DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Azilanti i ostali migranti....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 21, 22, 23
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!

Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|

Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta

BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Mar 30, 2016 2:51 pm

Ja sam svakako nacionalno i fašistički opredeljen, tako da...
Što se tiče "onih", nek' se dave i nek' ih rokaju.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Apr 05, 2016 2:16 pm

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sub Okt 22, 2016 1:51 pm

Migranti koji trenutno u Nemackoj dobijaju socijalnu pomoc od 700€,mislili su da se ta suma novca dobija na dan a ne na jedan mesec.

A neki kojima je ponudjeno da volontiraju i za to im bude placeno 8,5€ po satu,glatko su odbili rekavsi  da su oni gosti Angele Merkel a ne radnici. brdski2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sub Okt 22, 2016 10:04 pm

Gothic ::
Migranti koji trenutno u Nemackoj dobijaju socijalnu pomoc od 700€,mislili su da se ta suma novca dobija na dan a ne na jedan mesec.

A neki kojima je ponudjeno da volontiraju i za to im bude placeno 8,5€ po satu,glatko su odbili rekavsi  da su oni gosti Angele Merkel a ne radnici. brdski2
spite spite spite

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Jan 26, 2017 3:43 pm

Apatinska policija otkrila je protekle nedelje grupu od 25 državljana Avganistana za koje se sumnja da su hteli iskoristiti formirani led na Dunavu i na taj način ilegalno preći državnu granicu sa Hrvatskom..

Sumnju da je reč o ovako bizarnom i opasnom pokušaju prelaska granice potkrepljuje i činjenica da se Apatin inače ne nalazi na ruti migranata zbog nepristupačnosti terena, saobraćajne komunikacije ali i prepreke kakav je Dunav, koji je samo u ovom slučaju bio zaleđen i pogodan za prelazak.
Migranti su nakon obrade u pratnji policije prebačeni  u Sombor nakon čega su upućeni u prihvatni centar u Subotici.
---
Nije problem u onima koji su po prihvatnim centrima ,oni uglavnom imaju "papire" ,problem je u onim grupama koje lutaju oko autobuskih i željezničkih stanica ,uvlače se po salašima i napuštenim kućama ,i uopšte ,noću lunjaju po parkovima i ulicama . 
Prilično sablasan prizor koji plaši građane ,nije mi jasno zašto ih policija pušta a ne postupa po zakonu ,jer se radi o licima koja ne traže azil ,niti potiču iz zemalja za koje se bar tranzicioni papiri izdaju ? Zakon bi trebao da važi isto za sve ,kao što važi i za naše građane .

Nemaš papire ,ilegalno si ušao u zemlju ,ne tražiš azil ,doviđenja -repatrijazacija u zemlju porekla ,zabrana ulaska na 5 i više godina (kao što se dešava sa svima svuda kada budu uhvaćeni )  

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Ned Feb 05, 2017 9:30 pm

Papa Franja je veliki zagovornik prijema migranata iz Sirije ,Iraka i drugih muslimanskih zemalja ,te stalno šalje poruke "pastvi" u tom pravcu ,čak je  "naredio" da svaka parohija širom sveta primi što više porodica,u ime "hrišćanskog milosrđa" .Vatikan je takvo gostoprimstvo ukazao slovima i brojem 1 (jednoj ) porodici . 
Italija  je na udaru migranata koji dolaze morskim putem na hiljade ,i izgleda da Italijanima dosadilo licemerje Svete Stolice ,te je Rim izlepljen plakatima na kojima se nalazi pitanje :
A gde je tvoje milosrđe ? 

Naravno da su vlasti reagovale ,te su te plakate prelepile drugima na kojima piše "neovlašteno oglašavanje" . 
No ljudi koji su sprovodili ovo naređenje ,jako su dobro pazili da ne prelepe Papino lice i ostave vidljivo pitanje "A gde je tvoje milosrđe " 

Biće da tako običan narod Italije šalje poruku da im je dosta migranata od kojih su polovina teroristi ISIS ,a druga polovina osobe koje se nikada neće integrisati u društvo . 
Sve mi se čini da će tako da prođe i Merkelova ,kojoj otvoreno poručuju "Vodi ih svojoj kući" .

Nazad na vrh Ići dole
daljinski

Godina : 54
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Ned Feb 05, 2017 10:39 pm

Naravno da treba pomoci narodu koji je pogodjen ratom ili nepogodom ali je iluzorno smatrati kako ce te iste ljude integrisati (asimilirati) u svoju kulturu i obicaje. I to je ono sto svi zameraju EU vladama (mislim na narod).
Javna je tajna da su na taj nacin hteli doci do jeftine visokokvalifikovane radne snage dok domaci traze posao ali su preskupi.
Populisti (desnicari) polako sve vise uticu na vlast i pridobijaju narod tako da nece dugo potrajati do pocetka gradjanskih nemira
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Maj 12, 2017 2:12 pm

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Jul 28, 2017 2:16 pm

Bez namere da se izaziva rasna mržnja -činjenice : 

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Jul 28, 2017 3:36 pm

Prije neki dan sam na nekom hrvatskom portalu pročitala izvještaje iz Švedske u vezi sa migrantima.
Naime, radi se o tome da su iznijeli podatke o istraživanju koje je sproveo njihov Zavod za zapošljavanje. Navode da jedva nekih 3-4 % migranata je pokazalo zanimanje za školovanje i zapošljavanje. Od ukupnog broja novopridošlih migranata koliko ih je primila Švedska-njih 163 000 zaposleno je 494!!! Znači, sve te priče o njihovoj želji za normalnim životom ne drže vodu. Osim naravno ako pod boljim sutra ne podrazumijevaju da ih neko drugi izdržava.
Istovremeno se ističe da kriminal raste nenormalno. Samo broj silovanja je u odnosu na 1975. godinu kada je prijavljen 421 slučaj, u 2014. godini porastao na 6620!!!

Ne vjerujem da je navedeni portal izmislio ovu priču. Ipak se barata preciznim ciframa, tako da čisto sumnjam da je laž. I ne, ni u kom slučaju se ne radi o bilo kakvoj mržnji, rasizmu, netrpeljivosti, prosto podaci govore dovoljno. Ne postoji normalna zemlja u svijetu koja bi držala i izdržavala takve građane, osobito ne razvijene zapadne zemlje. Kada bi to bio slučaj, veoma brzo bi ih opisivali samo kao zapadne.
Ja lično mislim da problemi tek predstoje onog momenta kada eventualno bude pokušaja da svi oni koji ne pokazuju interesovanje za zdravu integraciju u društvo budu deportovani iz zemalja domaćina. Neko ko nogom udara u vrata da bi ušao nečiju kuću, neće baš tako rado izaći iz nje.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Jul 28, 2017 3:58 pm

justicija ::
 Ja lično mislim da problemi tek predstoje onog momenta kada eventualno bude pokušaja da svi oni koji ne pokazuju interesovanje za zdravu integraciju u društvo budu deportovani iz zemalja domaćina. Neko ko nogom udara u vrata da bi ušao nečiju kuću, neće baš tako rado izaći iz nje.
Dobro misliš .To je već polako u toku ,inzistiranjem na "kvotama" koje zemlje članice EU moraju da prime (a protiv čega se skoro sve balkanske bore ,naročito one manje i siromašnije ) .Pre par dana su napali Hrvatsku jer "nije pravilno registrovala migrante" ,što u praksi znači da će takve da "vrate odakle su došli" ,sa zapada ka istoku ,recimo "povratnom" rutom Austrija -Slovenija -Hrvatska -Srbija -Makedonija ,te se može desiti da im na kraju niza "zemlja domaćin" ispadne -Grčka .
Logično rešenje bi bilo prestanak rata u Siriji (koji i pored uspeha boraca protiv ISIS se ne nazire ) pa dok se "steknu uslovi" za normalan život ...Do tada će biti more "novorođenih" u zemljama u kojima su roditelji "primljeni" i nema teorije da se vrate u "otadžbinu" .

Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Jul 28, 2017 4:20 pm

I dalje tvrdim da svi ti ljudi nisu bježali od rata. Jedan manji broj njih jeste, ali većina ne. Opet govorim, bio je rat i ovdje, zna se kako se ponašaju oni koji bježe od rata.
Moja majka je prevodila brata i još petoro djece u maju 1992. godine u Srbiju kod ujaka, pa je na naplatnoj rampi pred Beogradom iako još uvijek nije bilo nigdje granice i tačno se znalo kod koga ih vozi, ipak policiji koja je tu vršila kontrolu prijavila svih šestoro djece. Ni na pamet joj nije palo da se ogluši o pitanja ili da nešto laže. Ja sam lično u Beogradu vodila ljude koji su bježali bukvalno od metka bez ičeg osim odjeće na sebi, sa nekim privremenim dokumentima koje su dobili kod nas u Međunarodni crveni krst da se registruju i da traže odlazak sa Balkana.
Istovremeno podsjećam na scene iz Makedonije, kada je bio najveći udar azilanata - nude im se paketi pomoći crvenog krsta a oni iste odbijaju. Ko je tu lud?!?
U konkretnom slučaju radi se o prisilnoj migraciji. Prosto "neki veliki" su odlučili da bude tako i sve dok to "ne legne" kako je zamišljeno rat u Siriji neće stati. O borbi o kojoj pričaš je smiješno i pričati. Da se uistinu želi pobijediti, cijeli svijet se može udružiti i završiti tu priču. Ovako, ostaje nam da gledamo šta se dešava. To funkcioniše na potpuno isti način kao i političke prilike kod nas. Baci se prašina u oči, priča o nekim lijevim stvarima a suštinu niko ne spominje, ili što bi rekla stara izreka: uvijek je hajka na vukove bila a lisice meso jele!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Sep 19, 2017 6:34 am

Tekst sugrađanke naše Lily -u vezi "zgražanja" dela javnosti oko odbijanja roditelja dece iz jedne osnovne škole u Šidu da migrantska deca budu uključena u redovno pohađanje nastave (izgleda da je to jedini slučaj u Srbiji ,u ostalim gradovima su izgleda "integrisani" ?) 
-----

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.] · [You must be registered and logged in to see this link.] · 

Poštovanje, uvaženi skupe... Šid ovde :) Zahvaljujem na razmišljanju o nama, makar i negativnom, ali nije baš sve tako kako vam je servirano ovih dana... Naravno, zašto biste mi verovali? Morali biste prvo da dođete ovde, provedete neko vreme, upoznate ovdašnje stanovništvo i čujete muke ovih ljudi, uvidite i sami u kakvom haosu živimo, pa onda tek da nam sudite. Šid je dočekao i ispratio preko 300.000 migranata u tranzitu preko naše teritorije. Nakon zatrvaranja balkanske rute otvorena su 3 prihvatna centra u kojima je ostalo oko 2500 migranata iz Avganistana, Pakistana, Maroka, Alžira, Iraka... itd Svi oni koje Evropa nije želela.U međuvremenu jedan prihvatni centar je zatvoren zbog učestalih incidenata i štete koju su migranti pravili okolnim domaćinstvima i čitavom gradu. Danas imamo oko1000 migranata u 2 prihv. centra, ali naša najveća muka su već duže vreme migranti koji ne žele da se smeste u prihvatne centre i koji su nastanili napuštene zgrade, magacine, parkove... pa i atare. Ne prođe ni jedan jedini dan da se ne desi nekoliko pljački prodavnica (naravno, samo alkoholna pića, telefoni i tableti su target), napada nožem, otimanja mob.telefona od dece na ulicama, jedan mladić izboden, jedan čovek umro od infarkta dok je trčao za migrantom koji mu je ispred njegove kuće obio auto, otimanja i krađe biciklova, pokušaja silovanja, upadi u kuće u po belog dana... O svemu smo redovno obaveštavali medije, koji su nam redovno odgovarali da migranti nisu njihova tema!? Sa druge strane, naš vrli predsednik, a i vaš, voli da je sve u Srbiji bajkovito, pa su njegovi lokalni šerifi redovno davali izjave kako kod nas teče med i mleko i kako je bezbednost na zavidnom nivou. Zato vas ne krivim što ne znate kako živimo, jer to iz medija niste mogli da saznate. Ipak saznali ste da smo primitivci, fašisti, rasisti i to ste, kako vidim, prihvatili zdravo za gotovo. Iako niko od nas roditelja nikad nije rekao da ne želi da se deca migranti školuju, da su prljavi, bolesni, smrdljivi itd. Novinari su nas vešto izvlačili iz konteksta, a vi ste to progutali baš kao i većina Srbije one bajke koje se serviraju svaki dan i koje tako oštro osuđujete, kao i one koji ih gutaju. Proces inkluzije je jedan od najosetljivijih procesa u obrazovanju i morao je u ovakvoj atmosferi biti isplaniran najpažljivije moguće, sa punom i blagovremenom informacijom prema roditeljima, prosvetarima, deci.Znate li vi da smo mi kao roditelji saznali za inkluziju dece migranata 1. septembra i to ne u školi i ne zvaničnim obaveštenjem, a kamoli ukjlučivanjem u sam proces? Još uvek, do dana današnjeg, osim u medijima, nismo obavešteni kad, gde, kako i koliko dece kreće u škole sa našom decom?Ni jedan nastavnik ni učitelj u našim školama nije bio upoznat sa Stručnim uputstvom koje je Ministarstvo prosvete dostavilo u maju ove godine lokalnim vlastima i direktorima škola. Da je tada započeo proces proces pripreme... danas možda ne bi bilo ni straha ni zabrinutosti. Sve je naopako, bahato i nestručno sprovedeno (ili nije sprovedeno) od strane komesarijata i ministarstva. To su realni krivci za strah i negodovanje roditelja. Mi roditelji samo zahtevamo da se reši problem bezbednosti u našoj sredini kako bi i naša deca i deca migranata dobila šansu da žive u miru i da se školuju. Zašto vam je taj zahtev tako čudan? Ne mogu da verujem da će inkluzija dati pozitivne rezultate ako kao roditelj nisam uključena... i ja i moje dete. Želim da znam s kim mi dete ide u razred, želim da poznajem roditelje, želim komunikaciju sa njima... ne želim da me posmatraju kao nekog ko je nebitan u tom procesu. Da li grešim? Najviše od svega želim da se vrati mir u grad Save Šumanovića... grad u kome su u upotrebi još tri službena jezika (slovački, hrvatski, rusinski)... grad koji se ponosi svojom multikulturalnošću...i koji je oduvek dobar domaćin. Dođite... uverite se... pa nam sudite. Ili nam pomozite

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   

Nazad na vrh Ići dole

Azilanti i ostali migranti....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 23 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 21, 22, 23
 Similar topics
-
» Citati, poslovice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: