DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Dec 08, 2013 12:15 pm

First topic message reminder :

Ovih dana u Ukrajini se održavaju masovne demonstracije protiv proruske vlade Viktora Janukoviča koji odbija ,pod uticajem Rusije i samog Putina ,da potpiše dokument o približavanju Ukrajine EU .
Hiljade građana koristi sve moguće metode građanskog otpora ,od mirnog okupljanja do pokušaja blokada državnih zgrada .
Rusija pokušava silom održati politički uticaj ucenom Ukrajine oko "ruskog gasa" i preti drugim ekonomskim restriktivnim merama ,dok proevropski nastrojeni demonstranti i opozicija traži "Evropu" po svaku cenu .
Među demonstrantima su i oba brata Kličko ,svetski prvaci u boksu ,pevačica Ruslana ( koja se obećala javno spaliti ako Ukrajina ne uđe u EU) i druge poznate ličnosti i intelektualci ,i za danas je najavljen najveži miting do sada .
Šta mi mislimo o dva moguća scenarija :
Vlada će silom rasterati demonstrante sa trgova u Kijevu ,i od svega,posle puno krvi i žrtava ,  neće biti ništa kao u Egiptu i Turskoj ?
Narod će biti uporan ,svetske sile će podržati demokratske promene ,i ako ne bude druge -Ukrajina će imato svoj "5 oktobar " ? 
Ili nešto treće ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Čet Mar 06, 2014 9:53 pm

Elem ,"parlament" Krima (od koga izabran ,i ko ga čini ?) proglasio "prisajidenje" Rusiji ,sve po "demokratskoj" proceduri -ekspres referendum za 10 dana ?
Da nije tragično ,bilo bi lakrdija .
To što se takve egzibicije nikako ne slažu sa Ustavom Ukrajine ,nema veze -samoopredeljenje ,baćuška . Putin dao izjavu da Krim ima pravo na otcepljenje " isto kao i Kosovo od Srbije" nije iznenadilo samo nas ,nego i ceo svet .Do juče nas je taj naš veliki prijatelj "bodrio" u "čuvanju teritorijalnog integriteta" i pljuvao zapad zbog "mešanja u unutrašnje stvari nezavisne države" ? Šta bi, druga pesma, kad on radi isto -onda ,može ?
No, biće da će se vrlo brzo opet druga pesma pevati ,a to nikako neće biti "ne može nam niko ništa..."

KRIM OBORIO RUBLJU: Ruski oligarsi gube milijarde  link 

Ruska rublja je danas oštro opala u odnosu na evro i dolar, a moskovska berza je od ponedeljka
potonula za više od 10 odsto.
Biće da je ovo prva packa od "zapada" ,onako ,na finjaka .
Ostaje još da vidimo šta će sad da se smisli -jer je sad potreban neki "incident" ,da se nekako zakuva ,što do sada nije uspelo -i pored silnog huškačkog ološa i "pasa rata" koji su se već tamo skupili.
Čak i naši političari ,začudo ,i oni kojima su inače usta puna Rusije ,ćute kao zaliveni ,a jedan Igor Mirović (ex radikal ,sada "srpskonapredni" ) je izjavio da "Srbija treba da gleda svoja posla" ?
No ,bez brige ....ima ko tamo da u "naše ime" govori i da nas "predstavlja" svetu . 
Profesionalac čovek ,nema šta ,iskusan ,takav baš treba tamo za "posebne zadatke" 

SEVASTOPOLJ - Komandant srpskih četnika na Krimu Milutin Mališić bio je pripadnik grupe OSA - Oslobodilačka srpska Armija i 2000. godine mu je suđeno pod optužbom da su planirao da ubije Slobodana Miloševića i Nebojšu Pavkovića. Mališić je tada demantovao optužbe.
Mališić je na suđenju odbacivao tvrdnje da su planirali atentate na Miloševića i Pavkovića. On je rekao da je OSA radila tajno u Srbiji i na Kosovu, a da su bile planirane i akcije protiv međunarodnih snaga u Bosni i napadi na „mudžahedinske objekte“.
On je istakao da je u početku stekao utisak da je OSA dobro organizovana vojna formacija sa „najmanje 100 iskusnih boraca“, ali da je u septembru 1999. godine  godine prekinuo kontakte sa ostalim optuženima, jer je uvideo da „nisu dovoljno sposobni i dorasli zadatku da brane srpski narod na Kosovu“. Tadašnji predsednik SRJ, Vojislav Koštunica pomilovao ga je sa ostalim optuženima 6. decembra 2000. godine.

Proveo godinu dana tokom rata na Kosovu kao "vojni policajac " ?????

12 godina kasnije pojavio se u grupi koja se uputila da ruši spomenik poginulim članovima OVK u Preševu . 
--------

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sub Mar 08, 2014 3:49 pm

[size=15.555556297302246][You must be registered and logged in to see this link.]
[/size]
[size=15.555556297302246][You must be registered and logged in to see this link.]
[/size]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sub Mar 08, 2014 3:55 pm

OVI SE ZALAŽU ZA DOBRO UKRAJINE....HM,MALO MI POZNATA KOREOGRAFIJA  dm2  :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sub Mar 08, 2014 5:15 pm

promaja ::

Potpuno si u pravu ,jesu Ukrajinski nacisti iskoristili ovo da bi vršili nasilje i promociju -bez obzira na štetu koju nanose Ukrajini ,ali to ne menja činjenicu da je Rusija vojno okupirala deo Ukrajine mimo svih međunarodnih propisa .
Nije to nikakva "nužna intervencija" -nego čista okupacija .
I još gore ,isti ovakvi slobodno stižu iz Rusije ne bi li izazvali neki incident koji bi bacio varnicu u bure baruta -a Moskva ih još "bodri" umesto da ih drže podalje -jer se dobro zna šta rade i u samoj Rusiji .
Neonacisti svih zemalja jako dobro sarađuju -nemojte biti naivni ,neće se oni međusobno sukobiti ,nego će svaki da "rade svoje" ,a stradaće civili (druge nacije )
Videli smo kod nas kako izgleda kada se brane "vekovna ognjišta" jedne nacije ,zločinima i proterivanjem onih koji vekovima tamo žive (a druge su nacije ) i ko je bio generator svega toga  -ovakvi kao ovi koje pominjemo .
A Kosovo ,koje se uzima za poređenje ,je dečija igra za ono što se može desiti .

NIJE SAMO KRIM: Ovo su sve regije koje bi Rusija mogla da pripoji (FOTO)  link
Veoma je opasna teorija "Gde živi jedan Rus ,to je Rusija" -i to smo videli kako izgleda kod nas .
A ovo je ono što ja smatram sramotom za Srbiju (moje mišljenje ,znam da ima onih koji ovo i ovakve podržavaju ,to je svačije pravo)
Ako ovaj i ovakvi treba da nas predstavljaju u svetu -nije ni čudo što nas svet gleda kao divljake .
Ako ništa drugo -državni organi bi morali da se ograde od ovakvih ,koji "u naše ime" idu okolo da nas sramote .
Srbija i sa Rusijom i sa Ukrajinom ima dobre diplomatske i prijateljske odnose -treba li nam ovo ?

Izveštač BBC-ija iz Ukrajine Mark Louen objavio je na svom profilu na društvenoj mreži “Tviter” sliku jednog od dobrovoljaca iz Srbije koji učestvuje u blokadi puta u ovoj zemlji.

Ostali na barikadama, kao ovaj Srbin, došli su da pomognu “pravoslavnoj braći”. On je izjavio da ne pripada paravojnim formacijama – stoji komentar Louena uz ovu sliku.

Ovo nije vojna uniforma nepostojeće ,dakle ,paravojne formacije ,nego se tako oblače mažoretkinje ?

Zaista koristi Srbiji da ceo svet gleda da nas "predstavlja" neko ko nosi mrtvačku glavu, pištolj i kamu na "amblemu" .
To jako doprinosi slici Srbije koja se želi svetu predstaviti kao civilizovana i demokratska ,i jako pomaže naporima koje sadašnja vlast ipak čini da nas svet kao takve počne i prihvatati .
Da ne znamo ko je -mislili bi da je mudžahedin ili čečenski gerilac ,da se ne lažemo .

Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sub Mar 08, 2014 9:42 pm

Danubius ::
ZIKO ::

Do sada sam stigao do ovoga posta i odlucih da se javim.
Da bi mogao da iznosis svoje stavove, trebao bi nesto da znas o Ukrajini i njenoj istoriji kao i o sadasnjoj situaciji. Ocigledno malo znas ali dajes sebi za pravo da kvalifikovano komentarises.
Za sada toliko a mozda se javim ponovo kad procitam ostatak postova.
E pa biće mi drago -jer do sada nisam video ni na ovoj temi ,ni na nekoj drugoj da si dao neki argument vezan za temu .Uglavnom si se fokusirao na primedbe ,repliciranje Dolincu i sada meni -i dalje bez nekog argumenta .
Ja imam običaj da argumentujem činjenicama ,a pošto mi daješ sugestiju da "treba nešto da znam o istoriji Ukrajine i sadašnjoj situaciji" -evo ti ukratko.
.................................................
Od kad ti to pravis statistiku mojih postova. Potezes pitanje dva moja post upucena Dolincu  iz vremena kada sam tek dosao na ovaj forum i nisam znao o kakvom tipu se radi a ne brojis one koje sam uputio direktno tebi, bilo da sam te pitao a nisam dobio odgovor ili da sam ti pokusao pomoci kada si imao tehnicki problem.

Kada sam pisao prvi post, zaista sam mislio da se radi o tvom oskudnom znanju cinjencnog stanja o dogadjajima u Ukrajini pa sam se potrudio da ti pripremim malo vise istorijskih i pliticko ekonomskih cinjenica. Sada je to postalo bezpredmetno da ti postavim ovdje. Iz kasnijih tvojih postova sam shvatio da takve cinjenice tebe i ne zanimaju jer se ne uklapaju u tvoju perfidnu propagandu koja je uzgred receno vrlo uocljiva i providna.

Sam tvrdis da imas argumnte za ono sto kazes pa da ih pogledamo:

"A siguran sam da je odnos bar 5:1 u mišljenju gradana "za" i "protiv " EU -zato i vlasti ne prave referendum o tome ".

Ovdje ih ne vidim. Ovo mi vise lici na kladionicu. Pretendujes da budes vojno/politicki komentator i jos i prorok buducih dogadjanja.

"Stari ruski sistem -bivše republike SSSR ,nezvanicne kolonije . Postavi se marionetski proruski režim ,pa cedi dalje ,onako "bratski" Ko se usprotivi (narod ,recimo) prvo šaljemo pomoc diktatoru u oružju i instrukcijama (a i nešto KGB i ratnih veterana za "operativu " ) pa ako ne upali -onda nas diktator ,kao "zove u pomoc " (kao u Ceceniji i Avganistanu )
Ovde je još faza -fol se ne mešamo ,neka Ukrajina sama reši (ali sugerišemo cvrstu ruku države -vojska ,policija ,hapšenje ,bojeva municija )
"

Za tebe je svaki izabrani predsjednik diktator ako se ne uklapa u u standarde mentora sa strane cije stavove tako zestoko podrzavas. Kako to da se nisi zgrazavao Titove diktature koja ti je obezbedila besplatno skolovanje, zdrastvenu i socijalnu zastitu, pristojan zivot i ugled kao gradjanina u svijetu. Vjerovatno je da je i njega neko "instaliriao" kada ga je ogromna vecina stanovnistva izabrala na izborima. 

"Eee, ovako je poceo u "ruski" Avganistan. Samo ,ovoga puta nece imati posla sa gologuzim mudžahedinima -nego i sa NATO. "

Ukrajina nije clan NATO tako da se uzalud radujes, ili sto bi Kona rekla, seiris. Kako znas da si mudzahedini gologuzi. Vidio ih licno, mozda razgovarao s njima? Za razliku od tebe, ja sam informaciju o situciji sa Rusima stekao bas u razgovoru sa tim mudzahedinima a i o sadasnjim nezvanim gostima kojima si naklonjen a ne pominjes "njihove zasluge tamo". Uostalom, zasto putujes do Avganistana da bi obrazlozio svoje stavove, zar ti nisu bliza dogadjanje u vlastitij drzavi, ako je smatras uopste svojom, kada ti je dosao u nezvane goste Milosrdni andjeo da ti zivot ucini klalitetnijim i da te oslobodi mrske vlasti.

Jer ,neka mi neko objasni -sa kakvim pravom se Rusija meša u unutrašnje stvari jedne nezavisne države ,i sa kakvim pravom bi anektirali Krim?
Mozda da ti neko i objasni s kojim pravom je i Kosovo "anektirano".

Dobio si odgovor u prethodnim postovima gdje je to makar povrsno objasnjeno. Treba samo pazljivo procitati.

"Ugrožena ruska manjina" ?
Te izgovore  smo vec culi  -od Hitlerovog napada na Poljsku ,sve do ovih poslednjih ratova kod nas ."

Trebao si dodati ko je to u Ukrajini docekao Hitlerove trupe kao oslobodioce kad im zastupas pravo da idu u EZ.

"To nije neuobicajeno -"zajednicke teritorije" imaju i Severna i Južna Koreja ,koje se smisliti ne mogu .Meni ovo suviše lici na zveckanje oružjem ,a kroz istoriju Rusija ima obicaj da "interveniše" na tudim teritorijama nepozvana ,pa onda zaboravi da ode (a budu gori i od okupatora ) Suviše takvih primera imamo do sada , da bi iskljucili mogucnost da ne bi bili spremni (Putin ,narocito ) da opet tako nešto naprave ,bez obzira na posledice (jer i to je ruski specijalitet ) Nadam se da ce i sad doci do pogodbe sa EU i SAD ,oko podele "kolaca" ,i da ce pustiti na miru Ukrajince da odaberu sebi vladu i put kojim žele da idu -sami . Žrtava je vec bilo i previše ,i to nepotrebnih" .

Opet precutkujes cijih zrtava, nastradalih od koga. Mozda tvojih miljenika koji su zapoceli 70 ratova poslije Drugog svetskog rata.

"Dešava se tacno ono što se dešavalo u Hrvatskoj ,sa malim razlikama -jer je Ukrajina medunarodno priznata zemlja . "Ugrožena ruska manjina" (koja inace cini vecinu sa 58 % stanovnika ) se "samoorganizuje "uz zdušnu pomoc ruskih snaga koje drže u blokadi sve ukrajinske kasarne ,zgrade državne uprave ,vodu,i vazduh".

Po tebi je ispravna odluka manjine da vodi vecinu putem kojim oni nece da idu? Sigurno se sjecas da je to isto bilo u bivsoj BiH pa znas kako je zavrsilo.

"Pobunjenici ? Pa samo su sklonili lokalnog diktatora ,i izjasnili se da ne žele da ih licno on gura u politicko /ekonomski zavistan (ropski ) odnos prema Rusiji ,tj da imaju slobodu da odaberu EU kao ekonomskog partnera .Ja tu ne vidim neke "pobunjenike" ,niti "uljeze" ,nikakve ukrajinski narod nema aspiracije prema susednoj Rusiji -sem da brani "svoje " "

Galicija nija cijela Ukrajina a po cemu to mislis da svako ko nije Rus u Ukrajini obavezno mora biti protivnik Rusije?

Vec sam te pitao, kako to manjina odlucuje ko je diktator a ko legitimni predsjednik.

"Zanimljivi  standardi .
Znaci Rusi ,u nezavisnoj medunarodno priznatoj Ukrajini imaju pravo na "samoopredeljenje" sve sa teritorijalnim  "pripajanjem" (a ko pita 48 % stanovnika Krima ,Tatara ,Ukrajinaca i drugih )"

Vecina, po tebi, ako ima drugacije misljenje od manjine nema pravo da za to i glasa.

"Niko se logicno ne zapita -odakle stotine i hiljade ruskih zastava u Ukrajini ? Spontano ih proizvele preko noci Ruskinje udarnice sa Krima ?"

Na toliko miliona Rusa koji tamo zive zaista je cudno hiljadu zastava. I ja  vjerujem da u zapadnoj Ukrajini nacistickih zastava ima vise od toga broja. Nisi se ni ti zapitao odakle ove niti si ih brojao. Mozda ti je poznat odgovor.

"To su CIA metode -a to je isto što i KGB (Guantanamo )"

Za svoje dobro procitaj sta je "(Guantanamo )" i kakve veze ima KGB s njime. Izgleda da si opsjednut KGB-om do te mjere da si poceo da paranoises. Moze te neko cuti sta pricas i proglasiti "biserom" godine.

Zaista mi ne pada na pamet da sa tobom gubim vrijeme u besmislenoj raspravi. I ovo sam napisao na brzinu, samo da ne ostane nedoreceno sta mislim o takvim razmisljanjima koje ovdje propagiras.

Izvinjavam se svima koji ovo citaju zbog eventualnih slovnih gresaka.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 12:48 am

Zaista mi ne pada na pamet da sa tobom gubim vrijeme u besmislenoj raspravi. I ovo sam napisao na brzinu, samo da ne ostane nedoreceno sta mislim o takvim razmisljanjima koje ovdje propagiras.

PRVO-ovde je zabranjeno bilo kakvo "propagiranje" bilo čega -što bi znao da si pročitao onu jednu stranicu pravilnika . Može se imati argumentovani stavi lično mišljenje .

Vrlo rado ću ti odgovoriti -i to redom .

ZIKO-u daljem tekstu boldovano .

.................................................

Od kad ti to pravis statistiku mojih postova.

To je moj posao ovde -da pratim ko šta i kako piše ,ko spamuje, provocira ,troluje ,ko je ovde došao da nešto zastupa ili propagira i sl. .
I biće da to ipak radim dobro -čim ovoliko trajemo bez nekih većih problema .A nije da nije bilo i hakera ,i provokatora i svačega.
Statistiku pratim redovno ,jer statistika broja postova ,tema , aktuelnosti je pokazatelj stanja foruma .
Inače -ne pratim tvoju posebno ,sem kada se direktno obratiš.

Kada sam pisao prvi post, zaista sam mislio da se radi o tvom oskudnom znanju cinjencnog stanja o dogadjajima u Ukrajini pa sam se potrudio da ti pripremim malo vise istorijskih i pliticko ekonomskih cinjenica. Sada je to postalo bezpredmetno da ti postavim ovdje. Iz kasnijih tvojih postova sam shvatio da takve cinjenice tebe i ne zanimaju jer se ne uklapaju u tvoju perfidnu propagandu koja je uzgred receno vrlo uocljiva i providna.

Moje činjenice su iz validnih izvora -koje uvek obično i navedem ,koje dopune moje "oskudno" znanje po temi . Obično su to enciklopedije ,svetski priznate ozbiljne novine ,intelektualci koji uživaju međunarodni kredibilitet koji niko ne osporava .Nikako se ne oslanjam na pisanje sumnjivih sajtova i autora Ako je moje znanje "oskudno" (a postovi prilično dugački i puni podataka ) zašto ti ne pokažeš svoje "obimno" ?
Forum služi za to.

Sam tvrdis da imas argumnte za ono sto kazes pa da ih pogledamo:

"A siguran sam da je odnos bar 5:1 u mišljenju gradana "za" i "protiv " EU -zato i vlasti ne prave referendum o tome ".

Naravno .Tebi je promaklo da je Janukovič potpisao niz sporazuma sa Rusijom ne štetu Ukrajine ,i da su zbog toga počele demonstracije ,baš zbog želje ukrajinskog naroda (sem naravno, Rusa i proruskih satelita koji time gube vlast i novac ) da se nastavi približavanje EU?
Ne pratis ankete na ulici svetskih novina i televizija ,nisi video danima one hiljade i hiljade demonstranata ,nisi slušao šta kažu ukrajinski političari ,intelektualci ,sportisti ? Da ,usuđujem se tvrditi da je taj odnos Ali je tebi možda validnije šta kaže moskovska "Pravda" ?

Ovdje ih ne vidim. Ovo mi vise lici na kladionicu. Pretendujes da budes vojno/politicki komentator i jos i prorok buducih dogadjanja.

Kao što vidiš ,moje skromno mišljenje o mogućim posledicama je predmet rasprave od OUN ,NATO ,svetske štampe ,akademskih i političkih krugova u celom svetu ,i gle čuda -svi se bave isto tako analizom mogućih posledica ,i pokazuju istu zabrinutost kao i ja i slične prognoze ?
Ne treba biti puno pametan ,nego znati samo malo istorije ,setiti se kada i kako je korišteno rusko oružje u bliskoj prošlosti, ,za koje nije tajna ni kakvo je ni koliko ga ima,pa logično zaključiti kakav može da bude sled budućih događaja 

Za tebe je svaki izabrani predsjednik diktator ako se ne uklapa u u standarde mentora sa strane cije stavove tako zestoko podrzavas. Kako to da se nisi zgrazavao Titove diktature koja ti je obezbedila besplatno skolovanje, zdrastvenu i socijalnu zastitu, pristojan zivot i ugled kao gradjanina u svijetu. Vjerovatno je da je i njega neko "instaliriao" kada ga je ogromna vecina stanovnistva izabrala na izborima.

Tito nije bio nikakav diktator ,i kao prvo -imao je mooda da kaže odlučno "njet" upravo Rusima ,a da obezbedi mesto Jugoslavije i na Zapadu,i u Kini ,i u Africi i Aziji  -čak je genije smislio i "nesvrstane" .
Nikoga nismo napadali, niti potraživali teritorije drugih zemalja ,i kod Tita je bilo "bratstvo i jedinstvo " ,svi su bili jednaki bez obzira na veru i naciju -ovde to nije slučaj .
Poređenje Tita sa Janukovićem ,Lukašenkom ,i sličnim "predsednicima" u regionu bivšeg SSSR je više nego smešno ,jer nikakva tajna nije koliki je stepen "demokratije" i "slobodnih izbora" u tim zemljama , a još manje koliko Kremlj logistički učestvuje u njihovim "izborima "

Ukrajina nije clan NATO tako da se uzalud radujes, ili sto bi Kona rekla, seiris. Kako znas da si mudzahedini gologuzi. Vidio ih licno, mozda razgovarao s njima? Za razliku od tebe, ja sam informaciju o situciji sa Rusima stekao bas u razgovoru sa tim mudzahedinima a i o sadasnjim nezvanim gostima kojima si naklonjen a ne pominjes "njihove zasluge tamo". Uostalom, zasto putujes do Avganistana da bi obrazlozio svoje stavove, zar ti nisu bliza dogadjanje u vlastitij drzavi, ako je smatras uopste svojom, kada ti je dosao u nezvane goste Milosrdni andjeo da ti zivot ucini klalitetnijim i da te oslobodi mrske vlasti.

Što bi Kona rekla ,biće da ti to i misliš ,pa bolje da sam razmisliš . Mandat za intervencije u svetu daje Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija ,a izvođač su združene (mirovne) snage ,tj NATO ,a uz NATO idu i vojne snage država koje nisu članice NATO ali su uključene u "partnerstvo za mir" i druge integracije .
Nisam video lično -ali sam gledao x dokumentaraca o ratu u Avganistanu ,a ako baš hoćeš -moj brat koji živi u Kanadi je učestvovao u ratu tamo kao profesionalni vojnik u dva "mandata" -dakle ,biće da sam nešto i čuo?

I mi u Srbiji imamo satelitsku TV ,pa gledamo i CNN i Al Jaziru ,pa izvučemo neki zaključak .

Što se tiče "moje države i milosrdnog anđela" -ja sam u uniformi Vojske Srbije ratovao protiv tog NATO (za čega imam i dokaz ,kopija vojne knjižice sve sa pečatima o vremenu učešća u ratu -molim, pogledati na temi "JNA...i druge vojske ") te mi ti molim te ne drži pridike o "patriotizmu" -pogotovu sa par hiljada kilometara i od Srbije i od Evrope (ili da kažem ,milja ?) A gde si ti bio za to vreme ,i za vreme svih ovih ratova ? Ja u uniformi moje zemlje,u dva navrata (ukupno ,6 meseci ) ,a ti?
Iako mi je vlast Slobodana Miloševića bila mrska ,i iako sam se kao član "Otpora" borio na ulicama protiv njega -i ponosim se time .
A ti ,pijuckao wiski na Nijagari ? I kad već mene pitaš -koji živim u Srbiji od rođenja ,koja je "moja" država -a koja je tvoja ,ako nije tajna ?

Mozda da ti neko i objasni s kojim pravom je i Kosovo "anektirano".

Nema meni šta ko da objašnjava . Kosovo I Krim se ne mogu porediti -jer se na Kosovu vodio rat između dva naroda na teritoriji međunarodno priznate zemlje ,i pod potpuno drugim okolnostima .
Nisu snage vojske Albanije ušle u Srbiju ,zar ne?

NATO je došao sa "migom" OUN  , bez zvanične odluke  saveta bezbednosti ,i prva vojska koja je tamo dotrčala kopnenim putem iz Bosne su upravo Rusi -koje niko nije zvao ,niti su imali mandat od bilo koga za to.

Što vajna Rusija nije stavila "veto" na vojnu intervenciju ,mogla je ,ima pravo na to?

Za tvoju informaciju -još uvek je na snazi Rezolucija SB OUN  12 44 ,u kojoj nigde ne piše da je Kosovo nezavisno ,niti koje su mu granice ,niti bilo šta drugo što mu daje "državnost" Koliko ja znam -Srbija i jednostrano proglašena Republika Kosovo su u pregovorima o "zajedničkim organima vlasti" -bez pominjanja konačnog statusa .

To što su u međuvremenu takvo Kosovo priznale mnoge zemlje sveta ,je dublji problem ,kao i zašto je "međunarodna zajednica " odlučila da malo zažmuri na međunarodno pravo -ali ,bez obzira na stvarnost na terenu -pravno formalno ,i po važećem Ustavu ,Kosovo i Metohija su teritorijalno delovi Srbije ,tj južna pokrajina .

Dobio si odgovor u prethodnim postovima gdje je to makar povrsno objasnjeno. Treba samo pazljivo procitati.

Ja sam tebi opširnije objasnio -sve sa datumima ,brojevima i dokumentima -biće da ti nisi pročitao ?
Izvini -ja nikakva tvoja objašnjenja ne vidim ?

Trebao si dodati ko je to u Ukrajini docekao Hitlerove trupe kao oslobodioce kad im zastupas pravo da idu u EZ.

Izvini -ali sada pokazuješ totalno neznanje  o elementarnoj istoriji .
 Ukrajina je podnela možda i največe žrtve od nacista tokom II svetskog rata u tadašnjem SSSR,a glavni cilj operacije "Barbarosa" je u stvari bio strateško zauzimanje industrijskih resursa i žitnica Ukrajine .
Nemci su 1941 pregazili Rusiju i  protutnjali Ukrajinom ,gde su nalazili samo spaljenu zemlju (jer je Ukrajina bila žitnica SSSR ,pa je sve spaljeno da im ne dođe u ruke ) a zaustavljeni su upravo na Krimu (Sevastopolj se držao sve do juna 1942 ) i upravo odande je krenula prva uspešna kontraofanziva Crvene Armije ,operacija "Tajfun" ,gde su združene snage Crvene Armije i ukrajinskih partizanskih odreda bacile 1 nemačku pancer diviziju sve do iza reke Mius .To je bio prvi poraz nemačkog okupatora i prva uspešna kontraofanziva uopšte .
Pre toga ,naređenjem Staljina ,augusta 1941 operativci NKVD (od koga je nastao KGB ) je minirao branu na Dnjepru kod grada Zaporožnji ,da bi usporio napredovanje fašista ,i tom prilikom podavio između 50 i 100 000 nevinih civila ,Ukrajinaca,tačan broj nikada nije utvrđen ,a obeležava se i danas -kao "Dan crnih mašni"
Nisi nikada čuo za bitku kod Harkova ,Dnjepropetrovska ,za Odesu itd ? To je Ukrajina ,kao što je ukrajinski front bio najveća klanica tokom jeseni -zime 1943,i ključna tačka bojišta u celom SSSR  i samo zahvaljujući silnim žrtvama tamo je Crvena Armija krenula napred .Samo u nemačke logore od 1942 -1944 je odvedeno 2 miliona Ukrajinaca .
A da znaš malo istoriju ,i tamo se već posle Oktobarske revolucije desilo što i kod nas posle rata -oduzimanje žita onima koji imaju ,tj Ukrajincima ,da bi se prehranio veliki SSSR .To je koštalo života (između 1920-30 ) između 2-5 miliona ukrajinskih seljaka (kao, "kulaka" ) koji su umrli od gladi -i to se i danas u istoriji pominje kao "gladomor" (holodomor) tako da je Ukrajina dočekala II svetski rat skoro desetkovanog stanovništva  .O "čistkama" Staljinove policije i masovnim progonima neruskog stanovništva u Ukrajini (Tatara ,Poljaka i drugih) posle rata da i ne pričam  -i to se merilo stotinama hiljada .
Tu dolazimo do tvog "dočekivanja Nemaca" Jeste ,antisemitizam jeste bio duboko ukorenjen u Ukrajini ,kao i u celoj Rusiji ,i jesu zaista neki dočekali Nemce kao one koji će im dati otvorene ruke za pogrom Jevreja .Ali su to radili i ruski Kozaci ,nisi nikada čitao Šolohova ili Gorkog ?
Koja je to srazmera ?
A što se tiče "prava na pristupanje EU " ,naravno da svaka zemlja i narod ima pravo da se izjasni . To se radi referendumom ,kako će biti i u Srbiji ,i ako se većina izjasni protiv ,molim lepo .Ali ,i pored evroskepticizma koje lansiraju desničari i ultranacionalisti ,i sadašnja vlada zastupa taj kurs ,kao i 58 % građana Srbije ,po više anketa .Sad treba da dođe Rus i kaže -e nećete ?

Opet precutkujes cijih zrtava, nastradalih od koga. Mozda tvojih miljenika koji su zapoceli 70 ratova poslije Drugog svetskog rata.

Odgovoreno je ti je gore .Ko su moji "miljenici" ,nisam se izjasnio ,ali je prilično jasno ko su tvoji . Ili je sasvim ok ubijati po Avganistanu kada to rade Rusi,ali nije ok kada to radi NATO? Ok je zauzeti Krim i Čečeniju ,ali nije ok Irak i Libiju ,Sadam i Gadafi su divni ljudi ,legitimni predsednici koje je narod obožavao?

Po tebi je ispravna odluka manjine da vodi vecinu putem kojim oni nece da idu? Sigurno se sjecas da je to isto bilo u bivsoj BiH pa znas kako je zavrsilo.

Ne može se porediti .ili možda i može ? U BIH narod nije hteo nigde -nego su došli "dobrovoljci ,tenkovi ,popovi iz "zemalja matica" tih naroda  "poveli" svako svoj u krvavi sukob . A zna se i na čijoj strani je bila JNA -da se ne lažemo . SAO krim uz vojnu pomoć Rusije nije rešenje koje vodi ka dobrom ,niti su balvani i "vlade" raznih SAO bilo šta dobro donele . O važnim pitanjima razgovaraju države -a ne lokalni samozvanci .

Galicija nija cijela Ukrajina a po cemu to mislis da svako ko nije Rus u Ukrajini obavezno mora biti protivnik Rusije?

Svako ko je građanin Ukrajine je protiv bilo koje zemlje koja dođe da okupira njegovu ,to je valjda normalno? I u BIH  je bilo Srba u Armiji BIH ,kao što je i u Hrvatskoj bilo Srba koji se nisu priduružili SAO Krajini ,kao što je u Vojsci Srbije bilo na hiljade nas koji nismo Srbi-pa smo bili na frontu ,kada nam je zemlja bombardovana -ma šta mislili o onima koji "vladaju" . To je stvar časti . Meni je neprijatelj onaj ko napadne moju zemlju i grad -ma kako se zvao i po sto puta bio moje "nacije" ,ali to ne znači da treba biti maloumno topovsko meso ,slepo od mržnje . Kada ratovi prođu -onda dolaze izbori ,pa se to menja .

Već sam te pitao,kako to manjina odlučuje ko je diktator a ko legitiman

Manjina ne mogu biti Ukrajinci u Ukrajini .Valjda nećeš reći da su one stotine hiljade građana koje su danima demonstrirale -manjina ?
Valjda se neka većina odlučila za pristup EU ?
Sam sebi skačeš u usta .Ali je sasvim ok ,da manjina ,ako su Rusi ,odlučuje da ne priznaje Ustav Ukrajine ,i "odcepljuje" -ne pitajući pri tome onih drugih 48 % koji nisu Rusi ,žele li to? Legitiman je "Krimski parlament" ali nije legitimna privremena vlada u Kijevu -koja smesta raspisuje izbore ?
Legitiman je samo ruski čovek Janukovič -a nikako neko drugi ,koji je možda za EU ,o čemu na kraju ,treba da odluči narod Ukrajine na referendumu ?
Baš me zanima krimski ekspes referendum koji se spremi ,raspiše ,obavi za 10 dana ? To je legitimno ?

Vecina, po tebi, ako ima drugacije misljenje od manjine nema pravo da za to i glasa.

Ima naravno-ako se obezbede fer uslovi da se glasa ,a zna se kako se to radi u civilizovanom svetu . Većina je odlučila ko je na vlasti u Srbiji ,ja sam protiv ,ali ne mogu uzeti pušku pa juriti Vučića -mogu samo da agitujem protiv i na kraju glasam protiv .Ako ga većina želi ,tu se ne može ništa.

Na toliko miliona Rusa koji tamo zive zaista je cudno hiljadu zastava. I ja  vjerujem da u zapadnoj Ukrajini nacistickih zastava ima vise od toga broja. Nisi se ni ti zapitao odakle ove niti si ih brojao. Mozda ti je poznat odgovor.

Po poslednjem popisu stanovništva 2001 u Ukrajini ,Ukrajinaca ima 37.541.700 ili 72,7  % ,a Rusa 8.334.100 ili 17,3 % .

A gde si ti video tolike "nacističke zastave" sem kod onim majmuna desničara ? Koliko ja videh -u ogromnoj većini su ukrajinske državne zastave .Normalno je da Ukrajinac ima zastavu svoje zemlje -nije normalno da ima zastavu druge zemlje .

Za svoje dobro procitaj sta je "(Guantanamo )" i kakve veze ima KGB s njime. Izgleda da si opsjednut KGB-om do te mjere da si poceo da paranoises. Moze te neko cuti sta pricas i proglasiti "biserom" godine.

Pročitaj ti i pokušaj shvatiti smisao . Izjednačio sam Guntanamo sa KGB Gulagom ,recimo .Hapšenje ,mučenje ,ponižavanje ,držanje bez suđenja . Ni u Guantanamu nisu svi krivi,.to sam želeo reći ,a te metode su tipične za KGB ,i ništa se CIA ne razlikuje .
Dakle -čitaj kako piše ,može se odmah videti komparacija ,ne budi unapred maliciozan .

Veruj da i meni ne pada na pamet da gubim vreme u besmislenoj raspravi u kojoj nisi dao NIJEDAN  validan argument -datum, istorijsku činjenicu ,bilo šta što bi bilo razlog za bilo kakvu smislenu polemiku . Izbacuješ parole i floskule -ako želiš da pričaš na neku ozbiljnu temu ,treba da imaš pre svega realan pogled,i da svoj stav i potkrepiš i nekom neoborivom činjenicom .
Ti to očigledno ne umeš ili ne znaš ,a upozorio bih te da tvoje lične paušalne "ocene" i zapažanja o mojoj inteligenciji ,stepenu obaveštenosti ,i kompetentnosti za neku temu zadržiš za sebe ili je izraziš na civilizovan način .Ovde se nikome ne daju "ocene " sa visine ,niti dele epiteti ,niti guraju reči u usta -ovde su svi ravnopravni i imaju pravo da iznesu i argumentuju svoj stav -poštujući sagovornika . A o ozbiljnim temama se ne piše "na brzinu" ,niti se citiraju drugi forumaši -očekuje se da svako ima svoje mišljenje .

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 1:03 am

Dani, o Ukrajini nemaš blage veze.
Bolje se ne brukaj

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 1:05 am

Smeta vam što prestolonaslednik Aleksandar Njegovo Visočanstvo ne zna čisto srpski jezik.
Stajete na stranu Klička i ukrajinske nacije, a on ne zna ukrajinski jezik i stalno se obraća narodu na ruskom.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 5:04 am

@[You must be registered and logged in to see this link.]

Konstanto zamagljujes sustinu onoga sto sam ti napisao. Naravno jer ne mozes da se nosis sa vlastitim izjama. Ja se nisam upustao u istorijske cinjenive vezane za Ukrajinu nego sam citirao i komentarisao tvoje stavove koji su ocigledno bazirani na dvostrukom standardu.
Koliko si promasio temu u svome rasudjivanju, dacu samo nekoliko podataka. U rusiji nikada nisam bio i vjerovatno necu nikada. Za njih me ne veze apsolutno nista. Takodje, Srbija nije moja zemlja jer tamo se nisam ni rodio niti sam tamo ikada zivio. Prema tome, mogao sam ciste savjesti da pijem wiskey gdje god sam to htio. To ne znaci da mi je bilo svejedno sta se tamo dogadjalo. Toliko o ttvojim sposobnostima da izvlacis zakljucke iz procitanog. Za mene su i Zapad i Istok dvije strane iste medalje koju u cjelini ne podrzavam. Ma sa koje strane politika dolazila, prebija se preko ledja siromasnog naroda. Ja to makar kazem otvoreno a ti ispoljavas mrznju prema cijelom narodu, ne prema pojedincima ili bar gdupama. To je ono sto ja kod tebe ne mogu da "svarim". I samim tisvojim pisanjem u gornjem postu upadas ukontrdikciju kada se tice legitimiteta intervencije u drugoj drzavi. Ukrajina je zemlja izuzetno siromasnog naroda, po nekima cak tri puta siromasnija od Srbije i sve sto joj se desava ima veze i sa time. Scenario je isti vec vidjen na nasim prostorima i to je ono sto mene licno pogadja kada je taj narod u pitanju. Nemam ja vremena kao ti da pisem megalomanske copy/paste postove pa cu na kraju da ti postavim samo dva pitanja.

Da li ti je poznato da je do skora, zvanicni stav Rusije bio da Ukrajina treba da bude samostalna i nezavisna drzava? Problemi su nastali kada se pojavljuju snage koje hoce da je odvuku u EU i ugroze bezbednost Rusije, dalje valjda i sam naslucujes.

I na kraju, koji je motiv i kavo objasnjenje ima tvoj brat da ide u Avganistan kada to odbijaju cak i rodjeni Kanadjani cija zvanicna vojska ima trupe tamo? Pare koje dobijaju za tu misiju su mizerne, mora da ima nesto drugo.
Da ne shvatis pogresno, nemam ja protiv tebe nista licno, samo tvoje navijanje koje je na stetu jednog visemilionskog naroda mi ne imponuje. To vazi za bilo koji narod, vise je principijelno.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 10:58 am

Blic info -najnovije vesti:

10:42 - Sobotka: Da se ne ponovi Juglslavija
Češki premijer Bohuslav Sobotka ocenio je da je sada u krizi u Ukrajini i oko Krima aposlutni prioritet da se ne ponovi krvavi raspad kao u bivšoj Jugoslaviji, ali je i upozorio da ne treba paliti mostove u odnosicma s Rusijom, ni ulaziti u ekonomski rat.

Ruski vojnici preuzeli ukrajinsku graničnu ispostavu
Ruski vojnici preuzele su danas kontrolu nad jednom ukrajinskom graničnom ispostavom na zapadu Krima i zarobili tridesetak ukrajinskih graničara, što je 11 ispostava koju na Krimu drže Rusi, saopštio je portparol ukrajinskih graničara.
Granična ispostava Černomorskoje na zapadnoj ivici poluostrva Krim preuzeta je bez žrtava, oko šest časova po lokalnom vremenu, naveo je Oleg Slobođan. On je naveo da, sada ruske snage, kontrolišu 11 graničnih ispostava na Krimu, prenela je agencija Rojters.

Dempsi: napad ako se situacija zaoštri

Ako se situacija na Krimu zaoštri, SAD napašće Rusiju, izjavio je šef Združenog štaba armije SAD general Martin Dempsi, javlja ruska Pravda.

Dempsi je u intervjuu TV kanalu PBS izjavio da je Amerika spremna da podrži Ukrajinu i evropske saveznike i da će obavestiti Kijev da će SAD primeniti silu ako bude neophodno. Ruska intervencija na Krimu "donosi rizik svim evropskim zemljama i saveznicima u NATO", izjavio je general. Dodao je da je saopštenje vojnog vrha SAD već poslatosaveznicima u NATO.

Dempsi je u intervjuu izjavio da je Amerika spremna da podrži Ukrajinu i evropske saveznike i da će obavestiti Kijev da će SAD primeniti silu ako bude neophodno. Ruska intervencija na Krimu "donosi rizik svim evropskim zemljama i saveznicima u NATO", izjavio je general. Dodao je da je saopštenje vojnog vrha SAD već poslato saveznicima u NATO.

preti praznom puškom....

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 11:22 am

debilko ::
Dani, o Ukrajini nemaš blage veze.
Bolje se ne brukaj
Pa prosvetli nas ? Ti sve znaš -ali ne želiš da sa nama ,neukima -podeliš svoja saznanja ?
Ako  nešto tvrdiš -valjda treba to nekako i da dokažeš? Ako si živeo u Rusiji -ne znači automatski da si ekspert za Ukrajinu ,valjda treba i reći koju činjenicu koju mi možda ne znamo ?
debilko ::
Smeta vam što prestolonaslednik Aleksandar Njegovo Visočanstvo ne zna čisto srpski jezik.
Stajete na stranu Klička i ukrajinske nacije, a on ne zna ukrajinski jezik i stalno se obraća narodu na ruskom.
Stajem na stranu ukrajinske nacije, da .

Niko nije zvao njegovo veličanstvo ovde da ga mi izdržavamo ,što se mene tiče ,mogao je ostati u Londonu .Nije meni moto "bez kralja ne valja" -to više pristoji opcijama koje ti simpatišeš ,zar ne ?

A i neki Rusi su na "strani" ukrajinske nacije :

S KOZACIMA U KIJEVU
Planeta 09:00, 09.03.2014.
Autor: Andrija Ivanović,Foto: Nemanja Pančić

Među brojnim demonstrantima na kijevskom trgu Majdanu nalaze se i članovi kozačkih grupa, koji ističu da će se do poslednjeg čoveka suprotstavljati bilo kakvoj okupaciji, ali i predsedniku Rusije

KIJEV - Spremni.

Među brojnim demonstrantima na Majdanu, zbog jedinstvenih uniformi, posebnu pažnju privlače kozaci.
Dok njihovi bubnjevi odjekuju trgom, kozački starešina Josip Mehain, odeven u staru uniformu i sa sabljom oko pojasa, kaže da je njegova dužnost da brani Ukrajinu.

- Ovde sam stigao u novembru. Prvi put. U tom periodu odlazili smo i dolazili, ali kad sam na televiziji video da se puca na studente, da na Majdanu ubijaju ljude, nisam više mogao da sedim kod kuće - kaže Josip.

On dodaje da su na trg stigle četiri stotine (organizacione jedinice) kozaka, iz svih oblasti.

Konstanto zamagljujes sustinu onoga sto sam ti napisao. Naravno jer ne mozes da se nosis sa vlastitim izjama. Ja se nisam upustao u istorijske cinjenive vezane za Ukrajinu nego sam citirao i komentarisao tvoje stavove koji su ocigledno bazirani na dvostrukom standardu.
Koliko si promasio temu u svome rasudjivanju, dacu samo nekoliko podataka. U rusiji nikada nisam bio i vjerovatno necu nikada. Za njih me ne veze apsolutno nista. Takodje, Srbija nije moja zemlja jer tamo se nisam ni rodio niti sam tamo ikada zivio. Prema tome, mogao sam ciste savjesti da pijem wiskey gdje god sam to htio. To ne znaci da mi je bilo svejedno sta se tamo dogadjalo. Toliko o ttvojim sposobnostima da izvlacis zakljucke iz procitanog. Za mene su i Zapad i Istok dvije strane iste medalje koju u cjelini ne podrzavam. Ma sa koje strane politika dolazila, prebija se preko ledja siromasnog naroda. Ja to makar kazem otvoreno a ti ispoljavas mrznju prema cijelom narodu, ne prema pojedincima ili bar gdupama. To je ono sto ja kod tebe ne mogu da "svarim". I samim tisvojim pisanjem u gornjem postu upadas ukontrdikciju kada se tice legitimiteta intervencije u drugoj drzavi. Ukrajina je zemlja izuzetno siromasnog naroda, po nekima cak tri puta siromasnija od Srbije i sve sto joj se desava ima veze i sa time. Scenario je isti vec vidjen na nasim prostorima i to je ono sto mene licno pogadja kada je taj narod u pitanju. Nemam ja vremena kao ti da pisem megalomanske copy/paste postove pa cu na kraju da ti postavim samo dva pitanja.

Da li ti je poznato da je do skora, zvanicni stav Rusije bio da Ukrajina treba da bude samostalna i nezavisna drzava? Problemi su nastali kada se pojavljuju snage koje hoce da je odvuku u EU i ugroze bezbednost Rusije, dalje valjda i sam naslucujes.

I na kraju, koji je motiv i kavo objasnjenje ima tvoj brat da ide u Avganistan kada to odbijaju cak i rodjeni Kanadjani cija zvanicna vojska ima trupe tamo? Pare koje dobijaju za tu misiju su mizerne, mora da ima nesto drugo.
Da ne shvatis pogresno, nemam ja protiv tebe nista licno, samo tvoje navijanje koje je na stetu jednog visemilionskog naroda mi ne imponuje. To vazi za bilo koji narod, vise je principijelno.
Ako uopšte pišeš o nečemu ,a to je skup istorijskih ,geopolitičkih pa i etničkih problema -onda nužno moraš poznavati istorijske i druge činjenice vezane za temu .Eventualan copy-paste  meni služi kao ilustracija i dodatni argument ,a ne kao suština -ja uvek dodam svoje mišljenje -ne smatram da sam najpametniji na svetu,čitam šta i drugi ljudi kažu i pišu .
Nije mi trebalo puno da zaključim da si iz "dijaspore" ,tj iz neke od bogatih zapadnih zemalja ,i da nisi živeo ovde ,naročito tokom nemilih događaja ,za koje naravno uzimaš pravo da ih tumačiš na tebi jedino ispravan način ,i to kao onaj koji "zna pravu istinu".To je tipično za "dijasporu " -da pljuju zemlju i političko uređenje u kojem žive ,i da nama ovde "tumače" situaciju -sa udobne udaljenosti ,nisi ti jedini, a eto ,nisam ni ja glup pa da ne primetim sa koje strane "vetar duva" .
(Što se tiče mog pomenutog brata -on je rođeni Kanađin,a u profy vojsku ide jer je jedno od  5 dece iz siromašne porodice koje živi u nekoj vukojebini sa Inidijancima skoro na Aljasci .Nije se nešto baš istakao u školi ,tamo nema posla ,pa mu je to verovatno jedina mogućnost da zaradi bar te "mizerne "pare .A da "odbijaju" -valjda ne bi Kanada imala tamo priličan broj vojnika ? )
Što se tiče siromašnih Ukrajinaca -ne može da bude siromašna zemlja sa tolikim poljoprivrednim i energetskim resursima ,i tolikom populacijom ,nije logično, zar ne ?
Janukovič, koliko videh ,ima i palatu i zlatni wc ,a nova vlada traži poternicu interpola i za njega i za njegovih 18 saradnika ,zbog pljačke državne imovine .
Rusija tek tu ne treba da deli savete -jer je i tamo narod siromašan ,a sav novac je kod oligraha , organizovanog kriminala i političke elite .
Rusija je zemlja sa najviše milionera i milijardera ,odakle ? Jer su popljačkali resurse svoje zemlje , što ne srede stanje kod sebe ,i poprave stanje kod svog naroda , ako su tako zabrinuti za budućnost ukrajinskog naroda ?
Zemlja koja ima 142 miliona stanovnika ,i to polovinu od te cifre radno sposobnih ,sa takvim resursima -ne može da ima ove proseke

prosečna penzija 9.000 rubalja (214 evra)
 prosečna plata  25.000 rubalja (594,5 evra).

Pri tome ,beleže porast BDP od preko 5 % i skoro 3% stranih investicija -pa gde su pare ?
Mizerno zarađuje narod ,što bi ti rekao ?
Ali zato Rusija ima najveći vojni budžet na svetu .
Zato je bilo strogo zabranjeno snimanje vila i palata ruskih milijardera i političke elite u Sočiju -zaključno sa Putinovom "dačom" .
Ali , da se manemo Rusije -pričamo o Ukrajini . Osnovna pitanja oko kojih se sporimo :

-Da li Rusija ima pravo da vojno okupira deo Ukrajine ,narušava teritorijalni integritet suverene zemlje i meša se u unutrašnju politiku ?
-Da li ukrajinski narod ima pravo da sam bira predsednika ,Vladu i pravac kojim zemlja treba da ide ?
-Da li je ruska manjina na bilo koji način "ugrožena" u Ukrajini ,i da li treba da poštuje Ustav zemlje u kojoj živi ,a svoja prava traži demokratskim putem ,u okviru institucija ?
-Da li je u redu "fašizirati" ceo ukrajinski narod ,zbog jednog ludaka i jedne marginalne grupe koja se pojavila tokom uličnih nemira (inače ,lik je odležao 6 godina zbog toga u ukrajinskom zatvoru) a istovremeno poslati tamo svoje deklarisane "ultranacionalne ekstremne desničare" sa zadatkom da podstiču nemire i mržnju ? (Mislim na Vladimira Žirinovskog i njegove ,osobu kojoj je zabranjen ulaz u većinu demokratskih  zemalja sveta zbog svojih neonacističkih stavova . Usput ,taj najveći ruski nacionalista među Rusima se preziva Edelštajn i rođeni je Kazahstanac )

Eto- jednostavna pitanja oko kojih se vrti cela priča u Ukrajini ,hajde da izostavimo komparacije sa Kosovom ,ulogu NATO u svetu ,i politički sistem i spoljnu politiku Rusije u globalu-konkretno, po temi .

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 12:21 pm

Rogozin: Rusija treba da modernizuje oružje zbog pretnji NATO

Zamenik ruskog premijera zadužen za odbranu Dmitrij Rogozin izjavio je da bi zbog pretnji SAD i NATO ruska vojska trebalo da se opremi modernijim oružjem.
Nadam se da posle najnovijih pretnji SAD i NATO niko više ne sumnja u neophodnost dodatnog naoružavanja naše vojske i flote, kao i modernizaciju naše odbrambene i vojne industrije", napisao je Rogozin na svom profilu na Fejsbuku, a preneo sajt "Glas Rusije".

U odnosima Rusije i Zapada je poslednjih meseci došlo do znatnog rasta tenzija zbog ukrajinske krize i sudbine Krima, autonomnog regiona u sastavu Ukrajine, u kojem živi većinsko rusko stanovništvo.

Vlasti Krima odbijaju da priznaju novu centralnu vlast u Kijevu, koja je krajem februara opozvala predsednika Viktora Janukoviča, a prošle nedelje su iz Simferopolja saopštili da nameravaju da se pripoje Rusiji.

Zvanični Kijev je nešto ranije, nakon što je ruski parlament odobrio slanje vojnih jedinica u Ukrajinu, zatražio pomoć od NATO, uz molbu da alijansa iskoristi sva moguća sredstva da obezbedi teritorijalni integritet Ukrajine i zaštiti njene građane.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 2:45 pm

Ni po babU ni po stricevima: Ziko mislim da su argumenti ipak na Robinovoj strani.

Nekako ni meni "ne imponuje" sto omalovazavas njegov nacin faktualno iznesenih cinjenica, i potkrjepljujes to ne cinjenicama, nego svojim vidjenjem politike u Rusiji, i sire, nagnuto na nacionalnu srcanu podrsku (ne znam sto?).
Nema ljutis, al ko pojma nema o cem je rijec, i procita vasu prepisku, sve su cinjenice na Robinovoj strani.

A ja se i dalje slazem sa Docom (i sa Zikom po tom pitanju): bice kako Ameri odluce, kao i obicno. Ovisi koliko sicara je u igri, na zalost.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 5:50 pm

Krim formirao narodnu vojsku  link

Pogledajte: Američki plaćenici na ulicama Donjecka  link

Da ne trpam ovde suviše ...činjenica je da je Krim prepun "naoružanih vojnika sa uniformamam bez oznaka" (što su verovatno pripadnici Crnomorske flote ,jer je net prepun slika pokreta ruskih jedinica ,vidi se na jednom snimku i kako skidaju tablice sa kamiona ) i kojekakvog ološa sa svih strana ,a više je nego očigledno i "samoorganizovanje" ove "narodne vojske " (ostaje logično pitanje -kako se jedna vojska može formirati preko noći ,bez mobilizacije ,a sve sa oružjem ,uniformama i oznakama ,ko je uopšte čini ?) situacija nije nimalo bajna .
Moguće je prisustvo i ovih "Blekvotera" ,jer se oni angažuju kada treba "izvući" nekoga iz ratnog područja (obično nekog bogataša i njegovu imovinu ) mada meni ova dvojica uopšte ne izgledaju ubedljivo ,što opet dodatno komplikuje stvar .

Ako bude ex Yu scenario -ostaje samo pitanje ko će "početi" i ko će koga da optuži da je "prvi počeo" ,a za "uzrok" može se iscenirati bilo šta ,i tu obavezno stradaju civili .

Bomba na tržnici ,ubistvo nekog civila ili još gore ,"uniformisanog" ,snajperisti ,"etnički motivisan zloćin " ,to je recept koji obavezno podstakne masovni sukob.

Moskva ne misli da povuče snage -Ukrajina ne misli da dozvoli da im se praktično otme Krim .

Tu je sad i ova "narodna armija" ,koja je ruska /proruska , a niko ni ne razmišlja kako će se "organizovati" Tatari -kojih ima oko četvrtine stanovništva ? Šta ako i oni odjednom budu "ugroženi" ,pa im "dođu u pomoć " mudžahedini ?
Niko ne kontroliše ove razne "ekstremne ultranacionaliste " sa obe strane ,šta ako nekome padne na pamet da ih naoruža ?  (ako već nije )
Nismo to ovde pomenuli -a veoma je važno za celu priču ,i čini mi se da niko toga nije svestan,

Mesto gde se sve događa -je Autonomna Republika Krim ,dakle ima definisan teritorijalni ,politički i svaki drugi status ne od juče ,nego iz vremena SSSR ,nije bilo nikakvih problema decenijama i postavlja se pitanje -čemu i kome sve ovo treba ?

Pa ,nije teško sabrati dva i dva i zaključiti .

Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 6:34 pm

"Nije mi trebalo puno da zaključim da si iz "dijaspore" ,tj iz neke od bogatih zapadnih zemalja ,i da nisi živeo ovde ,naročito tokom nemilih događaja ,za koje naravno uzimaš pravo da ih tumačiš na tebi jedino ispravan način ,i to kao onaj koji "zna pravu istinu".To je tipično za "dijasporu " -da pljuju zemlju i političko uređenje u kojem žive ,i da nama ovde "tumače" situaciju -sa udobne udaljenosti ,nisi ti jedini, a eto ,nisam ni ja glup pa da ne primetim sa koje strane "vetar duva" ."

Ponovo insistiras na svom nacinu rasudjivanja jer je tebi sve poznato. Na osnovu cega ti zakljucujes gdje sam ja zivio i kako sam zivio prije? To nigdje nisam pomenuo ali da ti i to kazem. U tu diasporu kako je ti nazivas nisam otisao dobrovoljno nego zbog toga sto nisam imao izbora. Sva imovina osim onoga sto sam imao na sebi je stala u jednu plasticnu kesu sto mi je bio putni prtljag. Valjda mi vjerujes na rijec da nisam do tada zivio pod satorom ili bio beskucnik. Sta si ti izgubio u poslednjim ratnim dogadjanjima? Jos si postao i meteorolog, specijalista za vjetrove i ostale promaje.

Nisam imao namjeru da potezem tvoju familiju ali si sam pomenuo brata i dao pravi odgovor zasto neko ide da se bori za tudje interese. Situcija sa pripadnicima US vojske je jos drasticnija. I sam mozes naci informaciju kako i ko se regretuje u te trupe. Kakva je to Kanada vojna sila, samo par podataka za ilustraciju. imaju, cini mi se, 8 ispravnih borbenih aviona, nekoliko transportnih helikoptera koji su rizicni za upotrebu, a brod koji bi trebao da kontrolise sjevernu morsku granicu nije u funkciji 6 mjeseci godisnje zbog nemogucnosti da plovi kad je debljina leda veca od 60 cm. Broj vojnika je toliko smijesan prema velicini zemlje da necu ni da ga pominjem.

Ali , da se manemo Rusije -pričamo o Ukrajini . Osnovna pitanja oko kojih se sporimo :

-Da li Rusija ima pravo da vojno okupira deo Ukrajine ,narušava teritorijalni integritet suverene zemlje i meša se u unutrašnju politiku ?
-Da li ukrajinski narod ima pravo da sam bira predsednika ,Vladu i pravac kojim zemlja treba da ide ?
-Da li je ruska manjina na bilo koji način "ugrožena" u Ukrajini ,i da li treba da poštuje Ustav zemlje u kojoj živi ,a svoja prava traži demokratskim putem ,u okviru institucija ?

Upravo oko ovih pitanja se ne sporimo. Svako normalan zna odgovor na njih. Sporimo se oko toga sta jeste a sta  nije legitimno. Za mene je vlada legitimna ako je izabere narod pa kakva god da je. Za tebe je dobra samo ona koja ima politicke ciljeve po tvome ukusu pa makar dovedena na vlast sa ulice. Mozda ces da argumentovano negiras da je toj novoj Ukrajinskoj vladi zastupljena struja koja osim standardnih klerofasistickih pozicija vec sada otvoreno najavljuju teritorijalne pretenzije prema Poljskoj. Pogledaj samo ko su ministri.

Što se tiče siromašnih Ukrajinaca -ne može da bude siromašna zemlja sa tolikim poljoprivrednim i energetskim resursima ,i tolikom populacijom ,nije logično, zar ne ?

Da li je logicno da stanovnici u Srbiji (namjerno kazem stanovnici jer mislim na sve), imaju standard koji zive sada kada se uzmu u obzir resursi koje je imala? Ma kako ti gledao na to, Srbija je u EU fakticki mada ne i formalno, po istom principu kako je Kosovo nezavisna drzava. Nema Eu nikave potrebe da pozuruje Srbiju u clansto kad je vec postigla ono sto je namjeravala. Srusila je osnovne stubove jedne stabilne zemlje a to su: privreda, odbrambena moc, skolstvo, zdrasvo i socijalni program i dovela je u enormnu zaduzenost. O suverenitetu ne treba trositi rijeci. Sasvim dovoljno za kolonijalno ropstvo sto je od pocetka bila politika prema Balkanu.

I za sami kraj da kazem i Koni.
Ja argumente ne mjerim mertima napisanog posta nego sadrzajem. Kao sto sam vec par puta napisao, mi se sporimo oko njegovog stava a ne oko politike u Ukrajini. Meni nije normalno psihicko stanje u kojem neko moze da mrzi cijeli narod, ma koji da je u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 7:31 pm

Ja argumente ne mjerim mertima napisanog posta nego sadrzajem. Kao sto sam vec par puta napisao, mi se sporimo oko njegovog stava a ne oko politike u Ukrajini. Meni nije normalno psihicko stanje u kojem neko moze da mrzi cijeli narod, ma koji da je u pitanju.

Uf vaska ja mjerim postove metrima, takve i ne citam;) Ali u par prethodnih postova, moras priznati, ti si bas kritikovao "odakle on dolazi" sa svojim razmisljanjem, radije nego temu. Argumenti su stvarno bili na njegovoj strani, i ti, kao relativno objektivan covjek sto ti se vidi iz zadnjeg posta, moras priznati da jesu.
Ne mislim da je mrznja u pitanju, sem ako je ti ne trazis unutar njegovih postova. Hell, onda bih ja trebal da sam offended asvakih 5 minuta kad se neko javi, bas na ovom forumu. Specijalno Robin kad krene opisivati specificne situVacije hahahahaha
Ja takodjer pokusavam da budem objektivna. Pominjes BiH, i nisam bas sigurna d ali s epokusao da se osvrnes na pokusaj otcjepljenja Bosanske Krajine onim nazovi referendumom, ali takav sma dojam stekla. Po toj teoriji, gdje god neki nazovi narod zivi u vecini, pa i po krajinama, gradovima, to treba da se otcijepi?! Klerifikuj, jer nisam sigurna da to mislis.
Rijec je o tome da niko, ama bas niko nema pravo niti legalno, niti eticko da se mijesa u stanje jedne suverene drzave. Nije li to bas sta je Rusija uradila?! To se zove agresija, kao sto se zvalo i u BiH, kad je sila naroda iz Srbije krenula da brani Srbiju u Bosni. Nazovimo stvari njihovim imenom, a ne da pricamo u rukavicama:)
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 7:52 pm

Neću da zauzimam navijačke stavove u ovoj diskusiji ali moram da se oglasim.

Već sam jednom rekla Daniju da je pristrasan i stojim iza toga. Pojavu nacizma u Ukrajini on "pravda" da u Rusiji postoji Žirinovski (valjda sam mu dobro napisala prezime). To je za mene zamena teza. Nisu se neonacisti pojavili u Ukrajini posle ruskog mešanja nego već na Majdanu. Pogledati sastav "prelazne vlade Ukrajine" i videćete da ključna mesta drže neonacisti. Meni to ne zvuči kao neko ko će da obezbedi fer i demokratske uslove za izbore.

Drugo koji "nacionalni interes" je Amrika imala da interveniše u Iraku. Ono što je servirano u medijim tipa "pravljenje hemijskog i nuklearnog oružje" je palo u vodu kasnije. I da ne nabrajam dalje.

Rusija radi isto što su i ovi radili. Štiti svoje "nacionalne interese". Imaju silu i može im se.

Da li je u redu to što rade? NIJE.
Da li će nastaviti i jedni i drugi? HOĆE.
Možemo li mi na to da utičemo? NE MOŽEMO.

Jedini način da se "provučemo" bez žrtava ovog puta je da ćutimo kao miševi i da se ne mešamo. Što na sreću naša vlast zauzeta izbornom kampanjom i radi.

I da ne zaboravim oni silni članci o 5 (i slovima pet budala) koje su otišle na Krim da "pomognu braći Rusima" su budale. I to što rade rade u svoje ime a ne kao predstavnici Srbije. Ovom analogijom mžemo i onog momka iz Novog Pazara koji je otišao u Siriju da se bori za pobunjenike (bilo ih je više ali ovaj je bio najeksponiraniji) da proglasimo kao "delovali u ime Srbije". Jer momci su državljani Srbije.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 9:02 pm

Ponovo insistiras na svom nacinu rasudjivanja jer je tebi sve poznato. Na osnovu cega ti zakljucujes gdje sam ja zivio i kako sam zivio prije? To nigdje nisam pomenuo ali da ti i to kazem. U tu diasporu kako je ti nazivas nisam otisao dobrovoljno nego zbog toga sto nisam imao izbora. Sva imovina osim onoga sto sam imao na sebi je stala u jednu plasticnu kesu sto mi je bio putni prtljag. Valjda mi vjerujes na rijec da nisam do tada zivio pod satorom ili bio beskucnik. Sta si ti izgubio u poslednjim ratnim dogadjanjima? Jos si postao i meteorolog, specijalista za vjetrove i ostale promaje.

Ti i još par stotina hiljada ljudi iz ex YU ,pa šta ? Eto tebe gde je puno bolje ,a moja sestra koja je došla iz Sarajeva sa dvoje dece sa ekonomskim fakultetom čisti u školi ,a i to je dobila na osnovu poznanstva .Posle "Oluje " me je u rođenoj kući dočekalo 9 nepoznatih ljudi ,ženina rodbina ,od kojih su dvoje ostali kod nas 2 godine .  Moj grad je dobio na svoje 22 000 još 9000 ljudi kojima je trebalo sve ,stan ,posao ,a sad već isto to i  za njihovu decu. Tako da veruj da znam ponešto o statusu "izbeglica"
 Ja lično sam izgubio mladost i živce ,i svaku priliku da nešto steknem u godinama kada se stiče -jer je ili bio rat,ili inflacija ,ili "sankcije" ,ili "privatizacija" ,ili "ekonomska kriza" ,što je sada . I par prijatelja koji su poginuli ili ostali osakaćeni u ratovima u kojima "nismo učestvovali" .

Verujem ti na reč ,i žao mi je svih ljudi koji su tako prošli ,ali mi nikada neće biti jasno ,zašto ne shvatate KO vas je do toga doveo ,i to iz SVOG naroda ,a usput mi je još manje jasno ono da svi redom,koji ste na negde zapadu , ste "protiv" političkog sistema  zemlje koja vas je primilla ,dala egzistenciju , krov nad glavom i budućnost ? I redovno glasate iz dijaspore za ultranacionalisticke stranke i lidere ,ne bi li im pomogli da dođu ili se održe  na vlasti u Srbiji (Hrvatskoj, BIH ,svejedno, isto je )

Nisam imao namjeru da potezem tvoju familiju ali si sam pomenuo brata i dao pravi odgovor zasto neko ide da se bori za tudje interese.

Profesionalni vojnik se bori za interese onoga ko ga plaća i ide tamo gde mu se kaže .
To je zanimanje ,nema to veze sa nekim "patriotizmom" ili "ubeđenjima" Rekoh ti da je rođeni Kanađanin ,vojnik je pod ugovorom sa Kanadskom vojskom ,i ako država Kanada smatra da treba da bude u Burundiju ili Avganistanu ,ide tamo .Bori se za svoj interes da platom ishrani troje dece ,ne misliš valjda da shvata  politiku Obamine administracije i motiv  prisustva savezničkih snaga negde u svetu  ?
Da je politikolog ili geopolitičar sedeo bi u Torontu u kancelariji ,a ne žuljao dupe po pustinjama.

Upravo oko ovih pitanja se ne sporimo. Svako normalan zna odgovor na njih. Sporimo se oko toga sta jeste a sta  nije legitimno. Za mene je vlada legitimna ako je izabere narod pa kakva god da je. Za tebe je dobra samo ona koja ima politicke ciljeve po tvome ukusu pa makar dovedena na vlast sa ulice. Mozda ces da argumentovano negiras da je toj novoj Ukrajinskoj vladi zastupljena struja koja osim standardnih klerofasistickih pozicija vec sada otvoreno najavljuju teritorijalne pretenzije prema Poljskoj. Pogledaj samo ko su ministri.

Ma nemoj ? Pa Ukrajinci su isto pravoslavci ,oni su "klerofašisti" -a Rusi ,iste vere ,nisu ?
Žirinovski, koji je bio treći na predsedničkim izborima u Rusiji ,a  njegova partija i on sam i danas sede u  parlamentu Rusije -nisu fašisti ?
Pročitaj koju knjigu od Vladimira ,pa ćeš videti  šta su "pretenzije" i terorije "nadnaroda" koji treba da vlada svetom ,u ovom slučaju ,Rusa.
On ti ne smeta ,ali "struju" u ukrajinskoj privremenoj vladi već etiketiraš -iako u njoj nema nijednog predstavnika ekstremnih ukrajinskih desničara ?

Pretenzije prema Poljskoj ,gde si to našao leba ti ?

Malo istorije za tebe :

. Godine 1648. započeo je oslobodilački rat ukrajinskog naroda protiv Poljaka, koji je vodio hetman Bogdan Hmeljnicki. Iako je poljskoj vojsci naneo teške poraze, Hmeljnicki je uvideo da se samostalna  Ukrajina ne može sama oduprijeti Turcima i Poljacima. 1654. godine, Ukrajina se ujedinjuje s carskom Rusijom- na ravnopravnoj osnovi.

Odmah nakon ujedinjenja, Rusija je ušla u rat s Poljskom koji će biti okončan tek nakon 13 godina  tzv. Vječnim mirom 1668. Kao posledica rata, pa i građanskih ratova koji su se vodili unutar zemlje, Ukrajina će se podeliti na dva velika dela koja sječe reka Dnjepar.

Autonomija hetmanske (kozačke) države opstat će još neko vreme samo u Ukrajini istočno od Dnjepra pod vlašću Moskve. Međutim, carska Rusija nastavila je feudalno i nacionalno ugnjetavanje Ukrajine, isto  kao što su to prije nje činile Poljska i Ugarska, o čemu svedoče seljačko-kozačke pobune potkraj XVII. i u XVIII. veku .
Nakon neuspelog pokušaja odcepljenja zemlje od Rusije , car Petar I. smanjuje autonomiju hetmanske države, da bi nakon toga i svaki trag slobode ukinula carica Katarina II. Velika

. Ukrajina je svoju autonomiju izgubila 1781. Pri prvoj podijeli Poljske, Austro-Ugarska je dobila 1772. Galiciju, a 1775. Bukovinu, dok je Rusija stekla zemlje između Dnjepra i Buga (1774.) nešto kasnije i Krim.

Poslije druge podijele Poljske 1793. i preostali poljski dio Ukrajine došao je pod vlast ruskoga cara.
Dakle ,za sve vreme carske Rusije je Ukrajina ovako ili onako bila pod vlašću Moskve ,a posle Oktobarske revolucije i deo SSSR -sve do raspada  .

I koji deo Poljske onda po tebi Ukrajina "potražuje " ????

Da li je logicno da stanovnici u Srbiji (namjerno kazem stanovnici jer mislim na sve), imaju standard koji zive sada kada se uzmu u obzir resursi koje je imala? Ma kako ti gledao na to, Srbija je u EU fakticki mada ne i formalno, po istom principu kako je Kosovo nezavisna drzava. Nema Eu nikave potrebe da pozuruje Srbiju u clansto kad je vec postigla ono sto je namjeravala. Srusila je osnovne stubove jedne stabilne zemlje a to su: privreda, odbrambena moc, skolstvo, zdrasvo i socijalni program i dovela je u enormnu zaduzenost. O suverenitetu ne treba trositi rijeci. Sasvim dovoljno za kolonijalno ropstvo sto je od pocetka bila politika prema Balkanu.

Pa ko je došao i odneo nam "resurse" ? I resurse i privredu su opljačkali domaći tajkuni i politička elita -nije došao NATO ili Amerika pa odneo fabrike ,niti se meša u naše školstvo ili zdravstvo .Naprotiv -zdravstvo se  održalo ovakvo  kakvo je  danas zahvaljujući stranim donacijama ,a opljačkali su ga Miloševićevi ministri ,nije to nikakva tajna .Domaće farmaceutske kuće i fabrike su uništili naši tajkuni-sad su tek pokrenuta suđenja . Školstvo  ? Pa nisu nam stranci pisali program, niti oni naplaćuju zverske školarine na domaćim fakultetima.
Socijala ? Pa ko je opljačkao i još i danas pljačka Penzioni fond Srbije ?
Šta misliš ,od kojih se para finansirao rat u Bosni ?
Zaduženost ? Pa ko te tera da kupuješ socijalni mir i da se zadužuješ da bi pokrio rupe u budžetu ili penzije ? Tako ne funkcioniše nijedna zemlja na svetu -ako se zaduži ,zaduži se zbog investicija .
Pitaj malo ljude koji rade u firmama koje su kupili stranci -da li su zadovoljni platom koja je redovna i pristojna za naše uslove?
Kolonijalno ropstvo ?
E to imamo -Rusima smo poklonili energetske resurse ,pa nam sada prodaju najskuplji (i najlošiji ) gas i naftu u Evropi .

Već sam te upozorio da biraš reči -mržnja je teška reč ,a meni niko živ ne može da pripiše da mrzim neki narod -jer sam JA napisao "statut" ovog foruma -pa budi ljubazan da ga pročitaš .Svaka mržnja i vređanje je ovde -zabranjeno ,po bilo kom osnovu.
Demagogija i zamena teza su oruđe onih koji nemaju argumente . Tako sam i protiv vere i crkve -jer prstom pokažem na lopove ,pedofile i licemere u mantijama .

Tako "mrzim" ceo narod -jer pokažem prstom na zločince ,lopove ,ratne huškače ,demagoge itd iz pojednih naroda .

Tako sam i "politički ostrašćen" jer ne duvam u diple populističke politike .

Naslušah se ja toga ,ali i dalje mislim da nastavim to da radim -jer za svoje tvrdnje dam ARGUMENTE ,dokaze ,crno na belo ,i to neoborive i validne . Nisam rusofil ,tačno ,Putina smatram diktatorom ,tačno ,ali zato ne mrzim ruski narod ,što bi ?

A u Ukrajini su Rusi ,trenutno -okupatori koji žele da otcepe deo Ukrajine vojnom silom -i to je činjenica ,ma koliko neko imao simpatija prema baćuškama ,ili antipatija prema zapadu .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 9:40 pm

ZoxZoja ::
Neću da zauzimam navijačke stavove u ovoj diskusiji ali moram da se oglasim.

Već sam jednom rekla Daniju da je pristrasan i stojim iza toga. Pojavu nacizma u Ukrajini on "pravda" da u Rusiji postoji Žirinovski (valjda sam mu dobro napisala prezime). To je za mene zamena teza. Nisu se neonacisti pojavili u Ukrajini posle ruskog mešanja nego već na Majdanu. Pogledati sastav "prelazne vlade Ukrajine" i videćete da ključna mesta drže neonacisti. Meni to ne zvuči kao neko ko će da obezbedi fer i demokratske uslove za izbore.

Jedini način da se "provučemo" bez žrtava ovog puta je da ćutimo kao miševi i da se ne mešamo. Što na sreću naša vlast zauzeta izbornom kampanjom i radi.

I da ne zaboravim oni silni članci o 5 (i slovima pet budala) koje su otišle na Krim da "pomognu braći Rusima" su budale. I to što rade rade u svoje ime a ne kao predstavnici Srbije. Ovom analogijom mžemo i onog momka iz Novog Pazara koji je otišao u Siriju da se bori za pobunjenike (bilo ih je više ali ovaj je bio najeksponiraniji) da proglasimo kao "delovali u ime Srbije". Jer momci su državljani Srbije.
Pristrasan ? Zato što smatram da Rusija nema pravo da okupira i pripaja deo Ukrajine vojnom silom ,ili da su one floskule o "fašisizaciji" Ukrajine obična glupost lansirana od ruskog KGB ?

Ok .....izgleda da i tebi trebam neke stvari da pojasnim .

PRELAZNU VLADU Ukrajine nije birala ulica -nego legitimni ,na predhodim izborima demokratski izabrani Parlament Ukrajine .

Na osnovu toga je svet i priznao legitimitet ukrajinske vlade ,koja je usput ,obavezala na izbore u najkraćem roku (doduše, to nije za 10 dana ,kao onaj "Krimski" koji i vojsku stvori za dve nedelje ? )
Taj isti parlament je smenio i Janukoviča ,a što je  on pobegao u Rusiju ,biće da ima druge  razloge .Pa ne može valjda da bude predsednik neko koga terete za teške pljačke državne imovine ?

Usput -a ko je birao "krimsku vladu " ?
KRIM je autonomna republika u granicama  Ukrajine -dakle ,međunarodno suverena i nepovrediva teritorija jedne države .
Kakve tu "interese" može da ima druga država ,pa da ima pravo da je okupira vojnom silom?
Fašisti u "prelaznoj vladi" Ukrajine ?

Pa hajde da pogledamo "sastav" -koji ste ti i ZIKA očigledno dobro proučili -jer ja podatak da  u njoj ima ijednog člana "Desnog sektora" ili "Opšteg dobra"ili "Svobode "  ,zaista nemam ?

Pa budite ljubazni pa nam taj podatak dostavite ,da svi pročitamo. Ali ne trućanje iz nekih levih novina -nego imenom i prezimenom i iz koje je partije .

Što se tiče "5 budala" i Novopazarca ,na ovom forumu si mogla da pročitaš da ih ima koji ih ne smatraju za 5 budala ,nego  maltene za "heroje".
To nije bitno -ali jeste bitno da su pred svetom oni "Srbija" ,slikaju se za svetske medije i daju intervjue -u naše ime ,a naša vlada se ne oglašava da se ogradi od takvih .Ako neko najavi "da će doći više stotina boraca iz Srbije" ,onda to može da izazove priličan diplomatski incident ,zar ne ?
Isti takvi su išli okolo po ratištima ex YU ,pa kada im  danas sude srpski sudovi zbog tamo počinjenih zločina -onda od njih možeš čuti da su se "Borili za Srbe i Srbiju" ,zar ne,iako ih nismo mi ,kao narod tamo poslali ,ni ti, ni ja ,ni niko normalan -ali je ljaga pala na ceo narod.
Tu "analogiju" nisam ja izmislio -ali jeste upotrebljena ,zar ne ?

Poslednji izmenio Danubius dana Ned Mar 09, 2014 9:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 9:45 pm

Upravo tražim članak u Blicu gde je sastav prelazne Vlade Ukrajine. Dobar deo čine članovi baš tih organizacija, partija ili šta su već koje se deklarišu kao ultradesne i neofašističke. Molim sačekati dok prerovim Blicovu arhivu pa ću u editu dati link.

P.S. Nisam ni rekla da imaju prava nego da im se može. Kao što se moglo i Amerima da okupiraju Irak i Avganistan, i pre toga SSSR-u da okupira isti taj Avganistan. Ili Austrougarskoj da anektira (okupira) Bosnu ... istorija je istorija prava jačeg a ne pravde na žalost.

Edit: [You must be registered and logged in to see this link.]

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 10:03 pm

ZoxZoja ::
Upravo tražim članak u Blicu gde je sastav prelazne Vlade Ukrajine. Dobar deo čine članovi baš tih organizacija, partija ili šta su već koje se deklarišu kao ultradesne i neofašističke. Molim sačekati dok prerovim Blicovu arhivu pa ću u editu dati link.

Rado ću sačekati .Ja jesam prerovao sve dnevne novine ,i probao Googlati na tu temu -i nisam našao ništa -sem :
Da se vođa "Desnog Sektora" Dmitrij Jaroš "namerava kandidovati " na predstojećim izborima -na čega svako ima pravo kao građanin ukoliko ispuni zakonske uslove .

(I kod nas se kandiduju likovi i organizacije koje je MUP Srbije označio kao "neonacističke " i "klerofašističke " ,zar ne ?A takvi sede i u mnogim evropskim parlamentima -Grčkom ,Ruskom ,Holandskom ,izašli na izbore ,pa prošli )
Dok ti tražiš-evo još jednog bisera -zajedno sa ukrajinskim neonacistima , u nemirima učestvovao i izraelski "specijalac" ?????
Jevrejsko-nacistička zavera ,a ?  jbt

Jeste da "Kurir" to piše ,ali....ma vidite sami :

Veteran izraelske vojske Delta predvodio neonaciste u napadima na policiju  link
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 10:11 pm

Imaš link gore a ubeđena sam da postoji još jedan članak sem ovog ali ne mogu da ga nađem. Nadam se da je i ovo dovoljno.

Opet kažem da gledaš crno-belo na ovu situaciju. Ne volim ni ja nešto Ruse ali ne volim ni Amere a najmanje volEm Engleze (čitaj njihovu spoljnu politiku i trpanje nosa svugde). Rusi neće NATO na svojoj granici i imaju resurse da to postignu isto kao što se Vašington trudi da bude na ruskoj granici. Sve ostalo je "kolateralna šteta" koja iih se ne tiče.

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 10:30 pm

PRELAZNU VLADU Ukrajine nije birala ulica -nego legitimni ,na predhodim izborima demokratski izabrani Parlament Ukrajine . 

Od silnoga copy /paste pobrkao si i istorijske cinjenice kao i one sadasnje. Ta vlada o kojoj ti govoris nije vlada koja sada aktuelna ali to tebi kao cinjenica  ne ide u prilog. 
Moze li i jedna tvoja recenica da prodje bez pominjanja Rusa. Odakle ti toliki animozitet prema njima, bas me interesuje.

Pa hajde da pogledamo "sastav" -koji ste ti i ZIKA očigledno dobro proučili -jer ja podatak da  u njoj ima ijednog člana "Desnog sektora" ili "Opšteg dobra"ili "Svobode "  ,zaista nemam ? 

Stosta ti nemas samo toga nisi svjestan. Dobio si link u gornjem postu pa dopuni svoju bazu podataka.

A u Ukrajini su Rusi ,trenutno -okupatori koji žele da otcepe deo Ukrajine vojnom silom -i to je činjenica ,ma koliko neko imao simpatija prema baćuškama ,ili antipatija prema zapadu .

Tvoj sposobnost za donosenje zdravih zakljucaka je bas postao problematican. S tim u vezi ja ne vidim vise prostora da s tobom diskutujem. Za razmjenu misljenja potrebno je minimum dvoje razumnih ljudi. U nasem slucaju imamo manjak.

"Već sam te upozorio da biraš reči -mržnja je teška reč ,a meni niko živ ne može da pripiše da mrzim neki narod -jer sam JA napisao "statut" ovog foruma -pa budi ljubazan da ga pročitaš .Svaka mržnja i vređanje je ovde -zabranjeno ,po bilo kom osnovu. "

Ovim si bas ostavio snazak utisak na mene. Treba li mozda da se zabrinem za svoju sudbinu na TVOME forumu?

Ako te ne mrzi, pogledaj malo postove unazad pa ces vidjeti da tu pojavu nisam ja prvi uocio. Osim toga, mozes ti pisati i statute i dekrete ali na moje misljenje ne mozes uticati.

U mom kraju postoji jedna uzrecica: Ako ti troje ljudi kazu da si pijan, bacaj se.(valjaj se)

Poslednji izmenio ZIKO dana Ned Mar 09, 2014 11:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 10:43 pm

E jeste zapjenili, cccccccc
De malo lakapo, pa po cinjenicama, a ne jedni po drugima:)

Je'l tako Debiiiiiiii?!  :zubi3: jakog 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Mar 09, 2014 10:53 pm

Danubius ::
...

Dok ti tražiš-evo još jednog bisera -zajedno sa ukrajinskim neonacistima , u nemirima učestvovao i izraelski "specijalac" ?????
Jevrejsko-nacistička zavera ,a ?  jbt

Jeste da "Kurir" to piše ,ali....ma vidite sami :

Veteran izraelske vojske Delta predvodio neonaciste u napadima na policiju  link

Ako ovu vest uzmemo kao tačnu (verujem Kuriru taman koliko i gladnoj zvečarki) onda pada u vodu teza o "događanju naroda" u Kijevu tj u Ukrajini.

Strani PLAĆENICI koji su poslati/pozvani da sruše legitimno izabranu vlast a moramo priznati da je Janukovič bio to ma kakav lopov ili mufljuz da je bio. Njegovu eventualnu krivicu je trebalo da utvrdi sud države Ukrajine pa ako je kriv piše im valjda u zakonima koliko robije se dobija za to za šta ga optužuju.

Ovo što se desilo na Majdanu nije rušenje diktatora. To se u mom poimanju stvari zove rušenje ustavnog poretka, veleizdaja i oružani državni udar - izabrati po sopstvenoj volji.

Sad neko treba da me ubedi da će ti koji su ORUŽJEM i uz pomoć pasa rata došli na vlast održati fer i demokratske izbore.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    

Nazad na vrh Ići dole

UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Kako da brze prodje vreme...
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» Kako da nateram sebe da vezbam?
» Kako sačuvati kosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: