DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Pon Mar 18, 2013 9:43 pm

Fimoza je suzenje kozice penisa i njena nemogucnost da se prevuce preko glansa ( glavica penisa)
Moze biti urodjena ili stecena.
Veliki broj decaka se radja se fizioloskom fimozom, i lekar ce savetovati da se kozica stalno povlaci lagano bebi , i trebalo bi da se odvoji do 3 godine. Ako se to ne desi, kako dete raste, nastaju veci problemi ( nemogucnost potpunog izlaska urina, pojava baloncica, i sl. ) Obicno se onda i javljaju infekcije koje su razlog odlaska lekaru. Urolog ce nakon pregleda ustanoviti da li je potrebna delimicna ili celokupna cirkumcizija.
Obrezivanje na nasim podrucjima je automatski povezano sa verskim podelama, pa je narod jako skeptican u vezi toga.
Inace, obrezivanje je zapisano u Bibliji ( i Isus je bio obrezan, knjige kazu- mozda ce lakse da disu vernici), i jevreji se obrezuju, muslimani su to kasnije preuzeli, i najnovija medicina podrzava ovaj cin, iz cisto medicinskih razloga, a razloge i dokaze cemo kasnije diskutovati...

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Pon Mar 18, 2013 10:05 pm

Ja sam rodila sina ovdje prije vise od 17 godina,ali sam cula da sad vec uz upit roditelja odmah nakon poroda muskim bebama zarezu malo kozice da bi se sprijecili ti problemi.Ovo nije klasicno obrezivanje,samo malo prosirenje da bi se eventualno sprijecili gore navedeni problemi kod malih djecaka..Cini mi se da je to nekako i nalakse,po rodjenju,pa odmah se pretutnji,jer mnogi,kako rece imaju odbojnost iz vjerskih razloga...nerijetko sam cula,ne dam-pa nije muskliman,a vecina Svicaraca su obrezani.

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Pon Mar 18, 2013 10:31 pm

Potpuno tacno Astra. A i ovo sto kazes da je lakse kad je dete manje. Biblija kaze a i Kur'an da je najbolji perod kad dete ima 7- 8 dana. Najbezbolnije je,i najbrze prolazi...
Taj medicinski postupak ukljanjanja prepucijuma, je medicinski jako opravdan. Njegova slozena struktura, je pogodna za razvoj i prenos polnih infekcija. Postojanje velikog broja Langerhansovih celija ( koje su celije imunog sistema, i odgovorne za prepoznavanje antigena) cini to mesto jedno od najpotencijalnijih mesta za prenos virusa HIVa ). Ukratko, obrezivanjem se smanjuje rizik..

Nakon obrezivanja, dete ima malo problema dok piski, oseca peckanje, ali to sve prolazi u roku od nekoliko dana, i nista je u odnosu na probleme koje moze da ima ceo zivot 8 stalne urinarne infekcije su najmanje zlo, a one znaju da bole jako..)
Zato, bez obzira na veru, ja sam za. Pogotovu ako se sumnja na fimozu.

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Pon Mar 18, 2013 10:49 pm

Astra ::
Ja sam rodila sina ovdje prije vise od 17 godina,ali sam cula da sad vec uz upit roditelja odmah nakon poroda muskim bebama zarezu malo kozice da bi se sprijecili ti problemi.Ovo nije klasicno obrezivanje,samo malo prosirenje da bi se eventualno sprijecili gore navedeni problemi kod malih djecaka..Cini mi se da je to nekako i nalakse,po rodjenju,pa odmah se pretutnji,

Ma jok, davno je dokazano da je najbolji lek za pubertet Desa Šakić.
Vežbati i vežbati...
Čim opljune... protutnji. smehsmeh rlol rlol

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Pon Mar 18, 2013 11:35 pm

Ma valja izdrzati do puberteta,poslije se valjda razradi.

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Pon Mar 18, 2013 11:43 pm

Astra ::
Ma valja izdrzati do puberteta,poslije se valjda razradi.

tako je... :329340:

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Pon Mar 18, 2013 11:45 pm

Mislim da nije uopce pogresno to obrezivanje, higjenski je lakse odrzavati penis.Mozda je psihicki problem vise u pitanju kod nas muskaraca.Jedno dijete nema izbora, mora kad je fimoza ili cirkumizicija.

Nebi imao uopce problem u vezi obrezivanja, da imam problema i ja bi to uradio. Ali opcija ce ostati, mozda se desi, pa dodjem kao nov tu na forum,ono nevin. :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   Sub Jan 16, 2016 1:38 pm

Vezano za ovu temu ,postoji religijski "momenat" -islam ,judaizam ....
Samo po sebi je neprijatno i veoma upitno da tako nešto rade nestručna (nemedicinska )lica ,ali da je u ortodoksnom judaizmu tako -e to vala nisam znao niti mogao da zamislim ? 
Jer "rabi" uzima u usta detetov polni organ i tako "zaustavlja krv" ,i to "sisanjem" ? 
Fujjjjjjjjjjjjjjjjjj..........bizarno ,nehigijenski ,neukusno ,odvratno ! 

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)   

Nazad na vrh Ići dole

Fimoza i cirkumcizija ( obrezivanje)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: