DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Evrointegracije-da ili ne?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
drdoktor

Datum upisa : 03.01.2011

PočaljiNaslov: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 1:12 pm

Уложено осам амандмана на резолуцију о Србији
среда, 19. јануар 2011.

Европски парламент данас гласа о резолуцији о евроинтеграцијама наше земље и ратификацији ССП-а

Брисел – Посланици Европског парламента расправљали су јуче у Стразбуру о ратификацији Споразума о стабилизацији и придруживању (ССП) са Србијом, као и о нацрту Резолуције о процесу евроинтеграција Србије коју је у децембру усвојио Одбор за спољну политику ЕП на предлог Јелка Кацина. Гласање о ратификацији и резолуцији, укључујући амандмане, биће обављено данас у подне.

Рок за предлагање амандмана је истекао, а три политичке групације ЕП, социјалисти и демократе, либерали и зелени, уложиле су амандмане на резолуцију, док највећа политичка група – Европска народна партија није приложила ниједан амандман.

Франциска Брантнер и Урлике Луначек, известилац ЕП за Косово, предложиле су у име групација зелених измену петог параграфа резолуције у којем ЕП поздравља заједничку резолуцију Србије и Европске уније усвојену у Генералној скупштини УН 9. септембра прошле године и спремност Владе Србије да без одлагања започне дијалог са Приштином. Њихов предлог амандмана гласи: „Позивамо Србију да уђе у дијалог са Косовом без даљег алудирања на нове преговоре о статусу или о подели”.

Исти тандем посланика предложио је и измену седмог параграфа који се односи на паралелне структуре власти на северу Косова и „позвао власти у Београду да зауставе издавање нових таблица за аутомобиле са међународним кодом за Србију заједно са локалним кодом за седам региона Косова и отворено кршење суверенитета Косова”.

Зелени су такође предложили допуну 11. параграфа резолуције у којој се наводи да се „наглашава да Србија може да добије статус кандидата за чланство у ЕУ и да отвори преговоре о приступању само уколико Тужилаштво трибунала у Хагу оцени да у потпуности сарађује”.

Из ове политичке групе стигао је и један нови амандман у којем се „позива Савет ЕУ да пружи проактивну помоћ у хапшењу преостале двојице бегунаца слањем стручњака који ће помоћи у дубинском испитивању стратегије и стављањем на располагање такве опреме и стручности које би убрзале истрагу”.

Предлагач резолуције и известилац ЕП за Србију Јелко Кацин уложио је испред либерала два нова амандмана. Први се односи на учешће Србије на церемонији доделе Нобелове награде за мир који гласи: „Жалимо због одлуке Владе Србије да не присуствује додели Нобелове награде 10. децембра у Ослу и поздрављамо, с друге стране, иницијативу заштитника грађана да присуствује церемонији као одговорну и вредну хвале”.

Други амандман либерала односи се на реформе у војсци и у њему се „поздравља реформа, а посебно професионализација која је ступила на снагу 1. јануара 2011. године као важан корак ка модернизацији војске и даљем јачању цивилне контроле над војском”.

Групација социјалиста и демократа такође је уложила предлог за допуну параграфа 11 који се односи на сарадњу Србије са трибуналом у Хагу. „Истичемо да су најновије процене главног тужитеља трибунала да су напори Србије у потрази за преосталом двојицом бегунаца и даље проблематични”. Најновије процене Серж Брамерц је изнео прошле недеље пред спољнополитичким одбором ЕП без присуства јавности.

Социјалисти и демократе предложили су и допуну 31. параграфа о проблему избеглица истакавши „заједничко ангажовање српског и хрватског председника да истраже судбину несталих лица и да пронађу решења за избеглице и питања њиховог повратка”.

У нацрту резолуције који је усвојен у децембру потврђена је европска будућност Србије, поздрављен почетак процеса ратификације ССП-а и упућен позив државама ЕУ које још нису ратификовале ССП да то учине. Поздрављено је и подношење захтева Београда за пријем у чланство у ЕУ. У тексту је такође поздрављена одлука Савета министара ЕУ да захтев Србије буде размотрен, уз додатно охрабрење српским властима да спроведу неопходне реформе.

Резолуција, поред осталог, поздравља и доношење резолуције о Сребреници у Скупштини Србије, тражи од Београда енергичне напоре за наставак реформе правосуђа, поздравља напредак у међудржавној полицијској сарадњи, напоре у заштити мањина и подсећа на значај јаких и независних медија.

Према свим очекивањима Европски парламент ће сутра на пленарној седници изгласати ратификацију ССП-а са Србијом и усвојити резолуцију о евроинтеграцијама. Остаје још непознато како ће се посланици изјаснити о предложеним амандманима.

(Политика)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 1:51 pm

Evrointegracije -svakako !
Uostalom..poslednja istraživanja kažu da je 62 % stanovnika Srbije za ulazak u Evropu . Taj procenat naravno varira-opadne ili naraste , zavisno od dnevne politike ,ali budimo realni...Koliko nas je negde u Evropi ,žive i rade, i bolje im je nego nama , zar ne ? Žive u miru i dobro zarade .
Što to ne bi imali i u našoj zemlji ?
Ima naravno još dosta do toga ...nešto od pristupnih zahteva možemo ispuniti , nešto ne,nešto nam teško pada ...no mislim da je evropski put Srbije nezaustavljiv. Ako tu pesmu pevaju i dojučerašnji radikali -biće da su i oni shvatili ? No, ne znam da li je ijedna zemlja imala tako težak put, i da li je ijednoj zemlji jedan čovek bio toliki balast .Sve ima svoj kraj , pa valjda i ova naša mučenja poslednjih 20 godina . Za nas je kasno, no naša deca će valjda ziveti bolje ,a ne u getu kao mi.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
determinanta
Matematički kompleksna

Godina : 58
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 2:32 pm

Pošto većinu "uslova" nismo u stanju ispuniti, realno je da nas odbiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
debilko
Pogrešila roda

Godina : 54
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 3:01 pm

E Dani,tu pesmu pevaju dojučerašnji Radikali jer je profil tih ljudi da vole diktaturu i prisilu.Sad su videli da i u Evropi ne može raditi ko šta hoće, da tu postoje ograničenja i veća nego što su bila u našem Socijalizmu.
Ne mogu ovce bez ovna predvodnika i pastira pa to ti je.
A ja zato više nisam za Evropske integracije.Sada smo zdravo društvo, mislim da smo kadri da stanje kod nas sredimo još bolje nego što je u Evropi.
Ma samo da zazmemo taj stav.Ubeđen sam da će oni nama činiti ustupke a ne mi njima.
Dosta više.Sve što je bilo loše,bio sam protiv toga pa čak pozdravio lično i bombardovanje.Zasluženo potpuno.
ALi kad smo u pravu,odnoso nismo crni kao što nas predstavljaju.Evropske zakone bih ignorisao,pa po cenu da nestanemo.
Jer ovi zakoni krše elementarna ljudska prava.Ovde je sada pitanje,da ste za to da postanete Evropejac sa čipom u glavi,ili ostanete svesno ljudsko biće.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
drdoktor

Datum upisa : 03.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 3:32 pm

Danubius ::
Evrointegracije -svakako !
Uostalom..poslednja istraživanja kažu da je 62 % stanovnika Srbije za ulazak u Evropu . Taj procenat naravno varira-opadne ili naraste , zavisno od dnevne politike ,ali budimo realni...Koliko nas je negde u Evropi ,žive i rade, i bolje im je nego nama , zar ne ? Žive u miru i dobro zarade .
Što to ne bi imali i u našoj zemlji ?
Ima naravno još dosta do toga ...nešto od pristupnih zahteva možemo ispuniti , nešto ne,nešto nam teško pada ...no mislim da je evropski put Srbije nezaustavljiv. Ako tu pesmu pevaju i dojučerašnji radikali -biće da su i oni shvatili ? No, ne znam da li je ijedna zemlja imala tako težak put, i da li je ijednoj zemlji jedan čovek bio toliki balast .Sve ima svoj kraj , pa valjda i ova naša mučenja poslednjih 20 godina . Za nas je kasno, no naša deca će valjda ziveti bolje ,a ne u getu kao mi.

Ovo valjda mi je najvise zapalo za oko.

Iskreno mislim da mi skoro u EU necemo uci, kao i da ucenjivanja sa njihove strane nece prestati.

Da li bi nam ona nesto dobro donela? Sa jedne strane da, zakone, koji su nam neophodni, ali konacno i njihovu primenu, koja je jos neophodnija. Bolji zivot, donekle, jer i u EU je velika kriza. Evro je na klimavim nogama, ekonomija, sve.

S druge strane, mislim da dok ne rascistimo odnose u smislu njihove uloge u raspadu SFRJ tesko ce doci do pravih integracija. Ipak smo mi i dalje losi momci.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 5:33 pm

drdoktor ::

Iskreno mislim da mi skoro u EU necemo uci, kao i da ucenjivanja sa njihove strane nece prestati.

Da li bi nam ona nesto dobro donela? Sa jedne strane da, zakone, koji su nam neophodni, ali konacno i njihovu primenu, koja je jos neophodnija. Bolji zivot, donekle, jer i u EU je velika kriza. Evro je na klimavim nogama, ekonomija, sve.

S druge strane, mislim da dok ne rascistimo odnose u smislu njihove uloge u raspadu SFRJ tesko ce doci do pravih integracija. Ipak smo mi i dalje losi momci.
Ucenjivanje ? Pa protokol pristupa je jasan , i važi za sve zemlje EU .
Prilagodjeno zakonodavstvo , razni standardi u ekonomiji i ostalo-pa logicno je da je svima isto ? Zato i imamo Šengen , bezvizni režim, mnoštvo pogodnosti . Naš je problem što nemamo sredjenu državu i ne želimo , ili ne možemo isporučiti lica koja su optužena za ratne zločine .
Pisali smo već o ovome podrobnije , pa da ne ponavljamo , ostanimo samo pri tome -pare .Pristupni fondovi bi bili spas za Srbiju (uostalom, ponešto od toga se već koristi)
Naša deca bi mogla da rade bilo gde u Evropi , a ne bi imala kao sada status "stranog drzavljanina" , zar nije dobro što smo i mi sad po Bolonjskoj deklaraciji-pa se naše diplome isto priznaju u svetu , zar ne bi bila dobra stvar liberalni uvoz,a ne da smo taoci domaćih tajkuna ,zar nije u redu da smo polako prisiljeni voziti tehnički ispravna kola,na normalnom putu, a ne kao do sada , mrtvačke sanduke na točkovima ,zar nije u redu da se neće moći rasipati svakakvo smeće svugde , itd ?
Ne treba puno pričati-pogledajte zemlje EU kao i zemlje ex Yu koji su članovi ili gotovo članovi -zar ne bi i mi voleli da i naša zemlja bude tako čista, uredjena ,da se zna šta ko radi i da za to bude plaćen , a da odgovara ako napravi neku štetu?
Ne kažem da ćemo stupiti direktno u Rajski vrt -ali da mora da bude mnogo bolje u svemu,mora .
Da ne valja, EU ne bi trajala ni tri dana , ni jedan evropski narod se ne bi odrekao vlastite udobnosti iz bilo kog razloga . Pa biće da im je sasvim dobro,a ako i nije -tu su oni koji imaju više,pa pomognu.
Pa upravo se to sada i dešava -bogatiji pomažu siromašnijima da prebrode ekonomsku krizu.
Uostalom :

EP RATIFIKOVAO S S P I USVOJIO REZOLUCIJU O SRBIJI

Sreda, 19. Januar, 2011.| Autor: Agencija BETA

STRAZBUR - Evropski parlament (EP) danas je u Strazburu ratifikovao Sporazuma Srbije i Evropske unije o stabilizaciji i pridruživanju (S S P) i izglasao Rezoluciju o evropskoj integraciji Srbije.

Za ratifikaciju S S P glasalo je 612, a protiv 38 poslanika. Poslanici su izglasali i Rezoluciju o evropskoj integraciji Srbije, čiji je autor izvestilac EP Jelko Kacin.

Pre glasanja o Rezoluciji poslanici su se izjasnili o devet amandmana, od kojih je većina prihvaćena.

Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči

Godina : 61
Datum upisa : 29.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 10:12 pm

Nikako!!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Jan 19, 2011 10:45 pm

Norvezani navode 4 glavna razloga zasto NE za EU:
-demokratija
-solidaritet
-zastita okoline
-slobodna trgovina
( za vise informacija- google oversetter ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
حبيبي

Godina : 43
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Pon Apr 18, 2011 10:52 pm

Cisto zamajavanje... Evropa grca u problemima, i sve vise je zemalja u kojima desnica jaca...Najsveziji primer je Finska...
Francuska i Italija se bore sa izbeglicama, Romima... Nemacka i Engleska strahuju od gubitka sopstvenog identiteta... Grcka, Portugal, Island, Luksemburg...pocetak niza.... Neki najavljuju cak izlazak iz EU...Skandinavci se na svakom koraku distanciraju...
A Srbija ( he, ceo Zapadni Balkan) ''krupnim koracima'' zuri u susret zagrljaju Evrope....Zajedno sa milionima nezaposlenih...Ne moz' da nas docekaju... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante

Godina : 47
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Pon Apr 18, 2011 11:29 pm

Koji ćemo mi klinac u Evropi,kad ona nezna šta će sama sa sobom i svojim problemima? Na kraju krajeva mi i jesmo u Evropi,hteli oni to ili ne?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Pon Apr 18, 2011 11:41 pm

Ja bih postavio jedno sasvim logično pitanje :
Zašto su protiv integracije Srbije u Evropu,najglasniji oni koji žive upravo u toj istoj Evropi ? Mislim , uopšte, i u zemljama Evropske Unije ?

Malo je čudno da nama kažete-nemojteee , ljudi,gadno je to.....a vi sami ste otišli tamo, zajedno sa svojom decom -i biće da vam na pamet ne pada da se vraćate -a ona još manje ?
Što ste onda medju tim zlotvorima koji nas mrze, govorite njihov jezik, deca vam idu u njihove škole , vozite njihova kola , oblačite se po njihovoj modi -i time potpomažete njihovu privredu ? Plaćate poreze tim našim neprijateljima , jačate im državu ? Poštujete njihove zakone ?Radite kao što nikada niste i ne bi ovde ?
Pa što ne ostadoste u Srbiji , ili što se ne vratite-kada je ta Evropa tako odvratna pa nas samo laže , i doneće nam samo zlo ?

Eto...samo to pitanje imam , u vezi integracije Srbije u Evropu -da mi neko pojasni taj čudan stav ?

Za ove domaće , koji to ovde zagovaraju , mi je jasno .Pod uticajem su partija čiji "program" nestaje one sekunde kada nestane "neprijatelja" i onih ljudi čiji "biznisi "nestaju one sekunde kada nestane monopol i uspostavi se slobodno tržište .Da ne pričam o uspostavi pravne države i poštovanju zakona -to njih najviše žulja . One sekunde kada dodje do slobodnog protoka ljudi, robe i kapitala -nestaće i šarene laže , čim ove generacije mladih ljudi vide i osete kako je moguće živeti dostojno čoveka od svoga rada .
Koliko ja znam , dame i gospodo iz dijaspore -svi ste pored "miliona nezaposlenih" ipak zaposleni ,i živite mnogo bolje nego mi ,a bogami kad zagusti -i od njihove socijalne pomoći i drugih beneficija koje daju te grozne države , zar ne ?

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sub Mar 03, 2012 10:50 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pic... pic... booored

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Djoka20

Datum upisa : 14.05.2012

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Čet Jul 05, 2012 6:03 pm

Nikad Srbiji tamo mesto nije. EU od nijedne zemlje nije trazila, kao sto je trazila od Srbije. Uzimaju nam Kosovo, bombarduju nas, ubijaju nam decu, sta ce nam? Zar su nam to prijatelji? Naravno da ne. Politicka i vojna neutralnost i DSS Voja Kostunica spas za Srbiju.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Uto Okt 14, 2014 9:24 am

"Ako ostane ovako kao što je sada, na prag EU stići ćemo kao gologuzo pleme bez ijedne duhovne potrebe, sa samo jednom ambicijom: redovnom platicom, što će stranim i domaćim kapitalistima odlično sesti. A pošto pleme slepo obožava poglavicu, sagradiće mu totem sa verno izvajanom zadnjicom koja može da primi bezbroj celivanja odjedared, i to će biti najvažniji kulturni spomenik. Spomenik na našem grobu"

by Marčelo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Uto Okt 14, 2014 10:34 am

... dakleM, prstov'o sam čelo... da li mi ulazimo u Evropu il' Evropa dolazi kod nas... poredio bih to sa turizmom...
- kada imaš kintu, odeš u hotel i ti diktiraš tempo... naravno, bahaćenje je samo za nekulturne a mislim da u Srbiji još uvek postoji neka osnovna kultura...
- nemaš kintu a dobiješ neki mufte aranžman, onda poneseš šta ti se nađe u špajzu i manji si od makova zrna... džaba ti kultura koju imaš, ne možeš ni u III klasu...

... popušili smo odlazak u Evropu, sada ona dolazi kod nas, po njenim pravilima (a imali smo šansu da se dogovorimo i ubacimo koju "našu")...

... da se razumemo, nisam protiv Evrope ali ne sa ovom garniturom... nemam memoriju zlatne ribice a nisam poltron...
... KVD (Kako Vetar Duva) su mi se zaista ogadili...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 11:58 am

... 28.10.2014. u 09:00, postajem građanin evropske unije...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca

Godina : 45
Datum upisa : 13.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 3:53 pm

Evrointegracije- NE.

Mnogo je razloga za ovo veliko NE.

Već smo izgubili mnogo tradicionalnih vrednosti, izgubili bi još više ulaskom u EU.

Sa ekonomske strane- ne bismo mogli da ispunimo sve šta EU nameće. A tu su i naša istorija, tradicija i ostalo...

Ne diraj lava dok spava!

Nazad na vrh Ići dole
http://mojezbrkanemisli.wordpress.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 5:22 pm

..ja se uopste ne zamaram oko tog pitanja,oni nas nece ma koliko tvrdili suprotno,ali uspece u necem drugom,postacemo kolonija ererere ..ili vec jesmo..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 5:38 pm

Po svim anketama ,oko 67 % građana Srbije je "za" evrointegracije . Taj procenat varira zavisno od dnevne politike ,ali možemo i zanemariti ankete .
Ako ima 1,5 miliona naših građana u Evropi ,ako svaki drugi student daje odgovor "da diplomiram ,pa da emigriram" ,ako ima na desetine hiljada građana koji imaju "dvojno" ili apliciraju na to da dobiju državljanstvo neke evropske zemlje ,a na desetine hiljada građana žele da odu ,i odlaze svake godine ,da li je onda i potrebno postavljati to pitanje ?
Zna se ko je decidirano  "protiv" -desne i nacionalističke političke partije i pojedinici, crkva i oni koji imaju direktnu korist da drže monopol na "zatvorenom" tržištu ,deo naroda koji je zadojen dugodišnjim zatupljivanjem o "patriotizmu" . 
Pa migracije ka Evropi traju na ovim prostorima decenijama ,pobogu .
Srpski apsurd je da baš ti najveći "evroskeptici" i "patriote " svoju decu školuju u stranim školama ,imaju biznise svuda po Evropi ,pa i pasoše evropskih zemalja ,čak su i najveći korisnici evropskih proizvoda ,od parfema do automobila ,i redovno letuju i putuju tamo .

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 5:42 pm

Nisam ni evroskeptik ni tzv. patriota,ali kako sada stvari stoje to nam je jasno predoceno.Jedino ako se evropska politika znajcajnije ne promeni pa spuste rampu zmureci na jedno oko..
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda

Datum upisa : 20.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 7:58 pm

Lakota, ta rampa koju su nama postavili ima hiljadu bodlji. Kako god pokušamo da prođemo na nešto se nabodemo, a to nije bio slučaj sa Rumunijom i Bugarskom. Ne znam ni jesu li Hrvati uskladili baš sve svoje zakone i propise sa tim famoznim standardima i kalupima u koje hoće da nas strpaju, sudeći po onome što čitam, rekla bih da nisu.
Sa nama je igranka drugačija. Mi vučemo nerešeno pitanje Kosova i Metohije, a kako ni sami evropski zvaničnici nisu više načisto koliko je bilo pametno podstaći i priznati tu republiku, ne znaju kako da se iz toga izvuku. Uvek će nam naći nešto u čemu nismo zadovoljili. Nedavno su opet pretili zaustavljanjem procesa zbog toga što ne uvodimo sankcije Rusiji, sad će možda, zbog incidenta i na utakmici...Tu se više ne radi o suzbijanju kriminala, smanjenju administracije, uvođenju platnih razreda... Sve je to kao u bajci o Pepeljugi, taman mislimo stići ćemo na bal, kad ono dođe maćeha i prospe žito po podu... Da ostanem u toj metafori, nisam više ni sigurna koliko nam baš pristaje ta cipelica, ali je ona izgleda jedini put koji nam je ostao.
Jedino ako Putin reši da pravi neku Rusku uniju, pa da se okrenemo na tu stranu zlz

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 8:08 pm

Zato i kazem da samo pricaju prazne price,da nas nece..
Nazad na vrh Ići dole
lollypop

Datum upisa : 02.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 9:28 pm

Sibila_ ::

Jedino ako Putin reši da pravi neku Rusku uniju, pa da se okrenemo na tu stranu  zlz

Danubius, čuješ li ti ovo...?! krsti se smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 9:44 pm

lollypop ::

Danubius, čuješ li ti ovo...?! krsti se smehsmeh smehsmeh
Ništa to novo nije .
Još Šešelj je radio na projektu Unije "Rusija ,Belorusija ,Srbija " a Toma ,njegov đačić ,je javno izjavljivao da je za Srbiju bolje da je "ruska gubernija" nego  u EU . Ni mali Vučić se nije bolje  izražavao ,mada je njegov domaći zadatak bio "Velika Srbija" pa onda ostalo .
Oni što su bili "za Evropu" ,su bili "domaći izdajnici i strani plaćenici" .
Danas obojici ne smeta da nose "Armani" ,voze "Audije " i provode se po toj mrskoj Evropi ,od Vimbldona do Kelna ,Merkelova im najbolja drugarica . A naša deca i ko god može ,i pored našeg "evropskog puta" jure tamo i prečicom ,ako ikako mogu ,da pre stignu .
U Rusiju ne ide niko sem neukih i sirotinje ,naših radnika na građevini -a kako se tamo provedu ,vidi se u novinama svaki dan .

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Godina : 57
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   Sre Okt 15, 2014 9:51 pm

Dany,nisam desnica,ali nasi vole EU proizvode,platu vani,skolovanje djece...ali da imaju svoje "selo" da se vrate kad se pozele domace hrane,spokoja i mira....daaaaaa,jer ovdje drhtis na svako govno...ne znas ni sta te snaslo,al snaslo te....nije EU slatko lizalo u bojama...ima tu pelina i vise neg sto moze Balkanac da pocucla.Kad si ti EU onda imas druge zakone i prava,a kad ides da radis u EU,tvoj zakon te ceka nedirnut.
Ne mislim na zakone bukvalno,vec na crvavu jabuku,zakrivljen krastavac,salatu sa nejednakim brojem listova te i te velicine....a to EU ne da....to moze samo sa njihovim sjemenom i kontrolom.Eto ja malo drugacije ubacih Pepeljugu,ali shvatice ko zeli da shvati.Ja jos ne vidjeh napretka u ni jednoj zemlji koja je pripojena EU,kojom diriguje euro moneta,mozda ljevicari znaju neku da se okoristila o EU.
Znam i da je sadasnje stanje katastrofa i da je to jedina nada....ali to je mac sa 2 ostrice.Merkelova zavrsava ono sto je Hico zamislio a nije stigao da odradi,samo na perfidniji nacin.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Evrointegracije-da ili ne?   

Nazad na vrh Ići dole

Evrointegracije-da ili ne?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: