DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Azilanti i ostali migranti....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!

Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|

Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta

BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Feb 06, 2013 9:05 am

Kompleksna tema, kako i zbog cega je tolika nepoverljivost i netrpeljivost.
Mislim da to ima veze sa svim sto se desavalo u proteklih 20 godina.
Stavljam akcenat na "nepoverljivost" i "uplasenost", jer je mnogo osoba potrazilo skloniste u Srbiji. Svi su se nasli u bezizlaznoj situaciji, dovedeni pred svrsen cin. Trebace mnogo ovom narodu, da povrati ono po cemu smo poznati, po gostoljubivosti i gostoprimljivosti.
Cini mi se da ne mozemo da pomognemo ni sami sebi, a ujedno treba da pomognemo i nekom drugom.
I cudno mi da neko trazi azil u nasoj Srbiji. Meni to malo smesno.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Feb 08, 2013 10:47 pm

Tattoo ::
Kompleksna tema, kako i zbog cega je tolika nepoverljivost i netrpeljivost.
Mislim da to ima veze sa svim sto se desavalo u proteklih 20 godina.
Stavljam akcenat na "nepoverljivost" i "uplasenost", jer je mnogo osoba potrazilo skloniste u Srbiji. Svi su se nasli u bezizlaznoj situaciji, dovedeni pred svrsen cin. Trebace mnogo ovom narodu, da povrati ono po cemu smo poznati, po gostoljubivosti i gostoprimljivosti.
Cini mi se da ne mozemo da pomognemo ni sami sebi, a ujedno treba da pomognemo i nekom drugom.
I cudno mi da neko trazi azil u nasoj Srbiji. Meni to malo smesno.

Naravno da desavanja u poslednjih dvadesetak godina imaju uticaja, ali nije samo to.. Ta napoverljivost i uplasenost svugde postoji. Gledam ovde, ovo su sada vec multikulturalna drustva ( mislim na zapad Evrope), i prvi emigranti su stizali jos 70.-ih godina, pa ipak i dalje postoji ta distanca medju ljudima.
Migracije su neminovna pojava danas u svetu, i ako budemo bili zvanicno deo tog sveta, moracemo, hetli to ili ne da su sucavamo sa ovakvim pojavama.. Dosad su nam jedini migranit ( osim ratnih izbeglica) bili Kinezi, ali to ce se sve vise menjati..
Bogatija drustva su se uhvatila u kostac sa ovom plimom i organizovala najbolje sto umeju.. Negde to losije funkcionise ( Grcka, npr. gde azilanti zive u zatvorima) a negde je to mnogo bolje( Skandinavija, gde danas bas citam, da ce i ljudi bez papira, sve dok se slucaj ne resi, imati smestaj kao i ostali clanovi zajednice, tako da nece ziveti kolektivno).
Dugogodisnji problemi u nasoj drzavi su u narodu stvorili jednu osobinu nesvojstvenu ovom podneblju..Odlazila sam vise puta iz drzave i vracala se, i tu sam promenu gledala kako se siri..Postali smo nekako, necu reci zli, ali onako'' gledaj sebe i svoja posla, niko ti ne misli dobro..''
Zato, najbolje bi resenje bilo da se te kasarne otvore i srede i tu smestaju emigranti, a za renoviranje i ostale potrebe moze EU da pomogne, ekonomski, naravno.. I da svi imaju vajde...
A ti ljudi, jadni oni, nisu ni znali dosad gde je Srbija, dok ih put preko Grcke, Turske, Italije nije naneo ovde ( posto svetom ide prica da je na Balkanu velika korupcija i za neke pare moze lako da se stigne do cilja- zapadna Evropa ) ..
Gledala sam na RTSu kako su Makedonci uzeli jednom momku pare da ga prevezu do Srbije pa ce kao otud lako, nit' ga prevezli u Srbiju, niti Boze daj, izbacili ga negde kod granice, a kad poceo da se buni, prebili ga i tu ostavili. On posao preko pesice, nasa ga vojska videla i hoce da ga vrate, a on drhti ko prut, kaze ako ga vrate na tamo , opet ce ga prebiti oni isti... A krenuo na Balkan da ne zavrsi u grckom zatvoru...cilj mu je Belgija bila, cini mi se... A takvih slucajeva koliko hoces..
Ovi migraniti su u vecini slucajeva visokoskolovani, i sa zeljom da zive normalan zivot bez ratova, sa nekom svetlijom buducnoscu, odakle ce moci da pomognu i svojima, zavrsavaju negde na pola puta...

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Feb 08, 2013 11:06 pm

sonia ::

Dugogodisnji problemi u nasoj drzavi su u narodu stvorili jednu osobinu nesvojstvenu ovom podneblju..Odlazila sam vise puta iz drzave i vracala se, i tu sam promenu gledala kako se siri..
Postali smo nekako, necu reci zli, ali onako'' gledaj sebe i svoja posla, niko ti ne misli dobro..''

I dobri smo šta su nam činili. booored
Zašto bi Srbija postala sanitarni kordon i sabiralište za nepoželjne u zemljama EU?
Pa mi se sami grčimo u pukoj borbi za preživljavanje a sad bi trebao da plaćam cehove imperijalnih avantura Zapadnjaka na teritorijama Afrike i Azije.
Legitimno je pravo ali i preka potreba da se i za kategorije ilegalnih migranata uvedu nova pravila. Voljan sam da pružim veću podršku migrantima iz onih zemalja porekla koje su dokazani prijatelji Srbije.

Po zaslugama i solidarnost!

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Feb 08, 2013 11:25 pm

cojle ::

Dugogodisnji problemi u nasoj drzavi su u narodu stvorili jednu osobinu nesvojstvenu ovom podneblju..Odlazila sam vise puta iz drzave i vracala se, i tu sam promenu gledala kako se siri..
Postali smo nekako, necu reci zli, ali onako'' gledaj sebe i svoja posla, niko ti ne misli dobro..''

I dobri smo šta su nam činili.
Zašto bi Srbija postala sanitarni kordon i sabiralište za nepoželjne u zemljama EU?
Pa mi se sami grčimo u pukoj borbi za preživljavanje a sad bi trebao da plaćam cehove imperijalnih avantura Zapadnjaka na teritorijama Afrike i Azije.
Legitimno je pravo ali i preka potreba da se i za kategorije ilegalnih migranata uvedu nova pravila. Voljan sam da pružim veću podršku migrantima iz onih zemalja porekla koje su dokazani prijatelji Srbije.

Po zaslugama i solidarnost!
E, cvrc malo! Sta su to nama mogli da ucine ovi mladi momci iz Avganistana ili Palestine, a ja sam 99% sigurna da do polaska nisu ni znali gde je Srbija? I ne dolaze oni iz Evrope, pa da kazemo da ih oni proteruju ili salju kod nas, nego idu na tamo, ali granice ih koce...
Slazem se da situacija nije bajna u Srbiji, ali o tome i govorim, EU je odlicno organizovana na ovom polju, i to treba iskoristiti. Postoje razliciti fondovi iz kojih bi nasa zemlja mogla da izvuce korist. Ok, cuvacemo te ljude dok im se slucajevi ne rese, a imacemo za njih sve sto treba nabaljeno iz EU, sem radne snage ( cuvari i ostalo osoblje neka bude nase- medicinsko, prevodioci, kuvari, sta znam vise koji jos) koja ce isto biti placena iz tih fondova.. I eto racunice..
A o ovim dokazanim prijateljima Srbije...He, o kojima ti to? Kinezima? Ta pojava se moze sirom sveta videti, svi kukaju na Arape i Persijance, a zuta rasa ce uskoro vladati svetom, ako to vec ne cini... Dobrodosli dragi gosti!
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Feb 08, 2013 11:54 pm

E, cvrc malo! Sta su to nama mogli da ucine ovi mladi momci iz Avganistana ili Palestine, a ja sam 99% sigurna da do polaska nisu ni znali gde je Srbija? I ne dolaze oni iz Evrope, pa da kazemo da ih oni proteruju ili salju kod nas, nego idu na tamo, ali granice ih koce...
Slazem se da situacija nije bajna u Srbiji, ali o tome i govorim, EU je odlicno organizovana na ovom polju, i to treba iskoristiti. Postoje razliciti fondovi iz kojih bi nasa zemlja mogla da izvuce korist. Ok, cuvacemo te ljude dok im se slucajevi ne rese, a imacemo za njih sve sto treba nabaljeno iz EU, sem radne snage ( cuvari i ostalo osoblje neka bude nase- medicinsko, prevodioci, kuvari, sta znam vise koji jos) koja ce isto biti placena iz tih fondova.. I eto racunice..
A o ovim dokazanim prijateljima Srbije...He, o kojima ti to?

A što bih se smarao da pravim spiskove kad su se sami upisali. booored
Zna se ko je u međunarodnim odnosima na kojoj strani. Pa kad neki režim bilo koje države čini dela protiv Srbije neka budu svesni njihovi državljani da je to i protiv njihovih interesa.
Dakle... kategorizacija obavezno. Po međunarodnim standardima samo nužne obaveze a sopstvenim pravilima dopunska podrška.

A fondovi EU za azilante?
Fala... jok! stopmini

Nek ih vode svojoj kući o svom trošku pa nek prave logore kad su tobož otvoreni.
Pa EU i jeste cilj da na svojim granicama učvrsti sanitarne kordone i pretvori večite kandidate za navodno članstvo u sabirne centre neželjenih migranata.
Nije TO pitanje humanosti već politike opasnih namera.

I tačno je, migranti kao jedinke trpe posledice ali ko želi da im pomogne neka rešava uzroke i pritiska vinovnike a ne da od Srbije pravi koloniju bede.
Okolnosti su takve da Srbija ima preča posla i obaveze prema sopstvenom stanovništvu.

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sub Feb 09, 2013 12:13 am

Pa azil ne trazi onaj sto zeli, nego sto mora!
Ajd sad da pobijemo ovaj milion ljudi sto prebeglo iz Sirije? Sirijci nam nisu prijatelji, recimo..
Azil trazi onaj sto bezi od rata, zemljotresa, poplave, bede, mucenja, nemastine.. I ide kud ga put nosi.. Sirijci, uzecu ovaj primer, uglavnom beze za Liban, ali ne moze Liban prihvatiti toliko ljudi...Niko nije glup, svi znaju da su pare na zapadu i tamo se ide.. A do tamo se mora stici, zar ne? Ko nam kriv sto smo ''na kapiji'' ?
Pa dobro, medjunarodni standardi, nuzne obaveze, sta je sad ovo? Kao deo sveta , moras da ucestvujes i budes deo neminovnih promena, a kretanje stanovnista je nezaustavljivo..Tu niko ne moze pomoci nikome, zato se moraju svi organizovati, da lokalno stanovnistvo ne ''strada''...
Pa koliko ima azilanata u Srbiji? U zemljama zapada broj je na stotine puta veci! I svakodnevno raste....
Mozda oni dolaze, kako se nama cini iz zaostalih zemalja ( za cim zaostale, Bog ce ti ga znati), ali nije to bas tako... Ako su trenutno tu, cak i da EU odredi tu ce da ostanu, dajem primer, ko ce naterati tog Pakistanca da cami u Srbiji, ako moze da radi kao inzenjer u Nemackoj? Nema te politike...
A sto se tice Srbije, tacno, ima preca posla, i zato lopatu u ruke, ne da se bijemo, nego da radimo..A stranci..danas jesmo, sutra ko zna gde smo... Cuj, kolonija bede..pa oni od bede beze... I hoce da rade, a ne da se ''macuju'' sa srpskim seljacima Zato, ako umete , iskoristite nove trendove, ako ne,iskoristice oni vas... Kako god se okrenes... znas vec

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Ned Feb 24, 2013 9:16 am

SRPSKA POSLA

Sad ih optužuju i za kurvanje?!

Autor: Gane Đorđević | 23.02.2013 - 23:40:00h | [You must be registered and logged in to see this link.]

U selu Vračević nema mira od kako su braća Stojković - Branimir (33)
i Dragić (31) - u svoje dve kuće uselili oko 80 azilanata. Kada nisu
uspeli da nezvane goste isele pretnjama i kamenicama, o čemu je „Alo!”
već pisao, meštani ih sada optužuju za krađe i organizovanje
prostitucije!?

Meštani žele da ih proteraju: azilanti

Sve je počelo kada su Stojkovići, koji inače žive u susednom selu
Dućić, Komesarijatu za izbeglice iznajmili dve kuće u kojima je za 50
evra po osobi sada smešteno 85 azilanata iz bliskoistočnih, azijskih i
afričkih zemalja. Dok braća zadovoljno trljaju ruke jer će na ovom poslu
do kraja maja, kada im ističe ugovor o zakupu, zaraditi najmanje 20.000
evra, meštani Vračevića na sve načine pokušavaju da im pokvare biznis i
da azilante proteraju iz njihovog sela, u čemu im pomažu i lajkovački
opštinari. Kada nisu uspeli da ih oteraju pretnjama i kamenicama, sada
ih optužuju za krađe po kućama, ali i za organizovanje prostitucije.
Prvi čovek opštine Lajkovac, Živorad Bojčić, koji je ranije od premijera
Ivice Dačića zahtevao da se azilanti isele iz Vračevića, obavestio je
policiju o nedaćama s kojima su suočeni njegovi zemljaci.

Novi izbeglički kamp u Vračeviću

- Meštani su prijavili učestale krađe i pojavu prostitucije i sada nadležni organi proveravaju te navode - kaže Bojčić.

U Komesarijatu za izbeglice bili su šokirani najnovijim razvojem
situacije i tvrde da su optužbe najobičnije laži i gluposti. Portparol
Jelena Marić objašnjava da su tvrdnje o prostituciji maliciozne i da one
u stvari pokazuju visok stepen homofobije.

- Te žene su muslimanke odgajane po šerijatskom zakonu. Njima vera ne
dozvoljva da se bave prostitucijom. Žalosno je što iza optužbi stoje i
čelni ljudi opštine Lajkovac - izjavila je ona.

U policijskoj upravi Valjevo tvrde da u Vračeviću nije bilo obijanja i
krađa niti da postoje naznake o pojavi prostitucije. U prošli petak
prijavljena je krađa iz jedne vikendice, ali u Bogovađi. Četvorica
azilanata su brzo uhapšena, a ukradene stvari, uglavnom odeća i obuća,
vraćeni su vlasniku - izjavio je portparol policijske uprave u Valjevu
Petar Trnovac.

„Kolubara” kupuje kontejnere za azilante
Problem azilanata smeštenih u Vračeviću biće rešen tako što će u
centru u Bogovađi, u odmaralištu Crvenog krsta Beograd biti postavljeno
20 kontejnera koje će obezbediti EPS i Rudarski basen „Kolubara”. U ovom
centru trenutno se nalazi 180, a u privatnim kućama u Vračeviću još 85
tražilaca azila iz raznih zemalja.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Nov 27, 2013 6:13 pm

FOTO/VIDEO: Koliko čovjek mora biti bez duše da dopusti ovako nešto

Oštra zima dodatno je otežala položaj nekoliko stotina azilanata koji već neko vrijeme žive u šumama u okolici Bogovađe u Srbiji. Naime, za njih u tamošnjem Centru za azil nema mjesta. Iako je vlada donijela odluku da im se utočište od oštre zime pruži u okolici Obrenovca, to nije naišlo na odobrenje tamošnjih vlasti.

Hladnoća je velik problem s kojim se suočava najmanje 300 ljudi u [You must be registered and logged in to see this link.] koji, zbog prebukiranosti i nedostatka novca, nisu imali sreće smjestiti se u centar u Bogovađi ili pronaći privatni smještaj kako bi pronašli utočište od mraza i zime. Na privremeno rješenje vlade da se ovi ljudi, od kojih je većina pobjegla od ratnih strahota u Siriji, smjeste u okolici Obrenovca, tamošnje lokalne vlasti negoduju opravdavajući svoj stav blizinom termoelektrane. 

Mještani prosvjeduju

Mještani Bogovađe i Banje Koviljače koji se protive smještaju azilanata u tamošnjim centrima povremeno prosvjeduju, a u ponedjeljak su blokirali i Gradsku kuću u mjestu Lajkovac, gdje se po okolnim šumama skrivaju azilanti na rubu egzistencije. 

• Predsjednik općine Obrenovac Miroslav Čučković tvrdi da je odluka vlade Srbije o zbrinjavanju azilanata u okolici toga grada donesena bez konzultacija s lokalnom samoupravom, te smatra da strani državljani nikako ne mogu biti smješteni blizu Termoelektrane ''Nikola Tesla'', jer bi to, kako navodi, bio velik sigurnosni problem. Također, tvrdi da objekti predviđeni za njihov smještaj ne ispunjavaju osnovne uvjete za život. 
    [You must be registered and logged in to see this link.]
t-portal
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Sre Nov 27, 2013 7:01 pm

Azilanata je bilo na hiljade i ranije -u stvari ,nikada ih manje nije bilo ,i uopšte nisu opasnost po Srbiju -ona im služi samo kao tranzitna zemlja .Nikome nisu smetali ,niti je objektivno bilo nekih velikih problema sa njima .
Od nekog vremena se iz pojedinih centara pravi kampanja mržnje prema tim ljudima ,i nije teško zaključiti ko stoji iza toga .
Dobro im Dačić danas reče -Srbija nije fašistička ni rasistička država ,treba li tako da nas svet gleda ?
Ne radi se ovde ni o kakvom "podilaženju Evropi" -nego o humanosti i osnovnim ljudskim pravima , a još uvek nije teško izazvati ksenofobiju kod nas-i to ovi i koriste .
Da neko kaže -imate po 20 eu dnevno na svakog od azilanata -za ruku bi ih isti ti vodili kući.
Ovako ,histerija i lov na veštice -na sramotu svih nas .
Sramota za zemlju u kojoj ima najviše izbeglica ,i koja je među vodećima u svetu po broju azilanata i ilegalnih i legalnih imigranata  u drugim zemljama .
Šta da neko sutra kaže tim našim ljudima -marš napolje ,kako bi se onda mi osećali?

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Nov 28, 2013 1:16 pm

Azilantska muka i srpska bruka!
Nebojša Milenković RSS /

/

Cirkus zvani Srbija koji već danima igra svoju tradicionalnu predstavu vežbanja rasizma - pored toga što odražava ksenofobičnost srpskog društva, istovremeno pokazuje i nemoć države da reši bilo koji problem.

Neosetljivost na patnje drugih odraz je sebičnih i primitivnih društava. Agresija izazvana strahom od drugih i drugačijih, koja u ovom društvu očito nikog ne uznemirava, predstavlja poslednji stepenik ka otvorenom ispoljavanju fašizma.

Premijeru je smešno. Njegovom prezimenjaku na mestu ministra policije takođe je smešno. Predsednik se ne oseća nadležnim. Vučić verovatno štroji jaganjce - pošto je ovo prvi zabeleženi slučaj da on nema ambiciju da se u nešto lično umeša.

Sram da vas bude!
Ako ni za stid niste sposobni - stid me je i u vaše ime!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Nov 28, 2013 1:25 pm

Sto rece Dan,Srbi se razmilili po cijelom svijetu ,traze azil(naravno tu su i drugi nasi narodi) i ocekuju hljeba vrh pogace a sami nisu spremni dati ljudima krov nad glavom,posebno na ovakvim uslovima.Gdje je nestala humanost.
Termolektrana je samo izgovor...pa nisu dosli ljudi da okupiraju vec da prezive.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Nov 28, 2013 1:30 pm

...a tek predrasude koje imamo trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Nov 28, 2013 1:34 pm

''Neverovatno, uopšte nismo to primetili. Do sada!

Dakle, MUSLIMANI...
Oni nisu sretni u Gazi
Oni nisu sretni u Libiji
Oni nisu sretni u Maroku
Oni nisu sretni u Tunisu
Oni nisu sretni u Jemenu
Oni nisu sretni u Iraku
Oni nisu sretni u Iranu
Oni nisu sretni u Pakistanu
Oni nisu sretni u Afganistanu
Oni nisu sretni u Siriji
Oni nisu sretni u Libanonu
Oni nisu sretni u Bahreinu..........

Dakle, gdje su sretni ?

Sretni su u Njemačkoj
Sretni su u Francuskoj
Sretni su u Engleskoj
Sretni su u Izraelu
Sretni su u Nizozemskoj
Sretni su u Belgiji
Sretni su u Španjolskoj
Sretni su u Italiji
Sretni su u Australiji
Sretni su u SAD-u
Sretni su u Kanadi
Sretni su u Švedskoj
Sretni su u Norveškoj
Sretni su u Austriji
Sretni su u Švicarskoj
Sretni su čak i u Sloveniji....

Ukratko, oni su sretni u svim državama, koje nisu muslimanske.

A koga krive za svoju nesreću?

Ne Islam.

Ne njihovo vodstvo.
Ne sami sebe.
Oni krive države u kojima su sretni!
I žele ih promijeniti, da budu kao države iz kojih su došli, jer u njima
nisu bili sretni.''
----------------------------------------------------

Oprostite, možda sam idiot, jer to ne razumem.....

Preuzeto od moje drage priateljice Draga Dada

A može se primeniti i na sve druge vere i nevere...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Čet Nov 28, 2013 1:51 pm

ima tu malo taktike,osvojiti bez ispaljenog metka.

.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Dec 02, 2013 5:48 pm

Azilanti u japankama po džangl Bogovađe

Autor: Danijela Pašić, MONDO

Grupa građana Srbije organizovala se putem Facebooka, prikupila pomoć za azilante koji borave u našoj zemlji i lično im dostavila pomoć. Evo kako je sve izgledalo...

Oni su dokazali da u Srbiji ima ljudi koje još može da pogodi ljudska nesreća i koji ne čekaju da neko drugi reši problem - sami su se organizovali, skupili pomoć za azilante i proteklog vikenda im je lično dostavili.

Jedan od učesnika akcije za MONDO priča šta ih je dočekalo u Bogovađi i Vračevićima i u kakvim uslovima žive izbegli iz Sirije, Nigerije, Somalije, Eritreje, a Srbija im je, silom prilika, za sada jedina i ne baš gostoljubiva druga kuća.

Sve je krenulo preko akcije na Facebooku koju je pokrenula organizacija "Nevidljivi ljudi".

Dok su se po Srbiji organizovali protesti protiv azilanata i sve "mirisalo" na njihov mogući linč, grupa Beograđana je u klubu "Ilegalac" u ulici Đure Jakšića skupljala odeću i obuću za azilante. Pomoć je dopremana i iz Novog Sada, Valjeva i drugih gradova u Srbiji.

Njih dvadesetak u šest automobila punih prikupljene pomoći uputili su se u avanturu koja nikog nije mogla da ostavi ravnodušnom, priča za MONDO jedan od "akcijaša" Vlada Ćalić.

U Bogovađi sve vrvi od azilanata i potpuno neverovatno deluje prvi susret s tim mestom - pošto na ulicama gotovo i da nema lokalnog stanovništva.

DVA ŠALA OD BAKE

Predstavnica Grupe građana Nevidljivi ljudi Milka Damjanović za MONDO kaže da je oduševljena odzivom Beograđana koji su učestvovali u akciji i da je u vrlo kratkom roku skupljeno 80 pari zimskih cipela, koje su u veoma dobrom stanju. Bilo je donatora koji su odjednom izdvojili velike količine zimske garderobe, a sve su bili građani, a ne firme. Oduševilo je, kaže, kada je u klub Ilegalac ušetala baka i poslala ugroženima dva šala.

Tu su u bivšem dečjem odmaralištu smešteni azilanti, među kojima prevashodno žene i deca.

Neki su došli preko Grčke, neki izbačeni iz evropskih zemalja pa su tu vraćeni jer su u izbegli preko Srbije. Ti koji su stigli sa Zapada na kom su proveli neko vreme, od drugih se razlikuju po izgledu - imaju obuću i odeću koja pristojno izgleda.

Većina je, ipak u ritama, u papučama, japankama ili bušnim cipelama.

Kada je stigla pomoć, morala je da se primeni stroga organizacija, jer je većina pohrlila da što pre nešto dobije, pa je pretila da izbije tuča. Zato su sve stvari odnete u magacin, a raspodela naknadno obavljena.

Dok je u Bogovađi humanitarna situacija nešto bolja, U Vračevićima ih je sačekao pravi šok.

Tamo su u tri kuće, u potpuno nehumanim uslovima, smešteni azilanti koji su do nedavno izbezumljeno lutali po šumama oko Bogovađe, a sada su zatvoreni u malim sobama i u ta tri objekta. Njih 170!

"Ti ljudi idu okolo u japankama i papučama. Nekakva pomoć kao što se vidi stiže, ali je problem distribucija. Pogled na njih koji hodaju po snegu u japankama je još i manje strašan od njihovih priča", navodi Ćalić.

Nemaju nikakvu zdravstvenu ili pravnu zaštitu, ne znaju svoja prava i mnogo ih ne zna nijedan evropski jezik. Mnogo ih je i bolesno ili su u zatvorima, a za neki dan će ih prebaciti u Sjenicu i Tutin gde su temperature zimi mnogo niže", upozorava Ćalić.

Ti azilanti, u Vračevićima, za sebe kažu da im je sada bolje nego kada su bili u "džangl" (džungli, to jest šumi oko Bogovađe), ali im je problem to što iz straha da će ih prebiti neko od lokalnog stanovništva, iz kuća u koje su smešteni gotovo nikada ne izlaze.

U objektima nema vode, u jednoj od kuća nema grejanja, a imaju samo jedan obezbeđen obrok dnevno. Kada smo im dali čokoladice, razgrabili su ih, kaže Ćalić.

U Srbiji je u međuvremenu pokrenuta još jedna inicijativa za pomoć azilantima. U subotu se u Beogradu organizuje humanitarni rege koncert benda FC Apatride, a ulaznice su ćebad, zimska odeća ili obuća. Mesto okupljanja - klub Sioux u Skadarliji, u subotu 7. decembra.

Pri tom, engleski jezik gotovo da niko ne govori, pa je i komunikacija s njima otežana.

I dok izbegli iz Nigerije ili Somalije deluju potpuno izgubljeno u vremenu i prostoru, tu smešteni Sirijci su potpuno druga priča.

Među njima su i fakultetski obrazovani ljudi koji su vrlo svesni situacije u kojoj se nalaze i reaguju potpuno trezveno.

Kulturni su, gostoljubivi i zahvalni. Tako su i svoje goste koji su im doneli pomoć odveli na kafu u sobičak veličine tri sa tri metra, dupke popunjen krevetima na sprat..

Ćalić posle svega kaže da su na njega najjači utisak ostavili Sirijci koji su jedan po jedan prilazili svim Beograđanima koji su doneli pomoć i ponaosob im se zahvaljivali.

Tužna scena koja ga je "pomerila s mesta" bilo je i lice Nigerijca koji konstantno plače i traži da ga vrate kući.

Neće zaboraviti ni devojku koja po snegu ide u japankama, ali ne plače...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Dec 02, 2013 6:16 pm

Svaka cast Beograde,ali i to nije dugorocno rjesenje,buduci da ljudi imaju samo jedan obrok,nemaju vodu u kuci...uzas,a svaka zemlja na racun izbjeglica dobija pomoc evropske zajednice koja ide u takav fond...vlado Srbije,gdje je novac za te nesretnike.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Dec 02, 2013 8:49 pm

Astra ::
Svaka cast Beograde,ali i to nije dugorocno rjesenje,buduci da ljudi imaju samo jedan obrok,nemaju vodu u kuci...uzas,a svaka zemlja na racun izbjeglica dobija pomoc  evropske zajednice koja ide u takav fond...vlado Srbije,gdje je novac za te nesretnike.
Tutin i Sjenica su ponudili dobrovoljno smestaj za ove nesretnike .Sramota za jednu zemlju ,da tako šopa 120 nesretnika koji nisu došli iz zabave -nego pobegli pred ratom, talibanima i sl .
I odmah da se kaže ,ovako prolaze jer su crnci i muslimani (Sirijici ,Avganistanci itd) inače bi proradilo bar hrišćansko milosrđe (ili svetosavlje )
Ono što je više zabrinjavajuće -to je da ova nesposobna Vlada uopšte dozvoli da to toga dođe ,pa ih nabijaju u neke Bogovađe ,umesto da uzmu jednu od stotina kasarni koje su napuštene i imaju svu infrastrukturu ,čak su i van naseljenog mesta ?
Azilanata i migranata je bilo i predhodinih godina ,ali nije bilo ovog zla od "desničara" koji truju siromašni narod i okreću ih protiv ovih nesrećnika ,raznim glasinama .
A u stvari -ništa od svega toga nije istina ,što je potvrdio i komesar za izbeglice vlade Srbije .
Sav kriminal koji su ovi počinili je da su se jednom dvojica potukla oko daljinskog upravljača u tom centru ,i to je sve .

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Dec 02, 2013 10:05 pm

Ma oni se posebno paze,slusala sam ih,znaju vrlo dobro da moraju dobro da paze na ponasanje..i svi zele da odu dalje,ovde su samo u tranzitu..i strasno mi je koliko smo neosetljivi trtrr 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Dec 09, 2013 10:06 am

Naravno da desavanja u poslednjih dvadesetak godina imaju uticaja, ali nije samo to..
Jeste "to" u Srbiji su opet "90 te "
Demagozi lako okreću oštricu gneva naroda prema nevinima -da se zataškaju razne svinjarije ,i gnev naroda ne okrene onima prema kojima treba .Ali nije narod bas sasvim malouman -evo transparenta iz (tvog) Niša .

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pon Dec 09, 2013 12:07 pm

Nepoznati autori transparenta aludirali su na sve učestalije incidente koji se dešavaju sa niškim odredom Žandarmerije, kao i na probleme koje azilanti imaju u ostalim delovima Srbije

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Ned Okt 19, 2014 10:15 am

Albert Ajnštajn nas je naučio da je sve relativno. Posebno brojevi. Tako je 200.000 izbeglica tokom jedne godine na prvi pogled velik broj. Ali to je malo u odnosu na 50 miliona ljudi koliko se trenutno nalazi u izbeglištvu širom sveta. A 200.000 izbeglica na 80 miliona stanovnika Nemačke – to je jedna izbeglica na 400 stanovnika. U Libanu trenutno na četiri stanovnika dolazi jedna izbeglica iz Sirije. E to je mnogo!

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Ned Okt 19, 2014 2:00 pm

Upravo tako,broj hiljadu u Njemackoj,Svici ili Americi nije isti...sve je relativno.

.

Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Ned Okt 19, 2014 2:47 pm

U poslednje dve godine, azil u Srbiji zatražilo je blizu 9000 ljudi. Naravno, iz ratom zahvaćenih područja, Azije, Afrike, Bliskog istoka... Po međunardnoj konvenciji nismo u obavezi da im odobrimo azil, ali ne možemo ni da ih vratimo u zemlje iz kojih su došli. Pa šta onda? Države koje su ekonomski jače imaju prihvatne centre, u Holandiji je komšinicina ćerka devedesetih našla utočište i tu provela blizu 10 godina, uz obezbeđen egzistencijalni minimum, da ne gladuje i ne mrzne. Posle izvesnog vremena ponuđena je i kvalifikacija, edukacija...i na kraju je napustila taj "logor za azilante" i nastanila se i dobila državljanstvo.

U kolektivnim centrima u Srbiji ima mesta tek za nekoliko stotina azilanata. Nezadovoljstvo sredine u koje se oni nastanjuju je ogromno ( videla lično i u Banji Koviljači, mada su se tamo već navikli na njih). Socijalni program za brigu o njima baš i nemamo, a ni sredstava za njihovo izdržavanje. Iako smo im samo prolazno stajalište, ne možemo ih pustiti da gladuju i spavaju pod vedrim nebom. A neretko se baš to dešava.
Izbeglištvo je verovatno jedno od najtežih životnih iskustava i iskušenja, ali sa pozicija Srbije moram da kažem da smo izgubili osećaj za solidarnost. Ili smo ga ograničili na komšiluk i sugrađane, kada baš zagusti. Ne znam kako je u Nemačkoj, ne znam ni u Švici, ali tamo se domicilno stanovništvoi ne oseća egzistencijalno ugroženo, verovatno. Ovde je strah od nepreživljavanja već toliki da nam je pretnja sve novo i nepoznato što nam dolazi.
A rekoh, videla sam te azilante iz Sirije. Mladi ljudi, lepi, pristojni...Dan provode kad je sunčano, na Drini, u banjskom parku, a dan dug...nikad da prođe u čekanju i beskorisnosti. Porodice rasute po svetu. Nigde više ne pripadaš.
Civilizacijski poražavajuće! No, dok je ratova biće i azilanata, samo je pitanje koliko smo kao ljudi sposobni za empatiju, a kao država organizovani da pomognemo?!

coni
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Ned Nov 09, 2014 7:46 pm

Nekoliko podataka-
Tokom prosle godine, u 28 zemalja EU, bilo je 434 000 azilanata.

U prvoj polovini ove godine broj je bio 230 000.

CEAS je produkt petnaestogodisnjeg rada nekih clanica EU, i ima za cilj bolju organizaciju i harmonizaciju standarda i azil zakona, kao i povecanje solidarnosti i odgvornosti istih...

Glavni Princip rada je tzv. Dablin sporazum.

Eurodac- sistem je kompjuterska baza podataka azilanata sirom Evrope i velika je pomoc za ''Dablin''.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   Pet Apr 24, 2015 9:29 pm

Vidim, niko ne pise na ovoj temi, a ona je trenutno broj 1 u Evropi...

Jug kontinenta grca pokusavajuci da primi sve te ljude koji beze od ratova nelegalnim putevima ( gledamo sta se desava u Italiji, na Malti... ) dok se sever prepucava sta ce i koliko uraditi po tom pitanju. Desnicarske vlade nemilosdno odbijaju prijem novih azilanata. Trazi se neko bolje ( !? ) resenje za nih...Vratiti ih odakle su dosli ( ! ? ), ostaviti ih tamo gde su prvo stigli ( ! ? ) ili ih rasporediti sirom kontinenta, naci nacin za adekvatniji prijem...

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali migranti....   

Nazad na vrh Ići dole

Azilanti i ostali migranti....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Citati, poslovice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: