DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

Amerika,Amerika...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
jutarnja izmaglica

Godina : 61
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

PočaljiNaslov: Amerika,Amerika...   Sub Dec 11, 2010 12:50 pm

First topic message reminder :

Saradnja CIA i nacista pred Kongresom
CIA pustila glavnog izvršioca holokausta da pobegne u Argentinu
Beta | 11. 12. 2010. - 00:31h | Foto: Reuters, Wikipedia | Izvor : BLIC [You must be registered and logged in to see this link.]

VAŠINGTON - U izveštaju istoričara dostavljenom danas američkom Kongresu otkrivaju se detalji kako je američka obaveštajna služba CIA koristila i štitila neke agente nacističkog Gestapoa posle Drugog svetskog rata i kako je tražila glavnog izvršioca holokausta Adolfa Ajhmana.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pred američkim Kongresom 1.000 dokumenata o tajnim operaciama

Izveštaj pod nazivom "Hitlerova senka: nacistički ratni zločinci, američka obaveštajna služba i hladni rat" napisali su istoričari iz američke Nacionalne arhive.

U njemu se nalaze oko 1.000 dokumenata - snimaka, pisanih izjava, ekspertiza i analiza o tajnim operacijama CIA i vojne obaveštajne službe.

"Podaci CIA su nam omogućili da steknemo bolju sliku o kretanju nacističkih ratnih zločinaca u posleratnom periodu. Podaci iz vojske su obimni i biće potrebno nekoliko godina da se sve to pročita", rekao je koautor studije Ričard Brajtman sa Univerziteta u Vašingtonu.

Portparol CIA Džordž Litl izjavio je da ta agencija nije u to vreme imala politiku ili program zaštite nacističkih ratnih zločinaca, niti je pomagala da oni izbegnu pravdu.

Litl je rekao da je CIA decenijama sarađivala s ministarstvom pravde o tome, kao i sa odsekom za specijalne istrage.

U izveštaju se navodi detalji kako su Amerikanci koristili oficire Gestapoa, uključujući Rudolfa Mildnera, posle Drugog svetskog rata. Vojska je držala Mildnera i vodila računa da ne dođe u ruke istražitelja za ratne zločine, jer joj je bio potreban zbog svojih saznanja o komunistima.
Adolf Ajhman

"Namera vojske da koristi oficire Gestapoa protiv komunista mnogo je veća od onog što smo do sada mislili, iako nije bilo velikih slučajeva kao što je bio slučaj Klausa Barbija", rekao je Brajtman, aludirajući na ozloglašenog "Kasapina iz Liona", koji je radio za američke obaveštajce posle rata.

Mildner je kasnio pobegao u Argentinu, gde se sastao sa Ajhmanom, koji je iz Evrope pobegao u Južnu Ameriku. Izveštaj navodi detalje o Ajhmanovom kretanju pre nego što ga je 1960. godine otela izraelska obaveštajna služba.

"Oni (dokumenti) pokazuju da je zapad znao o Ajhmanovim zločinima i njegovom posleratnom kretanju. Niko iz američke obaveštajne agencije nije pomogao Ajhmanu da pobegne, već su mu jednostavno dozvolili da se bezbedno sakrije i ode u Argentinu", rekao je Brajtman.

Saradnja sa nacistima i tokom Hladnog rata
U izveštaju se navode i detalji saradnje CIA i nacističkih saradnika za vreme Hladnog rata.

U pokušaju da razbiju Sovjetski Savez preko Ukrajine, agencija se obratila pronacističkim ukrajinskim nacionalistima, među kojima je bio Mikola Lebed, koji je vodio paravojnu organizaciju koja je tokom rata sprovodila politiku etničkog čišćenja.

Lebed je otišao u Njujork 1948. godina, a njegova saradnja sa agencijom je "trajala koliko i ceo hladni rat", navodi se u izveštaju.
"CIA je navodila tada da Lebed nema veze s nacistima i da je on ukrajinski borac za slobodu", dodaje se u izveštaju i navodi da je Lebed imao kontakte sa CIA do smrti, 1998. godine.

Moj komentar
Koliko su Artukovica drzali pod svojim okriljem i kad su videli da ce da krepa onda se toboze napravili fini da se operu i isporucili ga ?A koliko je jos takvih artukovica na njihovim jaslama to sam bog zna i naravno-Amerika uvek bila i ostala leglo svog zla ovog sveta
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm

AutorPoruka
promaja
Panonski lav
Panonski lav

Godina : 55
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sre Maj 21, 2014 1:09 pm

Amerika,Amerika...zemlja velika.,..
Našao sam par lepih slika,tako se kaže ,meni uopšte nisu lepe al teraju na oprez.

[You must be registered and logged in to see this image.]baš čudna zastava
[You must be registered and logged in to see this image.]baš čudne ZASTAVE...

[You must be registered and logged in to see this image.]baš čudna gradjevina

[You must be registered and logged in to see this image.]baš neki čudan simbol...

[You must be registered and logged in to see this image.] nažalost,već VIDJENO
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sre Maj 21, 2014 11:31 pm

E nek im je taj rekao. Samo sto nazalost ne pije vode. Niko im ne moze nista.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sre Maj 21, 2014 11:52 pm

Ničija nije gorela do zore ,svaka imperija je padala kad dosegne vrhunac,neće ni oni proći bolje ...da li im neko nešto može ,pa možda neće ni trebati ,svakom mečka zaigra pred vratima kad-tad....Sever i Jug ,bila jednom serija a istorija zna i da se ponovi 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sre Maj 21, 2014 11:55 pm

promaja ::
Ničija nije gorela do zore ,svaka imperija je padala kad dosegne vrhunac,neće ni oni proći bolje ...da li im neko nešto može ,pa možda neće ni trebati ,svakom mečka zaigra pred vratima kad-tad....Sever i Jug ,bila jednom serija a istorija zna i da se ponovi 

Moj promaja, iz tvojih usta u Bozije usi. Jer kako idu, kojim tempom, svi smo mi ebali jeza u bodlje.

Iskreno, ogroman sam optimista, vjerujem i sad da dobro uvijek prevlada. Al pored tehnologije koju imamo, medija, etc. nemam vjere vise ni u sta. Sve sasijeku u korijenu.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Čet Maj 22, 2014 12:09 am

U pravu si što se tiče toga ,znaju saseći u korenu ,al nije baš lako sasecati na više mesta odjednom...lako je sjebati Jugoslaviju ,Irak ....al će ići malo teže kad počnu u kući nemiri,ne verujem da će imati muda da tu seku ...a neko taj momenat čeka booored  spite
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Čet Maj 22, 2014 12:26 am

U pravu si što se tiče toga ,znaju saseći u korenu ,al nije baš lako sasecati na više mesta odjednom...lako je sjebati Jugoslaviju ,Irak ....al će ići malo teže kad počnu u kući nemiri,ne verujem da će imati muda da tu seku ...a neko taj momenat čeka booored  spite

Nema od tog nista. Znas kako recimo u Srbiji sad drze narod u sahu sa minimalnim placama, problemima egzistencije i slicno?! E taj su receptic pokupili od Amera. I da ista bude sto makar podjseca na nemire u zemlji, vrlo lako se takvim narodom manipulise.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Čet Maj 22, 2014 12:33 am

Kono ,znaš za onu -očekujte neočekivano-pa ,kad počne igranka bojim se da će teško moći da održe kontrolu a dokaz smo i mi .....sve im je jasno al im sad nije jasno da smo u nevolji skupa...to kod njih neće imati vremena da se pokaže ,jer će čekati Supermena i Betmena da ih spase... naklon  dm2
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Čet Maj 22, 2014 12:47 am

,,,jer će čekati Supermena i Betmena da ih spase... naklon  dm2

A da znas! Ovo je toliko blizu istine hahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Pet Maj 23, 2014 7:10 pm

[You must be registered and logged in to see this link.][/size]

Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE

Godina : 58
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sre Jul 09, 2014 5:05 pm

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Uto Nov 04, 2014 1:04 am

I tako ti se ja vozim u PA, stanem na stop plaza da kupim kafu,,,,Stojim u redu u Starbucks, kad imas sta da vidis: slika za Most Wanted na oglasnoj tabli, trazi se Eric Frein za ubojstvo policajca. Cuj Eric Frein, a fotkica pored kao sada i od prije, za vrijeme rata u nas. Ja zinula.

Nije proslo malo, uhapsise ga, u nekoj napustenoj kuci.

Prolazim ja ponovo po PA, stanem na isti stop, opet kafa. Kad ona ista slika, a ispod one iz rata pise: Vjecna ti slava, na nasem o_O

Mislim se nesto bas, kad te se kakav crnac docepa u zatvoru, nek ti je Bog na pomoci smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sre Nov 05, 2014 8:13 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sre Nov 05, 2014 1:19 pm

smehsmeh rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol rlol
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Sub Nov 22, 2014 7:30 pm

Šta im bi ?

CNN: Šta najviše volite u Srbiji

CNN International u okviru svog segmenta iReport priprema priču o Srbiji i poziva sve čitaoce da pošalju svoje fotografije sa kratkim opisom. Najbolji prilozi će biti objavljeni na sajtu CNN-a.

"Locirana na raskršćima istočne i centralne Evrope, Srbija je bila svedok burnih istorijskih događaja u njenim drevnim gradovima, planinama i dolinama. Nakon godina nemira posle raspada Jugoslavije, Srbija se sada izdvaja kao regionalni centar za inovacije. Takođe, postaje prava turistička destinacija", piše CNN.

Uz pitanje "Da li ste ikada posetili Srbiju?" CNN poziva čitaoce da pošalju fotografije omiljenih prizora iz zemlje.
To može biti neka jedinstvena zgrada, prelepi pejsaž, ukusno jelo ili slika lokalnog običaja.

[You must be registered and logged in to see this link.] link

I normalno ja moram oma sve da proverim i probam ko mali .

Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   Pet Jan 23, 2015 7:02 pm

Ispovest devojke koja se udaje za svoga oca

Osamnaestogodišnja devojka iz Sjedinjenih Država je otvoreno progovorila o tabuu koji je uzdrmao ceo svet, a koji se tiče sporazumnog seksualnog odnosa između jednog roditelja i deteta.

Devojka koja ne želi da otkrije svoj identitet kaže da je začeta na maturskoj zabavi svojih roditelja. Odrasla je sa majkom, a oca je tek nedavno upoznala nakon što ju je našao na Fejsbuku.

Prilikom prvog susreta sa ocem, pomislila je da je veoma zgodan, a jednog poslepodneva, naizgled bezazlena igra rvanja se pretvorila u ozbijan seks.

“Bilo je veoma romantično i senzualno. Trajalo je oko sat i bilo je dosta predigre. Oboje smo doživeli orgazme. Veoma smo slični, pa nam je lako da zadovoljimo jedno drugo. Nikada nisam bila u strastvenijoj, ispunjenijoj i situaciji punoj ljubavi”, izjavila je ova osamnaestogodišnjakinja za news.com.au.

Njihov slučaj objašnjava pojava koja se zove “genetska seksualna privlačnost” (GSA), a u svetu ima još dosta ovakvih slučajeva kada se emotivno i seksualno povežu roditelji sa svojom davno otuđenom decom.

Devojčina mama ne živi u istom gradu kao i oni, a njih dvoje je posećuju nekoliko puta mesečno. Prilikom takvih poseta se suzdržavaju od bilo kakvih izliva nežnosti ili oslovljavanja jednog drugog nadimcima, kako njena mama ne bi saznala pravu istinu.

“Nedavno smo se i tetovirali zajedno. Na mojoj tetovaži piše 'Volim kikiriki puter', jer mu tako tepam, a na njegovoj piše 'Volim žele', jer tako on mene zove. Koliko očeva i kćerki poznajete da imaju ovakve nadimke jedno za drugo a kamoli tetovaže?”

Ova osamnaestogodišnjakinja je izjavila da će im venčanje biti jedinstveno.

“Preovlađivaće crna i ljubičasta boja, venčanica će biti crna, a mi ćemo nositi starke.”

“Na stolovima će biti buketi bez lišća, što treba da reprezentuje brak, koji tek treba da se razvije”, izjavila je ova devojka.

Par planira da se preseli u Nju Džersi, jer tamo zakon štiti genetski povezane ljude koji se upuštaju u seksualnu vezu.

Kada se tamo presele, reći će svima sa svoje planove.

“Ne razumem zašto ljudi osuđuju moju sreću. Mi smo dvoje odraslih osoba koje su pomogle i usrećile jedno drugo.”

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Amerika,Amerika...   

Nazad na vrh Ići dole

Amerika,Amerika...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 10 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» MARK TWAIN