu tržnih centara , elitnim hotelima visoke svetske klase ,i onoj "kuli" ?
Ne vidim koristi od tržnih centara ,kada i ovi naši zvrje prazni jer narod nema para ,još manje od hotela gde nećemo moći ni pred vrata .Sumnjam i da naše ugostiteljstvo uopšte ima kadrove koji mogu da se zaposle u takvim objektima -jer se tu traži znanje jezika i visoki stepen iskustva u struci -gde su naša deca to mogla da steknu ?
Ne znam ...daj Bože da od toga uopšte nešto bude ,ali se dobro sećam kada su isto tako baš Toma i Vučić,onomad 90 tih  "sredili" problem sa naftom i benzinom sa Gadafijem i Sadamom Huseionom ,pune novine bile ,eto se i sad vozimo od toga što su oni "doneli" Bili ,slikali se ,rukovali ....i ništa.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Ned Mar 02, 2014 9:58 pm

Ne znam da li da verujem ili ne...Ali da taj deo treba da se sredi i da je neverovatno atraktivan za ulaganje para jeste. Trenutno je ruglo grada. Ajd...živi bili pa videli...ubrzo bi to moralo da krene...

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Ned Mar 02, 2014 10:07 pm

brdjanin ::
Ne znam da li da verujem ili ne...Ali da taj deo treba da se sredi i da je neverovatno atraktivan za ulaganje para jeste. Trenutno je ruglo grada. Ajd...živi bili pa videli...ubrzo bi to moralo da krene...
E tu smo -treba da se "sredi" lokacija .Koliko ja kapiram -treba izmestiti prugu kojom prolazi sve i svašta ,dakle i opasne materije ,i treba uraditi mnogo toga da bi se dobila "ledina" koja odgovara zakonom predviđenim uslovima gradnje ,tj, u to dolazi i "pojas" od x kilometara gde ne sme da bude ovo i ono i na sve to -osnovna infrastruktura (struja, voda ,kanalizacija ,gas itd)
Malo sad pročitah -tamo se planiraju i stambeni kompleksi ,između ostalog ,i to ne stanovi za sirotinju .
To investitor sigurno neće da plati ,ni pod razno -to je "naše" .
A sa obziorom o kolikom prostoru se radi -to ne može da ne košta na stotine miliona evra ,ako ne i milijardu.
Mi to imamo ? E nemamo .I nećemo imati -sem ako ne uzmemo još i još kredita . I gde smo onda ?

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Ned Mar 02, 2014 10:23 pm

Ehhh da.. I onda je mrmot zavio cokoladu! :baba: 

Jos jedna od bajki pred izbore!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Pon Mar 03, 2014 11:23 am

Danubius ::

Ne vidim koristi od tržnih centara ,kada i ovi naši zvrje prazni jer narod nema para ,još manje od hotela gde nećemo moći ni pred vrata .Sumnjam i da naše ugostiteljstvo uopšte ima kadrove koji mogu da se zaposle u takvim objektima -jer se tu traži znanje jezika i visoki stepen iskustva u struci -gde su naša deca to mogla da steknu ?
Koliko sam ja shvatila, cilj ovog projekta je da se privuku strani investitori i strani kupci nekretnina.
Ovaj projekat bi trebao da Srbiju lansira u vrh pozeljnih turistickih destinacija.
Svakako da stanovi, lokali i trzni centri nisu za nase dzepove ( sem retkih pojedinaca) sto nije ni cilj Vlade. Bar ne za pocetak.
Ocekuje se da se svetski Jet Set veoma zainteresuje, te da ce oni biti glavni korisnici.
Planira se da se na projektu angazuje i zaposli vise od 20 000 radnika, sto je za svaku pohvalu.
Projekat je odlicna ideja, samo koliko ostvarljiva, vreme ce ubrzo pokazati.
Dany, ne slazem se sa tobom da nemamo strucni kadar.
Ne zaboravi da danas nasa deca govore najmanje jedan svetski jezik.
Verovatno da ce svi oni ( koji dobiju posao) proci odredenu obuku kod visoko kotiranih svetskih ugostitelja.
No, kako rekoh, ostaje malo da sacekamo i vidimo kako ce se sve to odvijati.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Pon Mar 03, 2014 11:33 am

Zasto mi je uvek u mislima, kad god se pojavi ova prica, ona narodna.. "kad na vrbi rodi grozdje!"

Hahahahahaa.. a cuj, rade ljudi kloniranje, kalemljenje.. more bit, al ne mora da znaci!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Sre Mar 05, 2014 5:20 pm

Narode ,primetiste li nešto tokom prezentacije u Dubaiu ?
Ovaj grandiozni projekat se predstavlja -panoima ?

U današnje vreme ? Pa gde je video bim ,3 D ,kompjuterske animacije ,grafikoni,makete ,bar ,da ne pričam o nekoj interaktivnoj prezentaciji  ?

A onda su svi iz naše delegacije dobile po "najnoviji "tablet ? 

Kakogod ....daj Bože da nešto bude od toga -no meni ovo deluje neozbiljno za jedan ovakav projekat
.

Nisam arhitekta ,niti poslovnjak -ali smo mi "panoe" i slajdove  koristili još kad sam ja išao u školu ,pre 30 godina -valjda jedna ozbiljna prezentacija projekta vrednog milijarde ne izgleda ovako ,u današnje vreme ?

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Čet Mar 06, 2014 9:37 pm

A bre tajo, sto da trose, vidis da uzamljuju pare.. ionako ce to da "pije vodu dok majstori ne odu"..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Čet Mar 06, 2014 10:22 pm

Lily ::
A bre tajo, sto da trose, vidis da uzamljuju pare.. ionako ce to da "pije vodu dok majstori ne odu"..
Ja sam zaista glup za matematiku i finansije -ali znam šta znači "kredit" i "kamata" i "rok vraćanja" .
Acika i onaj njegov Lazica ,a i svi drugi njegovi nas ubeđuju da je to praktično -poklon ?
Ja to razumem verovatno naopako -kao novo ,ogromno zaduživanje Srbije (a juče su pljuvali predhodnike zbog toga ,tako su i došli na vlast ) i ne vidim nikakve radosti u tome što nam je kamata "samo 2 % " umesto uobičajenih 4-6 % ?
MILIJARDA dolara ,ejjjjjj ?
I baš na toliko naši ekonomski stručnjaci (a koji nisu članovi SNS ) procenjuju vrednost radova koje treba izvesti (na naš trošak) da bi Arapi uopšte počeli da grade "kule na vodi" ?
Malkice velika podudarnost ,a koliko ja znam -Arapi nisu mutavi ,nego najveštiji trgovci na svetu ,još od biblijskih vremena .
I sad oni daju nama ,"nevernicima" -na svoju štetu ,silne novce ?
Malo sutra .

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Čet Mar 06, 2014 10:26 pm

Ja sam cula da ce bit dobra dzamija u projektu;)
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Čet Mar 06, 2014 10:32 pm

Velim ti ja tajo.. mutna je to rabota.. nist' dobro za sve nas! Na zalost.. svi su isti.. nemamo za koga glasati vec dugo, dugo..

A sve ovo su igranke, da bi odrzali budzet I davali redovna "sledovanja", inace eto Ukrajine kod nas, al' u domacoj reziji!

Svi znamo sta znaci kredit! Muka mi je kad ih slusam.. uhhh.. ili je nesto drugo u pitanju.. cu morati svrnuti kod svog doktora "za one stvari".. hahahhaahahhahahahhahahah.. kisko svima!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Sre Mar 12, 2014 7:51 pm

Svetska premijera "Beograda na vodi" u Kanu

Master plan projekta “Beograd na vodi” danas je imao svetsku premijeru u Kanu, na otvaranju jednog od najvećih sajmova nekretnina na svetu MIPIM.

Svetska premijera "Beograda na vodi" u Kanu

Sajam je ove godine okupio 20.000 izlagača i 4.000 investitora, a na svetskoj premijeri projekat je predstavio predsednik Privremenog veća Siniša Mali.

- Projekat Beograd na vodi izazvao je najviše pažnje na 25 sajmu nekretnina MIPIM 2014. u Kanu. Oko 20.000 najvažnijih ljudi ‎u oblasti trgovine nekretninama videće naš projekat. To doprinosi ne samo promociji Beograda,već i promociji cele Srbije. Mi smo sajam iskoristili za promociju naše zemlje i svega onoga što smo uradili u poslednjih godinu i po dana, na poboljšanju investicione klime i procesa pridruživanja Srbije EU. Ovo je naša slika Srbije koju smo odavde poslali u svet – rekao je Mali obraćajući se novinarima na štandu kompanije „Igl Hils“ iz Abu Dabija, koja će graditi „Beograd na vodi“.

Dragana Radojković, predstavnik MIPIM-a za region kaže da su na ovom sajmu prisutni svetski lideri iz oblasti trgovine nekretninama i investitori.

Siniša mali na predstavljanju

- Ovde dolaze samo glavni donosioci odluka. Projekat „Beograd na vodi“ izazvao je veliko interesovanje i to je jedan od najvećih projekata na ovogodišnjem sajmu“, izjavila je ona.

www.blic.rs
=======================
Pratim pisanja u stampi po ovom pitanju. Procitam zanimljive komentare. Procitam i neke od kojih prosto zanemim.

Evo  jednog takvog   

SvetiSavotipomozi 
Sreda, 12. 03. 2014. 16:59h
neregistrovan korisnik

Дај Боже да од овог плана и пројекта ништа не буде, јер је овај пројекат, према писању добро обавештених босанских "Vijesti" условљен изградњом раскошне џамије у истом комплексу и то, како рекоше, највеће у Европи!? "Наши најпобожнији" властодршци продадоше веру за вечеру - ужас и срамота!!!
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Čet Mar 13, 2014 2:04 pm

Ne verujem dok licno ne vidim.. dotle, sto s meneka tice.. lazu bre!
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Čet Mar 13, 2014 2:52 pm

... kolekcija cipela "Beograd na vodi"

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Čet Mar 13, 2014 3:13 pm

Ne verujem dok licno ne vidim.. dotle, sto s meneka tice.. lazu bre!

ne se jediti... dm2 
nešto ne verujem u ovo..ali ajdeee...
u svakom slučaju .mnogo lepo izgleda...:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Pet Mar 14, 2014 9:27 am

Ta ne jedim se ja.. sto kazu moje lale- ta mani ih.. nem od toga leba!

Puno vike, drake.. al' eto docekasmo I tisinu predizbornu.. sa njom utihnuce I BG na vodi!
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Pet Mar 14, 2014 9:38 am

Bolze Lily, ista si tvoj taja...neverne tome ccc...ccc  55555 :durise3: smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Pet Mar 14, 2014 9:48 am

Puno vike, drake.. al' eto docekasmo I tisinu predizbornu.. sa njom utihnuce I BG na vodi!
konačno zanemeli... :zubi3: ..

hahaha neverne tome..odmah me podseti na tomu diplomu... :zubi3: 
znaće se više posle izbora:D
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Pet Mar 14, 2014 1:19 pm

Kijara-brm ::

Mislis na Tomu -ordenasa!  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Pet Mar 14, 2014 9:40 pm

Kijara-brm ::

Mislis na Tomu -ordenasa!  smehsmeh 
aha..jedan je Tomica..  :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Sub Mar 15, 2014 10:10 pm

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   Sub Mar 15, 2014 10:24 pm

.. e vala bas..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: "Beograd na vodi"...   

Nazad na vrh Ići dole

"Beograd na vodi"...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» POSNA JELA (post na vodi, na ulju i obican post)
» Nokti - nega i ukrašavanje
» Patike
» Patijarh Pavle
» VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: