DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Iskrenost

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Iskrenost   Uto Maj 31, 2011 11:39 pm

First topic message reminder :

Iskrenost nije kada kažeš sve što misliš, nego kada misliš sve što kažeš.

Mnogo me nervira kad neko kaze ja iskreno kazem sta imam i onda ti ebe sve po spisku(figurativno)....da li je to iskrenost?

Sta vi smatrate iskrenim,kako pokazete da ste iskreni...jesu li vam emocije uvijek u skladu sa onim sta i kazete?

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Jan 23, 2012 9:42 pm

Ne igraj se zivotom Astra da ides igdje!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Jan 23, 2012 9:44 pm

Samhain ::
Ispadaš jer je trenutno aktivan drugi DJ!

Na Astra ne mogu nikako...probavam...nesto sam u raskoraku...ma dobro mi i na forumu...kad se koncentrisem upascu...sta ima veze.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
jutarnja izmaglica

Godina : 61
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Jan 23, 2012 10:07 pm

Astra ::
Iskrenost nije kada kažeš sve što misliš, nego kada misliš sve što kažeš.

Mnogo me nervira kad neko kaze ja iskreno kazem sta imam i onda ti ebe sve po spisku(figurativno)....da li je to iskrenost?

Sta vi smatrate iskrenim,kako pokazete da ste iskreni...jesu li vam emocije uvijek u skladu sa onim sta i kazete?

Dodje mu to na isto-mislim na prvi navod gore.

Pa cak iako ti figurativno sve po spisku ne znaci da to nije bilo iskreno sa njegove strane ali samo ako je u oci a ne iza ledja.

Naprosto nemogu biti neiskrena.Takva sam -mozda se to nekome i ne svidi pa mu izgledam baba roga ali drugacije ne umem.Iskrenost zna i da napravi haos ali po meni to je jedino ispravno.Foliranje je za kratko i vrlo brzo se otkrije-stoga nisam nikada bila spremna da crvenim i da se vadim iz nekakvih lazi-nisu mi nikada potrebne.

Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Feb 03, 2012 3:04 am

Iskrenost je definitivno najvrjedniji dio osobe:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Feb 03, 2012 10:25 am

Potrebno je imati obraz, da bi bio covjek iskren.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Feb 03, 2012 12:05 pm

Iskrenost je uvek dvosekli mač. Svi ljudi automatski očekuju "naklonost" i ne vole da čuju istine koje im ne odgovaraju .
Zato se iskreni i principijelni ljudi često nadju na udaru "javnosti" i "grupa" .
Kao da ljudi više vole da čuju šarene laže koje im više odgovaraju -od istine koju im neko iskreno kaže .
Prost primer ...ako neko u emotivnoj vezi kaže "gotovo je "...onda je odmah bezosećajni skot " Više se voli čuti ona gomila neiskrenih izgovora koji zvuče kao "možda ..." "predahnimo" "usporimo" "videćemo" -čak i kada je jasno i toj osobi da je "gotovo" .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Feb 03, 2012 3:56 pm

...boli istina....istinu volim i kad boli ali da ume da boli,ume vala..samo bolje i da boli nego da mi se serviraju lazi
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel

Godina : 41
Datum upisa : 02.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pet Feb 03, 2012 8:17 pm

Iskrenost-citati:
Mi volimo iskrenost samo kod osoba koje nas vole, a iskrenost ostalih nazivamo bezobrazlukom.Kad bi se uvijek morali potpuno otvoreno gledati, ljudi bi bježali jedni od drugih.Ko traži istinu mora je znati podnijeti.Ne služi se lažima, jer to je nepošteno; ne kazuj svaku istinu, jer to je nepotrebno; u svoje vrijeme i na svojem mjestu, bezazlena laž bolja je nego štetna istina koja vrijeđa.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride

Godina : 21
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sub Feb 04, 2012 10:39 am

Harite ::
Iskrenost-citati:
Mi volimo iskrenost samo kod osoba koje nas vole, a iskrenost ostalih nazivamo bezobrazlukom.Kad bi se uvijek morali potpuno otvoreno gledati, ljudi bi bježali jedni od drugih.Ko traži istinu mora je znati podnijeti.Ne služi se lažima, jer to je nepošteno; ne kazuj svaku istinu, jer to je nepotrebno; u svoje vrijeme i na svojem mjestu, bezazlena laž bolja je nego štetna istina koja vrijeđa.
[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sub Feb 04, 2012 10:48 am

..budi iskren,kamen u glavu ti sleduje..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sub Feb 04, 2012 2:11 pm

Iskrenost-citati:

Istina moze da uvrijedi samo ljude koji imaju upitan karakter. Sivo je vrlo zeznuta area, ljudi pocnu da vjeruju da je ok,,,tu se kicma topi, lagano:)
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sub Feb 04, 2012 2:20 pm

...ponekad precutim nekome istinu,jer vidim da taj neko trenutno nije u stanju da podnese to sto bih mu rekla.
..a ja licno vise volim bilo koju istinu,nek mi se slobodno kaze u lice,jer kad-tad ce me sustici..bar znam na cemu sam..
Mada,ne vide svi isto "Istinu",Ne mora da znaci,da je moja istina ona prava.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sub Feb 04, 2012 2:34 pm

Nema tu ovo-ono, ili si iskren ili nisi. :bub:
Nazad na vrh Ići dole
tvrtko
Učenik škole života

Godina : 59
Humor : da
Datum upisa : 12.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Sub Feb 04, 2012 2:43 pm

Dolinac ::
Nema tu ovo-ono, ili si iskren ili nisi. :bub:
TACNO I NIKAKO DRUGACIJE
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Feb 05, 2012 5:29 pm

I ja potpisujem Doli:) musketar
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Feb 05, 2012 9:04 pm

AstrinaKomsinica ::

Istina moze da uvrijedi samo ljude koji imaju upitan karakter. Sivo je vrlo zeznuta area, ljudi pocnu da vjeruju da je ok,,,tu se kicma topi, lagano:)

Uvijek postoje dvije istine i to istina pobijednika i istina porazenog.I svako stoji iza svoje istine .A uvrijedjen ce biti porazen ili onaj pobjednik ako mu porazen namece svoju istinu.
Tako da je prava istina upitna ...i za sve individualna zavisno kako pojedinac glada na okolnosti. 55555
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Feb 05, 2012 9:40 pm

Uvijek postoje dvije istine i to istina pobijednika i istina porazenog.I svako stoji iza svoje istine .A uvrijedjen ce biti porazen ili onaj pobjednik ako mu porazen namece svoju istinu.
Tako da je prava istina upitna ...i za sve individualna zavisno kako pojedinac glada na okolnosti. 55555

Istina je ipak samo jedna:) "Pobijedjeni", "porazeni"?! Nema bas puno veze sa istinom, ne?! Bice koje je humano, koje se pokusava edukovati i uzdici kroz isto do nivoa koji zasluzuje da mu da ime "human" ili covjek, ce razumjeti da je "visa" istina ono cemu takvi teze.
Kao sto neko gore rece, i kad je ruzna, bolna, ipak je istina, bez dvojbi. Stoga, da ponovim, istina "vrijedja" samo osobe upitnog karaktera. One koje cvrsto stoje na zemlji, razlikuju dobro od loseg, istina oslobadja i produhovljava:)
Uostalom, neki puno pametniji ljudi od mene su to ustanovili, kako prije vise vijekova, tako i danas:)
Nazad na vrh Ići dole
Galeb

Datum upisa : 17.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Feb 05, 2012 10:06 pm

Istina je ipak samo jedna:) "Pobijedjeni", "porazeni"?! Nema bas puno veze sa istinom, ne?! Bice koje je humano, koje se pokusava edukovati i uzdici kroz isto do nivoa koji zasluzuje da mu da ime "human" ili covjek, ce razumjeti da je "visa" istina ono cemu takvi teze.
Kao sto neko gore rece, i kad je ruzna, bolna, ipak je istina, bez dvojbi. Stoga, da ponovim, istina "vrijedja" samo osobe upitnog karaktera. One koje cvrsto stoje na zemlji, razlikuju dobro od loseg, istina oslobadja i produhovljava:)
Uostalom, neki puno pametniji ljudi od mene su to ustanovili, kako prije vise vijekova, tako i danas:)

Iskrenost je najbolja,često opasna i donosi usamljenost kao posledicu,ali maslim da je osećaj dobar.Bolji ,nego lažima obojiti svoj život..... 55555 da li je istina samo jedno ? zavisi ?... 55555 istina zavise od ugla gledanja, Istina nije metafizicka,niti Bozja ,istina je induvidualna ... 55555 ..nase samo sagledavanje postavlje pitanje objektivnosti ,a sa druge strane tj psiholoske -da li smo uopste spremni da tu istinu i prihvatimo,jer ponekad i precutana isstina je jednaka kao izgovorena laz ... 55555 Istina ume da zaboli ,al u vecinom razara sto bi se reklo ubija u pojam,dovodi nas u dilemi da li verujemo ili sumljamo u istinitost koja je tesno povezana sa iskrenoscu ..mada iskrenost bi ustvari trebala da se odnosi na objektivnost sagledavanja stvari oko sebe upucene drugom i iskazane reci sa osnovom realnosti bez unosenja licne preterane emotivnosti koja nije ista za sve ... lu6777
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Feb 05, 2012 10:14 pm

panonski galeb ::
..mada iskrenost bi ustvari trebala da se odnosi na objektivnost sagledavanja stvari oko sebe upucene drugom i iskazane reci sa osnovom realnosti bez unosenja licne preterane emotivnosti koja nije ista za sve ... lu6777

,,,i to osjete samo oni koji mogu da se uzdignu iznad svojih malih zivota, i sagledaju malo vecu sliku:)
Nazad na vrh Ići dole
sabljar

Datum upisa : 01.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Ned Feb 05, 2012 11:57 pm

Citat :
,,,i to osjete samo oni koji mogu da se uzdignu iznad svojih malih zivota, i sagledaju malo vecu sliku:)

nema nikakvog razloga reci nekoj zeni "bas lepo danas izgledas. da nisi bljuvala? " ... ili joj reci da je debela kravetina, koja ne pase u neku haljinu, ili reci "da ima nos kao kljuc od ludnice"
iskrenost je ponekad izgovor za cisti sadizam; treba postojati takt kod iskrenosti; nije vazno sta se kaze, nego kako se kaze
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Feb 06, 2012 2:04 pm

sabljar ::
Citat :

nema nikakvog razloga reci nekoj zeni "bas lepo danas izgledas. da nisi bljuvala? " ... ili joj reci da je debela kravetina, koja ne pase u neku haljinu, ili reci "da ima nos kao kljuc od ludnice"
iskrenost je ponekad izgovor za cisti sadizam; treba postojati takt kod iskrenosti; nije vazno sta se kaze, nego kako se kaze

Pa bar ti maci znas da ce apsolutna iskrenost proizaci samo od onih koji i nemaju potrebu da kazu nekome da izgleda kao ovi opisi gore:))) Niti ikad vide ljude, a sve oko sebe kroz takve prizme:)
Iskrenost je zasnovana pomalo i na ljubavi, sveopcoj, ali to je vec malo drugaciji subject;)
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Feb 06, 2012 4:05 pm

sabljar ::

aplauseee mogla bi se potpisati ispod ovog posta

Trebamo li iznimno cijeniti iskrenost na način da bezrezervno budemo iskreni prema ljudima u našem okruženju ili je mudrije da kalkuliramo oko iskrenosti i prilagođavamo je (dajemo joj blaži ton) ovisno o dotičnoj situaciji pa išla ona nauštrb "cjelovite iskrenosti"?
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Feb 06, 2012 4:23 pm

Istina je ipak samo jedna:) "Pobijedjeni", "porazeni"?! Nema bas puno veze sa istinom, ne?!

Ko nam pise isoriju ???A znamo da nije sve bas onako kako je napisano.E to i te kako ima veze sa istinom.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Feb 06, 2012 4:28 pm

Al mjesate i mjesate, pitam kakav kolac ce to biti 55555 U tom tjestu ima svega, mljeko,jaja,brasno,secer pa cak i sircet i biber smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   Pon Feb 06, 2012 4:28 pm

Istina je ipak samo jedna:) "Pobijedjeni", "porazeni"?! Nema bas puno veze sa istinom, ne?!

Ko nam pise isoriju ???A znamo da nije sve bas onako kako je napisano.E to i te kako ima veze sa istinom.

Nije rijec o istoriji, nego o individualnoj iskrenosti:) Svaki covjek bi trebao da tezi ka apsolutnoj istini. Prvo prema sebi. Samo tako imamo sanse da odrzimo human civilizaciju.

Postoji knjiga o istoriji "Sve lazi koje mi je ucitelj rekao" (grubi prijevod), i kaze sve sto se tice istorije. To je obrazlozenje za kolektivni denial istine:)

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Iskrenost   

Nazad na vrh Ići dole

Iskrenost
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: