DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Donacija organa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Donacija organa   Sub Jan 26, 2008 2:18 pm

First topic message reminder :

Koliko ste spremni da postanete clan za sada malobrojne grupe Donatora organa?
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
passion

Datum upisa : 07.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Ned Sep 11, 2011 12:31 pm

evo mozemo i ovdije nastavit, nema problema, rekla bi samo jos jedno...
u Njemackoj ceka 12000 ljudi na donaciju bubrega 12000 , u Hrvatskoj i Srbiji skupa 1600....
I sta sada?? Kako spasit toliki narod? Sigurno ne da idu ilegalnim putem, vec smo svi na potezu.... sa dobrovoljnom donacijom nakon klinicke smrti.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Ned Sep 11, 2011 12:38 pm

To je danas postalo sasvim normalno,kao na primjer davanje krvi....mnogi to rade,ali mnogi i ne umiru na nacin da bi se mogli iskorstiti ti organi...hocu reci,ljudi su plemeniti,zele da zavjestaju,a ne mogu odrediti koliko ce kome to pomoci i da li ce uopste biti upotrebljivi.
Podrzavam potpuno takvu stvar,naravno,sve se to radi i ne udara na sva zvona,bas zbog eventualnih posljedica da to neko iskoristi na krivi nacin.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Ned Sep 11, 2011 1:24 pm

Vec je napravljen business na zalost...Npr. ako idete na odmor u Mexico, pazljivo birajte "areas" gdje idete, mozete ostati bez bubrega.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Ned Sep 11, 2011 1:39 pm

passion ::
evo mozemo i ovdije nastavit, nema problema, rekla bi samo jos jedno...
u Njemackoj ceka 12000 ljudi na donaciju bubrega 12000 , u Hrvatskoj i Srbiji skupa 1600....
I sta sada?? Kako spasit toliki narod? Sigurno ne da idu ilegalnim putem, vec smo svi na potezu.... sa dobrovoljnom donacijom nakon klinicke smrti.

Pune su novine kod nas očajnih ljudi koji NUDE na prodaju bubreg ,iz ekonomskih razloga .Naravno , ne postoje zakonske mogućnosti za tako nešto ,jer se smatra da nije etički trgovati delovima svoga tela.
Ovo sa donacijom isto ide kilavo . Trazi se da se dodje u Beograd ,pa se tamo rade analize itd..Ljudi ne žele da se deranžiraju i izlažu troškovima ,rezon je -ja vama činim uslugu ,ne "vi" meni .
Kada bi imali mobilne ekipe koje bi izlazile po firmama ,rezultati bi bili bolji . Ja prvi bi potpisao hladno . Niti sam religiozan ,niti sujeveran ,a kad sam mrtav , briga me da me prerade u djubrivo ,a ne da ne uzmu neki organ koji nekome može pomoći.
No ima tu još i sujeverja , i kojekavih rezona "da me mrtvog komadaju-ne dam" i sl. Verovatno žele da odu "na onaj svet" u kompletnom izdanju.

Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Ned Sep 11, 2011 2:01 pm

Pa ja imam svog donora a vi se snadjite. rlol
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Pon Jan 16, 2012 1:52 pm

Medicinska sestra dala bubreg pacijentu

Mladiću sa Gudpasterovim sindromom bubreg donirala medicinska sestra sa klinike

Klej
Tejber (23) za svoj život ima da zahvali medicinskoj sestri koja mu je
donirala bubreg, nakon što je pacijent primljen u bolnicu "Emori" u
Atlanti, u Sjedinjenim Američkim Državama, zbog otkazivanja tog organa.
Tejberu je pre godinu dana dijagnostifikovan Gudpasterov sindrom,
retko, autoimuno oboljenje koje uzrokuje oštećenje bubrega i pluća.
Test krvi je pokazao otkazivanje bubrega i mladić je smešten u bolnicu
"Emori" na više nedelja, tokom kojih bi prolazio kroz više tretmana,
uključujući dijalizu. Tejbor je tada imao 22 godine i tek što se verio.
Sestra
Elison Betson brinula je o pacijentima na spratu na kojem je Tejber bio
smešten i s obzirom na to da ima decu njegovih godina, posebno se
zbližila sa mladićem i njegovom porodicom.
Kada se Tejber našao na listi čekanja za transplantaciju bubrega, Batsonova je osetila da može da uradi mnogo više za njega.
- Čitav
sve je bio njegov, sa izuzetkom što ga je iznenada pogodilo neverovatno
retko oboljenje. Nešto u meni mi je reklo da treba da uradim nešto više
- izjavila je sestra Betson.
Tejberova
majka je prošla kroz ispitivanja ne bi li donirala bubreg svom sinu,
ali njen organ nije odgovarao pacijentu. Betsonova je, međutim, otkrila
da ona može da donira svoj bubreg mladiću.
- Jedino zbog
čega sam bila nervozna tokom čitavog procesa ispitivanja je bilo to da
će nam neko reći da ne mogu da mu doniram bubreg
- rekla je Betsonova.
Tejber
je operisan 10. januara, oko godinu dana nakon što se prvi put sreo sa
Betsonovom. Oboje se sada dobro oporavljaju, a Tejber će se uskoro, 9.
juna, oženiti svojom verenicom koju je upoznao tokom studija na
Univerzitetu Oburn. Mladić, takođe, planira karijeru u polju finansija,
preneli su mediji.
Tejber kaže da je veoma zahvalan za to što je Betsonova učinila za njega.
- Rekao sam Betsonovoj da ćemo ona i ja plesati na mom venčanju. Ona može da izabere pesme - rekao je Tejber.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Pon Avg 11, 2014 9:03 am

I onda dođe neki mantijaš -i odluči o nečijem životu ili smrti . :smtzle: 
Goreo u paklu ,Sotono .

-------

Porodica odustala od donatorstva posle razgovora sa ocem Joilom

Ostala bez srca zbog saveta sveštenika

Mihailo Jovićević | 11. 08. 2014. - 06:59h  | Foto: D. Goll |

Prkoseći stavu SPC, otac Joil Bulatović iz manastira Ćirilovac zabranio je porodici preminulog muškarca da donira srce teško bolesnoj majci troje deca.

Zoran Grubin
U Kliničkom centru Srbije su se, spletom okolnosti, u nedelju pojavila dva kadaverična donora srca, a primaoci organa su odmah o tome obavešteni. Srce prvog od njih spaslo je život Zoranu Grubinu iz Bačke Palanke, a drugo zbog tvrdog stava Joila Bulatovića, nikada nije stiglo do pacijentkinje koja ga je čekala.

Naime, porodica preminulog muškarca starog 44 godine odlučila je da prvo konsultuje ovog “duhovnika”, a nakon poziva koji su obavili iz prostorija KCS, lekarima su ipak saopštili da ne pristaju na doniranje organa, saznaje „Blic“.

- Činilo nam se da će porodica pristati na doniranje srca, ali nakon konsultacija sa sveštenikom, usledilo je veliko razočaranje. Naravno, zakonsko je pravo porodice da ne pristane na donaciju i mi na to ne možemo da utičemo, ali smo, s obzirom na situaciju, ipak očekivali drugačiju odluku. Posebno smo razočarani zbog toga što znamo da SPC u načelu podržava doniranje organa - kaže za “Blic” kardiolog na Klinici za kardiohirurgiju Kliničkog centra doktor Emilija Nestorović.

Otac Joil Bulatović iz manastira Ćirilovac svojevrsna je internet zvezda, a njegove besede na Jutjubu otkrivaju štošta o njegovim shvatanjima hrišćanstva...

Doktorka navodi da je ovo prvi put da osoblje Kliničkog centra sa sigurnošću zna da je neki sveštenik SPC ili bilo koje duge crkve, bilo koje religije uopšte na ovakav način odvratio porodicu od doniranja organa. Takav potez je izraz verskog fundamentalizma i suprotan je idealima hrišćanstva u kom je telo “prah koji se vraća zemlji” i sekundarno je u odnosu na besmrtnu dušu, kaže verski analitičar Živica Tucić.

- Vernici mogu i treba da transplantiraju organe, hrišćanski je davati za bližnjega. Savremena hrišćanska bioetika to i nalaže, a i u samoj SPC imate, na primer, episkopa Lavrentija Trifunovića, koji je zaveštao organe 2011. Ovde se očigledno radi o verskom fundamentalizmu - navodi Tucić, koji dodaje da sve glavne religije na evropskom tlu podržavaju doniranje organa.

U Srbiji ima više od 80.000 vlasnika donorskih kartica, ali po oceni doktorke Nestorović, zaveštavanje organa i dalje mora da se promoviše u javnosti kako bi ga što veća populacija prihvatila kao humani čin.

- Porodica koja doživi smrt bliskog srodnika često ne može odmah da razmišlja nesebično. Ipak, nije problem u nedostatku humanosti, već pre svega, u niskom stepenu obrazovanja, predrasudama, verskim tumačenjima i običajima. Može se reći da doniranje najteže prihvataju stanovnici ruralnih krajeva na jugu Srbije, koji i kad se odluče za doniranje organa od preminulog člana porodice retko daju sve organe, a najmanje pristaju na doniranje srca i rožnjača - navodi Nestorovićeva.

Poslednji izmenio Danubius dana Sub Jan 23, 2016 10:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Avg 12, 2014 4:33 pm

Zivo me zanima da li bi doticni ( ne zasluzuje da ga drugacije oslovim) nagovorio porodicu da ne doniraju organe preminulog, da se radilo o njegovom clanu porodice, tj. da je nekom njegovom trebalo donirati organ!
Sa tudjim zivotima se lako igrati Boga! vrag 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Pet Jan 22, 2016 11:27 pm

SVI ĆEMO DONIRATI ORGANE, HTELI TO ILI NE?

U novom Zakonu o transplataciji organa mogla bi da se pojavi stavka “pretopstavljena saglasnost” po kojoj bi svi građani Srbije bez obzira na uzrast postali donori organa.

Ovakav predlog su iznele Komisija za transplataciju tkiva i ćelija (KTTĆ) i Komisija za transplataciju organa (KTO) koje je formirala Vlada Srbije.

– Sve zemlje koje imaju princip pretpostavljene saglasnosti donorstva imaju dovoljno tkiva za transplataciju, a mi trenutno imamo najmanje donora u Evorpi – rekao je doktor Milenko Stojković, član KTTĆ.

Pretpostavljena saglasnost u suštini znači da su svi građani Srbije rođenjem pristali da budu donori organa.

– Onaj ko ne želi da donira organe moraće da ode u opštinu ili sud i potpiše formulare da nije donor. Postojaće baza podataka u MUP-u i lekari će morati da provere pre nego što uzmu njegove organe – zaključio je Stojković.

Doniranje organa u Srbiji godinama slovi za tabu temu.

A na ovu temu,da li ste znali da je Hrvatska najveci donator organa u Europi,a ima i najveci broj dobrovoljnih davaoca krvi.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Sub Jan 23, 2016 10:38 am

Astra ::
SVI ĆEMO DONIRATI ORGANE, HTELI TO ILI NE?

– Sve zemlje koje imaju princip pretpostavljene saglasnosti donorstva imaju dovoljno tkiva za transplataciju, a mi trenutno imamo najmanje donora u Evorpi – rekao je doktor Milenko Stojković, član KTTĆ.

Pretpostavljena saglasnost u suštini znači da su svi građani Srbije rođenjem pristali da budu donori organa.

– Onaj ko ne želi da donira organe moraće da ode u opštinu ili sud i potpiše formulare da nije donor. Postojaće baza podataka u MUP-u i lekari će morati da provere pre nego što uzmu njegove organe – zaključio je Stojković.

Zvuči kao "prisila" i sigurno će doći do otpora ovakvom zakonu . 
Garant će se prva ,možda ne javno ,ali podmuklo suprostaviti Crkva ,zbog "skrnavljenja zemnih ostataka" (iako oni propovedaju "Iz praha si došao ,u prah ćeš se vratiti ,kao i teoriju "duše" i "večnog života" sa čime telo nema ama baš ništa ) i "igranja Boga" (jer oni tako tumače medicinu ,treba ostaviti "božijoj volji" da li će neko živeti ili ne ) 
Po meni je to ok ,ako si ti "pokojni" a tvoj organ nekome spasava život ,zašto ne ? 
Nismo valjda urođenici pa da verujemo da moramo "kompletni" da idemo na "onaj svet" . 
Što se mene tiče ,potpisaću i bez zakona da slobodno uzmu sve što mogu da iskoriste ,i bez zakona o tome . 
Loše se radi ta kampanja ,suviše je komplikovan proces da se dobije donatorska kartica ,a i ljudi su sujeverni ,ako bi se dao dobar primer i pojednostavila procedura ,da se sprovodi svuda ,a ne samo u Beogradu ,bilo bi neuporedivo više donatora .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Sep 13, 2016 2:58 pm

Neki dan Vučić na velike bubnjeve objavi da će poslanici Skupštine Srbije postati donatori organa i time dati primer drugim građanima . 
Međutim -poslanici odbijaju da doniraju organe (čast izuzecima par mladih poslanika SNS i dela "opozicije" ) 
Najglasniji za "protiv" su Šešelj i "radikali" ,zatim SPS ,pa PUPS ,koji se vade da su "prestari" ,te i da hoće ,ne bi mogli da se upotrebe njihovi organi . 

Bez brige smradovi ,od vas niko ne bi ni orah iz ruke uzeo ,a kamoli bubreg ,taman da umire . 

Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Sep 13, 2016 6:22 pm

Religija se protivi donaciji organa, poneki idu tako daleko da odbijaju i transfuziju. Pošto smo već odavno videli da postoji jaka sprega religijske vrhuške i civilnih vlastodržaca, jasno je odakle potiče taj stav.
Sasvim je moguće da naši organi (ja imam 72 godine!) više nisu upotrebljivi. Međutim ja sam celo svoje telo zaveštao Institutu za patologiju - neka se studenti uče na njemu.
Prema tome, da su poslanici iskreni (nisu - da li je to iznenađenje?  ne znam ) ako ne mogu da budu donatori organa, mogli bi da budu donatori tela.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Sep 13, 2016 7:05 pm

http://www.financedegreecenter.com/black-market-body/

Drzava ce odlicno da zaradjuje na organima svojih gradjana :)
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Sep 13, 2016 7:11 pm

Kako god bilo tu postoji velika zloupotreba,a bice je jos vise.

Naprimer: Potrebni su nekome hitno neki organi.Onda nastupa posebno obucena organizacija koja je povezana sa doktorima i policijom a ima odobrenje od Drzave.Od policije se uzme registar svih mladjih osoba godina starosti od-do,(sta im najvise odgovara) za koje se zna da voze motore dvotockase.Onda se obrade njihovi licni podaci ko su,koga imaju od familije,i tako dalje.Onda se organizuje nesrecni slucaj u saobracaju,sa sanitetskim vozilom u blizini i povredjena osoba se odmah ubacuje u medicinsko vozilo gde se uspavljuje,i zatim u bolnici ceka nova spremna ekipa koja vec zna sta treba da radi dalje.Kasnije se porodica obavesti da im je neko iz familije poginuo i dostavi hermeticki zatvoren kovceg od metala koji ne moze da se otvori sa navodno poginulom osobom u nesrecnom slucaju, da ga sahrane rodjaci ili porodica.

Tako se u danasnje vreme najlakse dolazi do ljudskih organa za transplataciju.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Sre Sep 14, 2016 12:13 am

U jbte Gothic,al imas mastu.

.

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Sre Sep 14, 2016 8:23 am

Ma, koja donacija. Tranžirati bez po' ptanja. Svež, mlađi leš se iskoristi za rezevne delove. Gre'ota da se baci.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Sre Sep 14, 2016 9:35 am

Taj scenario je upravo ono sto se desava.Beograd nije bas nevin, kada je u pitanju trgovina organa na crno.

http://www.nytimes.com/2012/06/29/world/europe/black-market-for-body-parts-spreads-in-europe.html?_r=0

Citat :
One January night in 2004, Susan Sutovic was woken from her sleep by a persistently ringing phone. “It was an international call from Belgrade,” she says. “Telling me my son Petar was dead.” Twenty-four-year-old Petar Sutovic was, at the time of his death, staying in his mother’s holiday apartment in Belgrade and studying law. Petar’s body was allegedly discovered in his bed late at night by his flatmate.

Paramedics were quick to the scene, and, although no death certificate has ever been issued, the pathologist that authorised the release of Petar’s body to be flown home to Britain said that the cause of death was a drugs overdose.

“Paramedics claimed that a needle was found protruding from his arm,” says Susan, “but my son was not an addict.” Almost a decade on, neither a toxicology nor post mortem report from Serbia has ever been seen by the British authorities. The death scene, Sutovic insists, was “staged”. In Britain, a second post mortem examination of Petar’s body was undertaken. The pathologist who led this examination noted that the heart and pancreas were absent from the body, “no injuries were seen” and that “death was associated with a potentially fatal blood level of morphine”.

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/10146338/Organ-trafficking-a-deadly-trade.html
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Sre Sep 14, 2016 10:12 am

el_vibrador ::

Taj scenario je upravo ono sto se desava.Beograd nije bas nevin, kada je u pitanju trgovina organa na crno.

http://www.nytimes.com/2012/06/29/world/europe/black-market-for-body-parts-spreads-in-europe.html?_r=0

Citat :
One January night in 2004, Susan Sutovic was woken from her sleep by a persistently ringing phone. “It was an international call from Belgrade,” she says. “Telling me my son Petar was dead.” Twenty-four-year-old Petar Sutovic was, at the time of his death, staying in his mother’s holiday apartment in Belgrade and studying law. Petar’s body was allegedly discovered in his bed late at night by his flatmate.

Paramedics were quick to the scene, and, although no death certificate has ever been issued, the pathologist that authorised the release of Petar’s body to be flown home to Britain said that the cause of death was a drugs overdose.

“Paramedics claimed that a needle was found protruding from his arm,” says Susan, “but my son was not an addict.” Almost a decade on, neither a toxicology nor post mortem report from Serbia has ever been seen by the British authorities. The death scene, Sutovic insists, was “staged”. In Britain, a second post mortem examination of Petar’s body was undertaken. The pathologist who led this examination noted that the heart and pancreas were absent from the body, “no injuries were seen” and that “death was associated with a potentially fatal blood level of morphine”.

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/10146338/Organ-trafficking-a-deadly-trade.html

Kurčimo se wikipedijom i da šprehamo ingleškli k'o maternji?

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Sre Sep 14, 2016 2:15 pm

Evo kako je "sveznajući" Gugl to preveo:
"Један јануарске ноћи 2004. године, Сузан Шутовић је пробудила из сну од стране упорно звони телефон. "То је међународни позив из Београда," каже она. "Ми говори мој син Петар је мртав." Двадесет четири годишња Петра Шутовић је, у време његове смрти, борави у туристичком стану своје мајке у Београду и студира право. Петар тело је наводно откривена у свом кревету касно ноћу од стране његовог цимера.

Болничари су брзо на лице места, и, иако никада није био усвојен умрлице, патолог који овлашћени ослобађање Петра тела која се може обавити кући Британија је рекао да је узрок смрти била је превелика доза дроге.

"Хитна помоћ је тврдио да је игла је пронађен вире из његове руке," каже Сузан, "али мој син није био зависник." Скоро деценију на, ни токсикологија ни обдукција извештај из Србије никада није виђен од стране британских власти. Смрт сцена, Шутовић инсистира, био је "изведена". У Великој Британији, друга обдукција преглед Петра тела је извршена. Патолог који је водио ово испитивање напоменути да срце и панкреас су били одсутни из тела, "нема повреде су виђени" и да је "смрт била повезана са потенцијално фаталне ниво у крви морфина"."

Mogu reći da su se slične jezive priče pričale još kada sam bio dečak - samo tada nije bilo govora o donaciji organa nego o pljačkanju.
Sada se jezive priče o "donaciji organa" pripisuju kineskim radnjama.

Priče iste, samo malo prilagođene vremenu i prostoru.

Ne znam koliko je izvor verodostojan.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Jun 20, 2017 10:55 pm

Ovo je toliko besmisleno ,da ima samo u Srbiji . Pa *ebena "participacija" ne doprinosi skoro pa ništa nekom budžetu zdravstva ,i umesto da donatorima organa kojih je u Srbiji jako malo ,daju bar neke povlastice u zdravstvu ,ne bi li na tako simboličan način možda i motivisali doniranje (kao što se radi sa dobrovoljnim davaocima krvi ) država -ovako ? 
Jer "pravilnike" ne pišu zdravstveni radnici ,nego "država" .

Pola Srbije na ovako nešto ,sramotno i glupo reaguje kako se kod nas već reaguje :
E pa ,dobićete flipp od mene ,od organa .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Jun 20, 2017 11:01 pm

Pa i jeste van pameti! Najmanje što se može uraditi je da ih se oslobodi participacije.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Uto Jun 20, 2017 11:02 pm

justicija ::
Pa i jeste van pameti! Najmanje što se može uraditi je da ih se oslobodi participacije.
Ma jok.Dobiješ sendvič da ti ne pozli na putu do kuće.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   Sre Jul 26, 2017 11:09 am

Vladika Lavrentije je prvi i jedini pripadnik SPC koji je zaveštao svoje organe . 
Lepo....da vladika nema 81 godinu .Baš će to mnogo koristiti .

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Donacija organa   

Nazad na vrh Ići dole

Donacija organa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/
» Embriolab Solun
» Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva
» Klinike na zapadu
» Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: