DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Ned Jan 26, 2014 3:00 pm

First topic message reminder :

Skoro da je vec izvesno, da ce se vanredni Parlamentarni izbori raspisati za 16. mart og.
Sta mislite:
-trebaju li nam ?
-promenice se nesto na bolje ?
-ko gubi, ko dobija ?
-vase vidjenje koja politicka opcija ce *isplivati*?
-da li je Vucic bas toliko siguran u uspeh svoje partije ili se tu nesto drugo mulja, tj. neko drugi diktira ?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Okano
Somborska Ruža
Somborska Ruža

Godina : 42
Datum upisa : 06.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pon Mar 17, 2014 10:24 am

Ja sam zadovoljna sa rezultatima SVM ostalo me posebno ne tangira. Mnogo toga sam/smo ulozili da bi posle 22 godine dostigli ove rezultate. Jesmo manjina, ali s ovim smo pokazali da nas ne moze niko zanemarivati. Ulozili smo trud, snagu , vreme ...i nije bilo uzalud. Toliko sam htela da dodam na ovu temu , i ako veslam u nekom camcu s politicarima ne volim da pricam o politici niti da iznosim svoje misljenje.I sad sam zelela samo da podelim svoju radost sa Vama ....

Ostajte mi zdravi , lepi i veseli ...

"Bátran és feleősséggel , mert ez valóban egy kítűnő ötlet volt !!! "
 zateleban
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pon Mar 17, 2014 10:28 am

Okano ::
Ja sam zadovoljna sa rezultatima SVM ostalo me posebno ne tangira. Mnogo toga sam/smo ulozili da bi posle 22 godine dostigli ove rezultate. Jesmo manjina, ali s ovim smo pokazali da nas ne moze niko zanemarivati. Ulozili smo trud, snagu , vreme ...i nije bilo uzalud. Toliko sam htela da dodam na ovu temu , i ako veslam u nekom camcu s politicarima ne volim da pricam o politici niti da iznosim svoje misljenje.I sad sam zelela samo da podelim svoju radost sa Vama ....

zateleban

drago mi je da neko makar ima neke vajde...umesto da svira samo gajde.... :329340: trtrr 

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pon Mar 17, 2014 9:38 pm

zateleban
Pa to je najnormalnije da manjine imaju niži cenzus i obezbeđena mesta u parlamentu ,mislim u normalnim zemljama .
Samo kod nas ,na jednim Miloševićevim izborima se desilo da ona zajednička lista ,"Tolerancija" ,koju si činile manjine ,Liga Socijaldemokrata Vojvodine i ne sećam se više ko ,ne pređe onih 5,1 % koliko je onda kao ,trebalo ,pa smo imali "etnički čist" parlament .
Pa i onda je Sloba našao mesto za Kertesa ,Margit Savović ,Gezu Farkaša i slične "predstavnike manjina" .
Čak i sa ovim Tominim i Koštunicinim ustavom je ipak omogućeno ono što je normalno -da izborni prag bude 0,4 % ,što je dosta ,u odnosu na to koliko uopšte ima mogućih manjinskih glasača .

Ne znam tačan broj mandata (mislim da je 10 za SVM ) pa ako je uspeh -čestitamo .

Mislim ....ništa dok neko sa DF ne uđe u izbornu trku ,a mi plavušu za to imamo (rekoh ja tebi da će ti "politika" valjati ,aaaa ?)
Nego -u Apatinu ,posle tolikih godina ,SPS i Živorad Smiljanić su potučeni do nogu . 6500 glasova za SNS u odnosu na 3500 za SPS ,tako nije bilo ni posle 5 oktobra .
Daleko od toga da volim SPS ,ako SNS misli da uradi zaista nešto ,ni u ludilu ne treba da ide u koalciju sa njima ,ali......

Ma koliko ih ja lično ne voleo -malo je zaista ružno da pomenuti dr Smiljanić ,Palma ,pa i Dačić u svojim gradovima dožive takvo "okretanje leđa" jer jeste činjenica da su puno uradili za svoje "rodno mesto" ,to se ne može osporiti .
U slučaju Apatina .....ko su "novi na vlasti" -je to čak i strašno . Ljudi bez obrazovanja i trunke morala ,lopovčine ,ex radikali .
Niko nam nije kriv -da je bila veća izlaznost ,bila bi druga priča ,a "pametni" su bojkotovali -pa nam je sada ono što je narod odlučio .
Oko  2 miliona ljudi nema ni osnovnu školu ili je jedva ima -budite sigurni da su oni glasali ,i nije teško pogoditi ni za koga ,bilo je to predviđeno i upozoravano na tu mogućnost -pa se i desilo .
Meni nije normalno da SNS pobedi sa programom LDP -ali se i to desilo ,a LDP ostao van parlamenta .
Dobro je da je "desnica" ,naročito ekstremna ostala van parlamenta -ali ne treba to da se zanemari . DSS 4% ,radikali (Obraz ,Naši ) 2% ,Dveri preko 3% ,itd ....ti se lako "ujedine" ,a zajedno su jači od svega što u Srbiji nosi predznak "demokratski" ,prevelik je to procenat za zemlju koja želi da bude demokratska .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Okano
Somborska Ruža
Somborska Ruža

Godina : 42
Datum upisa : 06.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pon Mar 17, 2014 11:33 pm

Samo kod nas ,na jednim Miloševićevim izborima se desilo da ona zajednička lista ,"Tolerancija" ,koju si činile manjine ,Liga Socijaldemokrata Vojvodine i ne sećam se više ko ,ne pređe onih 5,1 % koliko je onda kao ,trebalo ,pa smo imali "etnički čist" parlament .
Pa i onda je Sloba našao mesto za Kertesa ,Margit Savović ,Gezu Farkaša i slične "predstavnike manjina" .
Čak i sa ovim Tominim i Koštunicinim ustavom je ipak omogućeno ono što je normalno -da izborni prag bude 0,4 % ,što je dosta ,u odnosu na to koliko uopšte ima mogućih manjinskih glasača .

Ne znam tačan broj mandata (mislim da je 10 za SVM ) pa ako je uspeh -čestitamo .

da sad ne kopiram ceo tekst mrzi me ...ja bih ovde dodala da mi nismo se "udruzili" ni sa kim , ovaj rezultat je samo NAS, sami smo postigli ovo sto imamo samo -SAVEZ VOJVODJANSKIH MADJARA sa predsednikom Pastor Istvanom na celu. Nema pored nas ni jedna manjinska stranka, pa je zato uspeh jos veci. Barem mi na to tako gledamo. Do sada smo imali 5 mandata nas cilj je bio svakako da zadrzimo to sto imamo , ocekivali smo +1 a sad po nezvanicnim rezultatima imam zagarantovano ukupno 7.

Doduse ima tu jos madjarskih pratija ne jedan ali ako nisu za zajednicu to je njihov problem a ne nas, tako da smo ih oduvali sve odreda sinoc.
Lako je pljuvati i sedeti na lovorikama od izbora do izbora, ne radeci nista , a pred izbore skakti ko pobesneli pavijani u kavezu. Blatiti pokvarenom kamapanjom , kopati po privatnim stavrima ko zna sta traziti da bi sebi obraz ocistili , jer sto su obecali nista nisu ispunili ....No njihova prljava kampanja protiv nas je islo samo na nasu ruku , upravo su postigli kontra efekat.Nije sve u galami ! Mi radimo i cutimo , kad treba da se prezentuje postignuto , ne bacamo se praznim recima, imamo dokaze da nismo samo sedeli u foteljama. Mali smo ali ubitacni i to ne govorim sad u prazno! Ko zeli nek proveri. Ne vodimo prljave kampanje, ne kupujemo glasove, ne obecavamo ono sto ne mozemo da ispunimo. Tiha reka breg roni , samo polako ...mi smo vredni i strpljivi pa ostaje vam da vidite i uverite se :)

Imamo kod nas u gradu sjajne rezultate , nisu glasali samo madjari da ne bude zabune. U Bg imamo isto clanove koju cine 95% srba. Pa po tome sudeci ne "politiziramo" mi tako lose , zar ne ?
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pon Mar 17, 2014 11:46 pm

Moje najveće razočarenje na ovim izborima je moja Biblioteka. To je moje izborno mesto. Čak i ludih devedesetih tu SPS, SRS (sa ovim preobučenim) nije mogao da prismrdi. Sinoć šok. Biblioteka,  moja Biblioteka SNS 45%. Sve je otišlo u krasni kad su Biblioteku dobili.

A majmuni sa lokala (čitaj LSV, SPO, DS, preobučeni tadićevci, LDP ...) u svim drugim vide krivce samo ne u sebi.

P.S. Drago mi da trend koji sam kod nas videla nije opšti. Ono zlo (tamburaš Dinkić) NIJE prošao cenzus.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pon Mar 17, 2014 11:53 pm

Imamo kod nas u gradu sjajne rezultate , nisu glasali samo madjari da ne bude zabune. U Bg imamo isto clanove koju cine 95% srba. Pa po tome sudeci ne "politiziramo" mi tako lose , zar ne ?
Biće ,biće ...jer i u Apatinu ,pored SNS , 44,23% i SPS   24,31%, ,cenzus su  prešli još samoSVM  – Ištvan Pastor koja je osvojila 929 glasova  ili 6,45% i lista BORIS TADIĆ – Nova demokratska stranka koja je osvojIla  761 glas ili   5,28%.
Ako se uzme u obzir broj stanovnika mađarske nacionalnosti ,i činjenice da deo  tradicionalno glasa za druge (usuđujem se sa sigurnošću reći ,stranke demokratske orijentacije ) onda je  ovaj rezultat veliki uspeh za SVM ,može se nazvati i "istorijskim" .
"Moj" LDP je dobio samo
254 glasa -1,76 %.  suicid 

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 8:33 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zasto li sam ovo ocekivala ?  
 Veliko srce A. Vucica ili nedostatak kadra ? 55555

I naravno, bas onako kako je obecao...Saric je jutros uhapsen!
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 11:37 am

Komšinice,de me podseti kako i kad su uhvaćeni Karadžić i Mladić,ko je tada bio na vlasti i ko ih je isporučio i šta smo mi dobili od toga .Bojim se da će i naredni koji budu došli na vlast imati neke Šariće,Mladiće...
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 11:44 am

dusicaa ::

I naravno, bas onako kako je obecao...Saric je jutros uhapsen!

Prvo ga je uhapsio pa tek onda obećao.... top88 99i 

..
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 12:12 pm

Isto ko i sa Karadžićem kad se švercovao u tramvaju i sa Mladićem što je svratio kod rodje na selo.
VEĆ-VIDJENO
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 1:24 pm

promaja ::
Komšinice,de me podseti kako i kad su uhvaćeni Karadžić i Mladić,ko je tada bio na vlasti i ko ih je isporučio i šta smo mi dobili od toga .Bojim se da će i naredni koji budu došli na vlast imati neke Šariće,Mladiće...

Tesko komso da te ja mogu podsetiti. Udarila zestoka amnezija. Sto bih bila drugacija od nasih politicara ?
Meni je samo ovo hapsenje Sarica vise nego smesno.
Pitam se da li su vecereli ili doruckovali sa njim...???
Ili se sasvim slucajno prosetao, pa ga eto primetili  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 1:39 pm

Kod nas je sve moguće,vidiš da se čova smeška iz duše dok ga vode ...
Ne treba komšinica da budeš ko oni ,nedo bog ...
Pa uskoro će da vidimo šta moramo za uzvrat da damo ,pa bože moj ,možda je tog Šarića poslo neko ko čeka kajmak da pokupi ...a da,možda je sad vreme da se Kosovo fino i kulturno prepiše uz većinski blagoslov.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 1:59 pm

Moje vidjenje ovih zadnjih izbora je Pozitivno

-Znam da nece biti bolji Zivot i Standard nasih Gradjana.
-Znam da nece biti nesto veci broj radnih mesta.
-Znam da nece Plate i Penzije biti vece.
-Znam da ce skoro sve moguce Poskupeti.

Ali znam i vidim da se svakim danom smanjuje Kriminal...Onaj Policajac dobio 40 godina zatvora za ubistvo i spaljivanje ona 2 mladica...Zatim onaj decko za svirepo ubistvo svoje devojke dobio 40 godina zatvora...Zadnje je hapsenje najveceg Narko-Bossa na Balkanu.

To je jedina stvar sto me raduje sto ce stranka koja je pobedila na izborima da sastavi novu Vladu i krene dalje sa suzbijanjem Kriminala a za ostalo neka uradi koliko bude mogla.

Pa i Grcka nije neka Bogata Zemlja i tamo je kriza i nezaposlenost i drugi razni problemi...Ali zato Kriminal je sveden na Minimum...Ja se sigurnije osecam kada sam u propalu Grcku nego u svojoj zemlji da me neka Budala ne napadne...Ali polako dolazi kraj svemu... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Uto Mar 18, 2014 9:16 pm

Tutin, Sjenica, Surdulica, Senta, Ada, Preševo, Bujanovac, Čoka, Bosilegrad, Vračar i Stari grad - jedine su opštine u kojima SNS nije pobedio -dakle ,u mestima gde žive manjine i "stari Beograđani" (što mene nimalo ne čudi ,biće da ga se dobro sećaju kao "radikala" )

Time dolazimo u red malobrojnih država u kojima vlada jedna partija (nekih 6 )
Ako je takav primer Putinova Rusija , Erdoganova Turska ,Albanija ...onda je valjda jasno zašto to nikako nije dobro ?

Izgleda da nama  demokratija i ne treba -samo Vožd .

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pet Mar 21, 2014 7:21 am

Raduje me odlazak ispod cenzusa URS, LDP, DSS. To je jedino dobro u semu ovome, jer se otvara prostor za nove. Lepo je 2000-e godine rekao Đinđić, ne samo da smo pobedili SPS, već smo najzad skinuli sa scene SPO. Dok ima dežurnih opozicionara, stalnih, ljudima se sve zgadi, zato i ne izlaze na izbore.
Što se tiče SNS-a, ne sekiram se. Sledi ulazak u NATO, uvođenje Rusima sankcije, promena ustava, taok da će možda već do kraja godine pasti ispod 25 posto. Ne može se ovako dugo. Sve je samo laž. Šta imamo mi od hapšenja Šarića? Umesto da se pravimo ludi, da ga uhapsimo bez pompe, a sve što je uložio, država konfiskuje. Treba objasniti ljudima, da će umesto Šarića neki novi narko-boss biti iz Hrvatske, Bosne, Crne Gore, a da će svoj novac ulagati tamo. Zašto su građani Srbije toliko pogođeni što je Šarić svoj novac ulagao ovde. Jel trebao da razvija možda Hrvatski turizam. Dogovor sa Šarićem je bio postignut da se preda pred izbore, ali su Dveri to objavile, pa je plan propao i odustalo se od toga.
Što se tiče URSA, nije mi jasno kako su prolazili cenzus i do sada. Nisam još upoznao čoveka koji glasa za Dinkića. Ima nekih koji ga simpatišu, ali je to daleko da bi glasali za njega.
LDP je kažnjen za totalno brljanje i odstupanje od demokratije i liberalizma. Cela priča se svela na atisrpstvo, što je prepoznato. Žao mi je, ali čovek koji kritikuje Amfilohija (što me oduševljava), ulazi zati u dil sa Zukorlićem. E to je perverzno. Napadati hrišćansku crkvu zbog konzervatizma, a hvatati se islama. Nemam reči.
DSS je platila što neće sa Dverima. i to mi je drago.
Ako je Kosovo srce Srbije, ne može se više akademski voditi politika. Nacionalna stranka mora imati i svoje ekstremno krilo. U svakoj zemlji sveta, potpisivanje Briselskog sporazuma ne bi moglo tako proći. Najmanje od DSS-a šte je moralo da se dogodi, jedan veliki miting, obavezno sa žrtvama, a čak preći i na terorizam, jer je prekršen ustav Srbije, a sve u cilju izdaje i prodaje teritoraija zemlje kojoj pripadaš.
Jedina nada su mi Dveri.
Ne ulazim u njihovu suštinu, nervira me što u XXI Veku partija nema Glavni odbor nego STAREŠINSTVO, e to mi ide na kurac. Ipak, jedina prava opozicija SNS-u. A koliko ih se plaše, dokazuje činjenica da je za jednu vanparlamentarnu stranku poput Dveri, uložena ogromna sredstva kako bi se podelila. Napravljene su dve nove stranke, koje su imale najviše plakata posle SNS, što neko plaća, a čak su ušle sa SNS na neke liste.
Okano, ja sam glas svoj dao tebi a ne Paštoru, samo da znaš.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pet Mar 21, 2014 10:19 am

debilko ::
Raduje me odlazak ispod cenzusa URS, LDP, DSS.
Što se tiče SNS-a, ne sekiram se. Sledi ulazak u NATO, uvođenje Rusima sankcije, promena ustava, taok da će možda već do kraja godine pasti ispod 25 posto. Ne može se ovako dugo. Sve je samo laž. Šta imamo mi od hapšenja Šarića? Umesto da se pravimo ludi, da ga uhapsimo bez pompe, a sve što je uložio, država konfiskuje. Treba objasniti ljudima, da će umesto Šarića neki novi narko-boss biti iz Hrvatske, Bosne, Crne Gore, a da će svoj novac ulagati tamo. Zašto su građani Srbije toliko pogođeni što je Šarić svoj novac ulagao ovde. Jel trebao da razvija možda Hrvatski turizam. Dogovor sa Šarićem je bio postignut da se preda pred izbore, ali su Dveri to objavile, pa je plan propao i odustalo se od toga.
Što se tiče URSA, nije mi jasno kako su prolazili cenzus i do sada. Nisam još upoznao čoveka koji glasa za Dinkića. Ima nekih koji ga simpatišu, ali je to daleko da bi glasali za njega.
LDP je kažnjen za totalno brljanje i odstupanje od demokratije i liberalizma.
Jedina nada su mi Dveri.
Ne ulazim u njihovu suštinu, nervira me što u XXI Veku partija nema Glavni odbor nego STAREŠINSTVO, e to mi ide na kurac. Ipak, jedina prava opozicija SNS-u. A koliko ih se plaše, dokazuje činjenica da je za jednu vanparlamentarnu stranku poput Dveri, uložena ogromna sredstva kako bi se podelila. Napravljene su dve nove stranke, koje su imale najviše plakata posle SNS, što neko plaća, a čak su ušle sa SNS na neke liste.
Okano, ja sam glas svoj dao tebi a ne Paštoru, samo da znaš.

Haotično sa tvoje strane. Sad pogledaj šta si pisao pred prošle izbore i uporedi sa ovim postom sad... mahmah 

..
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pet Mar 21, 2014 12:30 pm

Hahahhah, pa pogledaj šta su pred prošle izbore pričali Toma i Aca, a šta pričaju sada.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pet Mar 21, 2014 12:32 pm

Hahahhah, pa pogledaj šta su pred prošle izbore pričali Toma i Aca, a šta pričaju sada.

a ti im veruješ? (verovao si)?.... ja ih pamtim još iz Šešeljeve stranke.....vuk menja dlaku ali ne ćud.... vrag :329340:

..
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pet Mar 21, 2014 3:22 pm

Ja ne verujem nikome, davno sam to naučio.
Ali za razliku od vas svih ostalih, nemam predrasuda.
Daj šansu svakom, dok se ne pojavi neko ozbiljan.
Ipak, ovde je na delu jedna velika prevara, a većina vas to prihvata i ne primećuje.
Govori se o ekonomiji, MMF-u i samo to. I svi već vide pare u svojim džepovima. Ako ih nemaju, bar da pričaju o parama.
To je najveća prevara u istoriji srpke politike.
Pare i hapšenja.
I jedno, i drugo je antihrišćanska pojava.
Glvna stvar koju jedna državna politika mora da forsira je duhovnost (tu ne mislim na onu Dverjansku samo već i na slobode svih vrsta), obrazovanje, tradicija, bezbednost, geopolitička situacija, vladavina prava, kultura.
Ekonomija to samo treba da prati. Jebeš zemlju gde se ekonomista izbacuje u prvi plan. On je samo servis države, izvlači iz ekonomskog programa maksimum, koji može u ovoj državi. A ne da se državne stvari podređuju ekonomiji. To je srpski rečeno PRODAJA, IZDAJA, tako je moglo i 1941-e i 1914-e i stalno kada nas je neko ugrožavao. Prosto potpisati kapitulaciju pa se okrenuti standardu ljudi i za taj potpis idejstvovati neki sitan novčić.
Danas svaki pijanac u Srbiji diskutuje o MMF-u.
Pa onda zamena teze, kao razmišljajte o svojoj deci.
O deci naravno treba razmišljati, ali pre svega kao nastavljačima loze srpske, loze predaka, a ne kao o nekom ko je rođen u inkubatoru, bez ikakvog poroda i bačen na ulicu da se snalazi. To je Amerikanizacija, jer su se upravo tamo skupili svi očajnici, koji nisu ništa predstavljali u svom okruženju pa krenuli u novi svet. Ovo je Srbija.
Pre svega, zadak svakog od nas je da se ponašamo dostojno srpskog imena i tradicije, pa tek onda dolazi u opticaj sve ostalo.
Naravno da sam za veći standard, ali samo ako on nje plod gaženja po grobovima predaka.

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pet Mar 21, 2014 8:51 pm

Ja ne verujem nikome, davno sam to naučio.
Ali za razliku od vas svih ostalih, nemam predrasuda.
Daj šansu svakom, dok se ne pojavi neko ozbiljan.
Ipak, ovde je na delu jedna velika prevara, a većina vas to prihvata i ne primećuje.

Kako to? Pominjao si ministra za KiM , sve u superlativu a on je deo SNS, ranije bio SPS-JUL. Ko prihvata prevaru i veruje bilo kojoj stranci? Zna se ko je bio za EU od političara pre 1999, i posle 2000 god. SPS je prva legla na "rudu" zahvaljujući DS bloku. Radikali (Aca i Toma) su sve to bojkotovali, pretili da bi tek pre 3..4 godine videli da je vrag odneo šalu i okrenuli se Zapadu.Sad su veće "demokrate" od same DS, sve zarad vlasti.Sa ovakvom ubedljivom pobedom imaju priliku da se dokažu da su "ispravni", ali nemaju dovoljan broj odgovornih lica da kompletiraju vlast i sprovedu što su obećali.Imaju jedinstvenu priliku da se pokažu.Volio bi da grešim, ali nevidim nikakav boljitak od njih. :329340: 

..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Pet Mar 21, 2014 11:52 pm

Koje društvene igre ovih dana igraju naši političari? Vučić je sebi kupio „Uradi sam“, Dačiću je poklonio „Ne ljuti se čoveče“, Jovanović igra „Vešala“, Đilas „Pikado“, Tadić „Džoker“, Drašković „Mice“, Dinkić „Riziko“, a Koštunica „Ruski rulet“!

Ljubenovic

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Sub Mar 22, 2014 8:41 am

ZoxZoja ::
Koje društvene igre ovih dana igraju naši političari? Vučić je sebi kupio „Uradi sam“, Dačiću je poklonio „Ne ljuti se čoveče“, Jovanović igra „Vešala“, Đilas „Pikado“, Tadić „Džoker“, Drašković „Mice“, Dinkić „Riziko“, a Koštunica „Ruski rulet“!

Ljubenovic
Sad se igra igra "ko će se bolje uhlebiti " -lov na funkcije .
Goran Knežević (čovek zbog koga naša deca i dalje imaju 5,00 aflatoksina u mleku,suđen za malverzacije sa zemljištem  ) se pominje kao budući predsednik Skupštine .
Nebojša Stefanović ,čovek koga pamtimo samo po hvaljenju Vučića -biće novi ministar (ne zna se čega)
Ivan Tasovac ,sadašnji ministar kulture ,i mnogo isticana "vanstranačka ličnost "ispred SNS može da  se pakuje ,njemu bolje da bude "direktor filharmonije" -kako se već pušta probni balon u novinama .
Pa se mora naći i kakva funkcija za Velju Ilića , Karićku , Maju Gojković ,Vesića i druge "istaknute naprednjake" -koje smo godinama gledali na istima .
"Svom snagom u reforme " -to su "reforme " ?
13 miliona evra je koštao cirkus da Vučić i zvanično postane premijer a SNS prigrabi apsolutnu vlast . Sada ,kada su sve to dobili ,i dalje ne prestaje pljuvanje po novinama po ostacima DS ,ali i urušavanje SPS ,stalnim aluzijama na Dačića i njegov kabinet i njihove veze sa tajkunima i organizovanim kriminalom .
E ,ako zaista tu nešto urade ,to bi bilo pozitivno ,ali poznavajući SNS ...sve to je cirkus za narod ,i u cilju smanjivanja apetita SPS za unosnim funkcijama . Verovatno će se završiti sa -vi ne talasajte puno ,a mi ćemo vam već ponešto i dati (no to neće biti zlatne koke EPS -a i SrbijaGas-a)

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Sub Mar 22, 2014 10:30 am

Jbt, vi i dalje ne odustajete da komentarišete o SNS-u.
Tu nema ništa, čak ni spomenuti.
Čisto duplo-golo.
Što je najcrnje, u ovim komentarima, i vi koji ste normalni, podsvesno će te početi da ih gledate kao političare.

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Sub Mar 22, 2014 1:57 pm

Jbt, vi i dalje ne odustajete da komentarišete o SNS-u.
Tu nema ništa, čak ni spomenuti.
Čisto duplo-golo.

ti si za njih navijao, a sad kažeš da ih netreba spominjati... dm5 vrag 

..
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   Čet Sep 03, 2015 6:38 am

Da ne otvaram novu temu. "Smeše" nam se izbori u januaru, i biće verovatno na svim nivoima.

Lokalni izbori za Beograd i bg opštine moraju da se raspišu po donošenju novog Statuta grada, što će se desiti do kraja godine.

Vojvodina takođe mora da ima izbore za novi parlament.

Zato mislim da će ih biti na svim nivoima.

Očekujmo do kraja godine razna sniženja hrane, benzina..i podizanje plata i penzije.

Predizborna kampanja av av već traje na TV Pinku. Počela odavno.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???   

Nazad na vrh Ići dole

Vanredni Parlamentarni izbori u Srbiji (opet) ???
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju
» Vodič kroz IVF klinike u Srbiji
» U Srbiji ukinuto široko povijanje
» Restorani....nasi divni
» Stevia sladja od secera

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: