DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

SREĆA-šta je to ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: SREĆA-šta je to ?   Sub Avg 23, 2008 10:08 am

First topic message reminder :

Šta je sreća? Koliko ste puta sebi postavljali ovo pitanje u trenucima kada vam se čini da vam ništa ne ide od ruke, da su vam svi okrenuli leđa, i da svi projekti koje započinjete, bivaju srušeni već na samom startu.

Koliko puta ste čuli da neko kaže “Ma, pusti ga, on je rođen pod sretnom zvijezdom!” Da li pamtite riječi vaših baka ili tetki koje su tužnog glasa ponavljale: “ Rodi me majko sretnu, pa me niz vodu baci...”

O sreći su govorili i pisali mnogi umni ljudi, a Paulo Koeljo kaže da je sreća zaista blagoslov, ali je još češće osvajanje.

U astrologiji, postoje planete, njihovi položaji i aspekti koje prave sa drugim planetama, a koje smatramo izuzetno sretnim, i osobi daju mogućnost lakše ostvarljive sreće.

Neko sreću pronalazi u snovima i maštanju, neko misli da je sreća prepoznati pravu stvar u pravo vrijeme i zgrabiti šansu.....Šta je sreća, po vama ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Čet Mar 26, 2009 12:09 am

...već sam rekao -ali da ponovim-male, sasvim male stvari, koje dodju iznenada...umeju zaista obradovati

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Čet Mar 26, 2009 1:29 am

Cesto,nesto sto covjek tek prepozna kad ode od njega,na zalost.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Čet Mar 26, 2009 3:51 pm

dragana555 ::
kad si srecan lupi tada dlan o dlan aplauseee aplauseee
kad si srecan lupi tada dlan o dlan...
kad si srecan i kad zelis s drugim delit srecu tu
kad si srecan.... :381752: bend

Kad si srećan i kad želiš drugim delit sreću tu ? U breeee...pa imaš dosta godina da znaš , da kad je čovek srećan, boli ga uvo za ceo svet, a najmanje razmišlja da svoju sreću deli sa nekim drugim...Sve čuva za sebe u strahu da mu ne izmakne Kad si videla da je neko , ko recimo dobije na lutriji, to odmah podelio sa bližnjima ? Malo sutra....ćuti da mu neko nesto ne trazi (i još psuje državu što mu uzima veliki porez) Naivkooooooo....

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pon Mar 30, 2009 3:35 pm

.. kad si zdrav i kad su tvoji zdravi i kad je lep suncan dan... ::da
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pon Apr 06, 2009 2:52 pm

.. kad se zaljibiska.. pa ti sveeeee lepo.. i ni za sta te nije briga.. bas!!!

.. dok, ne svane.. :padapk8: :padapk8: :padapk8:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pon Apr 06, 2009 2:53 pm

.. QQ.. sto sopetam, jopet me uFatio onaj moj ZVRKOTRES!!!!.. :348949: :348949:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pon Apr 06, 2009 3:32 pm

.. ovo je dupla tema....
.. taaaaajooooo... preduzimaj bre nesto...

.. oli da i vodje objasnjuvam.. zastoj sam i kako i zbog radi cega.. happy... ne znam
Nazad na vrh Ići dole
PJER
Pjer

Datum upisa : 13.10.2008

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Uto Apr 07, 2009 1:50 pm

ovde dve iste teme gde da odgovorim..heheheheh

Sreca je kad se zaljubis..dodjes kuci i zena te ne provali..... :loodd: :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8: :padapk8:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 8:47 am

Sreća se može osetiti ali nikada i izmeriti pa niti potpuno iskazati. Sve reči ovoga sveta ne bi uspele dočarati osećaj srećnika pa makar ga usrećila i najmanja sitnica koja jednako biva velikom čim je "proizvela" sreću.

Jabuka kada se deli je manja,
I kruška kada se deli je manja,
I sve kada se deli je manje,
SAMO SREĆA KADA SE DELI JE VEĆA!

Eva Ras :63268:

Poslednji izmenio Kornelija dana Uto Sep 22, 2009 8:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 9:27 am

Kod sreće je nezgodno to da nekada nismo ni svesni koliko smo srećni , pa ne umemo ni ceniti dok je imamo

I još veći problem-sreća je ženskog roda....dakle vrlo ćudljiva i prevrtljiva :twisted:

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 9:44 am

danubius ::
Kod sreće je nezgodno to da nekada nismo ni svesni koliko smo srećni , pa ne umemo ni ceniti dok je imamo

Ako nismo srećni a sve je tu da možemo biti, onda ne govorimo o sreći već o zabludi. Čovek je srećan samo ako se oseća srećnim.

Citat :
I još veći problem-sreća je ženskog roda....dakle vrlo ćudljiva i prevrtljiva :twisted:

Nije to do ženskog roda, već do muškog shvatanja, prihvatanja i doživljaja. Ako je već sreća ženskog roda, nije li to pripala čast ženama. Nije li čast i muškarcima da, osvajajući sreću, osvaja ženu. Ili još bolje - da osvajajući ženu, osvajaju sreću. Kakav veličanstveni osvajački čin.

Poslednji izmenio Kornelija dana Uto Sep 22, 2009 8:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 9:49 am

Ako nismo srećni a sve je tu da možemo biti, onda ne govorimo o sreći već o zabludi. Čovek je srećan samo ako se oseća srećnim.

ne mora biti tačno....osobe niske inteligencije su vrlo srećne, zar ne ? Ludaku je sve smešno i uvek mu je dobro

Nije li čast i muškarcima da, osvajajući sreću, osvaja ženu. Ili još bolje - da osvajajući ženu, osvajaju sreću. Kakav veličanstveni osvajački čin.

Osvajanje je uvek nasilan čin. Da bi se nešto osvojilo, mora se biti nadmoćan u snazi, zar ne ? Ili se poslužiti lukavstvom, tj obmanom, ako se ne koristi sila . Zar nije bolja bezuslovna, dobrovoljna predaja? :381752:

Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 9:54 am

Razliciti ljudi na razlicite nacine dozivljavaju srecu...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 10:04 am

ne mora biti tačno....osobe niske inteligencije su vrlo srećne, zar ne ? Ludaku je sve smešno i uvek mu je dobro

Potpuno je svejedno u kome sreća "stanuje". Ona može da postoji jednako u svakome i jednako svako ima pravo na sreću. Zato i jeste nemerljiva.
Citat :
Osvajanje je uvek nasilan čin. Da bi se nešto osvojilo, mora se biti nadmoćan u snazi, zar ne ? Ili se poslužiti lukavstvom, tj obmanom, ako se ne koristi sila . Zar nije bolja bezuslovna, dobrovoljna predaja? :381752:

Bezuslovnoj, dobrovoljnoj predaji nešto mora da prethodi, logično. Ako to nije osvajanje, šta bi bilo? Osvajati se može teritorija, misao, nečije simpatije itd. itd. i sama reč ne mora imati lošu konotaciju u smislu kako ti navodiš.

Osvajati ženu bez lukavstva, obmane, sile, snage...ali srcem, prava je sreća i žena se neće osetiti pokorenom niti će podići belu zastavu.

Poslednji izmenio Kornelija dana Uto Sep 22, 2009 8:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 10:19 am

Osvajati ženu bez lukavstva, obmane, sile, snage...ali srcem, prava je sreća i žena se neće osetiti pokorenom niti će podići belu zastavu.

Srcem ..često žene traže mnogo , mnogo više, pored "srca"

A drugi deo rečenice , tipično ženski-nema "humanog" osvajača -osvajač pokorava , uzima plen, diktira pravila ....ako je došlo do predaje -može samo biti malo blaži, zar ne ?

Žena bi da ne bude pokorena, da se ne preda -ali eto , osvojena je SAMO ZATO ŠTO JE TO ONA DOZVOLILA Još i zadržava pravo da taj status i menja , čim joj se nešto ne dopadne .

Ali u jednom se slažem-SREĆA JE kada žena ume sve ovo fino da izbalansira ...a pojedine žene to umeju .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 10:26 am

Definisati srecu je tesko,jer svi ju shvatamo na razlicite nacine,medjutim sreca je nesto sto je pozitivno,sreca je nesto sto nam popravi i uljepsa dan,zivot ili samo momenat.i srecu treba potraziti,izboriti se za nju,rijetkima dolazi sama,ali ti su vec rodjeni s njom,a ako je nemate po rodjenju,izadjite i potrazite ju.Pravi ljudi ce je naci i u jednosj jedinoj rijeci,a krivi nece ni da se rasipa oko njih kao kisa.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 10:35 am

Srcem ..često žene traže mnogo , mnogo više, pored "srca"

Tačno, ali samo ako je srce MALO. Tu će se zadržati kratko i produžiti dalje. Velika srca daju i bez potražnje.

Citat :
A drugi deo rečenice , tipično ženski-nema "humanog" osvajača -osvajač pokorava , uzima plen, diktira pravila ....ako je došlo do predaje -može samo biti malo blaži, zar ne ?

Pošto sam ja žensko, ne smeta mi tvoja konstatacija osim da sam tipična, što ti nikako ne možeš znati, zar ne.
Zameni reč "osvajanje" s drugom, i već ćeš drugačije pisati.

Citat :
Žena bi da ne bude pokorena, da se ne preda -ali eto , osvojena je SAMO ZATO ŠTO JE TO ONA DOZVOLILA Još i zadržava pravo da taj status i menja , čim joj se nešto ne dopadne .

A zašto da ne menja? Ne verujem da je to "nešto" sitnica.

Citat :
Ali u jednom se slažem-SREĆA JE kada žena ume sve ovo fino da izbalansira ...a pojedine žene to umeju

Još veća sreća je ako ima s kim balansirati i to se zove HARMONIJA.

Poslednji izmenio Kornelija dana Uto Sep 22, 2009 8:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 10:39 am

Astra ::
Pravi ljudi ce je naci i u jednosj jedinoj rijeci,a krivi nece ni da se rasipa oko njih kao kisa.

Bravo! :upravusi:

Poslednji izmenio Kornelija dana Uto Sep 22, 2009 8:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc

Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2007

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sub Apr 11, 2009 10:13 pm

evo jedne mudre pricice o sreci, da li nam zaista zivot samo jednom u zivotu pruzi pravu priliku, a mi je iskoristimo ili ne ??????????

"- Nekada davno živela jedna tužna devojka....
- A zašto je bila tužna?
- Polako nemoj me odmah prekidati, sve ću ti ispričati po redu. Zato što je bila usamljena i bez ikog na svetu...
- Jel ni mamu nije imala?
- Nije imala nikog, sama samcata. Sedela je jednog dana ta tužna devojka na obali sinjeg mora.
- A zašto sinjeg kad je more plavo?
- Dobro - plavog mora, kad je ugleda Bog sa nebesa i sažali se na nju. Kako se ona igrala kamenčićima, u reši da jedan pretvori u kamen sreće. Iznenada kamenčić koji je ona uzela snažno je zasijao na njenom dlanu, lepše od bilo kog dragulja.
- A ona?
- Isprva se silno obradovala, ali je pomislila: možda ima još ovakvog čarobnog kamenja na plaži, pa je pažljivo spustila svoj i krenula da traži drugo.
- I onda?
- Išla tako, išla, spustio se mrak i ona shvati da je kamen samo jedan jedini, i pravljen samo za nju pa brže potrči nazad, ali nije mogla da ga nađe.
Sari već podrhtava brada.
- A sutra kad je bio dan, jel ga onda našla?
- Nije, more ga je odnelo sa sobom.
Suzice se skupljaju (bajka treba srećno da se završi šta je sad ovo?)
- A zašto ga je more odnelo?
- Zato što nije bila dovoljno dobra. bog joj je spustio sreću u ruke, ali ona nije znala da je zadrži. Polakomila se i htela jos. Ali tu nije kraj bajke. More čuva taj kamenčić sreće i izbaciće ga pred neku drugu devojku, koja ga bude zaslužila i koja će znati da ga čuva.
- A meni je ipak žao i one devojke što ga je izgubila - kaže pospani glasić.
(I meni je.)
- Šta je dalje sa njom bilo?
- Ne znam, nije ni važno; samo ti lepo sanjaj.
(Znam, ostala je na obali i jos uvek moli more da joj vrati njen dragi kamen.) "
Nazad na vrh Ići dole
veccana44

Godina : 55
Datum upisa : 07.12.2007

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Sre Apr 15, 2009 11:28 am

Ucenik:
"Osho, jednom prilikom ste nam ispričali priču o čoveku koji je bio star više od sto godina. Jednog dana, baš na svoj rođendan, upitao je sebe:" Zašto sam ja oduvek srećan?" Zatim je sam dao odgovor: "Svakog jutra kada se probudim ja mogu da biram da budem srećan ili nesrećan. I ja uvek izaberem sreću"
Kako to da mi obično biramo nesreću? Kako to da nismo svesni mogućnosti izbora?

Osho:
To je jedan od najsloženijih pitanja ljudskih problema i mora biti razmotren što je moguće dublje. I to ne samo teoretski, to vas mora zainterosovati.
Svi se tako ponašaju - uvek pogrešno izaberu: jad, bedu, depresiju. Za tako nesto mora da postoji jako dubok razlog. A on itekako postoji.
Prva stvar: ljudska bića imaju definitivnu ulogu u svemu tome. Ako ste nesrećni i jadni, kroz to uvek nesto dobijate. Ako ste srećni, gubite.
Od samog početka dete oseća tu razliku. Kad god je nesrećno svi ga simpatišu, svi pokušavaju da mu udovolje, svima je stalo da se dete oseti voljenim. Dakle, kroz nesreću dete dobija opštu ljubav. A čak više od toga, važnije: on je uočen, pridobija pažnju. A tuđa je pažnja hrana za ljudski ego, pažnja je težak alkohol, opasan stimulans. Tuđa pažnja daje energiju, kroz nju osećate da ste neko. I baš zbog toga toliko potrebe, toliko mnogo žudnje da se privuče pažnja.

Ako vas svi gledaju, vi se odjednom osećate veoma važnim. Ako vas niko ne gleda - kao da vas nema, ko da više niste tu, odjednom ste postali ne - biće. Ljudi vas gledaju, brinu se o vama, daju vam energiju.

Od samog početka biramo pogrešne stvari, biramo jad, bedu. Biramo pesimizam, depresiju, tamnu stranu života. To je prvi razlog.
Drugi razlog je povezan sa prvim, kad god ste srećni, kad god ste radosni - svi su ljubomorni. Ljubomora, to znači da vas svi smatraju suparnikom. U tom trenutku niko nije prijateljski raspoložen, svako je neprijatelj. I tako se mi učimo kako da ne budemo radosni, kako da sakrijemo blaženstvo, kako da prikrijemo smeh - zbog toga što ne želimo da od drugih stvaramo neprijatelje.

Gledajte ljude kada se smeju. Oni su naučili kako da iskalkulišu svoj smeh. Njihov smeh nije zvonak, ne dolazi iz dubine bića. Oni vas prvo pogledaju, zatim procene situaciju... i tek se onda smeju. Ali, tada se smeju samo do određenog stepena - do granice koju ćete tolerisati, do granice koju dopuštate, do granice koja neće potaknuti vašu ljubomoru.
Smeh gotovo da je nestao. Ako ste bedni niko neće misliti da ste ludi, ali ako ste radosni i ako plešete od sreće svi će pomisliti: "Vidi ga - ludak" Ako vidimo nekoga ko je istinski radostan, odmah pomislimo da nešto sa njim nije u redu.

Pa koji je ovo tip društva? Ako je neko jadan, sve je u redu. On ne odskače iz mase jer je celo društvo manje - više slično njemu. Jadnik je punopravni član društva, on mu pripada u svakom smislu. Ali zato ako je neko radostan svi kao po komandi pomisle da je taj potpuno otkačio. Odjednom, takav čovek kao da ne pripada nama - i svi osećamo ljubomoru.

Zbog ljubomore, mi takvog čoveka osuđujemo. Pokušavamo na sve moguće načine da ga vratimo u pređašnje stanje. A mi to stanje nazivamo normalnim. Psihoanalitičari će pomoći, psihijatri će pomoći, svi će pomoći da se taj divni čovek opet vrati u normalnu bedu.

Društvo ne može da dopusti radost. Radost je najveća revolucija. Ponavljam: radost je najveća revolucija. Ako ljudi postanu srećni celo će društvo morati da se promeni, zbog toga što ovo društvo počiva na mizeriji.
Ako su ljudi srećni, vi ih ne možete voditi u rat - u Vijetnam, u Egipat, ili u Izrael. Ne, ne možete. Neko ko je srećan samo će se nasmejati vašoj ponudi i reći: "Rat? Pa to je glupost!"

Ako su ljudi radosni vi im ne možete nametnuti opsednutost novcem. Oni neće protraćiti cele svoje živote u sakupljanja novca. Njima će ta opsednutost izgledati budalasta - da čovek provede ceo svoj život u menjanju mrtvog novca, umreti u sakupljanju. A novac da bude dovoljno velik tek kad oni sami umru. Pa to je apsolutni idiotizam! Ali, taj se idiotizam uočava samo kada ste srećni.

Ovo društvo počiva na bedi. Beda je najveća investicija ovog društva.
I jednom kada shvatite da je sreća vaš izbor, tada će vam cela stvar ličiti na igru. Tada - ako želite da budete jadni, možete biti jadni. Ali, zapamtite, to je vaš izbor. I nemojte se žaliti. Niko osim vas nije odgovoran za vaše stanje. To je vaša drama. Ako želite to, ako želite neki jadan život, onda je to sada vaš izbor, vaša igra. Vi sve to igrate. Igrajte se što lepše!
Ali onda ne lutajte od savetodavca do savetodavca sa pitanjem: "Kako da ne budem jadan?" ili "Kako da budem srećan?" To je apsurdno.

Od ovog trenutka pokušajte, pokušajte da budete srećni. Ako pokušavate, ako ste već odlučili da pokušate, onda pokušajte svim svojim srcem. Budite srećni, i na samom vrhunce sreće videćete da je sa vama i ceo svet srećan.

Postoji jedna stara izreka: plači, i plakaćeš sam, smej se i ceo svet smejaće se s tobom. Ali, to zavisi od vas - ako možete stvoriti posledicu. A ja vam kažem, vi je možete stvoriti. To je najjednostavnija moguća stvar. Izgleda veoma teško samo zato što još niste pokušali - pa pokušajte!

Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Godina : 51
Datum upisa : 13.04.2009

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Čet Apr 16, 2009 5:21 pm

Srecu treba pronalaziti u malim stvarima.
Ja sam jako sretna kad mi neko kupi lizalo.
Jako sam sretna kad me neko iskreno zagrli.
Jako sam sretna kad me neko probudi samo da mi kaze da me voli.
Jednostavno nikad necemo biti sretni ako srecu budemo trazili u velikim i materijalnim stvarima.
Ne trazi nemoguce ako hoces da budes sretan.
Srecu ne mozemo opisati.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Čet Apr 16, 2009 5:22 pm

sreca je

*smejati se iz srca
*zaljubiti se
*smejati se bez razloga
*cuti kako neko govori nesto lepo o tebi
*provesti vreme sa osobama koje volis
*trcati po kisi
*dugi razgovori sa prijateljima
*kada ti neko kaze da te voli
*kada znas daa te neko nikada nece ostaviti

itd...
"nije sreca para puna vreca"
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Čet Apr 16, 2009 5:27 pm

[b]ima jedna pametna recenica koju negdje procitah davno.. sretan si kad shvatis da ne moras biti sretan.. tako nekako ide. i ja se slazem. mislim kad covjek shvati da uopste nije bitno da li ce postici sve sto je mislio da bi ga ucinilo sretnim (a nikada to nece postici jer se svakim uspjehom stvara jos jedna zelja), i kad se opusti, jednostavno pusti da mu se dogadja sta god treba da se dogodi, pa bude sta bude, tako rasterecen moze jedino biti sretan. to je samo moja teorija, ali mislim da ima smisla.[/b
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Čet Apr 16, 2009 5:28 pm

sreca je sto smo zivi i zdravi ponekad je sreca i kad nemamo srece u ljubavi jer neke osobe nikad nisu ni osetile sta je ljubav, a mi se zalimo sto smo debeli, kakva nam je kosa a ne gledamo druge osobe na primer mentalno zaostale, oni jadni ne znaju nista..sta ce oni u zivotu, a mi koji mozemo sve da radimo mi se samo zalimo...
sreca nije samo ono da kazes ja sam srecan, to nisu samo pare, postoje ljudi koji imaju sve sto pozele, sve sto mogu da kupe, al su prazni...nemaju zdravlje, ljubav..
trebamo da budemo srecni sto smo ovakvi rodjeni ;)
Nazad na vrh Ići dole
veccana44

Godina : 55
Datum upisa : 07.12.2007

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   Pon Apr 20, 2009 11:21 am

Da bi bili sretni Antonije De Melo fino kaze....Oslobodite se svih iluzija budite svesni i pocnite da zivite....Znaci treba pronaci put oslobodjenja,ali sve je individualno svi smo razliciti svi razlicito tretiramo tu malu rijec sreca a toliko veliku i nama nepoznatu mozda a da nismo toga svesni..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SREĆA-šta je to ?   

Nazad na vrh Ići dole

SREĆA-šta je to ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: