DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?    Čet Avg 22, 2013 9:34 pm

Prepariranje životinja stari Grci zvali su taksidermija, što bi slobodnije moglo da se prevede kao uređenje kože.

Veština podrazumeva umeće u pripremi krzna ili kože, odgovarajućeg punjenja i pažljivom vraćanju kože u prvobitni oblik.
Kičmenjaci, uključujući sisare, ptice, ribe, gmizavace i vodozemce, najčešće su predmet interesovanja taksidermista, to jest majstora prepariranja.
Životinje se na taj način pripremaju za izložbe, neretko su trofeji vrsnih lovaca, mogu se koristiti u naučne svrhe, a sve je više onih koji ne žele da se oproste od kućnih ljubimaca.

Trofeji su obično lovački ili ribolovački ,i odnose se na lobanje ,rogove ,kandže ,vilice .

Dakle ...šta mislite o ovom hobiju ,imate li tako nešto u kući?

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?    Čet Avg 22, 2013 9:46 pm

Imali smo u osnovnoj skoli nastavnika biologije, koji je bio opsednut prepariranjem ptica.
Isla sam na biolosku sekciju i ucestvovala u prepariranju. Bilo je to davno rlol rlol rlol 
Ne bih se mogla setiti kompletnog postupka.
Samo znam da i dan danas kabinet biologije krase preparirane ptice koje smo radili sa nastavnikom Jovanom Lukovicem.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?    Čet Avg 22, 2013 10:08 pm

Ježim se od prepariranih životinja u kući,mada imam  brata od tetke koji je to uspešno radio sa pticama (i bila mi je ponuđena kolekcija na poklon )
Uopšte me ne oduševljava pomisao da u mene zuri neka sovuljaga ili mrmot  u sobi .Imao sam i par rogova ,i njih sam poklonio ,i to mi je bilo bez veze . (Inače ,u Vojvodini je običaj da tako nešto imate u "ajnfurtu" ili u predsoblju -za kačenje šešira )
Lično sam se oprobao u prepariranju glava riba ,tačnije trofejnih smuđeva i to kao klinac i potpuno slučajno ,bez ikakvog predznanja . 
Jednostavno sam ih ostavio na suncu ,poprskane sprejem za muve (da se ne ucrvaju ) a tek posle par dana sam premazao špiritusom (kasnije ,formalinom ) i lakom za drvo . Malkice su se "smežurale" ,verovatno može i bolje ,ali se i danas nalaze u Udruženju sportskih ribolovaca "Bucov" Apatin (dakle ,više od 35 godina ,neko im je napravio lepa drvena postolja ) Slučajno sam "ubo" formulu -ali eto....stoje .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?    Čet Avg 22, 2013 10:10 pm

Mogu samo reći KIČ...
Za koju godinu ću ja izgledati kao preparirana,pa eto jednog primerka... booored
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?    Čet Avg 22, 2013 10:12 pm

Kijara-brm ::
Mogu samo reći KIČ...
Za koju godinu ću ja izgledati kao preparirana,pa eto jednog primerka... booored
de javi samo dje da Te metnem...smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?    Čet Avg 22, 2013 10:12 pm

brunolino ::
Kijara-brm ::
Mogu samo reći KIČ...
de javi samo dje da Te metnem...smehsmeh 
Kaj god..booored
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?    

Nazad na vrh Ići dole

PREPARIRANE ŽIVOTINJE i TROFEJI -imate li ih u kući ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: HOBI-
Skoči na: