DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Srpska posla :)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Srpska posla :)   Pet Okt 12, 2012 9:14 am

First topic message reminder :

To je radnja kojom dokazujemo da nismo besposlen i lenj narod, srpska se posla na daleko spominju, a ko je na primer cuo za izreku norveska posla, portugalska ili velska posla...dokoni narodi ,sta cete.

Fenomen u Srba.
Čudna hijerarhija prioriteta i potreba. Neshvatljivo žrtvovanje zarad ostvarivanja ciljeva. Način razmišljanja. Životni stil.

- Auto od 10.000 EUR, praznog rezervoara.
- Telefon od 500 EUR, bez kredita.
- "Autfit" od 1.000 EUR i posebna salama u frižideru.

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..

Poslednji izmenio montoya dana Pet Okt 12, 2012 9:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Ned Sep 21, 2014 10:55 pm

Prvo razmisli zasto su napustili maticu a onda se zapitaj zasto nece da se vrate. Dali bi se ti vratio kad bi mogao tu istu maticu da gledas malo sa strane.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 9:15 am

Mogu da se ne vrate,i svako moze da ode...bez prava da posle drzi patriotske propovedi o tome onima koji su ostali...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 11:08 am

I meni se povraca na velike patriote s one strane grane,mislim da sam endemska vrsta koja uvijek tvrdi da nisam nikakav patriota,jer ne zelim ikad vise da zivim na Balkanu,sem ako ne moram....toliku ljubav prema matici nemam,jer ni ona mene nije bas voljela.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 12:26 pm

Da li se to samo kod Srba dogadja ili ima i u drugim narodima.Uhvatite se jednoga i valjate do iznemoglosti a sami isto pripadate ili tom narodu ili nekom drugom koji isto ima iseljenike kao i Srbi .Zar drugih naroda nema po drugim zemljama,samo su Srbi taj primer .Šta bi sa silnim patriotama,Turcima,Albancima,Alžircima...puna ih Nemačka,Francuska...al ne daju na svoje i šta ima tu čudno .Sve ovo što ste naveli ima u svakom narodu ,al vama izgleda samo skače rejting ako je Srpski ego u pitanju .
Ponekad se zapitam da nisam sve ove godine bio slep kod očiju ili da se zasuče rukav pa krene onako -kom obojci,kom opanci-mislim da bi mogli malo ili da ravnomerno to radite što radite ,ili da vam, se počne odgovarati istom merom.Ja ovde volim da provedem vreme u zezanju i šalama al kod pojedinaca čovek ni Š od šale nemoš naći kod njih .Da li ja uvek vidim drukčije il ja to jedini i napišem radi nekog mira ,ne znam ,al mislim da bi malo mogle te teme da se koriguju ili smo u opasnosti svi.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 12:32 pm

Ovaj forum okuplja narod bivse Juge,pa nas ne zanimaju Turci ili Alzirci ili Afrikanci koji su emigrirali....samo to je razlog sto se prica ograniceno geografski,a ja sebe vidim tu,iako nisam ni iz Srbije niti sam Srpkinja....jer srpska posla su ista kao i hrvatska ili bosanska.
Tako da se ne kudi samo Srbija,ako si tako protumacio...iznosimo primjere tipicne za nas narod,jer smo svjesni naseg mentaliteta.

.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 12:39 pm

..ja nisam uopste razumela promajin post..tj,ne znam na koga se odnosi pprekor ererere ,mada mi licno ni one izvan ni ove iznutra velike patriote  nisu interesantne.. ererere ..cista demagogija..

..pocecu da se potpisujem kao Zoxy smehsmeh ..Laki the glupava.. smehsmeh
Zox,slihtam se ,sad si vlast :zubi3:

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 12:42 pm

Astra,nebih ulazio u dalju raspravu sa tobom niti bilo kim ,to što ovaj forum okuplja narode bivše Juge a isto ima u svim drugim narodima al se eto slučajno samo piše o Srbima i srpskim patriotama i ostalom a ne o ostalim narodima balkana ,ja eto nadjoh da to baš ponekad zna da mi digne živac ,a nisam ni kuče od juče i nemam 15 godina ,još dobro znam da procenim i ocenimšta je pisac hteo da kaže .
Napisao sam da se malo razmisli kad se otvaraju teme a i kad se uzme maha ....treba dobro izvagati reči pa ih onda postaviti u post.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 12:48 pm

E vidis...to je nas balkanski sindrom....a Hrvati se zale sto su teme uglavnom ogranicene na Srbiju....eto takav smo mi narod,do juce jedan a danas podijeljeni....ali otvorimo li temu.hrvatska ili bosanska posla,postovi bi bili 99% identicni.

Ne vidim sta je tu i uvredljivo za srpski narod....uglavnom je cista istina kao suza....reci da nismo takvi bas.
Opet ponavljam,zasto bi pricali o narodu Gane....koga to zanima tu,a i oni se preselise u EU.
Nadam se da shvatas smisao teme i da ona zaista obuhvata sve nase narode,jer ja prva se znaci ne bih smjela javit na ovu temu.

.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 12:54 pm

Ne jednom sam rekla da Srbiju ne mrze ni CIA, Vatikan, Kominterna, Masoni i svi ostali nego baš Srbi. Za mene je patriotizam ne bacati papir van korpe za smeće, ustajanje starijem u busu, neišarana sveže okrečena fasada ... A to je obaveza Srba (državljanstvo ne nacija). Dijaspora ima puno pravo da se interesuje za "stari kraj". Da daje sugestije, da pomogne onako kako može. Ali "soljenje pameti" da treba da izaberemo ovog ili onog na izborima recimo je malo bljak jer ipak mi ćemo živeti sa svojim izborima. Ovde ne mislim na Astru jer me nekad čak i nervira svojom apolitičnošću. Ali ako kaže da su nam putevi ko na reliju Pariz-Dakar onda je to nešto što je sasvim primereno. Ako još ima i ideju kako da nateramo putare da odrade ono za šta smo ih platili kandidovaću je za PeCednika.

Razumem i Promaju kad kaže da mu smeta "pljuvanje" po Srbima i Srbiji. To jeste patriotizam. Volim svoje pa makar da je usrano. Kad ja kritikujem to je istina a kad to radi neko sa strane to je uvreda. Ali da bi smo komentarisali Hrvatsku ili Bosnu ili CG moraju članovi odande da se aktiviraju i kažu šta tamo ne valja. A ne valja mnogo toga sigurna sam.

Inače ono malo što sam čula o Grcima ili Italijanima koji su se iselili kojekuda ali nikad nisu zaboravili "stari kraj" mi stvara malu tugu jer mi Srbi nismo takvi. Već deca zaboravljaju svoje korene a Italijan u petoj generaciji zna selo sa Sicilije iz kog mu čukundeda krenuo put Amerike.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 1:07 pm

Ja ne bi ništa dodao na ovaj post od Zox Zoje-svaka čast,sve što si napisala je tačno i tako bi trebali svi da pridju kad krenu da pišu neki post,znači da pročitaju ovaj tvoj post ,pa ako ne mogu da ispune sve te osnovne norme ljudskosti onda ne moraju ni ostavljati komentare koji su po meni ,ponekad samo jednostrano pisani .Zox reče -ima i kod njih istih tih sranja ,samo bih morali oni da ih napišu da bih moglo da se diskutuje .Nekad se zapitam kako to svi sve znaju o Srbima i Srbiji a nigde ne napišu o ostalim narodima ,a znamo svi ovde da nismo svi Srbi ...
Tema ko tema jeste Srpska posla,al ne pročitak ni jedan post da se hvalimo sa nečim gde bi mogli da kažemo isto Srpska posla...ne ovde je bitno iščeprkati sve ono najcrnje.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
lollypop

Datum upisa : 02.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 3:51 pm

promaja ::

...ne ovde je bitno iščeprkati sve ono najcrnje.

Nigde više izdaje, no među Srbima. I to su, 'srpska posla'. :smtzle:
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 4:22 pm

Kad je onomad, 2000-dite, došlo do promene vlasti u našoj maloj zajednici ja sam imala "razgovor ozbiljni" sa novom vlašću.

Zoxy: One pre vas sam psovala a vas ću i da psujem i da pljujem

Vlast: ŠTO???

Zoxy: Zato što za one nisam glasala a za vas jesam

Onda sam najašila na vrat i Predsedniku sela, i Sekretaru MZ a bogami i par odbornika je imalo čast da im čantram. Moj jedini i najveći problem u selu je bio "Kad ćete postaviti kante za smeće na autobuskim stajalištima?". Zvuči glupo jel da. Ali na kraju su postavljene i korpe ali i nadstrešnice kojih do tad nije bilo. Znam neke koji su zvocali za neke druge isto tako naizgled sitne stvari pa su iste odrađene.

Srpska posla su da se svi bavimo svetskom politikom a problemi na lokalu su nam ispod časti.

Nazad na vrh Ići dole
lollypop

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 4:36 pm

Podseti me Zox na jednu 'srpsku' samohvalu :zubi3:

Predizborna kampanja..., između ostalog hvale se predstavnici tadašnje vlasti u okviru naše mesne zajednice kako su, eto, učinili još jedno humano delo. Naime, napravili nam parking zonu usred ulice, i time kao rešili problem parkiranja u inače pregusto naseljenom delu grada. I da je baš tako, pa još i nekako, ali sad se tu, umesto stanovnika našeg kvarta parkiraju ljudi sa strane, uglavnom oni koji su zaposleni u blizini. Čitam svojevremeno ovu samohvalu, i ne znam dal' da se smejem il' da plačem od muke. Pa kome su oni zapravo učinili uslugu...???  Bolje da nisu ništa radili, sad gužva i buka još veća nego pre, a opet mesta za parking nigde. I još traže da ih zbog toga podržimo na izborima, svašta?! Ma, ovo je moguće samo u zemlji Srbiji! jbt
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 11:10 pm

lollypop ::
Ma, ovo je moguće samo u zemlji Srbiji! jbt
Možda ,ali šta kažeš na ovo ? (pomenuh već ovaj slučaj na "Crkva i marketing" ,ali nisam imao "podatke " -sad imam )
Dakle ...posle  Vendi ,Dakija stripera , i gomile pevaljki ,SPC je , sve na čelu sa Patrijarhom -ukazala čast maloletnom Veljku Ražnjatoviću ,da ni manje ni više -bude domaćin i kum slave u manastiru Rajevac u Grockoj ?
Ne znam čime je taj mladić zaslužio čast da "lomi kolač" sa patrijarhom Irinejom ,verovatno primernim ponašanjem ,vernika za uzor ?
Ali sam siguran da "ovo " ima samo u Srbiji ,jedino mi imamo ovakva "srpska posla " na svoju sramotu .
"Veljko Ražnjatović  je ,u pauzi posete splavovima i noćnim klubovima došao da uveliča ovaj sveti dan ......." -tako bi trebalo pisati ,ako ćemo istinito ?
A i porodica je za svaki ugled -nema člana koji nije krivično gonjen i osuđivan (ne računam "pokojnika" ) ,zaista je velika čast za SPC i Patrijarha ovakvo elitno društvo . krsti se krsti se krsti se

No čitajte (moram sve copy da se ne izgubi smisao ,nije dugačko )

PRELOMIO  SLAVSKI KOLAČ: Cecin sin sa patrijarhom u manastiru Rajinovac

Stars 10:07, 22.09.2014.

BEOGRAD - Veljko, sin folk zvezde Cece Ražnatović u manasiru Rajinovac u Grockoj bio domaćin na slavi Mala Gospojina, a tom prilikom je lomio slavski kolač patrijrhom Irinejem.
Pored Veljka, ovom prilikom su manastir posetili i Ceca, Anastasija, kao i Lidija i Predrag Ocokoljić sa decom Helenom i Viktorom.
Nakon što je prisustvovao Svetoj arhijereskoj liturgiji, Veljko je uživao u porti sve do svečanog rezanja slavskog kolača.
Nakon liturgije usledio je trokraki ophod oko hrama, a Ceca je sa porodicom pratila svešenike.
Najvažniji deo slave svakako je svečano rezanje kolača, a svi prisutni su već znali da će domaćin biti baš Veljko, što su sa oduševljanem komentarisali.
Ceca je sa ponosom stajala u masi i posmatrala svog naslednika.
"Za našu porodicu je velika čast što smo bili kumovi i domaćini slave u manastiru Rajinovac. Stvarno mi je drago što smo prisustvovali slavi na kojoj je liturgiju služio patrijarh Irinej. Ovo je stvarno ogromna čast za našu porodicu", izjavila je Ceca.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Pon Sep 22, 2014 11:31 pm

Ništa ovo s Veljkom nije čudno Dani. Samo što je objavljeno u novinama i što je Liturgiju služio Patrijarh a ne lokalnoi sveštenik. Popričaj malo sa seljacima iz okoline Apatina pa ćeš čuti masu istih priča. U Odboru crkve lokalni kontraverzni bizMismen, kum Slave vođa navijača ... Nije pravilo ali događa se dovoljno često. Ne znam kako je u tom Manastiru običaj pri izboru kuma Slave ali kod nas je pravilo da Kum donese dva kolača. Veliki koji se reže i mali koji sveštenik podigne i pita ko se javlja da bude Kum sledeće godine. Prvi koji se javi dobija taj mali kolač kao simbol preuzete obaveze. Sledeće godine on tj njegova porodica sprema kolač za Slavu kao i prigodnu gozbu za prisutne. Isto tako u skladu sa svojim mogućnostima da prilog ili kupi neku stvar potrebnu crkvi.

Postoji sad i nov običaj da se za Kuma javi neka firma sa lokala. Tako su nama za Svetog Savu u školi kao kumovi bili predstavnici lokalne firme. Sem kolača, koljiva (žito) i posluženja za decu su darovali školi par kompjutera, nov štampač i knjige biblioteci.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Sre Okt 15, 2014 7:28 pm

Velika štednja u Srbiji ,narode ,pomozi budžet (i zato ona otimačina plata i penzija ) 

Kad se ono gejevi šetali ,homofobi i crkva vrištala do neba -tu se bacaju pare , 7000 policajaca treba platiti ,bla bla...
Kad ono ,za Putina -vojna parada .
Za početak -4000 policajaca + 3 500 naoružanih "bezbednjaka" .
Pa valjda i sada dobiju "bonus dnevnice" ?
Pa nadalje ...4.500 vojnika ,oklopna vozila ,tenkovi ,avioni -hrana ,gorivo i sve drugo ,pomnožiti sa brojem dana "uvežbavanja" .
80 snajperista na krovovima .
Kada Putinov zlatno -dijamanski avion uđe u naš vazdušni prostor -zatvara se .
Gubici avioprevoznika -milioni ,država plaća .
Zatvara se saobraćaj u Beogradu na "ruti "i u širokom krugu okolo ,zavaruju šahtovi ,zabranjuje svako kretanje građana .
Gradsko saobraćajno ,taksisti , butici i firme ,sve se zatvara -gubitak snosi ko ?
Pa biće ,država .
Škole neće raditi .
Svečani ručak za "delegaciju" i "goste" ,to da se i ne računa ,prevoz za poslanike koji će prisustvovati i njihove dnevnice ...
Koliko je koštalo "uređenje grada" za ovu priliku ? Milione .
Saniteti na terenu ,i to treba da se plati .
I gomila drugih stvari -sve ćemo MI to platiti , i to -debelo .
Dakle ...štednja i nečuveno razbacivanje para u isto vreme ,to su srpska posla .
A čija posla su ovo :
Cela ta parada se fol ,ne organizuje za Putina ,nego ,kao ,u slavu 70 godina pobede nad fašizmom ,i još bolje -povodom godišnjice oslobođenja  Beograda ,koji su oslobodili partizani i Crvena Armija .

E pa ,dame i gospodo -Beograd je oslobođen ,koliko ja znam istoriju, u noći između 20/21 oktobra 1944 .
Tako piše u svim udžbenicima istorije ,i 20 .10 se i slavio ,do danas kao "Dan oslobođenja Beograda" ,70 godina .
Znači, za Putina ćemo ga "osloboditi" 4 dana ranije ? jbt

Baš me zanima ,za koga bi Rusi "pomerili" svoju vojnu paradu 9 .maja ,i "dan oslobođenja "? 
Pa ni da im se pokojni Lenjin i Staljin zajedno najave da će da dođu ,ni onda ne bi.

E pa ,ovo ima samo kod nas -srpska posla .

Nazad na vrh Ići dole
lollypop

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Sre Okt 15, 2014 8:19 pm

Danubius ::

Baš me zanima ,za koga bi Rusi "pomerili" svoju vojnu paradu 9 .maja ,i "dan oslobođenja "? 

I ti si našao da porediš jednu svetsku silu i jednu jadnu državicu poput Srbije, ekonomski, duhovno i moralno slomljenu. Svašta od tebe Danubius..., ispadaš zaista smešan, kao da ne znaš o čemu pišeš... trtrr

Citat :
"Pa ni da im se pokojni Lenjin i Staljin zajedno najave da će da dođu ,ni onda ne bi."

Naravno da ne bi, a zašto i bi...?! I jedan i drugi su izrazito negativne ličnosti ruske istorije, ponajviše za sopstveni narod. Putin je mnogo dobrih stvari uradio za Rusiju; ekonomski i nacionalno je podigao sa dna i vratio u sam vrh svetske političke scene.

Citat :
" E pa ,ovo ima samo kod nas -srpska posla ."

Ima ovog svuda. Uvek se onaj ko je mali i bespomoćan krpi uz onog od koga može da očekuje pomoć, u bilo kom smislu. Ne znam šta ti tu nije jasno.

Sloba se uzdao prvo u Ruse, a zatim i u Amere pa 'ispušio' na obe strane, Đinđić u Amere i Nemce-i on, naravno, ispušio. Vučić istovremeno gleda i levo i desno- videćemo kako će on proći....Moje prognoze su da će na kraju njegove vladavine NAROD pošteno da 'popuši'. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Sre Okt 15, 2014 8:47 pm

I ti si našao da porediš jednu svetsku silu i jednu jadnu državicu poput Srbije, ekonomski, duhovno i moralno slomljenu. Svašta od tebe Danubius..., ispadaš zaista smešan, kao da ne znaš o čemu pišeš... trtrr
Jako dobro znam o čemu pišem ,i nema veze "jadna državica" sa tim .
Narod koji za sebe tvrdi da je ponosan ,kurčevit ,ne zarezuje nikoga ,hrabar ,"nebeski" -ne liže dupe nikome ,pa ni Putinu ,i meni nije nimalo smešno da pola nacije nema šta da jede ,a ovamo gosti kao kralja i cirkus pravi kao da smo Severna Koreja .
Valjda postoji neki protokol kako se dočeka visoki gost i predsednik strane države ,to nije dosta,malo li je ?
Nemamo papu ,da dočekujemo ,pa ajd* Putina ,da ne zaostanemo ?
Vojna parada ? Zemlja koja je izgubila sve ratove ,ima tri krntije od aviona , voza ponosno okolo prastare  ruske krševe i domaće kopije istih ,treba da se ponosimo time ? Kitimo se tuđim perjem ,ruskom akrobatskom eskadrilom .
Meni je to suludo ,ako tebi nije ,Putin nije ništa uradio za Srbiju niti će ,no ako ti misliš da sve ovo treba ,od volje ti ,idi maši ruskom zastavicom i bacaj cveće "caru" ,od volje ti, nećeš biti jedina (ovo nije uvreda ,nema potrebe da se nadovezuješ ,eto ,meni su tvoja takva razmišljanja smešna ,pa je zato i logičan odgovor -bez uvrede )
Za mene je poniženje sve ovo ,a kamoli "pomerati" jedan datum koji bi trebao biti svet u istoriji  Srbije .
Trebali smo onda "pomeriti" i Miholjdan ,pa da se i to "uklopi" ,da bude svečanije za "baćušku" ,baš smo mogli i jednu litiju dodati .

Nazad na vrh Ići dole
lollypop

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Sre Okt 15, 2014 9:16 pm

Meni je to suludo ,ako tebi nije ,Putin nije ništa uradio za Srbiju niti će ,no ako ti misliš da sve ovo treba ,od volje ti ,idi maši ruskom zastavicom i bacaj cveće "caru" ,od volje ti, nećeš biti jedina (ovo nije uvreda ,nema potrebe da se nadovezuješ ,eto ,meni su tvoja takva razmišljanja smešna ,pa je zato i logičan odgovor -bez uvrede )

Da, naravno- tebi je uvek smešno ono što ne ide tebi u prilog, ili tvojoj partijskoj opredeljenosti. I nemoj da brineš, nečija neobjektivnost ne može me uvrediti, samo zasmejati. Čak ni pretpostavka da ću paradirati zajedno sa Putinom. smehsmeh  Baš me nešto i ne privlači taj događaj, ali, eto, premijer ga smatra potrebnim, tako da, tu ne možeš ništa. Biće kako bude.

Mi, čini mi se, više nemamo izbora, niti mogućnosti da se prsimo. Narod koji je sebe nekada nazivao 'nebeskim' primoran je da liže dupe svima u kojima vidi neki spas, ne samo Putinu. Seti se samo kako su dočekivani zvaničnici sa zapada nakon petooktobarskih promena, koliko nade su nam ulivale njihove izjave o 'Srbiji u Evropi', boljem životu, pa i ono malo para što je tada stiglo sa zapada podizalo je veru u bolju budućnost...Tako i sada...grebemo tamo gde mislimo da možemo...

I još samo nešto da razjasnimo, pošto vidim da moje postove tumačiš onako kako tebi odgovara, a ne onako kako su napisani: Ja ne navijam, ja razumem. A ti kako hoćeš...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Sre Okt 15, 2014 10:05 pm

I još samo nešto da razjasnimo, pošto vidim da moje postove tumačiš onako kako tebi odgovara, a ne onako kako su napisani: Ja ne navijam, ja razumem. A ti kako hoćeš...
Tumačim onako kako pišeš(te ) i ne dozvoljavam nikome da me naziva "smešnim" ili u onom slučaju još gore .
Ja tebe ne vređam -samo adekvatno reagujem .
A nisam ni malouman da mi treba tumačiti "šta je pisac hteo da kaže" ,a ja eto-ne razumem .

Tema je "srpska posla" i ja sam dao primer ,i ništa drugo -suludo trošenje para kad je narod gladan (a nije gej parada )

To ima samo u Srbiji i možda Severnoj Koreji ,i o tome eventualno možemo da pričamo ovde ,a za Putina ,Ruse i politiku ,ako želiš šire -imamo gomilu drugih tema .

Nazad na vrh Ići dole
sunrise
NaughtY

Godina : 31
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Sre Okt 15, 2014 10:30 pm

A one ribetine, koje se obuku vrh, izvadi telefon od 500e, i guzvaju se u punom autobusu..... VRHHHH
Najgora bolest je bolovati od nekog visokog nivoa... Budi ono sto jesi... bices prihvaceniji u drustvu
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Sre Okt 15, 2014 10:44 pm

Tumačim onako kako pišeš(te ) i ne dozvoljavam nikome da me naziva "smešnim" ili u onom slučaju još gore .
Ja tebe ne vređam -samo adekvatno reagujem .
A nisam ni malouman da mi treba tumačiti "šta je pisac hteo da kaže" ,a ja eto-ne razumem .

Vidim ja da je tebe 'onaj slučaj' dobro izbacio iz takta danas, te nisi raspoložen za uobičajenu diskusiju. Hoće to kad čovek ima potrebu da veruje kome god..., ali avaj....Nešto si postao mnogo osetljiv na izraze kojima se i sam gađaš onda kad to tebi odgovara( koliko pre neki dan si upravo ti mene nazvao smešnom na temi o gej paradi-samo da te podsetim, pa ja nisam ovako uvredljivo odreagovala kao ti sada).

Niti sam bilo čime uvređena sa tvoje strane, niti te smatram maloumnim, samo konstatujem da imaš običaj da kod određenih pojava okrećeš vodu na svoju vodenicu iako realnost kaže drugačije..., i da nismo svi ovde 'maloumni' pa da to ne primećujemo.
Tema je takva kakva je, a Putina si sam spomenuo, ja sam se samo nadovezala, ne da bih u potpunosti protivrečila tvom osnovnom stavu, već da bih skrenula pažnju na razloge zbog kojih se dešava to što se dešava.

Kako god, odoh u chatere... booored

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Čet Okt 16, 2014 7:54 pm

Tema je takva kakva je, a Putina si sam spomenuo, ja sam se samo nadovezala, ne da bih u potpunosti protivrečila tvom osnovnom stavu, već da bih skrenula pažnju na razloge zbog kojih se dešava to što se dešava.

Spomenuću ga i ja opet -u okviru teme ,bez posebnog isticanja dotičnog ili bilo kakve analize -samo činjenice .
Objasni mi molim te ,kako se zove ono ,kada je narod gladan ,bez posla ,siromašan da siromašniji ne može biti ,pa mu je moguće prodati ovako nešto ? I to ne silom ,nego -navali narode ,još malo pa nestalo ,kupuju ?
Uzdržaću se od analize ,rekoh ,i komentara o elemantarnoj logici i minimalnoj inteligenciji,te "ovo " nazvati samo "srpska posla" ,jer zaista nemam nijedno iole razumno objašnjenje .I za masovnu histeriju ,idolopoklonstvo ,šta već je -previše .
I bez pominjanja " srpskog inata" i koječega ,kome inata ,svom detetu kome hleba neće kupiti ?

Prodavci trljaju ruke: Planule majice, bedževi i šoljice sa Putinovim likom (video )

link

Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Čet Okt 16, 2014 8:08 pm

Bogami sefe tebi kad se spomene Putin i Rusija ko bik kad mu masu crvenom krpom (nista licno).
Ocu da Kazem da j tvoja averzija prema jadnom coveku tolika da si se dobro ispovracao dok si pisao komentare.
A da kojim slucajem dolazi Obama bilo bi isto i jos gore obezbedjenje i ko to onda placa.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   Čet Okt 16, 2014 8:34 pm

Kako god, odoh u chatere... booored

... uraaaaaa...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Srpska posla :)   

Nazad na vrh Ići dole

Srpska posla :)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Poslovi, kako do posla, praksa...
» STARA SRPSKA KUHINJA
» Srpska tradicionalna muzika

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: