DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

SREĆA-šta je to ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: SREĆA-šta je to ?   Sub Avg 23, 2008 10:08 am

First topic message reminder :

Šta je sreća? Koliko ste puta sebi postavljali ovo pitanje u trenucima kada vam se čini da vam ništa ne ide od ruke, da su vam svi okrenuli leđa, i da svi projekti koje započinjete, bivaju srušeni već na samom startu.

Koliko puta ste čuli da neko kaže “Ma, pusti ga, on je rođen pod sretnom zvijezdom!” Da li pamtite riječi vaših baka ili tetki koje su tužnog glasa ponavljale: “ Rodi me majko sretnu, pa me niz vodu baci...”

O sreći su govorili i pisali mnogi umni ljudi, a Paulo Koeljo kaže da je sreća zaista blagoslov, ali je još češće osvajanje.

U astrologiji, postoje planete, njihovi položaji i aspekti koje prave sa drugim planetama, a koje smatramo izuzetno sretnim, i osobi daju mogućnost lakše ostvarljive sreće.

Neko sreću pronalazi u snovima i maštanju, neko misli da je sreća prepoznati pravu stvar u pravo vrijeme i zgrabiti šansu.....Šta je sreća, po vama ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 1:28 pm

Madam,potpuno te razumijem da ne znas naci srecu i da ti trazis nesrecu u stvari....sve se svodi na to da iz svega treba izvuci ono staro:Ko zna zasto je to i dobro.
To se uci,na tom u stvari rade psihijatri kad pokusavaju izlijeciti depresije....oni je ne lijece,oni tebe uce kako da ju sama prevazidjes.U biti pocinjes sa ostrim NE,sa odbacivanjem negativnih osoba od sebe i svega onoga sto te ubija,pocinjes da imas vrijeme za sebe a nisi na usluzi drugima...jednostavno,kad zavolis sebe,naci ces i srecu.
Sva psihicka oboljenja,sranja su u stvari nas stav prema nesreci,prema zloj sudbini,prema tamnoj strani zivota i tek kad naucis gledati iste stvari iz vise uglova,pronaci ces srecu....duboko u sebi.
Vjeruj da znam sta pricam,jer ja sam zbog plakanja prestala gledati TV,preskakati sve tuzno....ne samo da sam plakala nego sam se odvratno osjecala jer mnogo stvari ne zavisi od mene i ne mogu ih popraviti.Od tada sam ojacala sebe....pomognem koliko mogu a ne patim sebe kad ne mogu.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 5:19 pm

Ja volim sebe i volim ljude. Ali, previše je bilo tuge u mom životu...previše nerviranja, razočarenja.

Napisala sam da je sreća skup srećnih trenutaka. Ne mislim da ih neće biti možda već sutra..

Sa drugaricom koja je bolesna pričam o svemu, i teram je da razmišlja pozitivno, smejemo se često. Ne plačemo.
Ali sam tužna jer je mlada, ima decu, sama je sa njima, razvedena je..

JD..Prijatelj, najbolji je poginuo, nije izvršio samoubistvo. Izgoreo je u automobilu. Ne viđam se sa njegovom ženom, jer kada se vidimo, nas dve plačemo. Ali u kontaktu sam sa njegovim rođakom i sa njim ne plačem.

Zapravo, retko, veoma retko plačem. Ne mogu.

Ne mislim da je neko STALNO srećan i da je neko drugi STALNO nesrećan. To bi bilo strašno da je tako.

Svi imamo loše dane i dobre dane.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 5:46 pm

Vidis.....TI mislis da je bilo previse tuge u tvom zivotu....ja vjerujem da je moj bio mnogo gori od tvoga.....ali ja smatram da sam sretna osoba.....u tome je razlika medju ljudima....prihvatanje i borba sa sudbinom....svako na svoj nacin.

.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 9:06 pm

Astra ::

Vjeruj da znam sta pricam,jer ja sam zbog plakanja prestala gledati TV,preskakati sve tuzno....ne samo da sam plakala nego sam se odvratno osjecala jer mnogo stvari ne zavisi od mene i ne mogu ih popraviti.Od tada sam ojacala sebe....pomognem koliko mogu a ne patim sebe kad ne mogu.

Velika istina! Malo dijete kada se opeče (na ringlu npr.), više ne prilazi tome jer zna da mu to može prouzrokovati bol. Jedno malo dijete zna šta mu nanosi bol, a eto odrasli kao veliki i pametni to ne znaju!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 9:17 pm

I onda kada tebe zivot ne voli a ti njega i dalje volis na dobrom si putu da ostvaris srecu.

.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 9:22 pm

Ko nije stiskao noge u autobusu ne zna šta je sreća kad stigneš kući.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 9:23 pm

ja znam da je sreca kad ih rasiris.....makar ne bile prije toga stisnute u autobusu

.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 9:28 pm

Na kraju krajeva, ako je neko odlučio ne biti srećan, uvijek će pronaći razloga za to. Isto važi i za one koji odluče biti srećni.
Problema i teških situacija će uvijek biti. Nikada ih nećemo riješiti sve, niti ćemo ih sve moći izbjeći, ali to je život!
"Čaša meda ište čašu žuči, smiješane najlakše se piju!"
E sad, što neko ne vidi male stvari koje su itekako vrijedne da bi čovjek bio srećan, to je već neki drugi problem.
Što se mene tiče, čaša je napola puna! vrti
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 9:45 pm

Nikad briga nikad stres pijte samo kras express. jastuk
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 13, 2017 9:52 pm

"Onaj ko je zadovoljan sobom ne upoređuje se s drugima. Onaj ko se ne upoređuje s drugima nije zavidan. Onaj ko nije zavidan, nije ogorčen. Onaj ko nije ogorčen je srećan. Onaj ko je srećan znaće da usreći još nekoga. Onaj ko sebe i još nekoga pored sebe usrećuje, otkrio je smisao života, ne tražeći ga.", Meril Strip
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Jan 14, 2017 9:41 am

1945. godine Tsutomu Yamaguchi je preživeo nuklearni napad na Hirošimu tako što se nekako dovukao do skloništa , proveo noć u njemu, uhvatio jutarnji voz da bi stigao na posao na vreme - u Nagasakiju - gde je preživeo još jedan nuklearni napad.

Preživeo -i još je živ .E ,to znači stvarno "imati sreće" .

Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Jan 14, 2017 12:13 pm

John Doe ::
"Onaj ko je zadovoljan sobom ne upoređuje se s drugima. Onaj ko se ne upoređuje s drugima nije zavidan. Onaj ko nije zavidan, nije ogorčen. Onaj ko nije ogorčen je srećan. Onaj ko je srećan znaće da usreći još nekoga. Onaj ko sebe i još nekoga pored sebe usrećuje, otkrio je smisao života, ne tražeći ga.", Meril Strip

..............kaze matora kravetina, koju je zivot uvek mazio, i koja nista teze od kasike nije digla u zivotu (tu i tamo neku kurcinu)
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 20, 2017 9:16 am

[quote="el_vibrador"]
John Doe ::

..............kaze matora kravetina, koju je zivot uvek mazio, i koja nista teze od kasike nije digla u zivotu (tu i tamo neku .[/b]
----------------------------------------------------------------------------

Na svijetu postoje dvije vrste ljudi: oni koji biraju da budu srećni i oni koji su odlučili biti nesrećni. Protivno popularnom uvjerenju, sreća ne dolazi od slave, bogatstva ili od drugih ljudi, već iznutra.

Najbogatija osoba na svetu može biti nesretna, dok beskućnik može biti nasmejan i zadovoljan svojim životom. Srećni ljudi su srećni jer čine sami sebe srećnima. Imaju pozitivan pogled na život i u miru su sa samim sobom. Kako to postižu? Prilično jednostavno. Srećni ljudi neguju dobre navike koje poboljšavaju njihove živote. Njihove navike su drugačije.

Upitajte srećne osobe što se trude činiti, i one će vam reći da:

1. Nisu zlopamtila i da opraštaju

Sretni ljudi znaju da je bolje oprostiti i zaboraviti, nego dopustiti negativnim osećajima da prevladaju nad pozitivnima. Zlopamćenje može na mnoge načine štetno uticati na naše zdravlje; može dovesti do depresije, teskobe i stresa. Zašto biste dopustili da osoba koja vas je povredila ima moć nad vama? Ako otpustite loše osećaje zbog uvreda koje su vam naneli drugi, imaćete čistu savest i dovoljno energije da uživate u dobrim stvarima u životu.

2. Ljubazni su prema drugima

Jeste li znali da je naučno dokazano kako ste srećniji ako ste ljubazni prema drugima? Svaki puta kada učinite nešto nesebično, vaš mozak proizvodi serotonin, hormon koji ublažava napetost i podiže vaš duh. Ali ne samo to. Ako se odnosite prema drugima s ljubavlju i poštujući njih i njihovo dostojanstvo, moći ćete izgraditi snažnije međuljudske odnose.

3. Na probleme gledaju kao na izazove

Reč „problem“ nikada nije deo rečnika srećne osobe. Jer problem se doživljava kao ono što nas vraća nekoliko koraka unazad, kao borba ili neizvesna situacija, dok je izazov nešto pozitivno; prilika, zadatak ili podstrek da se na nešto osmelimo. Pokušajte prepreke na koje nailazite promatrati kao izazov.

4. Izražavaju zahvalnost za ono što već imaju

Popularna izreka glasi otprilike ovako: „Najsrećniji ljudi nemaju najbolje od svega, oni samo naprave najbolje od onoga što imaju“. Vaš će osećaj zadovoljstva biti puno dublji ako uvek budete svesni svojih blagoslova umesto da žudite za nečim što nemate.

5. Sanjaju

Ljudi koji imaju velike snove, svoje će ciljeve ostvariti prije nego oni koji ih nemaju. Ako se usudite sanjati, bićete usresređeni i dobro raspoloženi.

6. Ne opterećuju se sitnicama

Srećni ljudi se pitaju: „Hoće li mi ovaj problem biti važan za godinu dana?“ Oni znaju da je život prekratak da bi ga potratili na prilično nevažne životne situacije. Ako ne dopustite da vas takve situacije opterećuju, bit ćete opušteniji te ćete moći uživati u onome što je u životu uistinu važno.

7. Govore dobro o drugima

Čovek se bolje oseća kad je ljubazan, nego kada je zloban. Koliko god tračarenje bilo zabavno, nakon njega ćete se gotovo uvek osećati krivim i punim kajanja. Isticanje lepih stvari kod drugih ohrabriće vas da razmišljate pozitivno i da ne osuđujete.

8. Nikada se ne opravdavaju

Benjamin Franklin je jednom rekao: „Ko je dobar u traženju opravdanja, retko je dobar u bilo čemu drugom“. Srećni ljudi ne opravdavaju se i ne krive druge za svoje greške. Umesto toga priznaju ih, te se, čineći tako, aktivno nastoje menjati na bolje.

9. Žive u sadašnjosti

Srećni ljudi ne žale za prošlošću i nisu zabrinuti za budućnosti. Oni uživaju u sadašnjosti, potpuno posvećeni onome što trenutno rade. Zato, zaustavite se i pomirišite ružu.

10. Svakog jutra ustaju u isto vreme

Jeste li primetili da su mnogi uspešni ljudi ranoranioci? Ustajanje u isto vreme stabilizovaće vaš biološki ritam, povećati produktivnost te vas učiniti mirnima i koncentrisanijim.

11. Izbegavaju uspoređivati se s drugima

Svatko radi svojim tempom, pa se nema smisla uspoređivati s drugima. Ako budete razmišljali kako ste bolji od nekoga, u vama će se pojaviti nezdrav osećaj superiornosti. Ako pak budete mislili da je netko bolji od vas, osećaćete se loše. Bit ćete srećniji ako se na vlastiti napredak usresredite, a tuđi pohvalite.

12. Mudro biraju prijatelje

Tuga voli društvo… Zato je važno okružiti se optimističnim ljudima koji će vas podsticati da ostvarujete svoje ciljeve. Što ste više okruženi takvim ljudima, bolje ćete se osjećati.

13. Ne traže odobravanje

Srećni ljudi ne mare što drugi misle o njima. Slede svoje srce i ne dopuštaju da ih drugi obeshrabre. Znaju da je nemoguće svima udovoljiti. Poslušajte što vam drugi imaju reći, ali nikada ne tražite odobravanje.

14. Pažljivo slušaju

Manje pričajte – više slušajte. Slušanje čini vaš um otvorenim za mudrost drugih te vam omogućuje da poslušate različita mišljenja. Što intenzivnije slušate, to vaš um postaje tiši, i postajete zadovoljniji.

15. Neguju međuljudske odnose

Usamljena osoba je tužna osoba. Sretni ljudi su svesni koliko je važno razvijati jake, zdrave odnose. Uvijek imajte vremena za svoju porodicu, prijatelje ili voljene osobe.

16. Meditiraju

Meditacija utišava um i pomaže pronaći unutrašnji mir. Ne morate biti majstori meditacije kako biste u tome uspjeli. Srećni ljudi znaju utišati svoj um bilo kada i bilo gdje, osobito kada znaju da trebaju smiriti živce.

17. Hrane se zdravo

Zbog brze se hrane čovek oseća lenjo, a u takvome je stanju teško biti srećan. Sve što pojedete, direktno utiče na sposobnost vašega tela da proizvodi hormone koji određuju raspoloženje, energiju i koncentraciju. Pripazite da jedete hranu koja će vaš um i telo održavati u dobroj formi.

18. Vežbaju

Istraživanja su pokazala da telesne vežbe uveliko podiže nivo hormona sreće. One će, takođe, podići vaše samopouzdanje te ćete se nakon nje osećati korisno.

19. Žive jednostavno

Srećni ljudi nemaju gomilu stvari u svom domu jer znaju da ih one mogu nepotrebno opteretiti i učiniti ih nervoznima. Neka su istraživanja pokazala da su Evropljani puno srećniji od Amerikanaca. To je veoma zanimljivo budući da Evropljani žive u manjim kućama, voze jednostavnije automobile i imaju manje stvari.

20. Govore istinu

Laganje izaziva stres; zbog njega ćete izgubiti samopouzdanje i postati antipatični. Istina će vas osloboditi. Iskrenost poboljšava vaše mentalno zdravlje, i omogućava da drugi stiču svoje poverenje u vas. Uvek budite iskreni i nikada se zbog toga ne izvinjavajte.

21. Imaju razvijenu samokontrolu

Srećni ljudi imaju priliku ‘birati’ kakav će im biti život. Ne dopuštaju da im drugi govore kako bi trebali živeti. Ako upravljate svojim životom, bićete pozitivni i svesni svoje vrednosti.

22. Prihvataju ono što ne mogu promeniti

Kada jednom prihvatite činjenicu da život nije „fer“, bićete puno mirniji. Umesto da se opterećujete time kako „život nije pošten“, usresredite se na ono na što možete uticati i promenite to na bolje.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pon Jan 23, 2017 9:52 pm

ja znam da je sreca kad ih rasiris.....makar ne bile prije toga stisnute u autobusu

I to kakva tongue smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Jan 27, 2017 11:57 am

Neko traži sreću preko bare a nekome je dovoljno i da se češe o nekog, preko bare. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Mar 24, 2017 7:05 pm

Sve one male stvari u životu koje propustimo tragajući za krupnim i uglavnom nebitnim stvarima
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Mar 24, 2017 9:55 pm

Sreća je kad ne moraš da smišljaš kako da nekom kažeš loše stvari ...

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Mar 24, 2017 10:37 pm

Azdajo!

.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Mar 24, 2017 11:06 pm

Azdajo!
To je sreća?
Ili si opet pogrešila temu?  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Mar 24, 2017 11:33 pm

Sreća je kad se probudiš i ugledaš nju pored sebe kako bezbrižno spava
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Mar 24, 2017 11:34 pm

Kijara-brm ::
Azdajo!
To je sreća?

Htjela da vidim kako izgleda bit sretan po Zojinom receptu.

.

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pet Mar 24, 2017 11:58 pm

Sreća bi bila kad bih našao ženu sa zlatnom kosom kao što je ova na avataru iznad mene lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Mar 25, 2017 12:15 am

Black Wizard ::
Sreća bi bila kad bih našao ženu sa zlatnom kosom kao što je ova na avataru iznad mene lu6777
Ti uzmi Astru ,a ja ću njenog Milu(tako ga ja zovem)..tj nik daljinski.  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Mar 25, 2017 4:08 am

Kijara-brm ::
Azdajo!
To je sreća?

Htjela da vidim kako izgleda bit sretan po Zojinom receptu.

Aždaju su i probudili. Sad je žedna krvi ali se uzdržava ... sreća je kad nisi na onoj strani gde Aždaja bljuje vatru.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Jul 08, 2017 8:52 pm

Ima i ovakvih definicija brdski2

...a i nije uopšte glupa ,kada se bolje razmisli ? tongue

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content