DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Ned Dec 08, 2013 12:15 pm

First topic message reminder :

Ovih dana u Ukrajini se održavaju masovne demonstracije protiv proruske vlade Viktora Janukoviča koji odbija ,pod uticajem Rusije i samog Putina ,da potpiše dokument o približavanju Ukrajine EU .
Hiljade građana koristi sve moguće metode građanskog otpora ,od mirnog okupljanja do pokušaja blokada državnih zgrada .
Rusija pokušava silom održati politički uticaj ucenom Ukrajine oko "ruskog gasa" i preti drugim ekonomskim restriktivnim merama ,dok proevropski nastrojeni demonstranti i opozicija traži "Evropu" po svaku cenu .
Među demonstrantima su i oba brata Kličko ,svetski prvaci u boksu ,pevačica Ruslana ( koja se obećala javno spaliti ako Ukrajina ne uđe u EU) i druge poznate ličnosti i intelektualci ,i za danas je najavljen najveži miting do sada .
Šta mi mislimo o dva moguća scenarija :
Vlada će silom rasterati demonstrante sa trgova u Kijevu ,i od svega,posle puno krvi i žrtava ,  neće biti ništa kao u Egiptu i Turskoj ?
Narod će biti uporan ,svetske sile će podržati demokratske promene ,i ako ne bude druge -Ukrajina će imato svoj "5 oktobar " ? 
Ili nešto treće ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:17 am

debilko ::
E, ali sada najozbiljnije.
EU daje Ukrajini 600,000 EURA, Rusija ponudi bespovratno 15 milijardi i napadnu svi da je nepristojna ponuda.
A šta je pristojno u tome, da jedan bratksi narod iz SSSR-a, koji nije na silu uteran u tu zajednicu, već su imali i svoje velikaše tu, smatrati normalno da idu EU. Pa ovo nema veze as pameću.
Kao i kod nas. Kupiš sns i misliš da je narod za EU. Kad pukne, ispašće da mi tu hoćemo nešto na silu.
Niko nije dao pravo SNS-u da vodi politiku LDP-a. Blokiran svako ko bi postavio u predizbornoj kampanji takvo pitanje, opet će da imaju većinu, ali zbog nekih ekonomskih šarenih laža.
A ovo za EU, to se kao podrazumeva. Pa ko podrazumeva. Ni jedan glasač SNS nije za EU, ali to stavljaju u drugi plan. Niko ne pita narod.
Debi, ti stvarno ne pratiš ? Alo breeee ...pa zar ne shvataš da smo mi robovi "Gasproma" ? Pa oni bre preko SPS kreiraju politiku Srbije .Šta misliš što Bajtović dobija pola miliona dinara mesečne plate ? Nisi čitao danas Perčevića i Žunića -ko stoji iza njih i banke ,i pljačke ?
Pa zato se SNS i ubi da im preotme NIS ,Elektoroprivredu i sve gde su Rusi ,zato su i izbori ,da se SPS -u podseku krila ,iovako su imali većinu ,zabole Vučića da li će se zvati premijer ili podpredsednik On je bre srpski Putin ,da se ne lažemo .
Šta misliš zašto je Toma sklopio onaj sporazum o kupovini MIG ova koje ni Rusi ne koriste ,niti su isprobani niti išta ? Jer su dobili (SNS ) neke druge garancije .
No da ne duljim ,pročitah nesto unazad ....e blago i Rusima i Ukrajincima ,ako krenu da ih "brane" navijači ,bajkeri ,neonacisti, ekstremni desničari, ultrapatriote ,"dobrovoljci" i popovi (mislim na obe strane ) Onda je sranje zagarantovano -nismo dovoljno videli kod nas ?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:25 am

ZoxZoja ::
Volela bih da mi Dani da komentar o ovom "mirnom demonstrantu s Majdana"

Dao sam -neonacistički ološ . Isto kao Žirinovski sa ruske strane -obojica su već "aktivni" .
ZoxZoja ::
?  

Gvantanamo, Snouden, Asanž ... to su metodi koje je podučavala moja vaspitačica Smiljka ili neko drugi?
To su CIA metode -a to je isto što i KGB (Guantanamo ) Ne sporim ja to.
No ....a zašto nema nijednog "disidenta" iz Rusije ? Što niko ne odaje tajne ,nema "prebega" od 70 tih? Zato što dobiju metak u glavu ili Sibir ,eto zato . Ima li "Anonimusa Rusia" ? Malo sutra -znaju šta im sleduje . Slobodni mediji ,slobodno novinarstvo ,politička opozicija ,gde je to u Rusiji ?
Nemojmo se praviti mutavi. Pusi Rajot ,državni neprijatelji nr 1 .  ldoc  trtrr

Nazad na vrh Ići dole
zoran1970
Mejac
Mejac

Godina : 47
Datum upisa : 03.09.2011

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:26 am

1999 g. su nam svi pomagali a naročito rusi ,nemojte nam više činiti uslugu.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:34 am

Danubius ::
Jedna neonacistička organizacija i jedan neonacista se javlja -ko je bre njega podržao ? Pa ceo svet se zgrozio ,na kraju će ga Ukrajinci maknuti da ne napravi neko sranje .Naravno da ološ dobija medijski prostor u takvom haosu-isto kao što su Arkan ,kapetan Dragan ,razne "vojvode" i slični kod nas ,kada je bilo sranje .Nije jedan majmun Ukrajinski narod ,zašto poistiovećuješ ?
A šta su Ukrajinci -budisti ,oni nisu pravoslavni ? Ko tamo puca na koga ?
Malkice nisi pratio temu i izveštaje ? Pa Žirinovski je bio prvi tamo ,posle njegovog pojavljivanja i govora je cirkus i počeo .On nije"ekstremni desničar" i "ultranacionalista" možda ? Predlažem ti da pročitaš koju njegovu knjigu i omiljeni citat "Rusi će prati čizme u Indijskom okeanu"
Nisi video naše "ekstremne desničare" u trojnom paktu SRS -Obraz-NAŠI ,šta im je izborni slogan ?
Nisu na ruskoj strani? Pa dobrovoljce će poslati sutra ako treba .Alo breeeeee.....
RUSI su vojskom ušli u Ukrajinu-nije Ukrajina napala Rusiju ,o čemu ti pričaš?
Dokazani prijatelji Rusi ? Kada ,kad su silovali i pljačkali po Vojvodini posle "oslobođenja" ,ili sad ,kad nam prodaju najlošiji gas i naftu po najvećim cenama u Evropi ? Ili kada su nam "pomagali" za vreme sankcija i ratova ,hoćeš vojno ili ekonomski ? Ma daj bre -slali nam one cirkusanere iz donjeg doma ,Dume ,"kozake" ,Limonova i Žirinovskog da nas "bodre" i prodavali "maljutke" "prage" i drugi krš .Dokazani prijatelji ,zaista .
Da nije bilo Amera 1948 ,sedeli bi i kod nas do dana današnjeg kao što su sedeli u Mađarskoj ,Češkoj itd A i njima bili saveznici i dokazani prijatelji ,i dan danas ih obožavaju zbog dobrih dela .

Ja razumem da si ti rusofil ,i da si živeo tamo ,i da menjas političke stavove iz dana u dan ,od liberalnog demokrate ,preko napredno-srpskog reformiste pa do najnovijeg "dverjanskog" ,ali budi i malo objektivan i barataj činjenicama ,a ne samo floskulama i parolama .
Putin je bivši visokorangirani oficir operativac KGB ,za tvoju informaciju , i KGB metodama se tamo ubijaju novinari ,hapsi ,proteruje -svako ko misli drugačije ,da nećeš reći da je Rusija uzor demokratije i pravde ?
On ni ume drugačije da funkcioniše ,nego silom i diktatorski ,i pošto vlada neprikosloveno -sad hoće da ostavi trag u svetskoj istoriji ,da se izjednači sa Petrom I ,Staljinom ,šta je već ufiksao da bude.
U odnosu na Hrvatske zločine iz II svetskog rata, na SS Handžar divizije, na Hortijevce, za ta Ruska silovanja se može reći da je vođenje ljubavi u najmanju ruku.
U Ukrajini je više od polovine pravoslavaca, jedna trećina stanovništva je unijatska. I oni do sada nisu ništa imali protiv pravoslavlja. Više je pravoslavna crkva njih napadala nego obnuto. Odjednom iskopaše mržnju, koja tvrdim ne postoji. Pa izmišljaju Kijevsku patrijaršiju, jebto to zdrav mozak ne može da smisli, kako onaj Dedejić. A ovamo diplomatski pritisci što se odbilo priključenje EU. Ja zaista ne znam da li to svima nije jasno. U redu je navijati za EU, ali nemoj to pokušavati opravdati. Prosot suprotsktavljene strane.
Sve osim Galicije je Rusija. Ukrajinci, ogromna većina će ti se predstaviti sa smeškom kao Rusi. Neam Urajinskog nacionalnog ponosa. Bubka, Ševčenko, mnogi drugi, da sad ne nabrajam, oni se ponose što su Ukrajinci i doe velikog Ruskog naroda. Sve ostalo je ordinarna glupost. Kijevski knjaz Valadimir je Ruski Knjaz. Ali ti tvrdim, upoznao sam i neke iz Galicije. Nema mržnje, Evropa je veštački generisala. Slatko smo se zajedno smejali na majmunisanje Žirinovskog. Njima to ne smeta. jer Ukrajinci nisu iskompleksiran narod. Neće čak ni zapad uspedi da to veštački nametne, jer raspoloženje u Ukrajini nije antirusko.
Opet je išlo preko Janukoviča, koji je odigrao ulogu Miloševića kod nas. Zapad to tako radi. Kupi "nacionalistu" za sebe. Gde Januković drži novac?
Toliko nam je zla naneto, da ta priča šta su nam rusi dali i slično više ne piej vodu. Jedini su koji nas nisu dirali nikad. Čak i kad smo im rekli istorijsko NE, jedino u tom mraku komunizma, nisu mogli da krenu na Srbiju.
JA SAM I DALJE LIBERALNI DEMOKRATA, zato nikada ne mogu podržati fašistički puč, fašističke grupacije ubačene da se generiše rat. Ali sam uvek govorio, NACIONAL DEMOKRATA, iz razloga što smatram da pripadam retkim nacijama koji nisu pripadali fašističkim pokretima, ili bar nisu većinski bili na strani fašizma nikada u istoriji. Tu spadaju pored Srba još i Ruci, i Grci. To što su pravoslavni, znaš šta mislim o crkvi. Ali je tako. Znači problem je u Vatikanu. A ja sa svoje strane nikada nisam na strani onoga što širi i pokušava da plasira naša crkva. Ali tek onda imam pravo da jebem kevu Vatikanu za sve što radi. Za to što nasotoji da nekog Stepinca promoviše u sveca.
Vrhunac demokratije je današnja rusija. Najpre treba omogućiti slobode običnom građaninu, pa tek onda političke slobode.
Zapad krši elementarna ljudska prava, a gori je od Staljinizma po pitanju političkih prava, samo to čini perfidno. Sve rešava Deda Mraz i ostali marketinški trikovi najvećih kompanija. I to je liberalni kapitalizam. Pa zašto nije bio liberalan dok su imali konkurente. Nego kada su osvojili mož na planeti, onda sada hoće potpnu slobodu jer su neprikosnoveni. E to neće proći. Mora i tu lustracija. Kako se Coca Cola nametnula koristeći zabranu Sinalka, kao zbog fašizma u Nemačkoj i slično.
I dalje sam za demokratiju.
Ali kada na Sorošovim medijima budu Dveri podjednako zastupljeni sa svima ostalima.
DSS, Radikali, takođe.
Kako to da nema normalnog čoveka koji je protiv EU.
Kako to da nema čoveka koji je pametan, a da je protiv Gey populacije.
Kako to da nema normalnog čoveka, koji je protiv globalizma.
Kako to da nema normalnog čoveka koji voli da zapali cigaretu.
Kako to da nema normalnog čoveka koji više voli ukus kvasa od ukusa koka kole.
Ko to određuje šta je noramalno i ko sme iznositi svoje mišljenje, a ko ne sme.
Ovakav medijski mrak Srbija nije doživela. A zna se čje vesti prenosi i čije cenzure trpi. Ah ta lepa komunistička vremena. Ne misliš valjda da sam još i komunista, ali se neke stvari moraju priznati. Teror današnjeg zapada svet nije zapamtio.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:36 am

[You must be registered and logged in to see this link.] link
[You must be registered and logged in to see this link.]

link 

Eee, ovako je počeo u "ruski" Avganistan. Samo ,ovoga puta neće imati posla sa gologuzim mudžahedinima -nego i sa NATO. Jer ,neka mi neko objasni -sa kakvim pravom se Rusija meša u unutrašnje stvari jedne nezavisne države ,i sa kakvim pravom bi anektirali Krim?
 "Ugrožena ruska manjina" ?
Te izgovore  smo već čuli  -od Hitlerovog napada na Poljsku ,sve do ovih poslednjih ratova kod nas .
Do sada sam stigao do ovoga posta i odlucih da se javim.
Da bi mogao da iznosis svoje stavove, trebao bi nesto da znas o Ukrajini i njenoj istoriji kao i o sadasnjoj situaciji. Ocigledno malo znas ali dajes sebi za pravo da kvalifikovano komentarises.
Za sada toliko a mozda se javim ponovo kad procitam ostatak postova.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:41 am

ZIKO ::

link 

Eee, ovako je počeo u "ruski" Avganistan. Samo ,ovoga puta neće imati posla sa gologuzim mudžahedinima -nego i sa NATO. Jer ,neka mi neko objasni -sa kakvim pravom se Rusija meša u unutrašnje stvari jedne nezavisne države ,i sa kakvim pravom bi anektirali Krim?
Te izgovore  smo već čuli  -od Hitlerovog napada na Poljsku ,sve do ovih poslednjih ratova kod nas .
Da bi mogao da iznosis svoje stavove, trebao bi nesto da znas o Ukrajini i njenoj istoriji kao i o sadasnjoj situaciji. Ocigledno malo znas ali dajes sebi za pravo da kvalifikovano komentarises.

E'o stig'o profesionalac  smehsmeh rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:54 am

Ja Dani kod svakog političara uzimam ono što mi se sviđa, Jedino mogu u potpunosti pratiti politiku koju bih sam vodio.
Partijske discipline su neke niže oblike životinjskih vrsta.
Sve političare, i volim i ne volim.
Đinđića sam podržavao u recimo 90 psoto stvari.
Ostali ne mgu ni prići.
Ali šta sad, pa Čanak me juče oduševio sa par stvarai, ali me razočarao u stotine. Tako je i sa svima ostalima.
Sa LDP je posebna priča.
Eto njih sam iz srca podržavao, ali čim sam osetio cenzuru, pobegao sam glavom bez obzira.
Potpuna sloboda, to je moj ideal.
Onaj ko širi demokratske ideje, a pri tome u svom viđenju istorije blati Dražu Mihailovića koji je bio borac za demokratsku, višepartijsku državu, jedan Dragiša Vasić je pojam i otac Srpskog liberalizma. Liberalizam koga predstavlja ona komunjarska babetina, u najmanju ruku je neozbiljan. Liberalizam, koji se ne bori da se razotkriju oni koji su streljali sve misleće u Beogradu 1945-e, ali se zalaže da se otkriju ubice Ivana Stambolića, pripadnika onog totalitarnog mraka, šta reći o tom liberalizmu.
E ja sad samo hožu da ti kažem, da je liberalizam i demokratija starija od VIII sednice SK.
Nije se na Osmoj Sednici pojavio totalitarni režim u Srbiji.
Ali dalje u prošlost se ne sme. Slažem se i tu, ali se onda pljune po nekim antifašistima, a kao pozitivan primer uzmnu neki likovi iz komunisitčkih čitanki i bukvara.
E, to neka zaluđuju nekog drugog.
Iako sam duhom jako mlad, što se tiče svega, ma kao maladiž bre, hahahha, ali mi je mozak ipak malkice otišao napred. Ne verujem u čarobnjake iz Oza.
Odrastao sam uz Obračun kod OK corala, to je bio moj Kosovski boj. Ali sam uvek maštao o Americi, da je Jug pobedio i prljave Jenkije nikad nisu uspeli da mi nametnu i tu njihovu demokratiju.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:55 am

link 

Ma šta se primaš, vidiš bre da čovek ne može da kontroliše mržnju prema pravoslavlju.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 2:21 am

Ma šta se primaš, vidiš bre da čovek ne može da kontroliše mržnju prema pravoslavlju.

Ne dozvoli da se osjetis ugrozenim  smehsmeh rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 3:00 am

Ne primam se ja niti ulazim u to da li je u pitanju neka mrznja. Daleko bi me odvelo kad bi mu sada vadio citate njegovih izjava i davao komentare koje i onako ne bi razumio. Previse je toga. Kada mediji hoce da kreiraju javno misljenje onda za ciljnu grupu imaju upravo takvog citaoca koji nema svoje misljenje bazirano na znanju, cinjenicama i vlastitom rasudjivanju nego "guta" ono sto i kako mu je servirano.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 3:32 am

Kada mediji hoce da kreiraju javno misljenje onda za ciljnu grupu imaju upravo takvog citaoca koji nema svoje misljenje bazirano na znanju, cinjenicama i vlastitom rasudjivanju nego "guta" ono sto i kako mu je servirano.

E de nas onda edukuj: kakvo misljenje o temi ima neko tvog kalibra, koji je predpostavljam ima svoje misljenje, i nije bazirano na gutanju informacija medija :)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 3:39 am

Ne primam se ja niti ulazim u to da li je u pitanju neka mrznja. Daleko bi me odvelo kad bi mu sada vadio citate njegovih izjava i davao komentare koje i onako ne bi razumio. Previse je toga. Kada mediji hoce da kreiraju javno misljenje onda za ciljnu grupu imaju upravo takvog citaoca koji nema svoje misljenje bazirano na znanju, cinjenicama i vlastitom rasudjivanju nego "guta" ono sto i kako mu je servirano.

Kona me preduhitrila,upravo te htjedoh upitati sta imas reci za situaciju u kriznom podrucju,pokusaj pa ako Dany ne shvati,mozda ce neko drugi,pa mu prevesti.
I koji su tvoji izvori iz kojih vuces znanje o trenutnoj politickoj situaciji?
Ne bih da budem advokat,Danubius se zna i sam odbraniti ,samo me iritira pisanje ovakvim tonom...ne kazes nista a kritikujues necije misljenje,u stilu,Daleko bi me odvelo kad bi mu sada vadio citate njegovih izjava i davao komentare koje i onako ne bi razumio.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 3:54 am

Da ne odgovaram pojedinacno. Nisam kvalifikovan da edukujem druge ali jesam edukovan.  Ako to jos nije  nekome jasno, izjavio sam da kometarise tematiku koju ne poznaje, to se iz napisanog vidi, i da iz tog razloga necu da svaku izjavu komentarisem jer nece razumjeti. Ni ja ne razumijem neke teme iz kojih nemam elementarno znanje. Ne mozemo svi sve znati, nikada nije moglo niti ce biti.
@Astra
Ne vidim razloga za tvoju iritaciju. Mozda jesi muzicki strucnjak pa cujes tonove koje ja ne razaznajem. Kakav to uslov postoji, sta se mora prvo reci, da se stekne "pravo " na kritiku necijih izjava? Nisam naisao na takvo pravilo pa te molim da me kao admih uputis na pravu adresu da to procitam.

Poslednji izmenio ZIKO dana Sre Mar 05, 2014 4:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 4:00 am

Da ne odgovaram pojedinacno. Nisam kvalifikovan da edukujem druge ali jesam edukovan.  Ako to jos nije  nekome jasno, izjavio sam da kometarise tematiku koju ne poznaje, to se iz napisanog vidi, i da iz tog razloga necu da svaku izjavu komentarisem jer nece razumjeti.

Cekaj sad: covjek stice pravo da informise javnost da je necije misljenje neosnovano samo onda kad taj koji pruza kritiku ima argumentativni dokaz da je on sam superiorno upucen u tematiku. A jesi li?! To ti meni reci, bez okolisanja, sa da ili ne:)
Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 4:04 am

AstrinaKomsinica ::
Da ne odgovaram pojedinacno. Nisam kvalifikovan da edukujem druge ali jesam edukovan.  Ako to jos nije  nekome jasno, izjavio sam da kometarise tematiku koju ne poznaje, to se iz napisanog vidi, i da iz tog razloga necu da svaku izjavu komentarisem jer nece razumjeti.

Cekaj sad: covjek stice pravo da informise javnost da je necije misljenje neosnovano samo onda kad taj koji pruza kritiku ima argumentativni dokaz da je on sam superiorno upucen u tematiku. A jesi li?! To ti meni reci, bez okolisanja, sa da ili ne:)
Jesam.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 4:10 am

Jesam.

Pa bem mu ticu daj misljenje o temi da mi svane malo!  top88 :pp11: 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 7:16 am

Debilko -previše lako potežeš reč "mržnja "-kada su drugi u pitanju ,a sam si deklarisao otvoreno ,kao onaj koji mrzi Rome ,recimo-zar ne ?
Pa da te obavestim -dobar deo Roma je pravoslavne vere .
Gotovo svi Ukrajinci su pravoslavne vere.
Na ovom mestu ima puno članova pravoslavne vere ,da li se OVDE obeležavaju svi pravoslavni praznici oduvek?
Zato -lakše sa rečju "mržnja" kada sam ja u pitanju ,baška ako si ,po sopstvenoj izjavi član/simpatizer pokreta "Dveri" ,koji je MUP Srbije ,a ne ja okarektirisao kao "klerofašistički",a takvim ga smatra i dobar deo ,bar intelektualne Srbije.
Ukrajinski vojnici ,za tvoju informaciju čuvaju srpske manastire na Kosovu . Ukrajina nije priznala Kosovo iz razloga poštovanja teritorijalnog integriteta Srbije -sad njima to pravo treba oduzeti?
Ako smatram da Ukrajinci imaju pravo na teritorijalni integritet ,isto kao i Srbija na Kosovu ,i ako smatram da oružje nije rešenje ,nego da se takva pitanja rešavaju razgovorom ,i ako smatram da je Putin diktator ,isti kao što je bio Milošević -to je onda mržnja ?
Ako napadam mantijaše iz SPC koji su DOKAZANO lopovi ,pedofili i ratni huškači -onda ja "mrzim pravoslavlje "?
E pa izvini ,moje shvatanje pravoslavlja nije takvo ,da aplaudiram inicijativi da "navijačke grupe "iz Grčke i Srbije ili Rusije pohrle da "brane" Ruse i pravoslavlje
Od koga  -od pravoslavnih Ukrajinaca ?
I to da "idu " oni koji su dokazani rasisti ,ekstremisti i neonacisti? Žirinovski i njegovi su tebi ok ,to nisu ,da upotrebim kitnjasti naziv za takve -eksatremni desničari,oni treba da "prave reda" u drugoj zemlji ?
Po toj logici ,tvojoj -sasvim je ok ,da svi radikalni islamisti na svetu pohrle da "brane islam "oružjem ako je neko "izjavio "da je islam negde ugrožen ,recimo ,talibanski  u Avganistanu ,treba obavezno braniti ,njih jadne ?
Jer baš njih su Rusi satirali ,onda je bilo ok ,ali sad kad to radi Amerika, onda je fuj,i mešaju se u teritorijalni integritet i pravo na samoopredeljenje ?
Drži se TEME ,a to je Ukrajina , i ne lepi nikome "mržnju" -kada nemaš logični argument za nešto.

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 9:25 am

Da li ovde ima neko ko nemisli da je ovo direktno iscenirano od spolja sa zapadne strane?Ako ima neka obrazloži nekim dokazom.Nema potrebe da se vodi dalje rasprava ukoliko taj detalj ne razrešimo... :329340: 

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 9:30 am

AstrinaKomsinica ::

Jesam.

Pa bem mu ticu daj misljenje o temi da mi svane malo!  top88 :pp11: 
Vala bas Kono. Jedva cekam da procitam i da progledam konacno.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 10:33 am

ZIKO:
Ne vidim razloga za tvoju iritaciju. Mozda jesi muzicki strucnjak pa cujes tonove koje ja ne razaznajem. Kakav to uslov postoji, sta se mora prvo reci, da se stekne "pravo " na kritiku necijih izjava? Nisam naisao na takvo pravilo pa te molim da me kao admih uputis na pravu adresu da to procitam.

Nemas nikakav status,ni stari ni novi ni veliki ni mali forumas,kao niko ovdje pravilnikom...jednak si u diskusiji sa 20 postova kao i neko sa 20000,tako da nema potrebe da se osjecas ugrozen,samo sam ti rekla,napisi svoje misljenje NA TEMU i tako kritikuj necije drugo misljenje.
Ja vjerujem da JESI upucen u tematiku,ali do sada ni jednim postom to nisi pokazao,pa slobodno pisi,i ne smao ovdje,na svih 8000 tema ako imas sta reci na njima.
Nikad me nije iritiralo necije misljenje,nego smao nacin na koji ga prezentuje.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 11:22 am

Ruski poslanici razmatraju konfiskaciju imovine kompanija SAD i EU ako bude sankcija

Savet federacije Rusije (gornji dom parlamenta) priprema nacrt zakona koji predviđa konfiskaciju imovine, sredstava i računa evropskih i američkih kompanija na ruskoj teritoriji, uključujući i privatne, u slučaju uvođenja sankcija Rusiji, javile su danas ruske agencije.

Nacrt zakona predviđa da takve mogućnosti dobiju predsednik i vlada kako bi se naš suverenitet zaštitio od nasrtaja", rekao je predsednik Komiteta za ustavno zakonodavstvo, sudska i pravna pitanja i razvoj civilnog društva Andrej Klišas.

Prema njegovim rečima, pravnici detaljno izučavaju pitanje koliko je mogućnost konfiskacije kompanija i privatnih lica u skladu sa Ustavom Rusije.

"Ipak, ne sumnjamo da to odgovara evropskim standardima", rekao je Klišas, dodajući da je dovoljno setiti se primera Kipra, kada je konfiskacija u suštini postala jedan od uslova pružanja pomoći EU toj zemlji.

Klišas je najavio da će taj dokument biti razmotren i sa poslanicima Državne dume (donjeg doma parlamenta).

Na samitu EU će se sutra razmatrati moguće sankcije Rusiji, a šef francuske diplomatije Loran Fabijus rekao je da će one biti usvojene ako ne bude smanjena napetost oko Ukrajine.

Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je juče, odgovarajući na pretnje Zapada sankcijama, da o posledicama sankcija Rusiji treba da misle oni koji nameravaju da ih uvode.

"Šteta će u globalnom svetu biti uzajamna, a pretnje Rusiji su kontraproduktivne i štetne", rekao je Putin.

izvor Blic online...

"Šio mu ga Đuro- ko je kome sad uguro.... vrag  dm5  :329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 12:59 pm

montoya ::
Da li ovde ima neko ko nemisli da je ovo direktno iscenirano od spolja  sa zapadne strane?Ako ima neka obrazloži nekim dokazom.Nema potrebe da se vodi dalje rasprava ukoliko taj detalj ne razrešimo... :329340: 

Imam ja, citaj gore onaj clanak kako su Anonimusi "presreli" neke info;))))))
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 1:33 pm

Ameri i Rusi se prepucavaju ,a Evropa ce da bude kolateralna steta..pored Ukrajine.. ererere
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

E pa biće mi drago -jer do sada nisam video ni na ovoj temi ,ni na nekoj drugoj da si dao neki argument vezan za temu .Uglavnom si se fokusirao na primedbe ,repliciranje Dolincu i sada meni -i dalje bez nekog argumenta .
Ja imam običaj da argumentujem činjenicama ,a pošto mi daješ sugestiju da "treba nešto da znam o istoriji Ukrajine i sadašnjoj situaciji" -evo ti ukratko.
Autohtoni narod na Krimu su bili Tatari ,i to od 14-17 veka .
Dolaskom Otomanske imperije ,njihov kaganat ju je priznao ,i nastavio da se bavi onim što je radio i do tada ,i čime su se bavili nomadski narodi -ratovanjem i pljačkom .
Slabljenjem Otomanske imperije ,za vreme Katarine Velike (krajem sedamnaestog veka )Rusija anektira Krim, masovno naseljava Ruse i istiskuje do tada autohtone Tatare.
Sredinom osamnaestog veka dolazi do Krimskog rata ,koji Turska dobija (sa svojim zapadnim saveznicima ,Francuskom i Engleskom) i tom prilikom zauzima Sevastopolj ,kao veliku luku i geostrateški položaj (koji je i danas )
Posle Okotobarske revolucije Krim postaje deo SSSR ,i to kao Autonomna oblast Ruske Sovjetske Republike ,i to ostaje sve do 1944 kada Staljin masovno proteruje Tatare ,fol zbog kolaboracije sa neprijateljem ,a stvarni razlog je nespremnost Tatara (kao i svih drugih stepskih naroda ) da prihvate i uklope se u viziju ruskog komunizma .
Oni jednostavno nisu želeli da svoju stoku "kolholiziraju" niti da žive u socrealističkim zgradama koje im je izgradila boljševička vlast.
Stepski narodi su nomadi koji vekovima žive na drugi način .
Odlukom Nikite Hruščova Krim pedesetih godina biva pripojen Ukrajinskoj Sovjetskoj Republici , i to ostaje sve do 1991 ,kada Ukrajina postaje nezavisna zemlja ,a Krim deo nje .
Tatari koji su bili proterani dublje u Aziju ,u poslednjih četvrt veka se vraćaju u staru postojbinu , pa se računa da ih na Krimu ima oko 15-20 % ,nešto više je Ukrajinaca ,a natpolovičnu većinu čini rusko stanovništvo . Tatari su sada većinom muslimani -što nije nevažno za celu priču.
Posebnim ugovorom između Rusije i Ukrajine je regulisano prisustvo Crnomorske flote ,tj ruskih vojnih snaga na teritoriji Ukrajine ,i to je funkcionisalo do 2008 ,kada je bivši ukrajinski predsednik Juščenko najavio mogućnost "preispitivanja" .
No, nije se desilo ništa , jer su predhodni predsednici Kravčenko i Kučma   bili ruski sateliti (prvi je Juščenko doneo politiku okretanja Zapadu ,a udaljavanja od Rusije )
2004 Kučma se ne kandiduje ,ali podržava Janukoviča (a i Rusija ,otvoreno) i "dobija" izbore ,koje zbog niza nepravilnosti Juščenko i njegove pristalice ne priznaju ,i tada dolazi do tkzv "Narandžaste revolucije " .Kada i Ustavni sud Ukrajine izbore proglasi neregularnim izbori se ponavljaju ,i na njima pobeđuje proevropski orijentisani Juščenko .
Janukovič je prisiljen dati ostavku (2005)
No, onda dolazi do niza politčkih previranja u Ukrajini ,imamo aferu sa trovanjem ,hapšenje Julije Timošenko ,ovo-ono ,da ne duljim ,posle svega na vlast dolazi opet Janukovič,ruski čovek koji samostalno potpisuje niz nepovoljnih ugovora koji vezuju Ukrajinu za Rusiju ,tj stvaraju atmosferu koja je udaljuje od EU.
Ovo dovodi do masovnih demonstracija koje traju mesecima ,i na koje Janukovič ,uz podršku Rusije i Putina ostaje indifernetan ,sve dok nisu eskalirali i doveli do svima poznatih događaja .
Ovo je ukratko ,nadam se da si zadovoljan koliko znam iz "istorije Ukrajine " ?
Cela priča se svodi na sledeće .
Ako nema Janukoviča -nema ruskog uticaja na Ukrajinu . Ukrajina raspolaže velikim poljoprivrednim resursima ,veoma pristojnim energetskim i rudnim ,a Krim ima veoma važan značaj za vojni geostrateški položaj Rusije (da ne davim sa geografijom )
Zato su se Rusi istrčali u odbrani " legitimno izabranog Predsednika" i "zaštiti ruske manjine " (koju ,usput ,niko i nije dirao niti dira sada ) -upadom na teritoriju Ukrajine ,zauzimanjem i opkoljavanjem ukrajinskih vojnih baza ,i organizovanjem raznih "spontanih" zauzimanja državnih zgrada ,i drugim organizovanim oblicima kontrolisanog nasilja u cilju zastrašivanja i čuvanja sadašnjih pozicija ruske dominacije na Krimu .
Usput se  koriste i razne "etikete" za vođe demonstracija ,od "strani plaćenik" (Kličko ) do "fašisti" (ona budala ukrajinski neonacista ,za kojim je inače raspisana međunarodna poternica Interpola ) u cilju satanizacije onih koji Ukrajinu vide u EU.
Ali su zato elementi kao što su Žirinovski ,deklarisani ruski "ekstremni desničar" neonacisti -slobodni da huškaju na sukobe na Krimu ,na to se žmuri?
Kao i na razne "nepoznate" uniformisane oružane grupe koje tamo vršljaju -opet ,na "ruskoj" strani ?
Niko ne pita -a ko su oni ,odakle dolaze ,odakle oružje ,i odakle tako visok stepen "spontane"odlične organizacije "otpora" ruskih i proruskih snaga-preko noći ?
Dakle -oni koji tenkovima i avionima ,te vojnom silom ,upadnu na teritoriju nezavisne zemlje , se pozivaju na "legitimitet" i "demokratiju" i "legitimno izabrane organe vlasti" ,koji su, o slučajnosti -proruske ?
Da podsetim...tako je počeo rat u Avganistanu i Čečeniji ,jer su tamnošnji marionetski predsednici "pozvali" Rusiju da ih "zaštiti" ,a oni se rado odazvali ,i zaboravili da odu.Verovatno će se i ova priča završiti nekim "kompromisom" ,tj komadanjem Ukrajine na sfere interesa Rusije i Zapada ,jer je ipak teško verovati da će doći do vojne konfrontacije između Rusije i NATO ,to znači III svetski rat ,ovoga puta i nuklearni, a to valjda niko ne želi .
Još uvek nije ispaljen nijedan metak u meso ,niti je bilo bilo kakvih napada etničke prirode ,niti je upotrebljeno preterano nasilje sa žrtvama ,niti je ikoga trebalo "braniti" , ali je činjenica da oni koji drže uperene cevi ,nisu Ukrajinci -nego Rusi sa Putinom na čelu .
Ja to vidim ovako -a ako neko ima drugačije mišljenje ,molim da iznese svoje argumente ili ispravi netačnosti mojih -opet ,argumentima i validnim činjenicama -a ne nekim paušalnim ocenama o tome ko jeste a ko nije "kvalifikovan" da govori o temi ,rado ću nastaviti polemiku ,naravno -u prihvatljivom obliku komunikacije .
Da vidimo šta ti to znaš o temi ,a što ja ne znam ,ili neistinito ili pogrešno kažem ?
I za kraj (i Debija )

Dobrovoljci iz Srbije koji su se predstavili kao pripadnici "Četničkog pokreta", stigli su u Sevastopolj, javlja agencija "Itartas".
(ukupno -njih 5 )  jbt 
E to će zaista biti velika pomoć i siguran sam da će jako dostojno reprezentovati Srbiju ,imali smo već prilike to gledati kod nas .

Poslednji izmenio Danubius dana Sre Mar 05, 2014 10:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    Sre Mar 05, 2014 9:33 pm

Napraviti od Krima Neovisni Islamabad, i kraj price  smehsmeh rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?    

Nazad na vrh Ići dole

UKRAJINA -"vruća " politička zima ,kako će se završiti ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» Ugojila sam se!!!!!! Moram da da smrsam!!! Kako??? (II deo)
» Kako da brze prodje vreme...
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» Kako da nateram sebe da vezbam?
» Kako sačuvati kosti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: