DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

SFRJ za početnike

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: SFRJ za početnike    Ned Feb 19, 2012 8:47 pm

Serija dokumentarnih filmova gde poznati govore o svom životu i mladosti u SFRJ . Veoma zanimljivo i nostalgično za one koji su bili savremenici .
O muzici,modi, reklamama ,filmu.....svemu što je činilo naš život .

VIDEO SPOTOVI ovde

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Lily
First Bride

Godina : 20
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 19, 2012 10:18 pm

Sjajna tema.. i ko je srusio SFRJ????
Ko je dao u Saboru zvanicnu izjavu- Ja sam svoje obavio- Jugoslavije vise nema!!!!!
To se zaboravilo!!!!!

E pa da vas podsetim dragi moji- bio je to Stipe Mesic!!!!

Ali izvinite - ipak.. Srbi su zlocinci!!!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 19, 2012 10:22 pm

Više bi volela da tema ide kroz sliku i reči....naših forumaša..
Naravno onih koji se sećaju Juge....
No,koliko je to dobro..Ne znam..Zakačiće se garant..

(Lily..ne nervirati se..Znam da zabole reči i NA FORUMU..No...bar znaš ko ti šta misli...:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 19, 2012 11:48 pm

.. nije u redu.. gde je tu onda druzenje!

Ovo je sada cist spam, ako ko hoce, neka brise!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 12:01 am

Lily ::
.. nije u redu.. gde je tu onda druzenje!

Ovo je sada cist spam, ako ko hoce, neka brise!

druženje-valda ostalo u Jugi...
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 12:30 am

Ko je dao u Saboru zvanicnu izjavu- Ja sam svoje obavio- Jugoslavije vise nema!!!!!
To se zaboravilo!!!!!

Stipe je to odradio i za nas prave Srbe kojima je Jugoslavija bila samo grobnica Srbije.Kakve veze ima rušenje Jugoslavije sa zločinom.
Jugoslavija je nastala na komunističkim zločinima,streljanjima intelektualaca i svega mislećeg.
Kao Srbin se stidim toga,što Jugoslaviju nije srušio Srbin nego eto Hrvat se hvali.Ali hvala mu.Uvek mi je žao što nismo mi imali takvog predsednika.

On je srušio Jugoslaviju što je samo MIloševićevu kamarilu naterao da pokažu pravo lice.Da pogaze Ustav države koju su kao fol branili i za koju su se zalagali.
Hrvati su čak pokazali da bez obzira što su protiv Jugoslavije,ipak poštuju Ustav i izabiraju i trepe onog Jovića.Ali,Milošević pokazuje da Ustav priznaje samo ako mu ide u prilog.Sa tim je poslao sliku Srba u svet kao lažova i prevaranata,ubica i zločinaca,koji se deklarativno zalažu za jedno a ruše to isto.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 12:54 pm

Koji crni Stipe Mesic?!

Ummm, neki se sjecaju direktnog prenosa Kongresa Partije kad je slovenacka ekipa napustila "salu":)))))
A sto li!? Da nisu bili "ugrozeni!" hahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 2:55 pm

To se zaboravilo!!!!!

Liki,kakvu ćeš ti "jedna glava-devet jezika" svađalicu da ispališ!!:eee:

Ta će ti doći glave ...

Nego zaista,hajde da zajebemo politiku i na ovoj temi-pa pun je forum tih sranja;napišimo i postavimo ono lepo što nas veže za to vreme ...
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 2:57 pm

AstrinaKomsinica ::
Koji crni Stipe Mesic?!

Ummm, neki se sjecaju direktnog prenosa Kongresa Partije kad je slovenacka ekipa napustila "salu":)))))
A sto li!? Da nisu bili "ugrozeni!" hahahahahahaha

Da,naravno da su bli ugroženi.Bili su ugroženi građani Slovenije čiji su oni bili predstavnici.I stali su uz svoj narod.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 2:59 pm

EAGLE ...počni...
Mene baš zaima to vreme...:)
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 3:48 pm

"Zašto muškarci,kad god se sastanu,pričaju o vojsci?"

Ovo je često pitanje kojim žene,devojke započinju razgovore o nama zamerajući nam što zaista na svakom okupljanju,posle trećeg piva (nekad i ranije) krenu anegdote iz JNA ...

Ja ovde neću pisati o tome,ali mi je nešto drugo na pameti što nas je takođe zbližavalo i ostavilo traga u našim životima,odrastanju,formiranju ličnosti ...

Radi se o ORA

Svi se sećamo Omladinskih radnih akcija;pesme,žuljeva,prvih ljubavi ...

Sve mi iz tog perioda nedostaje!Teška kanta s vodom na "Jasenovac '78" - ja pionir,vodonoša ... ono satra al' koga briga-otišao si od kuće,matorci ne gunđaju,svi se okolo zezaju...prave ribe te gotive,a kad se vratiš kući ti glavni pošto su onomad svi sanjali da postanu akcijaši...
Razvaljivao sam ih od viceva-uvek sam bio dežurni zabavljač.To mi je i na svim ekskurzijama godinama bilo zaduženje...

Onda "Palić '81." ...Tad mi je,dok smo tamo bili poginuo prijatelj i komšija došli smo kući pre kraja smene nas troje da bismo prisustvovali sahrani ...

Pa "letenka" "Partizanski put '83" ... I danas kada idem preko Iriškog venca pređem deo i tom trasom koju smo mi tada gradili ... "Đerdap","Podrinje-Kolubara" i još mnoge druge;samo jedna od lepih stvari koje pamtimo mi dinosaurusi iz doba i države koji nisu valjali i od koje ništa dobro nije ostalo.Čak ni mi formirani i stabilni,sposobni uhvatiti se u koštac sa svim sranjima koja su nam se desila,mi koji smo ostali normalni i podižemo potomke koji treba da nastave i na toj nikakvoj osnovi naprave nešto bolje...

Akcije su samo jedna od stvari.Svaka Neda,Sabina,Goca ...iz Maribora,Sarajeva,Jajca,Skopja ...Svaki žulj,upala mišića,pašteta za marendu,slomljen kramp,oznojena majica,prljava bluza...imaju svoju priču.Hajde da te priče ispričamo zbog ovih klinaca makar oni i pomislili da kenjamo jer ako i jedan među njima sagleda sliku i iz drugog ugla,nismo džaba blejali ...
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Pon Feb 20, 2012 4:33 pm

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Uto Feb 21, 2012 11:52 am

EAGLE ::

Liki,kakvu ćeš ti "jedna glava-devet jezika" svađalicu da ispališ!!

Ta će ti doći glave ...

Nego zaista,hajde da zajebemo politiku i na ovoj temi-pa pun je forum tih sranja;napišimo i postavimo ono lepo što nas veže za to vreme ...

.. joooj.. da znas da si u pravu!

Da se vrnemo na temu: kako je bilo biti Titov pionir?

Nastavi sa radnom akcijom i tadasnjim desavanjima komsija, zanimljivo nam je to cuti iz prvog izvora..
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Uto Feb 21, 2012 3:35 pm

Toliko sam voleo da igram lastiš sa devojčicama,da se ćale treso od straha da nisam peder.
Pa kad sam jednoj drugarici slonio ruku na klackalici,umro čovek od sreće što sam pokazao malo muškosti.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Uto Feb 21, 2012 3:45 pm

debilko ::
Toliko sam voleo da igram lastiš sa devojčicama,da se ćale treso od straha da nisam peder.
Pa kad sam jednoj drugarici slonio ruku na klackalici,umro čovek od sreće što sam pokazao malo muškosti.

hahahahaha..kako slikovito...
e jesi rečit debi... lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Uto Feb 21, 2012 3:48 pm

Ej Kjara,bio sam isti ko onaj mali iz filma Tito i Ja.
Majke mi , samo ne znam kako bih prebacio slike.I isto tako razmišljao.

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Uto Feb 21, 2012 3:51 pm

Nesto ovako..

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Uto Feb 21, 2012 5:48 pm

Kijara-brm ::
EAGLE ...počni...
Mene baš zaima to vreme...:)
To mi je i bila namera postavljanjem ove teme .
Serija dokumentaraca je tako dobro uradjena ,da je to stvarno jedan iscrpan pregled jednog vremena .Nekima od nas najlepseg vremena .jer smo bili mladi i bezbrizni . A Juga za nas uvek ostaje naša jedina i prava domovina -ma šta se dogadjalo posle .
Ovo o čemu je počeo EAGLE ,mi smo živeli . Kad prodju godine -uspomene i sećanja imaju veliku emotivnu težinu .
Nastavi druže !

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Uto Feb 21, 2012 7:17 pm

Uuuuu Eagle,pa ako čuveš pisma koja si slao iz Jasenovca,kako se to sad može lepo unovčiti.Bombasti naslov "Pisma iz Jasenovca",još celofanirano da se ne može prelistavati dok se ne kupi.Kakav bi to tiraž danas bio.Hahhahaha

Ja sam baš bio zakleti protivnik akcija,ali.....moram priznati da su mnogi iz okruženja išli.Posle ih mi zezali,ali oni svake godine.Garant je bilo lepo.

Ipak,mnogo toga je bilo lepo u SFRJ,a da nije pod okriljem režima.Nisam siguran jel može o tome da se piše?

Meni fale gostovanja partizana,one tuče gde najviše možeš dobiti razbijenu glavu.Znači za ovo danas,plemenita veština.Švercovanje po vozovima.Sve se moglo podvesti pod nestašluke.Pa čak i u to vreme ozbiljni politički i nacionalni problemi su smešni.Mnogima osim baš onim zakletim režimlijama su bili simpa.

Šta mi je ostalo u sećanju.Upadamo posle svakog basketa u 88 idemo do B.Brda zajedno mi iz kraja.I onda u autobusu ludilo.Naravno, tu se i klinke zadirkuju,muvuckaju,psuje se,pevaju se pesme.Ali,po nekad uleti i policija i izvede nas.Koliko je to bilo ukusa,po običaju je veliki broj putnika,slučajnih prolaznika uvek stajalo u našu zaštitu.Jer je to prelazilo neke granice ali je uvek imalo duha.

Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom

Datum upisa : 18.12.2011

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 26, 2012 1:19 pm

Ja nemam fotku, ustvari imam ali nisam je skenirao...ali, secam se da sam u 5-tom razredu chitao neki pozdravni telegram (tako se nekada radilo) predsedniku Titu, sa jednog od opstinskih skupova...

Majka mi je danima trazila belu rolku po okolnim prodavnicama posto nisam hteo da nosim kosulju, secam se i batina zbog svoje tvrdoglavosti...bem ti pionire :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 26, 2012 1:35 pm

...nisam odrasla u SFRJ,a isla sam u "nasu" skolu subotom...e sad vrlo tesko mi je bilo da zapamtim ceo naziv nase zemlje,a tek da ga napisem cirilicom,to je bio uspeh.Da nabrojim sve republike i +2 pokrajine i da to jos pokazem na karti...jedva sam ovajdisala...
..elem ovde se polazilo u skolu 1 septembra,a ja 15 septembra,i ja sa sestrom(rodjakom) odem kod nje u odeljenje i ne znam sta mi da pitam ko je na slici,i pokazem na Tita!
I jaaooo,koji su mi pogledi bili upuceni,koje je zgrazavanje nastalo,ne znas ko je Tito,samo sto me nisu proglasili za izdajnika...
Opasni su bili ti mali pioniri :D
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Datum upisa : 22.11.2011

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 26, 2012 1:39 pm

moje najljepše sjećanje na SFRJ.. za Titin rođendan se održao veliki splet u olimpijskom stadionu u Minhenu. skoro smo svaki vikend vježbali.. da bi na kraju, iz svih njemačkih gradova škole se sastale i nas par tisuća malih pionira
odjeveni u crvene, bijele i plave dresone na travi olimpijskog stadiona plesali. tako smo se važni osjećali i veliki :smile santa : tad sam Tita i "upoznala"
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 26, 2012 1:48 pm

...znam da je grb imao 6 buktinja..a sta je sa pokrajinama?
i to su nas ucili da crtamo,sad mi pade na pamet kako li su tu bile pokrajine obelezene..
...simbolicne te buktinje,sve je na kraju i buknulo...
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom

Datum upisa : 18.12.2011

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 26, 2012 2:00 pm

posto se malo bavih heraldikom, onda sam se svojevremeno i dotakao ovih socijalistickih znamenja...
sve je to bila modifikacija ruskih grbova...siromasno do zla boga u heraldichkom smislu a bogato u socrealistichkom...

kasnije...baveci se dizajnom i izradom logo-a i raznih slichnih resenja, uvideo sam siromastvo u ideji i uniformnost u formi, ali aj...posluzilo je svrsi...

jeste, bio je sa sest buktinja, doziveo mnoge modifikacije ali najvise u takozvanom reljefu a najmanje u formi...mnogima je ostao urezan u pamcenje...
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    Ned Feb 26, 2012 2:26 pm

A mene za SFRJ vezuje sećanje na koncert Satana Panonskog u Beogradskoj Akademiji koji je tada nastupao sa pesmom

"Dok sam imao sedam godina,o vrat mi stavili crvenu maramu,kako je stezalo ja se davio...
Pa jo i danas imam traumu...
Drug je je rekao svima jednako-o-o...
Moji kapci nisu azbesni
Moje zjenice, ne od celika
Moji oziljci bolno potresni...
Moja krv...
Krv je pankera..."

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SFRJ za početnike    

Nazad na vrh Ići dole

SFRJ za početnike
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» 02 - MUZIKA - KOMPLET KNJIGA: OSNOVE MUZICKE TEORIJE
» Zdrava ishrana za početnike
» HAJDE DA SVIRAMO KLAVIR!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: