DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Iskrenost

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Iskrenost   Uto Maj 31, 2011 11:39 pm

First topic message reminder :

Iskrenost nije kada kažeš sve što misliš, nego kada misliš sve što kažeš.

Mnogo me nervira kad neko kaze ja iskreno kazem sta imam i onda ti ebe sve po spisku(figurativno)....da li je to iskrenost?

Sta vi smatrate iskrenim,kako pokazete da ste iskreni...jesu li vam emocije uvijek u skladu sa onim sta i kazete?

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Apr 22, 2012 12:28 am

hahahahahahaahhahahahahahahahahahahahahaahhaahah
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Apr 22, 2012 12:31 am

AstrinaKomsinica ::
hahahahahahaahhahahahahahahahahahahahaha

ahhaahah

I love you... [You must be registered and logged in to see this image.]:))))))))))))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Čet Apr 26, 2012 8:24 am

Iskrena sam uvek! Mozda se to nekada ljudima i ne svidja, ali tako je! Svoje misljenje izrazavam jasno pa makar izazvala i necije negodovanje!
Ako smo prijatelji, na mene mozes racunati-uvek! Ali nista manje ne ocekujem zauzvrat!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Uto Sep 04, 2012 2:22 am

Iskreni ljudi

- Starče, zar nije obeshrabrujuće što na svijetu ima toliko malo iskrenih ljudi?
- Pogledaj, sinko, oranice oko nas. Nisu li one malobrojne u usporedbi
sa svim pustim i divljim predjelima na Zemlji? Pa ipak iz plodnih polja
crpi svoju hranu sav ljudski rod. Tako je i s pravim i iskrenim ljudima.
Iako su u manjini, cijelo čovječanstvo upravo na njima osniva svoju nadu, a ne na divljima i silovitima koje pokreće laž.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Uto Sep 04, 2012 1:52 pm

Astra ::

Sta vi smatrate iskrenim,kako pokazete da ste iskreni...jesu li vam emocije uvijek u skladu sa onim sta i kazete?
Mišljenja sam da čovek jedino prema samom sebi može biti potpuno iskren. Sve ostalo je više-manje, i zavisi od situacije i od osobe kojoj se obraćamo. Lično sam najiskrenija prema onima koji su mi najbliži i do kojih mi je najviše stalo i za koje pouzdano znam da me neće izneveriti ili namerno povrediti, a to su porodica i pravi prijatelji. U komunikaciji sa drugim ljudima koji su slučajno ili namerno postali deo mog života, prilično sam obazriva i uvek 'važem' šta ću i na koji način reći...., potrebno je dosta vremena da bilo koja osoba zasluži moju totalnu iskrenost, što ne znači obavezno i da volim da lažem...., al' nekada i sitne, male laži mogu biti veoma korisne u proceni nečijeg karaktera.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Uto Sep 04, 2012 1:59 pm

Uvek ulazim u iskren razgovor i nikad nisam probao da neiskreno nekom dajem lažnu nadu .Zato sam u životu bio mnogo puta prodan ,ismejan i neshvaćen,ali vremenom su neki smogli snage da priznaju da su iskoristili moju iskrenost ...i dan danas je tako ,i danas je osoba na moju iskrenost dodala sebi veliki minus a da nije ni svesna toga.
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života

Godina : 59
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Uto Sep 04, 2012 4:20 pm

iskrenost je pobednik svega ali treba se upustiti i docekati ,,,,,
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Uto Sep 04, 2012 4:44 pm

Nakon puno godina u kojima sam tvrdila,učila svoju djecu i vjerovala da je iskrenost vrlina..danas mogu reći da ali samo u samo u bajkama.
Mana,ali ne želim da se mjenjam.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 05, 2012 3:35 am

sanjalica.ns ::
...., al' nekada i sitne, male laži mogu biti veoma korisne u proceni nečijeg karaktera.

Da li mislis na "lazi" ili na zataje?! Big difference;)
Slozila bih se s ovim ako su "zataje" u pitanju. Uvijek testiram okolinu, ali se definitivno drzim dalje od lagarija. Ne volim ih primati, niti ih dajem. Kad se zezam i "kao lazem" vidi se na kilometar, jer tako zelim. Ali isto tako sto Sanjalica veli: po zaslugama: neke ljude je dovoljno pustiti da sami izvuku zakljucke,,, (btw. najbolji test svih vremena;))))

Ipak, razumijem one koji ne mogu bez lagarija. Samoodbrambeni sistem je ipak prvi instinkt kod svih zivotinjki:)
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 05, 2012 6:07 am

Iskrenost nije genetski kod, dakle, učimo se korz život. Biti iskren prema sebi je jedini ispravan korak. Kako će to tumačiti okolina? Odavno prestadoh o tome razmišljati. O tehnici kazivanja sam se poodavno naučila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 05, 2012 6:35 am

Iskrenost je pošten stav prema sebi i drugima.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 2:57 pm

...., al' nekada i sitne, male laži mogu biti veoma korisne u proceni nečijeg karaktera.
Konkretno i na jedno i na drugo i to samo u slučaju, kako ti kažeš, 'testiranja'.

Samo glup i naivan čovek može biti potpuno iskren prema nekome koga dovoljno ne poznaje. Sad, opet, zavisi od toga s' kim imaš posla i šta imaš za cilj. Taktiku biraš sam, ali uvek je tu prisutna manja ili veća količina laži ili prećutkivanja istine, a sve u interesu postizanja željenog cilja.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 3:02 pm

Konkretno i na jedno i na drugo i to samo u slučaju, kako ti kažeš, 'testiranja'.

Samo glup i naivan čovek može biti potpuno iskren prema nekome koga dovoljno ne poznaje. Sad, opet, zavisi od toga s' kim imaš posla i šta imaš za cilj. Taktiku biraš sam, ali uvek je tu prisutna manja ili veća količina laži ili prećutkivanja istine, a sve u interesu postizanja željenog cilja.

Svidjaju mi se tvoja razmisljanja:) Al to vec znas, najvise zato sto iskreno kazem, ne?!
Ovo si odlicno rekla, samo fali jedan mali dio: vecina ljudi je vrlo zatvorena prema misljenjima drugih.
Da, svrha testiranja, bog mi je svjedok, i sama sam takva;) Ali, ne znamo da "slusamo". Sve sto kazemo je otvoreno za interpretaciju. Onog momenta kad se naucimo da slusamo, razumjecemo bit istine, a to je da je svako uzima onako kako misli, ocekuje, ili prizeljkuje. I tu nastaje manipulacija;)
Ali, kad sami dodjemo u stadij da smo svjesni da smo manipulatori, i jos svjesnije se suzdrzimo, eeeeeeeee, dobro dosli u "istinu":)
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 3:31 pm

Onog momenta kad se naucimo da slusamo, razumjecemo bit istine, a to je da je svako uzima onako kako misli, ocekuje, ili prizeljkuje. I tu nastaje manipulacija;)
Ali, kad sami dodjemo u stadij da smo svjesni da smo manipulatori, i jos svjesnije se suzdrzimo, eeeeeeeee, dobro dosli u "istinu":)
Da, ali kuda bismo stigli kada bismo govorili istinu i samo istinu...???
Pa život je sam po sebi večita borba između istine i laži, između onoga što želimo i onoga što možemo da dobijemo. Prvi onaj ko kaže da nikada nije slagao, upravo je izrekao najveću laž u svom životu. Hteli to priznati ili ne, postoje situacije u kojima se mora nešto i prećutati, nešto slagati..., da bi zaštitili prvo sebe, pa onda i sve one do kojih nam je stalo, a često i da bismo došli do određenog cilja. Koliko puta nam se desilo da izreknemo laž, samo zbog toga jer je druga strana upravo to želela da čuje..., a na taj način i mi smo dobili ono što smo zapravo hteli.., tako da..., manipulaciju ne moramo uvek posmatrati kao nešto negativno, ima ona i svoju pozitivnu stranu.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 3:35 pm

Prvi onaj ko kaže da nikada nije slagao, upravo je izrekao najveću laž u svom životu. Hteli to priznati ili ne, postoje situacije u kojima se mora nešto i prećutati, nešto slagati..., da bi zaštitili prvo sebe, pa onda i sve one do kojih nam je stalo,,,

Tacno. Ali dodje vrijeme kad smo stavljeni pred izbor: ostati takva osoba, ili popeti se stepenik vise. E to je vec stvar izbora:)
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 3:44 pm

Tacno. Ali dodje vrijeme kad smo stavljeni pred izbor: ostati takva osoba, ili popeti se stepenik vise. E to je vec stvar izbora:)
Jeste. I sama sam ti takva nekad bila, al' me je život naučio da ne važi baš uvek ona: ' i najgora istina bolja je od najslađe laži'. Tako da, ako već moram da biram..., zadržaću se u 'prizemlju'... :smeh4:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 3:49 pm

Jeste. I sama sam ti takva nekad bila, al' me je život naučio da ne važi baš uvek ona: ' i najgora istina bolja je od najslađe laži'. Tako da, ako već moram da biram..., zadržaću se u 'prizemlju'... :smeh4:

Viva la difference!
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 3:54 pm

Viva la difference!
Između kuće i garaže....?! :joint: rlol
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 4:00 pm

Viva la difference!
Između kuće i garaže....?! :joint: rlol

,,,stepeniste hahahahahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 4:05 pm

Da, ali kuda bismo stigli kada bismo govorili istinu i samo istinu...???
Pa život je sam po sebi večita borba između istine i laži, između onoga što želimo i onoga što možemo da dobijemo. Prvi onaj ko kaže da nikada nije slagao, upravo je izrekao najveću laž u svom životu. Hteli to priznati ili ne, postoje situacije u kojima se mora nešto i prećutati, nešto slagati...
Tačno ,naravno .Nismo kompujterski programi pa da uvek odgovaramo sasvim tačno .
No samo je jedno važno -biti iskren prema onome ko vam je najvažniji u životu .Tu ne dolazi u obzir nikakva laž ,ma kako mala bila.
Čak i onda kada vam iskrenost/istina ne ide u prilog.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sre Sep 19, 2012 4:22 pm

Danubius ::

No samo je jedno važno -biti iskren prema onome ko vam je najvažniji u životu .
Logično, ne obasipamo lažima ljude koji su nam bliski i važni, već one koji su samo usputni prolaznici u našim životima.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Čet Sep 20, 2012 10:29 pm

Pa ja mislim da nemam potrebe da bilo šta lažem ,zašto da se predstavljam za nekog ko nisam ,zašto da vam pričam laži ako sam ne želim od vas isto ,bolje mi nemoj ništa reći više ću ti verovati nego ako pričaš danas jedno ,sutra drugo ..
Nazad na vrh Ići dole
Galeb

Datum upisa : 17.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Sep 21, 2012 11:33 am

čemu laganje .... biti iskren ne odnosi se kad govoriš ,pišeš drugima ,poznatim i nepoznatim ,već biti iskren sam prema sebi .... u potpunosti si u pravu Promaja , ako će neko štimovati svoju istinitost bolje je da ćuti ...graditi farse isto je iluzija u kojima se gubiš ....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Sep 21, 2012 1:44 pm

panonski galeb ::
čemu laganje .... biti iskren ne odnosi se kad govoriš ,pišeš drugima ,poznatim i nepoznatim ,već biti iskren sam prema sebi .... u potpunosti si u pravu Promaja , ako će neko štimovati svoju istinitost bolje je da ćuti ...graditi farse isto je iluzija u kojima se gubiš ....

Ali je toliko sigurnije:) Ljudi izmisljaju, petljaju samo zarad nedostatka samopuzdanja. Kako se suociti sa svijetom, kad nemaju snage sami sa sobom?!

Respect Seagull:)
Nazad na vrh Ići dole
Nono 64

Godina : 53
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Sep 21, 2012 1:47 pm

Joj komsinice, jes ti iskrena
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   

Nazad na vrh Ići dole