DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

Da li ste religiozni (vernik) ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Da li ste religiozni (vernik) ?   Sub Jan 26, 2008 2:16 pm

First topic message reminder :

Sta mislite o religiji, da li ste pripadnik neke od velikih, ili neke od manjih verskih zajednica, sekti?

Poslednji put izmenio danubius dana Ned Dec 21, 2008 12:17 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Uto Apr 03, 2012 3:44 am

Dolinac ::
Nije vazno u sta vjerujete, vazno je da u Vas netko vjeruje.

Vjernik jesam, ali nisam religiozan, tj. redovno da idem u crkvi.

U stare dane vjerovatno icu cesce, sad u mladima danima nema vremena a ni volju.Bolje ici u park i bariti cure neke nego da slusam sta svecenik zapovjeda,mada i on bi sigurno volio otici u park, od krvi i mesa je. :bub:

Pametno oko moje:) :ptica 1 :
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness

Godina : 29
Datum upisa : 22.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Pet Okt 26, 2012 11:26 pm

Nisam religiozna,čak imam veoma loše mišljenje o crkvama,
al' nebitno...Poštujem sve religije,volim da znam sve o njima,
volim razne praznike,isključivo zbog atmosfere...
Verujem u svakakva čudesa ali nikad se nisam ograničavala na religiju.
Poštujem prirodu iznad svega.
Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Ned Jan 27, 2013 11:08 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Tarja

Godina : 28
Datum upisa : 14.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Ned Jan 27, 2013 2:29 pm

Religiju posmatram iskljucivo sa naucnog aspekta i samo u tom smislu me interesuju sve vece relegije. Vernik nisam, odavno sam izrazena kao ateista i to se nece promeniti nikad.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Sub Avg 17, 2013 12:41 pm

NAUČNICI: Ateisti inteligentniji od vernika!link

To su mogli zaključiti i bez silnih para za istraživanje tongue

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Sub Avg 17, 2013 12:50 pm

Danubius ::
NAUČNICI: Ateisti inteligentniji od vernika!link

To su mogli zaključiti i bez silnih para za istraživanje tongue
smehsmeh smehsmeh smehsmeh  slazem se

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Ned Avg 18, 2013 2:09 am

Bacanje novca na gluposti...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Sub Okt 05, 2013 9:45 am

Možda je tovariš Lenjin bio preoštar sa onim "Religija je opijum za narod"(ili nije ?)
Placebo jeste svakako -univerzalni lek za sve nevolje koji milioni gutaju bez razmišljanja ,iako je to samo malo šećera u beloj glini .
Terapija koju mantijaši svih boja koriste uspešno preko 2000 godina ,iako se za sve to vreme efekta videlo nije .

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Sub Okt 05, 2013 7:34 pm

Kijara-brm ::
Bacanje novca na gluposti...
Ovo bi bio najrealniji odgovor...samo što bi dodao da vera je jedan pojam a religija nešto drugo ali da malo ima veze sa samom verom.Poznajem dosta ljudi koji su religiozni....ali svojim ponasanjem neveruju.Elem...redovno su viđeni u crkvama, verskim običajima..nose obeležje svoje vere, a bave se teškim kriminalom, prevarama čak i ubistvima.oni def. nisu VERNICI..već se sakrivaju iza paravana nekih verskih grupa.Svi mi na neki način u nešto verujemo a to može biti vezano za Hrišćanstvo ili Kuran..ali uopšte  nemora biti.U tom slučaju  su u pitanju vernici..a ne religija.

Na ovim prostorima 40 god. se verovalo u komunizam(možda je to bilo i nametnuto) što apsolutno nema veze sa religijom..a u pitanju je ista propagadna kao što je slučaj sa svim sektama kao i sa drugima.:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Pet Dec 20, 2013 4:27 pm

Elem ,juče sv Nikola -posna slava ,i poslednjih godina u Apatinu to znači-riblji paprikaš ,i ko slavi i ko ne slavi ,svi kuvaju .Od mirisa se padalo u nesvest dok do kuće dođeš,ceo grad kuvao .
Juče idem ja sa posla -nešto ne miriše ?Rekoh-pa mnogi goste primaju uveče .
Uveče -isto .Nema mirisa ? 
Kažem ja kevi ,šta je ovo ? A ona meni-pa ne znam ,ali puna pekara jutros prasića ,kad sam išla jutros  po hleb . :smejese1;: 
Jutros na poslu ,koleginica koja imala slavu donela punu korpu klope sa "slave" .
Jagnjetina ,sarma ,kiseliš  :stid: 
Mislim ...žena sve obavila ,pop bio da "sveti vodicu" ,nosili su i slavski kolač i vino u crkvu, sve po propisu ....ali, pored ribe -zapalo i jagnje .Možda za "nevernike" ?  rlol
Kolači su doduše ,bili posni (sa bananama , kokosom ,orasima ,lesnicima ,smokvama )  casa 

Zezali smo se ceo dan ,jer ispalo da i ovaj i onaj "proturio" prase .Glavni štos ,imamo jednu koleginicu koja je novokomponovani vernik ,ali baš ono ....sveta Petka lično ,ako me razumete .
I taman sve po "propisima" (ni u manastiru ne bi propisnije ) kada ono na vrata -cigani tamburaši.
Videla ekipa kandilo i sveću kroz prozor ,videli puno kola pred kućom ,pa ušli i -ožeži!  :band: 
Muški svet časom kafansku žurku napravio,jedva dočekali !  kolo 

Dragi Bog neka ne zameri ,kod vojvođana blagoutrobije izgleda ima primat pred ortodoksnim shvatanjima vere .  :dmmase: 
Ne ubij, ne ukradi ,i još par stvari ...od nas ,dosta . A klopa je klopa ...

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Pet Dec 20, 2013 5:05 pm

Jesam vernik al nisam religiozan.
Više poštovalac tradicije nego fanatični sledbenik bilo koga.
I ne doživljavam svoju versku opredeljenost kao obavezu da strasno podržavam svešteničko licemerje.
Nije crkva isto što i vera i prvo sam ličnost slobodnih uverenja pa tek na kraju i deo nekog konfesionalnog određenja.   

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Pon Apr 13, 2015 9:21 pm

cojle ::
Jesam vernik al nisam religiozan.
Više poštovalac tradicije nego fanatični sledbenik bilo koga.
I ne doživljavam svoju versku opredeljenost kao obavezu da strasno podržavam svešteničko licemerje.
Nije crkva isto što i vera i prvo sam ličnost slobodnih uverenja pa tek na kraju i deo nekog konfesionalnog određenja.   
Evo jednog zanimljivog podatka ,iz Rusije .
Čak 2/3 stanovništva se izjašnjava kao "pravoslavni" .
Ako se uzme u obzir da Rusija ima 143,5 miliona stanovnika ,to je oko 100 miliona .
Po crkvenim podacima ,samo 3 % se može nazvati vernicima ,dakle ,to su oni koji redovno posećuju crkve i sve drugo što se podrazumeva.
Po policijskim podacima (jer oni obezbeđuju verske objekte tokom najvećih praznika ) taj broj se kreće između 2-4 % .

Mislim da je identično u Srbiji .Jako veliki broj ljudi (od 90 tih)  se izjašnjava kao "vernici" ,vrlo rado drže ikone (gde im je mesto i nije ) i druga verska obeležja ,drže slavu ,krste se u zrelim godinama ,ali ,kada je crkva u pitanju ,podaci govore o mnogo, mnogo manjem broju ljudi koji bi se mogli nazvati "vernicima" .
Izgleda da je važnije  biti "viđen" u crkvi za vreme velikih praznika ,nositi brojanicu i krstove ,i "demonstrirati" svoju "religioznost " ,nego se zaista držati nekih postulata hrišćanstva i pravoslavlja .

Ja nisam vernik ni po jednom osnovu ,ali se smatram većim hrišćaninom i od popova i od "pravovernih" .

Nazad na vrh Ići dole
lollypop

Datum upisa : 02.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Uto Apr 14, 2015 12:53 am

Izgleda da je važnije  biti "viđen" u crkvi za vreme velikih praznika ,nositi brojanicu i krstove ,i "demonstrirati" svoju "religioznost " ,nego se zaista držati nekih postulata hrišćanstva i pravoslavlja .

Na žalost, ali tako je. Stvar pomodarstva, kao i mnoge druge pojave u Srbiji. dole
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Uto Apr 14, 2015 11:21 am

Pomodnih vernika je pun ovaj šareni svet, nisu oni prisutni samo u Srbiji. Današnji način života, prioriteti - sa verom u boga u onom ortodoksno-religioznom smislu - ne idu zajedno. Ne može se služiti dva gospodara. Pomodari misle do može, i religiozne institucije sa njima dele isto mišljenje, cirkus ispod čije šatre svašta ima vrti svoje priče o instant spasenju, pritiskom na dugmence stiže se u raj, ali malo sutra... Licemerne lagarije.

Zato im i ne služim.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Uto Apr 14, 2015 12:16 pm

pesma ::
Pomodnih vernika je pun ovaj šareni svet, nisu oni prisutni samo u Srbiji. Današnji način života, prioriteti - sa verom u boga u onom ortodoksno-religioznom smislu - ne idu zajedno. Ne može se služiti dva gospodara. Pomodari misle do može, i religiozne institucije sa njima dele isto mišljenje, cirkus ispod čije šatre svašta ima vrti svoje priče o instant spasenju, pritiskom na dugmence stiže se u raj, ali malo sutra... Licemerne lagarije.

Zato im i ne služim.
Može, može , sve može .

"Sveti oganj" Jerusalimski ,po prvi put stiže u Srbiju ,jer je sve "troškove" platio ,niko drugi ,nego ,ruski rajkun Konstatin Mlaofejev .
Nije bitno ni to da je ceo "aranžman" sredio Amfilohije , niti da dotični važi za "Putinovog čoveka" ,nego se radi o osobi koja je glavni finansijer paravojske u Ukrajini (njegovi "telohranitelji" su tamnošnje "glavešine" )
Dakle ,primamo "milost" od osobe koja se obogatila pljačkanjem rođene zemlje ,i plaća da se ubijaju druga" braća pravoslavna " ?
Svaka čast i takvoj crkvi i vernicima koji ovo odobravaju (bez uvrede , ogradio sam se odmah)

Pošten čovek parče hleba ,pa da umire od gladi ,ne bi uzeo od takvog ,SPC prima "dare blagorodne " i klanja se "dobročinitelju" ,samo što moleban za dušu njegovu ne organizuje .

Nazad na vrh Ići dole
boban111

Godina : 44
Datum upisa : 30.03.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Uto Apr 14, 2015 12:36 pm

Sta mislite o religiji, da li ste pripadnik neke od velikih, ili neke od manjih verskih zajednica, sekti?

Pripadnik sam sekte zvana "Ludilo u Srbiji"
I ne samo ja, vec 3/4 stanovnistva Srbije.
Kako drugacije objasniti stanje u zemlji, a niko prstom da mrdne?
Nazad na vrh Ići dole
carpathia

Datum upisa : 11.04.2015

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Uto Apr 14, 2015 5:59 pm

Ne smatram sebe vernikom.
Sam obred krštenja, obavljen u ranom detinjstvu, kao i simbolično obeležavanje nekoliko verskih praznika, moja su jedina veza sa verom.
Potpuno mi je svejedno ko kojoj veri pripada, samo dok ne pokuša da mi je nametne!
Iskreno, nerado odlazim u crkvu, ne slušam duhovnu muziku, dosadno mi je popovsko pojanje, uznemiravaju me crkvena zvona i iz dna duše prezirem sveštena lica u džipovima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Pet Jul 17, 2015 6:05 pm

Odlična misao Peđe B Đurovića o religijama :

Onog trenutka kada se u svetu pojavi religija koja se bazira na širenju dobra, vrlo je verovatno da ću postati vernik. Sve dosadašnje zasnivaju se na izbegavanju lošeg, i to opasno zaudara. "Čini dobro da bi izbegao kaznu". To je, da se tako izrazim, najobičnije sranje, a ne nešto što bi trebalo da čini ljude boljima.

E taj sam !  gorepost

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Pet Jul 17, 2015 7:26 pm

Ja nisam vernik ni po jednom osnovu ,ali se smatram većim hrišćaninom i od popova i od "pravovernih" .

Ovo me podsjetilo na onu pjesmicu iz doba NOB-a: "nosim kapu sa tri roga jer se borim protiv Boga, ali ne i protiv Hrista jer i on je komunista".

Inače, jesam vjernik. Nemam kuću oblijepljenu ikonama, ne nosim krst oko vrata, ne mašem religijom, u roditeljskoj kući se slavi Sveti Nikola bez bahanalija u malom krugu prijatelja i porodice, ne pokušavam nikoga ubijediti da je moje vjerovanje jedino pravo vjerovanje, idem u crkvu kad osjetim potrebu, trudim se da nikome ne učinim ono što ne bih da meni učine. Ne mislim da sam bezgrešna, ne mislim da sam savršena, ne smetaju mi druge religije... Što reče Cojle možda je više riječ o tradiciji, u svakom slučaju mislim da kao takav vjernik niti koga vrijeđam niti radim nešto loše.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 44
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Sub Jul 18, 2015 1:38 am

Vernik sam. Idem u crkvu kad osetim potrebu. Krštena sam još kao beba i u mojoj kući su se oduvek poštovali krsna slava i svi verski praznici.
1992.godine sam upisala teologiju na Bogoslovskom fakultetu SPC, ali na žalost nisam završila, zbog porodične tragedije.

Nisam fanatik i poštujem sve druge verske konfesije.

U porodici, sa mamine strane imam i katolike i protestante.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Sub Jul 18, 2015 3:09 am

justicija ::

Ovo me podsjetilo na onu pjesmicu iz doba NOB-a: "nosim kapu sa tri roga jer se borim protiv Boga, ali ne i protiv Hrista jer i on je komunista".

Inače, jesam vjernik. Nemam kuću oblijepljenu ikonama, ne nosim krst oko vrata, ne mašem religijom, u roditeljskoj kući se slavi Sveti Nikola bez bahanalija u malom krugu prijatelja i porodice, ne pokušavam nikoga ubijediti da je moje vjerovanje jedino pravo vjerovanje, idem u crkvu kad osjetim potrebu, trudim se da nikome ne učinim ono što ne bih da meni učine. Ne mislim da sam bezgrešna, ne mislim da sam savršena, ne smetaju mi druge religije... Što reče Cojle možda je više riječ o tradiciji, u svakom slučaju mislim da kao takav vjernik niti koga vrijeđam niti radim nešto loše.

E kao da je mojom rukom kucano.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Ned Sep 27, 2015 12:32 am

Najveća pošast ove zemlje su novokomponovani fanatični vernici . 
To su foliranti koji veze nemaju o sopstvenoj veri-ali su puni mržnje prema drugim konfesijama ,i fanatično će isticati svoju "odanost" kanonima (koje ne poznaju ) i "spoljnim manifestacijama " . 
Tako imamo situaciju da sutra ,na Krstovdan (kada je strogi post ) na televiziji ćemo gledati "velike vernike" Kristijana Golubovića (koji na pola tela ima istetovirane verske simbole ) i Maju Nikolić ,koja je veća pravoslavka od Svete Petke (nosi krstaču od pola metra oko vrata ) kako krkaju prasetinu (koju danas ceo dan peku,rijaliti "Farma"  ) 
Isto ćemo gledati na drugom kanalu ,gde isto tako imamo par takvih veliko-verničkih egzemplara (rijaliti "Parovi" ) gde je događaj nedelje "nedeljni ručak" gde je uvek isto na meniju -pečeno prase i jagnje . 

Ja lično pet para ne dajem na te "grehe blagoutrobija" ali ti "veliki vernici" ,i uopšte vernici čije su dogme zasnovane na onome što se sme ili ne sme jesti -smatraju za uvredu ako "ne poštujete njihovo " 
Dok se sami ne zaj.......

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Ned Sep 27, 2015 4:30 pm

Nevrijedi biti religiozni vjernik ako se nepostuju pravila svoja ili tudja u odnosu vjere, zakona itd.

U ima Boga ubivati ili slicno, a u zapovjedima pise "ne ubij".

Relegija je u mojim ocima izmisljena od covjeka. Da ima neka veca moc Bog itd. u to sam ubedjen iako nemam dokaza za to.

Nesto dokazivati nije jednostavno ali puno jednostavnije je u nesto 100% vjerovati bez uzvrata nekoga trazeci ili neke nade.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Ned Nov 22, 2015 11:36 am

I ja to vidim ovako (da oproste vernici ) 

Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Ned Nov 29, 2015 6:35 pm

Najveća pošast ove zemlje su novokomponovani fanatični vernici . 
To su foliranti koji veze nemaju o sopstvenoj veri-ali su puni mržnje prema drugim konfesijama ,i fanatično će isticati svoju "odanost" kanonima (koje ne poznaju ) i "spoljnim manifestacijama " .
Odlično rečeno!

Obično izbegavam ovu temu, ali na direktno pitanje odgovorim: "Ne, nisam vernik."
Za moja shvatanja ako bi postojao Bog njegova osnovna uloga bi bila da ovde na Zemlji uvede bar malo pravde.
Kako pravde na Zemlji nema, nema ni Boga! Ako ga i ima, meni takav ne treba!
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   

Nazad na vrh Ići dole

Da li ste religiozni (vernik) ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Za verujuće...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: