DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Feb 20, 2011 11:54 am

Sta je to sto nam najvise nedostaje?
Zasto nas muci nostalgija?

Prvo sto ce mnogi reci je porodica, familija, prijatelji...
Da li je bas tako? Vreme je interneta, telefona, sa najmilijima se cujemo, vidimo svakodnevno..Zasto je onda nostalgija tako jaka?..
Kaze moja drugarica iz Kine- nedostaju mi mirisi!
A onda se setih-
mirisa procvetale kajsije pred kucom, mirisa pecenih paprika koji se siri sokakom u ranu jesen, mirisa tek pokosene trave u letnje prepodne, miris kafe dok caskamo sa dragim nam ljudima...Cak mi ni duvanski dim iz oceve cigare nije onda smetao...)

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Feb 20, 2011 12:39 pm

Cesto imam obicaj reci kako vrijeme u Bosni "stoji"...I kad god sam ovdje u stresu...sjetim se vremena dok sam bila u Bosni...pa cini mi se da nikad nije bilo potrebe za nekom trkom,za razliku od ovdasnje jurnjave.
Pa nedostaju mi druzenja...pa one kafe "razgovoruse" ... pa ona graja djece,koju ovdje mozes cuti samo u parkovima ... Nekad sam toliko prezirala ona brda...a sad mi cesto nedostaju...

Ma vrijeme nostalgije tek dolazi...Sa budjenjem proljeca kod mene se budi i nostalgija.Obicno tada pozelim da sam tamo...pa cu vjerovatno tada i cesce biti na ovoj temi i pribiljeziti u datom momentu ono sto mi nedostaje

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sre Apr 20, 2011 10:55 pm

Evo, opet je vreme praznika... I sva ta atomsfera, pretpraznicna ( stres, nervoza, uzurbanost affraid ) praznicna ( veselje, radost, trpeza ) i naravno, postpraznicna ( mamurluk onih sto su prepili, i mucnina onih sto su prejeli :eee: ) to je dozivljaj koji nedostaje ...

Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Čet Apr 21, 2011 1:32 am

samo čitam i pitam ...najveći greh je kad sam sebe nateraš da patiš zbog nečega što nemoraš ....ako patiš ,onda ne pokazuj.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Čet Apr 21, 2011 10:29 pm

promaja ::
samo čitam i pitam ...najveći greh je kad sam sebe nateraš da patiš zbog nečega što nemoraš ....ako patiš ,onda ne pokazuj.

Ih, zbog necega sto ne mora? Pa, ne moramo mi nista u ovom zivotu, osim da umremo, ali... Drugo, pokazati osecanja, i nije sramota... A trece, nostalgija je samo tiha patnja..prezivljava se

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★

Godina : 36
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Uto Maj 10, 2011 1:23 pm

Citat :
nostalgija je samo tiha patnja..prezivljava se

Fantasticno receno!! aplauseee

Nekad je u stvari dobro biti "DALEKO" ...jer tek onda mozes da uocis,tj. osjetis "razlike"...tek onda mozes da das prave vrijednosti i domovini i "onom" drugom...

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Uto Maj 10, 2011 1:28 pm

Nostalgija me ubi ovih dana...i ma koliko covjek da se trudi, a trudim se, da uziva u necem drugom, nalazi ljepotu drugih mjesta, ona tiha ceznja je uvijek tu negdje:(
Ali, i to je dio nas:) Da je nema, ne bih bila ko jesam. leptir
Zivot jeste lijep :proleće :
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Jun 26, 2011 10:52 pm

''Nas'' lug iz detinjstva...

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Jun 26, 2011 11:39 pm

Ljeti samo mislim kako cu na more,ali zimi,oko Bozica,Nove godine,e tad se probudi sjeta,ali redovno....nedostaje ono,u ponoc,svi van,pa smijeh,pa picence pa nazdravi...e sad ajmo kod mene do zore...pa gdje zavrsimo...a ovdje,skoro da ne znas za proslave...a i kad se nesto slavi,odsjedi se tura u restoranu i kuci...bez muzike,smijeha....ma ne volim zimu i praznike ovdje.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 12:02 am

Ma bas mi nedostaje Jedina i Komsinica,kako bih voljela da vas vidim....bas puno,puno nedostajete!

.

Nazad na vrh Ići dole
Smiljan01

Datum upisa : 19.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 12:04 am

Astra ::
Ma bas mi nedostaje Jedina i Komsinica,kako bih voljela da vas vidim....bas puno,puno nedostajete!

Izgleda Astra da te nostalgija uhvatila nesto veceras...
ruza
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 12:06 am

Ih kako ne bi Smiljane....veceras slavi rodjendan moja najbolja prijateljica iz djetinjstva,mladosti....ma iz Bosne...a daleko je predaleko!

.

Nazad na vrh Ići dole
Smiljan01

Datum upisa : 19.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 12:11 am

Ih kako ne bi Smiljane....veceras slavi rodjendan moja najbolja prijateljica iz djetinjstva,mladosti....ma iz Bosne...a daleko je predaleko!

Nema nase Bosne nigdje na svijetu...
Jos onaj Vrbas tvoj, kraj kojeg si setala...
55555
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 1:47 pm

Nedostajes i ti nama mila, da samo znas! Ali, sinoc si bila...i muzikom, ali najvise duhom:) Stajala je ona casa cijelo vece na stolu leptir

Zaduzena sam da ti dam veliki ljubac od svih koji su bili prisutni...pa evo CMMMMMMMMOK! migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 2:16 pm

Izgleda da sam ja jedini koji bi bio vrlo rado "daleko od rodne kuće" , bar na neko vreme ....
Više razloga ...najvažniji ,neke osobe koje su mi vrlo drage su daleko....

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 2:23 pm

Pa to ti se svodi na isto Dany...daleko i kad si kod svoje kuce a daleko i kad odes...uvijek neko nedostaje....zivot se bas igra s nama.

Komsinice....sreca pa postoji net....malo se priblizimo i osjetimo.

.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pon Jun 27, 2011 3:28 pm

Pa to ti se svodi na isto Dany...daleko i kad si kod svoje kuce a daleko i kad odes...uvijek neko nedostaje....zivot se bas igra s nama.

Komsinice....sreca pa postoji net....malo se priblizimo i osjetimo.

Nije baš ...za mojih 50 godina ,možda nekih 5-6 sam proveo "van rodne kuće " Poslednjih 30 skoro isključivo tamo . Malo dosadi, zar ne ?
Za net se slažem ....ma šta pričali o tome kako još više "podstiče " otudjenost...ne bih baš rekao . Više cenim neke ljude "sa neta" od mnogih koje poznajem -i imam i zašto.

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sre Nov 09, 2011 9:28 pm

...detinjstvo....sestra i brat....

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Jan 13, 2012 7:50 pm

Nista mi nedostaje, svabo znam tko je i sto je. Nasi, jao bree brale gde si a cim mu ledja okrenes zabio bi ti noz u ledja. To se zove balkanski mentalitet.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Ned Jan 15, 2012 1:01 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Uto Mar 06, 2012 7:03 pm

A ko je slusao nekada ovo u restoranu, zna o cemu govorim... Jos ako je iz NIS...eh...

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sub Mar 10, 2012 11:35 am

..treba da se preselim u Kanadu..sve lepo i krasno ali nemam pojma kako cu da odem iz Bg..volim svoju zemlju,bez obzira u kakvoj je ekonomskoj situaciji..nema lepshe zemlje na svetu od moje Srbije
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Sub Mar 10, 2012 12:30 pm

Zana ::
..treba da se preselim u Kanadu..sve lepo i krasno ali nemam pojma kako cu da odem iz Bg..volim svoju zemlju,bez obzira u kakvoj je ekonomskoj situaciji..nema lepshe zemlje na svetu od moje Srbije

Lijepa moja, kad te mazne nostalgija, svrati, ima svega ovdje kod nas, pa i djelica Srbije:)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Maj 18, 2012 10:46 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   Pet Maj 25, 2012 10:43 pm

i atmosfera okolo

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...   

Nazad na vrh Ići dole

Daleko od rodne kuce- nedostaje mi...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Uslovi za uključivanje u program VTO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: