DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Pon Jun 27, 2011 9:28 am

First topic message reminder :

FETEL PRAVI "PROBLEME" KAO NEKADA ŠUMI

FORMULA 1 POSTAJE DOSADNA!

Ponedeljak, 27. Jun, 2011.|

Autor: Predrag Paunović

Vozač Red bula Sebastijan Fetel prvi i na trci za Veliku nagradu Evrope
Aktuelni šampion imaće priliku da nastavi dominaciju već 10. jula na stazi Silverstoun

[You must be registered and logged in to see this image.]
Šampion bez konkurencije.
Vozač Red bula Sebastijan Fetel trijumfovao je na Velikoj nagradi
Evrope i tako zabeležio šestu pobedu na osam trka šampionata Formule 1.
Aktuelni šampion je do 16. trijumfa u karijeri došao na ulicama
Valensije, u vremenu od 1:39:36 sati, ispred Fernanda Alonsa iz
Ferarija.

Fetelu i Alonsu na pobedničkom postolju se pridružio drugi vozač
austrijske ekipe Mark Veber. Trka za Veliku nagradu Evrope, četvrta po
redu koja je vožena u Valensiji, bila je jedna od manje uzbudljivih ove
sezone u Formuli 1, a obeležila ju je dominacija Fetela. Mladi Nemac se
tako vratio na najviši stepenik pobedničkog postolja posle jedne trke
pauze i slavlja Džensona Batona pre dve nedelje u Kanadi.

Uz to, viđeno je vrlo malo preticanja, a Veber i Alonso su vodili
najveću borbu, iz koje je Španac izašao kao pobednik. Takođe, to je bila
prva trka u 2011. godini na kojoj su svi vozači uspeli da dođu do
cilja.

Od starta je poveo Fetel, ispred Vebera, dvojca Ferarija Alonsa i
Felipea Mase, Luisa Hamiltona iz Meklarena, vozača Mercedesa Nika
Rozberga i dvojice bivših šampiona Batona i Mihaela Šumahera. Već do
drugog kruga Fetel je uspeo da se odvoji skoro dve sekunde u odnosu na
Vebera, a nikakvih incidenata u prvom krugu nije bilo.
Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se trkom za Veliku nagradu Britanije, na stazi Silverstoun 10. jula.

VN Evrope

1. S. Fetel (Red bul) 1:39:36
2. F. Alonso (Ferari) +10.8
3. M. Veber (Red bul) +27.2
4. L. Hamilton (Meklaren) +46.1
5. F. Masa (Ferari) +51.7
6. Dž. Baton (Meklaren) +60.0
7. N. Rozberg (Mercedes) +98.0
8. H. Algesari (STR) +1 krug
9. A. Sutil (Fors Indija) +1 krug
10. N. Hajdfeld (Reno) +1 krug

Konstruktori

1. Red bul 295
2. Meklaren 206
3. Ferari 129
4. Reno 61
5. Mercedes 58

Vozači

1 S. Fetel (Nemačka) 186
2. Dž. Baton (V. Britanija) 109
3. M. Veber (Australija) 109
4. L. Hamilton (V. Britanija) 97
5. F Alonso (Španija) 87

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Apr 06, 2014 10:07 pm

F1 DRAMA U BAHREINU
Jeziva nesreća i let vozača zrakom kojem se malotko nadao!
Prema prvim informacijama iz Saubera, Esteban Gutierrez dobro se osjeća nakon teške nesreće u završnici Velike nagrade Bahreina
Mladi meksički vozač bio je daleko od osvajanja bodova na stazi Sakhir i u posljednjih 15-ak krugova preostalo mu je samo mirno stići do cilja. No, Pastor Maldonado u Lotusu potrudio se da u tome ne uspije. Naime, prilikom izlaska iz boksa zaletio se u Gutierreza te ga doslovno prevrnuo.

Gledajte Formulu 1!
Sve slobodne treninge, kvalifikacije te sve nedjeljne utrke gledajte na MAXtv-ovom kanalu, MAX GP! Utrke možete gledati i na pay-per-view servisu match.tportal.hr
'Prema prvim pregledima, Esteban je dobro. Dodatni pregledi kao mjera opreza tek će slijediti u lokalnoj bolnici,' izvijestio je Sauber putem Twittera, što je bilo veliko olakšanje za F1 fanove, s obzirom da mladi vozač dugo nije izlazio iz bolida nakon nesreće.

Pastor Maldonado je zaradio kaznu prolaska kroz boks, tri negativna boda na svojoj superlicenci te pet pozicija unazad na sljedećoj utrci. Mnogi ipak smatraju – premalo…

Velika nagrada Bahreina, rezultati:

1. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:38:42.743
2. Nico Rosberg (Mercedes) +1.085
3. Sergio Perez (Force India-Mercedes) +24.067
4. Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault) +24.489
5. Nico Hülkenberg (Force India-Mercedes) +28.654
6. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) +29.879
7. Felipe Massa (Williams-Mercedes) +31.200
8. Valtteri Bottas (Williams-Mercedes) +31.800
9. Fernando Alonso (Ferrari) +32.500
10. Kimi Räikkönen (Ferrari) +33.400

Ukupni poredak vozača:

1. Nico Rosberg (Mercedes) 61
2. Lewis Hamilton (Mercedes) 50
3. Nico Hülkenberg (Force India-Mercedes) 28
4. Fernando Alonso (Špa / Ferrari) 26
5. Jenson Button (VB / McLaren) 23

Poredak konstruktora:

1. Mercedes 111
2. Force India 44
3. McLaren 43

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Apr 27, 2014 1:33 pm

PROBUDIO SE: Mihael Šumaher posle 95 dana izašao iz kome

Šampion Formule 1 reaguje na glasove i povremeno dolazi do svesti. Proces buđenja trajaće nedeljama, možda i mesecima
Probudio se!

Posle 95 dana indukovane veštači izazvane kome posle nedsreće na skijanju u Grenoblu, sedmosrtruki šampion Formule 1 Nemac Mihael Šumaher probudio se i prepoznao suprugu Korinu.

Sabine Kem, menadžer višestrukog svetskog šampiona u Formuli 1, izjavila je za lokalne medije da je Šumaher u komplikovanoj fazi oporavka, ali da se probudio iz indukovane kome. Nemac se povremeno budi i svestan je, ali često gubi svest, što je i normalno za nekoga ko je u komi proveo 95 dana.

Ne daj se majstore  top88
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Pon Jun 16, 2014 2:46 pm

Šumaher izašao iz kome!
Autor: mondo.rs

Legendarni vozač Formule 1 izašao je iz kome i napustio je bolnicu u Grenoblu, saopštila je njegova porodica. AFP prenosi da će oporavak nastaviti na klinici u Lozani.

Mihael Šumaher došao je svesti, šest i po meseci nakon što je na skijanju doživeo teške povrede glave zbog čega je sve vreme bio u veštački izazvanoj komi.
On je izašao iz kome i napustio je bolnicu u Grenoblu, gde je bio smešten posle nesreće i prebačen je na rehabilitaciju u jednu kliniku, stoji u saopštenju njegove porodice.

POVEZANE VESTI
Nemci igraju za Šumija

"Šumaherova porodica zahvaljuje svima, naročito lekarima, medicinskim sestrama i tearpeutima u bolnici u Grenoblu kao i svima koji su pomogli prethodnih meseci i uradili odličan posao", navodi se u saopštenju porodice Šumaher.

Kako prenosi "Bild" Šumaher je svestan i može da komunicira sa okolinom. Prethodnih dana komunicirao je sa suprugom Korinom i decom. Njegovo stanje ocenjeno je kao stabilno i više mu nije potrebna pomoć lekarskog osoblja u Grenoblu, zbog čega je napustio tu bolnicu.

Porodica Šumaher nije navela gde se nalazi klinika na kojoj će se oporavljati 45-godišnji Šumaher, ali izražava veliku zahvalnost svima koji su legendarnom vozaču Formule 1 slali poruke podrške prethodnih meseci.

"Hvala svima na podršci, za koju smo sigurni da je pomogla Mihaelu", stoji u saopštenju.

"Šumaher je napustio bolnicu i preselio se u ustanovu gde će nastaviti drugu, dugu fazu oporavka. U budućnosti očekujemo razumevanje kako bi se njegova rehabilitacija odvijala daleko od očiju javnosti", izjavila je portparol nemačkog vozača Sabine Kem, ne želeći da otkrije u kakvom je trenutno stanju Šumaher.

Iako je porodica izričito zahtevala da ostane tajna gde će Šumaher nastaviti sa rehabilitacijom, AFP je objavio, pozivajući se na pouzdane izvore, da je sedmostruki prvak Formule 1 već transportovan na kliniku u Lozani, gde će oporavljati u narednom periodu.

Mihael Šumaher teško je povredio glavu na skijanju 29. decembra u Francuskoj, nakon čega je stavljen u indukovanu komu i obavljene su mu dve operacije. On je u bolnici u Grenoblu proveo dugo vremena jer je prva faza opravka trajala mnogo duže nego što se očekivalo.

Ne daj se majstore...
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Čet Feb 26, 2015 5:52 pm

Staza za Formulu 1 u blizini Rume?
Vest objavljena: 26.02.2015 12:21 0 komentara 3 0 0 0
Postoji velika šansa da se u Rumi izgradi autodrom - prva staza po standardima Formule 1 i da na taj način automobilizam konačno u Srbiji dobije svoje dvorište. Dejan Čolović, predsednik Sportskog auto i karting saveza Srbije, objašnjava da je Ruma uz Koridor 10, što joj donosi dobre ocene i prednosti. U naredna dva meseca biće poznat odgovor na pitanje koji će od nekoliko gradova u Srbiji dobiti autodrom, a Ruma ne samo da ima volju da upravo ona bude jedna od njih već ima i dobre karakteristike, prenosi B92.

“Timovi su se s mogućnošću opštine Ruma upoznali tek juče, a da li će to biti Beograd, Niš, Batočina, Ruma ili neki drugi grad, tek ćemo znati”, rekao je Čolović. “Imamo dobre investitore, zainteresovane za dva autodroma u Srbiji. Cilj je da ljudi vežbaju na terenu, a ne na ulici. Povećava se bezbednost u saobraćaju u celoj zemlji”.

Predsednik opštine Ruma Slađan Mančić ocenjuje da za tako jedinstvenu investiciju u regionu treba između 150 i 200 hektara zemljišta.

“Za tako ambiciozan plan najpre je potrebno uputiti pismo o namerama na adresu opštine Ruma, kao i idejni projekat, za šta će se pobrinuti stručnjaci Sportskog auto i karting saveza Srbije”, istakao je Mančić.

“Kada dobiju tehnički opis te ideje u pisanoj formi, predstavnici rumske opštine odlučivaće o daljoj realizaciji izgradnje autodroma”.

Prvi čovek opštine ističe da je to jedinstvena prilika da se Ruma sportski i turistički pokaže i prikaže van svojih granica.

“To bi bio mamac za sportske zaljubljenike, ali bi se uposlili i restorani i hoteli, kao i automobilski zanati. O tačnoj lokaciji će se tek razgovarati, uz angažovanje Direkcije za imovinu. Ljudi iz Karting-saveza bi se pobrinuli za investicije, a mi kao lokalna samouprava prepoznajemo interes i borićemo se da to bude kod nas”, zaključio je Mančić.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Čet Feb 26, 2015 6:31 pm

To bi bio mamac za sportske zaljubljenike, ali bi se uposlili i restorani i hoteli, kao i automobilski zanati. O tačnoj lokaciji će se tek razgovarati, uz angažovanje Direkcije za imovinu. Ljudi iz Karting-saveza bi se pobrinuli za investicije, a mi kao lokalna samouprava prepoznajemo interes i borićemo se da to bude kod nas”, zaključio je Mančić.
--------------------------

Pročitaš ceo tekst i onda dođeš do samog kraja i svatiš da je to samo nečiji lični interes(u koji ne sumnjam ima više njih)...a *lokacija je najbolja u Rumi*..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

Godina : 49
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Mar 15, 2015 2:02 pm

Rano jutros po srednjeevropskom vremenu sam se vratila svojoj velikoj ljubavi F1. Početak sezone doneo je srednje zanimljivu trku u Melburnu. Mnogo odustajanja, malo preticanja. Debitanti odlični.

Najveće razočaranje mehaničari Ferarija. Dva puta su zabrljali promenu guma Kimiju. Prvi put 8.7 sekundi uz velike probleme kod zadnjeg levog. Drugi put ponovo isti problemi na istom točku. Raikonen izlazi iz boksa i posle ni pola kruga parkira bolid. Zadnji levi točak nije dobro osiguran. Tip koji je držao zadnji deo bolida ga je prerano spustio, Kimi dobio signal da krene i ispao iz trke. Zbog novih pravila o bezbednom izlasku iz pita Ferari će verovatno biti žestoko kažnjen.

Hvala mom novom kablovskom provajderu što konačno imam SK pa mogu ponovo da pratim svoj omiljeni sport.

REZULTATI:

1. Luis Hamilton (V. Britanija, Mercedes) - 1:31:54.067

2. Niko Rozberg (Nemačka, Mercedes) +1,360

3. Sebastijan Fetel (Nemačka, Ferari) + 34,523

4. Felipe Masa (Brazil, Vilijams) + 38,196

5. Felipe Nasr (Brazil, Zauber) + 1:35.149

6. Danijel Rikjardo (Australija, Red Bul) + jedan krug

7. Niko Hulkenberg (Nemačka, Fors Indija)

8. Markus Erikson (Švedska, Zauber)

9. Karlos Sainc Junior (Španija, Toro Roso)

10. Serhio Perez (Meksiko, Fors Indija)

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Mar 15, 2015 3:22 pm

Kod mene u kuci ne gubi atraktivnost,mm je namestio alarm da ga drmne da gleda Australiju i start sezone ne znam
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Mar 15, 2015 3:38 pm

Lakota ::
Kod  mene u kuci  ne gubi atraktivnost,mm je  namestio alarm da ga drmne da gleda Australiju  i start  sezone ne znam

Zašto ja čoveka savršeno razumem? Kaži mm-u da svrati na radio ako i Astrolog bude tamo pa da lepo utroje izanaliziramo start sezone lady

Kompletno moje društvo je znalo da svake druge nedelje od 14-16h ja ne postojim nizakog. Desilo se čak da meni na sav glas tutnji formula u sobi a da iz susedne čujem drugaricu kako pita mamu jesam li tu.

m - Rekla je da ide da gleda formulu (pretpostavljam koluta očima)
d - Nemojte nikako da je prekidate (prilično panično izgovoreno)
m - Sedi da popijemo kafu dok ona ne završi

Naravno ja iz sobe izlazim tek kad je prenos završen. Za one koji me smatraju nevaspitanom i nekulturnom samo da kažem da je moja Formula bila svake druge nedelje a njihove španske sapunjavice svakodnevno. Ja njima nisam smetala i minimum pristojnosti im je nalagao da ni one mene ne ometaju jednom u dve nedelje.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Mar 15, 2015 3:43 pm

ZoxZoja ::

Naravno ja iz sobe izlazim tek kad je prenos završen. Za one koji me smatraju nevaspitanom i nekulturnom samo da kažem da je moja Formula bila svake druge nedelje a njihove španske sapunjavice svakodnevno. Ja njima nisam smetala i minimum pristojnosti im je nalagao da ni one mene ne ometaju jednom u dve nedelje.

Tako je..prvo najbrži cirkus na svetu pa sve ostalo..... top88

Budimo na kraju fini....da nije bilo greške u boksu, junak trke bi bio Kimi.... trtrr

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Mar 15, 2015 4:55 pm

a onda mu je kriva Honda..... rasta

..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Sub Apr 30, 2016 5:50 pm

montoya ::
NAUČNA ANALIZA Najbolji vozač Formule 1 svih vremena nije ni Šumaher, ni Sena

Na Univerzitetu Šefild u Engleskoj urađena je naučna analiza na temu "Ko je najbolji vozač Formule 1 svih vremena?". I, konačni rezultati mnoge će iznenaditi.Istraživači nisu uzeli u obzir samo broj titula, jer bi tu Mihael Šumaher bio ispred svih sa sedam trofeja, niti broj pobeda na trkama, jer bi "Šumi" sa svojom 91 opet bio ispred konkurencije.

Ne, naučnici su uzeli u obzir stotine drugih parametara, uključujući i vremenske prilike na svakom njihovom nastupu u karijeri, kvalitet staze, snagu tima (koja je pokazala da šest puta više utiče na uspeh nego sam talenat vozača, jer su istraživači poredili različite rezultate istih pilota - u različitim bolidima).

I, kada su sve sabrali i oduzeli, naučnici su došli do zaključka da je najbolji vozač Formule 1 svih vremena - Argentinac Huan Manuel Fanđo, koji je trijumfovao u pet šampionata, od 1951. do 1957. Kako je izgledalo voziti u njegovo vreme... zapravo, kako je vožnja izgledala iz njegovog ugla, pogledajte ovde:

Na drugom mestu je Alan Prost (Francuska), četvrostruki šampion, a potom slede Džim Klark (Velika Britanija, šampion 1963. i 1965.), tregično preminuli Ajrton Sena (Brazil, trostruki prvak od 1988. do 1991.), pa Fernando Alonso, Nelson Pike, Džeki Stjuart i tek na osmom mestu Mihael Šumaher, dobrim delom i zbog znatno slabijih rezultata posle 2008, četiri godine nakon poslednje od sedam rekordnih titula.

Top 10 zaokružili su Emerson Fitipaldi i Sebastijan Fetel.

Sa ovakvom analizom ne slaže se baš Bob Varša, dugogodišnji komentator F1 na ESPN-u.

"Meni je ovo malo smešno. Ali, jedna stvar je sigurna: Priča o tome ko je najbolji vozač svih vremena je nešto što navijači vole, tako da je ovaj naučni projekat dolio ulje na tu vatru. Što je, verovatno, dobra stvar", rekao je Vašra za "Hafington post". izvor "Blic" online

Sa teme Razmišljam da se ne zagubi. Verujem ja naučnom pristupu i analizi ali za mene je jedan i jedini - Ajrton Sena.

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Sub Apr 30, 2016 5:54 pm

NAUČNA ANALIZA
Sa teme Razmišljam da se ne zagubi. Verujem ja naučnom pristupu i analizi ali za mene je jedan i jedini - Ajrton Sena.

Jeste.....iz našeg ugla gledanja...kao svedoci......al Fanđo šta je radio u svoje vreme...drastično je odskakao od konkurencije s obzirom da su parametri upoređivanja  bili daleko teži u njegovo vreme.....

..
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Sub Apr 30, 2016 6:16 pm

NAUČNA ANALIZA

Jeste.....iz našeg ugla gledanja...kao svedoci......al Fanđo šta je radio u svoje vreme...drastično je odskakao od konkurencije s obzirom da su parametri upoređivanja  bili daleko teži u njegovo vreme.....

Uvek je nezahvalno to ocenjivanje "najbolji svih vremena". Jer se menjaju uslovi, menja se u stvari mnogo toga. Nekom prosečnom klincu da danas postaviš pitanje najbolji svih vremena u fudbalu bi te belo gledao ko je taj Pele kojeg pominješ.

Čak i najuspešniji, sa najviše titula ne može da bude neko merilo. Uzmimo današnji tenis gde dominiraju Rafa, Federer i Nole. Paklena konkurencija. Pre samo petnaestak ili više godina svaki od njih bi postavio rekorde po broju pobeda, osvojenih turnira i ostalog da ga niko nikad ne bi dostigao.

Konkretno u formuli sam uvek volela takve kao što su Sena, Kimi ili Montoja. Kojima nije bilo važno da pokupe sve rekorde već su svaku trku vozili kao poslednju. To je jedan od razloga zašto nisam volela Šumahera. Poštovala da ali ne i volela.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Sub Apr 30, 2016 8:29 pm

Od kada se Šumi bori za život ,nekako slabo pratim .Kao što postoji "Nole i ostali" ,tako je bilo i u F1 -Šumaher i ostali . Ne znam tačno da li je oborio sve rekorde velikih šampiona ,ali je svakako obeležio bar dve decenije ovog sporta ,sa 7 titula i bezbroj dobijenih trka (preko 90 sigurno) . 
Meni je svakako izgubila atraktivnost ,no pretpostavljam da cirkus ide dalje ,i da postoje milioni koji i dalje prate trke F1 iz sezone u sezonu . Uvek ostaje pitanje šta bi još možda napravio da nije nastradao (kao i dosta drugih šampiona ) 

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Sub Apr 30, 2016 8:35 pm

Po meni najbolji vozac Formule 1 svih vremena je bio  Ayrton Senna.
Po postignutim rezultatima u ovom sportu to je Michael Schumacher.

Prica se da je Schumaheru sve dosadilo i da negde zivi u potpunoj anonimnosti,to je nedavno izjavio njegov menadzer koji je rekao da kada su poslednji put razgovarali on mu je predlagao nesto a Sumi mu je odgovorio:"Ne vredi ja polako nestajem,nema me vise".Posle te nesrece na skijanju koju je navodno doziveo i bio duze vreme u Svajcarskoj bolnici prica se da ni jedan novinar nije mogao da dodje do njega da ga vidi i sazna neke detalje sto potvrdjuje izjavu njegovog menadzera da se povukao iz javnog zivota.

Sve u svemu Formula1 nije vise kao sto je nekada bila niti ce ikada biti.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Sub Apr 30, 2016 8:39 pm

Šumiju svaka čast ali imao je "čistu stazu" kad je Sena poginuo. Meni se čini da bi F1 bio mnogo mnogo zanimljiviji u tom periodu da je Sena ostao živ. Mada ni Prost, Kimi, Montoja, Baričelo ... nisu bili za potcenjivati.

Kod F1 je važno i da je tim tj proizvođač dominantan. Kombinacija Šumi-Ferari je jednostavno bila nenadjebiva. Današnji šampionat je previše sterilan, uvedeno je mali milion pravila, treninzi tj kvalifikacije ko operska predstava ... a dominacija Mercedesa od kad su se raskantali s McLarenom je već dosadna.

Onako navijački Hamilton mi ide na živaC. Nemam pojma zašto ali eto tako je bilo i sa Šumijem. Ja sam od onih što navijaju za vozača a ne za tim pa sam tako sad malo "ferari crvena" a sve zbog Ledenog Finca lady

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Ned Maj 01, 2016 2:01 am

Ja sam od onih što navijaju za vozača a ne za tim pa sam tako sad malo "ferari crvena" a sve zbog Ledenog Finca lady

Barem imamo iste idole top88 Jedini problem je što u Ferrariju se zna ko su vozač br 1 i br 2 što me izluđuje...a samim tim u startu diskvalifikuje mogućnost zamene tih mesta....
Danas F1 pre svega prvenstveno ima marketingšku ulogu u osvajanju kupaca za naredni period , a to im omogućuju vozači koji su svi mahom u istoj sekundi ako bi se takmičili sa istim modelom vozila...npr... top88

..
Nazad na vrh Ići dole
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    Pon Maj 02, 2016 10:23 am

slazem se da ovaj sport gubi od atraktivnosti, ranije nisam propustao ni trening, ni trke, bio sma par puta u Budimpesti i jednom u Austriji, ali sada se cudim samom sebi sta me je to toliko privlacilo. Mnogo zavisi od automobila, koliko god vozac bio dobar ne moze nista da uradi. Slazem se sa Alonsom, iako ne navijam za njega, da kad bi imali iste bolide, on bi bio najbolji (mozda sa Raikonenom)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?    

Nazad na vrh Ići dole

FORMULA 1 -"sport" koji gubi atraktivnost ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Sport za decu
» Covek koji leci sterilitet pomoću trava
» Izlog mojih krpica u koje cu sigurno uci
» Kineski horoskop
» Dezodorans ili antiperspirant

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SPORT/ REKREACIJA :: SPORT-
Skoči na: