DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Dec 08, 2013 12:15 pm

First topic message reminder :

Ovih dana u Ukrajini se održavaju masovne demonstracije protiv proruske vlade Viktora Janukoviča koji odbija ,pod uticajem Rusije i samog Putina ,da potpiše dokument o približavanju Ukrajine EU .
Hiljade građana koristi sve moguće metode građanskog otpora ,od mirnog okupljanja do pokušaja blokada državnih zgrada .
Rusija pokušava silom održati politički uticaj ucenom Ukrajine oko "ruskog gasa" i preti drugim ekonomskim restriktivnim merama ,dok proevropski nastrojeni demonstranti i opozicija traži "Evropu" po svaku cenu .
Među demonstrantima su i oba brata Kličko ,svetski prvaci u boksu ,pevačica Ruslana ( koja se obećala javno spaliti ako Ukrajina ne uđe u EU) i druge poznate ličnosti i intelektualci ,i za danas je najavljen najveži miting do sada .
Šta mi mislimo o dva moguća scenarija :
Vlada će silom rasterati demonstrante sa trgova u Kijevu ,i od svega,posle puno krvi i žrtava ,  neće biti ništa kao u Egiptu i Turskoj ?
Narod će biti uporan ,svetske sile će podržati demokratske promene ,i ako ne bude druge -Ukrajina će imato svoj "5 oktobar " ? 
Ili nešto treće ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 10:31 pm

John Doe ::
debilko ::
Ako miliš na mene, ja ovih dana nikog ne stižem drugog da mrzim od Vučića. Jbt, neću da delim mržnju valjda.
Zezam se naravno, ali se ovo na mene ne može odnositi.
Ja mrzim zaista, ne krijem to i tvrdim, da bi čovek voleo, mora i mrzeti. Što jače nekog mrziš, toliko jako nekog drugog i voliš.

... ne možeš i nije tačno!!! mržnja nije suprotnost ljubavi... ko potroši energiju na mržnju, ne ostaje mu snage za ljubav...

Lepo ti covek veli:)

Kako mozes da mrzis uopce?! Osoba koja mrzi nije sposobna da voli, tacka. U svojoj bijedi osjecanja nalazi samo ogorcenost, cangrizavost, volju za huskanjem, volju za budalastim predrasudama koje onda neminovno dovode do ratova. Jer tako to dela: nije samo jado onaj koji mrzi kosiju recimo, pa da mu crkne krava. Jok, takav ce prvi da se odazove pozivu da prikolje stagod.

Debi, nikad se nismo kacili, i razumijem tvoje sve stavove. I cisto sumnjam da istinski mrzis. Naprotiv, mislim da ti to divljanje dolazi od dosade, jer se ne zanimas necim korisnim, kao sto je sex i tako  smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol rlol 

Ljubim ja tebe, i da znas da te volim!  jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 10:36 pm

Debi...u prevodu Kona ti kaze Jebi se...pa ti sad vidi.

A sad nazad na Ukrajinu...ja nemam namjeru da bistrim geopoliticku sliku Evro-Azije...pa vi nastavite bez mene.

.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 10:37 pm

Astra ::
Debi...u prevodu Kona ti kaze Jebi se...pa ti sad vidi.

A sad nazad na Ukrajinu...ja nemam namjeru da bistrim geopoliticku sliku Evro-Azije...pa vi nastavite bez mene.

E ebi ga sad, sta tu ima lose?! Sex je lEk;))))))

Helenese, necu trpat temu, samo mi daj molim te link za ovu pjesmu sto sad ide! Pleeeeeease!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 11:10 pm

danubius ::
četnik , i neonacista ,i rasista ,i Kju Kluks
Nadam se da je ovo slučajno stavljeno u isti koš, jer su upravo četnici borci protiv fašizma i sastavljeni od svih nacija, bar onih koji es pojavljuju na ovim prostorima, pa sa nekim nacionalnim pokretima ne mogu imati veze.
da se poziva na to "kako je Kosovo imalo pravo da se odcepi ,i svet "odobrio" -tako ima i Krim "što smatram krajnje dvoličnim ,jer situacija ,srećom, za sada -uopšte nije za poređenje )
Šta je ovde dvolično? I šta znači ovo srećom? Da li je uslov kosmopoiltizma na ovom forumu da budeš za otcepljenje Kosova, ali samo Kosova. Po kom to osnovu Kosovo ima pravo da se otcepi, a drugi nemaju?
Dakle ,obe državne tvorevine su nastale pre svega ratom ,vojnim osvajanjem teritorija ,terorom nad neruskim stanovništvom ,masovnim progonima i internacijama , i milionskim ubijanjem čitavih naroda -pa i svoga ,ukoliko su bili "ideološki neprijatelji" .
Ova paralela ne stoji.
Rusija je nastala tek kada je na savetu svojih kneževa odlučila da pozove Norvežane u pomoć da im organizuju državu. Znači, narod tu živeo već vekovima, neorganizovani, pozvani sa strane da spreče trvenja i ratovanja, da organizuju državu. To je prvi slučaj u istoriji da neko pozove strane eksperte. Tako su nastali RURIKOVIČI (Loza pre Romanovih), kojima je pripadao i Ivan Grozni. Oni su skandinavci i dolaze iz norveškog plemena RUS. Znači, narod na ognjištu na kome živi organizuje svoju državu.
Amerika nastaje tako, što jadnici i nesrećnici, robijaši, pljačkaši, siledžije, pokuštavaju da započnu novi život na drugom mestu. Pošto tamo neko već živi, pobiju te ljude i uzmu njihovu zemlju. Da li postoji očigledniji genocid od toga. Osporavaju Republiku Srpsku da je rođena na genocidu. Možda jeste delimično. Amerika je čista genocidna tvorevina. Prva stopa kada je napravljena na Američkoj zemlji, zahtevala je ubistvo vlasnika te zemlje. Znači, tuđa zemlja, pobiti sve što je tamo. Primer za genocidnu tvorevinu je USA.
Ako se složimo da je proboj Solunskog fronta od krucijalne važnosti za Srbiju, valjda znaš kada je to bilo i ko se tamo borio ?
Znam vrlo dobro. Francuzi i Britanci su ratovali 4 godine sa Bugarima. Onda došli goloruki Srbi i sami bez dopuštanja Francuza, naterali Bugare u bekstvo. Jel to tačno?
Nemam razloga da sumnjam, jer se tako uči u Bugarskim školama.
Bombardovani smo i srušeni su nam gradovi. Bombardovani smo od svih, osim od Rusa.
Jesu Srbi ginuli na Sremskom frontu, ali ima i Ruskih žrtava.
Znam kada su ušli od Ralje u Beograd. Bili su mi tu deda i neki njegovi prijatelji. Uživo su gledali u komandi Ruskoj, kako na svoju ruku prekidaju da biju po Beogradu, da ga ne ruše i idu uz žretve da ga oslobađaju. A mogli su bombardovati još koji dan i da nemaju ni jednu žrtvu.
Koliko to žrtava ovde imaju Englezi, Francuzi, ili bilo ko drugi.
Bugari su njima srateški cilj, ne zbog toga što im treba Crno more, jer ga imaju. Nego zbog toga što im nisu prirodni saveznici i moraju ih držati na oku. Čuo sam od njihovih zvaničnika na raznmim proslavama, da su se upravo zbog svog interesa često ogrešili o Srbiju, na račun Bugarske. Ali ovde se radi o tome da li su nam pomogli više ili manje.
A ne o tome, da li su nas rušili više ili manje kao ostali.
Prema tome, pričati o Rusima i ostalima, je isto kako pričati o svojim roditeljima na koje si ljut jer ti nisu dali ono što su mogli, a sa druge strane imaš reketaše, lihvare i zelenaše koji su ti uzeli i uništili sve. I onda zaključuješ, da se oni mogu uporediti. Smešno je to uopšte ko pokuša u Srbiji da upoređuje majku/maćehu Rusiju i sve ostale koji su nam suparnici i po nekad prijatelji, po nekad neprijatelji.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 11:29 pm

Debi kad me već prozivaš red je da ti odgovorim. Kad sam Koni odgovorila i rekla da bi neki ljudi trebali da malo prelistaju istorijske knjige ili da googluju nisam ni pomislila na teba pa se izvinjavam što si se našao prozvan. Moj post se odnosio na veliku većinu rusofila koji nekritički posmatraju trenutna događanja bez da se malo udube u problematiku. Koliko sam imala priliku da vidim ti istorijskim činjenicama barataš sasvim dobro. Imam utisak malo pristrasno ali to je moje viđenje na koje nadam se imam pravo.

U pravu si Rusi nas nikad nisu ugrozili vojno. U svim sukobima su nam čak bili saveznici, od Prvog ustanka pa do dana današnjeg. Ali činjenica je i da su nas "napuštali" onda kad im je to odgovaralo tj kad su njihovi nacionalni interesi nalagali. Činjenica je da su dopustili tj inicirali stvaranje Velike Bugarske debelo na uštrb Srbije (Bukureštanski mir). Činjenica je i da ta ista ruska carska vojska prstom nije mrdnula na Bugarske napade u Velikom ratu i da su dževu digli tek kad se srpska vojska povukla preko Albanije. Da me ne bi napao kontraargumentima ni naša "velika braća" Francuzi nisu bili od velike pomoći tad ali sad pričamo o Rusiji. Njihov interes je tako nalagao i ja to poštujem. Ne dopada mi se ali shvatam da u politici nema saveznika nego samo interesa. Razlikujmo državnu politiku od mišljenja nekog Serjože ili Džona.

Ako je interes Srbije da se ne meša u ovaj sukob velikih sila a interes nam je jer smo urnisani zadnjih 110 godina i genetski i ekonomski i intelektualni i kako god hoćeš onda ću podržati bilo koga ko će da izgovara floskule tipa "Srbija je za mirno rešenje, Diplomatija je jedini način" bla bla truć truć. To isto je Ukrajina radila za vreme ratova na prostoru Ex YU i '99. Ma koliko to porazno zvučalo kad kažeš nekom zadrtom rusofilu Rusiji naša pomoć diplomatska ili vojna NE TREBA.

Ne želim da budem deo Ruskog naroda za razliku od tebe. Ne zato što ne volim ili mrzim Ruse nego zato što sam Srpkinja pre nego Sloven. Srbija kao ruska gubernija nije moja ni nacionalna ni politička opcija. Srbi će za 2 generacije nestati ako se desi takva opcija. O tome sam pisala Koni da se desilo već jednom. Nacionalno je lakše opstati u "Austro-Ugarskoj" nego u Rusiji. Tako kaže iskustvo mojih predaka pa bi bolje bilo da ne izmišljamo toplu vodu. Hajde jednom bar da se mi kao narod prvo staramo o sebi i svojoj kući pa tek onda o svetskim problemima.
Ovo sve porpisujem, ja sa "evro-buljašima" pričam malo drugačije da ih iznerviram. Još sam kritičniji prema Rusiji i njihovom odnosu prema nama. Ja ne bih ni primetio da sam Rusofil, niti sebe tako smatram. Prosto mi je bliže i uhu više prija ruska pesma od nečije druge, jer su koreni isti. Ruska politika je mnogo više izdavala Srbiju od ovoga što ti iznosiš, ali neću o tome pred dušmanima. Hahahah.
Ali jedini su Rusi, Grci, ajde recimo Slovenci, to su narodi koji su nam "braća". I to možemo kritikovati ili veličati.
Ali ubacivati tu ostale je smešno. Nema ljubavi prema Nemačkoj u Srbiji. Ima prema Nemačkim parama i očekivanjima. Ali to je "prodaja". Ako iznad genetike, etnosa, postavljaš ekonomiju, postaješ čist materijalista u najnegativnijem smislu. To bi u moralnom društvu bilo sramota izgovoriti. Ovde se o parama i ekonomskom interesu priča normalno i to je početak kraja čovečanstva. Pare i materijalno bogatstvo je zlo, kome svi težimo. Ali ajde da to bude prećutno, onako licemerno, ali ako se to legalizaju, prestaju delovati sve moralne stege, autocenzure koje su jako važne. Postaješ škrt, pohlepan, ali još gore, to počinješ smatrati vrlinom. To je strašno. To je siguran korak ka sudnjem danu. Nema niže od toga.
Govoriti o novcu kao nečem normalnom kome treba težiti, a ne nužnom sredstvu za plasiranje ideja. To je perverzeno, taman onoliko, koliko je perverzeno gey populaciju smatrati kao različitu, slobodnu i zdravu.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 11:38 pm

Dani, jedno pitanje. Iskreno ako može.
Jel ovo sa ovim tvojim koristiš i kod drugiš ili samo kod mene. Opet ga pustaš na mene, pa sad ja treba da odgovorim i onda tvoja podrška i sledi ban.
Smešni ste bre.
Šta je bilo sa vama, kada sam banovan, jel ste vi snosili neke sankcije što ste psovali sve mrtvo do ne znam kog kolena ko sluša Thompsona.
I sad slučajno, opet se on pojavljuje. Sad će početi da jebe sva pokolenja kao prošli put, pa ćeš ti da ga podržiš.
A kada ja počnem na to da ukazujem, da me banujete.
Ok.
Odoh sam, tvoj je forum i šta ima dalje da pričam mimo volje domaćina.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 11:43 pm

Debi,nije bas u temi,ali da se nadovezem na tvoj post kako Srbija ne voli Njemacku i svo trucanje kako lova nije jaca od genetike...pa zasto svi Gastarbeiteri rade po Svabiji a ne po Rusiji....nema tu bas puno patriotizma i ljubavi prema korijenima kad euro suska.

.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 11:53 pm

Koga će više zaboleti sankcije?

Sankcije koje je Evropska unija uvela Rusiji zasad su uglavnom simbolične, ali to bi uskoro moglo da se promeni na obostranu štetu, kažu briselski diplomatski izvori.

Uprkos oštrim kritikama Rusije zbog pripajanja Krima, lideri EU nisu na briselskom samitu u četvrtak usvojili ranije najavljene "oštre i sveobuhvatne" sankcije Moskvi.

Umesto toga, proširili su "crnu listu" ruskih i krimskih funkcionera kojima je zabranjeno putovanje u EU i pristup računima u evropskim bankama, tako da ona sada broji ukupno 33 osobe, uključujući potpredsednika vlade Dimitrija Rogozina i predsednike oba doma ruskog parlamenta.

Ove simbolične mere svakako neće primorati Rusiju da prestane da preti zalaženjem dublje u ukrajinsku teritoriju odnosno, kako u Briselu kažu da "deeskalira" krizu, ali je u pripremi mnogo ozbiljniji paket sankcija koji je najavio predsednik Evropskog saveta Heman van Rompej.

"Evropska komisija je dobila nalog da planira nove mere, koje će obuhvatiti širok spektar ekonomskih oblasti", upozorio je on.

Zvaničnici u Briselu zasad odbijaju da daju bilo kakve detalje o sankcijama koje su u pripremi, uz obrazloženje da ne žele da prerano otkriju karte i daju vremena Rusiji da preduzme kontramere, a Tanjugu je nezvanično rečeno da je Komisija dobila rok od tri meseca da sačini ovaj paket.

Ono što je izvesno je da će nove sankcije, ukoliko budu usvojene, zaboleti i Rusiju i EU, jer su njihove ekonomske veze duboke i razgranate.

Nije reč samo o tome da je trgovinska razmena Rusije sa zemljama EU prošle godine gotovo dostigla rekordnih 400 milijardi evra, pa čak ni o mnogo pominjanoj energetskoj zavisnosti Evrope od ruskog gasa i nafte, već i o dugoročnim investicijama od kojih su dosad obe strane imale opipljivu korist.

Francuska je, na primer, već inkasirala polovinu od 1,2 miiljarde evra za savremeni nosač helikoptera "Mistral" koji je ovih dana trebalo da bude isporučen Rusiji, a planirana je izgradnja još jednog broda iste klase.

Nemačka namiruje skoro četvrtinu svojih energetskih potreba uvozom ruske nafte i gasa, ali osim toga ima oko 6.000 firmi koje posluju u Rusiji od kojih zavisi blizu četvt miliona nemačkih radnih mesta.

Britanija, koja na berzi u londonskom Sitiju obrće milijarde privatnih i državnih ruskih para, istovremeno je i omiljena destinacija za ruske oligarhe, u čijem je posedu dva posto najskupljih nekretnina u Londonu, a njihova deca čine četvrtinu učenika preskupih engleskih privatnih škola.

Tu su i Italija, čiji je energetski gigant ENI duboko upleten sa ruskim Gaspromom, Kipar, u čijim bankama ima nekoliko puta više ruskih para nego u ukupnom budžetu ove ostrvske državice, Ssvedska, koja sav svoj gas uvozi iz Rusije, kao i Bugarska, Rumunija, baltičke zemlje....

Kod od koga više zavisi?

U konačnoj analizi, međutim, stručnjaci ukazuju da je Rusija mnogo više zavisna od evropskog novca nego što je EU zavisna od ruskih energenata i izvoza robe na rusko tržište.

"Treba imati u vidu da ruski gas čini samo šest odsto ukupnih energetskih potreba EU i da je Rusija tek jedanaesta na listi evropskih trgovinskih partnera, dok gotovo polovina celokupnog izvoza Rusije ide u EU", rekao je Tanjugu Paul Ivan, analitičar briselskog Centra za evropsku politiku.

On smatra da će nove sankcije, ukoliko budu usvojene, biti primenjivane u nekoliko faza, kako bi se smanjio negativan efekat po evropsku privredu, ali da će Rusija u tom slučaju proći mnogo lošije.

"Ono što je najvažnije je da EU pažljivo proceni šta zaista želi da postigne sankcijama i koji su joj politički ciljevi", kaže ovaj bivši rumunski diplomata i autor nekoliko stručnih radova o efektima evropskih sankcija na Iran i Mjanmar.

Upravo oko toga postoje ozbiljne nesuglasice medju evropskim liderima, od kojih su neki spremni da se pomire sa činjenicom da će Krim najverovatnije trajno ostati u sastavu Ruske Federacije, dok drugi smatraju da Rusija mora da bude kažnjena zbog onoga što vide kao agresiju na suverenitet i teritorijalni integritet Ukrajine.

"Ukoliko se sankcije koriste kao odmazda, to je jedna stvar, a ako im je svrha odvraćanje od aneksije novih teritorija, to je nešto sasvim drugo", upozorava Ivan.

Za sada u Briselu dominira mišljenje da bi Rusija mogla da izbegne novi paket sankcija ukoliko se sve završi na Krimu i ne dodje do primene ovog scenarija na ostatak jugoistočne Ukrajine ili na druge delove bivših sovjetskih republika.

U svakom slučaju, smatra Ivan, od poteza EU tokom sledećih nekoliko meseci zavisiće ne samo budući odnosi sa Rusijom, nego kredibilitet Unije u nizu godina koje dolaze.

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 23, 2014 11:55 pm

... Bugari su njima srateški cilj, ne zbog toga što im treba Crno more, jer ga imaju. Nego zbog toga što im nisu prirodni saveznici i moraju ih držati na oku. Čuo sam od njihovih zvaničnika na raznmim proslavama, da su se upravo zbog svog interesa često ogrešili o Srbiju, na račun Bugarske. Ali ovde se radi o tome da li su nam pomogli više ili manje.
A ne o tome, da li su nas rušili više ili manje kao ostali.

....

Od ovog boldovanog Srbija nema nikakve koristi. Od ruske ljubavi prema nama i "kontrole" Bugarske nama uši otpadaju. Malo je falilo da im iz silne kontrole Niš bude na zapadnoj granici.

Debi možemo mi da volimo ili ne Rusiju kao slovensku, pravoslavnu, veliku, kakvu god hoćeš zemlju ali moramo da shvatimo da Rusija ide za svojim INTERESIMA. I da smo mi samo sitan kusur u računima moćnih. Ukrajina koja je kolos u odnosu na nas se našla na "konobarskom računu" i biće šta joj Bog da.

NEMA BRATSTVA IZMEĐU DRŽAVA I NARODA. Postoje lični kontakti prijateljskog ili rodbinskog tipa. Na državnom nivou postoji samo INTERES.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 12:04 am

Astra ::
Debi,nije bas u temi,ali da se nadovezem na tvoj post kako Srbija ne voli Njemacku i svo trucanje kako lova nije jaca od genetike...pa zasto svi Gastarbeiteri rade po Svabiji a ne po Rusiji....nema tu bas puno patriotizma i ljubavi prema korijenima kad euro suska.
Mnogo više ima Srba koji rade u Rusiji nego u Nemačkoj. Ali to nije bitno.
Čovek ide da se snalazi gde može. I to mu niko ne može zameriti.
Ipak, kada se zarati, ako ide na front kao dobrovoljac, to će učiniti u Srbiji, bez obzira što je radio u Nemačkoj.
Pa mnogi su radili i zarađivali u Legiji stranaca. Tamo su ratovali za pare, a onda su došli i za Srbiju ratovali kao dobrovoljci. To je normalno.
Svako od nas je i individua, svako se bori za opstanak sebe i svoje prodice. Pored toga što je pripadnik nacije, on pre svega mora pripadati svojoj porodici.
E, ali kad glasa za politiku, to je onda prodaja, ako ne glasa za opciju koju misli da je najbolja, nego za onoga ko mu plaća njegov rad.
Ja sam zarađivao novac u Rusiji. Ali kad god je bio Srpski ili Ruski interes, niko i ne pomišlja da bih zastupao Ruski interes.
Politika zemlje se mora voditi drugačije. Tu sve dlazi u razmatranje pa i ekonomija, a ne ekonomija na prvo mesto. To nije politika. Ponavljam, to je izdaja i prodaja.
Jer je ekonomija samo jedan delić, važan istini za volju, ali samo deo. I onda se to stavlja na vagu.
E ako se stave na vagu sve činjenice, onda svi ostali protiv Rucije, nemaju šanse u Srbiji. Svi ostali sa svojim novcem su 1 promil u odnosu na Rusiju.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 12:10 am

Citat :
NEMA BRATSTVA IZMEĐU DRŽAVA I NARODA. Postoje lični kontakti prijateljskog ili rodbinskog tipa. Na državnom nivou postoji samo INTERES.
Naravno, ali svojom politikom sebe svrstavaš i težiš biti interes za onoga, ko ti je po volji. To je državotvornost. Voditi politiku tako, da sam sebi namećeš prijatelje, i svoj kurs usmeravaš prema interesu tvog prijatelja, a protiv tvog neprijatelja. Sad, još je bolje koristiti i jedne i druge, ali,......mora postojati ono ali za ne daj bože, smutran vremena. Da se zna ko je ko.
Dobraj političar je onaj, koji svojom politikom svoju zemlju pozicira u centar nečijeg interesa i to koristi.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 12:11 am

ZoxZoja ::

Od ovog boldovanog Srbija nema nikakve koristi. Od ruske ljubavi prema nama i "kontrole" Bugarske nama uši otpadaju. Malo je falilo da im iz silne kontrole Niš bude na zapadnoj granici.

Debi možemo mi da volimo ili ne Rusiju kao slovensku, pravoslavnu, veliku, kakvu god hoćeš zemlju ali moramo da shvatimo da Rusija ide za svojim INTERESIMA. I da smo mi samo sitan kusur u računima moćnih. Ukrajina koja je kolos u odnosu na nas se našla na "konobarskom računu" i biće šta joj Bog da.

Amen Zox. Najbolji post dosad.

Cuj ekonomija "samo mali dio"?! Pa zbog ekonomije Srbija, Bosna propadaju. A nacija cvjeta masala nikad bolje  trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 12:33 am

Ekonomija je jako bitna, ali mora biti u funkciji države i svog naroda. Ne prosto da deli novac svom narodu, nego sve ekonomske reforme moraju biti bazirane na ograničenjima koje diktira država i nacija.
Recimo, ako neko ponudi Srbiji milijarde kredita, bespovratnih pozajmica i slično od čega narod može pristojno živeti, ali uz uslov da prestanemo da koristimo ćirilicu, moramo se zahvaliti i sa žaljenjem konstatovati da nemamo uslove za to.
Jer mi na ovim prostorima postojimo takvi kakvi smo, prepoznatljivi po ćirilici.
Ako bi se na tako nešto pristalo (ja lično možda i bih), nestaje jedan atribut nacije, bićemo malo bogatiji, lepše živeti, ali će mo u manjoj meri biti ono što jesmo. Da li se to nekom sviđa ili ne.
Naravno da je to malo iskarikirano, ali je tako.
Ovo je Srbija, sa nizom svojim karakteristika. Pokušavaš izvući ekonomski što više, ali ne promenom srpskih atributa nacije i države.
Promena njih je jedan oblik kapitulacije i izdaje i uvek je tako bilo.
Sad se to moderno naziva ekonomski interes. Ali je suština ista.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 12:38 am

Ekonomija je jako bitna, ali mora biti u funkciji države i svog naroda. Ne prosto da deli novac svom narodu, nego sve ekonomske reforme moraju biti bazirane na ograničenjima koje diktira država i nacija.
Recimo, ako neko ponudi Srbiji milijarde kredita, bespovratnih pozajmica i slično od čega narod može pristojno živeti, ali uz uslov da prestanemo da koristimo ćirilicu, moramo se zahvaliti i sa žaljenjem konstatovati da nemamo uslove za to.
Jer mi na ovim prostorima postojimo takvi kakvi smo, prepoznatljivi po ćirilici.
Ako bi se na tako nešto pristalo (ja lično možda i bih), nestaje jedan atribut nacije, bićemo malo bogatiji, lepše živeti, ali će mo u manjoj meri biti ono što jesmo. Da li se to nekom sviđa ili ne.
Naravno da je to malo iskarikirano, ali je tako.
Ovo je Srbija, sa nizom svojim karakteristika. Pokušavaš izvući ekonomski što više, ali ne promenom srpskih atributa nacije i države.
Promena njih je jedan oblik kapitulacije i izdaje i uvek je tako bilo.
Sad se to moderno naziva ekonomski interes. Ali je suština ista.

Odlicno! I upravo si kao zrela osoba edukovano analizirao pitanje.
I postao kontradiktoran:) Sad da se vratimo na one sve tvoje teorije da je Srbija sve do Italije haman, i na Istok ko zna dokle. Sta cemo sad?! Uvest cirilicu?!

Debi, sjednes, pa ohladis, pa izvuces ono najbolje iz sebe. Vruce glave nisu nikad nista pametno donijele. Od ljutnje, ratova se ne zivi. Lazem, Amerika zivi od ratova. I gdje je to dovodi?! Pred ekonomski krah. Znaci, ekonomija je "to". Da, nekad moramo donijeti odluke koje nisu bas happy za "naciju", ali u dugoj trci ce se sigurno pokazati kao ispravne.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 12:45 am

Ekonomija je jako bitna, ali mora biti u funkciji države i svog naroda. ...

Apsolutno se ne slažem. Država kao istorijska kategorija ljudskog organizovanja je nastala iz ekonomskih interesa. Nacija je samo pokriće za ostvarivanje ekonomskih interesa manjih grupa. Običan narod će da ratuje i dobije mrvice, veće ili manje ali ipak mrvice, dok će stvarno da se okoriste samo uske grupacije moćnih. Onog momenta kad je vođa čopora dobio duplu porciju hrane, poglavica plemena najveći deo plena posle "oslobodilačke pljačke" susednog plemena je suštinski počelo ono što danas gledamo u Ukrajini ili ono što smo do pre petnaestak godina gledali kod nas, u stvari još gledamo. "Poglavice" šalju topovsko meso da u ime nacije, naroda, vere napune njihove džepove.

Ovim završavam ovaj off topic da ne bi bili pobrisani jer ipak je tema trenutna dešavanja u Ukrajini.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 1:01 am

Da, ot jeste tačno, ali ti ovo govoriš kao deo vlasti i režima koji uzima plen. Naravno da je tako.
Ja govorim kako bi trebalo da bude i kako bi običan narod morao da vrednuje svoje političare i takoih odabira.
A ne da iznosi ovo što si ti napissala i ako to je tako i Amin.
Pa ne sme tako biti.
Narod se ne sme miriti i ovo kao ti iznositi kao činjenice.
Narod mora znati za šta daje mandat nekome za koga glasa.
Kako je tako je, neka se tim bavi vrh koji i skuplja glavni plen.
Mi obični smrtnici moramo govoriti samo o duhovnosti i ostalim vrednostima. A ne svršavati u uspešnoj ekonomiji i punjenju njihovih džepova. I to sve u nadi da će neka mrvica dopasti i nama.
Umesto da se kaže : "Ok, da vidimo kaok ste dobili pristup MMF-u, Pa onda, odakle ideja da razgovarate sa NATO-om. Da li ste to uslovili da plati ono što je srušio ovde. Niste. Ćao, neka dođe ko će to da uradi. Nikakva objašnjenja. Jer postoje žrtve. Svako obrazloženje je ekonomsko gaženje žrtava. Ko je to kome dao pravo".

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 1:10 am

Da, ot jeste tačno, ali ti ovo govoriš kao deo vlasti i režima koji uzima plen. Naravno da je tako.
Ja govorim kako bi trebalo da bude i kako bi običan narod morao da vrednuje svoje političare i takoih odabira.
A ne da iznosi ovo što si ti napissala i ako to je tako i Amin.
Pa ne sme tako biti.
Narod se ne sme miriti i ovo kao ti iznositi kao činjenice.
Narod mora znati za šta daje mandat nekome za koga glasa.
Kako je tako je, neka se tim bavi vrh koji i skuplja glavni plen.
Mi obični smrtnici moramo govoriti samo o duhovnosti i ostalim vrednostima. A ne svršavati u uspešnoj ekonomiji i punjenju njihovih džepova. I to sve u nadi da će neka mrvica dopasti i nama.
Umesto da se kaže : "Ok, da vidimo kaok ste dobili pristup MMF-u, Pa onda, odakle ideja da razgovarate sa NATO-om. Da li ste to uslovili da plati ono što je srušio ovde. Niste. Ćao, neka dođe ko će to da uradi. Nikakva objašnjenja. Jer postoje žrtve. Svako obrazloženje je ekonomsko gaženje žrtava. Ko je to kome dao pravo".

Debi ovo boldovano je najsmešnija stvar koju neko može da kaže o meni. Nikad nisam bila deo nikakve garniture vlasti, nikad član nijedne partije, jedino sam bila delegat odeljenske na razrednom veću (valjda se tako zvalo) a tamo sem kad je trebalo braniti svoj razred zbog neke brljoke nisam imala neku zapaženu ulogu kao niti bilo ko od prisutnih đaka. Dakle ne govorim s pozicije vlasti i moći - to smo rešili.

Ovo što ti pišeš je na žalost utopija. Naročito u Srbiji. Za sto godina smo doživeli takvu nacionalnu katastrofu da je čudo da nas još i ima. Nemamo intelektualnu, naučnu, kulturnu elitu. Pa kad nam je VIP Soraja i Stanija zar očekuješ da ovaj narod koristi glavu kad bira svoje "vođe".

Stvarno smo otišli u debeli off pa te molim da ovu diskusiju prebacimo na neku drugu temu. Postojeću ili da otvorimo novu svejedno.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 1:17 am

Da se vratim na temu.
Dolazi Nato general u Beograd i domažin jedan naš oficir ga vodi po Kalemegdanu. Natovac se oduševljava i u jednom trenutku pita
-"Recite mi, kako je bilo ratovati sa najvećom silom na svetu?"
A ovaj naš mu odgovori :
-"Ne znam, još nismo ratovali sa Rusijom".

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 10:54 am

Debilko:
Mi obični smrtnici moramo govoriti samo o duhovnosti i ostalim vrednostima. A ne svršavati u uspešnoj ekonomiji i punjenju njihovih džepova.

Zato vam i jeste tako kako je...nece rucak da padne s neba od predaka,ne zivi se od duhovnih vrijednosti,a Srbija je u situaciji da prvo treba da rijesi materijalno stanje...umire narod,jbte,a ti pricas o duhovnosti,jedino ako mislis na duhove koji hodaju po Srbiji,ljude pretvorene u sjene.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 8:49 pm

Dve zanimljive vesti od danas :

------

17.28 - Krimski Tatari nameravaju da održe u subotu, 29. marta, referendum o svom statusu u okviru Krima, koji se nedavno izdvojio iz Ukrajine i pripojio Rusiji izjavio je danas u Kijevu tatarski lider Mustafa Đemilev. "Nameravamo da 29. marta održimo nacionalni kongres u Simferopolju. Jedno od pitanja o kojem će se raspravljati biće samoopredeljenje tatarskog naroda. Nismo učestvovali 16. marta na referendumu (o pripajanju Krima Rusiji) i sada želimo da organizaujemo sami svoj referendum", rekao je Đemilev.
------
Baš me zanima ,da li će i njima biti dozvoljen referendum od strane Rusa -jer su etnički starosedeoci ,dakle konstitutivan narod ,ako Rusi zaista žele da poštuju osnovne postulate demokratije ,a ima ih i u dovoljnom broju ,da kao etnička zajednica imaju i svoja posebna prava ,ili će ih jednostavno ignorisati ?

A imaju pravo da se boje -jer su baš od Rusa bili kroz istoriju proterivani i još gore od toga -sa tog istog Krima ,koji vekovima naseljavaju .
-------
17.10 - Lider desničarske Liberalno demokratske partije Rusije (LDPR) Vladimir Žirinovski, uputio je danas predlog vlastima Poljske, Rumunije i Mađarske da prisvoje neke delove Ukrajine, po istom uslovima kao što je Rusija prisajedinila Krim. Marčin Vojcekovski iz pres službe Ministarstva spoljnih poslova Poljske ocenio je da je "predlog toliko čudan da ga niko nije uzeo za ozbiljno".
-------
Ne može ruski fašista da ćuti ,a da ne pokaže prave apetite .Ko god je ikada čitao Vladimira Žirinovskog zna da je njegova životna želja "da Ruski vojnici peru čizme u Indijskom okeanu " -što se ama baš ništa ne razlikuje od Hitlerove filozofije "lebensrauma" i dominacije nad svim drugim narodima ,naravno ,silom . Na potezu bi trebalo sad da bude Kremlj -pa da se ogradi od ovog,ako već "proziva" ukrajinske neonaciste (a isto važi i za ukrajinsku vladu ,kad se formira ,bude li ijedan tamo iz "desnog sektora " ,izgubiće podršku celog sveta )

No izgleda da Rusija i Ukrajina ipak sporazumno povlače vojne snage (ljudstvo, Ukrajina ) i nema potrebe za nasilnim zauzimanjem vojnih objekata i plovila ,jer će to ionako biti osetljivo pitanje između dve zemlje .

Rusija bi učinila veliku grešku da "otme" ,daleko je džentlmenskiji sporazum da se tehnika "izmesti" ,kao što je dozvoljeno i JNA i VJ tokom nemilih događaja kod nas .

U istom svetlu ,kao širenje mržnje i propaganda se može gledati fol "uhvaćeni" telefonski razgovor Julije Timošenko ,gde kao kaže da "Ukrajinci treba da uzmu oružje i isteraju Ruse " ,jer je to svakome u svetu jasno da bi bio samoubilački čin ,toliko je odnos snaga u svakom pogledu na strani Rusije ,da je suludo i pomišljati ,a ne računati na ogromnu klanicu i razaranje -to ne želi ni Rusija .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 9:05 pm

"Украјинци морају да узму оружје против Руса, тако да чак ни спаљена земља неће остати тамо где стоји Русија", каже бивши премијер Украјине Јулија Тимошенко у телефонском разговору који је процурео на интернет. "То је превише! Јеби га! Морамо узети оружје и развали те проклете "катсапсе" [украјинска реч за Русе у негативном тону] заједно са њиховим вођом ", рекла је Тимошенко.

"Искористићу све своје везе, подићи ћу цео свет - чим будем у стању како би били сигурни .. Јеби га.. Ни спаљене земље неће остати где је Русија," она обећава. "Зграбити оружје, знаш шта хоћу да кажем, и ићи убити скота [Путина] у чело.", каже исфрустрирана Тимошенко.

Телефонски разговор je обављен између Тимошенкове и бившег заменика секретара Савета за националну безбедност и одбрану Украјине Несторa Шуфрича 18. марта, 2014 у 23:17 по локалном времену.

Izvor: ВОСТОК ВЕСТИ
-------------------

"Uhvaćeni" telefonski razgovor Timošenkove. Ako je stvarno ovakvu glupost odvalila na nezaštićenoj liniji onda je najmanje rečeno budala. Mada meni je indikativna ova rečenica.

"Искористићу све своје везе, подићи ћу цео свет - чим будем у стању како би били сигурни .. Јеби га.. Ни спаљене земље неће остати где је Русија,"

Da li to gospođa Timošenko priziva Treći svetski rat jer da bi od Rusije napravio spaljenu zemlju moraš da očekuješ da će druga strana odgovoriti. Bila bi to "žurka" o kojoj bi za par desetina hiljada godina pacovi pričali priče kao mi o dinosaurusima.

Meni se čini da su u pitanju dve moguće opcije. Rusi pokušavaju da diskredituju Timošenko. Prilično dobro jer ovo je nivo "domaći izdajnici i strani plaćenici" koji prolazi kod određenih struktura stanovništva što smo imali priliku da se uverimo. Na našu veliku žalost. Druga varijanta je da "mentori sa Zapada" na ovaj način pokušavaju da se reše Timošenko. Opet ista retorika za iste konzumente.

Lično ne verujem da je razgovor orginalan ali da Timošenko tako misli mogu da poverujem.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Pon Mar 24, 2014 9:23 pm

Meni se čini da su u pitanju dve moguće opcije. Rusi pokušavaju da diskredituju Timošenko. Prilično dobro jer ovo je nivo "domaći izdajnici i strani plaćenici" koji prolazi kod određenih struktura stanovništva što smo imali priliku da se uverimo. Na našu veliku žalost. Druga varijanta je da "mentori sa Zapada" na ovaj način pokušavaju da se reše Timošenko. Opet ista retorika za iste konzumente.

Lično ne verujem da je razgovor orginalan ali da Timošenko tako misli mogu da poverujem.
I ja mislim isto -naročito što je "ekskulzivna vest" stigla iz Rusije ,a za sada je vidim jedino u "Kuriru" (pretrčao sam druge dnevne novine ,nisam primetio ,no možda ima )
Timošenko nikako ne može da bude ni partner ni ozbiljan igrač u odnosima sa  Zapadom -pravosnažno je osuđena za pljačku ,ona može da ima samo neku ceremonijalnu funkciju u  budućoj vladi ,kao simbol "demokratske revolucije" i ništa drugo. Ima logike šta kažeš u oba slučaja .
Isto tako otpada i Janukovič ,iz istog razloga ,biće da su ga i Rusi iskoristili i pustili niz vodu .
Verovali ili ne -na  tv Happy je gost onaj cirkusaner koji je tamo išao "braniti Ruse " ,eno sedi kod Marića u studiju ,sve sa bradom i u nekoj "uniformi" .
Izgleda da su mu se Rusi  brzo "zahvalili" na "uslugama"  :bannn:

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Uto Mar 25, 2014 8:49 pm

Današnji dan obeležila je vest o smrti Aleksandra Muzičkog, jednog od vođa desničarske partije "Desni sektor". Dok su pojedini ruski mediji objavili da je da je zloglasnog ekstremistu Muzičkog likvidirala Služba bezbednosti Ukrajine sa dva metka u srce u gradu Rivniju na zapadu Ukrajine, informativni sajt [You must be registered and logged in to see this link.] pišu da je Muzičko pucao sam sebi u srce.
Metak koji mu je tokom autopsije izvađen iz srca ispaljen je iz njegovog pištolja, kazao je zamenik ministra policije Vladimir Jevdokimov. "Pucao je iz svog oružja, iz istog kojim je pucao na radnike milicije. Jedno tane prošlo je kroz telo, a drugo je završilo u srcu", rekao je on.
------
Zanimljivo ,zanimljivo ...rekoh li ja da će se Ukrajinci morati da uklone neonaciste -i vidi ,biće da je neko već "poslao poruku" ? Moguće da je to učinila ukrajinska DB ,ali ne bih isključio  ni "pomoć" KGB ,jer se ovaj tražio zbog višestrukog ubistva ruskih vojnika u Avganistanu .

No, biće da nema puno ožalošćenih -pa nije ni bitno,i teško da priča o "samoubistvu" pije vodu ,ali *ajd ..

[You must be registered and logged in to see this image.]

A ovo se prvi put pominje -a baca sasvim drugu senku na razne "civilne samoodbrane " .
Dakle -ima proruskih paravojski ? Pa to se ne stvara za jedan dan ,neko mora i da organizuje ,sakupi ,naoruža ...biće da je sve ovo jako dobro pripremljeno .Sad dolazi pravi problem -takvi ,čim dobiju pušku ,ne slušaju više nikoga ,i na kraju se sa njima ima više sukoba ,nego sa "neprijateljem" .

-------

20.23 - Samoproglašeni lider krimske luke Sevastopolj Aleksej Čali danas je raspustio prorusku paravojnu formaciju i pozvao je njene pripadnike da se razoružaju u skladu sa ruskim zakonom. "Revolucija je završena. Mi počinjemo da živimo u skladu sa ruskim zakonima koji predviđaju odgovarajuće posledice za nezakonite postupke", izjavio je Čali u televizijskom obraćanju komandantima tih jedinica. Međutim neki komandanti su protiv ovog poteza i za sutra planiraju protest.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Uto Mar 25, 2014 8:56 pm

Dani gde si pročitao ovu vest o Muzičku? Meni kad sam čitala u Blicu nije bilo jasno jesu ga ubili u tom kafiću jer se posle pominje neki prepad na auto pa da su ga bukvalno likvidirali kad su ga izveli iz auta. Vrlo konfuzno je vest bila napisana a posle nisam proveravala jesu li ispravili.

Inače KGB nije sigurno jer njima bi ovaj dobrodošao kao svedok o snajperima na Majdanu i o koječemu još. Sklonili su ga oni kojima takav svedok i višestruko eksponirani neonacista i pas rata ne treba.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Uto Mar 25, 2014 9:25 pm

Dani gde si pročitao ovu vest o Muzičku? Meni kad sam čitala u Blicu nije bilo jasno jesu ga ubili u tom kafiću jer se posle pominje neki prepad na auto pa da su ga bukvalno likvidirali kad su ga izveli iz auta. Vrlo konfuzno je vest bila napisana a posle nisam proveravala jesu li ispravili.

Inače KGB nije sigurno jer njima bi ovaj dobrodošao kao svedok o snajperima na Majdanu i o koječemu još. Sklonili su ga oni kojima takav svedok i višestruko eksponirani neonacista i pas rata ne treba.
I ja sam jutros pročitao isto (ne znam tačno sad gde ,ali na više mesta ) da je ubijen -uz opis koji si dala .
Zato me ovo sad o "samoubistvu" iznenadilo -samoubio se sa dva metka ? Prosviraš sebe -pa se onda "ispravljaš" ?
Biće isto kao i Dada Vujasinović ,ili "gardisti sa Topčidera" .
U istoj vesti je pisalo da ga Rusi traže zbog ubistva 20 vojnika ,pa mi izgledalo kao zgodan trenutak da ga u gužvi likvidiraju -jer očigledno nije bio izručen ,a tek sada bi još manje .
Očekivao sam tako nešto -jer smo to gledali i kod nas .Onaj Šoškoćanin iz RSK (kao ,udavio se )  ,pa Juka Prazina u Sarajevu ,pa Kundak ,Badža ....i mnogi glavni "igrači" prilikom sličnih događaja -svi pod vrlo misterioznim okolnostima "eliminisani" ,a radilo se o "zaslužnima" koji puno znaju .
I dan danas se "ne zna" ko ih je maknuo -no nije teško pogoditi .

Ima još nešto oko Krima .Krim čini samo 4 % teritorije Ukrajine -ali i trećinu "izlaza na more " cele zemlje .Kad se dodaju vojne baze ,luka ,nalazišta gasa , značajna lova od turizma -Ukrajina trpi ogromnu štetu .
No opet ....ona ideja Putina o "mostu koji povezuje ...." pa to će koštati teške milijarde ?
Ne znam ,ne sviđa mi se ovo otimanje celokupnog vojnog arsenala koji se nalazi tamo -to miriši na to da Rusija želi vojno oslabiti Ukrajinu -ipak je to njihovo . I nama je NATO dozvolio da izvučemo tehniku sa Kosova posle Kumanovskog sporazuma , a slično je bilo i tokom pada RSK ,i na drugim mestima -sporazum je predviđao povlačanje zajedno sa tehnikom . Ovako ...ispada  da ovo nije kraj ,pa  treba smanjiti što više vatrenu moć.
No ,nije to prvi put . Rusi ,kad su onomad prvi dojurili na Kosovo ,odneli su sve sa vojnog aerodroma u Prištini i otišli -iako je to bila svojina VJ koju smo pošteno nekada kupili od njih . Ovde otimaju brodove , tehniku ,kidnapuju zapovednike i oficire -iako nema oružanog ni nikakvog otpora ?

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    

Nazad na vrh Ići dole

UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 9 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Kako da brze prodje vreme...
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» Kako da nateram sebe da vezbam?
» Kako sačuvati kosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: