DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sub Mar 05, 2011 11:41 am

First topic message reminder :

"Prema Jovanu Cvijiću u našim krajevima, pod specifičnim istorijskim i kulturnim uslovima, formirao se osobeni etnopsihički tip, a to je centralni tip, za koga je karakterističan "rajinski mentalitet". Ovaj tip je nastao u središnjem delu Balkanskog poluostrva (u plodnim dolinama Morave i Vardara), kod bespomoćnog stanovništva koje je vekovima bilo izloženo Turskim pljačkanjima i zulumima. U neprestanom strahu od dušmana i pod stalnim pritiskom težnje za održanjem golog života razvio se podanički mentalitet potištenih i servilnih ljudi.

Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte
: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija."

Da li je ovo realan opis ?

Imamo li mi taj neuništivi tzv. lenji gen, koji nam ne dozvoljava da se kolektivno menjamo ili je za kolektivnu svest potrebno nešto drugo? Vekovi recimo?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pon Okt 10, 2016 10:44 pm

Elem, ne vidi se editovanje postova, nego, nesnalaženje u vremenu i prostoru. No, ja i nisam jednak sa ostalma.
Sloboda govora, kao i demokratija, nosi odgovornost.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Time

Datum upisa : 01.10.2016

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sre Okt 12, 2016 6:56 pm

John Doe ::
Vučiću, pederu...

rasta

Nemam problem  sa ovom konstatacijom ako si mislio da ćeš da me potrefiš brdski brdski
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams

Datum upisa : 06.01.2010

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sub Okt 15, 2016 12:49 am

John Doe ::

Otkuda Pastor u kontekstu?
rasta

Valjda bi trebao da predstavlja primer rajinskog karaktera, msm to je tema,ne?! rasta smehsmeh

rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol .......
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Nov 06, 2016 9:22 pm

Žitelji sela Hadžinci kod Medveđe su odlučili promeniti ime sela u Putinovo ,u znak ogromne ljubavi prema ruskom predsedniku . Dosadašnje ime sela je staro nekoliko vekova . 

Seljani su odlučili da pokažu koliko vole ruskog predsednika, i pečenjem nove i čisto ekološke rakije, koju su nazvali "putinovača". Kako su izjavili novinaru portala Balkan.Pro.ru, nju će ubuduće peći umesto tradicionalne šljivovice i kajsijevače.
----
Šta je sledeće ,umesto kao Srbi izjašnjavaće se kao Rusi ?  jbt
A pljujemo na Albance kada dižu spomenik Klintonu (oni bar imaju zašto)

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sre Nov 09, 2016 5:01 pm

Onaj Vučićev Gebels(Vučičević )  je prevazišao sam sebe u uvlačenju u dupe -ovoga puta Trampu .

Do juče je isto to radio Putinu .

Da nije glup kako jeste ,razmislio bi pa se prisetio da je Vožd "podržao" Klintonovu ? 
Šta više reći o ovom i ovakvima ,kada je sam Vučić ,u direktnom prenosu na Tv ,nabrojao istog toga kao "Miškovićevog plaćenika" i "lažova" ,u vreme dok su radili za "Press" . 

Nije problem što takvi ljube svakoga u guzicu ,nego indirektno podmeću i našu ,jer "ovo je zabeležno u Srbiji" ,dakle ,svakome sa strane smo to "mi" ,obična raja koja se klanja svakom gospodaru (koji jedva i znaju da postojimo ,a Putin nam se i otvoreno podsmevao)
Naravno ,nije on jedini dupelizac-"oglasili" su se odmah i drugi važni "likovi" -Ceca ,Šešelj .......
Ovo je iz Paraćina .

Nazad na vrh Ići dole
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pet Nov 11, 2016 8:54 am

kada se Trupm useli u belu kucu pa ga opkruze svi oni savetnici i zamenici pomocnika, koji ce mu predloziti Da Srbiju treba malo po turu, a on pa hajde ako vi to kazete, ja ne znam gde je to, a i zauzet sam oko zida prema Meksiku, interesuje me sta ce tada da pisu u Informeru
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Nov 13, 2016 7:07 pm

savo ::
kada se Trupm useli u belu kucu pa ga opkruze svi oni savetnici i zamenici pomocnika, koji ce mu predloziti Da Srbiju treba malo po turu, a on pa hajde ako vi to kazete, ja ne znam gde je to, a i zauzet sam oko zida prema Meksiku, interesuje me sta ce tada da pisu u Informeru
Upravo i ja to mislim ,nema on pojma ni šta smo ni ko smo ,zato me i nervira ovoliko lizanje dupeta nekome ko i za Belgiju misli da je neko selo u Francuskoj ,kamoli da je pratio "geopolitiku Balkana" .Lupao taj pare poslednjih 20 godina ,na desetine hiljada Amera ojadio ,utajivao porez , ni tradicionalne "manjine" u USA ga ne zanimaju ,kamoli neki tamo sa nekog Balkana .  A tek će Melanija da mu "pojasni" ko je ko iz ex YU . 
Ako za šta i znaju -možda za Dubrovnik, Croatia ,pa mu Hrvati i Slovenci uopšte ne pišu ode ,ispratili izbore i ok . 
A mi ,i to ko ? Srpski četnički pokret "Vojislav Šešelj" 
Ma ,neverovatno . 

Први део песме: "Ој Доналде лице ти је бело, кришом носиш четничко одело", погледајте[You must be registered and logged in to see this link.]
Извор: [You must be registered and logged in to see this link.]

Србија за Трампа – 2 део:
“Телефонске жице брује, телефонске жице брује, нама Доналд поручује;

Не брините браћо моја мила, чуваће вас моја сила!
Вратићу вам то Косово, а и царство Душаново.
Не бојте се Срби моји, нек` се ова пјесма поји.

Нек` се поји, нек` се ори, глобалисте нека мори.
Вашингтон ће ових дана бит’ гробница либерала!
Либерали, демократи, одбројани су вам сати…

Чујте крике либерала, Хилари је с трона пала!
Пао је и црн Обама, у Тирани плаче Рама…
Ој Албанци, црни врани, дођоше вам црни дани!

Црни дани, црне ноћи, Трамп у Вашингтон ће доћи.
Док пијемо ми ракију, поздрављамо Меланију
Рекла нама Меланија:" Биће Велика Србија!“

Nazad na vrh Ići dole
savo

Datum upisa : 21.03.2014

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pon Nov 14, 2016 5:26 pm

hahaha, nas duh je neprevazidjen!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Ned Maj 14, 2017 3:45 pm

savo ::
hahaha, nas duh je neprevazidjen!

Neprevaziđena je i bolesna potreba da se bez ijednog logičnog razloga ulizujemo Putinu i Rusima na svakom koraku .
To je vidljivo u našim medijima -nema dana da se ne pevaju ode ruskom oružju , pa ruski (nadri ) lekari i lekovi koji leče sve bolesti ,pa Putin rekao ovo i ono (a nije rekao ,ali oni znaju da to  misli ) ,pa svršavamo na ruske vojne orkestre i horove (kao da svoje nemamo ) ....
Ali ovakvo stupidno i nerealno ulizivanje ,e to je previše ,pravi "rajinski" odnos prema gospodaru .
Elem,mastan naslov :
(VIDEO) UGLEDAO KLAVIR I POKAZAO KO JE MAJSTOR: Ovako se Putin sprema za razgovor sa Đinpingom

A evo i video ....Broz je bio Džeri Li Luis za Vladimira kada je klavir u pitanju .

Ovo je "svirka " četvorogodišnjaka .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pon Maj 15, 2017 11:53 am

I da dodam gornjem postu . Sad nije dovoljno što je Putin "virtuoz" ,nego se odmah tome priključiše i Vučićevi medijski dupelisci .

[You must be registered and logged in to see this link.]  link

To što Vučića ,niti ikoga drugog nije bilo ni u blizini ,nema veze .

Da li smo zaista toliko glupi ,slepi i maloumni ,i servilni da je jedan novinski naslov dovoljan da se isključi mozak i svaka logika ?  asskis

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pon Maj 15, 2017 12:55 pm

Danubius ::
"Prema Jovanu Cvijiću u našim krajevima, pod specifičnim istorijskim i kulturnim uslovima, formirao se osobeni etnopsihički tip, a to je centralni tip, za koga je karakterističan "rajinski mentalitet". Ovaj tip je nastao u središnjem delu Balkanskog poluostrva (u plodnim dolinama Morave i Vardara), kod bespomoćnog  stanovništva koje je vekovima bilo izloženo Turskim pljačkanjima i zulumima. U neprestanom strahu od dušmana i pod stalnim pritiskom težnje za održanjem golog života razvio se podanički mentalitet potištenih i servilnih ljudi.

Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte
: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija."

Da li je ovo realan opis ?

Imamo li mi taj neuništivi tzv. lenji gen, koji nam ne dozvoljava da se kolektivno menjamo ili je za kolektivnu svest potrebno nešto drugo? Vekovi recimo?

Nešto mi nedostaje da bih se uklopio u taj stereotip. Kanda mi fali neki gen il' je ceo organizm u pitanju.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pon Jun 12, 2017 9:06 pm

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pon Jun 12, 2017 9:14 pm

Danubius ::
Ovo je tužno.Jebemti takvo nasledstvo.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Čet Jun 22, 2017 9:53 pm

Ovi iz SNS su posebna vrsta ljudskih parazita ,koja će izgovoriti šta god ,iz zahvalnosti što im AV dozvoljava da mu žive u čmaru ?

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sre Jun 28, 2017 6:04 pm

Foto: Vladimir Živojinović / RAS Srbija

Samohodno artiljerijsko oruđe "Aleksandar"

U pitanju je poslednja reč u razvoju srpske artiljerije. Predstavlja najmoćnije artiljerijsko oruđe, a pruža vatrenu podršku kalibra 155 milimetara.
----
Ma po kome nazvaše to najnovije srpsko oružje ,po Aleksandru Velikom ,možda kralju Aleksandru Karađorđeviću ?
Ili ima još neki važan Aleksandar  tongue (Vulin nije )

asskis asskis asskis asskis asskis asskis

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Čet Jun 29, 2017 10:13 pm

A živote.Ovaj je neuništiv.
Upašće čovek -AV još u istoriju kao junak.
Ispalite ga iz tog čuda što dalje dok nije pustio totales korenje.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Uto Jul 04, 2017 8:18 pm

Članovi SNS i njihovi opštinski odbori izmišljaju sve suludije načine da se uvuku u dupe AV-u .
Posle komponovanja oda , tetoviranja ,zatrpavanja gradova plakatima i bilbordima sa njegovim božanskim likom ,najdalje je otišao OO SNS iz Krupnja .
Tamo sa balkona maše -kartonski Vučić ?

Ovi su totalno prolupali .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sub Jul 08, 2017 8:38 am

Ana Brnabić ,premijerka Srbije na pokajanju kod ruskog ambasadora Čepurina .

Predaje stenogram izjave jednom (vrlo uvaženom ) stranom mediju gde je rekla da "bude li Srbija birala između EU i Rusije ,izabraće ono prvo " 
Kakvo poniženje za jednu suverenu zemlju ,treba nekome da se izvinjava što ima svoje mišljenje o budućnosti svoje nacije  ? 
Ili se premijerka posipa pepelom i sramoti što nije pitala Rusiju šta sme da bude mišljenje repubilke Srbije o vlastitoj budućnosti ?
Kada bi Medvedev dolazio da se "pere" kod američkog ambasadora u Moskvi ,zbog izjave nekim novinama ? 
Nikada . Ali smo mi bedne ruske ulizice ,ostvariće se Šešeljev i Tomin san o "Srbiji -Ruskoj guberniji" ,čim su ovakve stvari moguće .
Ližemo im dupe ,a ovamo su razni Vulini vrlo kurčeviti u odnosu prema susedima ,jer MIG-ovi i ruski tenkovi samo što nisu stigli (k*o što je stigla Crnomorska flota 90 tih ,eno je ,još putuje )

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Uto Jul 25, 2017 10:36 am

Podanici se već utrkuju  -ko će bolje ,jače ,brže da asskis ovom .

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Pet Avg 25, 2017 7:24 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Autorski tekst ekonomiste Nebojše Katića ,pisan na jedan fin način ,bez pominjanja konkretnih imena ,a opet takav da baš svako može da prepozna Srbiju danas . 

Ja nisam tako fin .U moru nečuvenih ulizivanja AV -u titulu "Vladarev službeni oblizivač anusa" bez konkurencije ,ministar vojni Vulin, sa idejom da se po vojnim ustanovama obavezno mora nalaziti slika Aleksandra Vučića . 

I samom Vučiću je neprijatan toliki stepen ljigavog udvorištva .Kada je jedan takav umišljeni narcis zaprepašćen ,onda ....
I da ne bi bilo "zlobnici izmislili" (jer kada je provaljen ,Vulin je taj dopis proglasio "vojnom tajnom" ) AV je sam to potvrdio danas u Osečini ,sa naravno mučeničkim monologom kako je "sve zamolio da ne stavljaju njegove portrete po vojnim objektima ,ambasadama i konzulatima ....eto, lično ih je on skinuo u zgradi Predsedništva "
asskis povraćka

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    Sub Okt 07, 2017 8:51 pm

Znači ,ulizivanje Vučiću i propaganda SNS zaista više nema mere .

Oktobar je mesec borbe protiv raka dojke ,i tradicionalno ,zaposleni u zdravstvu učestvuju u akcijama (edukacija građanstva ,pregledi ,itd ) 

Na fotografiji su (uglavnom ) medicinske sestre iz Doma Zdravlja Apatin .

Žene ...Vučić vas štiti i od raka dojke ? jbt

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    

Nazad na vrh Ići dole

RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: