DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Muškarci su, zapravo, prilično romantični...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

Godina : 61
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

PočaljiNaslov: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Pon Jan 30, 2012 10:50 am

Pripadnici jačeg pola se brže zaljubljuju, a u najvećem broju slučajeva oni su ti koji će prvi reći partnerki da je vole.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dve male reči u korenu svake ozbiljne veze... Godinama se veruje da ženama lakše pada da izgovore ono prvo "volim te", posle kojeg stvari odjednom postaju malo ozbiljnije i, ako imate sreće, mnogo bolje, ali izgleda da smo svi živeli u zabludi.

Međutim, pored toga što se brže zaljubljuju, ispostavilo se da muškarci to lakše i "priznaju".

U Americi je sprovedena anketa na tu temu, a rezultati su pokazali da prvo "volim te" u vezi tri puta češće izgovaraju pripadnici jačeg pola. Ovakvi podaci su pomalo iznenađujući jer je ustaljeno mišljenje da su žene romantične i da lakše verbalizuju emocije, dok ih muškarci "kriju" i po definiciji "preziru" romantiku.

Realnost je drugačija, prema istraživanju dr Marise Harison, profesora psihologije sa Pensilvanijskog univerziteta žene su mnogo obazrivije od muškaraca kada su romantika i emocije u pitanju.

Ona je intervjuisala 172 studenata, koji su odgovarali na pitanja u vezi sa zaljubljivanjem, iskazivanjem emocija i odnosima sa partnerom. Jedno od pitanja ticalo se i trenutka u kojem su prvi put izgovorili "volim te".

Rezultati objavljeni u Žurnalu socijalne psihologije pokazali su da se muškarci češće zalčjubljuju u roku od nekoliko nedeljha, dok je većina žena izjavila da im je, da bi se zaljubile, potrebno nekoliko meseci.

Muškarci takođe, kako su pokazali rezultati ankete, češće prvi izgovaraju "volim te", i to mnogo ranije nego njihove partnerke.

"Muškarci 'volim te' izgovaraju prvi čak tri puta češće nego žene", kaže dr Harison. "Rezultati sugerišu da su žene pragmatičnije kad je reč o ljubavi nego što se to obično misli."

Ova anketa tako je razvejala teoriju o tome da su "žene romantične, a muškarci zatvoreni", ali je zato potvrdila verovanje da su muškarci spremni da se upuste u seksualne odnose već posle nekoliko nedelja (a po mogućstvu, najverovatnije i ranije), dok većina žena ipak želi da sačeka par meseci.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
allure

Datum upisa : 19.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Sub Feb 11, 2012 11:52 pm

Poznajem puno žena koje će pre "pasti" na romantiku nego na "mačo" fazone... odgovor je - da, sudeći po većini žena, trebalo bi da budu romantični...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Romantika u doba viteštva, srednji vek

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Sub Apr 07, 2012 10:09 pm

..pa izmislili smo romantiku za Vas! ruza
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 8:06 pm

Zapravo jesu. Većinu ljubavne poezije i muzike su napisali muškarci . Isto je i sa filmovima .
Žene su racionalnije -pre će neki muškarac da napravi neku ludost zbog žene ,zar ne ?
Žene po defaultu očekuju od muškaraca romantične geste ,na njima je da osmisle ,organizuju ,sprovedu .Ako se to ne desi -onda dolaze sankcije .
Kako prodje neki grešnik koji zaboravi godišnjicu braka ili tako nešto ?
Zapravo , muškarci jesu romantičniji .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
allure

Datum upisa : 19.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 8:26 pm

Danubius ::
Zapravo jesu. Većinu ljubavne poezije i muzike su napisali muškarci . Isto je i sa filmovima .
Žene su racionalnije -pre će neki muškarac da napravi neku ludost zbog žene ,zar ne ?
Žene po defaultu očekuju od muškaraca romantične geste ,na njima je da osmisle ,organizuju ,sprovedu .Ako se to ne desi -onda dolaze sankcije .
Kako prodje neki grešnik koji zaboravi godišnjicu braka ili tako nešto ?
Zapravo , muškarci jesu romantičniji .

Ma nemoj ! Koja teorija... fiju
Sve psihološke teorije dokazuju da su muškarci racionalnji, praktičniji a da su žene te koje su nepredvidljive i spremnije, kako ti kažeš, da naprave svaku ludost...

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:01 pm

allure ::

Sve psihološke teorije dokazuju da su muškarci racionalnji, praktičniji a da su žene te koje su nepredvidljive i spremnije, kako ti kažeš, da naprave svaku ludost...

O da ....da te ne demantuje mnogo toga -kao recimo, činjenice .
Kao što se engleski kralj Edvard odrekao prestola najmoćnije imperije sveta -zbog Volis Simpson ,što recimo nije palo na pamet princezi Margareti , koja je izmedju ljubavi prema francuskom fotografu izabrala mogućnost da se ipak "okruni" ?
Ili princ Čarls-koji se odrekao prestola ,i rizikovao i izopštenje iz crkve -da bi se oženio Kamilom Parker ?
Ili Sergej Jesenjin ...koji je godinama čekao Isidoru Dankan , da bi na kraju shvatio da ona nikada neće zameniti Metropoliten balet za Tetar Boljšoj -jer ga toliko ne voli -pa se ubio na kraju od razočarenja ?
Ili onaj nesrećnik Petrarka što napisa milion sonetnih venaca Lauri ?
Ili naš Karadjordjivić -koji se ipak iz ljubavi prema Dragi Mašin oženio njome -pa ga to stajalo glave ?
Teorija ? Ne bih rekao .
Koja žena potpisuje bilo šta što se smatra vrhunskom ljubavnom poezijom ?
Bodler , Jesenjin ,Lorka , Majakovski , Neruda,Tagora ...sve sami muškarci .
Čak i ona Safo bila -lezbejka . [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:07 pm

Meni se svidja koliko je Robin romantCna, isti ja :eee:
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

Godina : 104
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:09 pm

on je plaho romantika , ja sam cuo da za njim zene rezu vene i skacu s mosta , tako da se promet na mostu pojacao... smehsmeh

ima coek sarm i alatku za rad... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:11 pm

Bem ti znala sam da smo isti, njihA tri za mnom vene prerezale :eee:

Ljubim vas sve, odoh stagod jaja polupat migg
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods

Godina : 37
Datum upisa : 23.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:16 pm

Hajde iz jednog drugog ugla ...odgovor ...

Novalis veliki umetnik..pesnik...

'Ako se pazljivo zagledamo u Novalisovo poprsje,na nadgrobnom kamenu u Vajsenvelsu,ili u sliku nepoznatog umetnika,u muzeju istog gradica,zapazicemo neobicno nezno,skoro zensko lepo lice,dugu,talasastu kosu koja mu pada na ramena,lepo uoblicene,pune usne i ,narocito,oci,koje kao da nam o Novalisu sve otkrivaju:njegovu radoznalost i misaonost,toplinu i osecajnost,intuitivnu zagledanost u beskraj,stidljivost i cednost,sve do duhovne androginije,kao i laku zaplasenost njegovu i spremnost na povlacenje pred svakom gruboscu zivota..''.

Najprisniji Novalisov prijatel,Ludvig Tik:''Vec u decijim likovima se ponekad ocrtava jedan izraz,toliko umilan i duhovno ljubak da ga moramo nazvati nadzemaljskim i nebeskim.Obicno nas pri pogledu na ta preobrazena i gotovo providna lica obuzima bojazan da su ona odvec nezna i odvec tanano istkana za ovaj zivot,da to sto nas tako znacajno gleda kroz blistave oci nije nista drugo do smrt,ili besmrtnost.''

Sofija Kin-Kada je Novalisu bilo 22godine,a Sofiji samo dvanaest i po,posle kratkotrajne ljubavi,koja je po dubini dozivljaja ,bar kad je o Novalisu rec,nadmasivala yuobicajenu romanticnu ljubav onoga doba,doslo je do tajne veridbe,sto za ,ono vreme nije bilo nista neobicno..Sofija je bila olicenje bozanske lepote,u kojoj je na cudesan nacin bila spojena priroda sa duhom,nevinost deteta sa ranom zreloscu bica vec pripremljenog za smrt.Dok su se drugi pisci romantizma,Helderlin ili Slegel,n primer,zaljubljivali u zene starije od sebe,projektujuci u njih uzvisene ideale''vecno zenskog'',Novalis ,je izabrao sebi za nevestu jedno tako reci jos dete,ali sa vec smrtnom bolescu u sebi...Najpre skoro incestuozno vezan za majku,potom gotovo narcisticki zaljubljen u samog sebe,tj.u duhovnom lepotu obasjanu Sofiju,rano vencanu za smrt,kao uostalom i on sam,nas pesnik je podsredstvom ove neobicne ljubavi i brze, bolne smrti Sofijine doziveo kako radjanje velikog pesnika-bile su to Himne noci,tako i radjanje misticara u sebi...

Pa sada razmislite..ko je romanticniji,...i zbog cega....

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:27 pm

Nut ::

pa ja sad ne znam tko je ili nije , mada dajem vise romanticnosti zenama , ali svaki slucaj za sebe...ali opcenito te podjele i poredjenja su mi bezveze...musko ovo , zensko ono...ja tako ne gledam na svijet , jer po meni to su 2 bica sasvim razlicita i u toj razlicitosti je ta ljepota...to bi bio moj pogled...inace ja sam osobno romantican ko traktor... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:33 pm

brunolino ::

pa ja sad ne znam tko je ili nije , mada dajem vise romanticnosti zenama , ali svaki slucaj za sebe...ali opcenito te podjele i poredjenja su mi bezveze...musko ovo , zensko ono...ja tako ne gledam na svijet , jer po meni to su 2 bica sasvim razlicita i u toj razlicitosti je ta ljepota...to bi bio moj pogled...inace ja sam osobno romantican ko traktor... :eee:

E..Bruno..ovo''romantican kao traktor''..bi volela da objasnis... lu6777

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:35 pm

E..Bruno..ovo''romantican kao traktor''..bi volela da objasnis...

pa to je jednostavno Nut , nisam romantican...sto znaci sporo se palim i na guranje i previse galame oko nicega... migg

dok skuzim neke stvari prodje cijelo stoljece... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:37 pm

E..Bruno..ovo''romantican kao traktor''..bi volela da objasnis...

pa to je jednostavno Nut , nisam romantican...sto znaci sporo se palim i na guranje i previse galame oko nicega... migg

dok skuzim neke stvari prodje cijelo stoljece... :eee:
..

Mislim,da s e tvoja persona nikako ne slaze sa tvojom senkom..a najmanje sa
tvojim pravim selfom..No..ti to verovatno i ne znas,kao i vecina ljudi... :eee:

Nazad na vrh Ići dole
emanuella

Godina : 44
Datum upisa : 08.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:42 pm

Kad promovišete govedo u plemića, napravili ste kardiovaskularnu grešku. Govedo nikada neće postati plemić. Vazda ostaje govedo. I bi Valentinovo. I vođahu zatelebane junoše svoje ženskinje u kičeviti provod sa bljuzgavom ružom zamotanom u papiru. I naguliše u kafanu, i naručiše nekakvu bijedu od ića i pića.
I olinjali ljubavnici povedoše u krčme svoje komplekse. Vremešne prdonje izvodile su svoje jedva punoljetne ovce, na nekakvu kljakavu večeru. I veselo se tu zaigra domina, ili, ne ljuti se čovječe,dok su njihove napupele pratilje drmusale guzovima oko njih ocekujuci najnoviju koko sanel tasnicu za ulozen im trud.Kasnije su ti isti matorci drmusali te iste buduce domacice koje ce nekom slavu spremat i djecu rodit,klateci nad njima svojim umjestnim zubalima i molec boga da ih ne strefi infarkt zbog malih plavih pilula....eto ti romentike:P
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:42 pm

Eto -i Novalis .
Evo ,iz tvog ugla ....Zar nije Niče nagovorio Paula Rea da zaprosi Salome Lu samo da bi mogao da bude u njenoj blizini ? Pa i to malo zadovoljstva je morao deliti sa bulumentom intelektualaca -Vagnerom, Frojdom , Rilkeom ? Koja žena bi svesno delila svog muškarca -iz gotovo platonske ljubavi ?
Nijedna ...nešto se i ne sećam da je zabeleženo u literaturi kako je neka žena venula za nekim muškarcem -dok su muškarci sekli uši , ubijali se alkoholom i drogom ,vešali i pucali sebi u glavu , sakatili medjusobno u romantičnim dvobojima i ratovima zbog tih istih žena .
I ko je onda romantičniji ?
Što kaže jedan na FB ..onaj nesrećni Di Caprio u "Titaniku" bi još bio živ da je ona pomerila malo debelo dupe da i on stane na splav [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa čak i tu romantičnu pesmu ,iz filma koju peva Celin Dion -napisali su muškarci -Horner i Jennigs [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
brunolino

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:47 pm

Mislim,da s e tvoja persona nikako ne slaze sa tvojom senkom..a najmanje sa
tvojim pravim selfom..No..ti to verovatno i ne znas,kao i vecina ljudi... :eee:

pa mozda si u pravu , mada ja bas stvarno ne dijelim neko poz. misljenje o svojoj romanticnosti , sad veliko je pitanje sto je ona...jer shvata je svatko drugacije...netkome je romantika poljubac , a netkome je samo pogled ili jedna rijec , ali tu ne mislim na one sablonske rijeci...romantika je veliko podrucje duse...mada postoje ljudi koji je nemaju...u to sam ubijedjen , sad ne spadam u te , ali ne i u one koji je vise imaju... migg mada o romantici necijoj moze samo da kaze druga strana ,ti meni npr. ne mogu ja napisati da sam romantican ili itd. mozes misliti da si i mozda znati , ali samac ne moze reci ja sam romantican , mozda prema stvarima i predmetima , ali treba potvrda druge strane... migg
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:52 pm

ali treba potvrda druge strane... migg

:yeeessss:

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Nut

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Apr 08, 2012 9:53 pm

Ovo napred i moze,ali ono sa ''usima,alkoholom..drogom''..tesko da ima veze sa romantizmom...pre sa nekim 'zrtvovanjem''..ili sadomazohizmom...i da bi se sebi neke stvari dokazale..a,ne drugima..''Ja sada pijem..da bih sta dokazao..''..bilo bo dobro to objasniti..romantizam je nesto drugo...

....Novalisovi stihovi,po zavrsetku prve himne:''Prozderi mi telo s avetinjskim zarom da se ,vazdusast,prisnije pomesam sa tobom i da onda vecno traje svadbena noc'',podsecaju na stihove koji ce sto godine kasnije napisati Laza Kostic u jednoj od najlepsih pesama srpske poezije,''Santa Maria della Salute''.

U stihovima obojice pesnika,upucenim''mrtvoj dragoj'',postignut je cudesan spoj nagonsko-culnog nase zemaljske prirode,sa ''mysterium coniun ctionis'' i vizijom bozanske Sofije ,viseznacnim simbolom o kome se nadahnuto pisalo,sve od vremena luteranskog mistickog teozofa Jakoba Bemea,pa do pravoslavnih antropologa naseg vremena,Nikolaja Berdjajeva i Sergeja Bulgakova.''...

Ja i nisam rekla da su zene romanticnije...istina je da nisu..muskarci su ti..ali ne kroz odsecanje usiju...ili droge...mada je zivot veoma kompleksan i sve je moguce objasniti s a koje god zelimo strane...

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Pon Dec 31, 2012 12:07 pm

Da da....fali mi faza i nula(ne treba uzemljenje),da ga spojim u slucaju da mi dodje s ovakvom korpom smehsmeh

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Feb 24, 2013 6:54 pm

Jesu ,nego šta su nego romantični ....
A možda bolje biti malo više pragamatičan ,bolje se prođe ? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Ned Feb 24, 2013 7:00 pm

Ma ubismo se od Romantike,a one traze savrsenog,opet neznam mozda nadju nekog sa Beckom skolom... rlol

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Sub Feb 08, 2014 10:32 am

Zapravo, da ,i prava žena će to da prepozna -čak i kada se muškarac rogobatno izrazi . 
Recimo ...dođe vam žena u krevet ,kao da je pobegla iz kabuki pozorišta ("noćna krema" ,vikleri )
Možete mirno da se i ovako izrazilte : 

Ne trebaju tebi ta sranja ,prelepa si i bez toga . 

Mislite da neće to i tako izgovoreno smatrati divnom i romantičnom izjavom ?
Hoće .
Ne morate uvek da recitujete Jesenjina ,malo (ulepšane ) istine ima isti efekat .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Sub Feb 08, 2014 10:45 am

Naravno da jesu, zašto ne bi bili? Mada, što se mene tiče, ne moraju to biti, ali senzitivni da, to je već nešto!
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 56
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   Sub Feb 08, 2014 10:54 am

... muškarci su romantični, barem oni, koje ja poznajem... sebe svrstavam u umerene romantike al' po nekada i ja puknem pa oberem sve zvezde sa neba  a onda najčešće, nastupa totalni mrak... tjah...

rasta

Poslednji izmenio John Doe dana Sub Feb 08, 2014 11:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Muškarci su, zapravo, prilično romantični...   

Nazad na vrh Ići dole

Muškarci su, zapravo, prilično romantični...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Zašto muškarci vole kučke? Vaša iskustva, greške i saveti.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ĆASKAONICA /DEBATNI KLUB :: O LJUBAVI I SMEŠNIM POKRETIMA :: LJUBAV I DRUGI ZLOČINI :: ROMANTIKA-
Skoči na: