DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 10:38 am

Poznato je da u svetu estrade ovo gotovo uobičajena pojava .
Poznato je da to rade i uslovno rečeno ,kriminalci .
No isto tako nije retko da to rade i naši ljudi koji žive u inostranstvu ,ako ne sami ,onda se već ime deteta "prilagodi" zemlji u kojoj žive .
Isto je i sa prezimenom koje se "skrati" ili prilagodi ,a izgovor je obično da stranci ne mogu da izgovore ć,ž, dž ,š ,pa im to smeta u svakodnevnom životu .

Znamo li neke primere ?

Da li ste i sami to uradili ?

Da li bi to uradili ,ako bi se našli u takvoj situaciji ,da nastavite život u inostranstvu ?

Da li bi prihvatili da vam "novo ime i prezime " ili pseudonim zameni dotadašnji identitet ?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 10:41 am

Dok se tema malo ne razvije -evo jednog zanimljivog teksta o pravim imenima i prezimenima naših i stranih "estradnjaka" .Za neke nisam ni znao ???? :329340:

U interesu karijere i u želji da ih publika brzo i lako zapamti, mnogi estradni izvodjaci odrekli su se svojih pravih imena i uzeli nova umeticka, efektnija i atraktivnija. Ali, pocnimo redom. Pravo ime legende domace zabavne muzike Lole Novakovic je Zorana Novakovic, a njenog kolege Lea Martina Milos Jovic. Velibor Spužic je ime preminulog Bore Spužca Kvake, Mirko Pacin je sebi dao ime Baja Mali Knidnža, Snežana Beric je Ekstra Nena, dok je Behljulj Behljulji skratio ime i prezime u Beki Bekic. Rada Ad?ic je Dara Bubamara, Antonije Pusic je Rambo Amadeus, Aleksandar Vuksanovic - Aca Lukas, Amir (doskora i Nikola) Resic - Nino, Slavomir Nedeljkovic - Slavko Banjac, Gazmen Djogaj - Gagi iz grupe "Fanky G", Igor Todorovic -Dr Iggy, Sonja Mitrovic - Hani, Funta Luga je izvorno vlasko ime Izvorinke Milosevic, Hamit Djogaj- Djole Djogani, Nikola Kostic-Lee Man, Cedomir Rajacic Ceda Cvorak iz grupe "Luna", Zilha Barjaktarevic - Silvana Armenulic, Leposava Musovic- Lepa Lukic, Milica Ostojic-Mica Trofrtaljka, Goran Dimitrijadis je Dima, a Nadežda Polic Ana Bekuta koja kaže: “Kod mene je jednostavno mnogo brže "upalilo" ime Ana Bekuta, zbog koga sam na pocetku karijere dala i naziv svom pratecem ansamblu "Anabe". Kada je u pitanju vlastiti imidž moras o svemu da mislis.”

Ime važno kao i dobra pesma

“Sou-biznis je surov svet u kojem je tesko postati i opstati kao zvezda. Zato se za uspeh kod publike svako lavovski bori kako zna i ume”, napisala je Biljana Djukic. Da bi se privukla pa?nja publike, potrebno je imati ne samo veliki hit, nego i atraktivan imidž i jednostavno ime koje se brzo i lako pamti. Cesto to umetnicko ime toliko sa?ivi sa pevacem, da publika niikad ne sazna ko se kako zove.

Ako vas neko upita volite li da slusate muziku Olivere Petrovic, Biljane Bosiljcic, Savke Gazivode, Marije Maric, Marijane Radovanovic, Milana Obradovica, Zorice Arandjelovic...sigurno cete odgovoriti da nikada niste culi za njih. Ali, varate se. Sve pomenute pevace godinama znate. Olivera Petrovic je Olivera Vuco, odnosno Olivera Katarina (Petrovic je njeno devojacko prezime, a Vuco iz braka sa rediteljem Vukom Vucom). Biljana Bosiljcic je Buba Miranovic, Savka Gazivoda - Saska Karan, Marija Maric - Mari Mari, Marijana Radovanovic - Maja Marijana, Milan Obradovic - Miki Mecava!

Lepa Brena nije želela da nosi devojacko ime i prezime Fahreta Jahic, a da bi joj konkurisala, plavokosa pevacica iz Kikinde Gordana Adamov, preko noci je postala Lepa Lana. Po "lepoti" im se prikljucio i folk pevac iz Sarajeva Miroslav Pržulj, poznatiji kao Lepi Mica.

Frontmen "Zabranjenog pusenja" , Nenad Jankovic nadenuo je sebi umetnicko ime dr Nele Karajlic, a nekadasnji pevac "Generacije 5" Djordje Nikolic poznatiji je kao Djordje David, Lucky Valdano je Vladan Vujadinovic, Instruktor Nele - Nenad Stamatovic, dok je pravo ime kontraverznog Tonija Montana Velibor Miljkovic.

Na estradi nije retko skracivanje dugih imena i prezimena, uzimanje nadimaka koji su kratki i lako izgovorljivi. Tako kompozitora Miodraga M. Ilica svi znaju kao Mileta Basa, Cane Jaguar je u stvari Stanimir Radenkovic, Bata Kanda je Vladeta Kandic, Srki Boj - Srdjan Jovanovic, Lepi Bora iz “Slatkog greha" je Dusan Trifuncevic, Mira Kosovka - Mirjana Petricevic, Prljavi Inspektor Bla?a - Igor Blažic, Aca Seltik (pevac i vodja grupe "Ortodoks kelts") - Aleksandar Petrovic, dok je nekadasnja striptizeta, a sada pevacica Divlja Ruža - Vesna Todorovic. Pevacica pop-džeza Tanja Tanja, nekada je bila Tanja Banjanin (do razvoda), a njeno pravo ime u krstenici je Tatjana Tanja Mijic. Do nedavno je Sladjana Delibasic iz plesacke grupe "Djogani fantastiko" bila poznata kao Sladja Djogani, ali je posle razvoda sa Djoletom Djoganijem ponovo uzela svoje devojacko prezime.

Kvaka kao Pele

Jos je sredinom sedamdesetih godina Bora Spužic Kvaka objasnjavao pomodarski trend menjanja imena i stvaranja nadimaka: “Znao sam da imam ime neprilagodjeno zakonima sou biznisa. Mnogi i danas ne znaju ko je Edison Orantes Don Nasimento, a to je pravo ime najboljeg fudbalera sveta svih vremena Pelea. Kad su Brazilci njegovo predugo ime skratili u Pele, znala ga je cela planeta. Tako je i sa mnom. Kao Kvaku su me brzo upamtili, tako da me ni moji najbliži nisu zvali krstenim imenom Velibor!

Medju prvima koji su poceli da se predstavljaju sa nadimcima bio je narodni pevac Dragan Živkovic, mnogo poznatiji kao Tozovac, a potom i Predrag Gojkovic Cune. Senija Veletanlic je postala zvezda pod nadimkom Senka. Slobodan je pravo ime Bobe Stefanovica, a Milojko - Miletu Kiticu. Sladjana Milosevic je u stvari Aleksandra, Boban Zdravkovic - Slobodan, Nela Bijanic - Danijela, Anci Dabetic - Danijela, Viki Miljkovic - Violeta, Beba Vasic- Katarina, Jova Radovanovic - Jovan, Rodja Raicevic-Rodoljub, Zlaja Timotic-Zlatan, Maki Kovac - Aleksandra, Tina Kovac - Kristina, za Nadu Topcagic kolege tvrde da se zove Senada i Nadia, dok ona tvrdi kako joj je pravo ime - Nada. Bora Djordjevic (alias Bora Corba) je Borislav, Sanja Stefani - Sanja Popovic, Dado Topic - Adolf, Daca - Damir Radojcic, Seki Turkovic-Sucro.

U pravom jurnjavom za sto efektnijim i sokantnijim nadimcima i "umetnickim imenima", neretko se preteruje, pa ima podosta i vulgarnosti, sto dokazuje pseudonim estradnog trudbenika D. J. Krmka. Mladja generacija pevaca uvela jer obicaj predstavljanja bez prezimena (ili sa drugim prezimenom). Tako je Srdjan Milosevic skratio svoje prezime u M. Vesna Pajic je promenila prezime u Rivas, Kristina Rozic uzela kratko ime Mima, a Jasmina Kostic Mina. Mnogi i ne znaju da je pravo ime narodnog pevaca Brzog - Miroljub Brzakovic. Imitator Karamela zove se zapravo Goran Stojicevic, Barbika - Vesna Ignjic, Gala - Vesna Galiot, Cakana - Dragica Radosavljevic, Oluja - Ivana Olujic, Cuki - Dragan Miladnovic, Buda je nadmak menad?era Djordja Budosana, Vitko je nekadasnji menadžer i vlasnik RTV “Belami” Vidosava Radomirovic, dok je Staka nadimak menadžera Dragana Radovanovica. Cupko je muzicki urednik, kompozitor i magistar muzike Milovan Filipovic, Žika je Zoran Živanovic vodja dueta "Zana", Lola je nadimak folk pevacice Milke Relic, Bombonica je Zorica Hrnjez, Gru - Dalibor Andonov, Dasa - Zoran Dasic ("Legende"), Deni - Danijela Kovanovic, Kemis - Miroljub Arandjelovic, Patalo - Novica Nikolic, Kalimero - Milan Radovic, Laura - Aleksandra Ciric, Džet - Vlada Jankovic, Vendi - Vesna Vukelic, Purca ili Ujka - Novica Urosevic, Dejan Medeni - Dejan Dobrosavljevic, Delca - Vladimir Delcic, Djule Van Gog - Zvonimir Djukic, Mili - Aleksandar Milic, Crnotravac - Toma Dimitrijevic, Baja - Nedeljko Bajic, Kuki - Ivan Kukolj, Arlekino - Dragan Antonijevic, Stela - Zorica Živanovic, Zlopi - Dragan Zloporunovic, Minimaks - Milovan Ilic, Ceca - Svetlana Ražnatovic, Jeca - Jelena Karleusa, Gile - Srdjan Gojkovic ("Elektricni orgazam"), Kiki - Dragan Lesendric, Cola - Zdravko Colic, Bajaga - Momcilo Bajagic, Bata - Kornelije Kovac. Nadimak Tigrica uzele su dve pevacice - Lidija Radojevic i Sladjana Brdar, Era - Andrija Ojdanic, Ena - Jelena Veruovic (eks-clanica grupe "Trik FX")...

Džej junak iz stripova

Desava se da nadimke i "umetnicka imena" pojedini estradni trudbenici pozajme od poznatijih ljudi u svetu. Tako je poslednja mis SFRJ, Slavica Tripunovic, iz Borova sela, zapevala je kao Dajana, sa imenom nekada voljene Ledi Dajane. Tamnoputi Enver Beratovic pozajmio je nadimak Endži, prema cuvenoj pesmi "Rolingstounsa" - "End?i". Kragujevcanin Rade Radosavljevic, u svom folk-imidžu preuzeo je imidž serifa Meklauda, pa nastupa kao Rade Meklaud. Gordana Miletic uzela je erotski imidž i nadimak nekada poznate engleske pevacice Samante Foks, pa se sada zove - Folk Samanta. Pevaca Božidara Besirevica iz Rume, prekrstili su u narodnjackog - Bokija Maradonu, jer neodoljivo podseca na argentinskog fudbalskog asa Dijega Maradonu, dok je pevac narodne muzike Mile Ignjatovic prikacio sebi ime poznatog glumca Antonija Banderasa, pa nastupa kao - Mile Banderas!

Bivsa sefica zabavnomuzickog trija "Aska", Snežana Miskovic, pozajmila je prvo za svoju pratecu grupu ime Viktorija, a danas je svi znaju samo po tom imenu. Ona kaže da je uzela to ime jer Viktorija na engleskom jeziku znaci pobeda. Marina Živkovic je, sa svojim bratom clanica pokreta Hare Krisna, i zato je promenila svoje ime i naziv grupe u Maha Mantra.

D?ej Ramadanovski sa teskom mukom uspeva da ubedi ljude da mu je to pravo ime. “Mnogi mi ne veruju da mi je ime Džej pravo ime, pa cesto moram da dokazujem identitet licnom kartom, a tako sam dobio mnoge opklade protiv "nevernih Toma". Moja majka je mnogo volela da cita stripove. Tako je zavolela nekog Džeja, junaka "crtaca" koga je pratila iz epizode u epizodu. Tako sam po njemu dobio ime D?ej, a ne, kao sto mnogi misle, po negativcu Džej Aru, iz nekada popularne americke TV-serije "Dalas".

U svetu gotovo da nema velike filmske zvezde, pevaca, igraca, zabavljaca, soumena, kompozitora i muzicara koje svoje originalno ime nije zamenio nekim atraktivnijim i prikladnijim za medijski marketing. Na toj listi je mngo njih: Vudi Alen (Alen Kenisberg), Džuli Endrjus (Ela Gajsman), Fred Aster (Frederik Austerlic), Lorin Bekol (Beti Džoan Perske), Dejvid Bovi (Dejvid Robert Džons), Carls Bronson (Carls Bacinski), Ricard Barton (Ricard Dženkins), Maria Kalas (Maria Kalogeropulos), Tom Kruz (Tomas Mapoter IV), Doris Dej (Doris Fon Kapelhof), Bo Derek (Meri Ketlin Kolins), Kirk Daglas (Isur Danilovic), Bob Dilan (Robert Cimerman), Greta Garbo (Greta Gustafson), Džudi Garland (Frensis Gum), Keri Grant (Arcibald Lic), Bili Holidej (Eleonora Fegan), Rok Harison (Roj Serer), Elton Džon (Red?inald Vajt), Tom D?ons (Tomas Vudvard), Lari King (Lari Cajgler), Nastasja Kinski (Nastasja Naksizninski), Merlin Monro (Norma Džin Mortensun), Vivijan Li (Vivijan Hartli), Sofija Loren (Sofija Scikolone), Karl Malden (Mladen Sekulovic), Iv Montan (Ivo Livi), Demi Mur (Demetria Gajnis), Cak Noris (Karlos Rej), Suzan Sarandon (Suzan Tomaling), Tina Tarner (Ani Mea Balok), Rudolf Valentino (Rudolfo D Antongola), Džon Vejn (Merion Morison), Rakel Velc (Rakel Tehada), Natali Vud (Natasa Nikolaevna Gardin).

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 11:49 am

Medju novijim primerima je i bokser Marko Huk koji je do nedavno bio Muamer Hukic.
Pa brat Emine Jahovic, cuveni kosarkas Mirsad Jahovic sad je Turkoglu ( ili nesto slicno, ne zamerite)
Ne znam koliko vam je poznato da u Turskoj zapravo moras uzeti njihovo prezime da bi dobio drzavljanstvo.
Na hiljade i hiljade iseljenika ( uglavnom sa Sandzaka) koji su se sesdesetih godina odselili za Tursku odrekli su se svog prezimena zarad drzavljanstva.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 11:54 am

Pošto ne patim od nikakvih nacionalno -verskih fobija ,ne vidim ništa loše u tome ako neki Jovo Kukić koji živi u USA iz praktičnih razloga svakodnevnice promeni na John Cook u dokumentima .
Niti vidim da je Greg Popović nešto "izdao" (poznati košarkaški trener u USA ) što ne koristi "naše ime" Đorđe. Niti smatram da je jako pametno nazvati žensko dete Ljeposava (Leposava )po nekoj od baba ili prababa ako živiš negde na zapadu .Izabela ima isto značenje ,meni bi bilo svejedno .
Kako svet postaje globalno selo ,meni je sasvim normalno ,naročito ako si medijski eksponirana ličnost da malo prilagodiš prezime ,kao što su uradili pola Turske košarkaške reprezentacije (Hidajet Turkoglu ,Omer Ašik ,Ender Arslan , Sinan Guler...) Kad bi Turci izgovorili "Turkčinović" ? (a ionako i nadalje psuju na srpskom ,kako smo imali prilike videti ) :zubi3:
Kao da se Tesla i Edison nisu međusobno oslovljavali sa Nik i Tom ? :zubi3:
Ono što je neprihvatljivo je nasilna asimilicija ,a život i svakodnevnica je nešto drugo ,i nije za zameriti .
I mi svakog stranca smesta "prekrstimo" kako nama odgovara .
"Zovi me krčagom, ali me nemoj razbiti" -što kažu Kinezi.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 11:57 am

dusicaa ::

Pa brat Emine Jahovic, cuveni kosarkas Mirsad Jahovic sad je Turkoglu  ( ili nesto slicno, ne zamerite)

Mirsad Türkcan se sad zove .

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 12:10 pm

Ne zameram ljudima koji promene svoje ime i prezime. Licno svoje nikad ne bih menjala. To sam sto jesam.
Isto tako smatram da se ime deteta treba prilagoditi sredini u kojoj raste, a ne davati im neka imena gde ce sagovornik prilikom upoznavanja deset puta pitati - kako molim -  ???
Osetila sam to na svojoj kozi i nasoj deci dali kratka imena koja se vrlo lako pamte, a jos lakse izgovaraju.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 1:19 pm

Ideš..Što nam je estrada bogata umetničkim imenima..:)
Nek menja ko šta hoće...Mada su baš  za vreme rata neki promenili imena..(njihovo pravo..samo većina koja ih poznaje po starom imenu,tako ih zove,što dotične nervira..:)

Što se mene tiče već mi je dop..da ispravljam ljude da se moje ime izgovara sa S,a ne Z..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 2:09 pm

dusicaa ::
Ne zameram ljudima koji promene svoje ime i prezime. Licno svoje nikad ne bih menjala. To sam sto jesam.
Isto tako smatram da se ime deteta treba prilagoditi sredini u kojoj raste, a ne davati im neka imena gde ce sagovornik prilikom upoznavanja deset puta pitati - kako molim -  ???
Osetila sam to na svojoj kozi i nasoj deci dali kratka imena koja se vrlo lako pamte, a jos lakse izgovaraju.

Potpuno si u pravu,kad cujem ovdje nasi sto daju imena ne razmisljajuci kako ce to da zvuci na njemackom....hah,na primjer od kuma sin se zove Vuca,ovdje ce bit Fuca...kako ce mu se smijati djeca u skoli...al neka,neki pradjed je bio jak covjek pa nek nosi njegopvo ime.

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Ned Jun 16, 2013 2:42 pm

Danubius ::
Pošto ne patim od nikakvih nacionalno -verskih fobija ,ne vidim ništa loše u tome ako neki Jovo Kukić koji živi u USA iz praktičnih razloga svakodnevnice promeni na John Cook u dokumentima .
Posto nikad ne zamjeram nikome, bas me briga,,,,ali, naravno, kad sretnem nekog Jovu, koji mi se predstavi kao John, zavalim se od smijeha, i onda se garib nadje offended hahahahahahahahahahaha
Come on, pa ako je dotle doslo da se stidim svog imena i prezimena, pa da se zarad asimilacije predstavljam kao Sally, onda se mogu komotno odrec i svog identiteta, svakako ga u tom slucaju ne bih ni imala;))))))
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Jun 17, 2013 9:46 pm

Evo jednog klasičnog primera .
Jeste da se Žerar malo i sprda ,ali govori baš ono što je suština .

[You must be registered and logged in to see this link.]link

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Jun 17, 2013 10:00 pm

AstrinaKomsinica ::

Posto nikad ne zamjeram nikome, bas me briga,,,,ali, naravno, kad sretnem nekog Jovu, koji mi se predstavi kao John, zavalim se od smijeha, i onda se garib nadje offended hahahahahahahahahahaha
Come on, pa ako je dotle doslo da se stidim svog imena i prezimena, pa da se zarad asimilacije predstavljam kao Sally, onda se mogu komotno odrec i svog identiteta, svakako ga u tom slucaju ne bih ni imala;))))))

Ne stidi se niko ....nego,hajde objektivno . Konkretno ,Ameri smatraju Srbe "bad boysima" ,zar ne ? Amerika jeste multinacionalna ,ali da se ne lažemo ....anglosaksonsko poreklo (ime i prezime ) drugačije zvoni u ušima ,tačno ?
I recimo ,konkuriše se za posao .
Da li će pre posao dobiti John Cook ,american citizen (ili bar tako zvuči ) ili Jovan Kukich ? To ameru zvuči kao neki bloody Rusian name .
A još kada čuje da je Serbian ,odmah mu sinu vesti sa CNN ,tamo se naslušao tih nerazumljivih names ,ali u lošem kontekstu .
Elem ,ne ulazim u ponose i ostalo .
Samo postavljam pitanje -da li ,ako se ime i prezime malo "prilagode" ,u ovom slučaju malo "poenglezi" ,pomaže li to za bolji prijem ?
Ja mislim da -da .
Da se ne lažemo-tako je i u Srbiji . Čim nemaš "ić" u prezimenu ,već si manje zanimljiv ,a prednost će imati neki "naš" ,bar u tom "prvom udaru" .

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Jun 17, 2013 10:50 pm

Danubius ::

Da li će pre posao dobiti John Cook ,american citizen (ili bar tako zvuči ) ili Jovan Kukich ? To ameru zvuči kao neki bloody Rusian name .

Grijesis. Nasi ljudi, i tu smatram sve iz bivse Juge, nemaju nikakvih problema da dobiju posao, i to prema svojim kvalifikacijama. Na nase narod se ovdje gleda kao na jednu od najvrednijih nacija. I ne bez razloga. 
U srijedu recimo imam meeting sa jednom gospodjom Nadom, koja je CEO povece kompanije, a jedna druga Nada vodi prestizni magazin u ovoj area. Jos nisam upoznala naseg covjeka koji je obrazovan i vrijedan, a da nije uspio. 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Jun 17, 2013 11:23 pm

Kono znam jednog ekonomistu iz Banjaluke koji je preminuo pod nekim mostom tamo u Americi,a i jos neke primjere,kao i svugdje neko se snadje a neko ne zna ili en moze.Ponekad je pocetni kapital dobra odskocna daska.
Ovdje se primjeti ocito(ne svugdje) averzija prema IC na kraju prezimena,iako su posebno dobri radnici,smeta porijeklo,a vjerujem da je i kod nas tako,pa koliko smetaju Kinezi,a neko ne bi mogao da prezivi da bas njih nema....nekad se ne gleda sposobnost i kvalifikacija,vec odakle dolazis.
Ruku na srce,kad si ti pocela da radis u svojoj bransi?

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Jun 17, 2013 11:28 pm

Nakon tri mjeseca:) Sa nikakvim engleskim jezikom:) I ostala u istom uredu 11 godina.
Ovjde stvarno nije taj slucaj.
Ti znas sta se kasnije meni izdesavalo, ali niko mi nije kriv nego ja. I opet sam u struci, nakon svega.
Doduse, jeste averzija recimo prema Indijcima, ali Ameri vise vole lovu, a Indijci su poznati po pravljenju iste, tako da i tu nema nekih vidjljivih problema.
A sto se Slavena tice, obozavaju nas akcent, i jos ako posao ima veze sa dizajnom, umjetnoscu, jao! "Imam dizajnera iz Evrope", zamisli! ;)))))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pet Dec 27, 2013 10:08 pm

Pitam se samo kakav je to uspjeh ako izdajes svoje korijene, porijeklo pa cak i identitet.

Ima stvari u zivotu koje se mogu promjeniti, ali nikad ime i prezime.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pet Dec 27, 2013 10:22 pm

Ime i prezime se mogu promeniti,ili prilagoditi govornom podrucju,ali poreklo nikad.Do sada nisam srela osobu koja se stidi svog porekla,mislim u odnosu na zemlju,srela sam samo one koji -sminkaju- pretke..Inace,mozemo menjati imena koliko hocemo,crte lica nas izdaju..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Sub Dec 28, 2013 1:22 pm

Znam dvoje koji su to uradili. Dobra su tema na nasim zabavama  smehsmeh rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Sep 08, 2014 6:54 pm

ESTRADA MENJA IME: Ne mogu da se zovem Razija, hoću da budem zvezda!
Na našoj estradi mnogi su promenili svoja imena zvučnijim i originalnijim pseudonom
Mnoge poznate ličnosti promenile svoja imena zbog lakšeg pamćenja jer njihobva imena nisu bila zvučna pa su ih zamenili umetničkim, a neki su čak i zauvek zadržali svoje pesudonime.

Otkada je Minimaks sredinom 80-ih godina prošlog veka Fahreti Jahić dao nadimak Lepa Brena, na našoj estradi je počela trka ko će imati zvučniji i originalniji pseudonim.

Evo imena estradnih ličnosti koji su promenili svoje ime zvučnijim i originalnim pseudonimom

Aleksandar Vuksanović - Aca Lukas
Hamit Đogaj - Đole Đogani
Gazmen Ðogaj - Gagi Funky G
Bekrim Đogaj - Baki B3

Zuhra Ramizaj  - Seka Aleksić
Čedomir Rajačić - Čeda Čvorak
Vladan Aksentijević - Ajs Nigrutin
Ðorde Miljenović - Sky Wikler
Dragana Šarić - Bebi Dol
Rada Adžić - Dara Bubamara
Fahreta Jahić - Lepa Brena
Zilha Barjaktarević - Silvana Armenulić
Leposava Musović - Lepa Lukić
Marijana Radovanović - Maja Marijana
Senada Topčagić - Nada Topčagić
Behljulj Behljulji - Beki Bekić
Gordana-Nadežda Polić - Ana Bekuta
Saška Berić - Ekstra Nena
Andrija Ojdanić - Era Ojdanić
Bojan Jovanovski - Boki 13
Antonije Pušić - Rambo Amadeus
Nenad Janković - Dr Nele Karajlić
Razija Bukva - Anabela Atijas

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Sep 08, 2014 10:56 pm

Kijara-brm ::
ESTRADA MENJA IME: Ne mogu da se zovem Razija, hoću da budem zvezda!
Minimnaks nije dao ime "Breni" ,nego joj je taj nadimak dao njen nastavnik fizičkog u Brčkom (zbog korpulencije )
"Lepa" se dodavalo skoro svakoj pevačici narodnjaka u to vreme ,naročito ako joj je Pigmalion bio Milutin Popović Zahar .
Ova pojava u Srbiji (i ex Yu ) je ,za razliku od sveta ,gde je promena imena i prezimena u lakše  pamtljivo ili ekskulzivnije ,uobičajena , ograničena uglavnom na "narodnjake" . Zašto?
Jer im je to potrebno ,muzika je manje važna . Interes se izaziva bombastim pseudonimom -Vendi ,Viki, Šiki , Oluja ...i šta sve već ne .
Ozbiljnim muzičarima koji imaju da ponude kvalitetnu muziku ,to ne treba ,ako i koriste neki nadimak ,to je onaj iz detinjstva .
Uglavnom se služe pravim imenom i prezimenom .
Bilo bi i budalasto da Đorđa Balaševića znamo kao Đokija ,Džoksa ,ili Džokera ,zar ne ?
Zvonko Bogdan ima nadimak po kom ga znaju svi u Vojvodini (a kojeg se ja sad ne mogu setiti ,dobio ga je po svom trkačkom konju) pa ga nikada nije koristio da se "umili" publici .
No zato imamo Baju "Knindžu" Miru "Kosovku"Borislava Zorića "Ličanina","Eru " Ojdanića  i sl ,koji svesno manipulišu ovim dodacima da bi pridobili određen deo publike .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Pon Sep 08, 2014 11:10 pm

Zuhra Ramizaj - Seka Aleksić
Nisam imala pojma da se Seka tako zove.
Pola ovih estradnjaka nema pravo ime.

Nekima je pomoglo u karijeri novo ime i prezime(ili je to samo navika zato što nisam/nismo znali kako se zovu,ili se stide svog imena),a ovim pevaljakama sa nadimcima kao Oluja,Vendi ne pomaže ni to.

Što bi reko Bora Čorba-"To se naše seljanke utegle u helanke".
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Uto Sep 09, 2014 1:09 am

Velimir Živoinović? Možda će neko i da se seti koje to. BATA Živojinović to već ne treba objašnjavati. Nije baš klasična promena imena ali je nadimak postao poznatiji nego ime.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Uto Sep 09, 2014 5:29 am

Đorđe Stanisavljević  -  Bata Pežo

Nadimak koji mu je gotovo potpuno zamenio ime, Stanisavljević je dobio pre 53 godine kada je kupio svoj prvi automobil – pežo 203 i doterao ga u Novi Sad. Prvu kafanu otvorio je u dvorcu Dunđerskih u Čelarevu i tako počeo da krči svoj put do legende novosadskog ugostiteljstva. Otvorio je pet kafana.

U kafane su znali i voleli da svrate Borislav Pekić, Borislav Mihajlović Mihiz, Brana Crnčević, Miroslav Antić, Mića Mihajlović, Ivo Andrić, Branko Ćopić, Miloš Crnjanski, Stane Dolanc, Ružica Sokić, Mira Banjac, Zoran Radmilović .....

Nazad na vrh Ići dole
srculence

Datum upisa : 25.06.2014

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Uto Sep 09, 2014 6:50 am

Prava imena poznatih licnosti
Pravo Ime :::: Estradno Ime

Aleksandar Vuksanović – Aca Lukas

Hamit Đogaj – Đole Đogani

Gazmen Ðogaj – Gagi Funky G

Bekrim Đogaj – Baki B3

Čedomir Rajačić – Čeda Čvorak

Vladan Aksentijević – Ajs Nigrutin

Ðorde Miljenović - Sky Wikler

Dragana Šarić - Bebi Dol

Rada Adžić – Dara Bubamara

Fahreta Jahić – Lepa Brena

Zilha Barjaktarević – Silvana Armenulić

Leposava Musović – Lepa Lukić

Marijana Radovanović – Maja Marijana

Senada Topčagić – Nada Topčagić

Behljulj Behljulji – Beki Bekić

Gordana-Nadežda Polić – Ana Bekuta

Saška Berić – Ekstra Nena

Andrija Ojdanić – Era Ojdanić

Bojan Jovanovski – Boki 13

Antonije Pušić – Rambo Amadeus

Nenad Janković – Dr Nele Karajlić

Razija Bukva - Anabela Atijas
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Uto Sep 09, 2014 3:05 pm

ZoxZoja ::
Velimir Živoinović? Možda će neko i da se seti koje to. BATA Živojinović to već ne treba objašnjavati. Nije baš klasična promena imena ali je nadimak postao poznatiji nego ime.

Baš tako Zox i ovde se uvek spominje kao Bata..

@srce ove koje si navela su svi na stranici pre... migg
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    Sre Sep 10, 2014 2:06 am

Miodrag Petrović??? Ma neće biti. Radio, TV pa i filmska zvezda ex YU. Čovek čiji je nadimak terao osmeh na usne. Jednostavno ČKALJA.

Nadimak iz detinjstva koji je posto "brend".

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?    

Nazad na vrh Ići dole

PROMENI IME I PREZIME -da bi "uspeo" ili se "utopio" ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta bi volele da se promeni u pravilniku grada Užica za vto?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: