DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Maj 14, 2012 10:17 pm

Medicinska sestra Bronnie Ware iz Australije cijeli svog radni vijek posvetila je njegovanju ljudi na samrti, brinući se za teške bolesnike kojima je preostalo najviše 12 tjedana života.
Na svom blogu objavila je pet stvari zbog kojih ljudi pred kraj života najviše žale. Svoja opažanja planira objaviti i u knjizi, a Guardian ukratko prenosi čemu je sve Bronnie svjedočila.

1) “Volio bih da sam imao hrabrosti živjeti život onako kako želim, a manje ugađao drugima i radio što se od mene očekuje” -Ovo su ljudi najčešće navodili. Kad bi shvatili da je njihov život pri kraju i pogledali unazad, shvatili bi koliko svojih snova nisu ostvarili, koliko toga se dogodilo jer su ugađali drugima. Shvatili bi da nisu svoje izbore temeljili na vlastitim željama i potrebama”, ispričala je Ware.
2) “Volio bih da nisam radio toliko” -Ovo je izjavio skoro svaki muški pacijent kojeg sam liječila. Nedostajala su im njihova djeca i partnerice. Žene su također navodile ovaj razlog”, navela je medicinska sestra.
3) “Volio bih da sam imao hrabrosti izraziti svoje osjećaje”- Mnogi ljudi su zatomili svoje osjećaje kako bi bili u miru sa ostalima. Kao rezultat toga, nastavljali su živjeti osrednjim životom, pomireni s onim s čim već jesu. Mnogi su se razboljeli jer su bili ogorčeni i nesretni”.
4) “Volio bih da sam ostao u kontaktu sa svojim prijateljima
- Ljudi jako često ne shvaćaju vrijednosti svojih prijatelja sve dok ne dođu do kraja života. Mnogi su postali toliko zauzeti svojim životom da su na kraju ostali bez brojnih prijateljstava. Svima na kraju života nedostaju prijatelji”, otkrila je Bronnie.
5) “Volio bih da sam si dopustio biti sretniji” -Mnogi do kraja života ne shvate da je sreća stvar izbora. Ostali su zarobljeni unutar starih odluka i navika. Tješili su se onim poznatim, a strah od promjene spriječio ih je da budu sretni do kraja. Na samrti žale što se nisu više smijali i uživali”, zaključila je medicinska sestra.
MSMT:info / bronnieware.com

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Maj 14, 2012 10:36 pm

Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel

Godina : 40
Datum upisa : 02.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Maj 14, 2012 10:44 pm

Volio bih da sam si dopustio biti sretniji” -Mnogi do kraja života ne shvate da je sreća stvar izbora. Ostali su zarobljeni unutar starih odluka i navika. Tješili su se onim poznatim, a strah od promjene spriječio ih je da budu sretni do kraja. Na samrti žale što se nisu više smijali i uživali”, zaključila je medicinska sestra.

Ja sam se do skoro mogla potpisati ispod ovakvog teksta ali na srecu prevazilazim uspjesno i ovakve situacije.Prije par dana dala sam u svojoj firmi momentalni otkaz i presla sam sledeci dan u drugu.
Moram sad poraditi na ovom smijanju i uzivanju,da nemam za cim da zalim wsmile jwwwwww danscers
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Maj 14, 2012 10:48 pm

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Maj 14, 2012 10:49 pm

Covjek velikim dijelom sam sebi zatre put kojim ce ici...u smislu,velika porodica,karijera,zrtva ili pak vladar....uglavnom smo ono sto zelimo,u protivnom bi to promijenili prije smrtnog casa.I prije njega shvatimo da su neke stvari bile uzaludne,ali i sta nas je to ispunjavalo cijeli zivot.
Bezvezno mi je zaliti za necim sto smo mogli da mjenjamo....pa eto,mozda neko kuka na svoju hrabrost,odvaznost...sto nije imao snage da promjeni nesto.
Ja licno,da sutra moram umrijeti,najzalije bi mi bilo sto necu docekati prvo unuce koje je na putu,pa mi tim i nekako postalo vec dio zivota i vec dovoljno blisko.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Uto Maj 15, 2012 2:56 am

Uvijek kazem nek ide po redu,,,A kad bi se desilo da odapnem sutra, najzalije bi mi bilo sto ce mi djeca i Sareni biti zalosni, i sto cu ih "ostaviti". Znam da bih im nedostajala, ali se nadam da sam uradila svoj posao dobro, pa da bi se ipak trgnuli, napravili dobru party, i sjetili me se bas onako kako treba, sa osmijehom:)
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Datum upisa : 21.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Uto Maj 15, 2012 8:34 am

....da sam trebala još više da se smejem......
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Uto Maj 15, 2012 8:41 am

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Sep 24, 2012 9:53 pm

Najvise bih zalila sto necu moci videti kako moja deca postaju ljudi...

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Sep 24, 2012 10:14 pm

da danas umrem zalila bih sto necu docekati unucad od svakog djeteta

.

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Uto Sep 25, 2012 10:15 pm

nemam ideju.....

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Čet Sep 27, 2012 2:01 pm

Boga mi saznadoh na ruzan nacin,,,Najvise bih zalila sto bi moja djeca i moj Sareni bili tuzni.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pet Sep 28, 2012 10:40 am

...što nisam kresnuo Kim Besinger dok je bila mlađa....... rlol smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Sub Sep 29, 2012 10:17 am

Da ne dočekam da pustim unučetu ovaj spot na kome mu je tata:))

Ne odustajem ni ja:))) Pustaće mu baka Childe in time za uspavanku:))
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Sub Sep 29, 2012 10:40 am

..ne bi me moje unukice zapamtile,nemaju josh ni godinicu..
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 1:58 pm

Što nije bio juče , neb se danas jedio .  pljuc 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 2:18 pm

Dozivjet cu izgleda i ovo drugo,krajem aprila...e jos i sinovog potomka...nadam se da ce sudbina da mi i to dozvoli....bilo bi mi zao kad ne bi.

.

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 4:09 pm

O čem ti to , ništa ne razmem ?
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 4:11 pm

Što nisam još neka zrna peska sa dlana pretvorio u zvezde na nebu...
Ostalo ih je još pregršt...ali ova 3-4 ušuškana baš na kraju linije života...šteta bi bilo njih. Ove druge će već umeti i imati ko, ali ta 3-4...samo ja...

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 4:11 pm

podbarac ::
O čem ti to , ništa ne razmem ?

Po temi...za cim bi zalila da sutra umrem?....da ne vidim svu unucad koja je "predvidjena" za mene  smehsmeh 

.

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 4:14 pm

Pa onda tako i napiši a ne ovo Dozivjet cu izgleda i ovo drugo,krajem aprila...e jos i sinovog potomka...nadam se da ce sudbina da mi i to dozvoli , odsekao sam se .

Poslednji izmenio podbarac dana Pon Jan 06, 2014 4:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 4:21 pm

podbarac ::
Pa jebi se onda tako i napiši a ne ovo Dozivjet cu izgleda i ovo drugo,krajem aprila...e jos i sinovog potomka...nadam se da ce sudbina da mi i to dozvoli , odsekao sam se .

a ljubim te tako blesavog...ti bi mene ispratio prije vremena...pa naslov taki...meni se ne zuri

.

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 4:26 pm

Izvin za psovku nije to bas moj nacin izrazavanja , uklonio sam , u momentu sam tako odreagovao . Dobices po njonji samo kad te prvi put vidim , bleso .
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 4:30 pm

Dje bi bolan umirala da ne vidim Podbarca,Brdjanina.Zokija,Dolija...Cojleta,Vronskog♥,pa opet one vec vidjene...a cure,da ne nabrajam.

.

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    Pon Jan 06, 2014 9:00 pm

Jaooooj... trtrr  pa za svacim necim zlz
Tek sam na po puta, a toliko zapocetih, a ne dovrsenih stvarcica.
Da...jako bih zalila da ne dozivim da mi se sinovi ozene i bar jedno unuce. :jezzz: 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?    

Nazad na vrh Ići dole

Za čim biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Šta vas najviše izluđAVA kod muža :)
» Hrana koju biste trebali jesti svaki dan
» Mark Tven
» DANAS JE MEDJUNARODNI DAN.....
» rodjendan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: