DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Jan 15, 2008 11:03 pm

First topic message reminder :

Na ovoj temi izložite problem koji imate sa radom vašeg kompjutera ili pitanje vezano za rad nekih programa i sve druge nedoumice vezane za računar i net -pa ćemo zajednički naći rešenje . Uvek ima neko ko -ZNA .
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Okt 20, 2015 2:59 pm

Prema istraživanjima Majkrosofta, vikendom je najbolje da instalirate Linux i to verziju 6.2.8.
Koliko god to apsurdno zvučalo da Majkrosot istražuje operativne sisteme Linuxa, ustanovili su da je radnicima u Silokonskoj dolini stabilnije vikendom raditi i instalirati na Linuxu, nego na Vindouzu.

Inače, ne meRRe to bez kabla.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Okt 21, 2015 12:53 am

MadamX ::

Lap sam kupila sa već postojećim OS-om, a to je bio Windows 8.1.

Sedmicu imam na desktop računaru.

Strašno mi je da mučim druga i da ponovo vraća..

U stvari, on je trebao samo da namesti nov antivirus..a ja tražila sve da deinstalira.

Uh..iskomplikovala sam sebi život.

Zamoliću ga da dođe za vikend i da mi to reši, plus treba da namesti jedan kabl koji povezuje komp -laptop sa TV-om..

Nije to nista komplikovano ni strasno. Osmicu ti drug moze dodati na sedmicu dok popije kafu kod tebe. Siguran sam i da ce imati razumijevanja za tvoje nedoumice. Drugovi ne gledaju na sitnice.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Okt 21, 2015 1:00 am

Da, čula sam se sa drugom, videćemo se za vikend i sve ću srediti..i nadam se da u narednih 6 meseci neću pisati na ovoj temi :)

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Okt 21, 2015 7:17 am

Da, čula sam se sa drugom, videćemo se za vikend i sve ću srediti..i nadam se da u narednih 6 meseci neću pisati na ovoj temi :)

Ti si moja nepresušna inspiracija. Ne znam kako ću izdržati do proleća.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
daljinski

Godina : 55
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Okt 21, 2015 9:10 pm

Ne znam sto na lap ne instaliras 10-ku kad vec imas na desku 7-cu.
Ovako mozes videti sta ima novo 5mist
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Dec 25, 2015 12:22 am

I dalje postoji problem sa kamerom, nisam zvala druga..tako da..ne znam kako da je nađem. Lepo se prepoznaje i radi na Skajpu, offline je ne vidim.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
daljinski

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Dec 25, 2015 12:34 am

Instaliraj kameru posebno pa ce ti se pojaviti na desktopu
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Dec 25, 2015 3:51 pm

Kako da je instaliram kad već postoji i radi na Skajpu?

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
daljinski

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Dec 25, 2015 3:55 pm

Ako postoji onda upisi u START...TRAZENJE naziv kamere. Ako je instalirana mora biti u programima a onda se lako stavi povezivanje sa desktopom
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Dec 25, 2015 3:59 pm

Tražila sam je ali je nisam našla. Onda sam je tražila među drajverima i našla je tamo. Kao poseban program ne postoji, integrisana je valjda sa ovim laptopom. Ma ok, ne moram da se slikam za fejs profilnu sliku. brdski

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Dec 25, 2015 4:48 pm

Ako te razumem treba ti aplikacija da možeš da se slikaš , imaš more toga a evo ti jedan primer.

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Dec 26, 2015 2:22 am

Hvala na savetima.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 26, 2016 1:08 am

Pokusat cu kratko da objasnim.Poslije windows update sam komp je poludio i ne podize vise sistem normalno preko HDD,od kojih imam 2 u samom kompu i jedan eksterni,vec ide preko CD/DVD i naravno,samo crn ekran.
Kad ga upalim,preko F12 idem na opciju da promijenim opciju na HDD,manulano i tad ga podignem .Mene zanima kako da obrisem to i da mi idew automatski na HDD.Ovako to izgleda na F12:

prebacim i onda ide

Zna li mi neko lagano i strpljivo reci kko da rijesim ovaj problem.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
el_vibrador
בנו של ישראל

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 26, 2016 11:01 am

1.Problem bi trebao biti resen, ako postavis HDD kao "boot device", i stisnes "Enter", i posle toga "Save".Trebala bi da imas na BIOS-u odredjenje/mogucnost da odredis, prvi, drugi, i treci "Boot device"
2. Ukoliko se problem i dalje javlja, pogledaj CMOS bateriju na maticnoj ploci, mozda je prazna

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 26, 2016 3:48 pm

naravno kad prebacim na HDD da radi bez problema,ali ja hocu,sto je i normalno,da automatski,cim ga upalim podize sistem preko HDD,da ne moram svaki put ici na prebacivanje.

Jutros sam probala direkt na stranu biosa,podesiti u advanced bios option i odradim sve,automatski ga startuje i nema promjene.

Napominjem da na F10 save konfiguraciju,a opet isto.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 26, 2016 4:35 pm

(Garavi) postoji mogućnost da je i do baterije (ide punjiva Li-Io baterija), međutim nije zgoreg poslati sliku "prnt scrn" (par slika) biosa, pošto nisu svi jednaki i onda možemo detaljnije razmatrati situaciju.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 26, 2016 4:40 pm

Aj' Astro, navali sad na fotkanje, da uključimo i Garavog na forum...hahhahaahah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 26, 2016 5:33 pm

Astra ::
naravno kad prebacim na HDD da radi bez problema,ali ja hocu,sto je i normalno,da automatski,cim ga upalim podize sistem preko HDD,da ne moram svaki put ici na prebacivanje.

Jutros sam probala direkt na stranu biosa,podesiti u advanced bios option i odradim sve,automatski ga startuje i nema promjene.

Napominjem da na F10 save konfiguraciju,a opet isto.
Mene je zezao IBM već par dana ,upalim ,a on lepo mi daje da idem na F1 za setup ,nema sistema . 
Išao u bios ,pogledam ,isto kao i kod tebe ,naizgled sve u redu . 
Probao sam sve redom ,i default konfiguraciju ,svašta -bez rezultata .
Ali sam svaki put išao na save configuration  i exit .Upalim ,ista stvar ,ponaša se normalno par sekundi ,i umesto da digne sistem ,da mi logo IBM ,i posavetuje da idem na F1 za konfiguraciju .  
Prvi put kada nisam save configuration  -lepo mi digao normalno sistem ,i sad radi. hvala  
Tako da nemam savet ,ali se zahvaljujem na motivu da još jednom probam ,ja sam ga izgleda nekako na*bo ,bio sam već digao ruke . 
Bateriju svakako zameni ,ionako treba povremeno ,a toliko je jeftina da uopšte ne treba razmišljati o tome . Nekada je dosta i da samo izvadiš bateriju ,pa on sam refrešuje bios ,i sve proradi kako treba .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 26, 2016 5:56 pm

sanjalica.ns ::
Aj' Astro, navali sad na fotkanje, da uključimo i Garavog na forum...hahhahaahah

ne mogu sad gasit----pustila sam DFR

.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Maj 27, 2016 12:17 pm

Hvala vam na savjetima,posebno El_vibradoru,zaista je baterija odradila posao,sad je ponovo sve u redu.

.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jun 18, 2016 3:09 pm

Kako se rešiti gomile spam mejlova na Yahoo adresi? Dobijam dnevno preko 100 mejlova, a nemoguće je da sve adrese blokiram, jer nisu uvek iste.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
fantom®

Godina : 53
Datum upisa : 16.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Avg 02, 2016 11:57 am

Kako se rešiti gomile spam mejlova na Yahoo adresi? Dobijam dnevno preko 100 mejlova, a nemoguće je da sve adrese blokiram, jer nisu uvek iste.

samo polako i strpljivo....

spameri su često osuđeni da moraju da idu preko samo određenih servera ... tako da eliminaciom tog servera "ubiješ" i sve spamere sa istog
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pon Avg 08, 2016 2:24 pm

Hvala fantom :)

Novo pitanje, jako neobično:

Na maminom desktopu, kad otvori Fejs odmah se gubi slika sa ekrana, pocrni. Normalno ulazi na sve ostale sajtove, igrice igra punom parom..u čemu je fazon? Da li je moguće da monitor ne radi samo na Fejsu, glupo pitam, znam, ali tako ispada. Help!!!

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pon Avg 08, 2016 10:13 pm

Hvala fantom :)

Novo pitanje, jako neobično:

Na maminom desktopu, kad otvori Fejs odmah se gubi slika sa ekrana, pocrni. Normalno ulazi na sve ostale sajtove, igrice igra punom parom..u čemu je fazon? Da li je moguće da monitor ne radi samo na Fejsu, glupo pitam, znam, ali tako ispada. Help!!!
Ovo ti može rešiti samo fantom ,verovatno . Prvo što pomisliš -grafička ,jer FB zna da je zeza ,ali nije -jer radi na ostalim sajtovima .
Onda mi pada na pamet nešto banalno ,što se meni desilo davno ,sa MSN .
Zvuči glupavo ,ali proveri datum i godinu na kompu ? Jer meni to nije bilo namešteno ,stajalo je na 199 i nekoj ,i lepo MSN -ni zapeti .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pon Avg 08, 2016 10:37 pm

Hvala Dani, pogledaću. Mada mislim da je datum ok.

Radila sam danas čišćenje sa Avastom, pa sa onim CCleanerom, pa sa još jednim sličnim..i nigde nema virusa..pre toga brisala kolačiće..

Da li je moguće da je neko hakovao profil? Hmm..kad ubacim mamine podatke ovde na lap ne vidim da na njenom FB profilu izađe to crno...Ne znam..ovo je misterija za mene.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   

Nazad na vrh Ići dole

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???
Nazad na vrh 
Strana 10 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Puls najbolje zna!
» Tete cuvalice
» Kako se ponasati posle egg transfera?
» Mame, kako postizete sve?
» Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: