DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Nasilje nad ženama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Nasilje nad ženama   Ned Mar 18, 2012 12:51 am

First topic message reminder :

Nasilje nad ženama

[You must be registered and logged in to see this image.]

S kime ulazimo u partnerski odnos i s kime
sklapamo brak je osobni izbor, no nitko ne odabire zasnivanje odnosa u
kojemu će biti svakodnevno, tjedno, mjesečno izložen nasilju.

Oba partnera mogu biti izložena nasilju u obitelji. Žena je deset puta češće žrtva nasilja nego muškarac.
I danas ćemo često naići na stav kako je žena sama odgovorna za
doživljeno nasilje u obitelji i kako je na njoj da sama riješi njihov
obiteljski problem.

Što je nasilje?

Prema procjenama brojnih organizacija svaka 5 žena koja živi u vezi je najmanje jednom preživjela tjelesno nasilje.

Nasilje je svaka upotreba sile, zastrašivanje i manipuliranje drugom osobom s ciljem da se ta osoba kontrolira.

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji prepoznaje četiri oblika nasilja u obitelji:

Tjelesno nasilje

Tjelesno nasilje Zakon definira kao primjenu fizičke sile bez obzira je li za posljedicu imala tjelesnu ozljedu ili ne.
U tjelesno nasilje ubraja i tjelesno kažnjavanje i ponižavajuće postupanje prema djeci u odgojne svrhe.
Važno je napomenuti da Obiteljski zakon prepoznaje dužnost roditelja da
pravodobno obavijesti nadležne institucije o svakom postupanju prema
djetetu koje narušava djetetovu dobrobit pa tako i o nasilnom ponašanju
partnera/ice prema djetetu. U slučaju da roditelj to ne učini sud će
roditelju oduzeti pravo da živi s djetetom i odgaja ga ili će roditelja
lišiti roditeljske skrbi.
Djeca mogu biti izložena nasilju bilo da su žrtva nasilja i bilo da su
svjedoci nasilja koje se događa među roditeljima, ili drugim članovima
obitelji.

Psihičko nasilje

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji definira psihičko nasilje kao
svaki oblik prisile koja je prouzročila osjećaj straha, ugroženosti,
uznemirenosti ili povrede dostojanstva. Ovdje je uključeno i verbalno
nasilje, verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim
imenima ili grubo verbalno uznemiravanje. Moguće je biti izložen
psihičkom nasilju preko svih sredstava za komuniciranje (mobilna
komunikacija, telefonski pozivi...) ili preko elektroničkih i tiskanih
medija ili na drugi način. Prijetnje, uvrede, vrijeđanje, psovanje može
biti preneseno i putem treće osobe.
Izoliranje osobe ili ugrožavanje slobode kretanja Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji definira kao uhođenje i uznemiravanje.

U 83% slučajeva žene je silovao muškarac koga poznaju i kome vjeruju.
20% su to njihovi dečki, a 33% njihovi muževi i izvanbračni partneri.

Spolno nasilje i spolno uznemiravanje

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji ne definira posebno ovaj oblik nasilja.
Seksualno uznemiravanje je svako neželjeno seksualno ponašanje druge
osobe pri kojem ne dolazi nužno do fizičkog dodira ali koje ponižava,
sramoti te ugrožava dostojanstvo osobe na temelju spola. Ono se može
događati u različitim oblicima ponašanja od nepoželjnog fizičkog
kontakta - glađenje, štipanje, iskazivanje primjedbi, viceva i
dobacivanja te podsmjehivanjem i zviždanjem.

Ekonomsko nasilje

Ekonomsko nasilje podrazumijeva oštećenje ili uništenje osobne i
zajedničke imovine. Isto tako ekonomsko nasilje je i zabrana ili
onemogućavanje korištenja osobne i zajedničke imovine ili pokušaj da se
to učini te oduzimanje prava ili zabrana raspolaganja osobnim prihodima
ili imovinom stečenom osobnim radom ili nasljeđivanjem. Ovdje je
uključeno i onemogućavanje zapošljavanja ili rada, prisiljavanje na
ekonomsku ovisnost, uskraćivanje sredstava za održavanje zajedničkog
kućanstva i skrb o djeci ili drugim uzdržavanim članovima zajedničkog
kućanstva.

U slučaju počinjenja nasilja u obitelji prema počinitelju nasilja mogu se izreći:

* zaštitne mjere
* novčana kazna
* kazna zatvora

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji propisuje sljedeće zaštitne mjere:

* obveza psihosocijalnog tretmana,
* zabrana približavanja žrtvi nasilja u obitelji,
* zabrana uznemiravanja ili uhođenja osobe izložene nasilju,
* udaljenje iz stana, kuće ili nekoga drugoga stambenog prostora,
* obvezno liječenja od ovisnosti,
* oduzimanja predmeta koji je namijenjen ili korišten u počinjenju prekršaja.

Tko su sve članovi obitelji?

Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji popisuje što je nasilje u
obitelji, osobe na koje se odnose odredbe Zakona te vrste sankcija za
počinitelje nasilja u obitelji.

Odredbe Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji odnose se na:

ženu i muškarca u braku, te njihovu djecu

ženu i muškarca u izvanbračnoj zajednici te njihovu djecu
srodnike u ravnoj lozi (roditelji, djeca, baka, djed, unuci, praunuci...)
srodnici u pobočnoj lozi zaključno s trećim stupnjem (brat, sestra,
dijete i brat i sestra roditelja - ujak, ujna, teta tetak, djeca
roditelja i djeca brata i/ili sestre roditelja - sestrična, bratić)
osobe koje imaju zajedničku djecu (bez obzira jesu li živjeli ili žive li zajedno)
srodnici po tazbini u bračnoj i izvanbračnoj zajednici (brat i sestra muža i žene - šogor, šogorica)
skrbnika/cu i štićenika/cu
udomitelja/icu, korisnika/cu smještaja u udomiteljskoj obitelji i članove njihovih obitelji dok takav odnos traje.

Odredbe Zakona se odnose i na ženu i muškarca koji su živjeli zajedno u
bračnoj ili izvanbračnoj zajednici, njihovu djecu i onda kada su
prekinuli bračnu ili izvanbračnu zajednicu ukoliko je povod njihova
sukoba bračni ili izvanbračni odnos.

Autor: Alisa Kosić - socijalna radnica
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 8:54 pm

ma ljudi..moji sta se danas najvise,ali najvise izvitoperilo>>??????????????

nasilje je vid agresije naravno..

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 8:55 pm

sunrise ::
I bice uvek, dok god su zene tako plike, i prazne..

Ne shvatam da to kazes ti koja si imala takav pakao i sama bila u vezi sa nasilnikom.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 8:56 pm

Nut ,pucas na pinkove emisije.....mozda one samo pokazuju KAKO se to radi,ali ne mogu nikoga natjerati da bude takav.

.

Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:00 pm

Astra ::
Nut ,pucas na pinkove emisije.....mozda one samo pokazuju KAKO se to radi,ali ne mogu nikoga natjerati da bude takav.
.

Draga Astra..ja uopste ne gledam pink..postavila sam jedno pitanje opste poznato..i priznato..kako bih rekla..sta ti bi,da ubacis pink... smehsmeh smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:03 pm

Nut ::
.

Draga Astra..ja uopste ne   gledam pink..postavila sam  jedno pitanje opste poznato..i priznato..kako bih rekla..sta ti bi,da ubacis pink... smehsmeh smehsmeh

Posto nisam u toku,meni su PINK,sve one emisije farmi,parova,bratova i slicnog sadrzaja....na to mislim.... potencirate inace kako to kvari ljude u Srbiji i sire.

.

Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:05 pm

Nut ::
.

Draga Astra..ja uopste ne   gledam pink..postavila sam  jedno pitanje opste poznato..i priznato..kako bih rekla..sta ti bi,da ubacis pink... smehsmeh smehsmeh

Posto nisam u toku,meni su PINK,sve one emisije farmi,parova,bratova i slicnog sadrzaja....na to mislim.... potencirate inace kako to kvari ljude u Srbiji i sire.
..

Ja nista ne potenciram..mada cinjenica je da danas ''zivimo rijaliti'' u svim sferama zivota..ali ovo sto sam pitala ama bas nema nikakve veze ..cista nauka dakle teorija.. ..a,i praksa..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:07 pm

Ono što ja svaki dan gledam na poslu kada je nasilje u pitanju je uglavnom nezadovoljstvo koje je u najvećem broju slučajeva pogrešno kanalisano (da se tako izrazim). Nedostatak tolerancije, nedostatak međusobnog uvažavanja, nedostatak saosjećajnosti. Nekako su ljudi otuđeni od svih pa na kraju i sami od sebe. Interesantna je količina bijesa i nezadovoljstva prema sasvim drugim stvarima i pojavama koja se uglavnom iskali na prvom do sebe (obično članu porodice). No, takve osobe uglavnom nisu racionalne, jer da jesu ne bi se tako ponašale prema onima koji su im najbliži upravo iz razloga što je za očekivati da im baš ti najbliži najprije prilete u pomoć. Prosto nekako im se pomuti um. Svi do jednog koji su svjesni počinjene greške upravo i kažu to: "ne znam šta mi je bilo (došlo)".
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:09 pm

Justi divan post..ali ljudi..zasto smo sve nasilniji..ok sistemi vrednosti su ''prsli'' ali koji JE GLAVNI RAZLOG..????????????pa to svi znamo..ali ..ne govorite..ne znam zasto...!!!!!!!!!!!

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:18 pm

Hvala Nut brdski
Ja jedva čekam da čujem na šta ti konkretno misliš!
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:29 pm

justicija ::
Hvala Nut brdski
Ja jedva čekam da čujem na šta ti konkretno misliš!

Ovo bolje da je islo na post''Aj pogodi'' ali ok..kazacu..vidim da setate tamo ..vamo..

dakle agresija agresivno ponasanje-nasilje..zasto smo sve nasilniji..???
ZATO STO JE AGRESIJA TESNO I NERASKIDIVO POVEZANA SA SEXUALNIM NAGONOM(KOJI JE PRETRPEO VELIKE MODIFIKACIJE)PO mojem dubokom uverenju  sve se na tom polju izvitoperilo..
Uskoro ce pedofilija postati normalan oblik ponasanja...gay,lazzbo,trans..vadeci se sve na ljudska prava..sadizam  mazohizam.etc..tesna veza sa agresijom i veoma prihvatljiva..agresivni i sexualni nagon su najvaznije stvari u nasim zivotima i sve nam kroje.............na njima pociva celokupan covekov zivot i opstanak.......a pratece pojave ..prostitucija,razvrat,blud,promiskuitet,droge,alkoholizam i jos milion bolestina...i poremecaja..a o moralu koji je takodje bitan da i ne govorim...

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:38 pm

Interesantno Nut. Ja mislim da se nikako ne smije zaboraviti ni to da smo svi skupa mnogo izloženi nasilju (različitih vrsta), najčešće od države, poslodavca, društva i sl. Spominjala sam već prije u postovima da žrtva prije ili kasnije postaje nasilnik jer takav način komunikacije nosi kao obrazac ponašanja. Zato sam i spomenula pogrešno kanalisano nezadovoljstvo.
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Dec 16, 2015 9:50 pm

justicija ::
Interesantno Nut. Ja mislim da se nikako ne smije zaboraviti ni to da smo svi skupa mnogo izloženi nasilju (različitih vrsta), najčešće od države, poslodavca, društva i sl. Spominjala sam već prije u postovima da žrtva prije ili kasnije postaje nasilnik jer takav način komunikacije nosi kao obrazac ponašanja. Zato sam i spomenula pogrešno kanalisano nezadovoljstvo.
..

Naravno Justi..ali ko cini drzavu,drustvo./PA LJUDI .. A,KO, KOMANDUJE NJIMA..UGLAVNOM NAGONI..OVAKO ILI ONAKO..

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Ned Mar 06, 2016 10:26 am

Samo u poslednja dva dana u Srbiji je jedna žena ubijena ,a jednoj se bore za život . 
Prvoj je 40 godišnji muž (ona ima 25 ) smrskao lobanju bezbol palicom ,pa se ubio .
Iza njih je ostalo troje male dece .
Noćas je 41 godišnji muž nožem iskasapio svoju 49 godišnju ženu u Pančevu .
Lekari joj se bore za život . 
U Bosni je pre par dana na strašan način ubijena devojka ,i nakon toga ,bačena u provaliju . 
Ne treba se ni čuditi ,kada recimo pročitamo šta preko društvenih mreža poručuje Vojislav Šešelj ,šta treba uraditi sa Zoranom Mihajlović i Sandom Rašković Ivić ,ili šta gleda svakodnevno par miliona ljudi u domaćim "rijalitijima" .
Očigledno je da nasilje uopšte ,i ono prema ženama nije sankcionisano na pravi način ,i zato se stalno i ponavlja .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
justicija

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Mar 30, 2016 11:07 pm

Odlomak iz knjige "Zašto nisi izabrala boljeg". Knjiga je nastala iz desetogodišnjeg iskustva rada  na  SOS  telefonu  i  u  pravnom  savjetovalištu za žene i djecu žrtve porodičnog nasilja.
Odabrala sam ga jer uvijek kada se priča o nasilju u porodici i nasilju nad ženama govori se o ekonomski ugroženim kategorijama, neobrazovanim osobama i osobama iz ruralnih područja. Ova priča razbija te stereotipe.
"Ona je profesorica na fakultetu. On je inženjer. Početak njihovog zajednič
kog života bio je bajka. Roditelji poznate "face" u gradu, a oni lijepi, zgodni, šarmantni i pametni. Naročito on. Sve cure u gradu su "trčale" za njim, ali srećom ona ga je uspjela privući k sebi. Imaju obezbjeđene poslove. Ona je ostala kao veoma dobar student na fakultetu asistentica, a on
dobio posao u najboljoj firmi u gradu. Stan su im kupili njegovi roditelji. u početku je bio dobar. Ludo su se zabavljali, svako veče su izlazili na elitnamjesta. Imali su veliko društvo i bili omiljeni u "raji". počelo je sa malo više pića. Svaku veče sve više, ali i tada je bilo dobro. Kad se napije bio jesamo još raspoloženiji nego inače. Nisu još željeli djecu. Htjeli su malo
proživjeti. Ljetovanja i zimaovanja su se redala, a onda je iznenada ostala trudna. Iako neplanirano bila je izvan sebe od sreće, a on baš i nije djelovao tako. Sve više je pio, izazivao ljubomorne ispade, bio je ljubomoran na njene uspjehe i na dijete. Ako je posvećivala više pažnje djetetu od onoliko koliko je on smatrao dovoljnim dobivala je takve batine da ju je po nekoliko dana boljela svaka kost u tijelu. Pitala ga je zar se na raduje djetetu i za to pitanjedobila šamar i odgovor: "Kako da se radujem idiotu koji svaki čas plače?" Bila je preneražena. nije mogla shvatiti njegovo ponašanje. bila je ubijeđena da to nije normalno. pokušala ga je nagovoriti da ode ljekaru psihijatru da malo popriča o svom problemu. opet je dobila batine i odgovor da ona ima problem što toliko voli dijete, a ne on. U strahu da dijete ne bi po noći zaplakalo i tako "narušilo njegov mir" noćima je bdjela i nije spavala. Bila je umorna, neispavana i ubjeđena da je to njegova trenutna kriza i da će proći.
Pio je sada i po danu, počeo izostajati s posla i na kraju prestao raditi.
Ona je i pored nespavanja, ogromnih obaveza u kući i oko djetetanapredovala u karijeri. Sve je stizala uz ogroman napor. morao je neko zarađivati za svakodnevni život. Njen uspjeh kod njega je izazivao još veći bijes. tukao bi jes čim stigne i šta mu prvo padne pod ruku. Postalo je neizdrživo. Dijete je bilo nervozno, trzalo se na svaki povišeni ton i zvuk i često plakalo. Iako ga je još voljela shvatila je da to n ije prolazna kriza većda je do izražaja došla njegova stvarna narav. Odlučila je učiniti presudni korak i razvesti se. Imala je podršku svoje pa čak i njegove porodice. Ali bez obzira i nakon razvoda nasilje nije prestalo. Dolazio joj je na posao, pred vrata njenog novog stana, prijetio telefonom i njoj i n jenoj porodici. Kad god bi nasilje kulminiralo nazvala bi nas da se izjada, ali nikad nije željela da ga prijavimo policiji.
Komentar:
Š.M. se razvela prije pet godina. Kad god on napravi svinjariju ona nam se javi i satima priča sa dežurnom volonterkom, ali nikad nije željela da ga prijavi policiji. Plašila se da će je sredina u kojoj živi i radi i u kojoj uživa ugled cijenjene univerzitetske profesorice stigmatizirati. I nju i njeno dijete. Ubjeđena je da će je društvo okriviti za ono što joj se dešavalo. Svi njihovi prijatelji znaju ga kao veoma šarmantnog, duhovitog i pametnog čovjeka. kako da im objasni da taj šarmantni čovjek kod kuće u svoja četiri zida više liči na zvijer nego na čovjeka.
Ne trudimo se previše da je ubjedimo u suprotno. Bez obzira što su se stvari u društvu promjenile na bolje u ovih deset godina koliko radimo na prevenc
iji nasilja, još uvijek i u radu sa institucijama, a kamo li među "običnim" svijetom vlada predrasuda da je žena kriva za sve, ako ne baš potpuno kriva onda se sve svodi na bračne razmirice u kojima uvijek učestvuje "dvoje". Ova priča je značajna i zato što razbija predrasude da se nasilje dešava samo neobrazovanim ženama. Ona je obrazovana ima najviše obrazovanje što se u našem društvu može steći ali je ipak doživjela nasilje od čovjeka koji je također obrazovan. "
Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sre Mar 30, 2016 11:09 pm

Za one koji žele pročitati još ponešto iz iste knjige evo linka

"ZAŠTO NISI IZABRALA BOLJEG?"1 link
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Ned Jul 03, 2016 7:13 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Potpisite peticiju!

.

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Uto Jul 05, 2016 3:29 pm

Potpisao, komentirao, pa opet odgovorio... šta sve moram zbog Astre... brdski2

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Uto Jul 05, 2016 5:26 pm

Kica/Praja ::
Potpisao, komentirao, pa opet odgovorio... šta sve moram zbog Astre...  brdski2

Vodimo ljubav a ne rat žval

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Uto Jul 12, 2016 9:36 am

Posle monstruoznog silovanja i ubistva 3 godišnje devojčice u selu kraj Zaječara ,pokazalo se da je ista osoba pre par dana silovala i ubila još jednu ženu ? 
Zaprepašćena javnost je juče obaveštena o novom silovanju 15 godišnje devojčice u Nišu ,koje su počinila trojica njenih poznanika ,a jutros opet ima šta da se čita ,nažalost .
U Požarevcu je 48 godišnji muškarac bukvalno "zatukao" 60 godišnju ženu udarcima u glavu ,dok nije umrla ? 
Srbiji trebaju drakonski zakoni kada je nasilje nad ženama u pitanju ,to je više nego očigledno .

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Uto Jul 12, 2016 5:06 pm

Srbiji treba novo sudstvo , novi zakoni , novo ... moš nas jebati al se mi popraviti nemoremo.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Pon Sep 26, 2016 8:35 am

podbarac ::
Srbiji treba novo sudstvo , novi zakoni , novo ... moš nas jebati al se mi popraviti nemoremo.
Iako Srbija spada u zemlje gde su razni vidovi nasilja nad ženama itekako zastupljeni ,mi smo pravi anđeli u odnosu na ovo ? 
Statistike su porazne ,a Iran ,Sirija,Sudan  i još neke zemlje gde je na vlasti fundamenatalistički "islam" ,uopšte i nisu  pomenute ? 

Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Pon Sep 26, 2016 9:35 am

Evropa je uplasena,dekadentna, i impotentna................Ubijanje zena u islamskim drzavama je deo serijatskog prava, i u skladu je sa "zakonom" drzave, pa nema razloga za komentar.Koliko se secam prvog rata u Zaljevu,Bush (tata) je izjavio da su izvrsili invaziju Iraka, da bi "zastitili demokratiju u Kuvajtu" (...gde rezu ruku zbog kradje, bicuju, i ubijaju zene...)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sub Okt 01, 2016 10:47 am

Najnoviji slučaj koji je samo najdrastičniji ,jer i pored njega u samo poslednjih par dana je zabeleženo više slučaja nasilja nad ženama ,silovanja itd .
Radi se o izvesnoj Mariji Ferizović (21 ) 

...koja sada izgleda ovako posle iživiljavanja njenog 20 godina starijeg "muža" . Sem batina ,naterana je da jede njegove fekalije ,ošišana je do glave , gašene su cigrete po njoj ,i na kraju ju je žigosao kao stoku ? 

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sub Okt 01, 2016 2:20 pm

Danubius ::
Najnoviji slučaj koji je samo najdrastičniji ,jer i pored njega u samo poslednjih par dana je zabeleženo više slučaja nasilja nad ženama ,silovanja itd .
Radi se o izvesnoj Mariji Ferizović (21 ) 

...koja sada izgleda ovako posle iživiljavanja njenog 20 godina starijeg "muža" . Sem batina ,naterana je da jede njegove fekalije ,ošišana je do glave , gašene su cigrete po njoj ,i na kraju ju je žigosao kao stoku ? 

Svakom prema zaslugama.
Mis'iiim, Nisu mi jasne ovakve situacije da nakon par godina, neko uklaviri da živi pored kretena. Ljubav kao opravdanje ne priznajem. U prevodu, jedi govna kada si birala idiota.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   Sub Okt 01, 2016 2:28 pm

Stvarno bre JD, pa nije ona birala, ćale je prodao za smederevca

99i 99i

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nasilje nad ženama   

Nazad na vrh Ići dole

Nasilje nad ženama
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 12 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: KRIMINALISTIKA :: KRIMINALISTIKA-
Skoči na: