DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
anja007

Datum upisa : 27.01.2008

PočaljiNaslov: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Ned Avg 31, 2008 12:27 am

First topic message reminder :

Pitanje veoma jasno a malo zakomplicirano.
Da li sam ikada za rad coveka ili zene koja mi mnogo u zivotu znaci bacio sve adute, zelje i ljubavne vibracije u vodu zaborava.
Nije vazno kada gde i pre koliko godina da li ste se vi na bilo kojio nacin odrekli zelja , ljubavnog poriva i (jednostavno otisli), za rad te osobe da bi bila sretna????????????????
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Čet Nov 05, 2015 6:49 pm

Kica/Praja ::
Dani, vidi se da iz tebe govori iskustvo. Ti se skloniš, a uleti drugi koga baš zabole za sve, pa se ti onda pitaš, pred kim si ti bacao bisere ?  
Da ,pa što bi krio ,tako je . 
Pitam se češće šta se desi sa tim ženama ,jer i kada "ukapiram" šta se dešava ,ne svetim se ,ne budem svinja prema njima (iako ,možda i zaslužuju . Jer svaka će ti reći -eto ,bila sam sa tobom ,nikada ,nikada više tako nešto ...a onda ...pa, rekoh) 
I svaki put me "pogodi" ,i svaki put se debelo "razočaram" (iako ,praktično ,ne bi trebalo da me se tiče ,to ide na njihov "obraz" ) 
Što si veći džentlmen ,i čovek , pa i muškarac (jer verovatno nema teže odluke od te ) biće da je veća šansa da ,uslovno rečeno ,ispadneš budaletina . I u pravu si i za ovo drugo - obično je u pitanju kakva slatkorečiva skotina ,koju zanima samo da dotičnu (koju si dizao u zvezde ) samo -kresne . 
Paradoksalno ,ali je tako (nažalost )

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Pet Nov 06, 2015 12:55 pm

Ako nekog stvarno volim, ne odricem ga se nizasta na svetu. Ako smatram da "nisam dovoljno dobra" za njega, ucinicu sve da budem!
Jedini izuzetak bi bio da znam da ne mogu imati potomstvo. Tad bih se odrekla ljubavi ako znam da doticni ne bi hteo usvojiti dete.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Pet Nov 06, 2015 6:42 pm

Svako prica iz svog ugla,iskustva....ali ne mozete li zamisliti situaciju u kojoj bi ipak prevagnulo nesto drugo sem te ljubavi.

Ja sam muza upoznala kad su djeca bila relativno mala,a opet velika da razumiju.
Odnos nas cetvoro je bio idealan dok cure nisu "shvatile" da se njihov tata ne moze vratiti vise,misleci da je za to kriv Astrolog.Nisam djeci zeljela da stvaram losu sliku o ocu....to sam pustila da im vrijeme samo pokaze....pa su naravno,ocekivale da ce tata doci opet jednom.I pored moje price i pokusaja objasnjenja da je to nemoguce i da ne postoji Astrolog,posebno starija kcer,tada sa 9 godina je bila tuzna zbog te cinjenice.Majcino srce mi je govorilo da trebam da se zrtvujem ja,sebe i svoju ljubav zbog djecijeg osmjeha i zatrazila sam od Astrologa da ode i ne vraca se.Bilo mi je jako tesko....odreci se nekoga koja ja volim i ko bi bio dobar otac mojoj djeci kad bi ga prihvatile....patila sam...misleci tajno,ali to se vidjelo ipak na meni.Sreca pa Astrolog nije odustao tako lako od nas,a i kcerke,kad su vidjele da sam tuzna ja sada,shvatile su da vise vole sretnu mamu i tako je sve ponovo krenulo svojim tokom....ali za ljubav djece bila sam spremna da se odreknem svoje ljubavi.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Pet Nov 06, 2015 7:48 pm

Astra ::
Svako prica iz svog ugla,iskustva....ali ne mozete li zamisliti situaciju u kojoj bi ipak prevagnulo nesto drugo sem te ljubavi.

Ja sam muza upoznala kad su djeca bila relativno mala,a opet velika da razumiju.
Odnos  nas cetvoro je bio idealan dok cure nisu "shvatile" da se njihov tata ne moze vratiti vise,misleci da je za to kriv Astrolog.Nisam djeci zeljela da stvaram losu sliku o ocu....to sam pustila da im vrijeme samo pokaze....pa su naravno,ocekivale da ce tata doci opet jednom.I pored moje price i pokusaja objasnjenja da je to nemoguce  i da ne postoji Astrolog,posebno starija kcer,tada sa 9 godina je bila tuzna zbog te cinjenice.Majcino srce mi je govorilo da  trebam da se zrtvujem ja,sebe i svoju ljubav zbog djecijeg osmjeha i zatrazila sam od Astrologa da ode i ne vraca se.Bilo mi je jako tesko....odreci se nekoga koja ja volim i ko bi bio dobar otac mojoj djeci kad bi ga prihvatile....patila sam...misleci tajno,ali to se vidjelo ipak na meni.Sreca pa Astrolog nije odustao tako lako od nas,a i kcerke,kad su vidjele da sam tuzna ja sada,shvatile su  da vise vole sretnu mamu i tako je sve ponovo krenulo svojim tokom....ali za ljubav djece bila sam spremna da se odreknem svoje ljubavi.
To je upravo ono o čemu ja pričam ,a i ovde je prisutan onaj  apsurd -onaj "dobri" ni kriv ni dužan trpi zbog onog "lošeg" . 
Mislim da mi Astra neće zameriti ,koliko se ja sećam ,otac dece je ispario ,i u stvari ,praktično nestao iz dečijih života zauvek (a naravno ,zbog uzrasta devojčica ,ostao u njihovim srcima kao "tata " ) 
Nije to uopšte redak slučaj ,i nikada mi nije bila jasna ta vrsta "vezanosti" bez osnove za neku osobu koja je formalno biološki roditelj (verovatno zato što sam imao oba roditelja u braku bez trzavica ) i jedino što mogu da kažem Astrologu -svaka čast . 
On je svoju vrednost u godinama koje su došle i dokazao ,a deca su odrastanjem i sazrevanjem -shvatila . 
Uvek ,ali gotovo uvek se žena "žrtvuje" zbog dece a u korist neke skotine koja to ne zaslužuje(sem što ju je u nekom trenutku "oplodio" ,neka mi dame oproste na izrazu)  ,i ne završi se uvek ovako realno kao u ovom slučaju . Često "dobri" budu gurnuti u stranu ,a pošto se "loši" obično ne menjaju ,život je dugačak ,nezadovoljstvo učini svoje ,i još poneki "loš" ,apsurdno ,dobije "šansu" ,a onaj ko je iskreno voleo i zbog "višeg cilja" se povukao -ispadne budala ,i bude "skrajnut" zauvek. 
No, lepo je ipak čuti i neku priču sa hepiendom ,koja nije zaprljana kasnijim "epizodama ".

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Datum upisa : 21.02.2015

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Sub Nov 07, 2015 9:16 am

ljubavi se ne moze nitko odreci jer ljubav ili postoji ili ne postoji.

to sto netko misli da oseca ljubav , to je nesto drugo............misliti i znati su dva razlicita pojma

ljubav se uvek ljubi ako postoji a tu je vreme nebitno..........

mozemo mi trcati za nekim i maltretirati ga ali to nije ljubav.........

kada covek spozna i sasvim je svestan te spoznaje onda ljubav uvek ostaje ljubav a ona nije zrtva...........ona je uvek samo najbolje od najboljeg...........ona je ono sto mi zovemo uzvisenim imenima i ne razumemo cemu se molimo..............

ako je istinska bice zivljena a ako je samo misaona onda je lazno seme........
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Sub Nov 07, 2015 9:25 am

Ne odrices se ljubavi,vec objekta koji volis...ljubav ostaje i dalje da te razapinje svaki novi dan....ako nisi nikad shvatio sta znaci neuzvracena ili neostvarljiva ljubav....nisi ni osjetio stvarnu moc ljubavne patnje i boli.

.

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Sub Nov 07, 2015 9:39 am

jako dobro znam sto je voleti .....................a isto tako i postovati

objekat nije lice ili telo.................objekat je ljubav koja postoji a iz nekog razloga netko od nas dvoje je ne moze iz nekog razloga deliti samnom........

ali ako je to ljubav tada vreme nije bitno, ta ljubav je ljubav sada i zauvek.........

objekat je ljubav koja je tu a oosoba treba samo neko vreme da bude uz mene..........

ne mozemo pobeci ili izbeci ono sto je ljubav.................ona je sve

sto mi znaci jedan dio vremena ako je nakon toga nasa cela vecnost..............ako je istinska lubav ona c uvek biti ljubljena i ostvarena
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Sub Nov 07, 2015 9:42 am

Sta ti vrijedi ljubav ako nema kome da ju das,taj neko nije kod tebe....pripada drugoj osobi ili drugom svijetu....na kraju te ugusi....svojom jacinom....svaka ljubav tezi da bude podijeljena.

.

Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Sub Nov 07, 2015 9:48 am

greska, ljubav je jednina koja se satoji od dvije polovice koje se stapaju u jedno.......

ako te netko istinski voli taje ce razumeti tvoj bol, tvoju odluku i dace ti vremena da se uveris u istinu i ljubav.............

dace ti vremena da shvatis da volis i da si voljen i da je vreme nebitno..........

nece te muciti svojijm napadanjem niti uslovljavanjem nego ce te pustiti da sazrijes i shvatis da ste jedna celina........

ljubav je sloboda kojom zelis biti vezana................paradoks
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Sub Nov 07, 2015 10:07 am

Astrin primer je DOBAR primer. Morala je birati i u jednom momentu odreći se ljubavi zarad važnijeg, po njoj, u tom momentu.
I naravno da se Astrolog u tom momentu povukao, jer ju je SAMO tako mogao dobiti nazad.
Po meni...prave ljubavi i prodju takve "testove". Ako nisu prave onda je zabluda.

I još nešto. Ako "bacam bisere" pred neku, onda ih bacam jer ja tako želim. Ne bih ih bacao da ona želi, a ja ne.
Kad god sam bio ostavljan i pored tih bisera, to mi je samo pomoglo da se pre oporavim.
Šefe...očigledno su sve te žene koje su odlazile zbog nekog "tupana" bile ustvari loš izbor od početka. Samo ti to nisi primećivao.

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   Sub Nov 07, 2015 10:14 am

Astra ::
Sta ti vrijedi ljubav ako nema kome da ju das,taj neko nije kod tebe....pripada drugoj osobi ili drugom svijetu....
Problem je u tome što kod emocija nema logike . 
Da ima ,onda bi podelili neki trenutak ,zadovoljlili se time ,i stavili tačku . Ne bi se emocionalno posvećivali takvoj ,praktično "nemogućoj" vezi. Išli bi dalje ,svako svojim putem ,a lepa uspomena bi ostala za ceo život. 
No, obično se baš onaj "slobodan" više emotivno "da" ,i nisu retka razočaranja ,kada shvati da je ,praktično i bez ulepšavanja -uzaludno trošio vreme i energiju da bar "prosvetli" osobu sa kojom je u takvom odnosu . 
Pre ili kasnije se shvati da takvim osobama treba samo "neko" ko će biti tu u određenim  trenucima ,kada im je "regularni" odsutan, ili nisu u dobrim odnosima ,ili imaju neki problem . Čim se stabilizuje -postanete suvišni, čak i "neželjeni svedok" ,i ma šta ta osoba pričala -svodi se na to. 
Nije retko ni da vas pokušava "izvaditi" kao zaboravljenu igračku kada opet ima takvu potrebu (a vezano je za gornje "izlaganje" ) 
Ko ima časti -ne želi da opet bude emotivno povređen ,i sklanja se (iako je ,kao što rekoh ,stepen emocija veoma visok ,ali ..."sklonio si se " ,i držiš se toga) 
Ono što dodatno može povrediti je saznanje da ste vrlo "zamenjivi" -takva osoba će vas zameniti prvim "zainteresovanim" koji ispunjava uslove ,i priča će se ponoviti potpuno istim tokom . 
No ,nisu svi glupavi da uđu u nešto čistim emocijama ,te se može desiti i drugačiji rasplet (što je rizik koji takva osoba svesno prihvaća ,i nije vaše da se i zbog toga nervirate.) 
Najčešće shvatite da vas takva osoba nije bila ni vredna ,i da ste samo izmanipulisani od kakve jeftine kokete -makar je vi u vašem "filmu" uzdizali do "svetice " .

ps Brdski ,u pravu si .Biće da si mudriji od mene ,i "iskusniji" ,apsolutno te podržavam .  top88

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....   

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi se ikada za rad ljubavi odrekao necije ljubavi....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Paulo Koeljo
» Crveno-boja ljubavi
» Vodolija Aquarius
» ALEKSA SANTIC
» Meša Selimović

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: