DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Jan 15, 2008 11:03 pm

First topic message reminder :

Na ovoj temi izložite problem koji imate sa radom vašeg kompjutera ili pitanje vezano za rad nekih programa i sve druge nedoumice vezane za računar i net -pa ćemo zajednički naći rešenje . Uvek ima neko ko -ZNA .
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jan 24, 2015 3:41 pm

..u vezi razvucenosti..samo naslovna strana foruma je takva..kad sam pomerila klizac i kliknula na nove poruke,dobijam normalan format.. booored
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 38
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jan 24, 2015 3:48 pm

Lakota ::

..u vezi razvucenosti..samo naslovna strana foruma je takva..
kad sam pomerila klizac i kliknula na nove poruke,
dobijam normalan format.. booored
Indeks foruma (FORUM) preko Chrome ti se razvuče..
i meni,ali kad uđem u temu sve je ok..
Samo pogledaj na kliznu traku dole..ii dalje je tu..
povuci pa ćeš videti da će te odvući do komšije..
Da što reče Astra i do jave je.
Čitala sam na podbarčevom linku.
I greška je u Chrome na sedmici i osmici.
Deinstalirala sam i ponovo instalirala Chrome.
Bilo je ok sat,dok ga nije preuzela nova verzija.Neda staru.
Šta su uradili -strašno.Ali taj isti Chrome samo zeza na forumu.
Odite na fb i,Mondo.Net.hr..Gde čitate vesti.Tamo je ok.
Možda će nešto srediti ko zna.Čisto sumnjam..

Zato sam ja san ma Mozzili.Update flaš..Sve slike i pesme se vide..
(obavezno ažurirati ako ne vidite)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 12:54 am

Samo ova strana foruma je razvučena, sve ostalo je ok.

Pitanje za sve koji mogu da pomognu:

Na laptopu često ispadam sa neta, u toku dana ili noći. Onda restartujem i sve bude ok.

To se ne dešava na desktop računaru.

U čemu je problem?

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 9:29 am

MadamX ::
Samo ova strana foruma je razvučena, sve ostalo je ok.

Pitanje za sve koji mogu da pomognu:

Na laptopu često ispadam sa neta, u toku dana ili noći. Onda restartujem i sve bude ok.

To se ne dešava na desktop računaru.

U čemu je problem?

Koji pretraživač koristiš? (Wind.explorer, firefox,Google crome....)

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 9:54 am

Koristim Chrome. Nije mi toliko važno što je strana razvučena.

Mnogo više brinem što net nestaje, iz čista mira. Nisam proveravala ruter, kako izgleda kad ovde net nestane.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 1:07 pm

Mnogo više brinem što net nestaje, iz čista mira. Nisam proveravala ruter, kako izgleda kad ovde net nestane.  

Probaj sa Explorerom....da vidiš ima li boljitka.....

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 1:39 pm

Ne znam u čemu je štos, svi se nešto žale na razvučenost. Koristim Chromu a žena Operu.
Jednom nedeljno koristim CC cleaner & Malwarebytes Anti-Malware. Jednom mesečno defragmentujem. Skidam muziku i filmove, žena skida fotke sa neta, gledamo online serije i filmove.

Kod mene nema razvučenosti, kočenja i bla, bla... sve fercera normalno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 1:56 pm

Kvaka 55

Rasteretite C particiju, to jest OPERATIVNI SISTEM a dokumente i ono što želite da sačuvate, prebacite na D particiju.

Ovo pravilo važi, pogotovo za žene jer im desktop u 99% slučajeva,  izgleda k'o "Vesela sveska" a samim tim, nepotrebno opterećujete operativni sistem.

Konkretno, kod mene, C particija ima 60Gb a 22Gb zauzima  operativni sistem . Znači, na C particiji ima još 38Gb slobodne memorije. Ima par stvari koje ne pripadaju sistemu, odnosno, 20-ak pesama koje sam skinuo sa neta i par fotki. Upravo sređujem naslove pesama i prebacujem na D particiju na kojoj je ostalo stotinjak i kusur  Gb slobodne memorije i sortiram po žanrovima.
Sutra je generalka i satićak vremena kasnije, računar će bit' ćist  k'o suza.

Drugo, često sam viđao da ljudi ne znaju deinstalirati neke programe a pogotovo igrice, koje sadrže neke cicaboce koje se direktno vežu za sistem i Bog otac i' se ne može rešiti. Manite se instaliranja i kvazi apdejtovanja svega što vam se ponudi. Ako ne znate šta da radite kada vam iskoči neka ikonica za koju ne znate šta znači, nemojte kliknuti Yes ili Apply, bez konsultacije sa nekim ko se razume u računare.

Radoznalost je ubila mačku

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 3:07 pm

Ovo vrlo lako moze bit i znak da imas trojanca,stavi komp(lap) na skeniranje antivirusom,a i ovo sto JD kaze,glavni hard je vrlo vjerovatno pun i preopterecen.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 3:34 pm

"Razvlačenje" je bag u samom Chrome ,koji se ,izgleda ,nikako ne otklanja ,a javlja se na op sistemima Win 8, 8.1 na lapovima . 
Ako ti net "nestaje" onda jeste verovatno ruter u pitanju ,nema šta drugo ,ili ima neka "prepreka" za wireles . 
Bez ikakvih razloga ,na potpuno nov ruter ,i potpuno neobjašnjivo ,bežični prijem je najbolji kod moje mame u kupatilu ,i to kroz zid od 80 cm . 
Signal je jači tamo ,nego u mom stanu ,na 5 metara od antene ,u istoj sobi ,bez "prepreka " ? 
Meni neobjašnjivo .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 4:06 pm

Danubius ::

"Razvlačenje" je bag u samom Chrome ,koji se ,izgleda ,nikako ne otklanja ,a javlja se na op sistemima Win 8, 8.1 na lapovima . 
Ako ti net "nestaje" onda jeste verovatno ruter u pitanju ,nema šta drugo ,ili ima neka "prepreka" za wireles . 
Bez ikakvih razloga ,na potpuno nov ruter ,i potpuno neobjašnjivo ,bežični prijem je najbolji kod moje mame u kupatilu ,i to kroz zid od 80 cm . 
Signal je jači tamo ,nego u mom stanu ,na 5 metara od antene ,u istoj sobi ,bez "prepreka " ? 
Meni neobjašnjivo .

Sunce ti žarko, iz klonje četuješ... mis'iiim.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 4:09 pm

John Doe ::
Danubius ::

Meni neobjašnjivo .

Sunce ti žarko, iz klonje četuješ... mis'iiim.

rasta

Pali li web da mi je znati smehsmeh

Izvini Madam...ovakvi me komentari povuku...naces ti vec iznad odgovore za tvoj problem.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 10, 2015 4:11 pm

Skeniraću lap zbog tog nestanka neta. I videću da li je do rutera, ali on je relativno nov.

Sve je ok Astra. dadada

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
fantom®

Godina : 53
Datum upisa : 16.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 31, 2015 1:20 pm

Pa nema problema ovdje ...koliko vidim ...fino fino
Nazad na vrh Ići dole
fantom®

Godina : 53
Datum upisa : 16.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 31, 2015 1:51 pm

Astra ::
Ja sam na kabl,a muz wifi...cesto ja imam veci problem od njega...definitivno je provajder kriv....

1... u gro slučajeva kablom spojenih kompova, osnovni problem je što nam nepada na pamet da prčkamo po šumi kablova iza i pomjeramo komp. S vremena na vrijeme /recimo savkih bar 6 mjeseci, a ako su kablovi i komp stariji od 3 godine i čečće/ je poželjno sve kablove/kontakte prebrisati alkoholom ili makar nekoliko puta iskopčati pa ukopčati /naravno kad je komp isključena i nikako ne brisati naponski kabl nekom tečnošću ..mslm nema smisla da glumite sijalicu :sunce11:

2... zbog nepoznavanja materije i izraza, a inače i ljenosti, nikom od nas se ne da da podesimo IP adrese uredjaja koje koristimo na statične. Dinamičku dodjelu IP ostavite za mobilne telefone, tablete i sl., ali za kompove /desktop-laptop i ako ih imate manje od 10-15/ ćete olakšati rad routeru i imaće bolji odziv na vaše zahtjeve sa pojedinih mašina /što obično i jeste uzrok štekanja /

3... komp koji je najčešće u upotrebi /ili na kom je torrent klijent/ naoružajte dobrim antivirusnim programom sa firewallom i njegovu statičnu IP ukucajte u polje gdje se podešava DMZ za vaš router. DMZ je DeMilitarizovana Zona, što znači da vaš router direktno prosledjuje sve zahtjeve sa te IP adrese i tad nekoristi interne provjere valjanosti zahtjeva što definitivno dovodi do povećanja brzine odziva ali i rizika te je zato bitan prvi dio /antivirus sa firewallom/. Za sva ova podešavanja vam netreba više od 4-5 minuta po uređaju dadada

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Pet Jul 31, 2015 5:29 pm

2... zbog nepoznavanja materije i izraza, a inače i ljenosti, nikom od nas se ne da da podesimo IP adrese uredjaja koje koristimo na statične. Dinamičku dodjelu IP ostavite za mobilne telefone, tablete i sl., ali za kompove /desktop-laptop i ako ih imate manje od 10-15/ ćete olakšati rad routeru i imaće bolji odziv na vaše zahtjeve sa pojedinih mašina /što obično i jeste uzrok štekanja /

Možda je ovo problem kod mene, što mi net iskače sa laptopa, a ne iskače sa desktopa. Ali, ja ne znam kako da podesim IP.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Avg 01, 2015 6:22 pm

tastatura na lapu a ni miš , sve otkazalo , kucam preko virtuela , miš bežični uredno sluša , motao po internetu al ništa za objasniti booored

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Avg 01, 2015 7:01 pm

podbarac ::
tastatura na lapu a ni miš , sve otkazalo , kucam preko virtuela , miš bežični uredno sluša , motao po internetu al ništa za objasniti booored
Nisam stručnjak ,ali logično -ako ti radi "spoljni miš" ,probaj priključiti običnu ,"spoljnu " tastaturu . 
Ako sve radi ,onda znaš šta je - flet kabel ,ili je spao sa mesta ,ili je u prekidu . 
A ima još nešto .Lap top je dobro "zatvoren" ,ali se mora čistiti isto kao i redovan komp .
Često tastatura na lapu ne radi ,jer je "povukla" prašinu ili vlagu .

Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Avg 30, 2015 6:20 pm

Koju god stranicu da otvorim, ukljucujuci i forum, pojavljuje mi se ovo cudo u donjem levom uglu ekrana.

Kako da ga uklonim?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Avg 30, 2015 6:28 pm

sa necim si,vjerovatno na mozili instalirala i ovo ...i ja sam imala to davno,provjeri addonse i tamo probaj naci i obrisati

.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Okt 18, 2015 8:49 pm

Evo jednog "saveta" ako vam računar "ne radi kako treba" -recimo ,pregreva .  rlol

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Okt 20, 2015 2:13 am

Opet ja..

Drug je reinstalirao osmicu i na laptopu namestio sedmicu, kako sam i želela.

Međutim, danas skontam da nema nigde kamere, tj pojavljuje se samo na Skajpu, a ne kao ranije.

Šta je najbolja opcija-da se vratim na 8.1 ili da ćutim? Kukala sam danima za sedmicom, a sada mi je krivo što su izgubljene neke stvari koje je imala osmica.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
ZIKO

Datum upisa : 03.12.2013

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Okt 20, 2015 3:57 am

Moras prvo da sama odlucis sta hoces. Sedmica i osmica nisu isti operativni systemi. Sama kamera, nije problem koji se ne moze rijesiti na sedmici. Mozda da razmislis o opciji da imas oba systema instalirana pa da koristis onaj koji ti u datoj prilici vise odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Okt 20, 2015 8:38 am

Međutim, danas skontam da nema nigde kamere, tj pojavljuje se samo na Skajpu, a ne kao ranije.
Ako radi na Skajpu ,znači da je komp "vidi" . 
Znam (možda ) šta ti smeta -XP je imao mnogo bolji "pregled" ,i tamo je kamera bila izdvojena pod "video settings" ,dakle uvek si mogla proveriti da li radi ,itd . 
Koliko sam ja ukapirao ,koristiš lap top ,kamera je integrisana ,i kad si je jednom pokrenula ,po potrebi se uključuje automatski . 
Može se verovatno "pristupiti" podešavanjima ,ali iskreno ,nisam ni ja još "proučavao" sistem ,gde je šta . 
Dok mi kamera radi automatski ,nisam ni tražio .  cyber

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Okt 20, 2015 2:18 pm

ZIKO ::
Moras prvo da sama odlucis sta hoces. Sedmica i osmica nisu isti operativni systemi. Sama kamera, nije problem koji se ne moze rijesiti na sedmici. Mozda da razmislis o opciji da imas oba systema instalirana pa da koristis onaj koji ti u datoj prilici vise odgovara.

Lap sam kupila sa već postojećim OS-om, a to je bio Windows 8.1.

Sedmicu imam na desktop računaru.

Strašno mi je da mučim druga i da ponovo vraća..

U stvari, on je trebao samo da namesti nov antivirus..a ja tražila sve da deinstalira.

Uh..iskomplikovala sam sebi život.

Zamoliću ga da dođe za vikend i da mi to reši, plus treba da namesti jedan kabl koji povezuje komp -laptop sa TV-om..

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   

Nazad na vrh Ići dole

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???
Nazad na vrh 
Strana 9 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Puls najbolje zna!
» Tete cuvalice
» Kako se ponasati posle egg transfera?
» Mame, kako postizete sve?
» Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: