DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Izbori na lokalnom nivou

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Izbori na lokalnom nivou   Pet Dec 06, 2013 10:26 pm

15.12.2013.godine, u beogradskoj opštini Voždovac održaće se lokalni izbori. Ovi izbori se održavaju mimo ostalih izbora, jer je i Voždovac kasnije od drugih opština formirao opštinsku vlast.

Neregularnosti ima od samog početka izbornog procesa. Dan nakon objavljivanja datuma za izbore, izborna komisija je imala odštampane materijale potrebne za prijavljivanje liste ( što je urađeno po zakonu, da ne grešim dušu ) i samo dan kasnije posle toga SNS je predala listu. Prva.

Kako je moguće organizovati sudskog overivača potpisa, kako je moguće da svi kandidati pribave uverenje o državljanstvu, uverenje o prebivalištu i potvrdu o izbornom pravu, u roku od jednog dana?
I u roku od jednog dana da prikupe hiljadu i nešto više potpisa?

Da sam Supermen, ne bih uspela u tome.

Na dan predaje liste SNS u opštinu su dolazili predstavnici Dveri koji su tražili matetijal za kandidovanje. Rečeno im je da materijal još nije gotov i da dođu u ponedeljak!

Liste su zatim predavane, štampan je reklamni materijal i dođe poslednji dan za predaju lista.

Lista "Ne volim političare" tog momenta odustaje od kandidature, izjavljuje da podržava DS.

Dolaze predstavnici DS-a na čelu sa Draganom Đilasom, predsednikom stranke i predaju preko hiljadu i više potpisa.
Lista im se sutradan vraća jer je 550 potpisa neregularno!  Ljudi imaju više od potrebnog broja potpisa za kandidaturu, ali lista im se vraća.

Sledi potvrđivanje liste "Nova stranka" i liste "Beogradska inicijativa".

Na sajtu opštine NEMA danas, nedelju i dva dana pre izbora, ZBIRNE IZBORNE LISTE!

Nije objavljeno ni da li je usvojena izmenjena lista potpisnika liste DS, niti su objavljeni njihovi kandidati.

Pošto je lista pod rednim brojem 2 " Ne volimo političare" odustala od kandidature, nastao je haos sa rednim brojevima ostalih stranaka.

Niko sem SNS članova i simpatizera ne zna pod kojim je rednim brojem stranka za koju će glasati.

Zove me pre neki dan žena iz stranke Rasima Ljajića i ja pitam, pod kojim su rednim brojem, kaže -ne znam. Ukoliko želite da glasate za nas, tražite na listiću ime Rasima Ljajića!

Jedino je SNS imao novca za TV reklamu. Reklamiraju se na RTS-u i na TV Prvoj. Za ostale televizije ne znam.

Haos sa ovim rednim brojevima je SRAMOTA!  Dešava se tako da su urađeni bilbordi
DSS-a, SDP-a i Beogradske inicijative i svi imaju broj 4.

Da li je to sve legalno, ma da li je normalno?

Zna li SNS koliko košta jedan bilbord, jedan plakat, flajeri, koliko košta reklamni materijal u celini?

Dobrodošli u devedesete...i glasaj narode, glasaj, jer "sve ispod 40 posto je poraz"...

Ogorčena sam, vidi se to. I ne mogu da ćutim. Ne dam broju 1 glas..i iskreno mislim da neće imati 40 posto. Nadam se.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 12:01 am

Džudi ::

Ogorčena sam, vidi se to. I ne mogu da ćutim. Ne dam broju 1 glas..i iskreno mislim da neće imati 40 posto. Nadam se.
Samo je oko 10% biračkog tela nepokolebljivo i istrajava na unapred utvrđenom sopstvenom stavu..

Tehnike animiranja su raznovrsne, zavisno i od lokalnih specifičnosti ali je za seoske sredine ponuda šodera i bandera donosila najviše glasova. smehsmeh smehsmeh 
Gradske sredine su nešto izbirljivije. Dominiraju zahtevi za asfaltom, kanalizacijom i posao za ženu il svastiku. tesim te 

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 2:00 am

Tačno cojle.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 2:13 am

Tačno
Šta je najteže?
Suočiti se sa surovom istinom da je genetski kod opredelio samo oko 10% kreativnih, samomislećih ljudi, onih koji su spremni i sposobni da menjaju i unapređuju svet.
Kako se izboriti sa onima koji vegetiraju?55555 

Sve mi uzmite, samo moje iluzije ne dirajte. 

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 2:29 am

Kasno je i verovatno zbog toga ne razumem prethodni post.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 2:33 am

Samo se ne predaj, ne posustani u svom uverenju.
Pobeda će jednom doći, kad tad.
Kad i povodljivima iz d* dođe u glavu.99i

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 2:38 am

E, sada razumem. Pitam se kakav će odnos snaga biti 15.12. uveče. Javiću vam rezultate.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 2:48 am

Hvala unapred al računajte na moć propagande, strah od vlasti i manipulacije.
Kriza još nije dohvatila dno pa će mala izlaznost favorizovati manipulante.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 2:57 am

Ja s eizvinjavam,sta se tu bira?
Mada niti cu glasati niti imam nesto s tim,vidim da se slazete vas dvoje iznad,ali oko cega?
Ne mogu da pratim temu a da ne znam ni za sta se glasa.
da bar navijam...ovako kolegijalno.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 3:01 am

A ko bi se smeo suprotstaviti Grofici?smehsmeh rlol rlol 

Opštinski izbori ali više značajni kao lakmus raspoloženja za neke opšte, Republičke.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 7:37 am

15.12.2013.godine, u beogradskoj opštini Voždovac održaće se lokalni izbori. Ovi izbori se održavaju mimo ostalih izbora, jer je i Voždovac kasnije od drugih opština formirao opštinsku vlast.

Neregularnosti ima od samog početka izbornog procesa.
Ništa ne treba da te čudi .
Srpska Napredna već mesecima preotima silom (da ublažim ,neregularnostima) legitimno izabrane lokalne samouprave služeći se metodama radikala (što oni u stvari ,i jesu ,i nikada nisu ni prestajali da budu)
Gde treba,sila ,prebijanje ,pretnje, kupovanje kandidata i preletača ,a gde to ne ide -koriste se mehanizmi države koje već drže u rukama :
-satanizacija po medijima ,korišćenje raznih inspekcija ,sudova , pa i policije ako treba da bi ,kao ,predstavili sebe kao neke "legitimiste" koji se ne mešaju -ali prepuštaju "državnim organima" da rade "svoj posao" ,tj ,šta im oni kažu da urade .
Dok se neko priseti da je "to nešto " protivno važećim zakonima -prošao voz .
Pa u Vrbasu su upotrebili sve odjednom -batinaše (radikalski metod,doveli sa Kosova) ,zastrašivanje ,pa utvrdili "neregularnost" u listama političkih protivnika ,i na kraju -baš na vrhuncu kampanje su "poslom" tamo došli lično Predsednik i Prvi Podpredsednik -koji nikako po zakonu ne smeju da se mešaju u izborni proces . Oteli su i prebili jednog funkcionera DS i šta ?
Policija i tužilaštvo do dana današnjeg nisu dali saopštenje niti je tužilac išta preduzeo ,a izvršeno je teško krivično delo .
Poslednji bastion DS su Beograd i Vojvodina -i oni potkopavaju kao pacovi lokal po lokal ,dok sve vreme pumpaju naciju da se "izborna volja promenila" .
Treba im alibi za vanredne izbore ,i zato  ovakav publicitet izborima u jednoj beogradskoj opštini -da se narod navuče na to da ih "svi hoće" a ne primeti da opet plaća milione da bi oni prigrabili totalnu vlast .
Da su zaista sigurni u svoj plaćeni rejting po novinama -već bi bili i raspisani .
Ovako -idu na metodu, zrno po zrno ,opština po opština ,sve do kompletne pogače od koje će narod da dobije ,a i to možda -mrvice .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 12:26 pm

Astra ::
Ja s eizvinjavam,sta se tu bira?
Mada niti cu glasati niti imam nesto s tim,vidim da se slazete vas dvoje iznad,ali oko cega?
Ne mogu da pratim temu a da ne znam ni za sta se glasa.
da bar navijam...ovako kolegijalno.
Biraju se odbornici za jednu opštinu. Većina onda bira predsednika opštine i vlast.

SNS je pod rednim brojem 1 na listiću i moj glas ne dobija.

Dani, i ovde je bilo pretnji i svega i svačega. Kampanja je žestoka, nije bilo toliko manipulacija ni kad je bio sps na vlasti.
A možeš da zamisliš kako će se bahato ponašati predstavnici SNS u biračkim odborima, na dan glasanja.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 12:28 pm

cojle ::
A ko bi se smeo suprotstaviti Grofici?smehsmeh rlol rlol 

Opštinski izbori ali više značajni kao lakmus raspoloženja za neke opšte, Republičke.
Da, uzimaju Voždivac kao uzorak, pošto je velika opština, ima i gradski i prigradski deo.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Sub Dec 07, 2013 12:32 pm

,,,vidim da se razmileli po Belom potoku,Ripnju i ostalim selima pod Avalom..sad ih se setili booored 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Ned Dec 08, 2013 8:51 am

cojle ::
Hvala unapred al računajte na moć propagande, strah od vlasti i manipulacije.
Kriza još nije dohvatila dno pa će mala izlaznost favorizovati manipulante.
Naravno .Televizije sa nacionalnom frekvencijom ,i to najgledanije (Pink ,TV PRVA (za druge ne znam, nisam video ) u najgledanijim terminima emituju reklamne spotove za "lokalne izbore " Voždovac?
Sem što nema logike ,jer su glasači Beograđani nameće se pitanje -ko to plaća (svi znamo da košta papreno )
Za Pink hajde da kažemo da "Željko časti" jer je poznato da je u ličnom sukobu sa Draganom Đilasom ,pa se "ružičasta" često, verovatno i besplatno bavi satanizacijom Demokratske stranke .(a to će Željo da naplati u beneficijama u neplaćanju poreza ,monopolom nad frekvencijama i sl -ne košta to ništa Srpsku Naprednu ,svuda su njihovi ljudi) no PRVA sigurno dobro naplati marketing .
Po staroj demagoškoj tradiciji -sa plakata i spotova se smeška lično Aleksandar Veliki (ima li ko pojma ,ko je uopšte kandidat SNS za Voždovac?) što je dovoljno "puku" koji u njemu vidi Mesiju da glasa za "njih" .
Nažalost -posle svega ovoga ,ostaje da sačekamo hvalospeve o "veličanstvenoj pobedi " SNS i na Voždovcu (mada bih ja naravno voleo da vidim prkosni ,građanski ,demokratski Beograd da ih porazi do nogu ,ali se bojim da se to neće desiti .Masovna histerija je tu,  propagandna mašina SNS je odradila svoje)

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Ned Dec 08, 2013 10:46 pm

Izašla je zbirna lista kandidata. Sve pomešano, sem broja 1.

Na listi br. 1 nepotizam..tata i sin na listi, i još jedan sin..tata mu je već funkcioner.

Čujem da je ostalim strankama propao reklamni materijal koji mnogo košta, i propao je zbog tih brojeva.

Samo da nedelja dođe i prođe.

Ako dobiju 40 posto glasova onda je to ovaj narod zaslužio. Za bolje nije. I neću više da žalim narod.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Pon Dec 09, 2013 8:49 am

Čujem da je ostalim strankama propao reklamni materijal koji mnogo košta, i propao je zbog tih brojeva.

Propagandni materijal za listu nr 1 (a to se vidi i na spotovima ) je radila profesionalna -američka firma .
To je očito ,još od izbora ,i nije tajna da je na "šminkanju radikala" radila marketniška firma bivšeg gradonačelnika Nju Jorka ,Đulijanija .
Čak je došao da lično poseti mušterije ,a nikada nije obelodanjeno koliko su mu Toma i Acika platili (i odakle)

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 7:12 pm

Isti recept i za Odžake (lokalni izbori ,jedini grad u Vojvodini ,pored Apatina (verovatno i u Srbiji) gde tradicionalno uvek pobedi SPS .
I to na prljavi način Srpske Napredne ."Vučić za Vojvodinu" i slični bilbordi i plakati preplavili su Odžake i okolinu . Kakve veze ima Vučić sa Odžacima -gde je lokalni kandidat SNS ,koji u stvari treba da se bira ?
Čak se ne libe uzeti i slogan (Promene ) koji su godinama koristili kandidati demokrata .Samo čekam da ponude i "Preokret" ?(LDP)
I ko to plaća ? Verovatno mi ,budale ,kada niko ne pita ,alo ,do kada nas mislite majmunisati ,"napredni"?

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 7:20 pm

Cim su doveli onog Guzenbauera za "Savetnika" odmah sam znao koliko je Sati... booored
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 7:24 pm

A -poklanjaju- i juzno voce i kafu cula sam... trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 7:41 pm

Lakota ::

Sada ce da krenu i po Selima da  pomiluju neko Tele i slikaju se,pa naprave neki put duzine 200 metara...Onda dovedu nekog Stranca koji ce da obeca Brda i Doline i kako ce uloziti veliki Kapital i zaposliti nekoliko stotina Ljudi...Pa onda ono smeskanje na Bilborderima uz obavezno ulepsavanje... rlol
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 7:44 pm

Lakota ::

Ima i keša za "sigurne glasove" ,poslova i dilova za "preletače " ,nisu ni Romi zaboravljeni , telefonski servis i "od vrata do vrata" trojke  tongue  obilaze ,a bogami biće i batinaša za one koji lepe plakate drugih partija i postavljaju štandove .
Očekuje se "nadmoćna pobeda" Vučića .
A nije Vučić kandidat ? Ma nema vezeeeee......"njegov čovek" (ne saznah ko je to do sada -nigde se ne pominje )

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 7:50 pm

Gothic ::

Sada ce da krenu i po Selima da  pomiluju neko Tele i slikaju se,pa naprave neki put duzine 200 metara...Onda dovedu nekog Stranca koji ce da obeca Brda i Doline i kako ce uloziti veliki Kapital i zaposliti nekoliko stotina Ljudi...Pa onda ono smeskanje na Bilborderima uz obavezno ulepsavanje... rlol
Ma eto kako se dobar glas daleko čuje -Gotic u Beču a sve zna ?  :dontunderstand:  zlz 

[You must be registered and logged in to see this link.] link

[You must be registered and logged in to see this link.] link

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 7:52 pm

Danubius ::
Isti recept i za Odžake (lokalni izbori ,jedini grad u Vojvodini ,pored Apatina (verovatno i u Srbiji) gde tradicionalno uvek pobedi SPS .
I to na prljavi način Srpske Napredne ."Vučić za Vojvodinu" i slični bilbordi i plakati preplavili su Odžake i okolinu . Kakve veze ima Vučić sa Odžacima -gde je lokalni kandidat SNS ,koji u stvari treba da se bira ?
Čak se ne libe uzeti i slogan (Promene ) koji su godinama koristili kandidati demokrata .Samo čekam da ponude i "Preokret" ?(LDP)
I ko to plaća ? Verovatno mi ,budale ,kada niko ne pita ,alo ,do kada nas mislite majmunisati ,"napredni"?

Da, i u Odžacima su u nedelju izbori. A kakve veze ima Vučić sa Odžacima, pojma nemam. :pušač: 

" Igraju na kartu -veliki Aca" na lokalu jer nemaju herca da stave bilborde i plakate sa svojim kandidatima, što bi bilo logično.

Ne znaju ni slogan da izmisle već otimaju tuđe.

Moraju da osvoje svuda 40%, tako je naredio "veliki Aca".

Strašnoooooooooo........

Znam neke ovde na Voždovcu koji će da glasaju za njih, i kada sam pitala "Zašto" dobih odgovor "A za koga drugog" !!!!!
 trtrr 

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   Čet Dec 12, 2013 8:02 pm

Danubius ::
Ma eto kako se dobar glas daleko čuje -Gotic u Beču a sve zna ?  :dontunderstand:  zlz 

Pa nismo ni mi naivni sve te ljude koje je doveo za Savetnike mi godinama poznajemo ko su i sta su gde su sve lagali Narod i sta sve upropastili a zatim bili izbaceni ...E takvi nama trebaju da i nas upropaste...A to sto Vucic najavljuje samo neka "Hapsenja" i to se vidi Miskovic Ladno izadje iz Zatvora odmah mu se ukinula optuznica i sada sa svojim pasosem malo odputovao u London.A Dinkica i  Djilasa niko ne sme ni da pipne ne smeju cak ni onom Mrki sto nosi zenske tasne nista da kazu a on psuje javno svakog politicara i niko ne sme nista da mu kaze... :durise3:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Izbori na lokalnom nivou   

Nazad na vrh Ići dole

Izbori na lokalnom nivou
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Zastita autorskih prava

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-