DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sre Avg 24, 2011 8:05 pm

Bog će da nas spase

Posted on 23/08/2011

Često čujem (i pročitam) kako smo mi “teško zaostali”.
Ovo – za mene – ne podrazumeva samo prosto neznanje – jer svako od nas
jako mnogo toga ne zna, nego i primetnu zakržljalost sposobnosti
korišćenja sivih ćelija…

Onda – u svom poslu – neprekidno slušam tako “neobične” “ideje” da se čovek prekrsti…

Moram prvo da napomenem da sam sve opisane izjave čula od pacijenata koji su:
1. odrasli,
2. najmanje fakultetski obrazovani (ima i profesora univerziteta),
3. zaposleni,
4. odrasli u gradu, ili u istom žive najmanje 10 godina,
5. spolja gledano ne deluju ni na koji način nesposobno, nepismeno, mentalno insuficijentno ili išta tome slično.
Uzmite još u obzir da sam u (recimo, civilizovanom) naseljenom mestu,
da nisam lekar, i – da viđam “filtrirane” pacijente – jer privatna
ordinacije nema isti profil pacijenata kao Dom zdravlja.

Opisani su viđeni u toku jedne radne nedelje.
Ne tokom 10 ili 20 godina staža.

Dakle…

Jedna vrlo fina gospođa mi reče kako je u poslednje vreme glava ponekad otkida od bola.
Da li ja mislim da joj magnetna rezonanca može poboljšati stanje?

Ja pokušah da joj objasnim da je NMRI dijagnostičko sredstvo, i to pomoćno (!), da nema NIKAKVO terapijsko delovanje, ali – jok.
Napomena: ovo je N-ti put da čujem ovako šta.

Vitka i naoko zdrava sredovečna pacijentkinja se žali na povišen
pritisak; izmerene visine pritiska koje pominje su takve da ostajem
otvorenih usta.

Onda dodaje: nedavno joj je neka rođaka savetovala da ne jede ovo i ono, između ostalog i MARGARIN, i sada se oseća bitno bolje…
Pacijentkinja je, inače, vrlo iznenađena time što je i margarin na spisku namirnica koje bi trebalo da izbegava.

Pacijentkinja kojoj je sa kože u predelu dekoltea skinut bazeocelularni karcinom je iskreno iznenađena time što joj nije dozvoljeno sunčanje.
NADUGAČKO mi objašnjava kako je sunce zdravo i sunce je život, i sve tome slično.

Ukupno osam (8) pacijenata koji:
- piju antibiotike (po jednu kapsulu/tabletu) kad ih zaboli glava,
- Nimulid kad im skoči pritisak,
- koji Tedonalom mažu upaljene vene na potkolenici,
- koji piju Pressing ako dobiju bubuljicu,
- Bromazepam ako im krckaju kolena…

Mislim da je sasvim jasno da navedeni lekovi (kao i drugi) imaju deklaracije u kojima JASNO PIŠE čemu služe, a čemu ne…

Jedan pacijent je zapeo da me ubedi da tzv. koloidna srebrna voda leči – mali rast.
Kad sam tražila da vidim deklaraciju, pročitala sam da (između ostalog) leči i ANTRAKS.
Mislim da je dovoljno da kažem da se antraks obično razmatra kad se ima u vidu biološko oružje, do te mere je opasna zoonoza…

Ukratko – ja stvarno retko gledam serije i filmove.
Pokušam ponekad ljudima da objasnim zašto, ali to je teško shvatiti…

Onda kažem prosto da – slabo gledam televizijski program…

Ilustracija: Slika osobe obolele od antraksa
Molim – razmotrite pažljivo da li zaista želite da kliknete na link.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sre Avg 24, 2011 8:20 pm

A tek u apotekama se moze cuti svasta.. prijateljica mi radi tamo.. qq.. koji nebuloza tamo ima.. STRASNO!!! krsti se
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sre Avg 24, 2011 8:45 pm

Klasična glupost koju ja čujem (i treba da potvrdim ) je da gornji zubi jače bole...jer su bliže mozgu.

Zatim ono da je dobro staviti aspirin u kariozan zub ...

smanji bol (bol kod karioznih zuba nastaje zato što dodje do začepljenja kanala zuba ,i upale .Stvaraju se gasovi od gangrene koji ne mogu nigde da izadju ,pa dolazi do pritiska na živac , otoka itd . Jedini spas je u stvari otvoriti zub (tkzv drenaža) što malo smiri upalu ,smanji otok ,toliko da se zub moze izvaditi )

Onda -mućkanje rakije na "bolnom "zubu.......kao, "lokalni anestetik"

Samo što lokalni anestetik deluje isključivo na sluzokožu...dakle nema nikakvog efekta .
To jest -rakija ima efekta ....tako poždere sluzokožu da treba danima tretirati hidrogenom da se zaceli .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sub Avg 27, 2011 9:39 pm

Eto pacijenti biseri ,a Dr krasni.Ma svaka čast...

Izlazi doktor iz susjedne ordinacije ,a napolju čekaju njegovi pacijenti i od moje Dr..
Jako pametan gleda on i sve glave se dere:Bog vas jebo koliko vas je... affraid..
Posle dođem po recept kad on menja moju Dr..Tuče on po kompu i naravno opet se dere:Ebo ti pas mater,šta ti sad zajebavaš... lol!..

hahhahahha..konjina...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sub Avg 27, 2011 9:58 pm

Neki dan došla jedna Jugo -Švabica ,pa pravac kod mene ...treba da "stavi zube " Pogledam ja , vidim zrela za cirkularni most (dakle ,bar 12 x 50 EU ) i sa žaljenjem joj objasnim da to sad ne radim -ali poslaću kod koleginice ...

Zove ona mene posle jedno pola sata da dodjem gore ....kaže , ne može se sporazumeti sa pacijentom .

Inače , gospodja je od onih što je "sasvim zaboravila srpski" .

Elem ...vidim ja ,ova izvadila sve moguće brošure ,pa joj objašnjava za bezmetanu keramiku ,i sve moguće keramike koje postoje...

Pitam ja ovu ("Nemicu" ) u čemu je problem ...kad može sve da vidi ovde ?
Kaže ona ...."Nein , nein ,kein Keramik ...ona hoće Porzelan ! "
Ja tek onda ukapiram da ona misli da je "keramik" kao glinena posuda u odnosu na porcelanski servis ,da ima razlike . Jedva je opasuljimo da je TO ono što treba ,a da je "porcelan" samo zastareo izraz .

Ode ona,,,,kaže ova moja meni " *Ebla te ona i nemački........ja njoj na svim jezicima objašnjavam ,nista ona ,samo tera svoje ....porcelan ,porcelan...došlo mi da joj tresnem glavu u wc šolju ili da je raspalim tanjirom -pa eto ti porcelan ,kad si navalila na porcelan ! "

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sub Avg 27, 2011 10:03 pm

Fala bogu da još ima živih ljudi dok je ovakvih zdravstvenih radnika...ccccc...
Gde će vam duša...
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

Datum upisa : 03.01.2011

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 12:51 am

Pa ja za svoje pacijente ne mogu da kazem da pricaju gluposti. 55555
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 12:58 am

E Drdoktore,ja udjoh ,velim sad cu se malo nasmijati,a ti..ono eticki,sakrivas svoje pacijente...hahaha

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:01 am

Moji pricaju samo ludosti

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:07 am

drdoktor ::
Pa ja za svoje pacijente ne mogu da kazem da pricaju gluposti.
Dragi doktore...mora da ne radiš u Srbiji ?

Jer da radiš.....ima pacijenata koji kažu "skupoooo,sram vas bilo" kada im se naplati 500 din (5 Eu ) za vadjenje zuba koji ih je do tada zverski boleo .Kažu to -iako su pre toga dobili anestetik ,posle dobili gelatamp (vrstu razgradivog medicinskog "sundjera" koji će zaustaviti krvarenje i sprečiti infekciju ) i iako znaju da mi od tog novca nemamo ama baš ništa ,nego samo dodatni posao da pišemo priznanicu .
Ali NIKADA se neće tako obratiti majstoru koji im je zakrpio gumu ili pritegao neki šraf za iste ili veće novce ?
I još dodju posle par sati -kad popusti anestetik-da se žale -njih boli???
Pa ubodeš se na iglu,posećeš na nešto ,opečeš na cigaretu , to boli isto -pa im je to normalno ...ali ovde, kad je bukvalno odstranjen "organ" i to truo i zagnojen-šta tu ima da boli?Potpuno su zaboravili kako je bolelo koji sat pre vadjenja ?
Zar nije glupo uopšte doći sa tako nečim ? A dodju........
I šta da im onda kažeš ? Trebali smo vas uspavati ,pa držati u veštačkoj komi jedno 7 dana , dok zaraste ?

Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:10 am

Astra ::
E Drdoktore,ja udjoh ,velim sad cu se malo nasmijati,a ti..ono eticki,sakrivas svoje pacijente...hahaha

Stacu jace od mene. :neznam:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:36 am

Dr Danubius..ne daj bože doć u tvoje ruke... ..
Jbt..ubiješ pacijenta rečima...
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:40 am

Kijara-brm ::

Mislis izleciga recima :pušač:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:41 am

Samo kaži AAAAAA... proći će! smehsmeh rlol rlol

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:43 am

Mislis izleciga recima

Možda Dr ti.Ali Dr Zubić Danubius..njet...
Pušenje škodi zdravlju.Gasi to... lol!

hahhahahah cojle ni AAAAAA...
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:54 am

Naravno, narocito kada mi dodju pacijenti sa seksualnim problemima. Ne pomazu samo reci, mora da se i pokaze, mislim na primere :mafiav6:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 1:55 am

De ti to poblize....recimo dodje neka sa sifilisom...sta tu ima prakticno...hahahahahah

.

Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 2:09 am

De ti to poblize....recimo dodje neka sa sifilisom...sta tu ima prakticno...hahahahahah

Kod mene ne dolaze tako fine, vec one koje imaju npr problem sa seksualnom disfunkcijom. E sada kako resiti taj problem bez primera, veoma tesko. Naravno sve mora biti profesionalno odradjeno, mislim na profesionalni pristup. :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 2:13 am

Naravno, narocito kada mi dodju pacijenti sa seksualnim problemima. Ne pomazu samo reci, mora da se i pokaze, mislim na primere

Hajde breee ko danas ima sifilis ? I nije on dermatovenerolog .

Više je čovek mislio na ono "Doktore , frigidna sam....ne mogu da postignem orgazam" "ne znam gde mi je G tačka" .....

Tu se mora primeniti radna terapija -uz puno učešće i pacijenta i terapeuta -da bi došlo do uspešnog izlečenja .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 2:14 am

A ti si onda Dr Mr za sexualne konflikte...ja mislial ginekolog...hahaha,to nesto ko psihic smehsmeh iliti bracni savjetnik(moz i predbracni)

.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 2:16 am

taj sam pacijent...ja krenula od tacke A,malo zabusavala,jedva nekako do tacke E...a G necu pronac ni do hadzijskog bajrama....pomagajte svi medicinari....s koje strane da ju trazim smehsmeh

.

Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 2:17 am

Danubius ::

Hajde breee ko danas ima sifilis ? I nije on dermatovenerolog .

Više je čovek mislio na ono "Doktore , frigidna sam....ne mogu da postignem orgazam" "ne znam gde mi je G tačka" .....

Tu se mora primeniti radna terapija -uz puno učešće i pacijenta i terapeuta -da bi došlo do uspešnog izlečenja .

Eto, covek u potpunosti razume. Narocito ono oko G tacke kada treba da se pokaze. :eee:

A veoma je jednostavno naci, tacnije napipati. rtrtr

taj sam pacijent...ja krenula od tacke A,malo zabusavala,jedva nekako do tacke E...a G necu pronac ni do hadzijskog bajrama....pomagajte svi medicinari....s koje strane da ju trazim smehsmeh

Nista to nije tesko, samo ti je potreban iskusan doktor. :eee:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Ned Avg 28, 2011 5:09 am

Nas "porodicni" doktor je ujedno i prijetelj, obozava da se zeza...jedini je muskarac bio u mom aerobic casu, trakica oko glave i to:)))...Kad god me vidi, sta god da kazem da me boli, pita jesam li opet bila sa "ljubavnikom", a tako isto i muza:) Znam za fakat da se tako zeza sa svim pacijentima:)
Neki dan prica sta mu se desilo u ordinaciji. Covjek je dosao na pregled, i kad je ovaj usao da ga vidi, naravno prvo sto ga je pitao je kako mu je zena, a onda kako je ljubavnica. Kad odjednom cuje neko potmulo vristanje iz pacijentove kosulje. Ovaj pametnjakovic ukljucio cell phone, zena s druge strane, fol slusa "dijagnozu", e imala je sta i cut:))) Poludila, urla s druge strane, ko je ljubavnica, hahahahahah
Prvo sto mu je proslo kroz glavu je "doctor-patient confidentiality", pa osnove za sudski proces, etc.etc. Naravno, gospodin i gospodja su dobili nogu iz ordinacije, nakon 30tak godina rada zajedno.
Ali stvarno, svakakvih nas ima:)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sub Sep 24, 2011 5:48 pm

Hehe, ima onaj stari vic ( il' istina , mozda? )

Dosli panduri na sistematski pregled i posle duzeg cekanja iz ordinacije izlazi sestra i pita:
Ima li ovde neko za EKG?
Panduri cute, a sestra ponovi pitanje.
Sada panduri vec pocinju da se gledaju medjusobno i u svog komandira.
Videvsi to sestra se pitanjem sada obraca komandiru:
Jeste li Vi za EKG?,
Ne drugarice ovde smo svi za SPS !
odgovori joj komandir ponosno.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   Sub Sep 24, 2011 6:53 pm

Najveća glupost koju sam čuo neki dan me čisto zabezeknula .
Detetu koje ima stalno zagnojene krajnike roditelji platili seansu kod nekog "iseclitelja" (a to je neki seljak iz okoline )
Elem...za 40 evra je ovaj nešto "bajao" i "uvrtao" pramene kose malome ....i gle čuda , za par dana je prošlo ?
I ne prošlo...kada dete prima dve nedelje injekcije antibiotika ...no "ništa to ne bi pomoglo"(otac deteta ) -da ovaj nije izveo čudotvorni ritual .
Ne mogu da verujem kakvih glupaka ima !

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,   

Nazad na vrh Ići dole

GLUPOSTI koje možete čuti od pacijenata ,,,,
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Sajtovi koje rado posecujem i preporucujem su...
» Najbolja hrana za mozak
» Izlog mojih krpica u koje cu sigurno uci
» Patike
» Religije sveta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: