DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Sreća prati bogate ?!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Dolinac
HamBurg ER

Godina : 45
Humor : Definitiv
Datum upisa : 13.01.2012

PočaljiNaslov: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 10:01 am

Kaze se: Sreca prati bogate samo.

Sta Vas prati u zivotu dosada?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 10:15 am

Nije obavezno da prati,ali što se tiče "bogatsva" -ne kaže narod džabe da "Para na paru ide " .
Apsurdno -što je čovek bogatiji ,sve se čini da bude još bogatiji .
Evo banalnog primera ,iz Srbije :
Oni koji imaju skupe ,novije automobile -njihova potrošnja goriva je minimalna .
Motor i karoserija imaju višegodišnju garanciju .
Svi ostali ,sa "zastavama" "ladama" i drugim starim autima -njihovi motori lopću gorivo kao žedna svinja ,a i ono malo para ode na krpljenje karoserije i popravke motora .
I kod ozbiljnijih stvari ,velika nesreća za sve druge je ispala velika sreća za bogate .
Ko je imao novaca ,kupovao je cele fabrike i magacine -budzašto .
Para na paru ide ,a da osećaj da možete da kupite sve što želite ,i niste opterećeni svakodnevnom borbom za život ....pa ,može se nazvati "srećom" .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 10:26 am

Najiskrenije...ne bih se ja menjao sa tim "bogatima".
Nešto bi od ovoga što imam zafalilo...sigurno!
Naravno...pare ti donose udobnost života i mogućnost da sebi udovoljiš u mnogim stvarima.
Ali...čovek je proklet...uvek želi još i ovo...još i ovo. Pa ako ima jahtu...želi lepšu i veću...ako ima kuću na moru...želi i još na planini ili u banji ili u inostranstvu...
Nije to "prokletstvo" samo po sebi loše...ali se lako gubi umerenost...

Dakle...ne dam ovu sreću koju imam za mnogo para...
Za malo više nemam ništa protiv! zlz

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 10:40 am

Nije to samotešenje, ali zaista sam oduvek smatrala da ne možeš jednim dupetom u dve kuće živeti, onda čemu ti toliko toga?
Imati desetine nekretnina, konto sa nemerljivim iznosom u bankama, automobile za svaki dan u nedelji...sve to traži da se čuva, uvećava, gomila, a onda jednostavno prestaneš da želiš bilo šta.
Da se ne uvlačimo sad u priče oko porodice, gubljenja veze, kupovanja ljubavi i sl... Ali imala sam prilike da poznajem porodicu koja je bila izuzetno moćna i bogata u jednom periodu, a onda su došle pretnje, obezbedjenje za decu, havarije u medjusobnim odnosima, deca u izazovu sa drogama i sve što ide s tim u vezi!

Neka hvala, moj mali, skromni svet nema materijalnu vrednost. Ima one osmehe i dva para lepih, pametnih očiju. Ima onaj osećaj kad su ti grudi tesne od ponosa, kad rasteš zbog njih, a znaš da su oni rasli i stasali sa najtežim odgovorima koje roditelj može da da: Nemam, ne mogu sad! :)

P.S. što reče brdjanin, samo malko više da je, da ne razmišljam i merim svakog dana. Sve ostalo mi je nepotrebno.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 35
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 10:48 am

Najgore je kad čovjek postane rob novca... A bogati su nerijetko baš to...
Posvećeni "gomilanju" ne primjećuju ono lijepo(osim ako nije materijalno) ...
Uvijek se vodim onim da sreću čine male stvari ...

Nedavno upitah kćerku šta misli šta je to potrebno da bismo bili srećni? (uopšte ljudima)

Rekla je:"Najvažnije je da smo svi živi i zdravi.Da se slažemo i volimo."

Ja bih dodala još da znamo biti zadovoljni!

Čovjek uopšte ne mora biti "bogat" da bi bio srećan...

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 11:01 am

Ja sam jedna od onih koje pare neće. Dakle ne bih se ni najmanje bunila da imam stalan priliv istih (čitati kao da imam posao i platu). Ne trebaju mi kamioni, avioni, milioni ali plaćeni računi, pokloni za rođendan za koje znam da bi obradovali moje nećake, po neka knjiga (makar jedna mesečno) ... Ništa nerealno ali izgleda da je danas i najteže dostići to najmanje i najznačajnije.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 11:05 am

Nagledah se i ja porodica u kojima deca ne umeju da "čeznu" za nečim...da mu se raduju..da ga iščekuju. Sve postaje dostupno i ništa nema čar.
I mi, odrasli smo kao deca. Ono za čim čeznem...to me vuče napred...ono šta "zaradim teškom mukom" me čini boljim čovekom.
Lepo je to što su ti ljudi uspeli...mislim pre svega na one što poštenim radom dođoše do bogatstva...Ali kako spavaju? Kakav im je san?
O onim drugim...ne bih.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 11:07 am

I ja sam u svijetu gdje ljudi uglavnom zive za prestiz,gdje su se pogubili,ne kazem da nisu sretni,jer i prevelika ljubav za sticanjem ne znaci odmah i gubitak emocije,ali su im poremeceni prioriteti....upravo bi jos samo tu parcelu,pa nece vise...do sljedeceg komsije,koji je odvratan,jer nece da im proda bas taj komad da zaokruze svoju zamisljenu cjelinu.
Zalosno da takvima djeca imaju sve a nemaju nista i odaju se drogama...a po meni je to bjezanje od realnog zivota....pitam se zasto,kad imaju "sve".Niko ne bjezi od srece.
Pogubili su vrijeme...a ono je dragocijeno...sto ne ucinis tada,mozda neces imati priliku vise nikada.

Ja znam i za vrijeme imao,pa nemao,pa opet imao i tako u krug i nikad do sada me nije novac ucinio srecnom vise nego uspjeh moga djeteta,nego zadovoljstvo sto smo zajedno....ma kad nemas kome da se osmjehnes ili neko tebi da upusti osmjeh,dao bi sve kuce i oranice.

Svoju srecu vidim u tome da smo svi na broju,zdravi i veseli,da se familija prosiruje....a sve ostalo ce da se onda sredi.
Istina je,da odgovorim konkretno na Dolijevo pitanje,da me kroz zivot najvise prate problemi...ali znate li vi koja je sreca kad rijesis problem....kako se osjecas veliki i mocan.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 11:10 am

I kad imaš s kim da ga rešavaš i deliš radost zbog uspeha!
To je sreća :)

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 11:22 am

Ja sam vise za onu-sreca prati hrabre-,to sam vise puta videla.Da naoko glupi,hazarderski postupci postanu isplativi.A da para na paru ide,a vaska na vasku je i logicno,ako nemas te hrabrosti,ambicije,zelje,pa i pameti.
A da je sreca jednako bogatstvo nije pravilo.Izmeni ljude svest o tom bogatstvu,pa se zaborave,zaborave sta je lepota zivljenja.Isto kao i siromastvo.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 11:26 am

Najgore je kad čovek postane rob novca.Želi sve više i više,toliko da gazi sve pred sobom.Izgubi se u svemu ,zanemari porodicu(jer misli da im je novac dovoljan,a lepa reč i komunikacija su tu odsutni ).Osvane u zatvoru,i odjednom se pita od kud ja tu?.Porodica se lagano raspada jer nema više priliva novca.Na drugi način ne mogu da funkcionišu,i tu nastaju problemi..Žalosno,ali mnogo je takvih slučajeva danas.
Novac me nije promenio,niti će.Koliko imam zadovoljna sam..Koliko nemam ,opet sam srećna,jer ne bi imala motiv da živim,i moj život ne bi imao smisla.
Bilo bi mi dosadno kad bi imala baš sve..,i kad bi mi bi mi  baš sve bilo servirano kao na tacni...
Bože zdravlja.,ali me nekada više obraduje sitnica koju si priuštim:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Ned Dec 22, 2013 1:45 pm

Imala sam periode bogatstva, i periode siromastva. Siromastvo se nekako nikad nije dugo zgrijalo, vrijedna sam, i znam da pravim lovu:)

Nemam nista protiv para, dapace  :pušač: Meni predstavljaju orudje kojim pravim sretnima one koje volim:)

Primjetim glupave bogatase, ali ih ne zarezujem nesto aman, sem kao izvor zabave. Dok one prave bogatase, i dusom i novcem svesrdno podrzavam:)

Siromastvo duhom nikako ne mogu da svarim  zlz 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 18, 2014 9:03 am

Lakota ::
Ja sam vise za onu-sreca prati hrabre-,to sam vise puta videla.Da naoko glupi,hazarderski postupci postanu isplativi.A da para na paru ide,a vaska na vasku je i logicno,ako nemas te hrabrosti,ambicije,zelje,pa i pameti.
A da je sreca jednako bogatstvo nije pravilo.Izmeni ljude svest o tom bogatstvu,pa se zaborave,zaborave sta je lepota zivljenja.Isto kao i siromastvo.
Ne znam kako bih objasnio "slučaj" Dragane Mirković ,možda prema jednoj od ovih formula ? Niti poseban glas ,niti poseban izgled ,seljančica iz Srbije ,bez neke blistave karijere (ako ne računamo Srbiju ,čak i region manje) pa opet ,udala se u Austriji za nekog barona ,vojvodu ,šta li je ,i sada živi kao kraljica . Kupio joj muž i TV stanicu (e,to bolje da ne vidite ,DM TV) Toliko joj dobro ide ,da joj sad palo na pamet ,što ne bi malo pevala ,iz zabave ?
A pošto ima para ,hajde ,da se napravi duet ,ni manje ni više -nego sa Jose Felicianom ????
Da se ne lažemo ,to može samo novac ,i to ne mali novac ,jer ove naše slaninare sa estrade ,kao Džeja ili Lukasa je mogla da kupi za par hiljada evra ,Feliciana ,nikako .To je meni toliko nemoguće ,kao da pokojni Pavaroti ima duet sa Erom Ojdanićem ,ali se ipak dešava ?
Šta onda reći ,nego da sreća prati bogate -sve mogu .

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 18, 2014 12:38 pm

Malo si pobrkao neke stvari.Imala je ona i te kako lovu,bila u rangu Cece,samo je pitanje bilo kako tu lovu lepo uloziti.Nije njen muz nikakav plemic,koliko sam ja vidjala informacije po Alo,Story i sl.,on je biznismen hrvatskog porekla,druga generacija u Austriji,ima i tamo neku tv..e sad, ko je kupio DM ona ili on,ne zalazim,ali je ocigledno da je pare lepo ulagala,a ako imas strucnu pomoc i ne bahanalises kao pojedini ovde kod nas,isplati se..
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 18, 2014 1:00 pm

Tačno tako Lakota. Imala je ona lovu i prije udaje za Tonija. E sad što su se "udružili", ulagali i posao im išao i ide onako kako neki mogu samo sanjati...
Rezultati su svakako vidljivi i danas imaju to što imaju...
Ne slušam je i ne mogu reći kakva je pjevačica, ali koliko sam čula da neki koji je privatno poznaju pričaju o njoj sve najbolje ... da je veliki čovjek i prijatelj... Tako da.... takve i treba pratiti sreća, pa koliko god da su bogati...

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 18, 2014 1:06 pm

Sad sam baš čitala nekoliko njenih izjava..
Ona jeste bila popularna,ali nije imala love ni kao Ceca.Koliko znam Dragana se zabavljala sa Zoranom iz Divljeg kestena i nekim sitnim ribicama.I njoj i Ceci je svanulo kad su se udale..
Muž joj je mnogo bogat što ne krije da je obasima dijamantima,i da ju bogatstvo nije promenilo.Ono što je ona imala je ništa naspram ovog što sad ima..Čak ni ona sama to  ne krije.  migg 
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 18, 2014 1:26 pm

Pa naravno da nije imala ono što sada ima, ni on sam u to vrijeme nije imao to što sada ima :))

Ali što Laki napisa, znali su gdje i kako uložiti novac.

A sad ćete mi još reći da svi sa estrade su imali novac kad su počinjali karijeru? A ona jadna eto sa sela pa nije... i ostala bi nigdje da se nije udala za biznismena sa lovom...  dm2 

Isto kako je ona počela sa pjevanjem, njen muž je počeo privatni biznis ovdje i malo po malo... eto ...

Hoću reći, nije im bogatstvo sa neba palo.

Mnogi su mogli(i jesu) da počnu karijeru kao ona... Mnogi su mogli(i jesu) da se bave privatnim biznisom kao Herr Bijelić, a opet ili nisu ili su proćerdali sve što su zaradali.

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 18, 2014 2:51 pm

Ne znam koliko love je imala ona ,koliko Ceca,ali njena karijera je bila u usponu kad je ono Ceca bila negde po Svici,a Dragana je bila u vezi sa Zoranom Basanovicem,on joj je bio menadzer i producent..u stvari,nije ni bitno..bitno da su joj se kockice slozile.

Ali,imam ja i gomilu primera da je hrabrost,neka vizija ,spremnost da pokusas i upustis se u nesto veoma vazna.Posle tim ljudima nabacimo to-imao je srece-,u stvari nije,mozda je shvatio na vreme gde je sansa,iskoristio trenutnu situaciju ili prazninu na trzistu,imao petlju da se upusti u to,a mi radije zelimo da verujemo u ono da je imao srece..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 18, 2014 6:55 pm

Boske -uložili njegov novac.... :zubi3: ...

I ta veza je propala sa Basanoviće.No coment..
U svakom slučaaju dobro su se udale..a da nisu..Ne verujem da bi imale ,u stvari Dragana toliko koliko ima sad.
Ovo je s moje tačke gledišta..
Tema je diskutabilna,a one su nebitne...
Ipak sam fan od Cecili:D

Kako si ko uradi ,tako će mu biti.  migg 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   Pet Apr 08, 2016 7:19 pm

Dva primera iz mog najbližeg okruženja ne samo mene ,nego i druge je navelo da izgovorimo sličnu rečenicu kao što je  naslov teme  . 
Elem ,jedna moja koleginica ,za čiju se porodicu zna da su "puni kao brod " (preskočiću duži spisak načina na koji dolaze do novca ,od kojih nijedan nije "pošten" ,pomenuću samo da joj je muž "šef inspekcija") dobila je nedavno 700 000 rsd na "Bingu" .
Druga koleginica ,koja ima 43 godine radnog staža ,i niko živ je nije mogao oterati u penziju (koja se usput takođe obogatila ,naravno ,ne na "pošten " način ,čak iz dva "izvora",a na račun firme  ) ,na kraju je "pristala" da je tretiraju  kao "tehnološki višak " (iako nema na to nikakvo zakonsko pravo ,ispunila je davno sve uslove ,sem što joj rupa u zakonu daje "pravo" da radi do 65 te godine ) ,elem ,"isplaćena" je ,a suma "otpreminine" iznosi više od 800 000 rsd . 

Poređenja radi ....mi "obični" smo pokušali par nedelja da igramo "Bingo" ,da bi baš onda isplivao skandal da je cela stvar -nameštena . 
A kad i ako dočekamo penziju ,dobićemo (sada je smanjeno i to ) dve prosečne plate i nogu u dupe .
Dakle sreća definitivno prati bogate ,ili ,kako narod kaže "para na paru ide" .

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sreća prati bogate ?!   

Nazad na vrh Ići dole

Sreća prati bogate ?!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Aleksandar Puškin
» Osnove dojenja
» DIJETNA VLAKNA
» FMALA - Sreća kad se uveća
» METAURINA - Meta i velika beta iliti - treća sreća

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu