DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

DIJETA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: DIJETA   Sub Avg 16, 2008 10:27 am

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

90-dnevna dijeta (ili dijeta kod nas poznata pod imenom UN dijeta ili dijeta Ujedinjenih naroda) vrlo je popularna, prvenstveno zbog toga jer daje vrlo dobre rezultate. Cilj ove dijete nije samo skidanje viška kilograma već i promjena metabolizma, čime se isključuje mogućnost brzog vraćanja kilograma. Upravo iz tog razloga je izvorni naziv ove dijete UN DIET, što bi u prijevodu značilo ne-dijeta, s obzirom da ova "dijeta" treba asocirati na pravilan način prehrane, a ne izgladnjivanje, na što se odmah pomisli.

Dijeta traje 90 dana i u tom periodu možete smršavjeti 18-25 kg. Ako želite skinuti manje kilograma, samo ranije prekinite dijetu.

Dijeta se sastoji od četiri dana – proteinskog, škrobnog, ugljikohidratnog i voćnog dana, a čijeg redoslijeda se morate strogo pridržavati.

Doručak: kroz svih 90 dana doručak je isti – voće u paru (2 jabuke, 2 naranče, 2 kruške, i sl.) ili 2 šake sitnog voća kao što su šljive, trešnje, borovnice i dr.

PRVI DAN – PROTEINSKI DAN:

Ručak: meso kuhano ili pečeno u količini 3 šnicle (jedna težine 180 grama), šnita integralnog ili crnog kruha i salata u neograničenoj količini. Meso možete zamijeniti sa istom količinom (tri) kuhanih ili pečenih jaja.
Ovaj dan su dopušteni sir i mlijeko.
Nakon ručka obavezno popijte 2 dcl juhe (bistre juhe, bez tjestenine)

Večera: isto kao i ručak, samo bez juhe. Ono što ste ručali, morate i večerati, dakle ako ste jeli meso, isto ćete i večerati, a ako ste jeli jaja, za večer uzmite isto jaja.

DRUGI DAN – ŠKROBNI DAN

Ručak: možete uzeti grah, grašak, mahune, rižu, krumpir i sl. obavezno kuhano uz dodatak svih začina radi okusa (sol, papar, vegeta, koncentrat rajčice i sl.)
Uz to možete uzeti jednu šnitu integralnog ili crnog kruha i salatu.

Večera: isto kao i ručak, ali u manjoj količini

TREĆI DAN – UGLJIKOHIDRATNI DAN

Ručak: ručajte bilo koji oblik tijesta uz dodatak začina (kečap, origano, povrće i sl.) U obzir dolazi tjestenina, slano pecivo, pizza vegetariana...

Večera: dva komada torte, ili 3-4 kolača ili 3 kuglice sladoleda i obavezno jedno rebro čokolade za kuhanje.

ČETVRTI DAN – VOĆNI DAN:

Za ručak i večeru uzmite voće.

Tijekom držanja dijete jednom mjesečno trebate uvesti vodeni dan koji obavezno slijedi iza voćnog dana, a nakon njega vam slijedi opet proteinski dan.
Kavu i čaj (po mogućnosti bez šećera) možete piti u neograničenim količinama tijekom svih dana dijete. Možete piti i sokove, ali vodite računa da je u njima što manje šećera

Poslije završene dijete možete nastaviti sa svojom uobičajenom (normalnom) dijetom, s tim da nastavite još slijedećih 90 dana jesti za doručak voće. Ako u ta slijedeća 3 mjeseca izgubite još 3 kilograma, znači da je došlo do promjene u metabolizmu.
U slučaju potrebe možete ponoviti dijetu, ali tek nakon pauze od 3 mjeseca.

Važne napomene:

· strogo se pridržavajte propisanog rasporeda
· dozvoljeno je promijeniti redoslijed obroka u jednom danu (ručak sa večerom, doručak sa večerom, ali to vam ne smije biti praksa)
· jedite namirnice sa što manje šećera
· namirnice kojima nije ograničena količina u dnevnom jelovniku mogu se jesti u neograničenoj količini
· nikako ne smijete preskakati obroke
· ne smijete jesti između obroka
· umjesto šećera koristite umjetne zaslađivače
· hranu možete začiniti svim željenim začinima
· od masnoća koristite isključivo biljna ulja, po mogućnosti ekstra djevičansko maslinovo ulje
· u što većim količinama jedite sezonske salate, te jedite svježe voće i povrće
· jednom dnevno obavezno pripremite limunadu od jednog limuna koju možete zasladiti umjetnim zaslađivačom ili medom
· dnevno je potrebno popiti minimalno 2 litre tekućine u obliku vode, kave, čajeva, limunada, dijetalnih napitaka i sl.
· nemojte gladovati jer ćete samo usporiti metabolizam, a nećete izgubiti suvišne kilograme
· ne bi bilo loše da jednom dnevno uzmete jednu multivitaminsko- mineralnu tabletu

Poslednji put izmenio Danubius dana Pet Jun 12, 2015 9:33 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: DIJETA   Čet Sep 07, 2017 11:31 am

Kad sam skino onih 25 kg moro sam po godine ubeđivat ljude da nisam bolestan , 'beš budale.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: DIJETA   Čet Sep 07, 2017 2:07 pm

podbarac ::
Kad sam skino onih 25 kg moro sam po godine ubeđivat ljude da nisam bolestan , 'beš budale.
Ili što si tako propao .

Važno je zdravlje a sad par kila gore(retko ko ih gubi) neka ih.
Imamo i godina.

Moja mama je imala kao i ja od 52 do 55. Kako je počeo rat i desilo se šta se desilo(ne bi sad o tome),ugojila se od lekova i navukla par bolesti(šećer,pritisak,glaukom)

Žena nabila 80 kila.Kaže njoj doktor da skine 5.
Ona se udeblja 5 kila.  ludismeh

Strašnooo.Sad ima 82-e.
Nema šanse da ide na dijetu.Ubeđivali smo je šta nesme da jede(zarad zdravlja).
Ma jok bre.Znači jede sve ,a kaže ma jok ne jedem ja-to je od lekova.
Oće žena da bude sita ,pa neka je i 15 kila više.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: DIJETA   Sre Okt 11, 2017 7:16 pm

Astra ::
Kad je termin?
Jedi govna!
Izvini debela.

Hahahahaha ovako ce biti sa mnom.

Astra ::
[You must be registered and logged in to see this link.]

Danas sam stvarno priznala da sam "prekrdašila" .
Vidim lijepo vrijeme, rekoh da obučem neko haljince pa da idem na dogovorenu kafu.Za koju god se uhvatim i uspijem se uvući...ono puca. Dupe ala "Rusija" ... a ni stomak ne zaostaje
A prije par mjeseci htjedoh baciti haljine koje su mi tad bile ogromne. I rodica ih uzme ... kao jesi luda, bacila bi nove stvari.
Elem...sjedimo danas kod nje i ja joj pričam kako ne mogu nista obuci.Ustaje i odlazi do sobe. Vraca se sa "mojim" veliiiikim haljinama smehsmeh

Ne znam sta mi je, ali svaku noc...kao beba, budim se u pola 3 i jedem.
I vidim koliko se debljam, ali ne marim...sve se tješim da je "Ciscutan" kriv za to i da ću nekim "čudom" regulisati kilažu kad završim sa terapijom.

Limun, djumbir, voda, čajevi...ma ništa!Samo 'rana! dm5

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: DIJETA   Uto Nov 28, 2017 9:50 pm

Sonoma dijeta

Connie Gattersen - autor Sonoma dijete - sigurna je da je ispravno raspoloženje potrebno za gubitak težine. Naime: morate uživati ​​u korištenju zdrave hrane u umjerenim količinama. Ali on ne poriče da će određena hrana (poput bijelog brašna, šećera i zasićenih masti) biti isključena iz njihove prehrane, a ako se ne slažete s tim, onda nije potrebno započeti. Dijeta Sonoma potiče upotrebu ribe, orašastih plodova, voća, povrća i cjelovitih žitarica, no Gattersen osobito inzistira na čestoj upotrebi sljedećih proizvoda:
- bademi; 
- bugarski papar; 
- borovnice; 
- brokula; 
- maslinovo ulje; 
- grožđe; 
- špinat; 
- jagode; 
- rajčica; 
- cjelovite žitarice.
Sadrže puno hranjivih tvari, antioksidansa, vitamina i masti, koji ne samo da daju tijelu sve što im je potrebno, već i sprječavaju rak.
Ova dijeta sastoji se od tri faze:
Prva faza (10 dana) namijenjena je navikavanju na činjenicu da se takvi proizvodi kao bijela riža, maslac, čips, slanina, kobasica i voćni sok više ne mogu konzumirati. Njezin fokus trebao bi biti na orasi, začinskim biljem, začinima, mršavim govedima, jajima, patlidzanima, šparogu, skuhama i maslinovom ulju. Glavni zadatak prehrane nije smanjiti broj konzumiranih kalorija, već smanjiti količine hrane. Potrebno je popiti doručak s ploče čiji promjer nije veći od 18 cm, te da od večere i večere bude onaj koji nije veći od 23 cm.
Druga faza uključuje korištenje gore navedenih proizvoda do vremena kada se težina osobe ne normalizira. U malim količinama možete jesti brašno i slatko.
Treća faza počinje nakon što vage pokazuju "omiljenu figuru" i traju neograničeno. To jest, ova prehrana treba postati način života.
Što se tiče tjelesnih vježbi, onda s Sonominom prehranom oni nisu obvezni, iako neće biti suvišni. Umjerena tjelesna aktivnost pomoći će postići željene rezultate čak i brže.
Ova dijeta je jednostavna za upotrebu, daje očiti rezultat, koji, ako se pravilno liječi, održava se stalno. Glavna stvar je da sve treba biti u umjerenosti i donijeti zadovoljstvo, ali ne i depresivno moralno.

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DIJETA   

Nazad na vrh Ići dole

DIJETA
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Jo-Jo Efekt - nuspojava loše planiranih redukcijskih dijeta
» Citrus dijeta
» Zasto dijeta ne uspeva
» Ishrana/dijeta kod hronicnog gastritisa (autor:Pelagija)
» Dijeta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: HIGIJENA I NUTRICIONIZAM-
Skoči na: