DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sub Jan 26, 2008 2:23 pm

First topic message reminder :

Poznato je da su karijes i paradentoza najrasprostranjenije bolesti svet
ske populacije (oko 80% stanovnistva Zemlje pati od nekog oblika ovih bolesti)Kako je sa vama? Bojite li se zubara, trpite li radije bol, ili? Pisite slobodno, mozda mozemo pomoci ?  [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji put izmenio Danubius dana Ned Avg 25, 2013 1:05 pm, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Uto Feb 07, 2017 8:06 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

..... ili proktologom ?  spite

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sre Mar 15, 2017 5:16 pm

Ako je suditi po natpisima u štampi ,stomatologiji je odzvonilo .
Izvesni dr Džeremi Mao sa Kolumbije je osmislio proces kojim se pomoću umetanja u koštanu šupljinu gde je bio zub neke vrste "bio cevi" i matičnih ćelija iz vlastitog tela izgubljeni zubi sami regenerišu ,praktično "ponovo narastu" za samo 9 nedelja .
Procedura se naravno još proučava ,i nije dostupna za široku upotrebu ,ali ,ako zaista funkcioniše .......stomatologija i zubna protetika će nestati kao časovničari ,radio-tv mehaničari i druga zanimanja koja su postala nepotrebna .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sre Maj 31, 2017 12:09 am

Evo kako novine lažu -bez da su se imalo informisali o tome o čemu lažu? 
--------

Stomatolog u Sankt Peterburgu optužen je da je jednoj ženi izvadio 22 zdrava zuba kako bi pribavio nelegalnu materijalnu korist.

Zubar, koji je optužen za prevaru, ne samo da je četrdesettrogodišnju ženu lišio njenih zdravih zuba, već joj je ugradio i mostove "neodgovarajuće kvalitete", stoji u saopštenju istražne komisije.

Ruski stomatolog taj zahvat obavio je pre tri godine za cenu od oko 15.000 dolara. Istražitelji veruju da to nije jedini slučaj, već da je dotični zubar počinio više takvih kaznenih dela i sada traže njegove bivše pacijente.
-----
Ljudi imaju 32 stalna zuba ,i to pod uslovom da ima i "osmice" ,tj "umnjake" .
Da bi se napravio most ,potreban je određen broj nosača ,po pravilu -jedan zub može da nosi 2 veštačka . U najgorem slučaju se radi sa 4 nosača po vilici ,i to moraju da budu očnjaci i molari .Dakle ,ova priča već tu ne "pije vodu" . 
Nadalje -cena .U Rusiji su zubi relativno jeftini ,kao i kod nas ,a nisu daleko odmakli po pitanju modernijih tehnika i materijala .
Da su napisali 5000 $ ,i da su naveli ne znam kakvu "keramiku" ne bi toliko koštalo .
Suma od 15 000 $ je potpuno besmislena ,to bi bilo previše i za Ameriku ,a ne za Rusiju . 
Da se razumemo-ne kažem da se ne prave mostovi na "sumnjive zube" ,da se ne koriste jeftiniji materijali , da zubar neće savetovati ono što je njemu najviše isplativo ,ali nema zubara na svetu koji će izvaditi zdrav zub .
Pa osnova zubne protetike je ,kod "fiksne "(krunice i mostovi ) -spasi i sačuvaj što više mogućih "nosača" ,koristi i korenove ako su upotrebljivi -a ne da vadiš ,time sečeš granu na kojoj sediš .

Totalna novinarska budalaština .

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sre Maj 31, 2017 12:34 am

Jaooooj brateee ... ne pominji. Imam problematičan zub koji niko ne sme da vadi. Svi pričaju šta mi se dešava sa zubom i nabrajaju mi nekakve simptome koje ja niti sam imao niti imam lalal lalal i uvek isti odgovor "Ja ovo ne smem da vadim" zid

Sad, zub je objektivno miran ali ponekad osetim da počne da kljuca i to traje nekih 5-6 minuta, obično stane kad pripalim duvan. Ne reaguje na hladno, jedem normalno na tu stranu i stvarno nemam pojma što im je toliko teško da ga srede ako je za popravku ili da ga vade ako je za vađenje ... Stvarno mi nije jasno
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sre Maj 31, 2017 3:38 pm

Black Wizard ::
Jaooooj brateee ... ne pominji. Imam problematičan zub koji niko ne sme da vadi. Svi pričaju šta mi se dešava sa zubom i nabrajaju mi nekakve simptome koje ja niti sam imao niti imam lalal lalal  i uvek isti odgovor "Ja ovo ne smem da vadim" zid

Sad, zub je objektivno miran ali ponekad osetim da počne da kljuca i to traje nekih 5-6 minuta, obično stane kad pripalim duvan. Ne reaguje na hladno, jedem normalno na tu stranu i stvarno nemam pojma što im je toliko teško da ga srede ako je za popravku ili da ga vade ako je za vađenje ... Stvarno mi nije jasno

Koji zub je u pitanju ?

Nema tu "ne smem" ,a ako "ne sme" ,recimo da je koren u sinusu ,ili se radi o dislociranom umnjaku ,impaktiranom zubu , može da znaju da "ne smeju " jedino ako su to snimili .Onda "sme" oralni hirurg i rešeno lake šale .
Ako je zalomljen do korena ,postoje poluge za to .Kakogod ,ako je ikako "probematičan" ,onda je ono što kažeš -popravi ili vadi ,jer pokvaren zub mnoga sranja u organizmu napravi .
Ti što "ne smeju" valjda smeju napisati uput ,a koliko sam shvatio ,iz NS si ? Tamo imaš odličnu ekipu na "hirirugiji" ,na Stomatološkom fakultetu ,bez ikakvog straha možeš tamo .Mojoj koleginici ,koja je i sama zubar ,umnjaci su ležali sasvim uklješteni i bukvalno "poprečno" ,pa su razrezali i povadili ,zašili i sredili za 45 minuta ,sva 4 ,danas ne zna da ih je i imala ,a teških muka je bilo sa tim .

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Čet Jun 01, 2017 10:27 pm

Danubius ::
koliko sam shvatio ,iz NS si ?

Iz Niša, ne Novog Sada dadada

U pitanju je desni očnjak
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Pon Jul 03, 2017 8:45 pm

Black Wizard ::

U pitanju je desni očnjak
Verovatno je vrh korena u maksilarnom sinusu ,a kada "kljuca" znači da postoji gnojna kesica , i naravno da se  zubari "boje" čačkati -jer će ga sigurno otvoriti .
Otprilike ovo je u pitanju 

To je definitivno posao za oralnog hirurga .

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Pon Jul 03, 2017 8:54 pm

Izgleda glupo ali deluje.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Pon Jul 03, 2017 10:15 pm

Dany,zene raspravljaju,da li se vadi zub ako zena ima menstruaciju....ovdje a ni dole,ja to nikad nisam cula da pita zubar i ne vidim vezu ikakvu da bi uticalo jedno na drugo?

.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Pon Jul 03, 2017 10:32 pm

Astra ::
Dany,zene raspravljaju,da li se vadi zub ako zena ima menstruaciju....ovdje a ni dole,ja to nikad nisam cula da pita zubar i ne vidim vezu ikakvu da bi uticalo jedno na drugo?

Menstruacija nije kontraindikacija za vađenje zuba .

No ima logike da se odloži ,ukoliko nije hitno -zbog eventualnog krvarenja (koje žena već ima tokom menstracije ,neke i jako obilno )
Drugi razlog može da bude to što su žene izuzetno "osetljive" u to vreme ,pa onaj ko im nanosi eventualno dodatnu bol ,može loše da se provede . ljuta 2
Dakle ,medicinski nema nikakvih prepreka ,zato i ne "pitaju" za to ,ali ,mudar zubar (naročito zubarka ,one imaju bolji nos za to) će da priupita ,ako mu se učini da je žena u "ciklusu" (izuzetno razdražljiva )

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Uto Jul 04, 2017 3:46 am

Po nekom narodnom verovanju zubi se ne vade tj ne radi se nikakva intervencija na njima u toku ciklusa. Mislim da se veruje da takva rana teško ili nikako zarasta onda. Isto važi za bilo kakvu operaciju. Nema veze sa zvaničnom medicinom tj stomatologijom. Mada kao što Dani reče moguće je da bi mogao da se uzme u obzir psihološki efekat ciklusa. Mada ja bih onda pre rekla da je žena u PMS-u nepogodan "pacijent".

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Uto Avg 22, 2017 5:47 pm

E da pitam stručnjaka ... koliko se u Srbiji kreće cijena implantata?
I koliko su krunice ...bezmetalne i jeftinija varijanta metalno keramickih?

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Uto Avg 22, 2017 6:25 pm

bosankaa ::
E da pitam stručnjaka ... koliko se u Srbiji kreće cijena implantata?
I koliko su krunice ...bezmetalne i jeftinija varijanta metalno keramickih?
Cena implantata zavisi od mnogo čega -"marke" ,mesta gde se radi itd .Realno -nema tu neke velike razlike ,svi su od titanijuma ili nekog sličnog materijala ,sve ugrađuje hirurg,a ne makar ko ,tako da više i nisu neko "čudo" . "In" je VMA ,no nekoliko ordinacija u NS se bavi isključivo implantatima ,i to godinama .
Odličnih klinika sa iskustvom ima i u Subotici (NorDent ,recimo) 
Cene variraju ,češće se objavljuju "akcije" gde implantat košta negde 390 eu po komadu ,pa do neke srednje realne cene koja iznosi 500 -600 eu . 
U zavisnosti od bezubosti,stanja kosti  i protetskog plana ,stomatolog određuje potreban broj implantata . 
Ako na implantat ide obična proteza -najmanje 4 po vilici . 
Ako će implantati da "nose" keramičke mostove ,onda se ide na veći broj implantata zbog boljeg rasporeda pritiska . 
Bezmetalna keramika je srednje cene oko 250 eu po zubu ,opet zavisno od toga da li ide na ostrugan zub ,ili implantat . Ako ide na implantat ,radi se drugačije ,i skuplja je nekih 50 eu . 
Malo cena zavisi i od vrste keramike ,stalno dolaze nove i savremenije .
Metal-keramika je pomalo "prevaziđena" ,pa se i u manjim  mestima pravi za 100 -120 eu po zubu . 
Veće klinike (i privatne ) imaju cele programe od par dana za "inostrane klijente" gde cela priča kreće od smeštanja na kliniku ,snimanja , ugradnju implantata i konačno protetsko rešenje . 
Masovno se dolazi iz inostranstva kod nas da se "naprave zubi" (dijaspora ) a razlog je jednostavan -cene su 5 do 10 puta jeftinije ,a mnogi kvalitetom su u egalu sa svetskim klinikama (i materijalima ) 
Ne može se reći da je često "odbacivanje" implantata ,ali je najgore što nijedna klinika ne može da da nikakvu "garanciju" da se to neće desiti . 
Jedino što zaista ne znam je da li strana osiguranja "priznaju" ili refundiraju deo ili kompletne troškove tih zahvata ,na osnovu međudržavnih sporazuma (nekada jesu ) 
Sve moguće klinike se "oglašavaju" na netu ,tako da je moguće dobiti i sasvim tačne i direktne informacije (mail,fon ,viber )

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Uto Avg 22, 2017 7:08 pm

Hvala šefe! top88
Nema neke razlike od cijena u BL.
Rodica trenutno radi krunice ,bezmetalna keramika, i koštaće  je oko 6 000€ , a zeta ... njemu stavljaju  implatate... 7 500 .
A da mi iz inostranstva radimo tamo, radimo.
Dobro nama, a bome ni zubari ne bjeze od posla...razvili su, kako kažu, dental turizam .
Što se osiguranja tiče(bar u At), refundiraju jedan dio...i u zavisnosti šta se radi.
Ja sam prije 4 godine uradila (sada već prevaziđeno) metalno keramičke i znam da je bilo nešto povoljno. Ali kako mi je radila školska, nisam se nešto ni raspitivala...prepustih njoj...Samo me pitala svidjaju li mi se njeni i to je bio sav dogovor.
I nisu "pjevački" , ali "grizu" za deset smehsmeh

Nego, još i ovo...
Zvrku je odavno nikla dvojka, ali nikako da se "smjesti" ... vodila je ovdje kod dva zubara, kao polako...nije još izrasla skroz.
Pa koliko raste bre?!
Zamolim sestru da je odvede u Mičigenu...Bila danas...malo su joj "skinuli" trojku da bi dvojka dobila mjesto...

Je li to ok? I šta je uopšte bilo moguće uraditi?

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Uto Okt 03, 2017 12:43 pm

Lia mi kaze da ju boli donja desna,pogledam,donja dva zubica se klimaju....samo je napunila 5 godina,rano za ispadanje,a u pravilu idu van prvo gornja dva.Kaze da se nije udarila niti s nekim sudarila.
Zabrinuta sam da joj ne ispadnu a ne krenu novi i da li se moze nesto kod zubara napraviti.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sre Okt 04, 2017 5:02 pm

bosankaa ::

Nego, još i ovo...
Zvrku je odavno nikla dvojka, ali nikako da se "smjesti" ... vodila je ovdje kod dva zubara, kao polako...nije još izrasla skroz.
Pa koliko raste bre?!
Zamolim sestru da je odvede u Mičigenu...Bila danas...malo su joj "skinuli" trojku da bi dvojka dobila mjesto...

Je li to ok? I šta je uopšte bilo moguće uraditi?

Raste dok ne izraste ,nema to neki rok .Neki očekivani okvir je da dvojkica treba da izraste negde sa 8 godina .
E sad ,oko "smeštanja" ...ako zaista postoji teskoba ,onda se to rešava ,u krajnjem slučaju vađenjem stalnih "četvorki" a onda se pravi aparatić koji "gura" zubić gde treba da bude . Što se tiče "struganja trojke" ,ukoliko je mlečni ,nema veze .
Ne znam tačno koliko Zvrk ima godinica ,stalne trojke treba da niknu negde do 12 te godine ,pa predpostavljam da su "strugnuli" jer je mlečna u pitanju .Inače mi zaista nema logike ,tako se ne radi sa "stalnim" zubima ,kamoli detetu.

Lia mi kaze da ju boli donja desna,pogledam,donja dva zubica se klimaju....samo je napunila 5 godina,rano za ispadanje,a u pravilu idu van prvo gornja dva.Kaze da se nije udarila niti s nekim sudarila.
Zabrinuta sam da joj ne ispadnu a ne krenu novi i da li se moze nesto kod zubara napraviti.

Bez brige .Mlečni zubići se klimaju i ispadaju jer se ispod njih formirao zametak stalnog zuba koji ih "gura" (iako ga najčešće ni ne vidimo odmah ,nego znatno kasnije ) Dakle ,priroda radi svoje .Ima nekih pravila oko nicanja i "zamene "mlečnih u stalne zube ,no nije nikakav problem ako niču nekim manje uobičajenim redom .
Problem nastaje kada se nebrigom roditelja mlečni zubi veoma rano pokvare ,pa se moraju izvaditi pre vremena . Oni su "čuvari mesta" za stalne zube . Pošto kod Lije to milion posto nije slučaj ,jedino logično objašnjenje da ispod desni kreću stalni zubići ,pa će "mlečni" da ubrzo postanu nepotrebni ,i kao takvi -ispadnu .
Ono što je važno -ne zaboravi "zubić vilu" ,baba .

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sre Okt 04, 2017 5:14 pm

Šefe, 8 godinica imamo ... trojka je mliječni zubić. Vidjećemo da li će se sam zubić "smjestiti" ... a ne gine nam nošenje Zahnspange...ali to su nam rekli da sačekamo do neke 12. godine.

A i zvrk je "izgubila" prvo donje jedinice pred polazak u prvi razred.

Tako da ne brineš bako.
A "zubić vila" ? Gdje to da se zaboravi?!

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sre Okt 04, 2017 6:10 pm

Naravno da je to bila prva utjeha na ono boli me tu....ali,moja cura ne staje na tome....prvo:
Kako Zahnfee zna tvoju adresu?
Zna maminu,ima zabiljezeno!
Hoce li ona mene dodirnuti po noci,pa da se prepadnem?
Ma ne,ona je kao komarac malena,samo se zavuce pod jastuk.
E sreca kako nije pitala ,tako mala,kako donese pare za zub....ne znam sta bih izmislila.
Odvratila sam joj paznju smjehom uz...Obecaj mi kad budes mali vampir bez zuba da neces mene da napadnes.

Hvala na odgovoru,meni je ipak bilo malo panika da se nije udarila gdje,jer mi rano sa juce napunjenih 5 godina da krenu zubici,ali eto i za to procitah da se desava.

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Sub Okt 07, 2017 9:14 am

Poznato je da zubari umeju da budu sujetne budale ,ali ipak se većina obrati kolegi/koleginici kada treba neku "intervenciju" . Pogledajte ovog morona ? Koliko treba da budeš umišljena budala ,pa da nemaš "poverenja" ni u koga ???

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    Uto Okt 10, 2017 8:52 am

U poslednje vreme nam se dešava da počnemo da radimo neku od zubnih nadoknada ,i da u pola posla ,ili na poslednjoj probi ,pacijent izjavi da "odustaje ,jer nema para "??? 

(A kako da nekoga pitaš -imaš ti para za to ? Ionako većina dobija sve džabe ,zahvaljujući nekim "potvrdama" ,radimo u korist svoje štete )

Materijal je utrošen ,garnitura uništena ,da se ne priča o utrošenom vremenu i trudu (koga briga )

Pošto nismo svatovski orkestar ,a ni tange -frange trgovci ,ne možemo da uzmemo "kaparu" (a trebalo bi ) pa onda pacijente koji su sumnjivi ,pomalo ispitujemo "izokola" . 
Došla neka žena ,ekstremno "sumnjiva " (sve se dešava u seoskoj ambulanti ,gde se ide petkom ) pa je asistenkinja malo "ispitala" . Ispalo da je glavni finansijer muž -koji reže drva negde u šumi ,ona nema ni platu ni penziju .
E kada je tako -lepo gospođo dođite sa mužem ,pa ćemo videti . 
Pojavi se ona ,sve sa mužem .Hoće se raditi zubi ? Hoće .Ok . 
Stigosmo mi do pretposlednje faze ,a od plaćanja ništa . Poslednja faza -u petak . 
Opet se pozvao muž -i opet potvrdio da će "da plati ,samo vi pravite" .
Ok-dakle ,zubi su gotovi u petak ,pa dođite ,platite i nosite . 
U petak ,kaže žena ? Pa dobroooo .....valjda će me pustiti oni sa C odeljenja "na vikend" . (C odeljenje -psihijatrija ,poluzatvoreno odeljenje ) Ispalo da ona tamo "boravi" . 
Pa ok ...ako vi i ne možeta baš u petak ,neka dođe gospodin da reguliše plaćanje ,pa vi drugi dan ,kada možete ,ili kada vas puste iz bolnice .

Hoće bar on doći sigurno ? 

A hoće ,hoće ....na to će žena .....ako se ne napije ,pa bude mrtvo telo .*oće on tako ,kad ima para . 

I šta sad znamo ? 
Videćemo u petak .  jbt

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)    

Nazad na vrh Ići dole

KOD ČIKA ZUBE (pitanja/saveti, anegdote/zanimljivosti ......)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 19 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19
 Similar topics
-
» Ginekolog-pitanja i saveti
» Zašto muškarci vole kučke? Vaša iskustva, greške i saveti.
» zanimljivosti iz svijeta nauke
» MARK TWAIN
» Anegdote

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: