DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Share | 

KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 6:37 am

Šta je intelektualna svojina

Intelektualna
svojina podstiče ljudsko stvaralaštvo, pomjerajuci granice nauke i
tehnologije i obogaćujuci svijet književnosti i umjetnosti.

Sam pojam intelektualne svojine označava
posebna, specifična, prava koja imaju autori, pronalazači i ostali
nosioci prava intelektualne svojine.Intelektualna svojina nije
konkretno, materijalno vlasništvo nad nekim predmetom, već pravo
odnosno skup ovlašcenja koje pravni poredak zemlje priznaje nosiocu
prava intelektualne svojine.

Koja su to ovlašćenja i na koji način se
ostvaruju,zavisi o vrsti djela koje štitimo i pravnom sastavu u kojem
tražimo zaštitu. Zahvaljujući vrlo ranim multilateralnim konvencijama,
područje intelektualne svojine jedna je od rijetkih grana prava koja
uživa visok stepen usaglasenosti u vecini pravnih sistema.

Intellectual property
prvi put se spominje u sačuvanoj presudi okružnog suda američke
savezne države Massachussets iz 1845.godine. Presuda se smatra prvim
pisanim izvorom, koji sadrži termin intelektualne svojine. U pravnoj
teoriji i literaturi Francuske, godinu dana kasnije, odnosno 1846.
godine izraz propriété intellectuelle , prvi put upotrijebio je
Alfred Nion u svom djelu “Droits civils des auteurs, artistes et
inventeurs", što navodi na indiciju da je ovaj izraz bio u upotrebi i
ranije.,
Izraz „intelektualna svojina“ je
definisan sedamdesetih godina prošlog vijeka, od trenutka stupanja na
snagu Konvencije o ustanovljenju Svetske organizacije za intelektualnu
svojinu. U članu dva te konvencije data je definicija intelektualne
svojine:
izraz “intelektualna svojina” označava prava koja se odnose na:
- književna, umjetnička i naučna djela,
- interpretacije umjetnika i interpretatora i izvođenja umjetnika izvođača, fonograme
i radio-emisije,
- pronalaske u svim oblastima ljudske aktivnosti,
- naučna otkrića,
- industrijske uzorke i modele,
- fabričke, trgovačke i uslužne žigove, kao i trgovačka imena i trgovačke nazive,
- zaštitu od nelojalne utakmice i sva druga prava vezana za intelektualnu aktivnost u
industrijskoj, naučnoj, književnoj i umetničkoj oblasti.”.

Intelektualna svojina se dijeli u dvije kategorije:

• industrijska svojina,
    koja podrazumijeva pronalaske (patente), zigove, industrijski
    dizajn, geografske oznake i oznake porijekla, topografiju
    integrisanih kola
  • i autorsko pravo i srodna prava koje obuhvata djela knjizevnosti,nauke i umjetnosti. Srodna prava
    odnose se na prava i sastav pravne zaštite umjetničkog izražaja, te
    zaštite organizacijskih, poslovnih i finansijskih ulaganja u izvođenje,
    proizvodnju, distribuciju i radiodifuziju autorskih djela.
------------------

Da li ste bili žrtva kradje vaše intelektualne svojine ,šta se tu može učiniti ?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 6:44 am

Po prvi put sam se na netu susreo sa ovim problemom -žalili su se neki forumaši da im se bukvalno kopiraju postovi i prenose na druge forume ?
Čujem da se to radi i sa pesmama, fotografijama (autorskim ) ....
Ja lično vrlo rado posegnem za nečijom intelektualnom svojinom,tekstovima naročito ,ako mi se dopadnu -ali navedem izvor i autora -ukoliko je potpisan .
Ne vidim tu nikakav problem .
Moglo bi se zaštititi (blokirati desni klik )ali ne vidim ništa loše u tome da se svi mi , koliko nas ima ,koristimo nečim što je na kraju i javno dostupno .
Ako si nešto stavio na net , pa bila to tvoja lična fotografija -onda se podrazumeva da si je stavio na uvid javnosti .
E sad...druga stvar je kada neko uzme tvoj tekst -pa ga potpiše.
Onda je to već stvar ličnog poštenja .

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Godina : 54
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 7:21 am

Danubius ::
Po prvi put sam se na netu susreo sa ovim problemom -žalili su se neki forumaši da im se bukvalno kopiraju postovi i prenose na druge forume ?
Čujem da se to radi i sa pesmama, fotografijama (autorskim ) ....
Ja lično vrlo rado posegnem za nečijom intelektualnom svojinom,tekstovima naročito ,ako mi se dopadnu -ali navedem izvor i autora -ukoliko je potpisan .
Ne vidim tu nikakav problem .
Moglo bi se zaštititi (blokirati desni klik )ali ne vidim ništa loše u tome da se svi mi , koliko nas ima ,koristimo nečim što je na kraju i javno dostupno .
Ako si nešto stavio na net , pa bila to tvoja lična fotografija -onda se podrazumeva da si je stavio na uvid javnosti .
E sad...druga stvar je kada neko uzme tvoj tekst -pa ga potpiše.
Onda je to već stvar ličnog poštenja .

Jasno je Dani da su forumi ,,javna dobra,, ...isto tako je jasno da je sve ,,na izvolite,,...privatne stvari,otkrivamo onoliko koliko mi kroz razne teme i postove dozvolimo...
Ali lično...u mom primeru...evo stvari stoje ovako...A da naglasim da sam PESNIK U POKUŠAJU...(to sam po vokaciji), i u glavnom sam na net-u jer zaista volim da pišem poeziju, prozu i isto tako rado da čitam jedno i drugo i ima me na mnogo foruma, a imam i svoja dva bloga...
Pre nešto manje od godinu dana na fejsu dobijem obaveštenje da je najmanje 10 mojih pesama kod izvesnog gospodina na zidu ,,pokradeno,, i nalepljeno na njegov zid...od prve do poslednje reči baš kako sam ja napisala. Hajd da mi bude čast...svidelo mu se ...Ne...gospodin je promenio ROD iz ženskog u muški i potpisao sebe kao autora....Nije li to kradja???!!!
Potom...pronadjem na Krstarici svoje stihove...i stihove par prijateljica...admin nas ne konstatuje...još nas i blokiraju...
Ovih dana...nema gde nisam pronašla svoje stihove...NISAM POTPISANA JA KAO AUTOR....
Pitam se....koliko su jadne osobe čiji se život svodi na COPY- PASTE..tudjih emocija i tudjih duša...Jer ja upravo tako pišem...čisto, u jednom dahu, srcem i dušom....

I da naglasim...u slučaju kradje tj. prikupljanja plagijata, mislim da su podjednako zastupljeni i facebook i forumi...

Zato molim...ko ide na opciju COPY- PASTE..stihova Emine Vlahović, ili Em@ ili Strelica...BOLJE NEKA ME POTPISUJE KAO AUTORA...u protivnom ću naći način da dokažem svoja autorska prava...Nije važno što nemam odštampanu niti jednu zbirku poezije...Možda mi se eto svidja tako...

P.S. MORAM DA DODAM , NA OVOM FORUMU DANI ČESTO ODABERE MOJE STIHOVE ZA ,,STIHOVE NEDELJE,, I UVEK , ALI UVEK ME POTPIŠE KAO AUTORA...E....TO JE POŠTOVANJE MENE KAO AUTORA....HVALA DANI.... :proleće :

moja malenkost:
Emina Vlahović - Em@ - Strelica

Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 7:44 am

Strelice, ja bih ti preporučila da zaštitiš svoja dela, za to postoji način, ako ga ti ne znaš, obrati se nekome od nas. Skoro sam sigurna da bi Danubius, bossanka, ja...znali da te upute kako to da uradiš. Vrlo sam protiv kopiranja tuđih tekstova, bez navođenja pravog autora i bila bih u stanju danima kopati po netu da bih dokazala kako je neko ukrao nečije reči.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 21.01.2011

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 7:53 am

Ne znam da li postoji u Srbiji (mada mislim da), ali svuda u svijetu postoje zakoni za zastitu autorskih prava. Cak postoji citava bransa odvjetnika koja se bavi iskljucivo time.
Koliko je mizerno, toliko na kraju moze biti profitabilno, naravno za ostecenu stranu migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 7:54 am

strelica ::

P.S. MORAM DA DODAM , NA OVOM FORUMU DANI ČESTO ODABERE MOJE STIHOVE ZA ,,STIHOVE NEDELJE,, I UVEK , ALI UVEK ME POTPIŠE KAO AUTORA...E....TO JE POŠTOVANJE MENE KAO AUTORA....HVALA DANI.... [You must be registered and logged in to see this image.]

moja malenkost:
To je osnovni red i nužno poštovanje . [You must be registered and logged in to see this image.]
Ma nisam ja bio tako fin...ali me jednom napušila dobra prijateljica što sam zaboravio potpisati njen tekst -od tada pazim (valjda ?) [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 8:03 am

Danubius ::

P.S. MORAM DA DODAM , NA OVOM FORUMU DANI ČESTO ODABERE MOJE STIHOVE ZA ,,STIHOVE NEDELJE,, I UVEK , ALI UVEK ME POTPIŠE KAO AUTORA...E....TO JE POŠTOVANJE MENE KAO AUTORA....HVALA DANI.... [You must be registered and logged in to see this image.]

moja malenkost:
To je osnovni red i nužno poštovanje . [You must be registered and logged in to see this image.]
Ma nisam ja bio tako fin...ali me jednom napušila dobra prijateljica što sam zaboravio potpisati njen tekst -od tada pazim (valjda ?) [You must be registered and logged in to see this image.]

To je to o čemu pričamo...poštovanje autorskih prava...i tudjih emocija...Dani druže moj... vrti

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 8:18 am

determinanta ::
Strelice, ja bih ti preporučila da zaštitiš svoja dela, za to postoji način, ako ga ti ne znaš, obrati se nekome od nas. Skoro sam sigurna da bi Danubius, bossanka, ja...znali da te upute kako to da uradiš. Vrlo sam protiv kopiranja tuđih tekstova, bez navođenja pravog autora i bila bih u stanju danima kopati po netu da bih dokazala kako je neko ukrao nečije reči.

Hvala Determinanta...trenutno sam zaokupljena drugim stvarima..jeste sve to ružno...mnogo su moje prijateljice i mene copy-paste ovih dana , a nisu nas potpisali kao autore...ali ja trenutno nemam energije za veliko spremanje...Samo opet kažem...mene bolje da potpisuju ako me kopiraju...

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 20.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 8:21 am

Ja ću ti reći.Na žalost ne možeš ništa..I da su autorski zaštićena,samo bi provodila vreme na sudu,uludo bacila novacna mnogobrojne parnice,a da li bi dobila parnicu,zavisi ko je protivnička strana..

Ovo ti govorim iz iskustva moje sestre koja je pored svog privanog biznisa tekstopisac za narodnu i zabavnu muziku...

Da ne nabrajam mnoge poznate pevače,a tek njihov bezobrazluk i svojatanje.
REZULTAT-pored neke zarađene love,toliko joj se sve ogadilo da je prestala da piše..Posvetila se svom poslu,je sa sitnim ljudima ne možeš ništa,a tek sa krupnim zverkama.
Tako sve ono što je godinama moja sestra pisala,opcija delite ,i sve nestalo u momentu..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Crna_ovca
Princ od tora

Datum upisa : 21.12.2007

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 8:23 am

Ja se vec uplasio da nije neko Kijari pokrao farmu sladoled
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:05 am

Kijara-brm ::
Ja ću ti reći.Na žalost ne možeš ništa..I da su autorski zaštićena,samo bi provodila vreme na sudu,uludo bacila novacna mnogobrojne parnice,a da li bi dobila parnicu,zavisi ko je protivnička strana..

Ovo ti govorim iz iskustva moje sestre koja je pored svog privanog biznisa tekstopisac za narodnu i zabavnu muziku...

Da ne nabrajam mnoge poznate pevače,a tek njihov bezobrazluk i svojatanje.
REZULTAT-pored neke zarađene love,toliko joj se sve ogadilo da je prestala da piše..Posvetila se svom poslu,je sa sitnim ljudima ne možeš ništa,a tek sa krupnim zverkama.
Tako sve ono što je godinama moja sestra pisala,opcija delite ,i sve nestalo u momentu..

Kijara...drugačije sve to gledam i drugačije doživljavam....Imam običaj da kažem da dok stvaram poeziju živim izmedju Sna i Jave..Negde izmedju dva sveta..i sve to izlivam u jednom dahu, U jednom trenu sna...Bitno mi je kako se tada osećam...Bitno mi je da uživam i znam da sam to JA...Ne dotiču me mnogo te DUŠOKRADICE...jer JA sam JA...imam identitet i SEBE....oni nek stave prstić na čelo...ja sam se uključila u temu više radi drugih...eto da se zna...Ja ću i dalje pisati...Zbirke nemam nameru da izdajem..a imam pesama barem za 3, 4...DUŠOKRADICE....ako žive samo na kopiranju tudjih misli nek se zamisle malo nad svojim životom....

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 20.12.2008

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:11 am

Tužno..:(((
I da neko prepozna svoja osećanja u tvojim stihovima,pa bar najmanje što može je potpisati autora...
Sad prepisati stih ili dva,ok,ali prepisati i potpisati sebe,to je tužno...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:16 am

Tužno..:(((
I da neko prepozna svoja osećanja u tvojim stihovima,pa bar najmanje što može je potpisati autora...
Sad prepisati stih ili dva,ok,ali prepisati i potpisati sebe,to je tužno...

Upravo ti to kažem...Ako nema svoj identitet..i ako je toj osobi jedino rešenje COPY i PASTE..neka joj je alal, šta će jadna...ja znam da sam JA...JEDNA i TAKVA- Streličasto iskrena i posebna... leptir :ptica 1 :

Najda M.

Poslednji izmenio strelica dana Sre Jul 27, 2011 9:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:16 am

Imam prijatelja koji pise prekrasne pjesme,kad mi se svidi bas posebno,pitam ga na pp da li mi dozvoljava da "ukradem" njegovu pjesmu,pa cak i kad je meni napisana,naravno,napisem da je njegova,ali s druge strane,desavalo mi se da negdje nadjem neke stihove koji su mi lijepi,prepisem ih,ali nikad nisam napisala da su moji...to je vec bezveze,iako to moze svako da ucini,jer sve sto je na netu je otvoreno i dostupno.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:24 am

Astra ::
Imam prijatelja koji pise prekrasne pjesme,kad mi se svidi bas posebno,pitam ga na pp da li mi dozvoljava da "ukradem" njegovu pjesmu,pa cak i kad je meni napisana,naravno,napisem da je njegova,ali s druge strane,desavalo mi se da negdje nadjem neke stihove koji su mi lijepi,prepisem ih,ali nikad nisam napisala da su moji...to je vec bezveze,iako to moze svako da ucini,jer sve sto je na netu je otvoreno i dostupno.

Upravo o tome pričam svesna svega...Ko plasira poeziju na net-u mora biti svestan mogućnosti kradje...Ja sam apsolutno svesna i znam da mogu kad god hoće da me ,,pokupe,,...ali opet kažem..znam KO SAM, ŠTA SAM...KOME PIŠEM...I SAMO JA ZNAM KAKO SE OSEĆAM KAD RADJAM STIHOVE...to mi NIKO ne može uzeti ...TO JE MOJE...

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:27 am

Bas tako Strelice,ali ja sam cula od jedne osobe,pokupito mu je sve i doticni kradljivac je cak izjavio da ce dati u tisak "njegovu" zbirku pjesama,kao svoju,iako je toliko prepoznatljivo cije su pjesme,bar mi ,mnogi,koji ih citamo,tacno znamo ko je autor.E tu se postavlja pitanje,kako dokazati da su takvi radovi ukradeni.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:32 am

Evo...došlo mi i ovo da napišem...

MA KRADITE MI STIHOVE...AKO VAM SE ŽIVOT SVODI NA COPY- PASTE...NEMATE SVOJ IDENTITET..SVOJU DUŠU...SVOJE JA...MA KRADITE ME...DUŠU MI UZETI NE MOŽETE...JER STIHOVI SU MOJI...RODJENI TU DUBOKO ISPOD KOŽE...U MOJOJ DUŠI....

P.S. STIHOKRADICAMA....

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 7:41 pm

Ja ću ti reći.Na žalost ne možeš ništa..I da su autorski zaštićena,samo bi provodila vreme na sudu,uludo bacila novacna mnogobrojne parnice,a da li bi dobila parnicu,zavisi ko je protivnička strana...
Nisam mislila na pravnu, već na tehničku zaštitu, od nje se mora krenuti. Tekstovi se, jednostavno, mogu postavljati u određenom programu, kao što je fotošop (postoji još programčića), pa će na taj način imati jedinstvenu "podlogu". Na toj jedinstvenoj podlozi može biti neka lična fotografija (ne mislim na lik), neki "ručno napravljen" logo, ime, obavezno datum i sve to dooooooooobro "zapakovano", što bi joj sve moglo poslužiti za eventualni sudski spor, jer bi time dokazala vreme i unikatnost nastanka dela. Eto. [You must be registered and logged in to see this image.]

p.s. Da se razumemo, uvek postoji način prepisivanja (a ne kopiranja) teksta, no, tehnička zaštita je prvi, obavezan, korak.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
vasko1

Datum upisa : 02.01.2011

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 9:07 pm

MA KRADITE MI STIHOVE...AKO VAM SE ŽIVOT SVODI NA COPY- PASTE...NEMATE SVOJ IDENTITET..SVOJU DUŠU...SVOJE JA...MA KRADITE ME...DUŠU MI UZETI NE MOŽETE...JER STIHOVI SU MOJI...RODJENI TU DUBOKO ISPOD KOŽE...U MOJOJ DUŠI....

P.S. STIHOKRADICAMA....

Izvrsna besplatna reklama ,ali u sebi nosi uvredljive poruke svakom onom ko ne posjeduje autorove kvalitete . Takvih nas je dosta ,mislim ogromna većina ,pa mi ovaj tekst ne djeluje nimalo bezazleno . Postoje zakonske osnove za zaštitu intelektualne vrednosti ,i ako se određeno djelo nalazi pod tom zaštitom ,onda postoje državni organi koji taj status obezbeđuju ! Postoje i tehničke mogućnosti lične zaštite sopstvenog djela ,ali oni se lako zaobiđu ,ali u sporu su validni kao dokaz . Ja rekoh svoje mišljenje
U namjeri da me se ne svati pogrešno ,a u želji da se makar na forumu ne pojavljuju ovaki tekstovi ,jer nemaju svrhe osim ličnog isticanja !
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 10:12 pm

vasko1 ::

P.S. STIHOKRADICAMA....

Izvrsna besplatna reklama ,ali u sebi nosi uvredljive poruke svakom onom ko ne posjeduje autorove kvalitete . Takvih nas je dosta ,mislim ogromna većina ,pa mi ovaj tekst ne djeluje nimalo bezazleno . Postoje zakonske osnove za zaštitu intelektualne vrednosti ,i ako se određeno djelo nalazi pod tom zaštitom ,onda postoje državni organi koji taj status obezbeđuju ! Postoje i tehničke mogućnosti lične zaštite sopstvenog djela ,ali oni se lako zaobiđu ,ali u sporu su validni kao dokaz . Ja rekoh svoje mišljenje
U namjeri da me se ne svati pogrešno ,a u želji da se makar na forumu ne pojavljuju ovaki tekstovi ,jer nemaju svrhe osim ličnog isticanja !

Uopšte mi nije do ličnog isticanja, jer da jeste ..davno bi se snašla da izdam zbirku...Pa da je delim za DŽ..kao što mnogi rade...Jedini način prezentacije mog poetskog stvaralaštva je internet..ali pojedini toliko daleko dosežu sa plagijatorskim delovanjem, da su me ima i tamo gde ni slutila nisam...Naravno, bez iznošenja činjenice da sam ja autor istih...Mada sam PESNIK U POKUŠAJU...mislim da moje emocije ne treba da budu lopovima MEKA...već UŽITAK onima koji se u njima prepoznaju i kojima se dopadnu...
Vasko..nisi me uvredio..jer ovim što sam napisala obratila sam se Stihokradicama...da time što mi stihove kopiraju, ne mogu uzeti tren njihovog stvaranja, niti moju dušu...

Lep pozdrav...

Emina Vlahović - Strelica

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Uopšte mi nije do ličnog isticanja, jer da jeste ..davno bi se snašla da izdam zbirku...Pa da je delim za DŽ..kao što mnogi rade...Jedini način prezentacije mog poetskog stvaralaštva je internet..ali pojedini toliko daleko dosežu sa plagijatorskim delovanjem, da su me ima i tamo gde ni slutila nisam...Naravno, bez iznošenja činjenice da sam ja autor istih...Mada sam PESNIK U POKUŠAJU...mislim da moje emocije ne treba da budu lopovima MEKA...već UŽITAK onima koji se u njima prepoznaju i kojima se dopadnu...
Vasko..nisi me uvredio..jer ovim što sam napisala obratila sam se Stihokradicama...da time što mi stihove kopiraju, ne mogu uzeti tren njihovog stvaranja, niti moju dušu...

Lep pozdrav...

Moja namjera nije ni bila da te vređam ,jer sam tvoje pjesme čitao i ranije ,ali me je zasmetalo ,što insistiraš na zaštiti onoga što sama nisi učinila ? Neću ulaziti u tvoje razloge ,ali ovaj post na koji sam reagovao odudarao mi je od tvog pjesničkog talenta i ličio
na želju za isticajem . Možda ti to nisi imala namjeru ,ali ja sam tako svatio ,možda i iz razloga što nisi navela makar jedan primjer sa ovoga Foruma . Šta se dešava sve na Netu ,priča je za sebe !
Lep pozdrav
@vasko 1.[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 10:39 pm

vasko1 ::

Lep pozdrav...

Moja namjera nije ni bila da te vređam ,jer sam tvoje pjesme čitao i ranije ,ali me je zasmetalo ,što insistiraš na zaštiti onoga što sama nisi učinila ? Neću ulaziti u tvoje razloge ,ali ovaj post na koji sam reagovao odudarao mi je od tvog pjesničkog talenta i ličio
na želju za isticajem . Možda ti to nisi imala namjeru ,ali ja sam tako svatio ,možda i iz razloga što nisi navela makar jedan primjer sa ovoga Foruma . Šta se dešava sve na Netu ,priča je za sebe !
Lep pozdrav
@vasko 1.[You must be registered and logged in to see this link.]

Eto...lepo...
ne znam na šta si mislio kad si rekao da navedem primer sa ovog foruma...
što se tiče kradje...neću da reklamiram ovde ostale forume koji to ne zaslužuju niti rečju, a pogotovu ne linkom..pa da im još i budem od koristi a njihovi me članovi potkradaju...

Evo samo ću te pozdraviti na meni svojstven način...

[You must be registered and logged in to see this link.]

P.S. OPET ĆE ISPASTI KAO REKLAMA...AL ŠTA DA RADIM... :witch:

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
vasko1

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 11:43 pm

Evo samo ću te pozdraviti na meni svojstven način...

P.S. OPET ĆE ISPASTI KAO REKLAMA...AL ŠTA DA RADIM... :witch:

Hvala ! Ovo nije reklama već kolegijalni gest na kome sam zahvalan.
Mislim da smo nesporazum, ako ga je bilo riješlili na zadovoljaći način,pa te u tom duhu iskreno pozdravljam i želim ugodan dan
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Godina : 50
Datum upisa : 13.04.2009

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Sre Jul 27, 2011 11:55 pm

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    Čet Jul 28, 2011 1:12 am

Krupljanka ::

Divna i pažljiva Krupljanka...Hvala ti draga...

Jesmo Vasko1 ...rešili smo maleni nesporazum...Svima vam želim dragi moji prijatan ostatak dana...
Unučići su mi tu..moram k njima...

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?    

Nazad na vrh Ići dole

KRAĐA INTELEKTUALNE SVOJINE NA NETU ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Korak po korak na putu do bete +

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: