DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Jan 15, 2008 11:03 pm

First topic message reminder :

Na ovoj temi izložite problem koji imate sa radom vašeg kompjutera ili pitanje vezano za rad nekih programa i sve druge nedoumice vezane za računar i net -pa ćemo zajednički naći rešenje . Uvek ima neko ko -ZNA .
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Maj 01, 2011 7:12 pm

ANDJEO82 ::

Taj problem se dogadja samo kada dodje do pregrejavanja Graficke kartice(posebno treba pogledati kuler na njoj da li radi ili da li mozda nije pun prasine i ako je jedan od tih problema onda je Graficka Kartica na dodir veoma vruca) i kada se pregreje onda se celi sistem blokira i mora da se radi restart kompa.Moj savet vam je da ukoliko imete neki mali kompresor na vazduh ili usisivac ocistite prasinu koja se stvorila u kucistu kompa ali najvecim delom se nalepila na Kulere ,Graficke,Procesora i napajanja i komjuter ce vam bez problema raditi kao i ranije.
Aha. kažem ja ....Većina kompove iznutra čisti -nikad. I ne samo to ....nego ga gurnu sasvim do ploče stola , zida -bukvalno blokiraju ono malo protoka vazduha (jer im se tako estetski "slaže" ) Ja redovno, čim bude malo toplije , skinem i jednu bočnu ploču, a čistim bar jednom mesečno .

Astra ::

Andjele,sve cisto,ma ko nov,a opet koci...ledi,u svakoj poziciji,i kad se radi na njemu i kad je u mirovanju.

Isključi sve , da nema ništa otvoreno .Pritisni ctrl+alt+del naprazno . Otvori "performanse " i pogledaj CPU vreme i "iskorišćenost "-ako je veliko -znači da Windovs nešto "radi" Često to znači da si nešto "fasovala" sa neta,ali najčešće je ipak u pitanju banalna stvar -slabo hladjenje procesora ili grafičke .
Meni nije ništa radilo kako treba , blokiralo , kočilo -dok nisam ukapirao da su u pitanju baterije u tastaturi i mišu (a trajalo je nedelju dana da ukapiram da i duracel ima svoj rok )

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Maj 01, 2011 7:17 pm

Dany,sve sam to pogledala ranije,sve je u granicama normale,jedino sto se cesto desava da nesto radi u pozadini i kad se ne radi nista na njemu...evo sad je ponovo detaljno ciscenje,iako nikad i ne dozvolim da bude prljav i pun prasine....pa da vidim...javljam ako bude operacija uspjesna ili treba da se kupi nova graficka.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ANDJEO82

Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Maj 01, 2011 7:25 pm

Naravno da ima veoma mnogo stvari koje su potencijalni uzrocnici svemu tome da dolazi do pregrejavanja ali ako komjuter dugo vremena radi a nije bio u servisu i nije mu dodavana Pasta za Hladjenje Procesora ( jer se sama Pasta vremenom gubi i kada je ostane samo malo onda je veliki uzrok pregrejavanja Procesora) samo to moze da bude razlog ,,Astrinog problema,,

To sto ti radi u pozadini dok komjuter stoji i posebno ako je toOperativni sistem Wind onda nije nista neobicno jer on stalno trazi da bude povezan na Net zbog samog skidanja dodataka i Abdejta pojedinih programa kao i provere samog sistema.Ona je karakteristicna po tome da joj je rad takav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.soulmate-forum.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Maj 01, 2011 7:30 pm

Andjele,a jel ja mogu da nekako laicki ustanovim bar da je premalo te paste,da se ne patim vise,jer ocito je to problem.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Maj 01, 2011 7:42 pm

Upravo sam ti rekao sta je problem i to je najveci problem koji samo neko ko zna da radi popravku kompa ili da skine sam procesor moze da resi.Ali moj savet ti je da ti nikako to neradis,jer prvo sto je ta Pasta veoma skupa ali nju treba staviti samo odredjanu kolicinu ispod Procesora i ok mozda bi to i mogla da uradis ako imas smelosti da reskiras ali najveci problem je vracanje samog Procesora na isto mesto i istu poziciju je na samom Procesoru i na onom delu gde treba da ga postavis ima obelezeno sve ali to treba uraditi veoma pazljivo i u jednom pokretu jer ako promasis samo jednu Iglicu i slucajno je iskrivis izgorece ti i Procesor i jos neke komponente.Znaci to ti je moj i savet ali i odgovor na pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Avg 23, 2011 5:33 pm

U pola sata mi se iskljucio 2x komp,samo zacrni slika,padne sistem i sam se ponovo pokrene...u izvjestaju o problemu stoji sljedece

Problemsignatur:
Problemereignisname: BlueScreen
Betriebsystemversion: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Gebietsschema-ID: 2055

Zusatzinformationen zum Problem:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA80079044E0
BCP2: FFFFF8800F821F10
BCP3: FFFFFFFFC000009A
BCP4: 0000000000000004
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Zna li iko sta je to...mada desava se vec mjesec dana,povremeno,danas sam vrtila sistem na datum prije toga i ne pomaze..pokazuje greske u update,ram-u i grafickoj,a ne vidi se nikakve greska.
Pomagajte,jer kad krene muzika,bice ispadanja...u vasem je inetresu da mi rijesite problem smehsmeh

.
Nazad na vrh Ići dole
GZ

Humor : UH, moj Mujo....
Datum upisa : 21.07.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Sep 01, 2011 12:41 am

@Astra

Blue Screeen (Plavi Ekran Smrti) je u stvari problem koji je hardverske prirode i on pokazuje da neki dio na tvom kompu ili otkazuje ili je otkazao..

Sistem sto pada , kao sto kazes, u stvari ne pada, vec se komp gasi jer ima problem sa odredjenom komponentom ...

Brojevi koje si gore navela ne znace mnogo u smislu analize ovako napamet, postoji programce koji to analizira, ali da bi do toga dosli, vec ces zamijeniti potrebne elemente..

Tvoj problem moze da se sastoji i dvije stvari, ili jedne od njih..

Najprije je jedna od njih...

Mada, i ovo sto cu napisati nije sigurno 100% iz prostog razloga jer moze da bude i problem koji se da rijesiti..

Prva stavka na koju se sumnja u ovom slucaju jeste Graficka kartica koja je zatajila i koja zataji s vremena na vrijeme, a samim tim ako je opteretis..

Druga stavka jeste RAM memorija, dal jedna ili vise modula, zavisno koliko mudula imas i kojeg su kapaciteta...

E sad, pisem o onom sto ne mora sustinski da bude neispravno, moze da bude razlog desavanja plavog ekrana smrti..

Ako je graficka kartica u pitanju, moze da bude problem, loseg hladjenja iste, opet zavisno da li je aktivno ili pasivno hladjenje graficke (narodnim jezikom receno) da li ima venitolator na grafickoj ili nema..
Ako ima, mozda je prljav od prasine (sto je sasvim normalno), pa ga treba ocistiti lagano i takodje pasivni dio, aluminijski pa ce nakon ciscenja biti bolje hladjenje i rad graficke ce biti rijesen..
Problem moze da bude i ako je grafika integrisana, znaci ugradjena na samu maticnu plocu.. Tu je problem vec ozibljniji..

jedno od rjesenja problema moze da bude i da je usled pomjeranja kucista, malo graficka kartica iskocila iz lezista, pa nastaje gore navedeni problem (ovo ako grafika nije integrisana)...rjesenje je vratiti grafiku u lezite laganim pritiskom na plocu..

Ukoliko je grafika integrisana na plocu, onda rjesenje je jedno da se doda nova glraficka kartica, ukoliko se ustanovi da je postojeca zatajila i prestala da radi kako treba..

Ram Momorija je najlaksi problem i ona nije previse skupa za zamijeniti, a uglavnom nema posebno hladjenje i provjetiti da lije modul dobro u svom lezistu na maticnoj ploci..

Tvoj problem generalno se sastoji u nekoj od komponenti hardvera, moguce je takodje da je hladjenje samog procesora problematicno, pa i to treba da se provjeri i ocisti..

Ukoliko nisi vjesta sa svim tim, preporuka je da pogleda neko ko ima sa tim iskustva, pa da ocisti sve to i testita, ako je zaprljanost kucista i komponenti, problem je rjesiv.. ako je nesto prestalo da radi, onda nema druge nego sledi zamjena komponente koja je prestala da radi...

Nadam se da je bar malo jasnije :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.podrinje.in.rs
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Sep 01, 2011 12:48 am

Hvala ti prijatelju,pokazivalo je upravo i problem na hardu,na RAM memoriji na nekim uploudima...kad se pojedinacno otvori,nema greske,ociscen je,poslije toga se jos dva puta ugasio,ali evo 3 dana radi bez problema,a ostavila sam zbog hladjenja otvorenu stranu,ipak su vrucine bile velike...pa mozda se sve skupilo.
Ja sam mislil da mozda ima veze sto je externi disk prikljucen,medjutim nije ni to bio problem.
U svakom slucaju,hvala ti...mene malo prepade ta info-Blue screen,nisam znala na sta se odnosi...sta je to uopste!

.
Nazad na vrh Ići dole
GZ

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Sep 01, 2011 1:01 am

Najprije se ipak moze da desi da su i temperature, u slucaju da nije prostorija klilmatizovana, doslo do pregrijevanja nekog od navedenih dijelova kompa, pa se komp gasi ili izbacuje Blue Screeen da nesto ne valja..

Ipak sam misljenja da treba sve to pogledati i malo testirati da ne bude za par dana opet problem, sa onom svojom konstatacijom/// Taman sam pomislio da je sve ok//////

Svakako zelim da je to OK>>>
Nazad na vrh Ići dole
GZ

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Sep 01, 2011 9:58 pm

Pastu izmedju procesora i hladnjaka nikako NE stavljati na svoju ruku..
Ako se stavi premalo, moze doci da neke vrste kratkog spoja i ode procesor za krace od sekundu..
Ako se stavi vise, ona nema dovoljno hladjenje i opet problem..
Pastu uglavnom stavljaju serviseri i to mora tako da bude..

Ukoliko ste vec skinuli procesor i ocistili hladnjak, pasta nije spala, vec je i dalje ima, samo pokusajte da bez mnogo pomjeranja iste (paste) sve vratite na svoje mjesto..

Obratite paznju da procesor mora tacno da nalegne na podnozje na maticnoj ploci, u suprotnom nece raditi nista..
Nazad na vrh Ići dole
milkac

Datum upisa : 17.11.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Nov 19, 2011 2:43 pm

Koristim PowerPoint2007 ppsx...i kada treba da stavim muziku.....on traži muziku u Wav formatu...Skinem MP3 i konvertujem u Wav......sve uradim i to sve zauzme mnogo fajla...Kako da smanjim fajl sa svim tim kako bih prezentaciju poslao preko meila...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Dec 14, 2011 9:10 pm

Upravo sam za123 jedan komp. Windows mi je imao password, a posto nisam ukljucivala taj komp neko vrijeme, izgleda da je password expired. Komp je Dell. Zna li iko kako mogu overide password, ili je jednostavno ukloniti? Trebaju mi neke info sa tog kompa, i to bas hitno....
Nazad na vrh Ići dole
allure

Datum upisa : 19.01.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Feb 04, 2012 2:54 pm

ANDJEO82 ::
UPUTSTVO ZA
DOWNLOAD MUZIKE

nick Andjeo82,
super su ti sva komjuterska objašnjenja, samo piši dalje... :inf:
Imaš li takvo neko instant objašnjenje za "sony vegas"?
Naravno da imam "help" gore, no ako može ovako koncizno kao što objašnjavaš sve ostalo... bila bih ti zaista zahvalna ... :eee:
ili ko god drugi to zna, thanks... :55f:
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života

Godina : 60
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Jul 03, 2012 7:58 pm

neradi mi cat radija vec nekoliko dana i nemogu da ga otvorim pokazuje gresku u gornjem levom uglu erorr,,klik for deteljs
imam uredno instaliranu najnoviju verziju java programa
kad se u prozoru otvore greske na java cat radiju vidi se da je sa verzije1.255 prelazeno na 1,70 i to 10. 5
pa se dobije 14 operacija koje treba uraditi na verziji radija,inace radio mi je radio mesecima savrseno
ima li ko objasnjenje sta je radjeno
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Avg 02, 2012 5:57 pm

PITANJE U VEZI SKYPE :
Nisam ga koristio sto godina ,i imam kojekoga na listi (pola nemam pojma ko je ) pa bi da pobrišem nepotrebno -ali ne bih da pobrišem naloge koji NISU NEVAŽEĆI .
E sad ...ne mogu da odredim koji jesu a koji ne ? Jer ,ne mogu da se orijentišem .
Ima dve oznake -zeleni i sivi oblačić.
Kada se klikne na njih ,i zatraži "profil" -dobije se samo mail ,tj obaveštenje da "nisu u mogućnosti da daju više podataka jer se nalog dugo ne koristi" ??
Ok, za neke je moguće ,nisam otvarao skype sto godina ni pričao, dakle moguće .
No za neke znam 100 % da su aktivni ,pričao sam recimo pre par dana -i kaže isto ? Evo na šta mislim :
Zna li neko da rastumači šta "zeleni" i "sivi " oblak u stvari predstavljaju ????

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
ANDJEO82

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Avg 02, 2012 6:34 pm

Danubius ::
PITANJE U VEZI SKYPE :
Nisam ga koristio sto godina ,i imam kojekoga na listi (pola nemam pojma ko je ) pa bi da pobrišem nepotrebno -ali ne bih da pobrišem naloge koji NISU NEVAŽEĆI .
E sad ...ne mogu da odredim koji jesu a koji ne ? Jer ,ne mogu da se orijentišem .
Kada se klikne na njih ,i zatraži "profil" -dobije se samo mail ,tj obaveštenje da "nisu u mogućnosti da daju više podataka jer se nalog dugo ne koristi" ??
No za neke znam 100 % da su aktivni ,pričao sam recimo pre par dana -i kaže isto ? Evo na šta mislim :
Zna li neko da rastumači šta "zeleni" i "sivi " oblak u stvari predstavljaju ????

,,Zeleni oblacic,, znaci da je privremeno odsutan i da nemoze da se javi jer nije u blizini kompa, ali ,,Sivi,, oblacic znaci da te je privremeno blokirao i da nezeli da ti se javlja( naj jednostavnije receno ostavio te je u kontaktima jer mu mozda nesto zatrebas ali za sada te je blokirao i nezeli da ti se javlja i pise sa tobom.
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Godina : 53
Datum upisa : 30.05.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Avg 02, 2012 7:39 pm

[quote="ANDJEO82"]
PITANJE U VEZI SKYPE :

,,Zeleni oblacic,, znaci da je privremeno odsutan i da nemoze da se javi jer nije u blizini kompa, ali ,,Sivi,, oblacic znaci da te je privremeno blokirao i da nezeli da ti se javlja( naj jednostavnije receno ostavio te je u kontaktima jer mu mozda nesto zatrebas ali za sada te je blokirao i nezeli da ti se javlja i pise sa tobom.
zar sivi ne znachi da je ta osoba off?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Avg 02, 2012 8:13 pm

zeleno ispunjeno-online
zelen obris-off
sivo sa upitnikom-blok
zuto-odsutan
crveno-tu je ali zauzet

.
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom

Datum upisa : 18.12.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Avg 02, 2012 8:26 pm

PITANJE U VEZI SKYPE :

Koliko se ja razumem u MedEcinu, mislim da te Maja izbegava :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života

Godina : 60
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Avg 02, 2012 8:28 pm

ZezaM ::
PITANJE U VEZI SKYPE :

Koliko se ja razumem u MedEcinu, mislim da te Maja izbegava :zlz:
priko kompa zaboravio,,,,,hhaaaaaaaaaaaaaa
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Jan 02, 2013 7:33 pm

Pre par dana se desio sličan problem. Uključim komp i neće da se podigne sistem, ne radi. Gasila sam ceo računar iz struje, ponovo ga upalila i sistem se pokrenuo.

31.12. palim računar i ponovo ništa, čujem neko šuštanje i ne podiže se sistem. Dolazi drug i kaže, to je matična ploča, to je napajanje, to je..i ostavlja ga otvorenog..

Par dana i ne uključujem radijator u sobi jer gledam tv. Pišem ovo jer su mi ex kolege iz ERC-a rekle davno da je potrebno da je toplo zimi a leti hladno-u prostoriji gde je računar!

Danas mama uključuje, isključuje sve, ja palim radijator i čitam. Iznenada pogledam da svetli računar i mrdnem miša i vidim-radi!

Šta je moglo da bude- taster dugme, napajanje ili nešto treće?

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Jan 02, 2013 8:22 pm

Dzudi

Najbolje konsultuj servis , ovo toplo hladno prvi put čujem .

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Jan 02, 2013 9:23 pm

Drug koji je sistem admin u jednoj velikoj firmi vraća se tek 11.01. u Beograd i ako neko zna šta je moglo da se desi, neka mi javi.

Podbarac, neću da zovem servis, sačekaću tog drugara, treba i da mi ugradi još RAM memorije.

Ali mi je ovo zagonetka...a za to-toplo-hladno znam godinama, jer sam imala nekih problema u firmi, i tada su mi rekli da je u kancelariji potrebna klima! -bilo je toplo napolju i komp nije radio.

Zanimljivo je da je proradio sam od sebe..ili je stvarno u pitanju dobro grejanje?

I da li može da ostane uključen sve vreme? Ili da se gasi...

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Jan 02, 2013 10:13 pm

Vecinom prasina koja se nakupi vremenom otezava pogon tj. start pc-a

Mozda ima i negdje kontakt itd. PC je cudo, pogotovo pronadji pravu dijagnozu.

U vezi toplo i hladno mi je nepoznato, ljeti je potrebno hladjenje definitiv ali zimi da treba podgrejavanje ili slicno prvi puta cujem.
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

Godina : 53
Datum upisa : 16.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jan 04, 2013 8:54 pm

...eh ...kad smo kod toga toplo hladno vidjeo sam i monitor zamotan u cebence a karolifer duva direkt u komp ....... zakon je biti IT-ivac / ne ET-ivac ..mada nema velike razlike/ ....naci izgovor je najlakse...posebno kad o necemu nemas blage veze

ukratko ...Džudi ...što Dolinac reče.....ili usisivacem usisaj prasinu iz kompa /lošija varijanta/ ili komp odnesi do nekog vulkanizera ili automehaničara i zamoli ga da ti kompresorom produva i ploču i ventilatore /posebno na procesoru i napajanju/...pa vidi kako će se ponašati nakon toga

komp..odnosno matična ploča blokiraju dalji rad u nekoliko slučajeva
- nije se zavrtio ventilator hlađenja procesora ...da bi ga zaštitlo, iskljucuje se napajanje
- temperatura procesora /ili ploče ili CPU/ je previsoka - neradi hladjenje, da nebi anstala veća šteta, iskljucuje se cjeli sistem

ono što je kod tebe može biti kombinacija gore navedenog, ali i još nešto što ti se neće svidjeti

na ploči imamo puno kondenzatora koji vremenom gube svoje osobine...osnovna funkcija im je uglavnom peglanje napona koji su potrebni da bi nesto radilo
....ako se "naduva" kodenyator u napojnom djelu, cjela naponska jedninica nezaoscilira i samim tim nepusti napone potrebne da bi ploca proradila
....slicno tome, u oscilatoru takta, ako je slicna situacija, slicno i radi...bolje reci neradi osovni davac takta rada procesora ...zanci opet "mrtav komp"

u nekom momentu koji nema veze sa grijanjem/hladjenjem, kondenzator propusti, sklop zaoscilira i komp se upali i radi kao da nista nije bilo ..naravno...do sledeceg bloka kondenzatora

inace...cisto radi informacije...kompovi su napravljeni za rad u uslovima od 0 /citaj -10/ do + 60° C bez ostecenja ...naravno, cilj nam je da sve bude sto hladnije jer ce elektronski elementi duze trajati

problem prasine u kompu je u tome sto se ona nagomilava tamo gdje je najveci protok vazduha ...logicno, najveci protok je tamo gdje zelimo najbolje hladjenje komponenti ...i tad dobijamo kontra-efekt ...prasina akumulira toplotu...kad ugasimo komp, ta prasina isijava visak toplote i time pregrijava komponente a iste vise nemaju hladjenje ...kod kondenzatora jos znaju da prave i kratak spoj sto ih dodatno blokira...

prvo pokusaj ovo sa usisivacem ili kompresorom ...ako to nepomogne, savjet je promjena kompa iz razloga sto ovdje kod mene serviseri prave cjenu popravke na osnovu cjene onog sto popravljaju a ne onog sto ugradjuju ....u tom slucaju ti komp posatje bure bez dna i nova ploca je bolje rijesenje /obicno i jeftinije...bar danas /

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   

Nazad na vrh Ići dole

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???
Nazad na vrh 
Strana 4 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Puls najbolje zna!
» Tete cuvalice
» Kako se ponasati posle egg transfera?
» Mame, kako postizete sve?
» Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: