DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 10:48 am

Posjeti me Kijara da malo vidike svoje prosirim, pa evo ne samo za mene, nego za sviju.

Video traje 1:24h ali je jako zanimljiv , informativan i povjestan, isplati se pogledati.

Ispada da su Hrvati pacenici od pocetka i dolazka na balkanu a Srbi od vijeka Imperatori!

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 10:56 am

O Bože...Pa proširio vidike na politiku... nesvest...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 10:59 am

Mene Kijara ne interesuje poitika, nije nikad, ali povijest, jer od nje poticemo.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:09 am

ISTORIJA NIJE EGZAKTNA NAUKA!!! Zna se ko je piše i kako je piše, a naročito za koga je piše.

Ako će nam deca živeti od istorije i biti puna mržnje... onda do mojega.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:16 am

Dolinac ::
Mene Kijara ne interesuje poitika, nije nikad, ali povijest, jer od nje poticemo.
Taj link za mene ne predstavlja ništa..Mogu ti ja naći drugi gde će biti obrnuta situacija...
Ne živim u prošlosti..
Živim za danas,sutra..Nisam ograničena po pitanju vere...odgojena sam tako..da gledam kakav si čovek,a ne šta si...
I ne naginjem ni na jednu stranu kad su u pitanju diskusije na forumu,jer ni u šali ne želim da povredim nikoga..mada neki ovde to nesvesno ili svesno rade..ne znam.Ali od mene niko nikad neće doživeti u realu,a ni ovde da mu udaram kontru...,jer nekome se otvaraju rane koje bole.A to neke usijane glave neće nikad svatiti...
U sportu jednako navijam za sve naše ex yu..
Politika me ne zanima..,ali kad god vidim neke uvrede..uvek ću da reagujem..
Još jednom ću reći..ja sam srpkinja,a živim u Hr..Poštujem sve vere..i sve ljude..koji zdravo razmišljjau i ne vređaju nikoga:))))
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:18 am

Kijara-brm ::
Taj link za mene ne predstavlja ništa..Mogu ti ja naći drugi gde će biti obrnuta situacija...
Ne živim u prošlosti..
Živim za danas,sutra..Nisam ograničena po pitanju vere...odgojena sam tako..da gledam kakav si čovek,a ne šta si...
I ne naginjem ni na jednu stranu kad su u pitanju diskusije na forumu,jer ni u šali ne želim da povredim nikoga..mada neki ovde to nesvesno ili svesno rade..ne znam.Ali od mene niko nikad neće doživeti u realu,a ni ovde da mu udaram kontru...,jer nekome se otvaraju rane koje bole.A to neke usijane glave neće nikad svatiti...
U sportu jednako navijam za sve naše ex yu..
Politika me ne zanima..,ali kad god vidim neke uvrede..uvek ću da reagujem..
Još jednom ću reći..ja sam srpkinja,a živim u Hr..Poštujem sve vere..i sve ljude..koji zdravo razmišljjau i ne vređaju nikoga:))))

Moja ćera jakog jakog jakog 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:23 am

Cilj i namjera je da se vidi tko su Hrvati i Srbi, od kud poticu, sta imaju zajednickoga itd.

E sad ako je povijest uvredljiva, nemora da je prati ili pamti. Hocu samo da pokazem tko su ti narodi, ako upitate nekoga sa strane recimo, tko su Srbi ili Hrvati, prvi odgovor je Cetnik i Ustasa.

Ako razumijemo povijest onda razumijemo tko smo i sta smo.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:24 am

I sve je to tačno što je istorija napisala.!
Ništa drugo nismo nego četnici i ustaše, pa ja sam onda neki izrod???
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:28 am

Civilizovani ljudi mogu da pricaju o istoriji,politici a da pri tom ne vrijedjaju ni pojedinca ni njegov narod i dok god tako ide diskusija,u redu je,a ja licno iznad svega mrzim istoriju,tako da nemam namjeru da diskutujem,moji pogledi su svima poznati,a vracanje u bilo kojem segmentu zivota za mene znaci ogranicavanje buducnosti.
Tema neka stoji,uz molbu da se buduci eventualni ucesnici suzdrze od podhebavanja i uvreda,zlobe i cinizma.

.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:31 am

Samouka ::
Teto da bi svhatila prilog, tj. film, moras ga pogledati. Cijela povijest Hrvata i Srba su detaljno opisani, to i u knjigama mozes procitati, ovo je samo dokumentarni film.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:33 am

Astra ::
Civilizovani ljudi mogu da pricaju o istoriji,politici a da pri tom ne vrijedjaju ni pojedinca ni njegov narod i dok god tako ide diskusija,u redu je,a ja licno iznad svega mrzim istoriju,tako da nemam namjeru da diskutujem,moji pogledi su svima poznati,a vracanje u bilo kojem segmentu zivota za mene znaci ogranicavanje  buducnosti.
Tema neka stoji,uz molbu da se buduci eventualni ucesnici suzdrze od podhebavanja i uvreda,zlobe i cinizma.

Znam da ima dosta Srba i Hrvata koji nepoznaju povijest svoju, e sad ako netko zeli da umre glup ili tup, neka umre.
Svoj prilog sam postavio na kulturan i diplomatski nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:37 am

Teto da bi svhatila prilog, tj. film, moras ga pogledati. Cijela povijest Hrvata i Srba su detaljno opisani, to i u knjigama mozes procitati, ovo je samo dokumentarni film.
Znaš šta Doli, 'zabole me baš za to šta su drugi pisali. Ustaše kako njima odgovara, četnici kako njima i možemo tako u nedogled.
Ko hoće i može da živi od tog pisanja i sranja eto mu ga... daleko mu lepa kuća.
Jedno znam, zbog budalaština i zla... moj sin neće pušku uzeti u ruke NIKAD niti gleda, niti će gledati nacionalnost i religiju... On je poneo iz kuće ono što je tu i naučio. A verujem da nismo usamljeni. Da, nisam mu predavala istoriju, naročito ne takvu!!!

Ne znam samo kako ljudi i dokle mogu da žive u mržnji???? Kako im ne dosadi više ? Sve je teška manipulacija sa nama običnim smrtnicima.
Što reko Danubius Crkva, Dzamija, politika ... sve to manipuliše nama i svima jebe mater.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:40 am

Masa naroda i srpskog i hrvatskog umire od gladi...znaci li ista da li ce umrijeti glup ili prosvjecen...i dalje mrzim istoriju smehsmeh 

.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 11:43 am

Masa naroda i srpskog i hrvatskog umire od gladi...znaci li ista da li ce umrijeti glup ili prosvjecen...i dalje mrzim istoriju smehsmeh 
Neka mene, nek umrem glupa i tupa a ne znala nikad za mržnju. Sad će da mi plate struju i infostan gore pomenuti... More ajde bre!

Roditelji su me naučili da postoje samo dve nacije: Čovek i nečovek, to je jedina "istorija" koju poštujem.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 12:09 pm

Bez obzira, da bi razumijeli nas nacionalitet, moramo prvo povijest razumjeti. Samo znanje nam je potrebno da mozemo nesto promjeniti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 12:32 pm

Ja licno mislim,od nacionalne pripadnosti se ne zivi...sve bi ja to ukinula...nek smo svi samo Zemljani.

.
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 1:00 pm

Roditelji su me naučili da postoje samo dve nacije: Čovek i nečovek, to je jedina "istorija" koju poštujem.
top88 
Smatrala bih sebe izgubljenim slucajem kad bih potrosila toliko vremena na pregled gore navedenog linka.
Istorija je zestoka kurva. Pise je onaj ko trenutno vlada. Tako sad pada u vodu ono sto smo mi ucili ( sve negativno za cetnike, ustase, balije...) te nasa deca uce kako sve to treba ceniti, velicati i nazalost, kao da porucuju i slediti. Hvala ne bih ja, a ni moja deca.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 1:19 pm

Ja licno mislim,od nacionalne pripadnosti se ne zivi...sve bi ja to ukinula...nek smo svi samo Zemljani.
Čekaj dok deba vidi temu..ona će nam obkasniti odakle smo opali...
hahahaha..
debija nekad ponese tema....ali volem ga čitati..jer verujem da u realu nije loš čovek..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 2:45 pm

dusicaa ::

top88 
Smatrala bih sebe izgubljenim slucajem kad bih potrosila toliko vremena na pregled gore navedenog linka.
Istorija je zestoka kurva. Pise je onaj ko trenutno vlada. Tako sad pada u vodu ono sto smo mi ucili ( sve negativno za cetnike, ustase, balije...) te nasa deca uce kako sve to treba ceniti, velicati i nazalost, kao da porucuju i slediti. Hvala ne bih ja, a ni moja deca.

Ako te ne intersuje tvoja nacionalnost to je tvoja stvar. Ali onda nemozes se nikad identificirati, svidjalo se nam to ili ne. Od kud poticemo i sto jesmo, nemoze promjeniti.

I drugi narodnosti se dicu od kud poticu sta jesu iako imaju svoju losu proslost, Rimljani, Francuzi, Nijemci itd.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 3:12 pm

Tragicno je kad se covjek jedino moze identifikovati kroz naciju. affraid 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 5:13 pm

Dilema je da pojedinci bilo koji se dicu tko su i sta su, e sad je tragicno?

Covjek je samo covjek ako se moze identificirati sa potomstvo svojim, pa makar bilo i lose potomstvo.
Da bi svhatili svi narodnosti sa balkana zasto smo takvi i sta se desavalo na balkanu od pocetka na seljivanja balkana. Treba upoznati START i CILJ, tako da bi bio u stanju taj maraton savladiti.
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 5:16 pm

a, dje sam ja tu u prici...smehsmeh smehsmeh smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Ned Sep 08, 2013 5:19 pm

Ma nije prica pajdo, ovdje se povijest pise.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Uto Sep 10, 2013 8:13 am

Pitanje je kakva može biti budućnost naroda s takvom mržnjom. Nijedan narod ne živi sam i nijedan se ne može isključiti iz saradnje. A sarađivati s takvim mračnim uspomenama, znači uvek stvarati uslove za nove sukobe. lli će možda u generaciji otaca potpuno odgoreti strašna mržnja, i na zgarištu njihovih zlokobnih sećanja ostaće čist prostor za život mladih, sa željom i spremnošću na razumevanje. Naivna želja, verovatno, ali suviše lepa da bi se olako odbacila.

(Krug)-Meša Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   Uto Sep 10, 2013 10:01 pm

Kako ne bi bilo averzije ?
Pa hrvatski RTL je počeo da emituje nove nastavke "Sulejmana Veličanstvenog" čitava dva dana pre bilo koje srpske televizije !
Prokletnici jedni .smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije   

Nazad na vrh Ići dole

Hrvati i Srbi - povijest jedne averzije
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Razotkrivanja jedne duše
» DNEVNIK JEDNE VOCKICE