DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Potrebna doza cinizma?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Potrebna doza cinizma?   Sub Jun 23, 2012 8:52 am

First topic message reminder :

"Da bi čovjek mogao da živi u ovom zvjerinjaku s majmunima, potrebna mu je ipak i usprkos svemu jedna prilična doza cinizma"
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
lollypop

Datum upisa : 02.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Pon Mar 30, 2015 11:48 pm

Danubius ::

Veoma dobro sam "upućen" ,to mi je po*so da budem upućen ,jer formum nije samo pisanje ,nego vrlo kompleksna stvar ,kao jedan "borg" organizam ,i vrlo je bitno znati naročito ono što se dešava "iza  kulisa" ili "u kuloarima "
Da nisam upućen -onda ne bih znao zašto je neko raspoložen da se svađa ,ili zašto forsira određene teme ,ili zašto je netrpeljiv prema nekome  drugom .Kad znaš razlog,lakše se adekvatno reaguje.

Slažem se, ali ni tada ne možeš znati baš sve, jer niko ne zna  sve, ma koliko se trudio. Nekada i misliš da znaš, ali ne znaš pravu istinu, jer nisi dovoljno ili si pogrešno informisan.
Evo, recimo, mene i ne poznaješ, ili me znaš na osnovu nekih priča ili utiska koji odajem na forumu, ali tvrdiš da znaš moje prave namere. Kad bi me malo bolje upoznao, znao bi konkretno o čemu se tu radi, ovako, tvoje ocene su paušalne.

Što se tiče cinizma, ima ga svuda i uvek....., nekad manje-nekad više. Moj je uglavnom usmeren na ljudsku glupost i bezobrazluk i nikad nije preteran, već pravilno doziran.

Konkretno u ovom slučaju, usredsredila sam se na Svemimirov komentar u smislu pesminog zaštitnika, a to mu zaista nije bilo potrebno, da on tumači tuđe postove kao da smo mi maloumni pa ne kapiramo o čemu žena piše. A piše jasno i razgovetno, sad kako se kome dopada....pa eto, kad je on već zapenio u hvalospevu, da i ja dam poneku kritiku, ne sa namerom da uvredim, već je to samo moj lični doživljaj, i ne znam zašto napraviste toliku frku oko toga, kao da se svima dopada kako ja pišem, ili šta ja mislim, svašta!

P.S. Samo da se zna, nemam konkretno ništa protiv dotične osobe (a rekla bih da imam-nisam licemerna kao većina), nemam pojma ni ko je, ni šta je, niti kako izgleda, mada kako vidim, neki su je već skontali i u bikiniju. Svaka joj čast na doprinosu forumu, ali meni za sad totalno nebitna i ne naročito interesantna persona, da bih nastojala da je pobliže upoznam ili da joj želim bilo kakvo zlo. Nadam se da sam bila dovoljno jasna, ako nisam, šta ću vam ja, tumačite kako hoćete.
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Uto Mar 31, 2015 12:32 am

lollypop ::

Da, a ti se raspisala, sve u fazonu- 'hval'te me usta.....', a da te niko ništa nije ni pitao, niti spočitavao ono o čemu govoriš. rlol
 Možda ne bi bilo loše da počneš pomnije čitati napisano i pisati opuštenije, mudrije, bez frustracija. dadada
Hvala na razumevanju.
Možda bi bilo bolje da me ne savetuješ, samo sam konstatovala da nisam tema ovde - što se ne bi moglo reći po tvom pisanju o mom pisanju, mom ovom, onom, ovakvom, onakvom... Dobro je što ti nisam zanimljiva, jer da jesam, bilo bi po celom forumu samo ''pesma ovo, pesma ono...'' i ovako je previše ''pesmakanja''.
Relax ja tebi, relax ti meni. Ne znamo se, i sve pet. Ne moraš me lajkovati. smehsmeh

Iza svega što napišem ovde - stojim, neću se izvinjavati nikome za nešto što nisam učinila, niti za ono što jesam, jer nemam loše namere.

justicija ::
Pesma je u nekom od svojih postova ovdje na temi napisala rečenicu koja me malo ponukala na razmišljanje "Odbrana je moj način borbe za opstanak". Mnogo psihologa se slaže s tim da ljudi koji su cinični su ustvari razočarani ljudi i da je cinizam zapravo način odbrane od budućih razočarenja. Naravno Pesmo, ne kažem da si razočarana žena citiravši tvoju rečenicu, ali me jeste povukla na razmišljanje zašto su ustvari ljudi cinični.
Da, to je tačno, jesam razočarana u mnogo toga, i smatram da iz tog razočarenja ide sav(ne samo moj) cinizam, ne verujem ljudima blanko, pomalo sam ekscentrična, volim samoću, često reagujem emotivno, mada umem biti i pragmatična do bola, kako kada se zalomi, živ sam stvor. Sve to i dalje ne znači da sam loša osoba, i da jesam, ponovo je to samo moj problem, nikada se ne bih nikom dodvoravala samo zato da bi o meni mislio bolje i lepše. To sam što sam.

Ne verujem da sam se jedina razočarala u društvo i sistem u kojem živimo? Sve je podložno kritici, nema nedodirljivih javnih ličnosti i tema. Svet u kojem živimo je truo(ko to ne zna?), protiv zla kojim smo okruženi možeš se braniti egzilom(da ti vide leđa) i gardom(da ti vide zube) zbog kojeg te zveri na dve noge zaobilaze u širokom luku. Radije ostajem, ali znam i otići kad mi dođe.

Mera u svemu je potrebna, ali, cinizam nekako nema kalupa, svaki cinik je ciničan na svoj način,  svi su ponekada cinični(ma koliko se od toga prali, jesu). Ne razumem potrebu ljudi da za sebe tvrde da nisu ''to i to'', kao da će to promeniti mišljenje onih koji misle da jesu? Neka misli ko šta hoće, na to se još porez ne plaća. Cinizam nije tako loš kao što ga neki doživljavaju, ali dobro sada...

Dolinac ::
De nedirajte mi moju @pesmu, cura je sasvim okay. Mozda sa druge strane obale dolazi,ali ipak zna da pliva.

Ljubomorni ste na Bikini njen sto nosi.
Moj Dolinac  s40  mi bacio pojas za spasavanje, hvala!  Mada ne znam odakle ti moj bikini u glavi, puno filozofiraš brale moj xexe.  I mi neplivači imamo dušu. kada77
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

Datum upisa : 02.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Uto Mar 31, 2015 12:48 am

pesma ::

Dobro je što ti nisam zanimljiva, jer da jesam, bilo bi po celom forumu samo ''pesma ovo, pesma ono..." i ovako je previše ''pesmakanja''.

A Bože, dosadne li žene?!  trtrr   smehsmeh  Sad mi tek postade jasno zašto si svakodnevno višesatno na forumu, voliš da budeš u centru pažnje, pa kako god...?! pacov

Ovo više nije ni cinizam, već, kako se ono zvašeee.... sindrom 'nedostatka pažnje'. rasta

Aj' izvini, nisam znala o čemu se tu zapravo radi, da jesam, ne bih ti stvarala nevolje. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Uto Mar 31, 2015 1:13 am

Citat :
Aj' izvini, nisam znala o čemu se tu zapravo radi, da jesam, ne bih ti stvarala nevolje.
Ajd pišeš samnom. Ja se vodim onim geslom, neprijatelj moga neprijatelja je meni prijatelj. Ljub žval ruza

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Uto Mar 31, 2015 1:59 am

Dobro je što ti nisam zanimljiva, jer da jesam, bilo bi po celom forumu samo ''pesma ovo, pesma ono..." i ovako je previše ''pesmakanja''.

A Bože, dosadne li žene?!  trtrr   smehsmeh  Sad mi tek postade jasno zašto si svakodnevno višesatno na forumu, voliš da budeš u centru pažnje, pa kako god...?! pacov

Ovo više nije ni cinizam, već, kako se ono zvašeee.... sindrom 'nedostatka pažnje'. rasta

Aj' izvini, nisam znala o čemu se tu zapravo radi, da jesam, ne bih ti stvarala nevolje. smehsmeh
.

Draga Lollypop,.....Tesko napisah tvoj nik..spetljah s e sa slovima.. smehsmeh ..
Dakle,nemoj mila tako o nasoj PESMI...i,ma nije ok..!Prvo, sto ima jako lep nik,drugo, sto je veoma pohvalno,ako je zaista tako,da je  posvecena forumu,srcem i umom..Pustimo na volju curi da pise...kako voli i misli da treba..Ma sta tebe zulja njen centar???..ili vec ne znam ni ja sta..Ma,ljudi mi smo cudo..ako se ne pise ne valja,neznalice smo..ako s e kopira..to je ocajno..ako pisemo..onda smo u centru paznje,Ma ko ce nama ljudima udovoljiti..
Sada stvarno,pesma, lepo pise,a,i verujem da je neko cakano stvorenje.. jakog kao i ti.. c925

Ali ne svratih ja ovde zbog ovoga samo..nego iz jos nekih razloga..Pre  svega taj cudni pravac ''cinizam''koji s e odavno razvio jos u kolevci Sokratovoj kao nacin misljenja i filozofija..Ma mene odusevljava jedan od mislioca toga doba, Diogen i njegov specifican nacin  razmisljanja o zivotu i stvarima toga doba,posebno sto je jedan deo zivota zaista  proveo ''ziveci u buretu'' neko vreme..to je divna stvar.. smehsmeh

Nego danas onaj 'nas cinizam ' sa Hagom i Seseljom..Dakle..pustise bolesna coveka iz humanitarnih razloga na slobodu..a,onda ,takodje ''iz humanitarnih razloga''odjednom zahtevaju da se ''oma'' vrati nazad..De' ces veceg cinizma ..i ''zivotne bljuvotine'' Koji , ''smrad'' moze covek ponekad  biti..veliko je pitanje..(haski tribunal..)

Sad razumem mnoge, koji su posle Ausvica  postavljali pitanje, o ''pojmu Boga''gde je tu Bog....sto rece jedan psiholog..bolje reci 'gde je tu covek''??

Dakle..mir u kuci...''Svi u Hag''.. smehsmeh smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Svemimir

Datum upisa : 21.02.2015

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Uto Mar 31, 2015 8:16 am

Citat :
Konkretno u ovom slučaju, usredsredila sam se na Svemimirov komentar u smislu pesminog zaštitnika, a to mu zaista nije bilo potrebno, da on tumači tuđe postove kao da smo mi maloumni pa ne kapiramo o čemu žena piše. A piše jasno i razgovetno, sad kako se kome dopada....pa eto, kad je on već zapenio u hvalospevu, da i ja dam poneku kritiku, ne sa namerom da uvredim, već je to samo moj lični doživljaj, i ne znam zašto napraviste toliku frku oko toga, kao da se svima dopada kako ja pišem, ili šta ja mislim, svašta

svedimo sve na jednu rec...................kontradiktornost

odluci se kojim putem zelis .............tako te puno lakse mozemo pratiti
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Uto Mar 31, 2015 9:47 am

I šta veliš, ne pratiš moje pisanje? Hvala ti na pažnji, nevolj(n)ice.  smehsmeh

Pišem na ovom forumu, a kako pišem, koliko pišem je moj problem, gledaj da se baviš sobom, kad već daješ ''dijagnoze'', mogla bi dobiti jednu al' vrednu...  Sve mi se čini da si stalno ovde, ali inkognito. Virkaš iz prikrajka neulogovana, 'vataš beleške, pa uskačeš po pozivu, kao baba Sera u drugu, treću smenu. Jel' tako?  Smirićeš se do druge prilike, vidimo se kad ''zagusti'' ponovo, da se ovde iživiš.   mahmah
(Sad će Astra da se uključi i očita mi bukvicu kako to ne smem reći ni jednom forumašu, a da tebe i ne prokomentariše).

Citat :
Ajd pišeš samnom. Ja se vodim onim geslom, neprijatelj moga neprijatelja je meni prijatelj. Ljub žval ruza
Nisam ti neprijatelj debili(mnogo si se umislio smehsmeh ), ali razumem poziv na savezništvo. ''Jatak'' ti je po meri. Otvaraš klub mojih hejtera xaxa. top88

Citat :
Ali ne svratih ja ovde zbog ovoga samo..nego iz jos nekih razloga..Pre  svega taj cudni pravac ''cinizam''koji s e odavno razvio jos u kolevci Sokratovoj kao nacin misljenja i filozofija..Ma mene odusevljava jedan od mislioca toga doba, Diogen i njegov specifican nacin  razmisljanja o zivotu i stvarima toga doba,posebno sto je jedan deo zivota zaista  proveo ''ziveci u buretu'' neko vreme..to je divna stvar.. smehsmeh
Upravo sam o ovome pisala (pre nego što je ''baba Sera'' skočila iz mraka sa krpom od jezika da pobriše  ''nered'', usrećila sebe & co).

Naravno da je Diogen cinik kojem skidam kapu(ljubim ga u bure), takav cinizam je ono što jedino i jeste cinizam, ostalo je nešto drugo, ali cinizam ne. Takva životna filozofija mi je bliska: obračun sa svim ideologijama, klasama, institucijama, udaljavanje od sistema. Radiš ono što pričaš, nema licemere.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Maj 07, 2015 1:39 am

Kod mene je ta doza minimalna..ali može to i da se poveća  dadada

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 1:35 pm

Na idiote reagujem cinizmom jer istinu neće shvatiti. rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 2:20 pm

Mene izbija iz cipele,kad se zna dobro sta je cinizam,a koristi se podlosti pod tim imenom...cinizam jeste inteligencija i ne bi trebalo da sadrzi podlost i zlo,jer ono nikad nije povezano da inteligencijom.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 4:01 pm

Astra ::
Mene izbija iz cipele,kad se zna dobro sta je cinizam,a koristi se podlosti pod tim imenom...cinizam jeste inteligencija i ne bi trebalo da sadrzi podlost i zlo,jer ono nikad nije povezano da inteligencijom.

Nisi jedina, pomešao sam sa sarkazmom, nema veze. Ponekad si prinuđen odgovoriti cinizmom. rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 4:16 pm

Davno sam bila cinična u pravom životu sa ljudima koji su to zaslužili.

Više nisam cinična, pogotovo ne na netu, bar ja tako mislim.

Ne smeta mi umereni cinizam, ni na netu a ni van neta.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 4:26 pm

Tacno JD,i ja odlutah u sarkazam sto znsci da je linija izmedju vrlo tanka i ljudi vole za sebe misliti da su zdravo sarkasticni a unutar tog njihovog vidjena ti najpodlije jebu nanunaninu....sto poprima vise znacajke tog cinizma jer sarkazam u svojim granicama zaista jeste inteligantan nacin izrazavanja upotrebljen najcesce u komunikaciji sa glupima koji ga ne shvate ali znaju da treba da se okrenu oko svoje ose.
Ja bih rekla da sarkasticna osoba prosvjecuje a cinik izbacuje svoju nemoc i bijes pokazujuci istome da je jadna i otrovana.

.

Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 4:35 pm

Cinici fil. pristaše Sokratovog učenika Antistena koji su naučavali da su najveća dobra u životu nepostojanje želja, autarkija i vrlina, s posebnim naglašavanjem potrebe za što većom prirodnošću; kod kasnijih cinika ovo se naučavanje izvrgnulo u često bezočno zanemarivanje svih običaja i vrijednosti, tako da se izraz cinizam može smatrati tipičnim za oznaku ovakvog ponašanja; naziv po gimnaziji
Kynosarges u kojoj je Antisten poučavao
ciničan nepristojan, bezobrazan, bestidan,bezočan;

sarkazam (grč. sarkasmos) 1. "grizenje usana od ljutine", tj. zajedljiva, pakosna šala, zajedanje; 2. ret. vrsta krajnje zajedljive i pakosne ironije

ironija (grč. eironeia, lat. ironia) fina,prikrivena poruga koja se sastoji u tome što se misli jedno, a govori drugo,npr. kad se plašljivcu kaže da je hrabar, gladnom da je sit, glupom da je pametan itd.; metodom ironije osobito se služio Sokrat u razgovoru s onima koji su svoje znanje precjenjivali
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 5:04 pm

OK ovo su definicije.....vjerovatno tacne no ne samo ja nego i vecina nas smatra ironiju i sarkazam bratom i sestrom.....ne bih znala tacno razluciti gdje se razilaze a licno meni je sarkazam humaniji i blizi od ironije.....sto ne znaci da sam ja u pravu.

.

Poslednji izmenio Astra dana Pet Jan 13, 2017 4:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Čet Jan 12, 2017 7:35 pm

Zana ::

"Da bi čovjek mogao da živi u ovom zvjerinjaku s majmunima, potrebna mu je ipak i usprkos svemu jedna prilična doza cinizma"
E moj Krleža ,u kakvom si ti majmunarniku živeo. 

Cinizam je zarazan,pa me čudi   kako se pojedinci nisu udavili u sopstvenom koliko ih je ubuzeo.
Mi ovako malo finiji i što malo upakujemo neke stvari smo očito za njih maloumna laprdala.Ali malo juče.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   Pet Jan 13, 2017 3:43 pm

Odredite karakter svojih prijatelja, bližnjih i suradnika po načinu na koji… prde!

PRISTOJAN – prdne i kaže “Pardon!”.
CINIK – prdne i gleda te u oči.
KAVALIR – pusti damu da prva prdne.
GURMAN – prdne iz vlastitog zadovoljstva.
OSJEĆAJAN – prdne i kaže “Oh!”.
IDEALIST – prdne iz uvjerenja.
VESELJAK – prdne i kaže “Tko prdi, zlo ne misli”.
SENTIMENTALAN – prdne i misli kako bi bilo lijepo da nije prdnuo.
ŠEPRTLJA – prducka po cijeli dan.
NAIVAC – prdne i misli da čini veliko djelo.
DOBRO ODGOJEN – prije nego što prdne, moli za dozvolu.
GOROPADAN – prdne da se prozori tresu.
REALISTA – smatra prdenje normalnom pojavom.
NESTRPLJIV – jedva čeka da prdne.
EGOISTA – prdi samo za sebe.
PESIMISTA – još nije ni prdnuo, a već misli da se usrao.
DVOLIČAN – prdne i pita tko je prdnuo.
DISKRETAN – prdne i kaže “Neka ostane među nama”.
KOLEGIJALAN – daje priliku da i drugi prdnu.
NEOPREZAN – prdne i usere se u gaće.
SNOB – prdi samo u dobrom društvu.
GLUMICA – prdne i čeka aplauz.
SPORTAŠ – ako neko prdne jednom, on će dva puta, da obori rekord
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Potrebna doza cinizma?   

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna doza cinizma?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Trovanje lekovima
» Neko da procita nalaz
» Žive ograde
» Orasasti plodovi ...
» USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu