DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Šta je pakao?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Šta je pakao?   Sre Jul 24, 2013 9:46 am

First topic message reminder :

"Pakao to je patnja i teret, kad više ne možeš da voliš." - Dostojevski.

No pustimo Dantea, Dostojevskog i filozofe; Šta je za vas pakao? Gde se nalazi pakao ako ne u sopstvenoj duši, šta mislite?
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Pon Okt 28, 2013 12:57 am

Nut ::
AstrinaKomsinica ::
Nut, po peti put, ti si mace pobrkala ticice;)

Opet: objasni kruha ti sta je to djavolov posao u strasti izmedju dva partnera?! Bem ga, sta ti je, slabo fatas ovih dana,,,,Ides okolo kere, al nikako da vrata usicas :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Joj Konoooooo..smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..nemoj me i..smehsmeh 
Ja se ubi obasnjavajuci..a,ti me propitujes ponovo...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..

Cekaj..padoh od smeja...pa KOno moja duso..strasti su djavolja pesmarica,,,zar to ne znas..??jakog 
Znam samo da si ti meni sa djevicanskih otoka hahahahahahahaha Ne dam te Nutela nikome! hahhahahahahahahaahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Pon Okt 28, 2013 1:06 am

Nut ::
Nut, po peti put, ti si mace pobrkala ticice;)

Opet: objasni kruha ti sta je to djavolov posao u strasti izmedju dva partnera?! Bem ga, sta ti je, slabo fatas ovih dana,,,,Ides okolo kere, al nikako da vrata usicas :zubi3: :zubi3: :zubi3: 
Joj Konoooooo..smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..nemoj me i..smehsmeh 
Ja se ubi obasnjavajuci..a,ti me propitujes ponovo...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..

Cekaj..padoh od smeja...pa KOno moja duso..strasti su djavolja pesmarica,,,zar to ne znas..??jakog 
Znam samo da si ti meni sa djevicanskih otoka hahahahahahahaha Ne dam te Nutela nikome! hahhahahahahahahaahahahahahahah
Cuti Kono..uso ''neki djavo u mene''pa se smejem ko''lud na brasno''...smehsmeh smehsmeh smehsmeh ..

Potrebna je ozbiljnost kada se radi o demonima..ali eto ti vraga..neda mi mira ni na forumu..
Aj mene majka rodila u petakkkk....aaaaaaaaaaa..smehsmeh 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 58
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Čet Sep 18, 2014 4:06 pm

Najpre - pakao je u nama, ako mu dozvolimo da ovlada našim bićem i svakodnevnicom. U nama su i dobre i zle sile, koje se vekovima spominju kao andjeli i demoni. Da bi se približila ova filozofija i duhovno stanovište, ljudima koji razumeju samo materijalno, "stvoren" je i taj svet u materijalnom obliku. Samim tim, mi smo ti, našim odabirom i moćima da odaberemo, da li živimo u paklu ili u raju. Ono što materijalno možemo videti i konstatovati oko nas - postoje ljudi, kojima ništa na ovom svetu, nikada neće skinuti osmeh sa lica. Ljudi, kojima se divimo, sa koliko energije "nose" svoj težak život. Sa druge strane, postoje ljudi kojima je navika da gundjaju i kukaju, kojima je sve teško, šta god ih zadesilo u životu. Ovakve osobe, ako ih još pogodi neki dodatni stres, bukvalno - umiru, sa sve telesnim promenama i psihosomatskim obolenjima, hipohondričnim tegobama, koje prelaze u poremećaj funkcije organizma, teških bolesti, pa i smrti.
Tema je zaista ozbiljna, pa razumem Nut, koliko je pokušavala da približi temu ozbiljnom tonu. Zezanje sa demonima (ili, kako god nazvali to što je zlo, ružno, bolesno, u nama), nije ni malo bezazleno. Možemo se smejati, ne smemo se plašiti, u svakom slučaju - jer to smo mi i naše odluke, kako ćemo i na koji način hodati kroz život. Podići glavu, biti dosledni svom osmehu i dobrom raspoloženju, ili se pognuti, puzati pod teretom života i svakodnevnih obaveza, loših vremenskih uslova, nepravde oko nas... 
Tema je filozofska, opširna i shvatljiva svakome, u skladu sa sopstvenim načinom razmišljanja, dostignutim stepenom duhovnosti, što ni u kom slučaju, nije i ukupna vrednost i pamet čoveka. Drugim rečima - ako neko ne razume, baš sasvim, o čemu se radi u ovoj temi, ko šta i na koji način pokušava da objasni, to nikako ne znači da je "glup", jer, jednostavno, nekima se "otvaraju" ovakva shvatanja, a neko ima drugačiji put ili drugo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Čet Sep 18, 2014 5:07 pm

Dno dna gde se krčka na tihoj vatri....

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Uto Apr 07, 2015 6:50 pm

Pakao je totalna laž, iluzija. Carstvo naših misli koje nam servira iluzije koje prihvatamo, i tako postajemo robovi sopstvenih izmišljotina.

Zaboravite na te religijske igrice. Forsiranje kazne i straha, priča o stadu i pastiru(zlom vuku koji kidiše iz mračne šume), dualizam je pogrešna interpretacija sveta.
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Datum upisa : 21.02.2015

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Uto Apr 07, 2015 7:28 pm

pakao je kada covek umre u sebi a telo zivi.......

da pakao postoji ,vec bi nam javili preko televizije sa direktnim prenosom........CCN.....

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Uto Apr 07, 2015 9:04 pm

Samouka ::
"Pakao to je patnja i teret, kad više ne možeš da voliš." - Dostojevski.

No pustimo Dantea, Dostojevskog i filozofe; Šta je za vas pakao? Gde se nalazi pakao ako ne u sopstvenoj duši, šta mislite?
..

Pisala sam ja na ovu temu ovako ili drugacije...ali Samouka je zamolila da ne pisemo sta je Dostojevski kazao.ili filozofi ili druga eminentna imena iz sveta mudrovanja,pa cu ja ovoga puta ovako nesto reci..

Neki mladi svestenik je jednoga puta zamolio mudraca da opise pakao...A ovaj odgovara ,da je pakao jedno retko  '''neobicno'' mesto,jer u njemu izmedju ostalog,   postoji, jedan dzinovski kazan,metar u precniku,pun ukusnih rezanaca..Znaci,tamo ,onda,svako dobije stapice za jelo,duge jedan metar..
''Mozes da zamislis,sta se desava'',objasnjava mudrac..

Svi su gladni i bore se da se nahrane pomocu stapica dugih ceo  metar..

Trude se da zahvate rezance,ali su stapici tako dugi ,da sa njima ne mogu ni da im se dovoljno priblize,pa onda ,naravno,ni da ih stave u usta..
Tako postaju izbezumljeni i sve gladniji i batrgajuci se vode borbe ,ne bi li ko od njih ipak uspeo da nesto pojede..u toj borbi napadaju ,naravno i jedni druge..
Na kraju,uz rezance koji su svuda oko njih,sem u njihovim ustima,ostaju izmuceni gladju i agonijom..

Eto price..a ovo napisah ,jer me sve vise  ovo pripovedanje podseca na nas Srbe i nasu divnu zemlju'..da,sve se vise batrgamo..Eto pakla..!!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Uto Apr 07, 2015 9:30 pm

Pakao je jedno vrlo zanimljivo mesto ,bar što se ženskog sveta tiče ,jer tamo idu "one "devojke" ,tkzv "grešnice" Dakle , toči se alkohol ,orgija i sl ,tako da u odnosu na "raj" ,to je isto kao rock*n*roll i gudački kvartet . I u životu se uglavnom pečemo "u ognju večnom" ,doduše sa malo manjom temperaturom ,ali nisam zapazio da je neko rekao da izgoriš na kraju ni tamo,pa se verovatno može podneti ,kad se i u životu prilično mučimo ,na razne načine ,no bar je zabavno i nema ograničenja ni obaveza . Znaš da gorega od toga  nema ,pa si tamo, i ok.  dadada smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Sre Apr 08, 2015 12:20 pm

Nemo' ovde da mi mračite, ajd' na teme o seksu! [You must be registered and logged in to see this image.]

Bog je Ljubav, jel' tako? Tako je. Dakle, pakla nema.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Sre Apr 08, 2015 5:03 pm

Danubius ::
Pakao je jedno vrlo zanimljivo mesto ,bar što se ženskog sveta tiče ,jer tamo idu "one "devojke" ,tkzv "grešnice" Dakle , toči se alkohol ,orgija i sl ,tako da u odnosu na "raj" ,to je isto kao rock*n*roll i gudački kvartet . I u životu se uglavnom pečemo "u ognju večnom" ,doduše sa malo manjom temperaturom ,ali nisam zapazio da je neko rekao da izgoriš na kraju ni tamo,pa se verovatno može podneti ,kad se i u životu prilično mučimo ,na razne načine ,no bar je zabavno i nema ograničenja ni obaveza . Znaš da gorega od toga  nema ,pa si tamo, i ok.  dadada smehsmeh

Sklapaš ugovor za đavolom:D
Sigurica za pakao ..preko veze..:)

pesmo mojaa i mi ćemo tamoooooo
ako odem pre čekaću te. smehsmeh

čekam te kod Boga :D
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Sre Apr 08, 2015 5:06 pm

To je kad dođeš kući i sa vrata vidiš ženu i švalerku kako te željno očekuju, a nisi spreman za takvu aqciju..... zlz

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Čet Apr 09, 2015 12:50 pm

Kijara-brm ::

pesmo mojaa i mi ćemo tamoooooo
ako odem pre čekaću te. smehsmeh

čekam te kod Boga :D
U raj idemo prvo, ako ne bude dobar provod, idemo do pakla na igranku. cincin

Svakom od nas je raj drugačiji, nekima bi pakao mogao biti raj... Zabava zavisi od društva. Izgleda da je raj, onako kako ga koncipira religija jako dosadno mesto. Menjajte nešto u toj slici ljudi, dodajte neke zanimljive detalje, tombolu, horsko pevanje sa anđelima, nagradne posete paklu nedeljom...

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Ned Avg 16, 2015 2:01 pm

Ako se raj zamišlja kao Eden ,božanski vrt ...onda biće da se tamo jede "zdrava hrana" ? 
Ono ...nema kuvanja ,sve se jede sirovo ,ravno sa stabla ili iz zemlje ,pa opreš to u kristalno bistrom potočiću ....

Međutim,pakao podrazumeva vatru ,pa se tu pominju i kotlovi ....

Duši mojoj bi verovatno više prijalo okruženje gde se kakva mesina  baci na žar ,ili u kotlić.......

A našlo bi se i nešto zgodnog društva ? 

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Ned Avg 16, 2015 6:21 pm

Eto, neko u životu živi u raju a neko u paklu. Još sam uvek bliži raju al' je to samo moj izbor. Čim me odozdo pecne, skočim nagore i mirna Bačka.
Znači, kako si živeo, tako ćeš i da smrtuješ. To je jednostavno... model života il' smrti.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Šta je pakao?   Ned Avg 16, 2015 6:59 pm

Svako od nas je preživeo neki teški period u životu, koji zovemo "paklenim periodom".

Pakao je kada vidiš da neko tvoj umire, a ti nemaš moć da pomogneš..osećaš se bespomoćno, prazno. I to se onda ciklično ponavlja.
I preživi se. Bol u duši ostaje, ali "idemo dalje"...

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011