DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pet Dec 10, 2010 10:10 pm

First topic message reminder :

Sanader uhapšen u Austriji 
N.V, Agencije | 10. 12. 2010. - 08:55h |

ZAGREB - Austrijska policija telefonom je obavestila policiju Hrvatske da je, na osnovu međunarodne poternice, danas u 15.50 časova u salcburškoj regiji uhapsila bivšeg hrvatskog premijera Ivu Sanadera.

Uhapšen Tomislav Merčep, optužen za zločine nad Srbima

Hrvatska policija juče je uhapsila Tomislava Merčepa, nekadašnjeg pomoćnika ratnog ministra unutrašnjih poslova, koga, kao i jedinicu kojom je komandovao, mediji i nevladine organizacije odavno optužuju za ratne zločine nad srpskim civilima u Zagrebu, Vukovaru, Pakračkoj poljani i Gospiću.

---------

Ovako nešto je bilo nezamislivo u regionu , i još je uvek ...da li je Hrvatska postala odlučna u sprovodjenju zakona koji moraju važiti  za sve , ili je to dimna zavesa za gradjane ?

Poslednji put izmenio Danubius dana Sub Avg 05, 2017 8:16 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/ Na mreži

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

Godina : 37
Humor : YES-You now :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Jan 18, 2012 1:41 pm

pravna ..nego šta... lol!
još kad ode PDV...ko nam je ravan...cccc..strašo

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Jan 18, 2012 7:51 pm

Korak za korak, da postaje pravna drzava.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Jan 19, 2012 1:29 am

Postaje ili ne postaje...ali ovo dobro izgleda .

Pupovac dobio čelno mesto u odboru

Izvor: Tanjug

Zagreb -- Srpski poslanik u Hrvatskom saboru Milorad
Pupovac dobio je čelno mesto Odbora za spoljnu politiku, a njegov
zamenik biće Frano Matušić iz HDZ.

Milorad Pupovac (Foto: FoNet, Arhiva)

Poslanici Sabora izjašnjavali su se o čelnim ljudima u odborima u kojima nije izvršen izbor predsednika i njihovih zamenika.
Odbor
za unutrašnju politiku i nacionalnu bezbednost vodiće poslanik HDZ-a
Miroslav Tuđman, koji je u režimu svog oca Franje bio visoki obaveštajni
rukovodilac.
Od 29 odbora, tri petine će voditi ljudi iz pobedničke koalicije, a ostale iz opozicionih stranaka.

Praksa je da tamo gde je predsednik iz opozicije, zamenik bude iz vladajuće koalicije i obrnuto.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Jan 19, 2012 10:43 am

Eeee, koga briga za Hrvatsku, ja se pitam: potaje li Srbija pravna drzava?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Jan 19, 2012 5:04 pm

mikica563 ::

Briga je srbima koji zive i rade u hrvatskoj.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sub Jan 21, 2012 7:12 am

Briga je srbima koji zive i rade u hrvatskoj.[/quote]

Dobro, u pravu si, samo sam htela da kazem da treba da cistimo ispred svojih vrata a ne da zavirujemo u tudja dvorista, recimo tako
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sub Jan 21, 2012 9:26 am

Eeee, koga briga za Hrvatsku, ja se pitam: postaje li Srbija pravna drzava?
Razumem šta želiš reći.
Objektivno, daleko smo i jedni i drugi .Hrvatska se trudi da bolje nosi oreol potreban za ulazak u EU ,korumpirana je isto kao i Srbija ,ali htela-ne htela ,zakone je prilagodila ,kao i dobar deo infrasturkture,što mi nismo. Nema nerešene teritorijalne sporove (Piranski zaliv je sitnica) i mudrije rešava manjinska pitanja kroz aktivnu regionalnu politiku ,bar pro forma .
Velika i bitna stvar -oni su skoro potpuno istisnuli "nacionalnu desnicu "iz Sabora ,a rezultati poslednjih izbora govore da se okreću socijaldemokratiji kao političkoj osnovi zemlje , i to u trenutku kada su istom zgodom skinuli i monopolizam HDZ .Daleko je sve to od jedne evropske demokratije ,verovatno će trajati godinama ,ali u suštini ipak da vuku prave poteze potrebne da ih Evropa i svet takvima vide .Ostalo je vezano za vreme .

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sub Jan 21, 2012 9:29 am

Evo mene..:)
Što.Forum je ex yu.
Još uvek ovismo jedni o drugima,ma koliko to negirali.
Ja sam Srpkinja iz Hrvatske...A na forumu ima i Hrvata i Muslimana iz Hr...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sub Jan 21, 2012 11:00 am

Kijara-brm ::
Evo mene..:)
Što.Forum je ex yu.
Još uvek ovismo jedni o drugima,ma koliko to negirali.
Ja sam Srpkinja iz Hrvatske...A na forumu ima i Hrvata i Muslimana iz Hr...

..ima i iz Dijaspore! Bez obzira na sve ovo ostalo, mislim da je hrvatska na dobrom putu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 9:00 am

Recimo ovako: cak i da Hrvatska "nije na dobrom putu" i da ima katastrofalno los odnos prema manjinama, pa i Srbima, kao sto je imala nedavno, Srbija ne bi bila umogucnosti da uradi nesto za njih osim da skrguce zubima, jer smo u krizi svake moguce vrste, da ne nabrajam. Posto zivim u Srbiji, i odavde sam rodom, mene licno mnoooogo vise brine sta se ovde desava, neka mi niko ne zameri na tome. Imam prijatelje Srbe u Hrvatskoj, isla sam tamo pre dve godine kao u bilo koju tudju zemlju, sto pre trideset pet godina nije bio slucaj, ali vremena se menjaju i nema nazad. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 10:44 am

Recimo ovako: cak i da Hrvatska "nije na dobrom putu" i da ima katastrofalno los odnos prema manjinama, pa i Srbima, kao sto je imala nedavno, Srbija ne bi bila umogucnosti da uradi nesto za njih osim da skrguce zubima, jer smo u krizi svake moguce vrste, da ne nabrajam. Posto zivim u Srbiji, i odavde sam rodom, mene licno mnoooogo vise brine sta se ovde desava, neka mi niko ne zameri na tome. Imam prijatelje Srbe u Hrvatskoj, isla sam tamo pre dve godine kao u bilo koju tudju zemlju, sto pre trideset pet godina nije bio slucaj, ali vremena se menjaju i nema nazad. Pozdrav

Definitiv se upisujes u pogresnoj temi @mikica563 :bub:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 2:50 pm

Danubius ::

Pupovac dobio ... :ass kiss :

Kad bi Hrvatska postala pravna država ostala bi Breza bez posla. :102:

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 2:56 pm

Hrvatska ulazi u EU 06.2013 Oce nece to je rijeseno. A EU nepusta ne pravne drzave u EU.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 3:17 pm

ebo me referendum...
džaba moj glas.. lol!
mene brine pdv 25%
sve cene odoše gore +pdv
ko nema ..krašće od onog ko ima.ko ima strepiće..
porast kriminala...

pa mi smo genije..gde ima pdv od 25%?nigde
GDE DA KRENEM KUD DA SE DENEM uplaseni mis
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 3:30 pm

pdv 25 % ima Danska, ali imaju vecu platu no kao u hrvatskoj.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 3:53 pm

U MELBOURNEU ZATVORENO BIRALIŠTE,
REZULTAT JE 72% PROTIV.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Samhain

Datum upisa : 22.11.2011

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 4:39 pm

za sada se izjasnilo 60% hrvata ZA EU, kažu u vijestima
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Ned Jan 22, 2012 5:10 pm

Pa nije to tajna, to je vec rijeseno. Ovo je samo sada javno da Hrvatska je za JA!
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pet Okt 12, 2012 9:57 pm

Dragoslav Pavkov:
Ratni zločin kao "nematerijalna šteta" (1)
Ana Maljević je hrvatskom bogu zgrešila samo to što se udala za Srbina i rodila četiri sina.
U julu 1991. godine, u kuću Ane i Bogdana Lukića došao je komšija Hrvat i Bogdanu rekao da bi bilo dobro da se za jedno vreme negde sklone; dovodeći sebe i svoje u opasnost, ovaj fini čovek je učinio ono najmanje moguće - što je Bogdanu i sinovima spaslo živote... Navodno, na sastanku "domoljuba" iz njihovog kvarta odlučeno je da se kuća Lukića pretrese kako bi proverili ima li kod komšija oružja.
U to vreme, svi Srbi iz Hrvatske su sumnjičeni i tretirani kao "suradnici UDBE i KOS-a, četnički snajperisti, itd".
U Splitu je uhapšen penzionisani potpukovnik JNA, osamdesetogodišnjak, kao "snajperista", poznati su primeri i iz drugih gradova, a tadašnji tabloid "Slobodni tjednik" vodio je antisrpsku i antiarmijsku kampanju praveći i objavljujući "spiskove suradnika KOS-a" na koje su stavljali imena iz telefonskog imenika, sva koja su im se učinila srpskim; modus operandi je bio:

Ako u ulici Vladana Desnice živi Milan Popović - taj ne može biti Hrvat, da jebe ćaću... Čak ni Hercegovac.

Pa i pored ovako "osebujne" metodologije za otkrivanje "srboćetnika i srbokomunista, tj - srbokomunistićkih ćetnika" omaklo im se nekoliko grešaka (sa hercegovcima), što je urednika i vlasnika "ST" koštalo - ali to nije naša stvar.

Bogdan Lukić nije imao oružje, ni lovačko ni vojno, ali je znao s kim ima posla, tj. ko su "domoljubi" pa je s razlogom pretpostavio da bi mu i pored toga što oružja nema - nešto ipak mogli "pronaći" tokom pretresa.

Sa sinovima se spakovao i otputovao u Suboticu, Ana je ostala da čuva kuću.

Inače, fini komšija koji je Bogdana upozorio na opasnost isto je rekao i ostalim Srbima koje je poznavao; Vlado Skeledžija je odbio da ide bilo kuda jer nikom ništa nije kriv... Politika ga ne zanima, boli ga brdo i za Srbe i za Hrvate, on gleda svoj posao i svoju porodicu; Skeledžija i još trojica koji su te večeri odvedeni iz svojih kuća, nakon toga su nestali i iz Dunava su izvađeni kod Novog Sada. Nikada se nije saznalo ko ih je odveo niti ko ih je pobio.

Ana Lukić tek što je opremila kuću novim nameštajem, i nije imala srca da je napusti. Osim toga, kao Hrvatica po rođenju, mislila je da joj se ništa neće desiti... Pa zaboga, ovi novi političari ne silaze sa dalekovidnice i ne zaklapaju usta pričajući kako su im svaki Hrvat i Hrvatica neophodni u novoj nezavisnoj Hrvatskoj.

Ana je radila u vukovarskoj bolnici... Ako se setimo dr Vesne Bosanac, lako je shvatljivo zbog čega je nekoliko dana posle odlaska muža i sinova za Srbiju i sama prestala da odlazi na posao; odijum kolega i koleginica bio je neizdržljiv. Sa većim simpatijama su gledali bolničke "žohare" nego nju - "posrbljenu" Hrvaticu koja je rodila četiri "četnika".

Sa Bogdanom se poslednji put čula početkom septembra 1991. Rekla mu je da se ni slučajno ne vraća u Vukovar, da će i ona izaći iz grada prvom prilikom... Međutim, gradom su već javno harale Merčepove paravojske, otpočela je operacija za deblokadu kasarne i svi izlazi iz grada su zatvoreni. Na javnu scenu su stupili eskadroni smrti "mlade hrvatske demokracije".

Uskoro, u kuću su banuli nekakvi dobrovoljci iz Đakova... Ana je iz podruma slušala kako preturaju i prevrću nameštaj, iz kuće su odneli sve što im je zapalo za oko. Kada su otišli, Ana se okuražila i izašla iz podruma da vidi šta nedostaje... Jednog od njih đavo je doneo nazad i zatekao ju je u dnevnom boravku. Kako je Bogdanu ispličala Olgica Gedošević - Anina prijateljica kojoj se ova poverila - "hrvatski dragovoljac" ju je silovao i zapretio joj da drži jezik za zubima. Ana je te večeri pobegla u atomsko sklonište Borovo-komerca koje je već bilo puno civila; bila je to polovina novembra '91.- par dana do oslobođenja i ustaške junačke predaje.

Martin Sabljić je bio Anin i Bogdanov komšija, dobro su se poznavali. Bio je fudbalski trener, a Bogdanova dva sina su igrala za Radnički... I jedan od "zapovjednika" u opkoljenom gradu.

Prilikom pretresa, kod Ane je među ostalim dokumentima pronašao vojne knjižice Bogdana i sinova; odmah je naredio da je streljaju. On je dakle bio naredbodavac.

I te kako dostupan "jugoslavenskom i srbijanskom pravosuđu" - budući da je sa mnogo svojih pajtaša zarobljen 18. novembra 1991. I pred Vojnim sudom u Beogradu procesuiran za ratni zločin protiv civilnog stanovništva... I na osnovu izjava svedoka Olgice Gedošević i Dragoljuba Vračarića (koji je preživeo streljanje) osuđen na smrt.

I po naredbi Milana Panića, premijera SRJ, oslobođen u Nemetinu 14. avgusta '92, godine.

Za one slabijeg pamćenja, u jeku rata u Bosni i Hercegovini - Vlada SR Jugoslavije je Hrvatskoj (dojučerašnjem neprijatelju) predala 714 (dobar pešadijski bataljon) u gradskoj gerili prekaljenih ustaša koji su u roku odmah upućeni u borbu, a zauzvrat dobila nekolicinu vojnika JNA zarobljenih u Hrvatskoj tokom služenja vojnog roka, nekoliko vojnih penzionera i par baba na čije stanove je rvatsko Ministarstvo obrane bacilo oko. Zbog takvog "mirotvorstva" Milan Panić, propali biciklista i biznismen, politikant poznat jedino po ovom ispadu i vozikanju Titinom "Mečkom" po parku Belog dvora - odgovoran je za sve žrtve granate, metka ili noža nekog od oslobođenih ustaša.

Zajedno sa Anom streljana je i Vida Jakovljević.

Olga Gedošević inače Ruskinja, takođe je bila određena za egzekuciju, ali je srećom naišao njen sestrić u uniformi ZNG, koji ju je nazvao tetkom i upitao kako je... Kada je Sabljić video da je čovek u uniformi poznaje, naredio je da je vrate nazad u sklonište.
Priču koju je Olgica ispričala Bogdanu Lukiću, ponovila je i na suđenju Sabljiću i kompanjonima pred Vojnim sudom u Beogradu.

Ana Lukić je sa još nekolicinom civila streljana na železničkoj stanici u Borovu, a ubica je Nikola Čibarić.
To streljanje je preživeo i o njemu svedočio pred Vojnim sudom Dragoljub Vračarić. Ubica i naredbodavac su osuđeni na smrt.
I par meseci kasnije razmenjeni po načelu "svi za sve" - mi njima uvežbane i motivisane ustaše, oni nama polumrtve regrute i udovice vojnih penzionera...

Nakon okončanja borbenih dejstava '91. Bogdan je na osnovu obdukcionog nalaza koji je sačinio dr Zoran Stanković suprugu identifikovao među 1200 civilnih žrtava rata. U martu '92. preneo ju je u porodičnu grobnicu. Na suđenju u Beogradu, Bogdan je pitao Čibarića zbog čega mu je ubio suprugu; ovaj je pokazao na Sabljića i rekao da bi ovaj ubio njega da to nije uradio... Sada mu je žao.

Nakon "reintegracije hrvatskog Podunavlja u ustavnopravni sustav RH" Bogdan je pred sudom u Vukovaru pokrenuo parnicu za nadoknadu štete,
i to je razlog za ovaj tekst... (nastavak)

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pet Okt 12, 2012 10:00 pm

Cojle! Seljak sam pa umem i reč da probiram!

Odkad si brate svabo?! rijec probiram-probieren je Njemacka rijec! :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
cojle

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pet Okt 12, 2012 10:15 pm

Ratni zločin kao "nematerijalna šteta" (2)

Naime, ma koliko da je cela priča eksplicitna - u njoj nema ništa neobično.
Sve je kliše: Hrvati namazani Latini, Srbi naivčine koje svaka budala prevodi žedne preko vode kako joj se navrne...
I što je "najlepše", Srbi na položaju su uvek široke ruke kad se radi o tuđim glavama; srpskim, ali tuđim.
Parnica za nadoknadu štete se pokreće kada je nepobitno utvrđeno da je tužitelj krivicom tačno određenog tuženog pretrpeo materijalnu ili nematerijalnu štetu. Samo što Bogdan Lukić nije imao nikoga da mu to kaže.
U slučajevima poput ovoga, advokati obično rade "na procenat"; pošto je reč o sporu sa državom koja teškom mukom priznaje da su se u "domovinskom ratu" uopšte dogodili neki ratni zločini čiji su počinioci Hrvati, nema mnogo advokata koji bi se upustili u rizik da rade za neizvestan honorar. Preostaju ili mladi avanturisti, ili stari šarlatani koji nemaju problem da stranci obećavaju brda i doline ne bi li iskamčili koju paru (ili lipu). Sa prvima je problem neznanje i neiskustvo, a sa drugima pokvarenost i nedostatak karaktera.
Ne znam ko je u ovoj parnici zastupao Bogdana Lukića, ali ko je - da je, prvo na šta je morao da mu skrene pažnju je činjenica da ubistvo njegove supruge nije pravosnažnom presudom dokazano ni pred hrvatskim ni pred haškim sudom.

Da hrvatsko pravosuđe ne priznaje presude jugoslovenskih i srbijanskih sudova koje im se ne dopadaju...
Jer im se može.

Dakle, u pitanju su babe i žabe; Bogdan tuži hrvatsku državu za odštetu a očekuje presudu za ratni zločin.

Što je razumljivo i oprostivo jer Bogdan nije pravnik. Ali, onaj ko njegov interes zastupa pred hrvatskim sudovima mora da bude pravnik i on je bio dužan da svoju stranku uputi u proceduru.

Kakogod, presudom Vrhovnog suda Republike Hrvatske - državi se u ovom slučaju ne može suditi jer je nastupila apsolutna zastara spora.
Privatni tužitelj se obvezuje da plati sudske troškove u visini od 49500 hrk, što je od prilike - 6600 eura.

Kada se uzme da je Bogdanova penzija oko 2500hrk, jasno je u kakav se problem uvalio tražeći pravdu pred hrvatskim sudom.
Što se pomenutom "pravosuđu" baš lepo namestilo, jer su mnogi Srbi saznavši za sudbinu predmeta "Ana Lukić" shvatili da se ne mogu "bosti s rogatim" i digli ruke od parničenja.

Ali nije Bogdan neko ko tek tako odustaje od borbe za svoja prava; išao je on i na sastanak sa ministrom hrvatskih branitelja (to kod nas nema, mi smo "agresori") koji mu je rekao kako stvarno nije u redu da plaća tolike troškove i predložio mu rešenje:
Bogdan da odustane od tužbe - a "država" će mu oprostiti dug.

Šta reći za kraj?

Opljunuti Hrvate što lažu, mažu, ako treba i kolju - sve u cilju stvaranja i odbrane svoje države, ili ...

Imamo li pravo da zameramo Hrvatima (i ostalima) što nas gledaju sa visine kad smo kako ispada - sami sebi najveći dušmani?

Da, Hrvatska je pravna država koja je ispunila SVE uslove za punopravno članstvo u EU.
Kome ne odgovara nek tuži! gorepost

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Dec 26, 2012 12:19 am

Udar na standardOd 1. siječnja život će nam biti skuplji za više stotina kuna

Iako u idućoj godini ne vide pad gospodarske
aktivnosti kao što je bio ove godine, ekonomisti tvrde kako oporavak
gospodarstva nije na vidiku. K tome će se, dodaju, i pritisak na
standard građana nastaviti.

Zahvaljujući izmjenama u [You must be registered and logged in to see this link.] sustavu (brisanje nulte stope PDV-a), poskupljenju režija te rastu [You must be registered and logged in to see this link.]
hrane i drugih usluga, troškovi života u Hrvatskoj od Nove godine
mjesečno će biti i do 500 kuna veći. Novogodišnji udar, s obzirom na već
ionako nizak standard, stagnaciju plaća, propast tvrtki te visoku
nezaposlenost dolazi u najgorem trenutku za građane.

'Kad vidim kakva nas poskupljenja čekaju, pitam se hoćemo li uopće moći izaći na kraj s ovakvim primanjima'

"Kad vidim kakva nas poskupljenja čekaju, pitam se hoćemo li uopće
moći izaći na kraj s ovakvim primanjima. Moja je mjesečna plaća 6.000
kuna i gotovo [You must be registered and logged in to see this link.]
tog iznosa odlazi mi na otplatu stambenog kredita, dok je supruga u
invalidskoj mirovini koja iznosi 2.300 kuna. Kad poskupe režije, za koje
sada izdvajamo oko 1.700 kuna na mjesec, s njezinom ćemo mirovinom
jedva njih moći pokriti", riječi su kojima se Jutarnjem listu požalio 62-godišnji Josip J. iz zagrebačke Dubrave.

No, dok građani čekaju bolje sutra, ekonomisti tvrde kako kraj
gospodarske agonije nije na vidiku. Iako najavljuju da bi iduća godina
trebala biti nešto bolja, oporavak se neće dogoditi. "U 2013. ne
očekujem takav pad gospodarske aktivnosti kao u ovoj godini, ali
nastavit će se pritisci na pad standarda građana", prokomentirao je
makroekonomist SG Splitske banke Zdeslav Šantić.

Z.G/Jutarnji list
24.12.2012.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Dec 26, 2012 11:30 pm

DOSTA vam je agitiranja protiv zdravstvenog odgoja od strane crkve i pojedinih ekstremističkih udruga? U srijedu 16. siječnja 2013. godine izađite na ulice i jasno im to dajte do znanja!

Crkva laže: Saznajte pravu istinu o zdravstvenom odgoju!

Udruga građana za zaštitu ljudskih prava "David" poziva građane i građanke na mirni i dostojanstveni prosvjed na kojem će izraziti svoje stajalište o uvođenju zdravstvenog odgoja u hrvatske škole.

Prosvjed u Zagrebu održat će se na Cvjetnom trgu, 16. siječnja u 18 sati. Udruga "David" poziva sve građane Hrvatske da u isto vrijeme izađu na trgove u svojim gradovima i da održe miran prosvjed bez držanja govora.

"Samo dođite ili ponesite transparente kojima ćete izraziti svoje mišljenje o grubom i neutemeljenom napadu Katoličke crkve na obrazovni i školski sustav", poziva Udruga "David".

Pozivaju se i srednjoškolci i studenti

Iz Udruge pozivaju srednjoškolce i studente da se također uključe u prosvjed. Učenicima srednjih škola preporučuju da se sami organiziraju, tako da se u podnevnom vremenu prije ili nakon nastave nađu ispred svojih škola. Studente pozivaju da se samoorganiziraju u podnevnoj ili drugoj pauzi ispred svojih fakulteta i održe mirni kratki prosvjed.

"Dođite mirno i dostojanstveno. Ako želite, napišite svoj transparent tj. svoje mišljenje o uvođenju zdravstvenog odgoja u škole, no tako da sadržaj ne bude uvredljiv", poručuju iz Udruge "David".

Crkva u kampanji rušenja struke

"O uvođenju novog predmeta Zdravstveni odgoj u škole ovih dana mediji neprekidno izvješćuju, ali neki izgleda nedovoljno razumljivo. Sa strane kritičara novog predmeta i njegovog kurikuluma nalaze se određene udruge na čelu s Katoličkom crkvom", ističe Udruga "David".

Podsjećaju kako je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta donijelo Kurikulum zdravstvenog odgoja, u kojem je crkvi sporan modul "Spolno/rodna ravnopravnost i odgovorno spolno ponašanje". Kurikulumom su obuhvaćena još tri modula: "Živjeti zdravo", "Prevencija ovisnosti" i "Prevencija nasilničkog ponašanja".

"Potrebno je naglasiti vrlo važnu činjenicu da ovdje imamo stručni predložak zdravstvenog odgoja nasuprot kritičnom klerikalno-crkvenom mišljenju koje se uključilo u kampanju rušenja struke. Roditeljima i čitavoj javnosti se grubo i s lažnim argumentima predstavlja zaista stručno obrađen predmet zdravstvenog odgoja od strane Katoličke crkve uz pomoć pojedinih pisanih i elektronskih medija. Zbog nedobronamjerne kampanje koja poziva na rušenje struke i obrazovnog sustava RH i koja u pozadini ima čisto političke i koristoljubive motive svi građani se pozivaju na miran prosvjed", poručuje Udruga "David".

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com Na mreži
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Dec 26, 2012 11:44 pm

Hrvatska je postala pravedna drzava od dana od kad je Ante Gotovina osobodjen svih presuda.

Namjera je bila da se dokaze da za vrijeme Tudjmana & CO je Hrvatska bila Mafija Drzava, posto to nisu mogli dokazati ni 1% je postala pravedna.

Hrvatska drzava je pravna drzava! :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Dec 26, 2012 11:50 pm

Dolinac ::
Hrvatska je postala pravedna drzava od dana od kad je Ante Gotovina osobodjen svih presuda.

Namjera je bila da se dokaze da za vrijeme Tudjmana & CO je Hrvatska bila Mafija Drzava, posto to nisu mogli dokazati ni 1% je postala pravedna.

Hrvatska drzava je pravna drzava!
pravna,malo morgen....
kosa mi se diže od Gotovine ..al nećemo o lopovima....(koji troše naš novac)
korumpirana...lepše zvuči... i tačnije...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    

Nazad na vrh Ići dole

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 16Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: HRVATSKA-
Skoči na: