DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre

Godina : 57

PočaljiNaslov: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pet Dec 10, 2010 10:10 pm

First topic message reminder :

Sanader uhapšen u Austriji 
N.V, Agencije | 10. 12. 2010. - 08:55h |

ZAGREB - Austrijska policija telefonom je obavestila policiju Hrvatske da je, na osnovu međunarodne poternice, danas u 15.50 časova u salcburškoj regiji uhapsila bivšeg hrvatskog premijera Ivu Sanadera.

Uhapšen Tomislav Merčep, optužen za zločine nad Srbima

Hrvatska policija juče je uhapsila Tomislava Merčepa, nekadašnjeg pomoćnika ratnog ministra unutrašnjih poslova, koga, kao i jedinicu kojom je komandovao, mediji i nevladine organizacije odavno optužuju za ratne zločine nad srpskim civilima u Zagrebu, Vukovaru, Pakračkoj poljani i Gospiću.

---------

Ovako nešto je bilo nezamislivo u regionu , i još je uvek ...da li je Hrvatska postala odlučna u sprovodjenju zakona koji moraju važiti  za sve , ili je to dimna zavesa za gradjane ?

Poslednji put izmenio Danubius dana Sub Avg 05, 2017 8:16 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/

AutorPoruka
John Doe
SFRJ
SFRJ

Godina : 55
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pon Maj 20, 2013 11:56 am

... kako da ne! ... sve je to Balkan...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pon Maj 20, 2013 12:05 pm

AstrinaKomsinica ::
Hrvatska nece biti pravna drzava, dok se ne rijesi shljama na vlasti.

Od kad je optuznica pala u vezi Ante Gotovine, od tok trenutka je Republika Hrvatska postala pravna drzava.

U ostalome priznata je kao pravna drzava u svijetu, a mi mozemo trubiti kako hocemo. :329340:

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pon Maj 20, 2013 11:11 pm

Dolinac ::

Od kad je optuznica pala u vezi Ante Gotovine, od tok trenutka je Republika Hrvatska postala pravna drzava.

U ostalome priznata je kao pravna drzava u svijetu, a mi mozemo trubiti kako hocemo. :329340:

Bukvica moja:)))))))))))

Hrvatska skoro pa vodi po korupciji od svih "balkanijada",,,prema tome, malo pjeska u oci, ne znaci da je pravna drzava :329340:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Pon Maj 20, 2013 11:17 pm

rukuju se

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa

Datum upisa : 24.05.2011

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 11:51 am

Ajd' da zatrubim malo.
Ako Svet i Ti Doli meni garantujete punu pravnu sigurnost, ja ću se iz ovih stopa preseliti recimo u Vukovar da živim.

Volela bih da je tako i da bar negde zaživi pravna regulativa, no čini mi se da je pravna država koliko i Jagodina sa Palmom:))

Kad bi ti prešao malo iz Deutche da živiš u Hrvatsku video bi pravu sliku. Ljudi sa kojima se ja družim, obični smrtnici, a žive u Hrvatskoj i Hrvatske su nacionalnosti ne misle kao ti...

Evo npr. šta piše moj prijatelj na f.booku.. Javno i direktno:

"Gnjusan zločin u Zagrebu - Godinama spolno zlostavljao posvojenu djevojčicu" U IME OBITELJI "Drama u Dubravi - Trčao za suprugom po Maksimirskoj i prijetio joj nožem" U IME OBITELJI "Slatinska policija još šuti - Prolaznik u jezeru pronašao mrtvo tijelo novorođenčeta" U IME OBITELJI "85 milijuna teška sumnja - Privedena tri člana obitelji Sandija Šole, čeka se i njegovo uhićenje" U IME OBITELJI "Incident u Vinkovcima - Potukle se profesorica i majka učenika: 'Potrgala mi je naočale, čupala kosu...'" U IME OBITELJI "Mrtav već mjesec dana? - Kći u stanu pronašla mrtvog oca" U IME OBITELJI "Ipak se vole - Slušao presudu za spolni odnos s djevojčicom dok je ona rađala" U IME OBITELJI "Strava u Zadru - Prije nego je ubio majku i baku ostavio uznemirujuću poruku na Fejsu?" U IME OBITELJI "Pretresli joj stan - Zagrepčanku sumnjiče da je na posvajanju afričke djece zaradila milijune" U IME OBITELJI "Građani stajali sa strane - Pretukli ga usred dana u centru Zagreba i ukrali mu hranu!" U IME OBITELJI "Psima u Puli bacaju kobasice sa žiletima!" U IME OBITELJI "Napad kod Kistanja - Na cesti napali i ozlijedili osam pravoslavnih bogoslova" U IME OBITELJI "Samoubojstvo 30-godišnjaka - Poslao poruku Vladi, pa se objesio zbog duga državi" U IME OBITELJI "Perverznjak nudi hostesama posao 'razmazivanja sjemena po licu'" U IME OBITELJI "Hrvatska puna rupa - Zemlja se otvorila i u Zadru!" U IME OBITELJI ""VIDEO/FOTO: I u Zagrebu se otvorila velika rupa i širi se!" U IME OBITELJI

Matijahu Benagram
(nadam se da mi neće zameriti što sam se poslužila njegovim tekstom).
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 12:10 pm

@Samouka
... malko si omašila temu... govori se o pravnoj državi a ne o crnoj hroniki... HR je pravna k'o i sve ostale zemlje u regionu... Balkane, Balkane moj...

@Doli
... jebo te gotovina...

... HR ima samo bolji politički marketing, za svet, naravno...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 12:17 pm

... elem... Srbiju je nacionalni (glupi) ponos uništio... u prevodu, kurčenje bez pokrića... Hrvatska je vazda bila vazal... uvlakačka politika ju je dovela tu gde i jeste... za razliku od Srba, Hrvati imaju malko više soli u glavi a manjak muda... e sad...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 12:25 pm

Je'l vi to Doliju objasnjavate?! 55555

hahahahahahaah You know AJ LAV JUUUUUUUUUU:)))))))
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 12:30 pm

Je'l vi to Doliju objasnjavate?! 55555

hahahahahahaah You know AJ LAV JUUUUUUUUUU:)))))))

... jok, mrsomudimo o pravnim državama...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 5:03 pm

Da, Hrvatska je pravna u svijetu, sta Vi mislite da je Njemacka pravna drzava? Ma hajde, da ne pricam.

U ostalome globalizacija sviju zemalja je u toku, narod uvjek vidi ono sto voli da vidi a ono sto nevidi i nevidi.

Uvjek vazi sto stoji crno na bijelo a ne obrnuto. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 7:45 pm

Ja još nisam ukapirao da li su tamo na lokalnim izborima pobedile socijaldemokrate ,ili mrski HDZ . I jedni i drugi mnogo srećni i zadovoljni ,a za pola gradova i županija ide drugi krug -gde su moguće razne nenormalne koalicije ,po našem receptu .
Mislim da HDZ neće biti nimalo teško da se nagodi sa ekstremnom desnicom ,i to može da zezne stvar .No ,bar onaj moron Kerum nije više gradonačelnik Splita ,jer je ono bila sprdnja (Palma je za njega akademik )
Za Vukovar je veoma važno da ne dođu kakvi "pravaši" u paketu sa HDZ .

Nazad na vrh Ići dole
http://danubius.bestoforum.net/
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Uto Maj 21, 2013 7:56 pm

Koliko pratim misterije svijeta, zablude i slicno, je da sadasnjom Hrvatskom vlada ne narod i ne hrvati, politicari kao i jos par drzava na balkanu.

Podzemlje, kriminalci vladaju samo nad narodom ali ne nad zemljom tj. drzavom.

Ovi politicari su samo papucari i prodane duse. Pa cak sila kao USA pa nevladaju amerikanci nego pojedinci koji su nepoznati, a da nece hrvatskom netko drugi vladati. Dok je Franjo zivio e onda je Hrvatska bila pod vladom Hrvata.

To su vele sile koje vladaju i koji su nepoznati porijekla.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Maj 22, 2013 1:16 pm

Dok je Franjo zivio e onda je Hrvatska bila pod vladom Hrvata.

Doli ne lupaj. Dok je Franjo zivio, dopusteno, dao je Hrvatskoj nesto sto vijekovima nije imala. Ali sa debelom cijenom.
Svaki onaj koji je klao i ubijao u to ime, sta mislis kako spava danas?! A onaj koji mu je to rekao da uradi (prc), sjedi na jahtici negdje u Tunguziji, sabira lovu, i smije se povodljivom imbecilu.

Samo mana takvih "pravnih" drzava je u tome sto pohlepa predje neke granice podnosljivosti, pa i imbecil k'o konj zbaci.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Maj 22, 2013 1:33 pm

... malko da se nadovežem a propos vazalstva... Hrvatska nikada nije bila samostalna država... večito se šlepala uz raznorazne "sile osovine"... da ne idem daleko, II svetski rat... nama' msu se priključili švabama i pravili sranja sa konc logorima itd... kada su videli da će švabe popušiti, brže-bolje su se prebacili na komunizam... priključeni-vraćenu u Jugu su se šlepali dok se nije počelo nazirati sranje od raspada Juge... opet su počeli lizati guzicu u fazonu "danke Deutcshland"... krajem '70-ihi dobar deo '80-ih sam u HR imao neprijatnih iskustava... imaju frku sa ekavicom i ostaviće te crkneš jer nisi 'rvat...
... ovde gde jesam, ima mnogo 'rvaCki' zajednica i da prostite, jedu govna i sanjare... kada čujem taj nakaradni 'rvaCki, kojim pokušavaju da komuniciraju, nama' dobijem retku stolicu...
... 'rvaCki narod je genocidan... (s' časnim izuzecima)

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Maj 22, 2013 1:45 pm

Formalno pravno možda.....ali ni jedna samostalna država iz bivše SFRJ, neće uspeti da održi potpuni suverenitet i pravni poredak zbog kompletnog nasleđa koji vuče za sobom. U svakom slučaju "kreiranje" raspada SFRJ, je dugo planirano i tako izrežirano da nema mogućnosti da se pravda sprovede u celosti.Ukoliko se to nedesi nemožemo reći da Pravno država uređena.Samim tim svi sa prostora SFRJ su unazađeni bar za 50 god. SFRJ je bila zadužena određenu količinu novca koju je mogla da servisira iz domaćih izvora, a sad su sve bivše republike kad saberu svoje dugove najmanje 10X zaduženije .To znači da posle 22 god. dug je u proseku porastao za 10 puta.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Maj 22, 2013 2:49 pm

... i kada sve nacije koje žive u 'rvaCkoj, budu imale ista prava kao i sami 'rvati...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Sre Maj 22, 2013 3:02 pm

John Doe ::
... malko da se nadovežem a propos vazalstva... Hrvatska nikada nije bila samostalna država... večito se šlepala uz raznorazne "sile osovine"... da ne idem daleko, II svetski rat... nama' msu se priključili švabama i pravili sranja sa konc logorima itd... kada su videli da će švabe popušiti, brže-bolje su se prebacili na komunizam... priključeni-vraćenu u Jugu su se šlepali dok se nije počelo nazirati sranje od raspada Juge... opet su počeli lizati guzicu u fazonu "danke Deutcshland"... krajem '70-ihi dobar deo '80-ih sam u HR imao neprijatnih iskustava... imaju frku sa ekavicom i ostaviće te crkneš jer nisi 'rvat...
... ovde gde jesam, ima mnogo 'rvaCki' zajednica i da prostite, jedu govna i sanjare... kada čujem taj nakaradni 'rvaCki, kojim pokušavaju da komuniciraju, nama' dobijem retku stolicu...

Svaki narod je genocidan, ne samo ovi ili oni, naravno ima kao uvjek izuzetaka.

Jedno trulo jaje je dovoljno da zarazi ostala jaja. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
Master Spamer

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 12:08 am

Nije, ako je opna neostecena zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma

Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 12:30 am

... i kada sve nacije koje žive u 'rvaCkoj, budu imale ista prava kao i sami 'rvati...

Kamo srece da u svim drzavama svijeta vlada ovo pravilo,a ne samo na papiru vec i u praksi...sve mi nekako mirise da bi svi ovi nasi stari Jugosloveni voljeli cistu drzavu,sto je nemoguce.
A djaba i zakonom dato pravo,ako te komsija mrzi.

.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 1:31 am

... malko si se zajeb'o... pogledaj Amere... toliko raznoraznih nacija a svi su Ameri... politika Amerike je nešto drugo al' prosečnog Amera boli kurac za Paragvaj, Srbiju, 'rvaCku il' neku Balkaniodnu zemlju... u stvari, nemaju pojma gde je to i ne zanima ih... isto tako, ni mene 'rvaCka ne bi trebala zanimati al' mi je u komšiluku a s njima imam loša i dobra iskustva... e sad... ta loša iskusta bi' 'teo da pretvorim u dobra al' mi 'rvati ne daju... nema veze... biće bolje...

... lično, nisam kvarljiva roba al' mi je cena 5.000.000 €... za to bi' prod'o sve, osim moje dece... za njih bi ubio i mufte...

... nego, manimo se politike, jebeš li ti nešto?...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 9:30 am

... al' prosečnog Amera boli kurac za Paragvaj, Srbiju, 'rvaCku il' neku Balkaniodnu zemlju... u stvari, nemaju pojma gde je to i ne zanima ih... ..[/b]

Kad bi imali naftu..itekako bi znali i razne ustupke imali.... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 10:20 am

doctorr67 ::

... al' prosečnog Amera boli kurac za Paragvaj, Srbiju, 'rvaCku il' neku Balkaniodnu zemlju... u stvari, nemaju pojma gde je to i ne zanima ih... ..[/b]

Kad bi imali naftu..itekako bi znali i razne ustupke imali.... :329340:

... nije vezano za 'rvaCq, nego za Srbiju... i sad, imamo naftu i ne damo je nikome... misliiim... da, to je u našoj psihi... majke mi, mi u Srbiji smo idioti... nije mi jasna rečenica: "Bili bi jeftina radna snaga". ... jebote, sada smo nikakva ili prejeftina radna snaga...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 11:12 am

... nije vezano za 'rvaCq, nego za Srbiju... i sad, imamo naftu i ne damo je nikome... misliiim... da, to je u našoj psihi... majke mi, mi u Srbiji smo idioti... nije mi jasna rečenica: "Bili bi jeftina radna snaga". ... jebote, sada smo nikakva ili prejeftina radna snaga...
[/b]

rasta

Tako je to kad "u Opanke" stanemo ispred Banke......zato su nam šanse zaista tanke.Većina neće da radi, radije se sa Socijalom sladi.
...." onda su došli Nemci i uzeli nam sve"....a pre toga smo imali ništa....
Ako ne krenemo korak po korak imaćemo i dalje "ćorak"...Zbog naše te nedaće...skidaćemo i gaće... asskis

Poslednji izmenio doctorr67 dana Čet Maj 23, 2013 12:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
SFRJ

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 12:15 pm

... lajk...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    Čet Maj 23, 2013 5:00 pm

... malko si se zajeb'o... pogledaj Amere... toliko raznoraznih nacija a svi su Ameri... politika Amerike je nešto drugo al' prosečnog Amera boli kurac za Paragvaj, Srbiju, 'rvaCku il' neku Balkaniodnu zemlju... u stvari, nemaju pojma gde je to i ne zanima ih... isto tako, ni mene 'rvaCka ne bi trebala zanimati al' mi je u komšiluku a s njima imam loša i dobra iskustva... e sad... ta loša iskusta bi' 'teo da pretvorim u dobra al' mi 'rvati ne daju... nema veze... biće bolje...

... lično, nisam kvarljiva roba al' mi je cena 5.000.000 €... za to bi' prod'o sve, osim moje dece... za njih bi ubio i mufte...

... nego, manimo se politike, jebeš li ti nešto?...

rasta

Ako imas love onda mozes biti sta hoces, samo lova je vazna. Ma da si Marsovac neki, samo ako imas, onda si tata-mata.

A nisam se ja zeznuo, svi narodi ovog svijeta ima i postoji genocid. Hoces mi reci sada da su Srbi sveti ljudi ili sto? trtrr

A pitanje koje si postavio, ma ima uvjek nesto. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    

Nazad na vrh Ići dole

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: HRVATSKA-
Skoči na: