DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Feb 20, 2011 11:54 am

First topic message reminder :

Sta je to sto nam najvise nedostaje?
Zasto nas muci nostalgija?

Prvo sto ce mnogi reci je porodica, familija, prijatelji...
Da li je bas tako? Vreme je interneta, telefona, sa najmilijima se cujemo, vidimo svakodnevno..Zasto je onda nostalgija tako jaka?..
Kaze moja drugarica iz Kine- nedostaju mi mirisi!
A onda se setih-
mirisa procvetale kajsije pred kucom, mirisa pecenih paprika koji se siri sokakom u ranu jesen, mirisa tek pokosene trave u letnje prepodne, miris kafe dok caskamo sa dragim nam ljudima...Cak mi ni duvanski dim iz oceve cigare nije onda smetao...)

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Maj 25, 2012 10:56 pm

sonia ::

i atmosfera okolo

[You must be registered and logged in to see this link.]

:yeeessss:

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Maj 25, 2012 11:07 pm

jok, more...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Jun 01, 2012 9:26 pm

Tamo dole gde me vodi zvezda Danica,
tamo dole, preko mnogo, mnogo granica,
iznad mene svetli mesec svetliji od svetlih
koridora deset za jug.

Meshaju se zachini i miris orijenta,
meshaju se ritmovi i vruca muzika
iznad mene svetli mesec svetliji od svetlih
koridora deset za jug.

Kade si, shto si, so kogo, koj si?
dali si, zoshto si, ti li si, neli si?
dal redish gerdan, gerdan denovi,
po biser za nok vo race negovi?

Redi gerdan, naredi gerdan,
pa go redi na grlo, na megdan,
naredi gerdan, gerdan denoj,
po biser za nok vo race negoj...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Sep 24, 2012 8:13 pm

Uskoro pocinje vreme Slava...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Jan 06, 2013 1:16 am

Bozic kod mame...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jan 07, 2013 9:43 pm

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Jan 13, 2013 8:16 pm

Nedostaje mi...večeras ne bih bila u kući,već u nekom od lokala i kolo

p.s. A i pečenice mi ponestalo. (da ne vidi šef) smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sre Dec 11, 2013 7:39 pm

...moja mala soba...i u njoj mali snovi..i malo vetra ( ne duva ovde u unutrasnjosti) da mi umrsi kosu, i ovaj dan koji jos malo pa prodje, kao i te davne osamdeset i neke...

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sre Dec 11, 2013 8:19 pm

Мирис липе...

Топло јунско вече...Мир и тишина владају школским двориштем, стазом наткривеном гранама процветале липе. Мирише липа у нашем крају...Мирише на лето...на крај школске године...на немир у срцу групица дечака и девојчица који се по околним клупама друже и тихо причају...на лето пуно авантура, узбуђења, нових заљубљивања....

..........................................................

Липа је цветала и мирисала сваког новог јуна на стаблима око школске зграде…али то више није био исти мирис…можда је био, оним клинцима које сам сретао у пролазу кроз насеље како играју баскет на “нашем” терену или глуваре на “нашој” клупи….али мени не….

............

Не одлазим више у стари крај....исувише успомена навре...одједном...и без обзира колико се трудио да будем отпоран на њих, нађу ме неспремног и слабог....јер је скоро све исто….Само су крошње липе потпуно наткриле стазу око школског дворишта и не дају ни зраку сунца ни капи кише да падну на њу….

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sre Dec 11, 2013 9:06 pm

Klupa pred kućom i živica gde smo se krili u toplim, letnjim večerima i miris štrudle sa puno maka...i meki dlanovi što mirišu na testo, da me zagrle i prozor prema sokaku sa zelenom roletnom i firangom...i topla dunja u zimskim noćima...
Nedostaje i ta kuća i moj tavan sa tajnama...

coni
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Čet Dec 12, 2013 12:46 pm

brdjanin ::

Не одлазим више у стари крај....исувише успомена навре...одједном...и без обзира колико се трудио да будем отпоран на њих, нађу ме неспремног и слабог....јер је скоро све исто….Само су крошње липе потпуно наткриле стазу око школског дворишта и не дају ни зраку сунца ни капи кише да падну на њу….

Svidja mi se ovo:)

Banjaluka je poznata po lipama:) Doduse, proslo me, vise nema onog smeka k'o nekad,,,,Sada svakog maja idem u Boston:)

Doduse, moram obic' Messi;)))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Nono 64

Godina : 53
Humor : smej se smej
Datum upisa : 21.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Čet Dec 12, 2013 2:39 pm

Banja Luka je poznata po pitomim kestenima (kada je drveće u pitanju), nikako po lipama, mada i njih malo ima, to si ti komšinice nešto pobrkala, zatim po ćevapima (kada je hrana u pitanju) zatim po dajaku (kad je VRBAS u pitanju) i još mnogo toga lijepog svakim danom
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Čet Dec 12, 2013 5:17 pm

Nono,a aleja uzdisaja?

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Čet Dec 12, 2013 7:07 pm

Nista mi ne nedostaje.Tamo gde zivis,tamo ti je i Kuca... :329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Dec 13, 2013 12:55 pm

Nono 64 ::
Banja Luka je poznata po pitomim kestenima (kada je drveće u pitanju), nikako po lipama, mada i njih malo ima, to si ti komšinice nešto pobrkala, zatim po ćevapima (kada je hrana u pitanju) zatim po dajaku (kad je VRBAS u pitanju) i još mnogo toga lijepog svakim danom

Nono, iz kojeg si ti sela?! ahahahahahhahahahahahahaha Sjedi, jedan  trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Dec 13, 2013 1:04 pm

Kono,posto godinama znam Nonu,momak je gradska raja,poznaje Banjaluku,garantovano,vrlo dobro.
PS
Nije mi drago, posto vas oboje poznajem jako dobro,da primjetim neku netrpeljivost,jer zaista ste mi dragi oboje.

.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Dec 13, 2013 1:06 pm

Astra ::
Kono,posto godinama znam Nonu,momak je gradska raja,poznaje Banjaluku,garantovano,vrlo dobro.
PS
Nije mi drago, posto vas oboje poznajem jako dobro,da primjetim neku netrpeljivost,jer zaista ste mi dragi oboje.

Ne petljaj se onda hahahahahahahahahahah

Nono zna da ga za*ebavam, a steta da ne zna za lipe, msm. potpis Banjaluke  trtrr affraid :zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Dec 13, 2013 3:38 pm

AstrinaKomsinica ::
Nono zna da ga za*ebavam, a steta da ne zna za lipe, msm. potpis Banjaluke  trtrr affraid :zubi3: 

Najveci "Krajisnici" su iz Omarske... :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sub Dec 14, 2013 12:03 am

Gothic ::
AstrinaKomsinica ::

Najveci "Krajisnici" su iz Omarske... :zubi3:

hahahahhahahaha ne znam Boga mi, slabo sam isla po seoskim zabavama  trtrr smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol 
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Čet Nov 05, 2015 12:30 pm

Kazu da uoci ''hajduckog rastanka'' treba da je svako kod svoje kuce ;)
Pola mog sela slavi Mitrovdan, i ...nedostaje mi ta atmosfera kad krenu slave... Pomazemo jedni drugima da se sve to spremi, sedimo do duboko u noc, posto smo po danu rastrkani.
Kroz salu i razgovor sve zavrsimo.
Pa, Mitrovici ( a i ostali), nedostajete :)

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Uto Mar 22, 2016 9:03 pm

Gothic ::
Nista mi ne nedostaje.Tamo gde zivis,tamo ti je i Kuca... :329340: 

Ako izostavimo ovo RODNA iz naslova, onda- Daleko od kuce, nedostaje mi...kuca ( dom )...

U rodnom sam kraju, pa, nekako izmorena, kazem jednom prijatelju- Hocu kuci- on se smeje- Sta je, vec ti svi dopizdili?  brdski2  

Ali istina je da je kod svih putovanja najbolje to sto imas gde da se vratis.

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Apr 25, 2016 11:11 am

...Da odjutros ispijam kafu sa komsijama i palamudim o tome da li je bilo izborne kradje, ko je pukao i slicna sr* koja nece nista promeniti... Ah, da , nedostaje mi taj ukus gorcine , ne od kafe, nego od pomisli na to ko ce i kako da diriguje opstinsku , gradsku, republicku situaciju...
Ma, opet smo pobedili, posto mi uvek i glasamo za pobednika  :tucanje:  nego treba jaja da se nakupe do subote.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Apr 25, 2016 11:22 am

Tresnje prije stizu u domovini a i nisu skupe......eh domovino moja.

.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   

Nazad na vrh Ići dole

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Uslovi za uključivanje u program VTO
» Bebi oprema- za pocetak

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: