DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Trening

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Trening   Čet Okt 02, 2008 12:27 pm

Izmenila sam malo naslov i pocetak teme, nadam se da se sef nece ljutiti. Od sada cemo ovde ce pisati o nacinima kako da budemo zdravi i jaki, bez ironije i spama.
Pravilniji trening, pravilnija ishrana, vise motivacije za cvrsci rad koji ce dati bolje rezultate.
Urediti zivot , psihicki i fizicki, neka bude osnova..

Imam prilike da vidim kako to radi nacija koja zivi ''bolesno zdrav zivot'', pa cemo ovde uporedjivati, diskutovati, uciti ( i primenjivati, nadam se)

Pocela sam aktivno da treniram, ima nesto vise od pola godine. Nekad sam bila aktivni sportista, ali sam nakon teskog rodjenja treceg deteta imala veliki problem.. Nagomilani kilogrami, neaktivnost.. Bolovi u ledjima, glavobolje, bolovi u ramenima, bili su samo neki od simptoma..
Na pitanje trenera, sta mi je cilj, tromesecni, odogovorila sam kao iz topa da smrsam bar 10kg.. Nasmejao se i rekao.. Pocecemo iznutra da te ''gradimo''.. Pusti kilograme...
I tako je i bilo..
Nisam puno smrsala, ali sam sada dobila i novi rezim ishrane ( koji cu rado podeliti), a ono sto osecam je da sam mnogo ojacala fizicki ( nisam ni bila svesna koliko sam slaba), da sam u mnogo boljoj kondiciji, da se mnogo bolje psihicki osecam (  :smejese1;:  )..
Sve u svemu, motivisana za pocetak nove godine...Nadam se ce ce se jos neko javiti, pa da se druzimo u narednom periodu..

sonia  :mrazica: 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
anja007

Datum upisa : 27.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Trening   Čet Okt 02, 2008 7:21 pm

Ih gde me nadje Danibus?
Evo ja vec mesec dana aktivno na fitnesu.Svaki drugi dan aktivnog hodanja na onoj traci, steper i bicikla.Sve ukupno sat vremena, nekada i vise a posle toga vezbice na onim spravicama.
Kad to zavrsim, ja se lepo na masini za zatezanje misica i razbijanje celulita izdrmam jedan minut (ne vise) pa zavrsim u sauni.
Danas bila "damen" sauna pa sam bila sa drugaricom inace je obicnim danima mesana a fitnes kolege uffff bolje da ne ulazim.....u tu mesanu mislim saunu....
Posle toga na tus pa kuci.
Doduse prodje mi dobrih dva tri sata tamo ali otom potom, sve za lepotu.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Trening   Ned Okt 05, 2008 10:40 am

anja007 ::
Ih gde me nadje Danibus?
Evo ja vec mesec dana aktivno na fitnesu.Svaki drugi dan aktivnog hodanja na onoj traci, steper i bicikla.Sve ukupno sat vremena, nekada i vise a posle toga vezbice na onim spravicama.
Kad to zavrsim, ja se lepo na masini za zatezanje misica i razbijanje celulita izdrmam jedan minut (ne vise) pa zavrsim u sauni.
Danas bila "damen" sauna pa sam bila sa drugaricom inace je obicnim danima mesana a fitnes kolege uffff bolje da ne ulazim.....u tu mesanu mislim saunu....
Posle toga na tus pa kuci.
Doduse prodje mi dobrih dva tri sata tamo ali otom potom, sve za lepotu.

...Danas bila "damen" sauna pa sam bila sa drugaricom inace je obicnim danima mesana a fitnes kolege uffff bolje da ne ulazim.....u tu mesanu mislim saunu.... ...(tek bi tu bilo znojenja i "vežbi" :twisted: ) Nego....postavi ti nama koju sličicu odande, da mi vidimo kako to izgleda u svetu.........."Anja na steperu" recimo tongue beljenje :zubarv7:

Nazad na vrh Ići dole
anja007

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pon Okt 06, 2008 3:23 pm

Pa ja mogu jedino da vam dam link od fitnes salona, jer je malo glupo da odem sa drugaricom u teretanu pa da uhvatimo i poziramo za slike.Mislim da bih tek bilo bejala, mada nam ni to nije strano....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pon Okt 06, 2008 8:32 pm

Pa ja mogu jedino da vam dam link od fitnes salona, jer je malo glupo da odem sa drugaricom u teretanu pa da uhvatimo i poziramo za slike.Mislim da bih tek bilo bejala, mada nam ni to nije strano....

..hahaha , "belaja" ? Nema veze , mi volimo da opasno živimo -a ni tebi nije strano....Bila tako neka prica i o trbušnom plesu (i sonia učestvovala) pa poturile neke Arapkinje , koliko me staračko pamćenje služi ? tongue Mi smo ti ovako, patriote , samo "svetsko-a naše"

Nazad na vrh Ići dole
anja007

PočaljiNaslov: Re: Trening   Sre Okt 08, 2008 8:04 am

Da, vidim secas se i arapkinja, i onih drugih devojaka sto odigrase trbusni ples....Mislila sam da ce da budu dolicna zamena ali nikako.Ne Dani, to je bila jedna luda faza moga zivota, jer pravi trbusni ples koji sam tada "ucila" nije mogla da mi docara jedna Nemica.
Jebiga one su hladne, nemaju ritam, dzabe iskupovah one arapske dukate sto suskecu, nista nije mogla da mi prenese.Ja igram po svome i to je bila jedina prepreka koja me je naterala da stopiram dalje ucenje..
Sada je fitnes aktuelan, mada sam maramu sa dukatima zadrzala....
A gde nam nestade Sonija iznenada, bas mi fali njeno pisanje?????????
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Godina : 48
Datum upisa : 07.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Trening   Sre Nov 19, 2008 10:34 pm

Sta upraznjavam :scratch: Dva tinejdzera na grbaci,znassss :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Trening   Uto Dec 16, 2008 12:06 pm

.. otvoren je novi fitnes centar u hotelu Park, vlasnica je pevacica Jellena.. oformljava grupu, pa ko je zainteresovan.. neka se prijavi..

.. takodje je otvoren anaerobik studio na Spensu.. startuju od ponedeljka, mesecno 1.000 din..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Trening   Čet Dec 25, 2008 3:15 pm

Pilates

Pilates je nastao 30-ih godina prošlog veka, njegov tvorac je Džozef Hubertus Pilates.To je kondicioni program celog tela koji stimuliše povezanost tela i duha. U Pilatesu postoje 500 pokreta, samo na podlozi ili sa rekvizitima. Pilates pozitivno utiče na snagu, fleksibilnost, ravnotežu i muskularnu simetriju celog tela.

Ovaj način vežbanja je poznat i pod nazivom " Vežbe za plesače", namenjen je svim uzrasnim i starosnim dobima, namenjen je onima koji žele čvrsto, fleksibilno telo, onima koji žele kretanje bez ikakvih tegoba. Ovaj način vežbanja praktikuje se i u medicinske svrhe, kod povređenih kao način rehabilitacije.

Kod samog vežbanja od posebne je važnosti sklad pokreta, kao i način disanja , pa se delovi vežbanja uče kao borilačka veština recimo. Kada se savlada način kretanja i disanja, vežbanje predstavlja pravo zadovoljstvo, napor je minimalan , telo i um se opuštaju i obuzima vas poseban mir i zadovoljstvo.

Kod ove vrste vežbanja važno je istaći da Pilates nisu vežbe kojima se gubi na težini, već se telo drži u kondiciji, zateže se i dobija na pokretljivosti. Mišići se formiraju, laički rečeno, kao skladna izdužena forma. Za razliku od vežbanja u teretani na primer, gde se masa mišića formira na jednom mestu, pogotovo ako ne praktikujete vežbe istezanja po zavržetku treninga, ovo je odlično za izgled muškog tela. Pilates je odličan za ženko telo jer dobija na čvrstini a zadržava eleganciju i formu ženstvenosti.

U opštem predstavljanju Pilatesa rekvizit koji treba spomenuti je svakako lopta. Ima propisan prečnik, čvrstinu i fleksibilnost. Omiljena je u celom svetu i jedan od najprodavanijih sportskih rekvizita za kućno vežbanje. Sa Pilates loptom sa zadovoljstvom vežbaju odrasli, deca i ljudi u poznim godinama, a pogotovo oni koji su lenji za fizičke aktivnosti. Na lopti možete raditi vežbe koje ste učili u školi kao sastavni deo fizičkog obrazovanja, trbušnjake, sklekove, čučnjeve. A čak i samo poskakivanje u sedećem stavu na lopti, koje liči na igru je odlična vežba za celo telo.

Dok sedite, ležite ili naslanjate bilo koji deo tela na loptu, vazduh koji se unutra nalazi vas odbacuje pri svakom pokretu koji načinite i čini vežbe koje ste ranije radili na tvrdoj podlozi posebno lakim. Efekat vežbanja na lopti je učinkovitiji, jer vi ustvari loptu svojim telom nesvesno pridržavate i činite poseban napor koji doprinosi efektu. Pravi mali trik!

Toplo vam preporučujemo da probate ovaj način vežbanja i pridružite se mnogim ljubiteljima među kojima su elitni sportisti, zaposlene žene, lekari i fizioterapeuti, klinci i klinceze , bake i deke !

Vežbajte pilates uz stručnjake iz Fitness kluba Plato, više na [You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pon Sep 14, 2009 6:50 pm

Da, vidim secas se i arapkinja, i onih drugih devojaka sto odigrase trbusni ples....Mislila sam da ce da budu dolicna zamena ali nikako.Ne Dani, to je bila jedna luda faza moga zivota, jer pravi trbusni ples koji sam tada "ucila" nije mogla da mi docara jedna Nemica.
Jebiga one su hladne, nemaju ritam, dzabe iskupovah one arapske dukate sto suskecu, nista nije mogla da mi prenese.Ja igram po svome i to je bila jedina prepreka koja me je naterala da stopiram dalje ucenje..
Sada je fitnes aktuelan, mada sam maramu sa dukatima zadrzala....
A gde nam nestade Sonija iznenada, bas mi fali njeno pisanje?????????

Tu sam [You must be registered and logged in to see this image.] i ja pochinjem od sledece nedelje .... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pon Sep 14, 2009 6:51 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pon Sep 14, 2009 6:53 pm

Ovako motivishu ljude, podne, centar grada.... I upisah se... [You must be registered and logged in to see this image.] ( necu ja u centar, to bilo samo jedan dan) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Čet Okt 01, 2009 6:21 pm

Nastavila sam da treniram, i jeste da se izmorim, ali bash mi prija....Volim kad mi kiseonik kola organizmom brzhe nego inache....
Personalni trener je tu da me usmeri na shta da obratim pazhnju...
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Trening   Čet Okt 01, 2009 10:14 pm

ima da se zategnesh samo tako.....swe sami mishichi....(ostavi nesto da ima sta da se uffati a da nije tvrdo):)))

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Čet Okt 01, 2009 11:51 pm

montoya ::
ima da se zategnesh samo tako.....swe sami mishichi....(ostavi nesto da ima sta da se uffati a da nije tvrdo):)))

[You must be registered and logged in to see this image.] ne dizhem tegove, aman.... samo ,tek da sam u kondiciji....da me ne prestizhu bakutaneri na ulici [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 12:24 am

ups..ovo je samo za dame... migg
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 12:26 am

PJER ::
ups..ovo je samo za dame... [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] ma jok, bre.....
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 12:41 am

e onda....basket....fudbal..stoni tenis....,,,
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 12:44 am

jedino u basketu, mozhda, imash shanse...ako si visok...ostalo zaboravi....levak sam... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 12:48 am

sonia ::

jedino u basketu, mozhda, imash shanse...ako si visok...ostalo zaboravi....levak sam... [You must be registered and logged in to see this image.]

173 cm.....

dajem ti fore 20 poena igramo do 21 i tvoja lopta... :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 1:05 am

173 cm.....

dajem ti fore 20 poena igramo do 21 i tvoja lopta... [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] mnogo si mi samouveren, dechko....
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 1:11 am

173 cm.....

dajem ti fore 20 poena igramo do 21 i tvoja lopta... [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] mnogo si mi samouveren, dechko....

ehhehe jesam... migg
samo kad je u pitanju kosarka..ali posto sam gentlmen..pusticu te da pobedis....ne tako lako....... :peta strana sv
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 1:14 am

[You must be registered and logged in to see this image.] ne dolazi u obzir....takvu pobedu ne prihvatam.....samo fer....

( nemoj posle da kazhesh kako ti nisam rekla, gubish) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 1:27 am

[You must be registered and logged in to see this image.] ne dolazi u obzir....takvu pobedu ne prihvatam.....samo fer....

( nemoj posle da kazhesh kako ti nisam rekla, gubish) [You must be registered and logged in to see this image.]

hehe dobro jednog dana kad budes dosla..odigracemo....fer i posteno... :peta strana sv
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Trening   Pet Okt 02, 2009 1:30 am

cenim to [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Trening   

Nazad na vrh Ići dole

Trening
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 12Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Intervalni trening visokog intenziteta (HIIT)
» Aerobni trening
» Zašto su nam potrebni vitaminski preparati?
» Kako da nateram sebe da vezbam?
» Kako da uklopim treninge i obroke?!?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SPORT/ REKREACIJA :: SPORT-
Skoči na: