DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Azilanti i ostali migranti....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!

Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|

Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta

BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Kica/Praja
El virtuoso

Godina : 79
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 8:56 pm

U turskoj danas 3 bombaška napada, Istambul upravo gori - sukobi demonstranata i policije su nikad krvaviji... stvari se ob ično vrate tamo odakle su kako kaže Sonia zakuvane. Godina neće biti nikako dosadna.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 8:59 pm

I ne samo to Sonja, još i proroci ispadoše. Prije neki dan rekoše da bi se moglo dogoditi Briselu ovo što se danas dogodilo.

Kico, ko se mača hvata....
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 9:04 pm

justicija ::
I ne samo to Sonja, još i proroci ispadoše. Prije neki dan rekoše da bi se moglo dogoditi Briselu ovo što se danas dogodilo.

Kico, ko se mača hvata....

Turska to ne bi nikada mogla sama. Skoro je ubijen jedan od vođa ISIS, koji se obučavao u bazi Bonstil na Kosovu. Svetski piromani su ipak tamo, turci su samo jadni sateliti koji su mislili da nešto ušićare, pored ozbiljnih razbojnika.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 9:09 pm

Naravno da ne bi mogla sama. Ima tu mnogo pomoći i od "velikih" i od "malih". Svako tu svoju "nafaku" ima.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 9:12 pm

A mi spremamo izbore i ponašamo se kao da smo najmanje neko ostrvo na Pacifiku kojeg se sve ovo dotiče taman koliko i sneg na Kilimandžaru.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 9:51 pm

Meni samo jedna stvar nije jasna . Ta Evropa ,na čelu sa Nemačkom ,primila je predhodnih decenija na milione azilanata (političkih i drugih ) ,migranata , koga god .
Da ne kažemo da se radi o ljudima ,bez uvrede ,kojima nisu bliske mnoge civilizacijske norme ,niti takav način života ,i koji sa sobom donose razne bolesti kojih u Evropi nema ili su iskorenjene . 
Mogućnost da se inkorporiraju u društvo ,naročito zbog odnosa prema ženama ,i budu korisni članovi zajednice su male . 
Ti ljudi žive u zemljama gde im je omogućena bar socijalna pomoć i druga slična primanja ,stanovanje ,posao , doveli su porodice ,omogućena im je sloboda veroispovesti ,a dobar deo nikada nije naučio jezik zemlje u kojoj žive ,bune se što im deca ne mogu u školu u hidžabima , i eto sad vidimo da mnogi koji su primljeni kao ljudska bića u nevolji ,zahvaljuju tako što postavljaju eksploziv i ubijaju nevine ? "Islamski centri" koji su im omogućeni su legla gde se instruiraju i obučavaju budući teroristi . 
Pri tome to daje krila najekstremnijim snagama kojih inače ima u svakoj zemlji ,i koje su i inače problem toj zemlji i bez da budu "izazvani" ? 
Nije Amerika ili Evropa počela rat u Siriji ,nego su to učinili delovi naroda ,plemena ,religijske grupe koje su pokušale da svrgnu Asada ,zar ne ? Druga stvar je kome su Amerika i Evropa dale kasnije neku vrstu "podrške" ,ali da se ne lažemo -glavni igrači su tamo Iran ,Turska , Saudijska Arabija i drugi susedi . 
Neko u Parizu "uvredi proroka" ,pa oni pošalju ekipu da pobije ljude tamo ,a istovremeno razni ajatolasi i hodže ,u zemljama gde vlada radikalni islam , uče decu mržnji prema svemu što je hrišćansko ? Da li je svet trebao mirno da gleda stravične zločine talibana ili ISIS-a ? 
Pa ,možda je i trebao , i možda Evropa zaista treba da suspenduje toliko velika "ljudska prava" i zaštiti samu sebe ,od ove "migrantske krize" koja uopšte nije slučajna ,nego dobro organizovana sa ciljem da donese nemire i terorizam u Evropu ,u čemu su potpuno uspeli .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 10:07 pm

Danubius ::
Meni samo jedna stvar nije jasna . Ta Evropa ,na čelu sa Nemačkom ,primila je predhodnih decenija na milione azilanata (političkih i drugih ) ,migranata , koga god .

i eto sad vidimo da mnogi koji su primljeni kao ljudska bića u nevolji ,zahvaljuju tako što postavljaju eksploziv i ubijaju nevine ?

,pa oni pošalju ekipu da pobije ljude tamo 

Pa .......... i možda Evropa zaista treba da suspenduje toliko velika "ljudska prava" i zaštiti samu sebe ,od ove "migrantske krize" koja uopšte nije slučajna ,nego dobro organizovana sa ciljem da donese nemire i terorizam u Evropu ,u čemu su potpuno uspeli .

Samom si sebi kontradiktoran.
Milioni su dosli, dolazice...migracije su neminovnost...
A ne mozemo reci, ne jos uvek, i nadam se da ce tako ostati, da su u pitanju ''mnogi sto postavljaju eksploziv i ubijaju nevine'' vec da su to male grupice budala koje dozvoljavaju da budu imanipulisani na ovaj ili onaj nacin ( naravno da to ne smisljaju sami, nego upravo kao gore receno, neko '' posalje ekipu...''

Suspendovanje ljudskih prava za koje se zalazu istocnoevropske zemlje ( pakt madjara, ceha, slovaka, poljaka...gde inace stranaca skoro i da nema niti zele tamo da idu)  nije u skladu sa evropskim vrednostima,i nece se tako odvijati. Migranti ce i dalje dolaziti, ali na drugi nacin kontrolisani ( lakse izdvajanje onih kojima je pomoc zaista potrebna- dovozice Sirijce direktno iz Turske, ali ce ih sami birati ). 
Okolnosti su se dosta izmenile, i traziti krivca je sada kokoska i jaje, zato se treba brzo prilagodjavati. 
A teror nema religiju ni drzavu, to znamo...

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 10:19 pm

Možda nisam najupućenija da komentarišem o evropskim vrijednostima, ali bojim se da će se Evropa sve više preispitivati baš o tim ljudskim pravima. Daleko bilo da to priželjkujem, ali koliko ja vidim polako se od evropskih metropola pravi Bejrut. Nisam baš sigurna da će to htjeti trpiti i obični građani a posebno ne političari. U mojoj zemlji rat završen prije više od 20 godina pa da ti kažem, nije mi prijatno radni dan provesti tako da me čuvaju duge cijevi.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 10:27 pm

A sta fali Bejrutu?  Ono, divno je bilo i u Damasku...ali...I njima valjda isto, neprijatno, mislim, sada...bem li ga...Aj, necu vise, ja sam i onako u delu ''ostali migranti'', pa da me neko ne pomesa...

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 10:44 pm

Vidi, ja uopšte nisam ni azilant ni migrant (bar ne još uvijek), ali mi je ova tema jako zanimljiva.
Nisam ni mislila na današnji Bejrut nego na onaj osmadesetih, ali ajd' da ne bude Bejrut, može i Bagdad i Kabul pa i Damask i Tripoli i da ne nabrajamo dalje.
U svakom slučaju mnogi "vole pozorište, ali ne u svojoj kući" !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 10:59 pm

sonia ::

A ne mozemo reci, ne jos uvek, i nadam se da ce tako ostati, da su u pitanju ''mnogi sto postavljaju eksploziv i ubijaju nevine'' vec da su to male grupice budala koje dozvoljavaju da budu imanipulisani na ovaj ili onaj nacin ( naravno da to ne smisljaju sami, nego upravo kao gore receno, neko '' posalje ekipu...''

Suspendovanje ljudskih prava za koje se zalazu istocnoevropske zemlje ( pakt madjara, ceha, slovaka, poljaka...gde inace stranaca skoro i da nema niti zele tamo da idu)  nije u skladu sa evropskim vrednostima,i nece se tako odvijati. Migranti ce i dalje dolaziti, ali na drugi nacin kontrolisani ( lakse izdvajanje onih kojima je pomoc zaista potrebna- dovozice Sirijce direktno iz Turske, ali ce ih sami birati ). 
Okolnosti su se dosta izmenile, i traziti krivca je sada kokoska i jaje, zato se treba brzo prilagodjavati. 
A teror nema religiju ni drzavu, to znamo...
Znaš kako ...tek sada je počelo da eksplodira po Evropi . Kada se to desi u Turskoj ,Rusiji,ili Americi  i sl ,niko se posebno nije uzbuđivao .A sada je to u "našem dvorištu" i učestalo ,ima ranjenih i naših ljudi danas u Briselu (lakše ,srećom)  ,puno ih je bilo i na samom aerodromu . 
Iza "malih grupica" stoje čitave zemlje i ogromne organizacije sa puno novca ,veliki interesi ,inače bi bilo nemoguće da neopaženi dođu ,sve izorganizuju ,naoružaju se ,nabave eksploziv ....
Da se ne lažemo ,tu je i velika mreža "logistike" u samim zemljama u kojima su napadi izvedeni ,koja je davno infiltrirana kao "mirni građani" koji tamo žive godinama ,a u stvari su "spavači" . 
Migracija će i dalje biti ,naravno ,a da se "neće" u Mađarsku ili Slovačku ...itekako se "hoće"  . Na stotine naše dece,iz mog grada  je radilo u "Simensu" u Slovačkoj ,i to za bednih 600-700 eu ,12 sati na dan . Iako je više nego teško ,trenutno ima 3000 prijavljenih za posao gde će trebati možda 300. Veliki broj naših građana radi u Mađarskoj ,recimo x mojih kolega iz Subotice . 
350 eu i 850 eu nije ista plata ,čak i ako putuješ 50 km do posla u drugu zemlju . Mnogi Apatinci i Somborci rade po bolnicama u Osijeku i Vukovaru ,za najmanje trostruku platu .  Radi se samo o tome da u zemljama istočnog bloka nisu baš oduševljeni stranim radnicima jer i sami imaju puno nezaposlenih ,a i mi gledamo gde je plata veća i zemlja razvijenija .
Polako se spušta durbin ,ne možemo svi da odemo u Nemačku ,Austriju ili Švajcarsku .

Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 11:06 pm

Evropa će morati da ograniči svoje slobode ako misli da preživi. Kako će to postići to je već pitanje. Ma šta Merkelova pričala multikulturizam je mrtav. Ako nije bio i mrtvorođenče.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 22, 2016 11:13 pm

justicija ::
Vidi, ja uopšte nisam ni azilant ni migrant (bar ne još uvijek), ali mi je ova tema jako zanimljiva.
Nisam ni mislila na današnji Bejrut nego na onaj osmadesetih, ali ajd' da ne bude Bejrut, može i Bagdad i Kabul pa i Damask i Tripoli i da ne nabrajamo dalje.
U svakom slučaju mnogi "vole pozorište, ali ne u svojoj kući" !

Nista ja tebi ne zameram, da ne bude zabune, ali mi smesno, posto se ovakva poredjenja daju i za nas- Bice i ovde rat kao sto je sad u Beogradu ( WTF?! - rat se kod nas zavrsio jos pre 20 god, kazem, a zamisli tek reakciju nekog iz Bejruta, kad se zna, da je to Pariz istoka, gde ceo arapski svet, tj. oni koji mogu to sebi da priuste, tamo skijaju, tamo letuju, ili se provode po klubovima i barovima- primecujete da se u spotu govori engleski uglavnom, mada retko ko ne govori i francuski pride) .

I meni je isto zanimljiva tema, zato rado razmenjujem iskustva i dozivljaje, sve u cilju diskusije, nista vise od toga. 
Jedino sto ne volim je generalizovanje. Pa, jbg. mi se 20 godina vec ''borimo'' da dokazemo da nismo svi ''cetnici koljaci''  samim tim sto smo Srbi, tako i oni...Oni, milioni proganih, dva ( dvadeset, dvesta...) naprave sranje, onda su svi teroristi?
 Nemojte...

P.S. Sefe, pa idu nasi i u Emirate, Kuvajt, Qatar, i tamo im ne smetaju ''ovi prljavi'' ,  a i oni muslimani tamo, ili mi se cini? 
Kad bolje pogledamo, najglasniji u protestima su bas oni koji su najmanje pogodjeni ovom krizom...Zapad je dugo vec naviknut na razlicitosti, i teze generalizuju...
Da, svakog normalnog coveka je strah...teror je zlo, tu nema diskusije...Plasim se isto koliko i ti, koliko i moj komsija Norvezanin, isto kao i komsika Kineskinja ili ono dvoje iz Sirije...oni se cak i najvise plase, plase se terora, plase se da ne budu obelezeni, plase se svojih strahova koje su poneli odakle su dosli...
Strah je normalan ljudski osecaj, ali mu ne treba dozvoliti da ovlada...

Nazad na vrh Ići dole
justicija

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Mar 23, 2016 4:42 pm

sonia ::

Nista ja tebi ne zameram, da ne bude zabune, ali mi smesno, posto se ovakva poredjenja daju i za nas- Bice i ovde rat kao sto je sad u Beogradu ( WTF?! - rat se kod nas zavrsio jos pre 20 god, kazem, a zamisli tek reakciju nekog iz Bejruta, kad se zna, da je to Pariz istoka, gde ceo arapski svet, tj. oni koji mogu to sebi da priuste, tamo skijaju, tamo letuju, ili se provode po klubovima i barovima- primecujete da se u spotu govori engleski uglavnom, mada retko ko ne govori i francuski pride) .

I meni je isto zanimljiva tema, zato rado razmenjujem iskustva i dozivljaje, sve u cilju diskusije, nista vise od toga. 
Jedino sto ne volim je generalizovanje. Pa, jbg. mi se 20 godina vec ''borimo'' da dokazemo da nismo svi ''cetnici koljaci''  samim tim sto smo Srbi, tako i oni...Oni, milioni proganih, dva ( dvadeset, dvesta...) naprave sranje, onda su svi teroristi?
 Nemojte...

P.S. Sefe, pa idu nasi i u Emirate, Kuvajt, Qatar, i tamo im ne smetaju ''ovi prljavi'' ,  a i oni muslimani tamo, ili mi se cini? 
Kad bolje pogledamo, najglasniji u protestima su bas oni koji su najmanje pogodjeni ovom krizom...Zapad je dugo vec naviknut na razlicitosti, i teze generalizuju...
Da, svakog normalnog coveka je strah...teror je zlo, tu nema diskusije...Plasim se isto koliko i ti, koliko i moj komsija Norvezanin, isto kao i komsika Kineskinja ili ono dvoje iz Sirije...oni se cak i najvise plase, plase se terora, plase se da ne budu obelezeni, plase se svojih strahova koje su poneli odakle su dosli...
Strah je normalan ljudski osecaj, ali mu ne treba dozvoliti da ovlada...
Nikada i nikome ne bi poželjela rat, čak ni onima koji su ubijali moje rođake. Istina, ne okrećem drugi obraz, ali pamtim nanešeno zlo. Bolje bi bilo da nisam takva, ali šta ću kad jesam.
Niko nije rekao da su svi teroristi, daleko bilo pobogu!? Ali ja se ne sjećam da je bilo ko na ovaj način na koji su oni to radili prelazio granice. Razumijem da se to uradi kada bukvalno bježiš od metka, gelera, granate, noža, znači kada doslovce spašavaš život i bježiš u prvu slobodnu zemlju. Međutim, kada na isti način prelaziš pet, sedam, osam zemalja, e pa izvini  to nema nikakvog opravdanja to jeste divljanje i samovolja. Na kraju - ko su oni da imaju pravo hodati svijetom bez ijednog dokumenta? Ispada da je ostatak svijeta lud pa se prijavljuje po ambasadama, Crvenom krstu, UNHCR-u i slično? Bezobrazno zar ne? Kada su migracije na taj način onda nije nikakvo čudo da se među ljudima kojima je zaista potrebna pomoć nađu i oni koji su ideologijom u sedmom vijeku sa oružjem iz 21-og. Onda se dešava sve to što se dešava i posledice su nesagledive. Nekome je bilo važno da su svi ti ljudi bez dokumenata, da nema kontrole i da upravo tih kako ti kažeš 200 mogu nesmetano ući da bi pravili sranja. Da se htjelo to riješiti moglo je, ti to znaš kao i ja. Ali očigledno nekome nije bilo u interesu.
Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk

Godina : 73
Datum upisa : 26.11.2015

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Mar 23, 2016 9:47 pm

ZoxZoja ::
Ma šta Merkelova pričala multikulturizam je mrtav. Ako nije bio i mrtvorođenče.

Multikulturizam je sasvim sigurno mrtvorođenče!

Još pre pola veka sam tvrdio da je moguće da dva čoveka vuku ralo jedan pored drugog a da jedan drugom jezik ne znaju, ali da rade na kompjuterima jedan pored drugog, a da jedan drugom jezik ne znaju - nije moguće!
Podržavalo se na različite načine da se neko rodi, odraste i umre u državi a da njen zvanični jezik ne zna - čak ni za orijentaciju.
Sada se to dešava u zapadnim zemljama.
Takvi onda postaju izolovana ostrva ali vremenom zahtevaju da se sva okolina prilagodi njima!

Posledica: sukob je neizbežan.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Mar 24, 2016 1:12 am

Jasmin Buhić iz okoline Mrkonjić grada je emigrirao u Norvešku. Naučio tamo malo jezika, nabacio frizuru i krpice i rešio da ne radi više kao konj i da mu sve ode na stan i hranu. Pojavio se u Beogradu kao Kristian Stenberg finansijski expert. Naivni bg snobovi pali na kolena i bez provere ga zaposlili u gradskoj upravi. Promenio je za 4 godine 4 javna preduzeća kao konsultant i savetnik. Zarađivao je mnogo više nego u Norveškoj uz nekoliko puta manje troškove. Otkriven je tek kad je neko podneo prijavu protiv njega za finansijske malverzacije. Spakovao se na vreme i nestao ali ko zna možda se i vrati kao expet za ekologiju iz Danske. Već vidim Danija u belom mantilu kako mu salutira. : )

Nije baš priča o Bejrutu i Damasku ali ko zna, da škodi ne može.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Mar 24, 2016 11:52 am

moralo se dogogiti to da ce EU da zatvori granice, previse ljudi je krenulo, ljudi ne kapiraju da jednostavno postoje i fizicke barijere i ne moze se primiti toliko ljudi. Nisu svi iz Sirije, ima tu ljudi iz Magreba, pakistana, Indije, sa falsifikovanim dokumentima. da se ne zaboravi da ilegalna emigracija nikada nije prestala i da stalno dolaze ljudi
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Mar 28, 2016 11:43 am

savo ::
moralo se dogogiti to da ce EU da zatvori granice, previse ljudi je krenulo, ljudi ne kapiraju da jednostavno postoje i fizicke barijere i ne moze se primiti toliko ljudi. Nisu svi iz Sirije, ima tu ljudi iz Magreba, pakistana, Indije, sa falsifikovanim dokumentima. da se ne zaboravi da ilegalna emigracija nikada nije prestala i da stalno dolaze ljudi

Pa to je to. Samo ne razumem sto su onda migranti krivi? I nama da SADA otvore granicu  za Nemacku, pola Srbije bi ladno krenulo, zar ne? 
A opet ono Orbanovo sranje nije ok. Em nista nije resio, em je navukao bedu svim balkanskim drzavama. 
Zar nisu mogli odmah u startu da vrse selekciju u Grckoj? Migranti ne lete, stizu brodovima na ostrva, to svi znaju. To je veoma lako moglo da se sredi da se htelo.
Ovako, em sto si prognan i napacen, prinudjen da finansiras mafiju da bi krenuo u bolje sutra, em te obeleze kao divljaka ( nema veze sta si bio pre toga- sad si strokavi migrant, deo rulje koja hrli na granice), em sto se uz tebe prikaci i nego g**no od coveka, a ti i bezis od takvih, pa zasere tamo gde ode, i razbije ti sva nadanja da ces bar tamo negde biti prihvacen ko covek.
Evropo, koncentrisi se  dole 

P.S Pita li se neko sta se sad desava sa ovima koji su vec stigli? Rasclanjivanje i raspodela.

A citam upravo pricu o dvoje mladih Sirijaca, koji su stigli u Grcku dva sata posle potpisivanja evropskog ugovora sa Turskom. Nece ih pustiti dalje...vratice ih u Tursku ( da bi Turci mogli da se slobodno setaju Evrpom, sta li?  )

E zato je navala i bila, zato se zurilo...Ko je uskocio u voz, uskocio...

Espedal, Jan Tomas

Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Mar 28, 2016 7:39 pm

Cudno da ne idu za Kuvajt,Emirate, Saudiju.Tamo bi ih toplo primili, napredne zemlje, ima i posla......:)
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Mar 28, 2016 8:00 pm

el_vibrador ::
Cudno da ne idu za Kuvajt,Emirate, Saudiju.Tamo bi ih toplo primili, napredne zemlje, ima i posla......:)

Naravno da idu, ima ih tamo na milione, samo se o tome ne govori ovde, jer nam nije interesantno.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Mar 28, 2016 8:47 pm

Kica/Praja ::

Naravno da idu, ima ih tamo na milione, samo se o tome ne govori ovde, jer nam nije interesantno.  

Nije baš tačno . 
Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Oman, Bahrein, Kuvajt i Katar - nisu potpisnice UN-ove konvencije o izbeglicama,te se ne smatraju obaveznim po ovom pitanju .
Ulaz u te zemlje nije moguć bez viza ,a i uslovi "azila" su takvi da skoro i nije moguće ući u zemlje Persijskog zaliva  .
Troškovi života su veliki , ove zemlje čak ni ne pokazuju zainteresovanost za "jeftinom radnom snagom" jer su bazirani na domaćim resursima i jednom broju radnika iz Indije i jugoistočne Azije ,a što se tiče stručnjaka ,hrle tamo iz celog sveta ,zbog visokih zarada .
Tako da ova "braća po veri" radije daju finansijsku pomoć da oko  4 miliona izbeglica ostanu u Turskoj (1,8 miliona) ,Jordanu (630 000 ) , i Libanu(1,2 miliona )  ,i u te svrhe su dali preko 900 miliona dolara ,što je čak i manje od novca koji je dala Evropa -2,4 milijarde . Najviše su dale SAD -skoro 4 milijarde dolara razne pomoći Iraku ,Avganistanu i Siriji  ,ali ni oni ih ne žele na svom kontinentu .
Kuvajt je jedini pokazao dobru volju ,tako što je praktično obećao produženje vize za 120 000 migranata koji žive i rade tamo ,koje bi po zakonu morali deportovati nazad po  isteku važenja vize .
Turska je sklopila odličan finansijski "dil " sa EU ,te bi trebali da prime nazad deo migranta koji se probio do Evrope .
Izgleda surovo ,ali Evropa od ranije ima ogroman broj migranata ,azilanata i imigranata -Velika Britanija 7,8 miliona ,Nemačka 9 miliona , Francuska 7 miliona ,Španija 6 miliona ,Rusija 11 miliona , itd ,te im se nikako ne može prebaciti "nehumanost" ,iz prostog razloga što se migrantske zajednice tokom godina neverovatno brojčano ekspandiraju  ,i to već sada dovodi do ozbiljnog ugrožavanja autohtonog stanovništva u svakom obliku. Ni SAD više ne može i ne želi da prima nove "useljenike" ni po jednom osnovu ,ima ih već 45 miliona ,a naročito ne ako dolaze iz muslimanskog sveta ,koji je ,da se ne lažemo ,neprijateljski nastrojen prema SAD, što bi onda to radili ? 
Sirijcima viza nije potrebna za Sudan ,Jemen ,Alžir ,Mauritaniju -pa niko ne ide tamo ,kao što ne idu ni u Iran ,recimo . 
Velika većina želi u Evropu ,i to u razvijenu zapadnu Evropu ,nije teško naslutiti razloge . 
Sve više se čuju i glasovi iz muslimanskog sveta , da muslimanske zemlje snose veliki deo krivice za migrantsku krizu ,jer ispada da su "neverničke" zemlje daleko humanije prema njima .
Surova istina je da su granice zemalja Persijskog zaliva zatvorene ,i to hermetički ,pa ne bi trebalo osuđivati male zemlje ,poput Grčke ,Slovenije ,Austrije ili Mađarske što su prinuđene da se brane takvim merama .  
Ima tu još nekih razloga ,koje ja lično teško umem da razmrsim ,ko gde pripada, a radi se o priličnoj netrpeljivosti između šiita i sunita ,pa je i to jedan od razloga zašto migranti ne idu ,i ne primaju se u bogate arapske zemlje . Čak i da ih prime ,Sirija je bila zemlja umerenog islama ,teško da bi se veći deo Sirijaca uopšte prilagodio surovom šerijatu koji vlada u Saudijskoj Arabiji ,pogotovu ako beže od ISIS koji isto to nameće .

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 56
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Uto Mar 29, 2016 9:07 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Mar 30, 2016 1:49 pm

John Doe ::

To je i meni rekao jedan kolega Norvezanin, bas negde kad su uhvatili Mladica, dok sam ja pokusavala na njihova pitanja da objasnim ono sto se desavalo na Balkanu '90. 
Njima i danas nista nije jasno ko je izasto vodio taj rat i protiv koga ( mogli su cuti bar tri razlicite verzije istih doseavanja )
Doduse, bila je to varijacija na temu- Ma, malo je vama bombardovanje, treba jedna atomska na Balkan i da bude mir zauvek. 
ererere

Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 56
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Mar 30, 2016 2:29 pm

Na Bliski istok i onda će bit' mira. Ovde je sve OK a oni koji ne razumeju, nek'jedu kvake.
Elem, prodaje se još par kvadrata na Kosovu, jeftino. Mož' i u naturi.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Mar 30, 2016 2:39 pm

John Doe ::
Na Bliski istok i onda će bit' mira. Ovde je sve OK a oni koji ne razumeju, nek'jedu kvake.
Elem, prodaje se još par kvadrata na Kosovu, jeftino. Mož' i u naturi.

rasta

Pa u tome i jeste problem, posto i mi mislimo da razumemo Bliski istok... 

A i inace, ovo ''Ovde je sve ok'' ...odakle da pocnemo, blago nama....

Nego, nema veze, kako kaze stara poslovica brdski2 Misljenje je ko guzica, svako ga ima  migg a i Kako se okrenes , dupe ti otpozadi, tako da mozemo mi raspredati ovde do jutra, istina je negde na sredini, sto se tice njih, nas a i ovih trecih.

Nego, ako ima neko nesto novo, zanimljivo o migrantima, rado bih procitala- Evo, ja sam cula da ih uveliko rasporedjuju ( Estonija  brdski2 uzela 7, Luksemburg  jos nije objavljena cifra,  itd...)

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   

Nazad na vrh Ići dole

Azilanti i ostali migranti....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 22 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Citati, poslovice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: