DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sre Avg 21, 2013 5:20 pm

First topic message reminder :

Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca  
Žene su zlopamtila, a muškarci teško praštaju

Žene pamte uvrede i one im ostavljaju osjećaj krivnje i nagone ih na neku vrstu osvete.

Reći 'opraštam ti' puno je teže muškarcima nego ženama, pokazalo je posljednje istraživanje.

- Praštanje možda i jest dobro za zdravlje i snažno sredstvo samoizlječenja, ali ono nije prirodno za oba spola - tvrdi psihologica Julie Juola Exline sa sveučilišta Case Western Reserve.

Posljednja studija koja je proučavala praštanje na 1400 studenata oba spola, pokazala je značajne razlike u njegovom prakticiranju kod muškaraca i žena.

Kad se volontere ispitivalo o tome sjećaju li se uvreda koje su im nanesene, muškarci su se pokazali prilično zaboravljivima. Žene pamte uvrede i one im ostavljaju osjećaj krivnje i nagone ih na neku vrstu osvete.

Ranije se vjerovalo da su muškarci osvetljivija bića, zbog odgoja koji žene usmjerava prema tome da se uvijek 'stave u tuđe cipele'.

Ovo je istraživanje pokazalo da su oba spola sklona praštanju ukoliko vjeruju da bi i sami mogli počiniti slično 'nedjelo', piše Science Daily. Ipak, iako muškarci zaboravljaju uvrede, za razliku od žena puno im je teže nekome oprostiti teže i veće povrede.

Da li ste zlopamtilo ?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:07 pm

brdjanin ::

Evo ti primer...rođena sestra me je jako povredila. Kada sam shvatio uzroke, podsticaje, momenat...oprostio sam joj...jer sam "razumeo". Ali nisam zaboravio. Kao nauk da u sledećoj sličnoj situaciji budem na oprezu.

Jer znaš kako se kaže...kada te neko predje prvi put on je kriv, ali kada te predje drugi put, ti si kriv!

Odlican primjer, u istoj sam situaciji. Znas sta sam zakljucila, imam neogranicenu ljubav za zivot, za sve ljude oko sebe. Vise me zaboljela cinjenica da se ta moja ljubav svela na samo cisto trpljenje zarad djece, i samo na ono: ako ti zatrebam, pomoci cu. Nemam snage u sebi da cak i razmisljam o ruznim stvarima koje mi je priredila, o zalosti sa kojom zivi svaki dan u svom mizernom umu. Naravno, rekla sam joj to, bez povisenog tona, sa puno tuge, i tu sam stavila tacku. Sad moze da pokusava da me "prelazi" koliko god puta hoce, jednostavno nema reakcije u meni vise:) To je ono o cem ti pricam: nekad, neko, pomisli da prelazi nekog, ali ne mozes preci osobu koja ne pluta po takvom mulju. Jednostavno nemam u sebi taj osjecaj da je mulj ikad u redu, i nemam rasta da boravim u njemu. Otud taj osjecaj da sve mogu da oprostim i zaboravim:) Sto Doca kaze, kad znas ko si ti, sve ostalo je blijedo, uzimas od zivota samo ono sto te cini sretnim:) Jednostavno te ne doticu ruzne stvari:)
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:12 pm

AstrinaKomsinica ::
nekad, neko, pomisli da prelazi nekog, ali ne mozes preci osobu koja ne pluta po takvom mulju. Jednostavno nemam u sebi taj osjecaj da je mulj ikad u redu, i nemam rasta da boravim u njemu. Otud taj osjecaj da sve mogu da oprostim i zaboravim:) Sto Doca kaze, kad znas ko si ti, sve ostalo je blijedo, uzimas od zivota samo ono sto te cini sretnim:) Jednostavno te ne doticu ruzne stvari:)

Filozofski, potpuno se slažem sa tobom (i Docom zlz), i takav stav je i mene održao, ali praktično ipak moram "memorisati" jer će nas praktičan život još neki put spojiti...a nemam pravo da me "baš briga" za očevu nekretnitnu, koja ne pripada meni, nego mojoj deci! zlz

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:14 pm

a nemam pravo da me "baš briga" za očevu nekretnitnu, koja ne pripada meni, nego mojoj deci! zlz

Opusti se...a kome ako ne svojoj deci? top88 99i :329340: 

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:18 pm

..a nemam pravo da me "baš briga" za očevu nekretnitnu, koja ne pripada meni, nego mojoj deci! zlz

Kod nas nije doslo do toga (jos trtrr ), ali znam da hoce. Na moju veliku zalost:( Odlucila sam u dogovoru s djecom da "walk away". Jednostavno mi je to fuj, da sebi dopustim da se borim za nesto za sta ne bih trebala ni da pomisljam da se borim. Dva puta u zivotu sam izgubila apsolutno sve materijalno sto sam imala. Isto tako dva puta umalo nisam izgubila svoja dva srca. Dijete i muza. Zakljucak je ocit. Ne postoji nista materijalno na ovom svijeu za sta bih se ikad vise borila. Jednostavno taj wake up call koji sam imala sa blizinom smrti onih koje volim me otrijeznio od sveg sto sam ikad "cijenila" u vidu imanja, novca, i slicno. Jednostavno nije vrijedno.

Ono sto sama pravim, i planiram ostaviti djeci je ono sto ce i da imaju. Doduse, znam da ce moji roditelji da povedu racuna recimo da ne dolazi do konflikta poslije njih, ali to mi nista ne predstavlja. Voljela bih da nikad nemam nista, a da mi oni pozive jos dugo:)
Mada, razumijem odakle ti dolazis, sto se kaze, tvoje razmisljanje. Nekad covjek jednostavno zarad pravde nece da dopusti nekom da ga vesla. Ali vjeruj mi, nije vrijedno jednog tvog namrstenog cela.
Iskustvo je bitch, ali moja najdraza bitch:)
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:22 pm

....koji sam imala sa blizinom smrti onih koje volim me otrijeznio od sveg sto sam ikad "cijenila" u vidu imanja, novca, i slicno. Jednostavno nije vrijedno.

Ono sto sama pravim, i planiram ostaviti djeci je ono sto ce i da imaju. Doduse, znam da ce moji roditelji da povedu racuna recimo da ne dolazi do konflikta poslije njih, ali to mi nista ne predstavlja. Voljela bih da nikad nemam nista, a da mi oni pozive jos dugo:)
Mada, razumijem odakle ti dolazis, sto se kaze, tvoje razmisljanje. Nekad covjek jednostavno zarad pravde nece da dopusti nekom da ga vesla. Ali vjeruj mi, nije vrijedno jednog tvog namrstenog cela.

Amen.....komplet moje razmišljanje..... top88 trtrr 

..
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:24 pm

Odosmo predaleko, ali da dovršim. Nije namršteno zlz
I ja mislim tako...bem ti nekretninu, a onda ipak princip i pomalo kapric kaže...e nećeš! zlz

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:25 pm

a onda ipak princip i pomalo kapric kaže...e nećeš! zlz

Naravno! pravi Srpski primat dokazivati INAT..... top88 cyclops slamka mjuza 

..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:27 pm

montoya ::
a onda ipak princip i pomalo kapric kaže...e nećeš! zlz

Naravno! pravi Srpski primat dokazivati INAT..... top88 cyclops slamka mjuza 

Ma nije samo Srpski, hiljadu me puta Sareni zaustavi, ili djeca, sreca i Bog pa prepoznaju znakove na meni prije eksplozije:) Zato sam im zahvalna, jer u momentima kad umalo pokleknem, pomognu mi da se sjetim ko sam:)
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 4:30 pm

[
Ma nije samo Srpski, hiljadu me puta Sareni zaustavi,...

ja to figurativno.... top88 mahmah 

..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 7:16 pm

Nije to ni kapric, ni princip, ni inat. Ako se povlačiš i puštaš da te neko "vesla" onda dolazimo do one narodne "Kad pametni popuštaju svetom vladaju budale". Primenjivo i na svaki naš mikrokosmos. Ako pamtim ŠTA mi je neko uradio ili KO mi je to uradio dajem sebi šansu da mi se ne ponovi. Biti zlopamtilo ne znači biti i obavezno vratiti istom merom. Mada neću da se kunem da neću vratiti nekim ljudima istom merom svo ono zlo koje su mi naneli. A i bolje im je da ja vratim nego da im Bog vraća na onim što krivi nisu. Manje će ih boleti.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 8:11 pm

Ma gde bre zlopamtila, one zaborave šta su jutros doručkovale, šta one znaju. migg 

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 11:23 pm

debilko ::
Ma gde bre zlopamtila, one zaborave šta su jutros doručkovale, šta one znaju. migg 
A ,grešiš ,grešiš.....žena će ti nabiti na nos "ono kad si se 1996 napio kod kumova na slavi ,a ona u zemlju propala " ,pa kako si joj zamerio kad je ofarbala kosu pre venčanja  ,pa kako si rekao da joj je drugarica obična lajava kravetina (što se desilo dok ste još išli u gimnaziju ) pa da si je slagao da si se zadržao na poslu ,a bio sa ortacima u kladionici (ima još uvek tiket koji je našla dok ti pretresala džepove ,a to je iz vremena kada je Mančester prvi put osvojio Ligu šampiona ) itd itd .....
Pamte i zlopamte ,bez brige ...

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Ned Apr 20, 2014 11:33 pm

Danubius ::
debilko ::
A ,grešiš ,grešiš.....žena će ti nabiti na nos "ono kad si se 1996 napio kod kumova na slavi ,a ona u zemlju propala " ,pa kako si joj zamerio kad je ofarbala kosu pre venčanja  ,pa kako si rekao da joj je drugarica obična lajava kravetina (što se desilo dok ste još išli u gimnaziju ) pa da si je slagao da si se zadržao na poslu ,a bio sa ortacima u kladionici (ima još uvek tiket koji je našla dok ti pretresala džepove ,a to je iz vremena kada je Mančester prvi put osvojio Ligu šampiona ) itd itd .....
Pamte i zlopamte ,bez brige ...

ja bem ti,s kakvim si-se ti zlotvorkama družio... :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Pon Apr 21, 2014 12:49 pm

ZoxZoja ::
Nije to ni kapric, ni princip, ni inat. Ako se povlačiš i puštaš da te neko "vesla" onda dolazimo do one narodne "Kad pametni popuštaju svetom vladaju budale".

Ne bih se slozila:) Onda dolazis do onog razdvajanja svjetova: normalni, ozbiljni ljudi na jednu stranu, luzeri na drugu. Jer onog momenta kad se upletes u luzer politiku, i pocnes da "vracas istom mjerom", nisi nista bolji, i zaglavis se u tom zivom blatu. Poznajem osobe koje su toliko zaglavile u taj mulj, da ih realni zivot jedva i dotice, jer je to neko izjednacavanje racuna za koje btw. samo oni znaju i obracaju paznju, zadrzava na nivou amebe.
I tu nastaju prave i jedine razlike u svijetu: pamet vs. bezumno zivotarenje.

Staviti idiotluk na ignore, jednostavno ga ismijati, okrenuti se i mirno proci pored nije znak slabosti, nego neizmjerne snage zarad koje takav slabic bas i dozivljava srcani:) Posmatram cesto (kriva sam kaop posmatrac muhahahahahahaha) reakcije takvih kad im se neko nasmije u facu: pjena na sve rupe izlazi hahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Pon Apr 21, 2014 1:19 pm

Kono razumem ja tebe savršeno. Ali da bi ti razumela mene moram da ispričam primer. Radila sam kao crnac i što jeste i što nije moj posao. Nema tehničarke koja je i pomislila da radi posao za koji je imala pomoćnog radnika a ne da to radi 2 godine i to još za istu platu. Da ne detaljišem ali nisam dopustila da iz fabrike ode falš roba i to u žestokoj vrednosti. Kad je direktor pogona koji je to odlio došao da bude direktor mog pogona izjavio je da dok je njega u firmi ja neću biti stalan radnik. Misliš li da sam toliki Gandi da to mogu da mu oprostim a naročito da zaboravim. Isto kao i nekim ljudima koji su mogli da to promene a nisu. Bolelo je a boli i sad kad pomislim na nepravdu. Ja idem dalje ali neću da zaboravim tu količinu zlobe da ne bih opet došla u situaciju da mi se ponovi.

Hrišćanski je oprostiti i trudim se nije da se ne trudim ali ljudski je pamtiti a ja sam čovek.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Pon Apr 21, 2014 1:31 pm

Kono razumem ja tebe savršeno. Ali da bi ti razumela mene moram da ispričam primer. Radila sam kao crnac i što jeste i što nije moj posao. Nema tehničarke koja je i pomislila da radi posao za koji je imala pomoćnog radnika a ne da to radi 2 godine i to još za istu platu. Da ne detaljišem ali nisam dopustila da iz fabrike ode falš roba i to u žestokoj vrednosti. Kad je direktor pogona koji je to odlio došao da bude direktor mog pogona izjavio je da dok je njega u firmi ja neću biti stalan radnik. Misliš li da sam toliki Gandi da to mogu da mu oprostim a naročito da zaboravim. Isto kao i nekim ljudima koji su mogli da to promene a nisu. Bolelo je a boli i sad kad pomislim na nepravdu. Ja idem dalje ali neću da zaboravim tu količinu zlobe da ne bih opet došla u situaciju da mi se ponovi.

Hrišćanski je oprostiti i trudim se nije da se ne trudim ali ljudski je pamtiti a ja sam čovek.

Svakom se to bar nekad desilo u zivotu.
Mojoj mami recimo u BL, kao najbolji sef u kompaniji je otpustena kad je rat poceo kao "nacionalno nepodobna"  trtrr  Oduzeta svaka egzistencija. I sta da se radi?! Da se vrati sad tamo da im ebe sve po spisku nacionalistickom?! Ne pada joj na pamet, ne prlja ruke:)

Meni ovdje, tip me otpustio onog momenta kad je skontao da idem prema "gore", da se vrlo lako mogu docepati i njegove pozicije. I sta cu ja sad?! Otisla u konkurentnu firmu, i jos dobila duplu platu zato sto mi moj integritet ne dopusta da "prodam" tajne iz prethodne firme. Iskreno, kad pomislim na onog sto me otpustio, neki dan sam bila u tom gradu mu je ured, nisam mogla da se sjetim u kojoj je ulici:)
Moze da mi se desi opet, i sta?! Idem dalje, nemam vise ni godina, ni vremena da se zaebavam sa budalama.
Razumijem da je tu tesko za novi posao, ali vidis sebe, koji si borac, i kako ideje dolaze samim time:)

Kontam ja to sve, ali sta pokusavam reci je da je vrijeme sve dragocjenije, ne treba ga trositi na luzere:) Cisto neko moje razmisljanje i iskustvo:)
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Pon Apr 21, 2014 1:37 pm

O tome govorim ali ti me ne kontaš. Ne pamtim zato što hoću da se svetim pa sad ne spavam smišljajući kako da to uradim. Jesam imala napade besa, zlobnih osećanja i svega najgoreg u početku ali to je valjda normalno kad ti se desi nešto tako loše. Vremenom sam to prevazišla i idem svojim putem. Ali pamćenje mi služi da ako se nađem u sličnoj poziciji prepoznam takve majmune (nekizvinu naša polubraća majmuni na poređenju) i da ne dozvolim da se ponovi ta situacija.

Ono što Dani gore piše da žene pamte "da se napio kod kumova na Slavi 1996-te a nju bilo sramota" to je evolucijska činjenica. Žene su morale da prilagode svoj mozak obradi veće količine informacija nego muškarci i zato pamtimo i naizgled nebitne sitnice. A kad se pruži prilika da to sećanje i iskoristimo pa zašto da ne  smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Pon Apr 21, 2014 1:42 pm

A kad se pruži prilika da to sećanje i iskoristimo pa zašto da ne  smehsmeh smehsmeh smehsmeh 

Zato sto smo bolji od toga:) A za tebe znam da jesi:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sub Dec 06, 2014 12:30 am

Ogorčenim li muškaraca na ovoj temi..ili provokatora:D
Muškarci su veća zlopamtila..  spite
Ćute i mute,ali kad lanu .Onda od Kulina bana pa do danas izlaju se pošteno..(čast izuzecima)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sub Dec 06, 2014 12:32 am

Zene pamte i ono sto nije bilo....priznajem.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 36
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sub Dec 06, 2014 12:33 am

..muski..muski..nego kako..zlopamtila su i na ''obican mig nekom drugom'',a kamoli..Mi zene smo slozenija i kompleksnija bica..da to je to..

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sub Dec 06, 2014 12:34 am

Astra ::
Zene pamte i ono sto nije bilo....priznajem.
Što se nije ostvarilo ili  misliš izmišljaju.? (bujna mašta)  muncat
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sub Dec 06, 2014 12:38 am

Ma ono sto nije skrivio...izvucem ja iz arhive da ga sudim...ahahahah

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sub Dec 06, 2014 12:41 am

Astra ::
Ma ono sto nije skrivio...izvucem ja iz arhive da ga sudim...ahahahah
hahaha..pa žensko  si..to samo žene umeju:)))

ima takvih i muškaraca..:D
ali sve je to za slučaj-ne daj bože-*ako ponestane materijala * smehsmeh migg
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   Sub Dec 06, 2014 12:43 am

Nek dokaže da se nije napio kod kumova na Slavi 1996-te ako može. Pa on se ni ne seća da je bio tamo a ne kakav je bi.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li su žene veća zlopamtila od muškaraca?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: