DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 5:43 pm

Na internet stranici Vikipedije na engleskom, koja se bavi istorijom Srba kao naroda, među 30 najuticajnih, pored Nikole Tesle, Karađorđa i Emira Kusturice, ubrojan je i pevač Željko Joksimović.

Željko Joksimović među 30 najuticajnijih Srba
Na pitanje ko je najpoznatiji Srbin ili koja istorijska ličnost je najznačajnija za našu zemlju, za mnoge je odgovor knez Lazar, Sveti Sava, Karađorđe, Vuk Karadžić, Nikola Tesla, Ivo Andrić, Novak Đoković…

Među ovim velikanima, ako je sudeći prema Vikipediji, svoje mesto je našao i pevač Željko Joksimović, koji se na ovom sajtu našao na kolažu fotografija 30 najpoznatijih Srba, i to između proslavljenih sportista Vlade Divca i Novaka Đokovića.

Na listi najznačajnijih Srba nalaze se istorijske ličnosti poput Stefana Nemanje, Svetog Save, Cara Dušana, zatim poznati naučnici Mihajlo Pupin, Nikola Tesla, Milutin Milanković, ali i savremene ličnosti i umetnici kao što su Marina Abramović i Emir Kusturica, prenosi "24 sata".

Joksimovićev uspeh na Evroviziji, gde je 2004. osvojio drugo mesto, možda je razlog njegovom ulasku među ove velikane. Po toj logici, međutim, iznenađuje podatak da Marija Šerifović nije izabrana za jednu od najuticajnijih Srba, iako je istom takmičenju 2007. pobedila.

www.blic.rs

Bez zelje da osporim lik i delo Z.Joksimovica ali sta je mnogo monogo je!
Preterase ga brate!!!
Stvarno ne mogu da shvatim da ne znaju za mnogo uticajnije Srbe od Zeljka?

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 5:55 pm

dusicaa ::

A Ceca i Karleuša? booored 

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 6:01 pm

Pa znaju: Emir Kusturica  trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol rlol 

Ovo ide na dokaz validnosti Wiki hahahahahahahahahaahahah
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 6:03 pm

cojle ::

A Ceca i Karleuša? booored 
a mi svaki dan drobimo o njima..ccc...
kuda ide ovaj svet.... :zubi3: .
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 7:21 pm

AstrinaKomsinica ::

Gradjane jedne drzave, ne razdvajam po nacionalnoj pripadnosti.
Koliko mi je poznato Kusturica jeste drzavljanin Srbije, a i primio je pravoslavlje i ostavio pecat na kinematografiju, tako da on jos nekako i moze u grupu poznatih ali bas za prvih trideset ???  55555
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 7:28 pm

Gradjane jedne drzave, ne razdvajam po nacionalnoj pripadnosti.
Koliko mi je poznato Kusturica jeste drzavljanin Srbije, a i primio je pravoslavlje i ostavio pecat na kinematografiju, tako da on jos nekako i moze u grupu poznatih ali bas za prvih trideset ???  55555

Onda Tesla ispada  trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 7:30 pm

Onda Tesla ispada  trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol 

on nije iz Srbije, naravno da ispada, umjesto njega je laza... smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 7:31 pm

Onda Tesla ispada   

Upao Nemanja. jwwwwww 

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 7:32 pm

Onda Tesla ispada   

Upao Nemanja. jwwwwww 

E ebi ga, s konja na magarca  trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 7:39 pm

Onda Tesla ispada   

Upao Nemanja. jwwwwww 

Bio magarac pa se opametio.  tesim te 

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 7:42 pm

Onda Tesla ispada   

Upao Nemanja. jwwwwww 

Bio magarac pa se opametio.  tesim te 

Ako, samo ti njega zadrzi, nama ne treba  trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:00 pm

Mene zanima ko je ovo ,od "uticajnih Srba" ?

Bez namere da se sprdam ,zaista ne znam .Znam da su se Srbi "nosili " alla turca sve do XIX veka, ali mi ovaj više asocira na.....Sulejmanovog "babu" .
Ne znam na osnovu čega su ovo pravili ,jer je pola nabrojanih svoje školovanje i karijeru napravilo u inostranstvu ,pa ako su bili uticajni -bili su tamo .
Tesla i Ivo Andrić su inače predmet sporenja "čiji" su ,između Srba i Hrvata , Njegoš je valjda ,na kraju Crnogorac ,a o Emiru neću ni da pričam.
Ja se još sećam onoga kada se pisalo za Džoni Vajsmilera (najpoznatiji Tarzan) da je "naš " iako se čovek rodio u Rumuniji pod imenom Peter Johann Weissmüller (a tamo je i sahranjen) 
No  ,našla mu se neka praprababa sa devojački (moguće ) srpskim prezimenom ,i onda bilo-Tarzane ,Srbine .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
cojle

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:11 pm

Danubius ::
Mene zanima ko je ovo ,od "uticajnih Srba" ?

Da nije pokojni Pišta? booored 

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:13 pm

A stvarno, onako posteno, evo i kad se sprdam, to nije iz neke zle namjere, meni je recimo drago da je Tesla iz nasih krajeva, pa nije bitno ko ga prisvoji, meni srce raste sto je pricao istim jezikom, sto je neko tako pametan ponikao iz moje zemlje:)

A cemu ta borba, i svojatanje?! Who cares?! Pametnije je da svaki taj covjek bude inspiracija da neko od onih koji ga "sretnu" u ucenjima pozeli da napravi nesto, podigne se na nivo znanosti, umjetnosti za jos jedan stepenik:)

Danas sam recimo naletila slucajno na tipa iz BiH koji je Prof. Dr. na Michigan University, nas covjek, ne da je pametan, nego izniman fizicar, kemist, osvaja nagradu za nagradom. Njegov komentar na uspjeh: Ipak od svih nagrada su mi drazi cevapi u mom rodnom gradu:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:14 pm

E ako Cojle ne zna...ne znam ko bi mogao pomoci...uostalom,jeste glupo ne staviti imena,po slikama,samo Srbin moze znati svoje poznate ...a kako drugi da ih prepoznaju.
Ako je do pjevaca...Brena za prsa ispred Joksimovica.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:15 pm

Astra ::
E ako Cojle ne zna...ne znam ko bi mogao pomoci...uostalom,jeste glupo ne staviti imena,po slikama,samo Srbin moze znati svoje poznate ...a kako drugi da ih prepoznaju.

Brena bona Bosanka! hahahahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:16 pm

Nek se taj tvoj Kono vrati u Bosnu i jede cevape...koji je klinac ucio skole da pati za cevapima.

.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:17 pm

Cija drzavljanka?

.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:17 pm

Vrati se on redovno, i kane po nekoliko stotina hiljada dolara za napredak ekonomije u svom gradu:)
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:18 pm

Cija drzavljanka?

Meni sad nije jasan arsin po kom se to odredjuje?! Ako je Tesla americki drzavljanin ( i hrvatski), a posvojen, pa i Andric, pa sve tako, nis' mi jasno nije  trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:19 pm

Ne bi Nemanja upao u "prvih 30" da je padao na ćevape. smehsmeh rlol rlol 

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:19 pm

Da nije pokojni Pišta? booored 

Pa da znaš da me podsetio na Atilu Huna ,zato sam i pitao .Ali ,kada ni ti ne znaš.... :dmmase: 

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:25 pm

Umesto Željka Joksimovića ja bih stavila Patrijarha Pavla. Ne zato što sam veliki vernik, niti što sam Srpkinja sa niskim IQ:)) nego zato što sam naivna pa verujem Danubiusu kako ne zna ko je na fotografiji!

Mene to ne dotiče, ja s' tem nemam ništa. 
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:34 pm

A cemu ta borba, i svojatanje?! Who cares?!

Pametnije je da svaki taj covjek bude inspiracija da neko od onih koji ga "sretnu" u ucenjima pozeli da napravi nesto,

Rodna kuća Gavrila Principa je u Obljaju, Hrvatskom kantonu Federalnog entiteta.

Imaju se čime ponositi - Hrvati il Bošnjaci? smehsmeh rlol rlol 

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    Ned Jan 12, 2014 8:36 pm

A cemu ta borba, i svojatanje?! Who cares?!

Pametnije je da svaki taj covjek bude inspiracija da neko od onih koji ga "sretnu" u ucenjima pozeli da napravi nesto,  

Rodna kuća Gavrila Principa je u Obljaju, Hrvatskom kantonu Federalnog entiteta.

Imaju se čime ponositi - Hrvati il Bošnjaci? smehsmeh rlol rlol 

To mi prvi haber, eto koliko me zanima hahahahahahahahahaha Al nek ide pod SrBske heroje da se ne ljutis hahahahahahahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji    

Nazad na vrh Ići dole

Pogodite ko je "upao" među 30 najuticajnijih Srba u istoriji
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Ima neka tajna veza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: