DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
slatkicass
Frumos si de foc

Godina : 56
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Uto Jan 15, 2008 11:03 pm

First topic message reminder :

Na ovoj temi izložite problem koji imate sa radom vašeg kompjutera ili pitanje vezano za rad nekih programa i sve druge nedoumice vezane za računar i net -pa ćemo zajednički naći rešenje . Uvek ima neko ko -ZNA .
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 58
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 10:23 pm

Al prvo skinite sve slike i slicno na externi disk....ahhaha

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 10:28 pm

fantom® ::

brdo crvica seta netom i jedini zadatak im je da budu malware ..da te pate i zezaju - mLogo me muče :jezzz:

1.
sad...ili instalisi Mawarebytes ili nesto slicno pa pretresi komp...prije toga pogasi sve te divne toolbarove sto si vremenom nakupila jer oni zderu net brzinu - Pa kako da instaliram?Za toolbarove još mogu i da učinim šta :trava :
2.
provjeri da li su ti svi pluginovi updateovani ...i da li je sama mozzila up-to-date - E to bih mogla,ako se snađem smehsmeh
3.
budi drska i bezobrazna..instalisi TeamViewer sa ove adrese >> O V D J E << i onda, nako instalacije mi iz levog prozora TeamViewera posalji Your ID i password na PP ..spojim se na tvoj komp, pogledam i pomognem - Poznato mi kako fercera TeamViewer i nemam ga :(( A kako da ga skinem bre kad neTje...

OK?

Joj mukico moja biće da sam zbilja beznadeždan slučaj

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 10:30 pm

Astra ::
Al prvo skinite sve slike i slicno na externi disk....ahhaha

E vala trebalo bi mu tri dana da ih prelista smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
fantom®

Godina : 53
Datum upisa : 16.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 10:49 pm

ma nemora sve...samo one s nudisticke plaze smehsmeh

i one 4 sto se slikala za fb pred ogledalom ...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 10:51 pm

E te prve su na sigurnom...
A ove druge...iz kupatila gdje pućim usne i u pozadini mi se vidi prljav veš...pa nisu tako strašne smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
fantom®

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 10:57 pm

bosankaa ::
E te prve su na sigurnom...
A ove druge...iz kupatila gdje pućim usne i u pozadini mi se vidi prljav veš...pa nisu tako strašne smehsmeh

ajd ajd..to su prve dve... a one 2 kad si prebacila plahtu/poplun preko vrata ...s onim suncanim cvikicama ....mislim te su skroz OK

o ostalim necu da pricam

posebno ne o ovoj sa nudisticke

[You must be registered and logged in to see this image.]

cc

ruza
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 10:58 pm

Pa ne moraš baš sve da otkriješ...Mogli bi i do Cro pa da odgovaraš smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
fantom®

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 11:01 pm

mislim da je osmjeh moj... dalje me nebrine :trava :
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Ned Jan 13, 2013 11:17 pm

fantom® ::
zbrlj ...

pa reče li šta bi s napajanjem? kako se komp sad ponaša?

Rekao mi je da je napajanje crklo, da i ono ima vek trajanja, ali da se obično pokvari zbog napona struje ( nestanak struje, nasilno gašenje kompa )..

Komp je ok, za nijansu sporiji, ali već duže vreme je takav -treba da se uradi reinstalacija particije C.

I jedno 5 puta mi je drug ponovio da ga ne gasim, jer nema potrebe.

Ne diraj lava dok spava!

[You must be registered and logged in to see this link.]  

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Maj 29, 2013 3:33 pm

Monitor Flatron LG 1918S

Već nekoliko dana mi se pojavljuje poruka da podesim rezoluciju na 1280x... a trenutno je podešena na standarno 1024x768.

Šta da radim, u čemu je problem?

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Maj 29, 2013 9:01 pm

Džudi ::
Monitor Flatron LG 1918S

Već nekoliko dana mi se pojavljuje poruka da podesim rezoluciju na 1280x... a trenutno je podešena na standarno 1024x768.

To je model od 22 incha ,tačnije 21,5 dijagonale . [You must be registered and logged in to see this image.]
Standardna rezolucija 1024x 768 je standardna ,ali za dojučerašnje super monitore od 17 incha .
Za veći kao tvoj -treba veća rezolucija .
Ako ne umeš da podesiš ,napiši pa ću ti napisati korake (jednostavno je )
A usput ti vrlo zavidim na monitoru [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 30, 2013 5:02 pm

Dani,

Ja mislim da ima 19 incha.

Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? cherry

Sve je na toj traženoj rezoluciji minimalno..minujaturno.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 30, 2013 5:12 pm

Dani,

Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? [You must be registered and logged in to see this image.]

Jeste ,u pravu si
Naziv

Proizvođač : LG

Model : 1918S

Gabariti

Ekran

Tip : TFT

Dijagonala : 19 "

Rezolucija : 1280x1024 px

Osvetljenje : 300 cd/m2

Kontrast : 700 :1

Vreme odziva : 5 ms

Ugao vidljivosti : 160/160 °

Ostalo

Ulaz : Analogni, DVI,
Ikonice povećaš :
desni klik na desktop -pa postavke (properties)
Pa kad se otvori "tabla" ideš na "postavke"
To je tamo gde podešavaš rezoluciju i boje .
Tu dole ,desni ugao imas "vise opcija"
Kad na to kliknes ,otvori se prozor gde mozes podesiti "velicinu ekrana"
Mislim da kod tebe treba na "veliko" -120 TPI (jer je "normal" za 17 incha 96 TPI )

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 30, 2013 5:17 pm

Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? :cher

To je bar lako:

1.Desnim klikom misa na devetu funkciju odozgore...kod mene je to na Nemackom Bildschirmauflösung ili na Engleskom Screen resolution gde to pise.

2.Onda levi klik na tu funkciju i podesis koliko ti odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Čet Maj 30, 2013 5:20 pm

Danubius ::
Dani,

Znam da podesim, ali kad podesim na tu rezoluciju sve je malo..Kako da povećam ikonice na desktopu i sve na netu? [You must be registered and logged in to see this image.]

Jeste ,u pravu si
Naziv

Proizvođač : LG

Model : 1918S

Gabariti

Ekran

Tip : TFT

Dijagonala : 19 "

Rezolucija : 1280x1024 px

Osvetljenje : 300 cd/m2

Kontrast : 700 :1

Vreme odziva : 5 ms

Ugao vidljivosti : 160/160 °

Ostalo

Ulaz : Analogni, DVI,
Ikonice povećaš :
desni klik na desktop -pa postavke (properties)
Pa kad se otvori "tabla" ideš na "postavke"
To je tamo gde podešavaš rezoluciju i boje .
Tu dole ,desni ugao imas "vise opcija"
Kad na to kliknes ,otvori se prozor gde mozes podesiti "velicinu ekrana"
Mislim da kod tebe treba na "veliko" -120 TPI (jer je "normal" za 17 incha 96 TPI )

Kapiram. Hvala :)

UPDATE:

Namestila sam. Super je.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jun 15, 2013 1:01 pm

DUSICA:

Sa mozile i chroma ne mogu da kacim slike, niti mi daje mogucnost koriscenje smajlija.
Ako idem preko explorera imam sve opcije. Ko je dovoljno zainteresovan da mi objasni zasto ??? ;(

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jun 15, 2013 1:11 pm

Hvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu.
Dosla sam do zakljucka sta je u pitanju.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
U njemu je instaliran Windows 8 i pravi mi problem!
Evo sad kucam sa starog i sve opcije su tu.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jun 15, 2013 1:46 pm

Moj muz na lapu ima W8,a ja W7 i ocito je koliko je osmica losija,sve mu nesto zapinje i ne dozvoli.

.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jun 15, 2013 1:48 pm

dusicaaHvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu. ::
dusicaaHvala Astra sto si prebacila post u odgovarajucu temu.
Naime, ipak je to do mog novog lap-topa koji je toliko nabudzen da mi dodje da ga ladno bacim.
Evo sad kucam sa starog i sve opcije su tu.

Nije mi jasno kako nov lap-top moze da bude nabudzen kada bi trebalo da bude perfektan...ja imam isto Windows 8 i vec duze vreme mi perfektno radi...mozda je kod tebe neki Virus u pitanju...a tvoj antivirus ga nije prepoznao i izbacio...ja svake godine ubacujem Kasperski koji traje 12 meseci kosta 60€...i redovno preko njega proveravam da li je sve u redu i za sada nikada nisam imao problema.

Nije W8 los...samo  treba covek da se navikne na njega...vise je modernizovan...meni je prvih 2 dana bio uzasan, prava katastrofa...hteo sam da ga izbacim i instaliram neki drugi ...sada sam se navikao i ukapirao njegove funkcije...mnogo je jednostavan.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Godina : 62
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jun 15, 2013 7:37 pm

probao sam 8 al sam se vratio na 7 , mozda samo navika 
sad sam prekrstio 7 u mac os x da vidim kako je to , za sad nije lose

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sub Jun 15, 2013 8:05 pm

dusicaa ::

Moj muz na lapu ima W8,a ja W7 i ocito je koliko je osmica losija,sve mu nesto zapinje i ne dozvoli.
Imamo temu "Windovs 8 " na forumu u delu "Računari " i to od kada se pojavio .Da se čita ....spite
Operativni sistem Win 8 je promašaj kao što je bio i "Vista" a ni "sedmica " se nije bog zna kako pokazala ,no Microsft jako voli da nameće nove sisteme -pa posle krpi greške .
Firewall -zaštita u samom op.sistemu je toliko "jaka" da reaguje na svaku glupost kao na "opasnost" .Gotovo sve stranice koje nisu nekog ozbiljnog profesionalnog hosta za Win 8 sadrži "malwere" ,sumnjivo, potencionalno opasno itd...i iskaču vam vrišteći prozori koji vas na to upozore -bez ikakve potrebe .
Ono što treba da uradite je "ignore" takvo obaveštenje i na ono pitanje da li IPAK želite da uđete na tu stranicu -odgovorite sa "da" .
Recimo....vrlo često se neko javi da mu na ovu ili onu sliku sa foruma komp pokazuje "malwer" -a znate da je forum čist i da se stalno kontroliše .
I kada pitam -svi kome "pokazuje" koriste Win 7 ili 8 ,najčešće i lap top .
Onda je zaključak jasan .

Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Avg 21, 2013 1:13 am

Monitor Flatron LG 1918S

Citiram samu sebe da bih još jednom skontala kada je i kako počeo problem sa računarom.

Pišem sada sa jednog "pomoćnog " starog kompa koji mi je pozajmio prijatelj.

Komp su gledali jedan, drugi, treći prijatelj...probali sve i zaključak je

- crkla mi je matična ploča.

Od maja do skoro kraja avgusta "gurala" sam nekako sa jadnom integrisanom grafikom i pokvarenom matičnom pločom.

Ovo sada pišem kao savet svima - kada se javi problem na kompu rešavajte ga, makar ga rešavali 10 dana, ne čekajte da se sve pokvari i da se onda nervirate.

Btw, monitor mi sasvim dobro radi.

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Avg 21, 2013 7:37 am

- crkla mi je matična ploča.
Onda znaš šta ti je činiti .Kupi-Prodaj ,Limundo ...tamo se može naći .Pola Evrope je preslo na lap topove ,a dosta ljudi i kod nas ,pa kompovi odu na transfer listu ,u komadu ili delovima .Ponude svakako ima ,samo, naravno, trebas znati koja ti je maticna .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Avg 21, 2013 10:36 am

Nije tehnicki problem,ali cu da vas pitam ovdje,pa ako neko ima ideju sta da radim,nek se oglasi.
Juce sam ,da bih poslala slike a ima ih mnogo,instalirala rapidshare,tako sam i ranije vrlo brzo i lako slala linkove,ali ovaj put,uz instalaciju ,iako sma odbila,ubacen mi je pretrazivac softonic i naravno,pocetna strana njihova.Ne bi bio problem da mi sad ne iskacu neki catovi,reklame.Usla sam u programe,obrisala i rapid,toolbar,i navodno toga vise nema,ali meni i dalje iskacu ti catovi,a ne znam gdje da potrazim da to obrisem,jer taj softonic i dalje stoji.

.
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   Sre Avg 21, 2013 10:40 am

Nije tehnicki Problem...
Nisam neki strucnjak u vezi toga ali mislim da ces taj Problem tesko resiti...Mozda jedino ako instaliras neki novi Windows...:329340:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???   

Nazad na vrh Ići dole

TEHNIČKI SAVETI -ne radi mi kako treba,zna li neko resenje???
Nazad na vrh 
Strana 6 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Puls najbolje zna!
» Tete cuvalice
» Kako se ponasati posle egg transfera?
» Mame, kako postizete sve?
» Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: