DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Sarkazam

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Sarkazam   Sre Jan 08, 2014 8:03 pm

First topic message reminder :

"Sarkazam – posljednje utočište skromnih i čestitih ljudi u situacijama kada se privatnost njihovih duša nasilno napadne."

reče Ruski Bog Dostojevski.

A mi bi to preveli na priliku da uvredimo idiota tako da on to ne shvati ili da shvati posle mesec dana.

Šta mislite o sarkazmu?? Kako ga doživljavate? Kada i da li ga koristite?

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Jan 09, 2014 12:54 pm

dusicaa ::
Samouka ::
" Kada i da li ga koristite?

Koristim ga onda  kad odredjene ljude zelim da spustim sa oblaka ali tako da izgleda kako cu ih lagano pridrzavati, a zapravo tresnuce zestoko. Neki odmah od pada osete bol i posledice, a neki sa okasnelim rekacijama. Sve zavisi od njih samih i koliko su u stanju procitati upuceno.

... džabe, takvi ljudi ne kapiraju sarkazam...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Jan 09, 2014 1:23 pm

AstrinaKomsinica ::
Astra ::
Da li mi se cini ili sarkazmom moze da se lijece kompleksi...oni vise vrijednosti...

No, no kofrciti:))))) Sarkazam je umjetnost, nije razumLJiva svakomU  smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol 

Izuzetno primenjena umetnost:)

Moraću da se upišem na fakultet primenjenih umetnosti... (SARKAZAM)  :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Jan 09, 2014 1:25 pm

Kijara-brm ::
AstrinaKomsinica ::
Da li mi se cini ili sarkazmom moze da se lijece kompleksi...oni vise vrijednosti...

No, no kofrciti:))))) Sarkazam je umjetnost, nije razumLJiva svakomU  smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol 

Izuzetno primenjena umetnost:)

Moraću da se upišem na fakultet primenjenih umetnosti... (SARKAZAM)  :zubi3: 

Cas prvi: kad moras rec da je sarkazam, onda vise nije  smehsmeh rlol rlol rlol rlol 

Odo' bem ti, moram radit!!!!!

Ljub, ljub svima, uzivajte u danu!!!!  jakog jakog jakog jakog jakog jakog 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Ned Jan 26, 2014 6:36 pm

"Ako ti je vjera dovoljno cvrsta, cinjenice nisu bitne"  trtrr 

Ovo stvarno pise ispred jedne crkve:)
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Nov 12, 2015 2:51 pm

Zašto treba da budete zahvalni sarkastičnim ljudima oko vas?

Da li ste među onima koje bi vaši prijatelji opisali kao "sarkastične, cinične osobe", a 'neprijatelji' vas ne podnose upravo zbog izjava i komentara koji dolaze uz takvu osobinu? Ako i niste, sigurno poznajete bar jednu takvu osobu.
Naučnici su otkrili da se takvi ljudi slobodno mogu opisati i kao - izuzetno inteligentni.

Istraživanje koje je sproveo Harvard Business School došlo je do zaključaka da je sarkazam "najviši oblik inteligencije", pre čega su istraživali kognitivna iskustva mozga i ponašanja pojedinca koji se u određenim situacijama ponaša sarkastično.

Takođe, tokom jednog drugog istraživanja uticaja sarkastičnih komentara na društvo, zanimljivo je kako se pokazalo da se ljudi neće naljutiti ili uznemiriti ako sarkastične reakcije dolaze od strane osobe s kojom su si bliski ili prijatelji.

Ali, što je možda još zanimljivije, viši koeficijent inteligencije nije se samo pokazao prisutan kod osoba sklonih sarkazmu, već i kod onih koji ga lako prepoznaju.

Istraživanja su pokazala i da izloženost sarkastičnom ponašanju podstiče kreativnost kod drugih ljudi, kao i razvijanje traženja rešenja za probleme.

Sarkazam, sudeći po aktivnosti mozga koju su naučnici merili, podstiče mozak da se više napreže i da, u praksi, više razmišljamo. Zato, ako vas sarkastični ljudi u okolini živciraju, možda više ne treba da gledate na njih s prezirom, nego sa zahvalnošću.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Nov 12, 2015 3:10 pm

Ne volim ljude koji se služe sarkazmom da bi nešto ili nekome dokazali, pokazali..
Možda je to njihov odbrambeni mehanizam, jer se podsvesno plaše otvorenog verbalnog duela?
Ne znam, razmišljam.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Nov 12, 2015 6:37 pm

MadamX ::

Možda je to njihov odbrambeni mehanizam, jer se podsvesno plaše otvorenog verbalnog duela?
Ok,ima i toga . Ako neko nema argument -očekuj sarkazam (ironiju ,cinizam ) od njega . 
Mislim da pravo "stepenovanje " ide ovako :

1.ironija - način da nekome nešto "poručiš" ,a ne želiš da se svađaš ili koristiš "jače izraze" 
2. sarkazam -isto to ,ali želiš da uvrediš ili povrediš ,a da opet ne upotrebiš baš direktnu uvredu ili psovku 
3. cinizam -e to je već pokvareno . Za mene je "jače" ,ali podmuklije od sarkazma ,i skoro uvek povezano sa nedostatkom argumenata ,i mislim da je i prilično uvredljivo ,ponavljam -na podmukao način (trenutno ne mogu da se setim boljeg izraza) 
Ja volim malo da ironišem ,umem biti i sarkastičan prema pojedinim ljudima i pojavama ,ali cinik ,mislim da nisam . 
No ,istine radi ,tanka je linija ,između ovih stvari , što jeste -jeste .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Nov 12, 2015 6:54 pm

Moze to bit dokaz inteligencije,ali meni je samo dokaz kako inteligentno stvorenje moze da bude zlo na finiji nacin....nista drugo.

Zasto koristiti sarkazam(a sto veli Dany,ironija i cinizam nisu daleko od njega),ako se moze i jasno,otvoreno reci sta mislis....kakve su to igre gdje se trudis da napravis nekoga budalom i jos ga povrijedis uz to.
Neko ce reci ,zasluzuje....sa takvima nikako ne govorim i opet nemam potrebu za podlostima.
Svi mi nekad upotrijebimo i notu sarkazma....ali ja se trudim da to ima i vecu dozu sale i da ne vrijedjam nikoga....a ne pricam samo o forumu,netu....uopsteno,nemam potrebu da ikome nesto saopstavam cinicno,sarkasticno ili ironicno.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Čet Nov 12, 2015 7:03 pm

Moze to bit dokaz inteligencije,ali meni je samo dokaz kako inteligentno stvorenje moze da bude zlo na finiji nacin....nista drugo.
I baš sam tražio tu formulu (ali mi nešto  mozak ne radi danas ) 
Biti zao -na finiji način . 
Jedino ne mislim da treba biti inteligentan za sarkazam . 
To dobro ide i glupavima .  :baba:

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Pet Nov 13, 2015 2:01 am

Meni je ovo primer sarkazma povodom vučićevog priopćenja da njegova vlada donira 5 miliona evra gradu Srebrenici.

"A Hrvatima i Slovencima ni po milion, pičko jedna"

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Pet Nov 13, 2015 8:14 am

Meni sarkazam ne smeta. Više mi smeta Cile-Mile, daj kintu za lebac, ljubim te u pupak, daj ovo, daj ono, ljigavci, oni što 365 dana u godini, žele da im izjavljuješ saučešće... Sarkazam me tera da krivim vijuge, da me potakne da uradim nešto korisno, nebitno da l' za sebe il' druge, da potaknem druge na akciju...
Sarkazam je istina koja nije upakovana u celofan.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Pet Nov 13, 2015 10:21 am

Zasto koristiti sarkazam(a sto veli Dany,ironija i cinizam nisu daleko od njega),ako se moze i jasno,otvoreno reci sta mislis....kakve su to igre gdje se trudis da napravis nekoga budalom i jos ga povrijedis uz to.
Neko ce reci ,zasluzuje....sa takvima nikako ne govorim i opet nemam potrebu za podlostima.
Svi mi nekad upotrijebimo i notu sarkazma....ali ja se trudim da to ima i vecu dozu sale i da ne vrijedjam nikoga....a ne pricam samo o forumu,netu....uopsteno,nemam potrebu da ikome nesto saopstavam cinicno,sarkasticno ili ironicno.

Po mom mišljenju, sarkazam nije zlo. Sarkazam se  koristi prema ljudima do kojih ti je  stalo jer  shvataju da kada prime nešto sarkastično, još uvek imaju fore ispraviti  grešku, zbog kojeg su dobili sarkastičnu poruku ili barem razmisle o njoj.
Cinizam se koristi prema ljudima do kojih ti nije stalo,  koji lupetaju za 10q i koji guraju sebe kao nepohodan začin, usput, moleći za to. Za to još  traže i pohvale.
Ironiju još nisam definisao ali mi se čini da su to ljudi, koji nemaju osećanja prema bilo kome, osim prema sebi.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Pet Nov 13, 2015 10:26 am

Ajmo ovako Johny....ako smo prijatelji,imas li potrebu da mi ukazes i na gresku sarkasticno....ne moze li to u najobicnijoj prici....ipak mislim da sarkazmom zelis pokazati sebe kao uzvisenoga...pa ti sad ajde ako ces razumjeti.Imam primjer osobe koja uvijek prica sa sarkazmom,i znam odlicno sta prica....ako ne vratim,onda je to ono....ah nije shvatila....a ja ne volim da vracam na takav nacin.
Meni je to uvredljiv nacin komunikacije izmedju dvije osobe,ali ako je upucen vladi,bankarima,strankama itd,na primjer,onda to ima dozu humora i gledam na to kao bolji vic.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Pet Nov 13, 2015 10:33 am

Ajmo ovako Johny....ako smo prijatelji,imas li potrebu da mi ukazes i na gresku sarkasticno....ne moze li to u najobicnijoj prici....ipak mislim da sarkazmom zelis pokazati sebe kao uzvisenoga...pa ti sad ajde ako ces razumjeti.Imam primjer osobe koja uvijek prica sa sarkazmom,i znam odlicno sta prica....ako ne vratim,onda je to ono....ah nije shvatila....a ja ne volim da vracam na takav nacin.
Meni je to uvredljiv nacin komunikacije izmedju dvije osobe,ali ako je upucen vladi,bankarima,strankama itd,na primjer,onda to ima dozu humora i gledam na to kao bolji vic.

Sarkazam dobiješ sa osmehom a osmeh ipak nešto znači.
Nema to veze sa uzvišenošću. Ako vratiš istom merom, na istom ste nivou. Znaš, u životu se slični duže sa sličnima (govorim o mentalnom sklopu). Sva ostala druženja su iz koristoljublja.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Pon Nov 23, 2015 6:59 pm

*Papir trpi sve* i svi smo divni i krasni. Niko od nas nije ironican, sarkastican, ljubomoran, sujetan, ... ne nikako! To se ne uklapa u sliku idealnog!
Zar  postoji covek koji se nekad u zivotu nije posluzio sarkazmom ?
Mislim da ne, ispravite me ako gresim.
Sarkazam jete ironija sa pojacanom ( cak i zlobnom) dozom ali ne i uvek i ne po svaku cenu.
Sarkazam se moze *posluziti* i kao metafora.
Znate, ako nekom danima objasnjavam da nije ispravno onako kako on misli, hoce, radi...i svi drugi vide da nije u pravu, nije dobro to sto radi, sem njega koji ne skida ruzicaste naocare  i sto puta mu argumentujse, sta ce ga drugo otrezniti sem sarkazma?
E sad, ljudi koji imaju intelekta razumece poruku, stati, povuci rucnu, razmislice i verovatno delati suprotno od prvobitne namere. Oni koji to ne prepoznaju...terace po svom.
Neki  nazalost upucen sarkazam prepoznaju kao kompliment ...e onda ste dzaba krecili.A desava se i to trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Sub Jun 17, 2017 7:15 pm

Primer sarkazma  (sa tim da mi živimo u sarkastičnoj stvarnosti ,gde je ovaj primer još i benigan) 

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: Sarkazam   Ned Jun 18, 2017 2:07 am

Danubius ::