DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

SILOVANJE

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: SILOVANJE   Ned Avg 10, 2008 12:19 pm

First topic message reminder :

Силовање је [You must be registered and logged in to see this link.] присиљавања [You must be registered and logged in to see this link.] на [You must be registered and logged in to see this link.] акт са тешким физичким и емоционалним последицама.U zavisnosti od načina i starosti silovane osobe, za ovo krivično delo je predvidjena po nasim zakonima kazna od 1 -10 godina .Često se misli da su većinom silovanju izložene žene , no jednako su izloženi i deca , pa i muškarci , dakle silovatelj ne mora obavezno biti muskarac. Silovatelji , zajedno sa pedofilima, se smatraju najnizom karikom zločinaca, pa su posebno izloženi preziru i agresiji ostalih zatvorenika čak i u zatvorima. Šta vi mislite, koja bi bila primerena kazna za ovaj zločin ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 02, 2015 12:46 pm

"Od 14. godine me je silovao nekoliko puta. Majka je cijelo vrijeme znala za to, ali nije reagirala. Ponekad nas je namjerno same ostavljala u kući dok je navodno odlazila da čuvati ovce. Bio je prema meni grub i bahat, prijetio je da ću zažaliti ako nekom prijavim", ispričala je za Blic 22-godišnja D.P. koju je očuh godinama silovao, piše Blic.

Slučaj je prijavila kada više nije mogla izdržati teror u kući.

"Počela sam se zabavljati s jednim dečkom iz Pirota, boravili smo kod njega nekoliko dana, a očuh je zbog toga bio ljubomoran. Počeo me je uznemiravati, slao mi je poruke dok sam bila kod dečka. Dečko se zbog toga ljutio i nije mi dopustio da više budem kod njega, pa sam se morala vratiti obitelji. Više nisam mogla izdržati i sve sam odlučila prijaviti", očajna je 22-godišnjakinja.

'Osjećala sam se užasno'

Sva u suzama otkrila je da je njena majka nekada svjedočila silovanjima.

"Nekoliko puta je gledala dok me siluje. Smijala mi se. Osjećala sam se užasno", ispričala je nesretna djevojka.

Bračnom paru, očuhu i majci djevojke, tužiteljstvo u Pirotu odredilo je 48-sati pritvor.

Nisu morali ni taj pritvor....objesi gamad!

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 02, 2015 3:55 pm

Od 14-te pa do 22-e je čekala da ga prijavi,a onda pravo novinarima.Hm.
Pritvor im je određen dok se ne utvrdi istina.Da li je bilo silovanja ili ne ili je maloletnici dosadio život na selu.
Svašta tu može biti.

U svakom slučaju da su uradili tako nešto žalosno je što kod nas nema adekvatne kazne za takve psihopate.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sunrise
NaughtY

Godina : 32
Humor : A sta je to :))
Datum upisa : 15.04.2013

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 02, 2015 4:00 pm

I mamu i tatu, na sred grada vesanje.... sta drugo...

imam musko dete, ali da majka gleda tako nesto ili dozvoli muzu isto to, pa zapalila ih bih...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 02, 2015 4:16 pm

Kijaro,hvala bogu nisam bila silovana,ali pokusavam da razmisljam kako je takvim djevojkama....strah,ucjena...slicno kao kod nasilja u porodici....zrtvi se nametne misao da je sama kriva za to sto joj se desava....nepovjerenje...kad majka ne preduzima nista,kako da ocekuje od stranih osoba....pa tako prodju godine dok ne odluci da je dosta i rizikuje.

.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 02, 2015 4:37 pm

Astra,obratila sam pažnju na ovaj članak ,mnogo toga se tu ne podudara.

A da se meni tako nešto desilo..(mada znam da niko nema  pravo nikome da sudi i uzima pravdu u svoje ruke ),imala bi toliko snage da im presudim kasnije oboma jer nijedan sud im neće dati adekvatnu kaznu za nasilje/življavanje

Bilo meni,bilo kome drugome,jer verujem da je to pakao. :(((((((
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 02, 2015 4:58 pm

I ja vidim nepravilnosti u smislu...ja bih napravila drugacije,sto jos uvijek ne govori da se silovanje nije desilo.
Zanima me,ti si na neki nacin strucna u toj oblasti,sta je po tebi sumnjivo u toj prici.

.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 02, 2015 5:15 pm

Astra ::
I ja vidim nepravilnosti u smislu...ja bih napravila drugacije,sto jos uvijek ne govori da se silovanje nije desilo.
Zanima me,ti si na neki nacin strucna u toj oblasti,sta je po tebi sumnjivo u toj prici.

Nisam ja stručna i toj oblasti.

Devojka će morati proći celu proceduru da se vidi da li zlostavljanja uopšte bilo.
Prvo -Kako je imala hrabrosti odmah dati izjavu za novine.
I još nešto me čudi,ako je neko  seksualno zlostavljan toliko godina ,uopšte pomišlja na vezu,a u toj vezi je verovatno i bilo odnosa.
Malo je tu podataka,ali istina će izaći na videlo .

I još nešto- momku je dosadilo što je očuh uznemirava telefonom.Niti je stao uz nju i to potvrdio niti je negirao.
Da ne grešim dušu,ali se bojim da ne bi bilo da je dobrovoljno bila pa joj dosadilo,i onda je krenulo uznemiravanje.
No,sad samo postoji izjava devojke.
Ne bih da nagađam ali ovo su samo činjenice. 
Sve opcije postoje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Čet Feb 04, 2016 3:47 pm

Ovaj tekst moram kopirati ,da se vidi o čemu se radi . 
Dakle ,ortak ima mišljenje da je žena koja je pristala da ,recimo dođe da "sluša ploče " kod vas ,automatski pristaje i na  sexx . Imate pravo i da primenite "ubeđivanje" ako se slučajno "predomišlja"  casa
Biće da jedan deo muškaraca viče "Darijuše ,majstore " ? 
-------
LEGALIZACIJA SILOVANJA 
Zagovornici legalizacije silovanja najavljuju skup u Beogradu u večernjim satima 6. februara na Trgu republike. Piše dnevni list Blic.
Reč je o sledbenicima američkog blogera i ženomrsca Darjuša Valizadeha, koji traži legalizaciju silovanja na privatnom posedu. Prema njegovom shvatanju, žena pristankom da uđe u nečiji stan pristaje na seks.
Skupovi su najavljeni u 43 države. Pobornici njegove ideje organizovani preko interneta će se na datim lokacijama raspoznavati po lozinci „Znate li gde je pet šop„, a potom nastaviti skup u nekom od ugostiteljskih lokala.
Srpskoj policiji skup nije prijavljen, ali, kako nezvanično kažu u MUP-u, svakako neće dozvoliti okupljanje koje nije u skladu sa Ustavom i zakonima Srbije.
Tanja Ignjatović iz Autonomnog ženskog centra ističe da je to zastrašujuće.
– Tako bi mogla da se traži zabrana kažnjavanja svih vidova nasilja u privatnom prostoru – kaže Ignjatovićeva.
Ko je Darjuš Valizadeh?
Darjuš Valizadeh (37) je Amerikanac jermensko-iranskog porekla. Njegov blog obiluje stavovima da su žene niža bića od muškaraca, da ne treba da rade, kao i da odluke u njihovo ime treba da donose muškarci. Australija mu je zbog toga uskratila vizu, a gradonačelnici više kanadskih gradova poručili su da nije dobrodošao.
(izvor blic.rs)

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Feb 16, 2016 12:34 am

HOROR U SRBIJI: Muškarac (53), bivši legionar, silovao djevojčicu oboljelu od raka
26/01/2016

Bivši profesionalni vojnik u Legiji stranaca Radovan V. (53) iz Jagodine, osumnjičen da je silovao maloljetnu I.S. (16) oboljelu od karcinoma, kojoj su doktori davali samo 1% šansi da preživi, na saslušanju u policiji priznao je zločin!

Majka ove djevojčice dobila je kćerkin ginekološki nalaz, koji je potvrdio njene sumnje da je I.S. žrtva se*sualnog zlostavljanja i da se Radovan V. na njoj iživljavao više od sat vremena!
– R.V. nije čovjek, on je monstrum! Moja kćerka je otišla do njega da joj pogleda laptop, a on ju je silovao. Znao je da je dijete bolesno od raka, da je ometena u razvoju i da sam mu vjerovala jer je naš komšija i prijatelj. On je i mog sina učio automehaničarskom zanatu. Vjerovala sam mu kao čovjeku. Kad sam doznala šta se dogodilo, otišla sam kod njega i on mi je priznao da ju je silovao. Nije znao da kaže zbog čega i samo je plakao – priča šokirana majka.

Ona dodaje da se čitav život borila za kćerkin život i navodi da je njena djevojčica više provela u Dječjoj bolnici u Tiršovoj nego kod kuće. Doktori su ovoj devojčici operisali maligni tumor, koji se nalazio između rebara i koji je bio težak 1,5 kilograma!

– Živimo u siromaštvu, ali ja sam se trudila da mom djetetu priuštim sve što bi je učinilo srećnom. Zajedno se borimo da prebrodimo njenu bolest, ali i ometenost u razvoju. Sada kada pričam s njom, prijeti mi da će se zbog svega ubiti jer ne može da zaboravi detalje silovanja. Pričali su s njom i doktori i psiholozi, ali ona ne izlazi iz krize. Nema volju za životom – jedva završava rečenicu majka tinejdžerke.

R.V. je lišen slobode prošle nedjelje pod sumnjom da je 13.01. ove godine silovao komšinicu I.S., oboljelu od raka i zaostalu u razvoju.

I.S. je prošle nedjelje trebala ići na 15. hemoterapiju po redu, ali je to odbila jer zbog silovanja nema snaga da se više bori.

– Rekla mi je da je sve boli i da ne može da ide ponovo kod doktora. Njoj je u decembru 2014. dijagnostikovan agresivni Juving-Askin sarkom. Rak joj je “pojeo” dva rebra i redovno je odlazila u bolnicu u Beograd na hemoterapiju, zbog koje je izgubila kosu – objašnjava majka.

.

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Feb 16, 2016 12:39 am

Metak u čelo.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Maj 31, 2016 7:52 pm

DROGE ZA SILOVANJE

Šta su droge za silovanje?

Pod nazivom droge za silovanje se najčešće podrazumevaju psihoaktivna sredstva koja mogu izazvati sedaciju (smirivanje) uz hipnotički učinak (pospanost). Dodatno svojstvo tih sredstava je da izazivaju gubitak pamćenja (amneziju) za period koji je nastao odmah nakon konzumacije-uzimanja. Naročito je opasno ako se kombinuju s alkoholom, jer osim pojačane pospanosti, može doći i do poremećaja disanja i ostalih vitalnih funkcija, pa i do smrti usled predoziranja

Šta je Rufi?

Rufi je ulično ime za lek Rophynol, odnosno Flunitrazepam, sedativ 10 puta jači od Valijuma. Ova supstanca se primenjuje u lečenju insomnije (nesanice), a razvijena je od strane farmaceutske kompanije Roche početkom sedamdesetih godina prošlog veka. Na tržištu se prvi puta pojavio 1975. godine, a legalno se prodaje u zemljama Evrope, Afrike, Azije, Latinske Amerike, u SAD nije legalno dostupan. Flunitrazepam spada u grupu lekova poznatu pod nazivom benzodiazepini koji imaju anksiolitički, hipnotički, miorelaksantni i antikonvulzivni učinak, a tokom dugotrajne primene flunitrazepama može se razviti tolerancija i fizička i psihička zavisnost. U kombinaciji s alkoholom učinak flunitrazepama se pojačava.
Prve zlouporabe flunitrazepama zabeležene su u osamdesetim godinama prošlog veka, a flunitrazepam se upotrebljava sam ili u kombinaciji sa ostalim drogama. Osim silovatelja koriste ga i pljačkaši da bi uspavali svoje žrtve, a često ga upotrebljavaju alkoholičari i zavisnici o heroinu. Uzima se oralno, udisanjem i pomoću injekcije.

Dejstvo Rufija

Širom sveta flunitrazepam, tj. Rufi je sinonim za drogu za silovanje. Naime silovatelji koriste flunitrazepam kao sredstvo za omamljivanje svojih žrtvi tako što ga ubace u piće žrtve, pa žrtva nakon njegove konzumacije nije u stanju pružiti otpor jer gubi sposobnost rasuđivanja i ima smanjene motoričke sposobnosti. Ono što pogotovo kvalifikovalo Rufi za ovakvu primenu jeste posle većih doza može nastupiti i anterogradna amnezija - nemogućnost pamćenja događaja odmah nakon konzumacije supstance.

Rufi se često koristi u kombinacijom sa alkoholom I drugim drogama. Ponekad se uzima da bi se pojačao heroinski "haj", ili ublažio doživljaj spuštanja nakon kokainskog ili krek vrhunca. Ukoliko se koristi sa alkoholom, Rufi izaziva stanje dezinhibicije i amneziju.
Učinak flunitrazepama počinje 20-30 minuta nakon njegove primene, a maksimalnu koncentraciju dostiže unutar 2 sata. Učinak flunitrazepama može trajati 8 do 12 sati. Metabolit flunitrazepama, 7-amino-flunitrazepam može se otkriti u urinu unutar 5-14 dana nakon uzimanja, zavisno od metode detekcije, a u kosi i do mesec dana nakon uzimanja.

Oko minuta nakon primene ženska osoba kojoj je podmetnut Rufi može da se oseća omamljena I dezorijentisana, istovremeno joj je i jako vruće i jako hladno i ima nagon na povraćanje. Može da doživi poteškoće u govoru i kretanju. Nakon dejstva uglavnom nema sećenja na ono što joj se događalo za vreme dejstva supstance.

Nuspojave udružene s primenom flunitrazepama su pospanost, umor, glavobolja, vrtoglavica, noćne more, suva usta, mišićna slabost, smetenost, ataksija, hipotenzija, rebound insomnija, anterogradna amnezija, manija, halucinacije, a po život opasne nuspojave su respiratorna depresija, koma i retka jetrena i bubrežna disfunkcija. Kod predoziranja flunitrazepamom javljaju se sledeći simptomi - pospanost, smetenost, oslabljena koordinacija, nejasan govor, koma i respiratorna depresija. U lečenju intoksikacije flunitrazepamom primenjuju se suportivne mere kojima se nastoji smanjiti dalja apsorpcija (ispiranje želudca, primena aktivnog ugljena, laksativa) uz praćenje vitalnih funkcija, a kao specifični antidot primenjuje se anagonist benzoidiazepinskog veznog mesta flumazenil (Anexate, Lanexat, Romazicon).

Primena flunitrazepama je kontraindikovana kod trudnica i dece, kod bolesnika s teškom hroničnom hiperkapnijom, miastenijom gravis, glaukomom, teškom respiratornom insuficijencijom, sleep apnejom ili jetrenom insuficijencijom i kod osoba koje su alergične na flunitrazepam ili neki od benzodiazepina. Flunitrazepam se legalno prodaje kao film-tableta od 1 mg i rastvor za inekcije. Tableta od 1 mg je zeleno-maslinaste boje, duguljastog oblika, s utisnutim brojem 542, sadrži boju pa kada se tableta ubaci u piće tableta poplavi i sporo se otapa te je vidljiva. Ta nova tableta flunitrazepama u primeni je od 1998. godine kao odgovor kompanije Roche na sve veću zloupotrebu flunitrazepama, a zamenila je stare tablete od 0,5 mg, 1 mg, 2 mg i 4 mg, koje su bile bele, okrugle, lako topljive, bez boje, ukusa i mirisa.

Šta je GHB?

GHB (gamahidroksibutirat), koji je takođe poznat kao droga za silovanje, spada u kategoriju depresora nervnog sistema. Nema boju i miris pa ga je lako ubaciti u piće potencijalne žrtve. Različita imena za GHB su i G, Liquid, tečni ecstasy. GHB je razvijen ranih šezdesetih godina kao ljudski anestetik, ali je napušten zbog neželjenih nuspojava. Osamdesetih se koristi kao sredstvo za uspavljivanje i pri body buildingu, a devedesetih počinje njegova upotreba kao rekreacionog psihoaktivnog sredstva.

Što se samog izgleda tiče, GHB je praškastog oblika bele boje, a može biti i bezbojna tečnost koja se često oboji radi kamuflaže. Osim toga, GHB može biti aktivan sastojak nekih tableta ili kapsula. 1 gram GHB praha može se razrediti već u 1 ml vode.

GHB (gama-hidroksibutirat) je sintetički proizvod, vrlo sličan inhibitoru, neurotransmiteru (GABA) koji nalazimo u nervnom sistemu. GHB i GABA deluju na iste receptore u mozgu, a najčešće se proizvodi mešanjem gama-butirlaktana i jake baze kalijum ili natrijum hidroksida.

Način upotrebe GHB-a

Uzima se oralno i najčešće se stavlja u alkoholno piće, a njegovo delovanje povezano je sa fizičkim predispozicijama konzumenata, njegovom eventualnom tolerancijom i, naravno, s konzumiranom količinom droge.

Zbog samog izgleda i brzine delovanja GHB je vrlo pogodan za podmetanje u piće. U SAD-u ga zato nazivaju 'date rape drug' - drogom za silovanje.

Dejstvo GHB-a

Dejstvo GHB-a najčešće počinje 10 do 20 minuta posle uzimanja. Traje do 11 sati. Najjače se oseća 1 do 2 sata nakon uzimanja.
GHB može izazvati laganu psihičku zavisnost kod redovnih korisnika. U literaturi su navedeni slučajevi sindroma odvikavanja u trajanju od nekoliko dana kod korisnika koji su GHB koristili svakodnevno.

Delovanje GHB-a slično je kod malih količina kao delovanje alkohola. Dolazi do poboljšanja raspoloženja, smanjenja društvene inhibicije i motoričkih sposobnosti. Veće količine mogu prouzrokovati vrtoglavicu, teškoće u fokusiranju pogleda, promene raspoloženja, pričljivost, želju za plesom, pojačanje erotiskih nagona, ali i mučninu i slabost. Zbog načina na koji deluju uzete u manjim količinama, ove droge u žargonu nazivaju se još i "droge ljubavi". Upravo to izuzetno pogoduje silovateljima jer često imaju svedoke da je žrtva pristala ili se ponašala kao da podstiče seksualni odnos sa silovateljem. Prevelike količine mogu prouzrokovati slabost, teturanje, nesvesticu, jaku vrtoglavicu, povraćanje i nemogućnost orijentacije. Većim konzumiranjem javljaju se glavobolje, šizofrene reakcije, potpuna fizička nemoć, povraćanje, problemi s disanjem, amnezija i na kraju stanje kome ili dubokog sna.

Osoba koja uzme preveliku dozu GHB-a može se naći u stanju privremenog sna iz koga ju je nemoguće probuditi. Za vreme stanja dubokog sna koje može trajati od tri do četiri sati vrlo često su zabeleženi slučajevi seksualnog zlostavljanja, ali i slučajevi otmica, krađa i prevara.

GHB se najlčešće sipa u obojena pića (štok-kola na primer) i koktele. Opasnost ovakve kombinacije velika je, jer je vrlo tanka granica između doze koja pobuđuje zadovoljstvo i overdose. Nemoguće je tačno kontrolisati i znati jačinu nabavljenog rastvora GHB-a, i zbog toga dolazi do predoziranosti.

U urinu se GHB može otkriti 4 do 5 sati od upotrebe injektiranjem i 10 do 20 sati od upotrebe oralno.

Kako izbeći podmetanje droga za silovanje u piće:
ne verujte nikome
ne uzimajte piće od nepoznatih osoba
uzmite piće koje je zatvoreno u boci ili limenki
ako ste se tokom zabave odvojili od svog pića, uzmite novo
ne pristajte na to da vam iko bilo šta sipa u piće uz nagovor da ćete se zbog toga osećati lepše i slično

Izvor:
[You must be registered and logged in to see this link.] stetoskop. info [You must be registered and logged in to see this link.] cybermed.hr
Dr Stevan P.Petrović: Droga I ljudsko ponašanje
Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Maj 31, 2016 8:39 pm

Ponašanje žrtve silovanja i reakcija napadača

Žrtve  silovanja rijetko napad prihvataju pasivno. One se opiru prije i tokom samog  silovanja, ili i prije i tokom čina. Otpor koji žrtva pruža napadaču može biti  povezan sa starošću žrtve, njenom fizičkom snagom, samopouzdanjem.
            Glavni  faktor koji određuje otpor žrtve je ponašanje samog napadača. Isto tako, i  postupci napadača su određeni ponašanjem žrtve. Mogu se razlikovati četiri  vrste otpora koji pružaju žrtve:

            taktika traženja pažnje podrazujmeva žrtve koje  viču, deru se, vrište. Ove taktike najprije bivaju provedene od strane žrtve.  Odgovor napadača na verbalno protestiranje žrtve je pokušaj da je ubijedi da  situacija nije tako bezizlazna kako se može činiti, ali silovatelj može  pribjeći i fizičkom nasilju kako bi ušutkao žrtvu. U ubjeđivanju žrtve,  silovatelj nekad dio odgovornosti može prebaciti na samu žrtvu zločina. Ove  taktike su se pokazale uspiješnim samo na javnim mjestima. U drugim  okolnostima, silovatelji ih ignoriraju;

            nekooperativne taktike mogu uključivati odbijanje  žrtve da skine odjeću sa sebe, ili u onemogućavanju da penis penetrira u  vaginu. Ove taktike ne prouzrokuju mnogo problema silovateljima, koji ili  razderu odjeću žrtvi ili je fizički povrjeđuje dok ona sama ne pristane da  skine odjeću. Što se tiče same penetracije, silovatelj može nastaviti čin bez  pomoći žrtve, tako što olakša penetraciju svojom pljuvačkom koju nanese na vaginu  prstima;

            psihološke taktike podrazumjevaju zastrašivanje  silovatelja, pokušaj da se on urazumi, ili se pokuša zadobiti njegova  naklonost. Neki naučnici ističu ove taktike kao najbolje za spriječavanje  silovanja;

            fizički otpor podrazumjeva fizičke radnje koje  mogu, nažalost uglavnom nakratko, spriječiti silovatelja u njegovoj nakani. Žrtva  može prekrižiti noge, pokušati odgurnuti napadača, ugristi ga i slično.  Međutim, pružanje fizičkog otpora prilikom silovanja može često imati i  suprotan efekat. Neki napadači postanu više uzbuđeni kada se žrtva opire i  pruža otpor, navodeći da im nije interesantno kada se žrtva ne bori. Ova  činjenica još jednom ističe da užitak silovanja ne leži u seksualnom  zadovoljenju nego u dokazivanju snage.

Upotreba fizičke sile i oružja prilikom silovanja

Zastrašivanjem  žrtve je čest način osiguravanja izvršenja silovanja. Silovatelji umeću strah  kod žrtava tako što im prijete na razlilčite načine, fokusirajući se na žrtvinu  socijalnu i fizičku ranjivost. Kako bi pojačali efekte prijetnji koje izlažu  žrtvama, neki silovatelji mogu pokazivati i upotrijebiti oružje. Time se  dokazuje muževnost i snaga, još jednom. Time što žrtvi pokaže sposobnost  rukovanja snažnim oružjem, silovatelj ilustrira dominaciju nad ženom.
            Mnogi  silovatelji se ne zadržavaju samo na prijetnjama, nego zapravo provode okrutno  nasilje nad svojim žrtvama. Uobičajeno grubo ponašanje je grubo nasilno  ukljanjanje odjeće žrtve, za koju je pokazivanje njenog nagog tijela  silovatelju stravično i izvor je velikog poniženja. Dodatna poruka ovog čina je  pokazatelj da je napadač odlučan u ispunjenju svog cilja. Upotreba fizičkog  nasilja napadača nakon seksualnog odbijanja žrtve ne služi samo kao otklanjanje  njegove ljutnje. Fizička sila također poručuje žrtvi da, bez obzira šta ona  činila, silovatelj je i dalje «muškarac» koji je fizički i seksualno  dominantan.

Fenomen  grupnog silovanja podrazumjeva više izvršioca čina ili prisiljavanje muža ili  momka žrtve da gleda silovanje. Grupno silovanje sa svojim karakteristikama ima  dva cilja, to je da učini od muža ili momka dijelom silovanja, jer mogu samo  pasivno gledati, i drugo, služe za demonstaciju velike snage silovatelja u  odnosu na druge muškarce, pošto žrtvin momak ili muž ne može osigurati  sigurnost i kontrolirati njegovu ženu.

Upotreba psihičkog nasilja

Fizičko  nasilje silovatelja nije jedino koje može nanijeti bol žrtvi. Verbalno  zlostavljanje takođe može biti jednako stravično. Vrijeđajući rječnik kojim se  silovatelj obraća žrtvi najčešće je ponižavajući. Njegove riječi degradiraju  njeno doživljavanje same sebe, ženu stavljaju u ulogu seksualnog objekta,  lišena je prava na osjećanja, ponižena.     Također  silovatelji nerjetko napadaju na žrtvin socijalni ugled tokom verbalnog  zlostavljanja i zastrašivanja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Maj 31, 2016 8:47 pm

ZoxZoja ::
Metak u čelo.
Verovatno ste čitali za ono u Brazilu ,tinejdžerka koju su drogirali i nad njom se iživljavalo njih 30 .
Ne bi se ni saznalo ,da se jedan od skotova nije pohvalio na netu ,pa stavio snimak . 
Hapšenja su u toku ,i možda ne mora metak u čelo ,ali hemijska kastracija i višegodišnja robija sa prisilnim radom bi bila prava stvar (da se ja pitam)

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 20, 2017 10:45 pm

Zanimljiva ideja nekoga ,kazna za silovatelje .  like

Postoji jedan zatvor ,mislim u Boliviji ,koji je potpuno "autonoman" unutar zidina .Osuđenici tamo žive sa porodicama ,dakle i sa decom ,i sami organizuju kompletan život unutar zidina .Praktično ,to je jedan grad ,a stražari su van zidova ,jedina njihova obaveza je da paze da neko ne pobegne .
U svakom trenutku tamo ima preko 200 dece ,koja  sticajem okolnosti ,praktično žive okruženi i silovateljima ,i pedofilima ,i ubicama .
Samo ...u tom zatvoru ima jedan nepromenjiv zakon  .Ogrešiš li se o bilo čije dete ,smesta te udave u jezeru koje se nalazi u okviru zatvora . Nema priče ,zatuku kao besno pseto . 
I taj zakon funkcioniše ,posle 2-3 "slučaja" godinama ranije ,sada nema problema .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 20, 2017 10:56 pm

Dobar zakon. Jedino, aj' budi siguran da budala neće napastvovati nečije dijete. Najmanje što se može uraditi takvom je stvarno da ga se zadavi!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Uto Jun 20, 2017 10:58 pm

Kakav je to zakon.
Kakav porodični zatvor.
Ne mogu da zamislim da ovako neko bude silovan pa su neke blage kazne,a ne daj bože da se desi nekom mome.
Nema štrika.Zatući odmah. Upropastiš nečiji život i uživaš sa svojom porodicom(samo izolovan).
Bolesno.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Sre Jun 21, 2017 1:17 am

Danubius ::
Postoji jedan zatvor ,mislim u Boliviji ,koji je potpuno "autonoman" unutar zidina .Osuđenici tamo žive sa porodicama ,dakle i sa decom ,i sami organizuju kompletan život unutar zidina .Praktično ,to je jedan grad ,a stražari su van zidova ,jedina njihova obaveza je da paze da neko ne pobegne .
U svakom trenutku tamo ima preko 200 dece ,koja  sticajem okolnosti ,praktično žive okruženi i silovateljima ,i pedofilima ,i ubicama .
Samo ...u tom zatvoru ima jedan nepromenjiv zakon  .Ogrešiš li se o bilo čije dete ,smesta te udave u jezeru koje se nalazi u okviru zatvora . Nema priče ,zatuku kao besno pseto . 
I taj zakon funkcioniše ,posle 2-3 "slučaja" godinama ranije ,sada nema problema .

Postoji sličan zatvor u Meksiku (La Mesa), korišćen je u filmu "Get The Gringo". Ista pravila važe za sve zatvorenike. Mogu da dovedu svoje porodice da žive sa njima bez problema. Ali i svi koji nemaju gde da žive mogu da se usele da tu žive ako plate mesečne troškove. Vrlo zanimljivo je da niko nije pokušao da pobegne odatle sem u dva slučaja.

Činjenica je da to tamo prolazi. Verujem da bi moglo ikod nas. Takođe su stražarske kule na sve četiri strane sveta oko "zatvora".

A što se primera kazne tiče, ja sam saglasan. Pusti glodare da im požderu alat pa da vidim ko će od njih onda da siluje i dalje dadada
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 10:50 am

Monstrum iz Zadra godinama je silovao kćer. Tri puta je zatrudnjela, dva puta je pobacila. Svima u sudnici ledila se krv u žilama dok su se čitala monstruozna zvjerstva koje je 51-godišnjak radio svojoj obitelji

Pročitajte više na: [You must be registered and logged in to see this link.] - 24sata.hr

.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 7:11 pm

Strašno! Prestrašno! Sve moguće institucije koje su imale dodira sa porodicom su zatajile. Nemam riječi.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 61
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 7:22 pm

Strašnije mi je i od nekih ubistava , kazne su smešne , ubiti monstrume al ih prvo mučiti do besvesti .

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 7:25 pm

Nemam snage ni da čitam. Samo na naslov imam jedan komentar - METAK U ČELO.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag

Godina : 42
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 8:44 pm

Ovakvi ne zaslužuju ni porodicu. Un buco in fronte! Iliti što reče Zoja, jedini lek za ovakve
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 78
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 8:48 pm

Prestrogi ste. Posle Nemačke i Švedska je omogućila brak pedofila i žrtve, sve je to ok, samo se opustite, a kad se opustite to ionako nije više silovanje

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 9:09 pm

ZoxZoja ::
..... imam jedan komentar - METAK U ČELO.
Nikako nisam pristalica smrtne kazne (o čemu smo pričali naširoko na temi o tome ,pa da se ne ponavljam zašto i kako ) No, ovakve stvari me čine vrlo fleksibilnim da učinim presedan ,te se slažem sa Zoxy.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   Pon Okt 02, 2017 9:17 pm

Kica/Praja ::
Prestrogi ste. Posle Nemačke i Švedska je omogućila brak pedofila i žrtve, sve je to ok, samo se opustite, a kad se opustite to ionako nije više silovanje

Netacno.....zrtva mora biti punoljetna i dobrovoljno u sexualnim odnosima sa roditeljem a na zalost, ovaj zakon je na snazi odavno u srbiji i ne smatra se krivicnom djelom.

.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SILOVANJE   

Nazad na vrh Ići dole

SILOVANJE
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 9 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: KRIMINALISTIKA :: KRIMINALISTIKA-
Skoči na: